Shishoninova cvičení na krku při osteochondróze.Gymnastický komplex, video

Svaly v krku a části zad se časem stávají méně pružnými, krevní oběh již nefunguje normálně.

A. Yu. Shishonin - vyvinul celou řadu cvičení pro krk

Svaly, které jsou v neustálém napětí, vyvíjejí vysoký tlak na krční nervy, a osoba pociťuje nepohodlí, závratě a ospalost.Aby se tyto příznaky eliminovaly, je nabíjení chishoninu - cvičení za krk dokonalé.

Tento komplex vytvořil akademik, kandidát lékařských věd, Dr. Shishonin.

Indikace

Cvičení pro krk Shishoninu je kombinací gymnastických cvičení zaměřených na obnovení elasticity cervikálních svalů , uvolnění zakončení nervových zakončení, které nakonec zbaví pacienta od akutní bolesti.

​​

Odborníci říkají, že cvičení pro Dr. Shishoninův krk jsou zcela bezpečná a nepoškodí tělo.Čím dříve se člověk začne starat o krk nyní, tím méně problémů v budoucnu s ním bude spojeno.

Indikace pro skupinu cviků pro Shishoninův krk:

 • bolesti hlavy;
 • časté závratě;
 • nespavost;
 • bolest zad;
 • bolest v krční oblasti;
 • osteochondróza krku;
 • hypertenze;
 • hypotenze;
 • výskyt krátkodobé necitlivosti končetin;
 • vysoká pravděpodobnost mrtvice.

Pokud pacient zjistí, že má jednu nebo více nemocí uvedených v tomto seznamu, lékaři doporučují neprodleně pokračovat v cvičeních pro Shishoninův krk.

Aby se maximalizoval terapeutický účinek těchto cvičení, je třeba každý den věnovat cvičení trochu času.

Jak působí shishoninová gymnastika na osteochondrózu krční páteře, vysoký krevní tlak

Jsou-li postiženy meziobratlové ploténky, je gymnastika Shishonin skutečnou spásou pro pacienta!

Po provedení komplexu se u pacienta s cervikální osteochondrosou projeví stejný účinek jako po profesionální masáži límcové oblasti.
Pacienti poznamenávají, že po jejich každodenním provádění budou tyto pozitivní pocity silnější.

Zpočátku byla gymnastika Shishonin - cvičení pro krk vyvinuta speciálně pro lidi, kteřímají osteochondrózu krční páteře , ale po určité době bylo prokázáno, že u onemocnění, jako je hypertenze, mají tato cvičení stejný jedinečný výsledek jako u osteochondrózy.

Cvičení shishoninu na krku: kompletní sada, popis

Soubor cvičení lékaře Shinonina se skládá pouze z 9 jednoduchých cvičení, která se doporučuje provádět doma. Je třeba poznamenat, že předtím, než přistoupí přímo k cvičení na krku podle Shishonina, lékaři doporučují pečlivě prostudovat video materiály, které ukazují, jak správně a efektivně provádět tuto gymnastiku.

Tento gymnastický komplex dokonale propracovává všechny hluboké svaly krku, pomáhá rehabilitovat po úrazech a výronech .

Odborníci tvrdí, že cvičení na krku, jako je komplex Shishonin, jsou programem, který pomáhá nejen dosahovat skutečných výsledků v boji proti specifickým chorobám, ale také jedinečnou příležitost tónovat.celé tělo.

Metronom

Výchozí poloha je rovná hlava, pomalu ji pomalu a pomalu naklánějte doleva, poté doprava.Pokračujte tedy v opakování 5-6krát.Při naklápění v každém směru musíte držet pózu na půl minuty.

Jaro

Toto cvičení je zodpovědné za vývoj horní hrudní páteře.Algoritmus akcí je následující - pokud to krk dovolí, nakloní hlavu dopředu a snaží se dotknout brady hrudníku.

Vracejí hlavu do výchozí polohy a natahujíc krk, zvedají bradu a natahují se nahoru.Je třeba si uvědomit, že hlavním úkolem je natáhnout svaly krční páteře na maximum, nemůžete házet hlavou zpět, jinak bude celý výsledek tohoto cvičení zbytečný.

Zaujměte výchozí polohu.Interval zvedání - spouštění hlavy je 10 sekund., Opakujte - 5krát.

Husa

Zaměřuje se na zpracování nejvíce nepřístupných svalů krční páteře, je v nich rychlejší stagnační stav, protože se během života aktivují poměrně zřídka.

Chcete-li provést pózu, musíte si natáhnout krk dopředu a nahoru, napodobit husí a zaměřit se na skutečnost, že ramena jsou ve standardním stavu, nemůžete je zvednout!

Brada je pomalu vedena dolů do podpaží.Tato pozice je pevně nastavena na půl minuty a poté pomalu zaujme výchozí polohu.Stejný algoritmus akcí je proveden na levé straně, opraven a vrácen. Opakujte 5krát.

Při pohledu do nebe

Aby bylo možné protáhnout týlní část krku, je nutné provést následující akce - otočte hlavu co nejvíce doleva, postupně ji posuňte nahoru,jako by se pokusili něco vidět na obloze, udržujte svou horní polohu 15 sekund.Proveďte podobnou kombinaci pohybů doprava.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina glutamová - k čemu je, na co se používá a jak se používá ve sportu,kulturistika.

Rám

Dalším úkolem komplexu Shishonin bude cvičení pro krk - rám, jehož účelem je uvolnit napětí a uvolnit scalenové svaly krční oblasti.Tyto svaly jsou také lidmi v každodenním životě velmi zřídka využívány.

Výchozí poloha je standardní, pravá ruka by měla zaujmout své místo na levém rameni, hlava by se měla také otočit doprava, loket se nedotýkat hrudníku a zvednutý do nejvyšší možné polohy.

Brada je umístěna na pravém rameni a současně pravou rukou tlačí na levé rameno. Upevní tak levé rameno a nenechají ho stoupat rukou, vykonávají cvičení po dobu 30 sekund.Poté otočte hlavu doleva a proveďte všechny stejné akce.

Volavka

Lékaři doporučují vypracovat tuto verzi cvičení každý den, aby obnovili tón zad a šíje.Při provádění tohoto cvičení musíte roztáhnout ruce do stran tak hluboko, jak je to možné, ale zároveň si zachovat pocit pohodlí a postupně zvedněte hlavu.

Brada se natahuje a rovná, pocity budou jako osoba, která se snaží letět vzhůru, v této poloze je snadné cítit všechny svaly zad.Poté zafixujte tuto polohu těla po dobu 15 - 30 sekund a obnovte původní polohu.

Fakir

Zvedněte ruce dlaněmi nad hlavou a sledujte polohu loktů.Neměli by se otáčet dopředu ani do strany.Pak se začnou postupně otáčet hlavoulevá a pravá strana se snaží sledovat napětí v krku.

Pokračujte ve střídání po dobu 15 sekund, další fází je relaxace a navrácení těla do výchozí polohy.Proveďte 5krát.
Poté se snaží nezatěžovat, ruce musí být sklopeny, ramena odpočívat v tomto okamžiku a poté opakovat cvičení doprava - každé otočení je fixováno po dobu 15 sekund a provádí 5 opakování.

Letadlo

Při provádění letadla je snadné protáhnout nepřístupnou oblast mezi lopatkami.

Ruce by se měly umisťovat do následující polohy - nahoru a dolů, aby tvořily jednu přímku, během půl minuty se pokusí zachytit napětí v klíčové zóně, poté zaujmou počáteční polohu - odpočívají a provedou 3 opakování.Poté byste měli vyměnit ruce a udělat to samé ještě několikrát.

Strom

Poslední úkol v celém komplexu, jeho úkolem je co nejvíce natáhnout páteř, provést následující akce - zvedněte ruce nahoru tak, aby vypadaly naše dlanějasně do nebe nebo stropu, při respektování rovnoběžky s podlahou.

Pro větší pohodlí je hlava nakloněna mírně dopředu.V této poloze je nejjednodušší cítit protažení dorzálních obratlů, poté zaujmout počáteční polohu a provádět tyto manipulace další 3 až 5krát.

Pravidla cvičení

 1. Komplex se provádí sezením.
 2. Pokoušejí se učinit všechny potřebné pohyby a zatočit se v žádném případěpřípad není ostrý, splnění této podmínky pomůže zajistit krevní oběh v krku, natáhnout a co nejvíce vyřešit problémové svaly.
 3. Zaznamenává se každý pohyb.

Pokud během provádění komplexu dojde k bolesti a nepohodlí, není nutné zastavit provádění celého komplexu, odborníci doporučují přejít na další cvičení a provádět všechny akce s menší amplitudou.

Důležité!Aby byl výsledek pro krk 100%, musí být všechna cvičení Shishoninu pro krk prováděna s naprosto rovným hřbetem.

Pokud je na začátku kurzu záda nevědomky ohnutá, můžete se uchýlit k následujícímu triku - sledování stavu odrazem v zrcadle.Po několika hodinách bude návyková provádět všechna cvičení s rovným zády.Průměrný počet opakování na cvičení je 5-6.

Jak zlepšit účinek po cvičení (strečink, masáž)

Abychom dosáhli co nejlepších výsledků při cvičeních na krku Chichoninu, musíte napnout tuto část těla ,odborníci na vědomí, že k uvolnění zbytkového stresu v této oblasti je třeba protáhnout svaly dobře.

Pravá ruka stoupá nahoru a skrz stranu a snaží se dosáhnout ucha, při provádění těchto manipulací je výsledek pevný, boční svaly jsou natažené.Totéž musí být provedeno s levou stranou.

Dalším cvičením je spojit ruce do zámku a přesunout se do týlní oblasti hlavy, přičemž se co nejvíce střídánízké svahy dolů k hrudníku, poté se přesunou do výchozí polohy.Stále drží ruce v zámku, otočí celé tělo na levou stranu a sklopí hlavy dolů, toto cvičení provedou pravou stranou.

Opakujte každé protahovací cvičení 2 až 5krát.

Samomasáž bude skvělým způsobem, jak uvolnit krční páteř po řadě cviků pro krk Shishonin.

Jak se provádí samomasáž:

 • Vložte obě ruce do oblasti krku a intenzivně zdvihněte celou plochu, směr pohybu- shora dolů.
 • Při masáži oblasti předloktí je nutné tyto oblasti otřít prstovými špičkami prstů, směr pohybu je zachován.
 • K uvolnění zbytkového napětí z oblasti límce by měla být předloktí řádně hnětena stisknutím různých stupňů intenzity a hloubky.Většině času se této konkrétní části věnují, protože k uvolněnému stavu dochází pouze ve snu.
Kontraindikace

Soubor cvičení zaměřených na cervikální oblast od Shishoninu je na první pohled naprosto bezpečný postup, ale nezapomeňte, že všechny lékařské postupyExistují omezení. Než začnete provádět tuto gymnastiku sami, poraďte se s lékařem.

Nestojí za to provádět provedení komplexu za přítomnosti následujících problémů:

 1. Závažná a častá bolest v krku.
 2. Přítomnost zvýšené teplotynebo virové onemocnění.
 3. Otevřené rány a zranění.
 4. Onkologie děložního čípku.
 5. Vnitřní krvácení.
 6. Těhotenství.

Důležité!Pokud máte malátnost nebo únavu, neměli byste tato cvičení provádět na krku.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Sušení těla pro dívky.Výcvikový program, podrobné nutriční menu na měsíc po dni.

Recenze odborníků a lékařů​​

Odborníci jednomyslně docházejí k závěru, žeGymnastika Shishonin - cvičení pro krk - je jedinečný komplex, který má skutečně pozitivníúčinek na krk a záda,po jmenování, u pacientů je méně pravděpodobné, že pociťují bolest a křeče, zlepšuje stav těla.

Lékaři však poznamenávají, že stojí za to přehánět a cítit se hůře, tlak se může zvyšovat, závratě, bolest se zintenzivní,to vše se stane, pouze pokud bude provedena nesprávněkomplex nebo pacient má řadu kontraindikací, které zakazují tato cvičení na krku.

Tento gymnastický komplex lze použít jak k léčbě stávajících problémů, tak k prevenci.

Gymnastika pro krk Dr. Shishonina: video

Kompletní sada cvičení pro krk Dr. Shishonina:

) Gymnastika pro krk od Dr. Shishonina: