Septoplastika.Co je to, operace nosního septa, laser, indikace

Mnoho pacientů z otolaryngologů, kteří čelí výběru - chirurgický zákrok nebo další trápení - někdy neví, co se má v tak těžké věci řídit.

Studie složitosti nadcházející intervence, důkladné předoperační vyšetření, přesné dodržování doporučení pro přípravu a nezpochybnění dodržování pokynů lékaře v pooperačním období pomůže při rozhodování o správném kroku a dosažení požadovaného úspěchu.

Septoplastika - co je to?

Lékaři radí pacientům, kteří plně cítí vliv zakřivené nosní přepážkytakový výstup jako septoplastika.Co to je a jak může ovlivnit kvalitu života - je velmi důležité vědět, kdy souhlasíte s operací.

Septoplastika je plastická chirurgie, která opravuje deformovanou septa nosu. Podstata operace spočívá buď v korekci chrupavky nebo kostní tkáně nebo v jejich částečném odstranění.Nejsou provedeny žádné vnější řezy, veškeré manipulace se provádějí nosními dírkami.V závislosti na složitosti každého konkrétního případu se používá lokální anestézie nebo celková anestézie.

Spolu se septoplastikou existuje také takový druh operace, jako je rinoplastika.Tyto dva pojmy mají významné rozdíly.V prvním případě je potřeba chirurgického zákroku dána výhradně z lékařského hlediska, protože zakřivení nosního septa je patologie, která vede ke špatnému zdraví.

A rinoplastika, i když se jedná o chirurgický zákrok, je čistě estetickým postupem pro změnu tvaru nosu.Samozřejmě existují případy, kdy je nutné tyto manipulace kombinovat, pak budeme hovořit o rinoseptoplastice.

​​
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Jak a proč jsou žebra odstraněna - účinnost, fotografie před a po operaci.

Indikace operace

Při psaní žádosti o septoplastiku se ORL řídí následujícími stížnostmi pacientů:

 • ) nejčastěji a především to jsou potíže s dýcháním nosem, na jedné straně se to stane na obou;
 • rinitida, sinusitida,proměnit se v chronickou formu;
 • kongesce v uších, zánět středního ucha, až po poškození sluchu;
 • zvýšený výskyt epistaxe;
 • silné chrápání;
 • bolesti hlavy;
 • snížení nebo úplná absence zápachu.

Všechny tyto příznaky, pokud nebudou přijata včas, vedou k vážnějším důsledkům.Zhoršení přívodu kyslíku do mozkových buněk, které způsobuje ospalost, chronickou únavu.Vzduch vdechovaný ústy vstupuje do dýchacích cest studený, kontaminovaný a sliznice vyschne.To vše zvyšuje riziko glositidy, bronchitidy, faryngitidy a pneumonie.

Jak se připravit na septoplastiku nosního septa

Septoplastika je přes svou zjevnou jednoduchost vážnou operací.Co je to - otolaryngolog by měl pacienta podrobně popsat. Také jmenuje další konzultace s dalšími odborníky, mezi nimiž by měl být: plastický chirurg, terapeut a anesteziolog.

Plastický chirurg, který monitoruje pacienta před, během a po septoplastice, stanoví, co přesně je třeba upravit a jak k tomu dojde, učiní takové vysvětlení v podrobném plánu operace.

Při výběru anestezie je důležité, aby anesteziolog věděl o zranění a infekčních nemocech, které pacient utrpěl, o přítomnosti nebo nepřítomnosti alergií.Terapeut zkoumá celkový stav pacienta: puls, krevní tlak, výsledky laboratorních testů,přítomnost chronických chorob a na jejich základě osobní podpis dává povolení pro septoplastiku.

Nejpozději 10 dnů před operací by mělo být provedeno toto:

 • hardwarové vyšetření (rentgen nosu, ultrazvuk břicha, fluorografie plic;
 • ]
 • krevní testy (na krevní skupinu a faktor Rh, infekce HIV, Wassermanova reakce, hepatitida, koagulabilita, jakož i obecná analýza);
 • obecná analýza moči

Pokud má pacient chronická onemocnění, měl by být konzultován odborník v této oblasti.

Týden před stanoveným dnem operace jsou vyloučeny všechny fyzické činnosti: tvrdá práce, sporttřídy, tažné závaží, běh. Zákaz potravin na ředění krve: mastné ryby, některé druhy bobulí a ovoce, cibule a česnek, lněný a olivový olej, cereálie obsahující velké procento hořčíku, zelený čaj, zázvor, káva.

Zvláštní doporučení se vztahují na ženy: jsou naplánována na chirurgický den přibližně týden po skončení období.

Do 4 dnů před septoplastikou a 6 dní po ní je nezbytný zvláštní postup léčby,pooperační prevence nafouknutí: dvakrátDen před jídlem nebo po 20 limfomiozit a Traumeel klesá.

Poslední jídlo je povoleno nejméně 8 hodin před pitím 6 hodin před operací.Při přijetí do nemocnice v den chirurgického zákroku musí pacient předložit výsledky všech studií v originále s předpisem, který nesmí být delší než 10 dnů.

JakoSeptoplastika se provádí

Septoplastika - co to je a jak se provádí - pomůže pochopit popis pěti typů.

Resekce se závity

Toto je zarovnání septa s jeho upevňovacími speciálními závity.

Do chrupavky se implantují speciální vlákna, která zpevňují zakřivenou kost.

Endoskopická septoplastika

Moderní technika, která minimalizuje tkáňovou disekci, která má příznivý účinek na hojení a zkracuje pooperační zotavovací období. Endoskopická septoplastika je zase rozdělena do tří typů:

Endoskopická septoplastika
 • Vasotomie je vaskulární průnik, který spojuje sliznici akostní tkáň nosu.
 • Technologie RR - pomocí laseru se vrstevnatá membrána stratifikuje, následuje odstranění nebo narovnání zakřivené části přepážky.
 • Opětná implantace auto-chrupavky - upevnění přeuspořádané zakřivené části chrupavky na nové místo silikonovými vložkami.
 • Laserová septoplastika nosního septa

  Laserová septoplastika nosního septa je považována za nejkrvavější.Pro jeho provedení je vybrán laserový skalpel požadovaného rozmítání, pomocí kterého se chrupavková membrána zahřeje na určitou teplotu, při které se chrupavková tkáň stává plastickou, jako jíl.Speciální nástroje narovnejte a držte chrupavku, dokud si nezachytí svůj správný tvar.

  Septoplastika rádiových vln

  Septoplastika rádiových vln využívá schopnost Surgitronu vysílat vysokofrekvenční rádiové vlny.

  Surgitron

  Pod vlivem vysokofrekvenčních rádiových vln je vyloučena možnost silného krvácení, dochází k silnému antibakteriálnímu účinku, díky dokonale rovnoměrným hranám řezů dochází k rychlé fúzi tkání ato znamená, že doba rehabilitace je co nejvíce zkrácena a také existuje téměř úplná absence pooperační bolesti.

  Ultrazvuková septoplastika

  Pod vlivem vysokoenergetického ultrazvuku je hubená látka kosti zničena , tkáňová pitva, koagulace krevních cév, které vytvářejí stejné účinky.jako u septoplastiky rádiových vln.Tato metoda je účinná při odstraňování hrotů a hřebenů.

  Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Věra Alentová po plastické chirurgii - poslední fotky, jaké operace byly provedeny, jak se hvězda změnila.

  Pooperační období - zotavení po septoplastice

  Ihned po operaci se tampony vloží do nosních dírek a na nos se aplikuje led po dobu půl hodiny.Období zotavení v závislosti na použité metodě trvá jeden až dva až tři týdny.

  Cyprolet

  Maximálně tři dny po operaci vyžaduje přítomnost tamponů v nose.Ve stejném období, není přísnýklid na lůžku, odmítnutí teplého jídla, s výjimkou nejrůznějších nákladů.Vzhledem k potřebě dýchat ústy by měla být u pacienta v pooperačním období určitá zásoba tekutin.

  Lék spočívá v užívání Ciproletupo dobu pěti dnů (500 mg 2krát denně) aEriusepo dobu 10 dnů (1 tableta denně),s těžkou bolestí - ne více než 3krát denně, 1 tableta Nurofenu.Po konečném odstranění tampónů pro nejrychlejší hojení, změkčení a odlupování výsledné kůry se Aquamaris zavádí do nosních dírek tak často, jak je to jen možné.

  Erius

  Otok se sníží o 1-2 týdny po septoplastice, což je průměr. Toto je období, kdy je možné zvýšit teplotu, izolovat sasanku, odpadnout spolu s kůrou změkčených zbytků vlákna.Tyto příznaky jsou podle chirurgů zcela normální jevy a nenaznačují výskyt komplikace.

  Během měsíce po septoplastice jsou přísně zakázány sporty a tvrdá práce.

  Možné negativní důsledky

  Pokud je operace prováděna správně a jsou dodržována doporučení odborníků, je výskyt negativních následků v pooperačním období mimořádně vzácný.

  • Jednou z nejčastějších komplikací je krvácení, které zabraňuje odstranění tampónů 2 dny po operaci.
  • Hematom - druhá nejčastější negativní reakcetělo pro chirurgii.Se silnou impregnací tamponu krví, aby se vyloučila pravděpodobnost hematomu, jsou nosní průchody vyčerpány.
  • Pokud se septoplastika provádí neopatrně, může chirurgický nástroj poškodit sliznici a způsobit perforaci septa.Tato operace vyžaduje lékařskou vysokou přesnost a přesnost, aby k takové komplikaci nedocházelo.
  • Méně častým důsledkem je absum septum.
  • Změna vnějšího tvaru nosu může být způsobena vysokou resekcí kvadrangulární chrupavky.Tato vada se může projevit později - po odeznění otoku a návratu všech tkání do normálu.

  Riziko komplikací se výrazně zvyšuje s nekontrolovaným užíváním drog, zneužíváním alkoholu, kouřením , s dlouhodobým užíváním některých drog, přítomností jizev z předchozích operací, nemocí, které nebyly zjištěny během předběžnéhoprůzkum.

  Prevence komplikací

  Prvním preventivním opatřením bude pečlivý výběr kliniky, zvážení recenzí bývalých pacientů.Další fází je přechod na zdravý životní styl měsíc před operací - odmítnutí špatných návyků, vyvážená strava, vyloučení produktů na ředění krve z potravy.

  Terapeut by měl být podrobně informován o zdravotním stavu, výskytu chronických chorob, infekčníchnemoci a operace.

  Je velmi důležité podrobit se plnému vyšetření předepsanému ošetřujícím lékařem a otolaryngologem,provádět všechny postupy v předvečer a v den chirurgického zákroku, věnovat zvláštní pozornost pooperačnímu průběhu léčby a rehabilitace.

  Výskyt jakýchkoli neobvyklých příznaků, bolestivých pocitů, nadměrného krvácení, závratě nebo nevolnosti by měl být neprodleně oznámen zdravotnickému personálu.

  Kontraindikace

  Kategorická kontraindikace septoplastiky je menší věk, protože může být narušena tvorba kostní chrupavkové kostry nosu.

  Pro zmírnění akutních stavů, exacerbací chronických onemocnění, zejména cukrovky, kardiovaskulárního systému, dýchacích orgánů, bude zapotřebí dalších terapeutických opatření. Neschopnost provést septoplastiku je jednoznačně špatná koagulace krve.

  Cena septoplastiky

  Ceny septoplastiky se na různých klinikách významně liší.V mnoha ohledech záleží na použité metodě, nástrojích, materiálech a nástrojích, metodách anestezie, zahrnutí do nákladů na lůžko a jídla.

  Nejnižší cena je 11,5 tisíc, nejvyšší je asi 100 tisíc rublů. Poslední údaj obsahuje kromě samotné operace celkovou anestézii, 2týdenní hospitalizaci s jídlem a zásobami.K tomuto obrázku je nutné přidat hodnotulaboratorní a hardwarové vyšetření.

  Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kanyla - co to je, protože se používá v kosmetologii a medicíně.

  Tam, kde je lepší udělat septoplastiku - doporučení pro výběr kliniky

  Odpovědný přístup zahrnuje jakýkoli zásah, včetně septoplastiky.Je důležité, aby se jednalo o takový jednoduchý, ale stále funkční dopad.Tak důležité rozhodnutí, jako je správná volba na klinice, zachrání pacienty před problémy.

  Zkušený odborník ví, co je septoplastika a jaké jsou vedlejší účinky
  ​​

  Je žádoucí, aby nemocnice nebyla multidisciplinární, úzce zaměřená v oblasti otolaryngologie. Nejprve je nutné určit, která metoda je vhodná k vyřešení problému, a konzultovat chirurga, který se specializuje na operace tohoto typu.

  Pokud záleží na ceně, měly by být všechny navrhované možnosti podrobně zváženy. Ceník musí nutně uvádět, jaké služby a materiály jsou do této ceny zahrnuty.

  Pro větší důvěru v příznivý výsledek chirurgického zákroku je vhodné požádat o pověst zdravotnického zařízení , zjistit jeho historii, personál a počet podobných operací, které se v něm provádějí po dobu jednoho měsíce.Hlavním kritériem při určování místa léčby je kvalifikace ošetřujícího lékaře, jeho traťový záznam a hodnocení pacientů.

  Výsledky septoplastiky (fotopřed a po)

  Jsou-li všechny podmínky splněny ve dnech před operací a několik týdnů po ní, je výsledek intervence ve většině případů pozitivní.Ve většině případů je dosaženo hlavního cíle - bez dýchání, zdravého spánku, absence nemocí horních cest dýchacích.

  Na obličeji je vždy vidět pozitivní vedlejší účinek - vzhled nosu po řádně provedené septoplastice se vždy zlepšuje.Humps, zakřivení, asymetrie zmizí.

  Videoklipy o septoplastice.Co je to a jak efektivní je operace

  Co je to nazální septoplastika? Tento videoklip odpoví:

  Laserová septoplastika. Výhody a nevýhody: