Shatush pro krátké vlasy: jak si ji vyrobit doma, komu se hodí, jak to vypadá na tmavé, světlé, blond, černé, hnědé, pro blondýnky a brunetky.Foto

Shatush (z angličtiny - „shatush“) - moderní způsob barvení vlasů, který vytváří efekt kadeří přirozeně spálených na slunci.Název „shatush“ pochází z anglického slova „shahtuh“, což znamená speciální typ antilopové vlny nejvyšší kvality.

K dosažení přirozeného účinku jsou sousední prameny vlasů obarveny v podobných barvách, čímž se vytvoří plynulý přechod z tmavé na světlejší.Při provádění metody na krátkých vlasech se vytvoří další objemový efekt.Před kontaktováním kolorista nebo malby doma se doporučuje vybrat vhodný styl pro vaše fotografie na internetu.

Obsah
 1. Rozdíly od Ombre a zvýraznění
 2. Komu vhodné
 3. Kudrnaté nebo rovné?
 4. Jak vybrat správný tón
 5. Vlastnosti barvení krátkých pramenů
 6. Na světlých vlasech
 7. Pro hnědé vlasy
 8. Pro tmavovlasé dívky
 9. Barvení na černé vlasy
 10. Pro zrzky
 11. Jak aplikovat shatush doma
 12. Příprava
 13. Potřebné nástroje
 14. Postupné pokyny
 15. Péče o vlasy po barvení
 16. Video: jak udělat kliku
Rozdíly od ombry a zvýraznění

Hlavní rozdílChie shatush od klasické barvení technologie spočívá v jeho provedení:

 • Když se barvicí, barvicí prameny vlasů zasefólii, ihned po nanesení barvicí směsi.
 • Při provádění kliky se na dříve vyčesaných zámcích provádí „natahování“ barvy a kadeře na vrcholu se neotáčejí.
 • Technika ombre je pro krátké vlasy málo užitečná, protože zahrnuje jemný přechod barvy z konců na střední délku.Ombre se provádí na středně dlouhé a dlouhé vlasy.

Podle kadeřníků je pro krátké vlasy nejvhodnější raketoplán.Spolu s tím existuje taková barvicí technika, jako je zvýraznění v Kalifornii, což je také vhodné pro tuto délku vlasů.

​​

Komu vyhovuje

Technologie shatusha je použitelná pro krátké i střední vlasy.Barvení bude vypadat jinak, v závislosti na délce a barvě vlasů.

 • Podle stylistů tato technika vypadá obzvláště působivě na tmavých vlasech: světelné zámky na pozadí tmavých vlasů navíc obnoví obraz a sníží věk.
 • Světlovlasé dívky, zbarvení několika pramenů to učiní výraznějším.
 • Barvení je nepravděpodobné pro světlé blond ženy, ale pokud jsou vlasy přirozeným světlým odstínem, další zesvětlení několika pramenů bude obraz mnohem zajímavější.

Kudrnaté nebo rovné?

Shatush lze provádět na rovných i kudrnatých vlasech.Je ideální pro krátké rovné vlasy.Příklady takového barvení jsou uvedeny na fotografii.

U kudrnatých vlasů stojí za zvážení, že je snadnější je poškoditzabarvení a je docela obtížné předpovědět, jak se zámky po omytí krouží.V tomto případě je nejvhodnější časté barvení nejtenčích pramenů.

Jak zvolit správný tón

Hlavním rozlišovacím znakem zbarvení je zachování nejpřirozenějšího vzhledu.Barva pramenů, které se mají malovat, by se měla lišit pouze o několik tónů od hlavní barvy kadeří.Při barvení se nejčastěji používá kombinace několika úzce souvisejících odstínů.

Zvýraznění jasných kontrastních pramenů je nepřijatelné. Je třeba vzít v úvahu barevný typ vzhledu a tón pleti.Pro studený odstín vlasů a pokožky vyberte úzce související studené odstíny, pro teplý odstín odpovídajících teplých barevných odstínů.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účes na bob pro krátké vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Vlastnosti barvení krátkých pramenů

Technologie prutů je vhodná pro vlasy jakékoli délky, s výjimkou velmi krátkých (méně než 5 cm), protože je prostě nemožné vyhladit na těchto vlasechnatáhnout barvu. U krátkých vlasů lze kliku provádět s česáním a bez česání.

Díky rounu je dosaženo plynulého a přirozeného přechodu, ale zároveň kvalita vlasů při umírání trpí více.S profesionální technikou nanášení barviva lze stejného účinku dosáhnout bez předchozího rouna.Pokud se barvení provádí doma, je lepší nejprve vyrobit lehké bouffantové prameny.

Zapnutoblond vlasy

Nalezení správného odstínu pro barvení kliky pro světlé vlasy je těžší než tmavé.Současně ale vyjasněné prameny vypadají na světlovlasých dívkách mnohem přirozenější a přirozenější, což vytváří účinek přirozeného pálení vlasů na slunci.

Při výběru barvy je třeba vzít v úvahu druh vzhledu barvy .Pro teplé barvy jsou vhodné perlové a zlaté barvy a pro studené barvy - pastelové a popelové.

Pro hnědé vlasy

Tento styl hnědých vlasů osvěžuje a obnovuje vzhled.Správnou volbou barvy, 1 nebo 2 tóny tmavší než je přirozená, se vytvoří efekt přirozeně vybledlých vlasů na slunci.

Pro teplý vzhled se vyplatí věnovat pozornost jantarové, ořechové, pšeničné, medové, teplé béžové a zlaté barvě.A pro odstíny studeného popela a tmavé perly.

Pro tmavovlasé dívky

Shatush bude na tmavých vlasech vyniknout nejlépe.V tomto případě by neměl být vytvářen nadměrný kontrast.V tomto případě je důležité zvolit správné barvivo, aby se prameny dostatečně zesvětlily, ale samotné vlasy nebyly ovlivněny.

3% oxid je vhodný pro zesvětlení tenkých vlasů a 6% nebo dokonce 9% pro silnější a silnější chloupky.

Barvení na černých vlasech

Černé vlasy Shatu se provádějí méně často než jiné barvy a ztěžují je, zejména u krátkých vlasů.Fotografie s příklady barvení potvrzují, že je to možné, ale pouze s profesionálním akompetentní provedení.Pro černé vlasy jsou nejvhodnější studené a popelové odstíny bez žloutnutí.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účes pro bob pro střední vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Pro zrzavé

Červené vlasy vždy odlišují dívku od davu, díky několika pramenům barveným v shatush bude obraz ještě výraznější a zajímavější.Pro červené vlasy je nejvhodnější kombinace pramenů medu, zlatých a karamelových odstínů.

Pro tmavě červené vlasy s hnědým odstínem je perfektní zvýraznění světle zlatých pramenů.Pro blond vlasy s karamelovým odstínem budou vypadat výhodné karamelové a měděné odstíny.

Jak barvit v shatush doma

Shatush, stejně jako jakékoli barvení, poškozuje strukturu vlasů.Pokud byly kadeře opakovaně vystaveny chemické barvě nebo byly natřeny henou, postup by se neměl provádět.Rovněžby vlasy neměly být po trvalém barvení barveny. Nezávisle je mnohem jednodušší a pohodlnější vyrobit člun na krátké vlasy.Postupný postup barvení fotografií - dále v článku.

Příprava

Před barvením byste si neměli vlasy umýt nejméně jeden den, nebo spíše dva.Je nutné, aby vlasy byly chráněny před poškozením přirozeným tukem mazové sekrece a méně zraněny.

Potřebné nástroje

K provedení postupu doma potřebujete:

 • Hřebenplast bez kovových prvků
 • Štětce na barvy
 • Plastová nádoba na míchání barvy
 • Gumové nebo plastové rukavice na ochranu rukou při lakování
 • Sada bleskůa tónování vlasů
 • Malé klipy pro upevnění vlasů nebo neviditelnosti
 • Domácí oděvy, kterým vám nebude vadit skvrna barvou
 • 2 zrcátka, takže během vlasů uvidíte vlasy ze všech stranbarvení
 • 1-2 hodiny volného času

Pokyny krok za krokem

 1. Krátkés vlasy doma je mnohem snazší malovat, než dlouhý.Chcete-li to provést, postupujte přesně podle pokynů na obalu.Dosud jsou takové sady s barvou pro shatusha dostupné speciálně pro domácí použití a nejčastěji zahrnují všechny potřebné nástroje pro zesvětlení, barvení a další péči o vlasy.Pro lepší zbarvení zadních pramenů vlasů je nejlepší vyhledat pomoc od jiné osoby, protože je velmi problematické barvit krátké týlní prameny vlasů bez potřebné obratnosti.Pokud se však zbarvení provádí nezávisle, vyberte několik zrcadel, abyste mohli vidět vlasy ze všech stran.Jakékoli barvivo na vlasy je alergen.Proto nemůžete opomenout test alergenicity, který se provádí 24 hodin před barvením.Barvící směs je nutné nanášet na zápěstí podle pokynů na obalu, vyčkat potřebnou dobu a následovatreakce - pokud nedochází k negativní reakci na kůži během dne, můžete bezpečně pokračovat ve zbarvení.
 2. Ve druhém kroku musí být barva a oxidační činidlo smíchány v připravené plastové nádobě s plastovou špachtlí nebo štětcem.
 3. Potom vlasy rozdělte na mnoho tenkých pramenů a každý z nich jemně rozčesejte tak, aby byla barvicí kompozice rovnoměrně a hladce rozložena po celé délce pramenů.Vlasy můžete opravit pomocí klipů, takže se česané prameny neztratí v celkové hmotnosti vlasů a zbarvení bude mnohem snazší.Tato položka může být vynechána, ale pak budete muset před každým složením vyčesat každý pramen a v různých částech hlavy získáte nerovnoměrné množství barevných pramenů.
 4. V této fázi se prostředek nanáší na dříve oddělené prameny, přičemž se odchýlí několik centimetrů od kořenů vlasů, barvení se provádí hladkými pohyby a natahování barvy z kořenů na konce.Díky předběžnému rounu není zjasňující kompozice distribuována na celém povrchu pramenů, ale pouze na horní vrstvu vlasů, díky čemuž je dosaženo účinku shatusha.Čím silnější je hromada, tím je hladší a přirozenější výsledek, pokud chcete získat výraznější efekt, hromada by neměla být tak silná.
 5. Je nutné přísně dodržovat pokyny a nepřevyšovat složení na vlasech, vlasy po uplynutí stanovené doby expozice opláchnout velkým množstvím chladné vody.
 6. Po vyjasnění následuje krok tónovánívlasy.Takto jsou předem vyčištěná vlákna naplněna barevným pigmentem.Konečný výsledek zbarvení určuje tón barvy vybrané pro tónování.Tónovací směs zraje na vlasy uvedené v době balení a omyje se teplou vodou.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní barvy vlasů v letošním roce.Fotografie a trendy kadeřnictví.

Péče o vlasy po barvení

Shatush je atraktivní, protože to nejsou všechny vlasy, které jsou zbarveny, ale pouze jejich část.Tato metoda je proto nejšetrnější ve vztahu k přírodním vlasům.Druhá výhodaspočívá v tom, že pro udržení efektu by měly být vlasy barveny jednou za několik měsíců , a nikoli měsíčně, jako u konvenčního zbarvení vlasů po celé délce.

Současně není třeba postupovat neustále: pokud není potřeba zachovat účinek raketoplánu, můžete jednoduše přestat barvit vlasy, pak vyčeřené prameny rychle vyrostou a stanou se rovnými celkové hmotnosti vlasů, aniž by došlo ke zničení celkového vzhledu účesu.

Je třeba si uvědomit, že při malování prutů jsou vlasy odlehčené, což znamená, že vyžadují další péči. Krátké vlasy jsou samozřejmě snáze tolerovatelné než bělení, protože krátká délka je přiváděna přímo z kořenů vlasů.Potvrzením je fotka krátkých srážek s vybarvením kliky.

Jako u každého barvení, i vlasy vyžadujíExtra výživa, hydratace a ochrana.

Existují zvláštní profesní linie kosmetiky pro barvené a bělené vlasy, které jsou schopné po barvení udržovat vlasy ve výborném stavu.Účelem těchto linií péče je obnovit strukturu vlasů a zachovat barvu barevných pramenů.Speciální šampon jemně čistí vlasy a chrání pigment před vyluhováním.

Kondicionér udržuje hladinu vlhkosti ve vlasové šachtě a uzavírá vlasové vločky.Masky pro hluboké obnovení a hydrataci vlasů dodávají vlasům upravený vzhled a chrání před nepříznivými vlivy prostředí.Po umytí by měly být vlasy pečlivě zabaleny do ručníku, nemyjte je, aby nedošlo k poškození a nezlomení struktury.

Nelze vyčesat úplně mokré vlasy, musíte počkat, až budou suché ze 70%, a pak jemně vyčesat hřeben se vzácnými zuby.

Nefoukejte vlasy příliš horkým ventilátorem.Nejlepší je zvolit mírně teplou nebo studenou teplotu.

Dokonale vyživují vlasy, obnovují svou původní sílu a elasticitu maskou přírodních olejů.Teplé vlasové zábaly s olivovým, broskvovým a ricinovým olejem budou dobrým doplňkem profesionálních produktů pro péči o vlasy.

Za tímto účelem lahvičku mírně zahřejte olejem ve vodní lázni a opatrně naneste na vlasy po celé své délce po dobu 1-2 hodin, v závislosti na dostupnosti volného času.Používejte opatrněpřírodní oleje pro blondýnky a velmi světlovlasé dívky, protože mohou dát vašim vlasům nežádoucí tmavý odstín.

Video: jak vyrobit raketoplán

Módní technika pro malování raketoplánu:

Barvení raketoplánu doma: