Ricinový olej na obličej: od vrásek, stárnutí, akné.Používá se pro loupání, suchost a mastnou pleť, demodikózu, během těhotenství

Ricinový olej na obličej je jedinečným zdrojem krásy a zdraví, účinně pomáhá nejen vráskám, ale také díky své bohaté sadě různých prospěšných vlastností a kvalit, je aktivně používán v kosmetických procedurách a v tradiční medicíně.

Použitím kastového oleje se můžete snadno zbavit mnoha nemocí a vlasy, řasy a nehty mohou být ještě silnější a lepší.

Složení a užitečné vlastnosti ricinového oleje

Ricinový olej vzhledem ke své struktuře vypadá jako poměrně silná nažloutlá kapalina.Má spíše specifickou chuť a vůni.Pokud je aplikován uvnitř, vždy způsobuje roubový reflex.Léčivé vlastnosti tohoto oleje jsou obrovské.

Ricinový olej obsahuje velmi velké množství kyselin s příznivými vlastnostmi.Například kyselina linolová, olejová, ricenoleová atd.Pokud mluvíme o chemické složce oleje, vypadá to jako velmi složitá receptura.

Přibližné složení oleje je následující:

 1. Kyselina ricenoleová - 90%
 2. Kyselina palmitová - 1%
 3. ) Kyselina stearová - 1%
 4. Kyselina olejová - 3%
 5. Kyselina linolová - 4%

Protože ricinový olej je téměř zcela složen z kyseliny ricenoleové,do značné míry určuje vlastnosti tohoto oleje.

Ricinový olej na vrásky zabraňuje stárnutí pokožky,pomáhá v boji proti akné a černým skvrnám, zvlhčuje pokožku a odstraňuje papilomy .Castor je ve svém složení poměrně složitý, a proto má řadu vlastnostípozitivní charakter.

Nejčastěji se používala v kosmetologii.Ricinový olej bude také vynikajícím doplňkem pro hubnutí a zlepšení stavu vlasů.

Použití ricinového oleje v kosmetologii

Ricinový olej na obličej je jedním z univerzálních a přírodních kosmetických prostředků.Castor bojuje proti kožním problémům spojeným s věkem: eliminuje drobné vrásky, bojuje s ochabnutím a zpomaluje stárnutí tkání.

Ricinový olej je skvělý způsob, jak zlepšit stav a barvu pleti.Rovněž dokonale bojuje proti loupání, suchosti, zarudnutí a drsnosti pokožky.

Ricinový olej na obličej je užitečný nejen kvůli schopnosti zbavit se vrásek, ale také kvůli vlastnostem, které stimulují růst vlasů

Ricinový olej se často používá proposílit řasy. Musíte ho pravidelně aplikovat na kořeny vašich řas.Díky tomu budou silnější a delší.Ricinový olej také odstraňuje pigmentaci a bělí pokožku.

Ricinový olej pro vrásky v obličeji

Ricinový olej používaly krásky od starověku k řešení různých kožních problémů, byl vysoce oceňován pro následující vlastnosti: ]

 • protizánětlivý účinek;
 • ničení bakterií;
 • výživa a hluboká hydratace epidermis.

Ricinový olej na obličej z vrásek používají kosmetologové také k odstranění stop akné a stárnutí skvrny.Tento olej je ideální pro suché asmíšený typ pleti.

Nejužitečnější verzí kastového oleje je varianta získaná lisováním za studena,obsahuje většinu nezbytných prvků, které poskytnou tělu potřebné množství antioxidantů, jakož i rostlinné bílkoviny, vitamíny a antioxidanty..

Předtím, než začneme vyrábět masky proti stárnutí a obklady na bázi ricinového oleje, je nutné provést malou zkoušku na alergickou reakci.Za tímto účelem se pár kapek oleje vtírá do záhybu poblíž lokte.Pak musíte počkat několik minut a vyhodnotit kožní reakci.

Bohužel je hlavním cenným prvkem tohoto oleje kyselina ricinoleová, která nejen zvlhčuje a zvláčňuje pokožku, ale může také způsobovat alergie.Odborníci doporučují používat ricinový olej ve směsi s jinými základními oleji - olivovým, rakytníkovým nebo broskvovým semenem, i když kůže nevykazovala alergickou reakci na produkt.

Nejlepší čas na kosmetické procedury s ricinovým olejem je večer. Před samotným postupem je nutné pečlivě odstranit makeup, odstranit mazové sešity z povrchu kůže a také otevřít póry.

Kůži můžete napařit nejen koupelí s teplou vodou,odborníci doporučují používat jako obklad na obličej horký ručník.

Poté naneste několik kapek ricinového oleje lehkými masážními pohyby bez nečistot nebo smíchejte s jinýmioleje, které vyhovují vašemu typu pleti.V žádném případě nemusíte olej po aplikaci omýt, musí působit po celou noc, jinak bude účinek takového kosmetického postupu nulový.

Doporučuje se, abyste každý den před spaním prováděli tyto postupy na kůži.Je zajímavé, že i malý zlomek tohoto přírodního léku dá tělu potřebný efekt.

Ricinový olej na vrásky pomáhá pokožce aktivně začít produkovat takové důležité prvky, jako je elastin a kolagen, jsou odpovědné za mládí, pevnost, pružnost a krásu pokožky.Kastorka si zachovává vlhkost a dokonale hydratuje, aby si ji mohla vyzkoušet a vyhodnotit výsledek pouhým nalitím tohoto oleje do denního krému na obličej.

A aby byl výsledek stoprocentní dokonalý, odbornícidoporučují výrobu takové olejové masky proti vráskám na bázi ricinového oleje:

 1. ricinový olej ve stejném poměrusmíchejte s rakytníkem a olivovými oleji, poté zahřejte.
 2. Teplota směsi není vyšší než 40 stupňů Celsia.
 3. Naneste rovnoměrně na čistou pokožku bavlněnou podložkou.
 4. Jemně masírujte obličej několik minut.
 5. Je nutné masku držet asi 40 minut, po uplynutí času se maska ​​odstraní vodou.

Maska proti vráskám kolem očí s aloe šťávou

Stejně jako ricinový olej je aloe šťáva skvělou rostlinou, která bojuje protičasné vrásky pod očima.Výhodou této masky je, že je vhodná i pro citlivou a jemnou pokožku.

Ve stejném poměru smícháme ricinový olej a aloe šťávu a jemnými pohyby jej aplikujeme na oblast pod očima. Specialisté doporučují nanášení na suchou pokožku pro lepší účinek. Vyplachování takové směsi není nutné.Můžete použít nejen šťávu z aloe, ale také speciální gely obsahující asi 99% šťávy.

Stlačuje se ricinovým olejem pro vrásky na čele

Skvělým způsobem, jak se zbavit vrásek, které se objevují s věkem, jsou komprese s ricinovým olejem, který je předehřátý.S jejich pomocí zmizí omdlé záhyby kůže na tvářích a krku.Přesto takové obklady mohou pomoci proti nasolabiálním záhybům.

Tento postup vyžaduje kousky gázy, které mají stejnou velikost jako problémové oblasti na obličeji.Pro nasolabiální záhyby jsou vhodné jemné kousky hmoty.Olej musí být zahříván ve vodní lázni.Ricinový olej se někdy mísí s jinými přírodními oleji, jako je jojobový a arganový olej.

Kousky gázy jsou hojně smáčeny v oleji a umístěny na problémové oblasti.Doporučuje se zakrýt si obličej ručníkem nebo hadříkem.30 minut a maska ​​je odstraněna.Zbývající olej se nejlépe odstraní vlhkým ručníkem.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle systému japonského lékaře Asahi Zogana.

Ricinový olej na obličej s demodikózou

Aby se vyléčila nemoc, jako je demodikóza, je nutné pravidelnědostatečné časové období pro ošetření postižených oblastí kůže.Jedním z nejlepších lidových prostředků v boji proti klíšťatům způsobujícím demodikózu je ricinový olej. Šetří nejen zarudnutí, ale také pomáhá zbavit se vyrážek a loupání.

Aby demodikóza nezískala zanedbanou formu a postižené části epidermy nezískaly šedý odstín, je nutné přistupovat k řešení problému komplexním způsobem.Nejlepší lék je Trichopolum ve směsi s ricinovým olejem.Před usnutím si vezměte kolečko, asi lžičku a smíchejte ji se 2 tabletami Trichopolum.Tuto kompozici aplikujte celou noc na postiženou oblast.

Recept na masky na ricinový olej z akné

Pro tento olej existuje mnoho různých použití pro problémy s akné, vyrážkou a uher, alenejjednoduššímasky založené na kolečkách jsou účinné , komprese jsou také neméně akční možností, která zlepší účinek po maskách.

Nejlepší využití ricinového oleje proti akné je smíchání několika olejů, kast a základního oleje, které zvyšují jeho účinek.Jaký bude tento olej a v jakém poměru bude nutné je promíchat, záleží pouze na individuální toleranci a reakci epidermis.

Normální pokožka Mastná pokožka Suchá pokožka ]
Pro tento typ odborníci doporučují používat ricinový olej ve stejném poměru s olivovým olejem nebobroskev.Tento typ vyžaduje zvláštní péči, při interakci s oleji je nutná jemnost, takže ricinový olej by měl být kombinován s rakytníkem v poměru 3 ku 1. Kůže se odlupuje a krakovací - ricinový olej v kombinaci s olejemoliva dokonale hydratuje a zachází s ní, je nejlepší tuto směs aplikovat ve večerních hodinách před spaním.

Mezi nejlepší a nejúčinnější masky patří:

 • Anti-akné maska ​​pro suchou a normální pleť.

K vytvoření této masky potřebujete pouze několik věcí:

 1. pyré z banánů - 2 polévkové lžíce (můžete použít okurku).
 2. Ricinový olej - 1 polévková lžíce.
 3. Med - 1 čajová lžička.
 4. Nízkotučný tvaroh - 1 polévková lžíce.

Všechny výše uvedené složky jsou smíchány v misce a šlehány do stavu směsi.Výsledná kaše by měla být na povrch obličeje postupně rozmazávána.

Když jeden kabát vyschne, další se nanese na povrch.Ponechte si tuto masku na obličeji déle než 30 minut.Je lepší omezit používání tohoto nástroje na 5krát za měsíc.Tato super maska ​​bojuje nejen s akné a vyrážkami, ale také omlazuje epidermis.

 • Akné maska ​​pro mastnou pleť.

Castor je jedním z nejpopulárnějších produktů pro pokožku, a to jak běžných, tak suchých.A pro mastnou pleť bude ricinový olej skutečnou spásou.Příprava masky je jednoduchá.Potřebujete míchat 1 lžičku.ricinový olej, 1 aspirin, vejce bílá a pár lžiček měsíčku.Měsíček lze ze složek odstranit podle potřeby.Směs se nanáší vrstvu po vrstvě.Nepoužívejte také příliš často.

Ricinový olej pro stárnutí

Ricinový olej pro vrásky na tváři také bojuje proti jizvám a má bělicí účinek.Je to proto, že se používá jako přirozený a bezpečný prostředek k vyrovnávání tónů pleti.

Existuje mnoho tipů, jak odstranit pigmentaci, a zde je jeden z nich.Ale před provedením tohoto postupu musíte provést test na alergii.Malé množství oleje by mělo být vtíráno do lokte.Pokud po 10 minutách nedochází k pálení nebo zarudnutí, pak není alergie.

K odstranění pigmentace si vezměte 1 čajovou lžičku grapefruitové šťávy, rakytníku a červeného rybízu. Všechny tyto šťávy se mísí se dvěma polévkovými lžícemi ricinového oleje.Směs se rovnoměrně rozloží po kůži a po 15 minutách se omyje.

Ricinový olej také dobře reaguje s citronovou šťávou.V této kombinaci je bělící účinek občas vylepšen.Olej se předehřeje ve vodní lázni.Tato maska ​​se musí uchovávat až 30 minut.

Jsou-li takové lidové postupy kombinovány s léčbou, bude to mít viditelný výsledek.Dokonce i odborníci potvrdí vylepšení.

Domácí maska ​​s účinkem bělení z pihy

​​

Pehy jsou také typem pigmentace kůže.Ale protože kůže pihy je odlišná od kůže jizev, je třeba ji odlišně odlehčit.Ale při zesvětlení musíte jednatPozor, protože jemná a citlivá pokožka může být poškozena, pokud není postup správný.

Recept na domácí masku z pihy:

Střední lžíce medu a ricinového oleje se rozpustí ve vodní lázni.S touto kapalinou se smíchají 2 - 3 kapky jodu a lžička vazelíny.Počkejte 30 minut a poté opláchněte.

Ricinový olej pro boj proti jizvám

Jizvy a jizvy lze použít pouze u mužů, na ženské kůži vypadají odpudivě a někdy ošklivě.Naši předkové kvůli tomu, že se medicína vyvíjí pomalu, používali oleje, aby se jich zbavili.

Ricinový olej je považován za jeden z nejlepších olejů - protizánětlivé, hojivé, antibakteriální účinky aktivně ovlivňují jizvy a jizvy.

Castor proniká hluboko do vrstev epidermis a eliminuje nepříjemné stopy zranění.Stojí za zmínku, že za vzhled viditelných výsledků by nemělo uběhnout trochu času.

Způsob aplikace:jemně naneste ricinový olej na oblast jizvy nebo jizvy a masírujte poškozenou oblast kůže.Tato akce musí být prováděna každý den.Neméně účinným způsobem, jak se zbavit jizev, je také olejový obklad.K tomu navlhčete obvaz v kolečku a naneste na očištěnou pokožku.Komprese bude trvat 2-3 hodiny.

Ricinový olej proti loupání

Suchá kůže je často náchylná k těsnosti, loupání a podráždění.Ricinový olej pomůže předcházet odlupování a prodlužování pokožkymladistvou pokožku.Není nutné kupovat drahé profesionální ricínové masky, můžete je snadno vyrobit doma.

Můžete jej smíchat s oleji z avokáda, jojoby, broskve nebo rozmarýnu.Nedoporučuje se přidávat více než tři kapky jiných olejů.

Maska také pomůže v boji proti loupání:

 • 3 sec.l ovesné vločky nebo ovesné kaše;
 • 1 čajová lžička tekutého medu;
 • ricinový olej o obsahu 2 lžičky.

Všechny složky masky se smíchají a aplikují po dobu 15 minut.Tato směs pomůže zabránit loupání suché pokožky.

Recenze:

 • Od dětství jsem měl velmi suchou pokožku.Peeling se nezastavil ani jeden den.Fondy pomohly, ale ne na dlouho.A pak mi přítel doporučil vyzkoušet masku s ricinovým olejem.Po několika týdnech se kůže změnila!Začala být měkká, hladká a zářivá.Jakmile se začne loupat, okamžitě používám ricinový olej.

Anna

 • Dozvěděl jsem se o vlastnostech ricinového oleje od své matky.Používám ji pouze v zimě a na podzim, protože moje kůže je normální, ale její stav ovlivňuje chlad a vítr.Vždy jedná bezchybně.A zatímco ostatní hledají dokonalý krém na popraskání a loupání, jen jsem si rozmazal obličej ricinovým olejem.

Victoria

Masky s ricinovým olejem pro různé typy pleti

Ricinový olej se používá pro různé typy pleti proeliminovat různé problémy.

 • Maska pro stárnutí pleti. Smíchejte ricinový olej, netuk tvaroh a 1 lžičkamed, 1 žloutek a 2 lžičkybanánové pyré.Tato směs se základem ricinového oleje pomůže zjemnit pokožku obličeje a utáhnout ji.
 • Maska na kůži s věkovými skvrnami .Teplý, mírně roztavený med, smíchejte s 1 s.lžíce ricinového oleje, 1 lžička.smíchejte vazelínu a 10 kapek vitamínového komplexu Aevit se 6 kapkami jódu.Tato maska.čisticí skvrny a stopy na obličeji by měly být infuzovány po dobu 5 dnů na tmavém a chladném místě.
 • Suchá, neživá kůže. Tento typ pokožky vyžaduje neustálé doplňování těla vitamíny a minerály.K jeho vytvoření potřebujete 2 lžíce.lricinový olej 10 kapek skupiny vitaminu E.
 • Široké póry, černé tečky. 2 lžíce umění.lžíce ricinového oleje a 1 lžička.mořská sůl.Maska působí jako peeling, jemně a důkladně čistí póry nečistot;
 • Suchá, dehydratovaná kůže. Pro tento typ pleti je nejvhodnější domácí maska ​​z ubrousku namočeného v oleji, doba použití je 10 minut.
 • Zanícená, problematická kůže .1 lžičkaricinový olej a 1 lžičkaalkoholová tinktura měsíčku, jedna kuřecí bílkovina.Smíchejte a vstříkněte do výsledné hmoty prášek získaný z tablety aspirinu.

Lze použít kolečko pro mastnou a problematickou pleť?

Ricinový olej je skutečným záchranářem mnoha kožních problémů.Takže, pokud má osoba akné a jiné kožní problémyintegument, pak ricinový olej s nimi bude v pohodě.Pomáhá také odstraňovat stopy jizev, jizev a popálenin.K tomu existuje obrovské množství masek a receptů.Můžete dělat obklady, tření atd.

Smícháním ricinového oleje a pšeničných klíčků se získá vynikající léčivá směs. Pokud ho aplikujete na obličej nebo do gázy, můžete se zbavit akné.

Ricinový olej bude také nepostradatelným nástrojem v boji proti mastnému lesku.Pokud má osoba mastnou pleť, pak je tento olej pro něj dokonalý.Proniká do pórů a odstraňuje mazu a tuk.

V případě mastné pleti vezměte 70% ricinového oleje a 30% olivového oleje.Výsledná maska ​​se aplikuje na suchou pokožku.Na horní stranu by měl být umístěn vlhký ručník.S tímto obkladem si musíte lehnout po dobu 20 minut.Toto je proces napařování a čištění pórů.Poté musíte obličej jemně otřít stejným ručníkem, ale na obličeji by měl zůstat olejový film.Jakmile zmizí, pokožka se promění!

Jakou kosmetiku lze připravit z ricinového oleje?

Castor vám umožňuje vyrábět mnoho vynikajících kosmetických přípravků, protože rozsah jeho použití je téměř neomezený.

Krém na obličej s ricinovým olejem - kosmetický přípravek, který hydratuje a vyživuje pokožku.Zlepší jeho vzhled, vyhladí jemné vrásky a odstraní jizvy a jizvy.Kůže bude na dotek matná a sametová.

K vytvoření takového krému potřebujete:

 • 1 s.l máslo;
 • 1 s.l heřmánkové květiny;
 • 1 s.1 glycerolu;
 • 1 s.l ricinového oleje;
 • anýzový olej.

Nejprve musíte uvařit květy heřmánku a nechat infuzi odpočívat po dobu 15–20 minut.50 ml roztoku se odebere.Potom se zfiltruje a ochladí.Poté, co k tomu potřebujete přidat kolečko, pomalu jej nalijte do roztoku.Po kroku budete muset přidat další oleje, kromě anýzu.

Máslo se mele na kaši, přidává se do něj anýzový olej, nejvýše 3 kapky.Poté se ke směsi přidají všechny ostatní oleje.Tento krém se nanáší na obličej.Celý postup by měl sestávat z měkkých, masážních pohybů obličeje.

Ricinový olej se také přidává do obličejových masek, šamponů a vlasových masek, krémů a pleťových tonik.

Čisticí prostředek s ricinovým olejem

Ricinový olej se také používá v čistícím prostředku, toneru a pleťovém mléku.Ale málokdo ví, žese můžete umýt čistým ricinovým olejem. Jedná se o velmi účinný produkt zvlhčující a matující pleť.

S ním můžete zapomenout na černé skvrny a akné. Ale vzhledem k jeho husté konzistenci je lepší jej zředit více tekutým olejem, jako je jojoba nebo mandle.Olive udělá.

Po sprše si umyjte obličej a jemně jej otřete dosucha.Poté se malá část tohoto produktu nanese na obličej.Můžete je smíchat v poměru 50:50 nebo 70:30.Musíte jemně masírovat obličej.

Masáž by měla probíhat asi 5 minut, poté se na obličej položí vlhký, horký ručník.Takže póryzačnou se rozvíjet.Člověk musí být mokrý ručníkem 3-4krát.Zbývající olej není třeba omývat.Je absorbován do horních vrstev epidermis!

Krém na obličej s ricinovým olejem a měsíčkem

K přípravě domácího léku na akné s měsíčkem a ricinovým olejem potřebujete:

 • ricinový olej - 1 lžička;
 • jedna tableta aspirinu;
 • slepičí vejce;
 • tinktury měsíčku - 1 lžička

Ricinový olej a měsíčková tinktura se smísí, přidá se k nim šlehačka.Tableta aspirinu se rozemele na homogenní prášek a zbytek se rozlije.To vše se musí míchat, dokud nevznikne homogenní hmota.

Výsledná tekutá kaše se rozprostře na obličej v minimálním množství a po vysušení se odstraní vlhkou vatovou vložkou.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída Elena Karkukli

Může být ricinový olej přidán do krémů?

Odpověď na tuto otázku zní ano. Ricinový olej na obličej a pokožku je skladem užitečných vlastností, hydratuje, vyživuje, bělí pokožku, činí ji měkčí a pružnější a zmírňuje vrásky a praskliny.

Protopřidání oleje do pleťového krému tedy neublíží. Naopak zvýší účinek krému a dodá tváři zdravý a zářivý vzhled.Jedinou věcí je, že byste neměli přidávat příliš mnoho oleje, protože je velmi mastný, může to změnit strukturu krému.

Vlastnosti použití ricinového oleje na obličej

Odborníci poznamenávají, že ricinový olej nemá prakticky žádné negativní vlastnosti.Samozřejmě může být alergický a při nesprávném použití může ricinový olej vyvolat negativní reakci.Největším negativním účinkem je poškození kůže.

Olej může zmírnit mnoho kožních problémů, ale u různých problémů se bude aplikace lišit.Při použití v postupech nebo péči je třeba kombinovat ricinový olej pouze s přírodními oleji.

Tím se lze vyhnout negativním důsledkům, protože přírodní oleje normálně interagují s ricinovým olejem.Je třeba poznamenat, že kolečko na obličej je lepší používat v maskách a obkladech, ale v křovinách není vhodné pro každého.Proto je lepší používat tradiční peelingy a loupání.

Co dělat, když se olej dostane do očí

Pokud se na sliznici oka dostane hustý olej, například ricinový olej, vytvoří se na sliznici téměř okamžitě film.Je velmi obtížné zbavit se tohoto olejového filmu.Následně to může nepříznivě ovlivnit vizi člověka.Takže pokud chcete dosáhnout silných řas pomocí oleje, musíte to udělat velmi pečlivě.

Nebo obecně se uchýlit k jiným prostředkům. Pokud se vám olej dostane do očí, okamžitě je vypláchněte teplou vodou , dokud nepohodlí zmizí.Ricinový olej může také způsobit zarudnutí a otok víček.S takovými příznaky je lepší konzultovatk lékaři.

Náklady na ricinový olej

Ricinový olej je jedním z nejlevnějších produktů.Ceny za to jsou příjemně překvapivé.

Značky ricinového oleje Cena
Olejfirmy Bioline 27 rub.
Ivanovo Pharmaceutical Factory 85 rub.
Borisovův závod 94 rublů.
Tula Pharmaceutical Factory 99 rub.

Existuje alergie na ricinový olej?

Na ricinovém oleji existuje malá část populace.Obecně je zřídka dovoleno používat v kosmetice kvůli vysoké pravděpodobnosti alergických reakcí. Důvodem je kyselina olejová, která se nachází téměř ve všech typech olejů.

Z tohoto důvodu se může u člověka vyskytnout svědění, zarudnutí, pálení kůže, vyrážky.Jedním z prvních příznaků alergie na ricinový olej (pokud se aplikuje na řasy) je zarudnutí očí a otok víčka.Při takové reakci se doporučuje okamžitě přestat používat.Pokud otok víček nezmizí, doporučujeme se poradit s lékařem.

Lze ricinový olej použít během těhotenství?

Pokud mluvíme o ricinovém oleji během těhotenství, pak všichni odborníci potvrdí, že je extrémně nežádoucí vzítdo něj. Protože ricinový olej je vynikajícím lékem na zácpu, ovlivňuje také dělohu.Jeho kontraktilní činnost roste, a to je přímériziko předčasného porodu.

S pomocí kolečka ve starověku byl povolán porod, který jej používal jako stimulaci k porodu. Ale vnější použití je dokonce podporováno.Protože se během těhotenství může zhoršit struktura vlasové linie a vzhled epidermis, ricinový olej se stane zachráncem.Pomůže obnovit vlasy a učinit pokožku zářivou, čistou a pružnou.

Kontraindikace při použití ricinového oleje

Jedinou kontraindikací pro použití tohoto magického oleje je přítomnost individuální nesnášenlivosti a alergická reakce na složky, než se začne používat, proveďte alergický test.reakce.

Jedním z nejlepších lidových prostředků na vrásky a vlasy, nehty, obličej a pokožku je kosmetický ricinový olej, který je zcela přírodní a neobsahuje chemické prvky.Kromě účinných kosmetických vlastností má schopnost léčit nemoci a je skutečným skladem užitečných látek.

Návrh článku:Mila Fridan

Video o ricinovém oleji na vrásky v obličeji

6 tajemství ricinového oleje: