Rhinoseptoplastika.Co je to, otevřený, uzavřený, laserový provoz, rehabilitační období, ceny

Rhinoseptoplastika je chirurgická metoda pro korekci tvaru nosu nebo obnovení nosního septa.Plastická chirurgie má několik sekundárních jmen: operace nosu, korekce tvaru, korekce objemu.Tato korekční metoda je již stará více než 3 tisíce let.

Co je rinoseptoplastika

) Rhinoseptoplastika ovlivňuje kostní chrupavku nosu. Účelem operace je vrátit ji do správné podoby.Nos je orgánem vůně, zaujímá klíčové místo ve vývoji lidského dýchacího systému.Je regulátorem vzduchové ventilace a také jednou z částí systému slzného potrubí.

Proto se rinoseptoplastika provádí jako komplexní operace při porušení činnosti orgánů zraku.Rhinoseptoplastika je považována za jednu z nejsložitějších operací v oblasti maxilofaciální chirurgie.Je to kvůli anatomické struktuře nosu, individuálnímu umístění nosního septa.

Septum je deska, která rozděluje nos na 2 části.U většiny lidí je deska zakřivená, což je důsledek asymetrie lebky.Drobné odchylky se považují za normální, pokud nezpůsobují nosní dýchací potíže.

Problémy s nosní dutinou jsou také spojeny s regionem, kde osoba žije:

 • obyvatelé teplých oblastí mají kvůli nosu široké nosyzrychlený přenos tepla vzduchem;
 • Obyvatelé severních oblastí mají úzká křídla nosu: vzduch procházející nosními cestami v malých částech trvá déle, než se zahřeje.

Tyto malé nuance se obvykle berou v úvahu při předepisování rinoseptoplastiky.

Indikace

Rhinoseptoplastika je druh chirurgického zákroku, který se provádí k dosažení věku 20 let, kdy se orgán plně formuje a nepodléhá dalšímu růstu a vývoji..Optimální doba pro rinoseptoplastiku je od 20 do 35 let.

Hlavní indikace pro operaci jsou:

 • Hump na zadní straně nosu. Toto je estetický problém.Plastickí chirurgové to nazývají jedním z nejčastějších důvodů léčby.Hrby nosu jsou vrozené, ale mohou být důsledky poranění maxilofaciálního systému.
 • Zhuštěný nosní můstek. Toto je vada vrozeného typu,ale může se vyvinout po poranění obličeje.Chirurgové odstraní malé části nosní kosti, aby napravili zahušťování.
 • Tvar nosního sedla. Tento problém je charakterizován stažením nosního hřbetního hřbetu se zvednutou špičkou nosu.Existují různé sedlové formy: od mírných po těžké s potopením velkých částí nosu.K takovým důsledkům často dochází po řadě plastických operací na obličeji pomocí injekcí Botoxu.
 • Zakřivení laterální strany nosu. Boční deformace je nejčastěji výsledkem těžkého traumatu obličeje.Podobná vrozená vada se obvykle opravuje v dětství, kdy chrupavka není plně formována a může být ovlivněna.
 • Nepřiměřený nos. V tomto případě se provádí operace s cílem poskytnout nosu esteticky správný vzhled.Korekce nepravidelného tvaru špičky nosu, která může mít různé tvary: od zaháknutí po rozdvojení a špičatost.
 • Oprava křídel nosu. Toto svědectví je rozlišováno jako samostatné, protože chirurgický zásah k opravě křídel nosu má charakteristické rysy.V tomto případě nejsou ovlivněny kosti nosu, ovlivněny jsou pouze spodní boční části.
 • Zánětlivý proces v dutinách nosu , který je chronický.Toto svědectví nesouvisí s kánony krásy, je v povaze nezbytných.Jeho cílem je odstranit dýchací potíže.Důvodse může stát chronickou sinusitidou.Je charakterizován vývojem komplikací.
 • Opakovaná běžná zánět středního ucha. Jedná se o záněty středního ucha, které se často opakují v důsledku anatomických a fyziologických charakteristik nosohltanu.Po úplném vyšetření lékaři předepíšou rinoseptoplastiku, aby tuto chybu napravili.
 • Obtíže při nazálním dýchání, neustálé ucpání nosu. Rhinoseptoplastika se používá k řešení tohoto problému, pokud je nosní dýchání narušeno v důsledku významného zakřivení nosního septa.
 • Obtíže při odtoku slzné kapaliny. Toto svědectví je spojeno s abnormální strukturou nosního septa.Jeho korekce zpravidla vede k odstranění problému s odtokem.Slzná tekutina by neměla být opožděna, jinak může způsobit vážné komplikace, jako je například oční víčko nebo flegmon orgánů zraku.
 • Perforace nosního septa. Výskyt děr různých velikostí v destičce vede k respiračnímu selhání.K narušení dochází v důsledku zranění, zlomenin a také v důsledku užívání omamných látek.
 • Dakryocystitida. Toto je onemocnění charakterizované zánětlivým procesem slzného vaku.Běžnou příčinou dakryocystitidy je zakřivení nosního septa, které je spojeno s obstrukcí nasolacrimálního kanálu.V slzném vaku se tvoří hnisavá tekutina, která při stlačení vytéká.Rhinoseptoplastika se provádí ve spojení s chirurgickými zákroky,dotýká se dolních a horních víček.

Kontraindikace

Rhinoseptoplastika je chirurgický zákrok, který může být v některých případech kontraindikován.To je třeba vzít v úvahu při plánování operace jak pro pacienty, tak pro plastické chirurgy.

 • Věková omezení. Operace nosu se neprovádí až do věku 20 let, výjimkou mohou být případy vážného zranění po úrazech.Starší věk je také kontraindikací k rhinoseptoplastice.Lékaři doporučují, aby se po 40 letech vyhnuli chirurgickému zákroku, během tohoto období se zvyšuje riziko vzniku komplikací spojených se snížením nosních partií.Trvání hojení ran se také zvyšuje a rehabilitační proces je komplikovaný.
 • Diabetes mellitus obou typů. Onemocnění spojená s poruchami endokrinního systému se považují za přímou kontraindikaci při jmenování chirurgických výkonů.Problémy s krevním obrazem se mohou stát vážnou překážkou úplné rehabilitace a narušovat hojení.
 • Folikulitida v nose. Zánět kůže s tvorbou hnisavých papulí může po operaci vést ke komplikacím, proto je u rinoseptoplastiky eliminována folikulitida a po ní je stanovena karanténa.
 • Onemocnění jater a ledvin. Riziko komplikací po operaci u lidí se závažným onemocněním jater neboledvina několikrát zvýšená.Stahování léků, které jsou potřebné pro chirurgické operace ledvinami a játry, je obtížné a často vede ke komplikacím, takže lékaři nedoporučují rinoseptoplastiku pro chronickou pyelonefritidu nebo cholecystitidu.
 • Přítomnost rakoviny. Chirurgie tohoto typu je zakázána pro ty, kteří aktivně vyvíjejí nádorové formace.Rhinoseptoplastika může vést k dalšímu rozvoji a šíření rakovinných buněk.
 • Onemocnění kardiovaskulárního systému. Účinek léků na srdce a krevní cévy při možné rinoseptoplastice překračuje přípustné normy, proto je chirurgický zákrok u pacientů s poruchami toku krve kontraindikován.
 • Duševní poruchy. Chirurgie může vyvolat zhoršení nemoci.Kromě toho by se lidé s nervovými poruchami měli vyhýbat vystavení anestézii.
 • Těhotenství. Během tohoto období se neprovádí žádná rinoseptoplastika.
 • Akutní virové onemocnění. Během takových chorob se viry šíří v živých buňkách.Důsledky chirurgického zákroku proti vyvíjejícímu se viru jsou nepředvídatelné a nevratné.

Druhy operací

Rhinoseptoplastika je chirurgický zákrok, který se dělí na typy v závislosti na metodách manipulace:

 • Endoskopické. Účelem události je obnova.
 • Laser. Používá nejnovější vybavení.
 • Otevřeno. Prováděno v celkové anestézii může být cílem několika úkolů v oblasti úpravy nebo nahrazení.
 • Uzavřeno. Nevýhodou této metody je neschopnost chirurga vidět strukturu nosní-nosní chrupavky, je nucen jednat slepě.

Příprava na chirurgii

Rhinoseptoplastika je plánována předem.

Pro přípravu musí pacient poskytnout výsledky těchto vyšetření:

 • klinické testy krve a moči;
 • kardiogram;
 • fluorografie.

V případě chronických onemocnění je nutné provést stabilizační kurz a přijmout opatření k odstranění možných komplikací.

Po konzultaci s plastickým chirurgem by mělo být provedeno CT skenování nosní přepážky, aby se lékaři poskytl úplný obrázek struktury.V jednotlivých případech jsou vyžadována další vyšetření, poskytnutí nezbytných rentgenových snímků.

Jak rinoseptoplastika a období rehabilitace

Proces rinoseptoplastiky závisí na jejím typu a účelu.Moderní kliniky nabízejí provádění počítačových simulací před přijetím rozhodnutí.To vám umožní vyhodnotit zamýšlený výsledek.

Endoskopický

Charakteristické znaky endoskopické septoplastiky:

 • asi 2 hodiny;
 • celková anestézie;
 • manipulace s endoskopem.

Během operace se provede řez, poté se izoluje chrupavka a deformované části se odříznou.Poté je nosní přepážka fixována.Posledním krokem je zavedení turunda do nosních cest, aby se zabránilo krvácení a udržovalo septa.

Charakteristickým rysem endoskopie je použití chrupavky z ušních řas pro korekci nosního septa, změnu nebo zvětšení chrupavky. Doba rehabilitace trvá 5–7 dní.

Želvy jsou odstraněny z nosních cest po 2 dnech, po týdnu odstraní sádrový odlitek.Otok v nose pokračuje 3. den.V období rehabilitace se doporučuje vyhýbat se nošení brýlí, návštěvě sauny, horkým koupelím.Postupně dochází k obnovení citlivosti nosu a sousedních částí.

Uzavřená rinoseptoplastika

Charakteristické znaky:

 • periody přibližně 1 hodiny;
 • celková anestézie;
 • nedostatek vnějších řezů.

U uzavřeného typu rinoseptoplastiky se provádí několik vnitřních řezů v závislosti na indikacích.Pokud je nutné použít transplantaci kostní tkáně, je odebrána z tkání lebky nebo hrudníku a často se používá umělý štěp.

Doba rehabilitace trvá 12–14 dní. Během tohoto období se nedoporučuje navštívit sauny, bazény, je třeba věnovat pozornost: i jednoduché kýchání může vést kkomplikace.

Otevřená rinoseptoplastika

Provádějí se v případech, kdy je nezbytné opakovaně opravit nosní přepážku nebo provést celý soubor nápravných prací.Pokud existuje několik indikací, použijí se části nosní dutiny a oblast kolumel, pak se provádějí manipulace na kostně-chrupavkovém skeletu pomocí transplantačních technik nebo úpravou tvaru kosti.

Doba rehabilitace s otevřeným typem intervence je 12–15 dní.

Laserová rinoseptoplastika

Laserová rinoseptoplastika je manipulace pomocí speciálního vybavení.Takové zařízení je laser.Toto je zdroj koherentního záření, schopné mikroskopických řezů na kůži bez použití skalpelů.

Korekce nosu při laserové rinoseptoplastice má oproti chirurgickému zákroku výhody:

 • snížené riziko infekce;
 • antiseptický účinek;
 • elegantní řezy.

Nevýhodou operace je omezení možné činnosti.Laserem jsou korigovány pouze chrupavky umístěné v přídi.Doba rehabilitace po použití laseru je krátká, 2-3 hodiny.

Faktory, které ovlivňují výsledek

Rhinoseptoplastika je chirurgický zákrok, který může vést k chybám.

Následující důvody je ovlivňují:

 • nesprávný výběr typu intervence;
 • anomálie v anatomické struktuře nosních dutin (v procesu korekce deformované septy jsou anomálie odstraněny, ale výsledkem může být přemístění mikročástic nosní kosti);
 • chyby během manipulace (nesprávně provedené řezy, nedostatek profesionality a nedostatečná doba rehabilitace negativně ovlivňují konečný výsledek).

Komplikace

​​

Komplikace se mohou objevit po rinoseptoplastice.

Jsou spojeny jak s chirurgickým zákrokem, tak s individuálními charakteristikami těla pacienta:

 • Reakcealergická anestézie , následované komplikacemi.
 • Složité krvácení z nosu. Poškození malých kapilárních cév může vést k opakovanému krvácení.Tyto komplikace jsou eliminovány do dvou až tří dnů.
 • Zvětšený otok nosu. Tkáňový edém je přirozenou reakcí na chirurgický zákrok.Zvětšené hematomy se mohou objevit v rozporu s operační technikou.
 • Porušení vůně. Po rinoseptoplastice může být snížena schopnost čichu.To může být způsobeno poškozením nervů.Podobná komplikace se často projevuje po uzavřené rinoseptoplastice.
 • Infekce. Použití nestandardních materiálů vede k vývojiinfekční podmínky.Aby se zabránilo této komplikaci, lékaři předepisují léčbu antibiotiky.
 • Tvorba cévních sítí v oblasti nosu. K tomu může dojít v důsledku hlubokého poškození kapilárního systému.
 • Snížení tloušťky vlákena v důsledku toho atrofie nosní chrupavky.K tomuto typu komplikací dochází u pacientů, kteří provádějí vícenásobné úpravy nosu.
 • Pigmentace. Na kůži nosu se mohou tvořit pigmentové skvrny.
 • Tkáňová nekróza. Tato komplikace je extrémně vzácná.Může to být důsledek lékařských chyb nebo poruch činnosti tělních systémů, které nebyly detekovány během přípravy na chirurgický zákrok.

Jednou z komplikací po operaci může být nespokojenost s výsledky.Oprava a úprava nosního septa znamená změnu v poměru.Snížení nosu vede k zvýraznění horní části obličeje, mnoho žen takový účinek neočekává.

Kam dělat rinoseptoplastiku v Moskvě, Petrohradu, regionech, ceně chirurgického zákroku

Rhinoseptoplastika se provádí na speciálních klinikách specializovaných na plastickou chirurgii.Plastická chirurgie je jednou z částí chirurgie, která se zabývá odstraňováním defektů.

Fotografie před a po rinoseptoplastice.

Korekce nosu zaujímá jednu z hlavních pozic ve statistice návštěv plastických chirurgů.Minimalizovat rizikakomplikací po operaci, je nutné zvolit kosmetickou kliniku s prokazatelnými výsledky.

V Petrohradu:

 • „Grandmed“ (zmenšení nosního septa, oprava vad získaných přirozeně 70 000 až 120 000 rublů);
 • Medestetic(laserová rinoseptoplastika z 85 000 rublů);
 • „Skandinávie“(rinoplastika, korekce částí nosu, změna tvaru nosu z 92 000 rublů).

V Krasnojarsku byla otevřena moskevská pobočka kliniky „Capital“, kde zde hostují odborníci z Moskvy.Chirurgie pro korekci tvaru nosu se provádí podle plánu, záznam se provádí v registru kliniky.Nákladyrinoseptoplastika pro vrozené vady od 120 000 rublů.

V Krasnodaru jsou služby plastických chirurgů nabízeny jiho ruským kosmetickým centrem:

 • primární rinoplastika - 138 000 rublů;
 • Sekundární plastická chirurgie nosu s korekcí a korekcí - 156 000 rublů.

Plastická korekce nosu je chirurgický zákrok se všemi možnými riziky komplikací.Rozhodnutí o rinoseptoplastice by mělo být individuální, takové rozhodnutí by mělo být učiněno po úplném vyšetření a konzultaci s odborníkem.Při plánování je třeba brát v úvahu podmínky plasticity a období rehabilitace.

Užitečná videa o rinoseptoplastice a jejích výsledcích

Chirurg na rhinoseptoplastice:

Volba mezi septoplastikou a rinoseptoplastikou:

Lékařská centra v Moskvě Druh operace, cena
„Medicine 24/7“
 • rhinoseptoplastika 64 200 rublů.
"Medical Center K + 31"
 • rhinoseptoplastika 134 000 rublů.
 • s vadami od narození 120 000 rublů.
 • opravy po zranění 157 000 rublů.
 • reoperace 203500 rub.
Gradient
 • rinoseptoplastika 170000 rublů.
 • druhotné plastové 200 000 rublů.
klinika „Capital“
 • rekonstrukční chirurgie nosu 1. úrovně složitosti 200 000 rublů.
 • zvýšila obtížnost 230 000 rublů.
 • 3 úrovně obtížnosti 250 000 rublů.
Vědecké a praktické centrum chirurgie
 • rhinoseptoplastika 104200 rub.
 • opakovaná plastická chirurgie 124200 rub.