Salicylový peeling na obličej - co to je, účinnost, jak se to dělá.Recepty na domácí opravné prostředky

Kyselina salicylová je produkt, který se používá pro kosmetické účely k zabránění stárnutí kůže.Použití takové látky je možné nejen v salonu, ale také doma, což příznivě ovlivňuje popularitu produktu.S použitím kyseliny salicylové se provádí peeling obličeje.

Obsah
 1. Salicylový peeling co to je
 2. Účinnost salicylového peelingu ]
 3. Druhy salicylového peelingu
 4. Indikace pro salicylový peeling
 5. Kontraindikace
 6. Předvádění v salonu
 7. Doba trvání sezení a počet procedur
 8. Jak často mohu provádět
 9. Kdy se má provádět salicylový peeling
 10. Nežádoucí účinky
 11. Následná péče
 12. Obdobírehabilitace
 13. Profesionální přípravky pro píInga
 14. Jak provádět postup doma
 15. Domácí recepty na salicylový peeling
 16. Video o salicylovém peelingu
Oloupání salicylovou, co to je

Oloupání kyseliny salicylové je zjednodušené chemické popálení obličeje.Lékaři však tvrdí, že tento nástroj umožňuje pokožce rychle získat svěží a aktualizovaný vzhled.

Tento postup je prakticky neškodný,protože popálení způsobené užíváním drogy nepoškozuje hluboké vrstvy tkání, což znamená, že regenerace po zákroku není vůbec nutná, neboneberou moc času.

Existují možnosti hlubokého loupání kyselin, pokud jsou kožní problémy závažné.V takovém případě je lepší neohrožovat se a provádět takový postup pod dohledem kosmetického salonu.Specialista provede proceduru sám a bude sledovat její výsledek během rehabilitace, která může trvat až 1 měsíc.

Hlavním rysem postupu při odlupování salicylu je to, že nejmenší částice odumřelých buněk na kůži se neodškrábají, jako je tomu u některých jiných slupek, ale rozpustí se.

Podle kosmetologů lze čištění povrchu pokožky pomocí kyseliny salicylové provádět doma, ale v tomto případě je důležité zvolit méně koncentrované přípravky.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída Elena Karkukli

Účinnost salicylového peelingu

Salicylový peeling obličeje (co je výše) zabraňuje kontaminaci pórů, proto je jako dalšíKomponenta zahrnuje ve složení různých krémů a masek, které pomáhají vyrovnat se s akné a stárnutím.

Exfoliační a dokonce dráždivý účinek použití kyseliny vám umožňuje použít ji na nerovných, šupinatých částech kůže, aby se vyrovnal reliéf pokožky, aby byla hladší a hedvábnější.

Oloupání pomocí této kyseliny má účinek napokožka tyto účinky:

 • hluboce čistí a dezinfikuje pokožku;
 • vyhlazuje pleť a saturuje pokožku užitečnými prvky;
 • zpřísňuje reliéf kůže;
 • působí jako profylaktický přípravek pro různé kožní vyrážky;
 • slouží jako účinný prostředek k odstranění stop hlubokého akné a jizev;
 • upravuje výskyt podkožního tuku a fungování mazových žláz;
 • vytváří stabilní účinek proti stárnutí, který se postupem času objevuje stále více.

Druhy salicylového loupání

Postup pro salicylový peeling se dělí na typy v závislosti na koncentraci látky a intenzitě jejího účinku.

Existují dva hlavní typy loupání:

 • Povrchní. Používá se k léčbě akné, normalizaci mazových žláz a hladké pleti.Pro tento typ peelingu se obvykle používá roztok kyseliny salicylové 15-20%.Celý postup obvykle trvá asi 15-20 minut.
 • Střední plocha. Tento druh má hlubší účinek na vrstvy kůže.Tento typ peelingu dokáže pokožce poskytnout větší pružnost, osvěžit pleť, napnout a vyhladit vrásky.Takový postup by neměl být prováděn déle než 10 minut a je vybrán roztok 25%.

Indikace pro salicylový peeling

Existuje mýtus, že salicylový peeling je ošetření obličeje, které lze použít pouze v dospělosti.věk.Většina lékařů a kosmetologů však souhlasí s tím, že průměrný věk, kdy je tento postup určen k použití, je 20 let.Někdy, s ohledem na stav kůže v době puberty, může být zákrok proveden dříve, než je určený věk.

Obecné indikace pro tento postup jsou:

 • letargie, ochablá kůže;
 • šedá, nepřirozená pleť;
 • přítomnost věkových skvrn;
 • velmi mastná kůže s rozšířenými póry;
 • akné způsobené hormonálními problémy;
 • příliš suchá kůže;
 • široké póry, černé skvrny na kůži;
 • stárnoucí kůže.

Kontraindikace

Jednou z běžných kontraindikací pro jakékoli závažné intervence v těle je těhotenství a kojení.Salicylový peeling není výjimkou.Neměli byste provádět salicylový peeling, pokud existují virová onemocnění, včetně akutních respiračních virových infekcí, jakož i během exacerbace chronického onemocnění.

Pokud dojde k poškození pokožky, je lepší počkat, až se rány vyléčí, a odložit postup na tuto dobu.Pokud se objeví opary, postup bude muset být odložen na dlouhou dobu, aby se předešlo dalším problémům a komplikacím.

Nejdůležitější věcí, kterou si musíte pamatovat při registraci na loupání v salonu nebo při plánování doma, je alergie na kyselinu salicylovou.

Předvádění v salonu

Provedení postupu vyžaduje zkušenosti a znalosti možných důsledků špatně provedeného postupu.Proto kosmetologové důrazně doporučují, aby takový peeling provedl pouze důvěryhodný odborník, zejména pokud mluvíme o jeho druhé možnosti - střední ploše.

Postup při odlupování na klinice nebo v salonu je reprezentován následujícími kroky:

 • Odstranění make-upu a čištění pokožky.
 • Použití zvláštní ochranné směsi na rty a oblasti se zvláště citlivou pokožkou, aby se zabránilo vystavení kyselinám.
 • Ošetření celé pokožky obličeje přípravkem na odlupování, který vám umožní připravit vaši pokožku na zákrok a snížit riziko komplikací odlupování kyseliny.
 • Dále se připravené složení kyseliny salicylové o určité koncentraci aplikuje na kůži v závislosti na existujících problémech.
 • Čas na loupání je přísně individuální a závisí na typu kůže a koncentraci léčiva.Minimální doba relace je 10 minut.
 • Neutralizace léčiva - prováděná zvláštním kosmetickým přípravkem.

V případě, že hlavní kosmetolog provádějící postup opomenul jednu nebo více fází postupu peelingu, jeho kvalita se snižuje a pravděpodobnost komplikací na kůži se zvyšuje.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle systému japonského lékaře Asahi Zogana.

Doba trvání sezení a počet procedur

Standardní průběh procedur pro průměrnou ženu je 10 sezení.Ale toto číslo je od té doby podmíněnévezme se počáteční stav pokožky ženy: pokud se vyskytne několik problémů a je nutné dosáhnout co nejlepšího účinku, má kosmetička právo předepsat 2-3 průběhy procedur.

V průměru trvá celý proces kyselého peelingu spolu s přípravou pokožky a neutralizací pleťového krému přibližně 40 minut.Rehabilitace po takových sezeních není nutná, ale je třeba řádné péče, aby se konsolidoval výsledek získaný z procedury.

Jak často to mohu udělat?

Loupání lze provádět jednou za 2 týdny.Totéž platí pro domácí peeling s kyselinou salicylovou.

Kdy je třeba provést salicylový peeling

Salicylový peeling se nedoporučuje za horkého slunečného dne, takže přímé sluneční světlo nepoškodí kůži.

Nejlepší je naplánovat postup blíže ke spánku, abyste si mohli odpočinout a zotavit se.

Nežádoucí účinky

Navzdory skutečnosti, že salicylový peeling je pro kůži relativně šetrným postupem, někdy i po jejím provedení dochází na pokožce k výraznému zarudnutí, které je doprovázeno peelingem.V žádném případě nemůžete mechanicky působit na výsledné rány, aby po úplné obnově pokožky nedošlo k jizvám.

Kromě toho může docházet k určité těsnosti a suchosti kůže, otoku a krustění.Pokud po zákroku řádně uspořádáte péči, všechny tyto nepříjemné účinky zmizí během týdne.

Po domácím postupu, stranaúčinky mohou být vážnější.Pokud je peeling salonem řízeným spálením, může domácí postup vést k nekontrolovaným důsledkům.V některých případech bude vyžadována zdlouhavá rehabilitace.

Péče po zákroku

Zvláštní péče je nutná do 10 dnů po sezení, protože kyselina stále funguje a další stav kůže závisí na správné péči.

Doporučeno:

 • používejte velké množství zvlhčujících krémů, obličejových sprejů a pěn nebo mycích gelů, takže můžete pokožku co nejvíce oživit a vyhnout se suchu;
 • v žádném případě nenavštěvujte lázně, sauny a bazény, aby nedošlo k infekci a podráždění kůže;
 • zcela zrušit všechny ostatní kosmetické postupy, dokud se kůže nevrátí do svého normálního stavu;
 • aby se zabránilo podchlazení a v případě silných mrazů zkuste zůstat doma.

Období rehabilitace

Proceduru peelingu nelze považovat za dokončenou okamžitě po zasedání kosmetologa, k obnově pokožky dojde pouze za pár dní po hlavním zákroku.V žádném případě nemůže urychlit proces zotavení, kůže se musí zotavit in vivo.

Jednou z nevýhod rehabilitačního období je to, že po celou tu dobu budete muset opustit používání dekorativní kosmetiky.

Některé ženy, které již tuto kosmetickou léčbu vyzkoušely, tvrdí, žepo zákroku, na rozdíl od všech očekávání, se stav kůže nezlepší, ale zhoršuje se, objevuje se velké množství akné a akné.

To je možné, protože během rehabilitačního období se všechny stávající kožní problémy zhoršují a po týdnu, pokud je peeling prováděn správně, se stav kůže znatelně zlepší.

Profesionální peelingové přípravky

Na ruském trhu jsou peelingové přípravky prezentovány ve velkém sortimentu.Liší se zpravidla koncentrací hlavní látky a ceny.Například, léčivo od MediDerma (Španělsko) je roztokem 25% koncentrace a Medic Control Peel také produkuje přípravky před odlupováním kromě hlavního léčiva v koncentraci 15% a 35%.

Značka EGIA představuje v Rusku celou řadu kosmetických peelingových produktů.Jedná se o výrobky šetrné k pokožce s koncentrací ne více než 20%.

Peeling od společnosti Enerpeel se považuje za jeden z mělkých, jednoduchých a bezpečných loupání.Z recenzí těch, kteří používali loupání Salipilem, je zřejmé, že tento lék je méně kvalitní než ostatní, jeho použití je navíc velmi bolestivé a rehabilitační období po zákroku je dlouhé.

Martinex uvedl na trh řadu produktů pro péči o pleť, včetně dopingu, peelingu a ošetření po loupání.Řada produktů této společnosti je vhodná pro jakýkoli typ pleti.

Jak provádět postup doma

Používejte kosmetikuprostředky, které zahrnují kyselinu salicylovou, lze použít doma, aniž by se obávaly, že by na tváři došlo k vážnému popálení.Salicylový peeling lze provádět doma, všechny komponenty pro takový postup jsou levné.

Je však důležité dodržovat postup:

 • Před zahájením relace musíte zkontrolovat, zda v tomto kosmetickém postupu nejsou nějaké kontraindikace.
 • Před zahájením loupání je třeba kůži napařit, aby se póry co nejvíce otevřely.
 • Opatrně naneste kyselinu salicylovou na pokožku obličeje a vyhýbejte se něžným oblastem.
 • Po loupání produktu na obličej po dobu 10 minut ho omyjte teplou vodou a vyhněte se kontaktu s očima.

Je důležité si uvědomit, že koncentrace léku pro domácí peeling by neměla překročit 15%. Pokud pociťujete pálení při aplikaci látky na kůži, je nutné ji okamžitě omýt teplou vodou, aniž by bylo třeba čekat na ukončení postupu.

Domácí salicylové recepty na loupání

Jako dobré možnosti domácího salicylového loupání můžete použít tablety aspirinu.Chcete-li získat takovou směs, musíte brousit jednu tabletu aspirinu a smíchat s malým množstvím tuku.Výsledná směs by měla být nanesena na obličej a nemytá po dobu jedné hodiny.

Salicylový peeling na obličej - co to je, účinnost, jak se to dělá.Předpis s aspirinem a mastným krémem nepoškodí příliš mnoho kůže

Podle jiného receptu je aspirinová tabletaje nutné se rozpustit v malém množství vody, přidat špetku sody a ½ čajové lžičky medu.Směs se nanese na obličej a po přesně 5 minutách se omyje.

Téměř každá žena může vyzkoušet, co to je - salicylový peeling na obličej, protože existuje dostatek možností jak pro salony, tak pro domácí metody - pro každý vkus a rozpočet.

Video o salicylovém peelingu

​​

Salicylovém peelingu doma:

Výsledek chemického peelingu salicylupřed a po: