Řezaná manikúra je klasická, suchá, šelaková, evropská.Jaký je rozdíl s hardwarem a prováděcí technologií

Krásná manikúra není jen fází základní péče o nehty, ale také důležitým hygienickým postupem.Řezaná manikúra je požadována, navzdory popularitě evropských a japonských neomítaných zařízení.Klasická manikúra umožňuje nechat nehty v perfektním stavu po dobu 2 týdnů bez další péče.

Co je stříhaná klasická manikúra?

Řezaná manikúra je klasický druh péče o nehty, který zahrnuje odstranění kutikuly z povrchu nehtových válečků.Procedura se provádí předběžným napařováním keratinizovaných kožních vrstev kolem nehtu v teplé vodě, proto se tato metoda nazývá „mokrá“ manikúra.

Broušená manikúraklasika se provádí stejným způsobem, jak u mužů, tak u žen.

Klasická manikúra připravuje nehty pro další aplikaci jakéhokoli nátěru. Řezaná manikúra se provádí, i když je stav nehtů zanedbán.Ošetření rukou živinami po sezení je srovnatelné s lázeňskými procedurami, protože má pozitivní vliv na povrch nehtů a kůžičky.

Výhody metody

Broušená manikúra je klasická metoda manikúry.

Ve srovnání s jinými typy péče o nehty má mnoho výhod:

  1. Účinnost. Díky stříhání kůžičky si nehty zachovávají reprezentativní vzhled mnohem déle.
  2. Rychlost provedení. Úplný klasický postup manikúry netrvá déle než 30 minut.
  3. Univerzalita. Řezaná manikúra nemá kontraindikace.Muži i ženy to dokážou.
  4. Zvláštní péče o ruce. Použití koupele s prospěšnými složkami má pozitivní účinek na pokožku rukou a posiluje nehtovou desku.
  5. Manikúru lze kombinovat s jinými postupy péče , například parafinovou terapií nebo peelingem.
  6. Postup se provádí nejen v salonech, ale také doma , s výhradou zvládnutí prováděcí techniky.

Nevýhody

Hlavní nevýhodou manikúry je možnost poškození kůže během odstraňování kutikuly.V tomto ohledu mnoho klientů odmítá klasickou manikúru ve prospěchEvropský.

Pokud jsou nástroje nesprávně zpracovány, může být zavedena infekce HIV nebo hepatitida.Někteří lidé proto raději upravují manikúru samostatně, aby mohli sledovat kvalitu dezinfekce příslušenství pro manikúru.

Specialisté v oblasti nehtů nedoporučují provádět manikúru v případě:

  • zánět nehtů a hřebíků nehtů;
  • plísňová onemocnění;
  • rány a řezy;
  • snížená srážlivost krve;
  • diabetes mellitus.

Rozdíly od hardwarové manikúry, evropské

Hardwarová manikúra se provádí pomocí speciálního zařízení se sadou různých trysek, které jsou určeny ke zpracování nehtu a kutikuly.Takové zařízení se používá v kosmetických salonech, protože pro práci s ním je nutná odborná dovednost.

Je vhodný pro různé typy povlaků, včetně gelového laku.Manikúra zabere méně času a rychlost opětovného růstu kutikuly vám umožní naplánovat příští relaci nejdříve o 2 měsíce později.

U hardwarové manikúry není nutné kutikulu v lázni předem změkčit, pouze ji namazat speciálním gelem a poté vyjmout jednu z trysek zařízení.Leštění nehtové desky a nastavení délky je také prováděno zařízením během několika sekund.

Nevýhodou této metody je její bolestivost.Vzhledem k vysoké rychlosti mechanismu jsou možné nepříjemné pocity způsobené blízkými nervovými zakončeními v nehtu.Proto byste neměli kupovat zařízení pro manikúru hardwarupoužívat to doma.

Evropská manikúra je metoda péče o nehty bez použití nůžek a štípacích kleští.

Když se provádí:

  • se délka hřebu upravuje pomocí souborů;
  • kutikula není odstraněna, ale změkčena, poté je tlačena k okraji pomocí tlačného lisu nebo tyčinky pomerančovníku;
  • je prakticky vyloučena možnost infekce špatně vytvořeným nástrojem.

Jeho hlavní nevýhodou je to, že k udržení vzhledného vzhledu je nezbytné neustále navlhčit kutikulu krémem nebo olejem.Z tohoto důvodu je životnost evropské manikúry krátká.Musí být aktualizován za 5-7 dní.Řezaná manikúra je považována za nejuniverzálnější metodu, která vám umožní rychle a bezbolestně dát rukama dobře upravený vzhled.

Potřebné nástroje

Manikúra pro ořezávání, jejíž klasická verze zahrnuje odstranění keratinizované kůže z válečků na nehty, vyžaduje určitou sadu nástrojů.Používají se k leštění nehtů, tvarování a řezání kůžičky.

Základní doplňky pro manikúru jsou:

  • nůžky nebo pinzety;
  • drátové řezačky;
  • tlakový kutikula;
  • leštidla pro leštění;
  • pilníky s nezbytnou úrovní abrazivity;
  • kartáč pro odstraňování nečistot;
  • Parní lázeň.

Tuhost souboru by měla být vybrána v závislosti na tloušťce hřebíku a požadované funkční aplikaci.Pro úpravu délky je vhodný nástrojabrazivita 200-400 zrna a pro leštění tvrdosti 900-1200 je dostačující.

Nejlepší je zvolit keramické, plastové nebo skleněné pilníky.Jemně zakládají hřebík bez poškození desky.Nekupujte kovové pilníky, které vedou k delaminaci a křehkým nehtům.

Pro použití výkresů a vytvoření nehtového designu budou zapotřebí další nástroje:

  1. Tečky - kovová nebo plastová tyčinka s kulovou špičkou pro zobrazení bodů a kruhů.
  2. Kartáče různých tlouštěk - pro kreslení detailů a provádění francouzské manikúry.
  3. Tisk a desky s výkresy (sada pro ražení) - pro aplikaci hotových obrázků na nehty.

Nanášení hřebu zahrnuje nanášení laků jedné nebo více barev, podkladu pro lak a fixačního činidla.Někdy používají kapalinu k rychlému vyschnutí laku, ale v případě konvenčního nátěru to nemusí být užitečné.

K odstranění zbytků předchozího laku na nehty je rovněž nutné mít aceton.Pro péči o pokožku rukou po dokončení procedury budete potřebovat krém a olej na pokožku.

Technologie provádění: postupná lekce pro začátečníky s fotkou

Ti, kteří se rozhodnou zvládnout technologii klasické manikúry, by si měli pamatovat, že praxe je důležitá pro dosažení požadovaného výsledku.Po 5. sezení bude dovednost vypracována natolik, aby se nebála poškození nehtové destičky.

Je důležité podrobně prostudovat prováděcí posloupnost.každý krok a při práci s nástroji buďte velmi opatrní.Řezaná manikúra vyrobená doma ušetří nejen peníze, ale také eliminuje riziko infekce.

Před zahájením práce je nezbytné uspořádat pracovní prostor.Stačí položit na stůl ručník nebo ubrousek a postarat se o dobré osvětlení.

I když jedna osoba používá sadu nástrojů pro manikúru, je nezbytné, aby byly před sezením dezinfikovány alkoholem nebo antiseptikem.Také by měli ošetřovat ruce a zejména oblast pokožky.

Krok 1: Odstranění povlaku

V závislosti na typu povlaku se používají různé odstraňovače manikúry.Pravidelný lak lze odstranit acetonem nebo jeho směsí s glycerinem.

Někteří lidé upřednostňují použití praní, která neobsahují aceton, ale ne vždy se vypořádají s hustou vrstvou nebo lakem s přídavkem jisker.

Krok 2: vytvoření tvaru hřebíků

Korekce délky hřebu se provádí pomocí nůžek a pilníku.Pohyb nůžek by měl být ostrý a jasný, aby odstranil zarostlou hranu jedním pohybem.Tato technika neporušuje integritu nehtové destičky a nevede k delaminaci, je nutné hřebíky ukládat v úhlu 90 ° bez chaotických pohybů.Nástroj by měl být nasměrován jedním směrem - zleva doprava.

Je lepší zahájit proces od okrajů nehtu a dokončit vyplnění jeho středu.Nejprve musíte zpracovat nehty malých prstů a postupně se pohybovat směrem kpalec nahoru.

Po úpravě délky je vhodné vložit pilník pod hřebík a provést několik dalších pohybů, aby se odstranilo možné štěpení.

Když je vybrán požadovaný tvar a délka hřebíků, měly by být desky ošetřeny leštícím buffem, aby jim poskytly lesk a lesk.Tento krok navíc přispívá k hladšímu laku.Je důležité provést tyto kroky na zcela suchých rukou, jinak by nehty mohly začít šupinatět.

Krok 3: napařování

Pro změkčení kutikuly je třeba připravit koupel pro nehty.V teplé vodě se rozpustí mořská sůl nebo jiné složky, které posilují nehtovou desku.Pokud dojde ke kontaminaci, můžete přidat trochu mýdla.

Procedura napařování by neměla trvat déle než 5 minut, protože tato doba je dostatečná pro změkčení pokožky .Když je kutikula napařena, měl by být povrch nehtu ošetřen, stejně jako plocha pod ním kartáčem.Umyjte si ruce bavlněnou nebo papírovou utěrkou, aby na nich nezůstala žádná vlhkost.

Krok 4: práce s kutikulou

Před oříznutím kůže musí být okraje kutikuly tlačeny tlakem.Jedná se o oboustranný nástroj se zaoblenou a ostrou špičkou.Kruhová strana se používá k ošetření pokožky pod otvorem pro nehty a kutikula je tlačena špičatými okraji z bočních válečků nehtu.

S tlačným zařízením musíte pracovat velmi opatrně, aniž byste tlačili na hřebík, protože nástroj může poškodit jeho povrch a vést k poškrábání a mikrotrhlinám.

Pokud kutikula již není připevněna k hřebíku, musí být nařezána kleští.Aby nedošlo k poškození kůže, musí být pohyb nástroje neoddělitelný a sebevědomý.Pokud toto pravidlo nedodržíte, mohou se objevit ostny.Abyste se vyhnuli řezům, nechytte velkou část kutikuly kleštěmi.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Jak nakreslit monogramy na nehty krok za krokem pro začátečníky.Pokyny s fotografiemi.

Krok 5: Natírání hřebíků

Pro ochranu a vyrovnávání hřebíků musí být před nanesením laku nanesen podklad.Následující je lak.Musíte začít nanášet nátěr na levou stranu hřebíku a třetími pohyby štětce zcela malovat celou plochu desky.

Nakonec se použije fixační prostředek, který nehty leskne a chrání před odštípnutím.Posledním krokem klasické manikúry je nanášení oleje na ruce a kutikuly.

Klasická suchá gelová manikúra na nehty: vlastnosti, technika

Broušená manikúra je klasická metoda péče o nehty, při které je pokožka rukou předem napařena v teplé vodě.Tato technologie není vždy používána před nanesením gelu.Místo změkčení kutikuly vodou ji používají k odstranění gelu.

Nanáší se na válečky na nehty a po stanovené době se kutikula tlačí na okraje hřebu pomocí tlačného nebo oranžového kolíku.Tato metoda manikúry se proto nazývá suchá.Ve srovnání s obvyklým lékem trvá gelový lesk (nebo šelak) od 2 do 4 týdnů a technika jeho aplikacemá své vlastní vlastnosti.

Sada pracovních nástrojů:

  • je zrno jemnozrnné;
  • tlačný stroj na kutikuly nebo oranžová tyčinka;
  • gel na změkčování kůžičky;
  • utěrky bez chloupků;
  • odmašťovač;
  • primer;
  • základna;
  • gelový lak;
  • odstraňovač gelového polštáře;
  • povrchová úprava (nahoře);
  • fólie;
  • prostředek pro odstraňování lepivé vrstvy;
  • kutikulový olej;
  • UV lampa;
  • vatové tampony.

Po vytvarování hřebíků a ošetření kutikuly je nutné nehtovou desku brousit buffem.

Potom by se nehty měly odmaštěnit hadříkem, který nepouští vlákna, nanést základní nátěr a základní vrstvu.Po nanesení každé vrstvy nechte hřebíky pod světlem ultrafialové lampy.

Při výběru lampy pro pečení gelového laku je třeba věnovat pozornost zvláštnostem UV a LED zařízení.Liší se nejen dobou těsnění laku, ale také jinými vlastnostmi.

]
Typ lampy UV LED
Výkon 36 W 3 W
Doba schnutí 180 sekund60 s.
Doba schnutí gelového laku 2-3 min. 30-60 sekund
Životnost 6 měsíců (výměna lampy) 50 000 hodin
​​

Nehty jsou potaženy barevným lakem2-3 vrstvy, také sušení každé z nich ultrafialovým zářením.Obvykle sušení netrvá déle než 2 minuty, v závislosti na výrobci gelového laku.Je důležité dobře promazat koncové části.nehty, takže manikúra trvá déle bez loupání a tvorby třísek.

Povlak je fixován dokončovacím prostředkem a poté je pomocí lepenky odstraněna lepivá vrstva.Tento krok přispívá k adhezi všech nanesených vrstev k sobě.Posledním krokem je namazání pokožky kolem nehtu olejem, při správném zacházení bude manikúra potažená gelem trvat asi 3 týdny.Toto období také závisí na rychlosti růstu nehtu.

Během korekce manikúry se odstraní předchozí nátěr, což se také provádí jinak než klasickou úpravou.K tomu je nutné dobře navlhčit vatový tampon v odmašťovači gelových polštářů, položit disk na nehty a každý z nich zabalit fólií.

Po 15 minutách masírujte nehtovou desku a odstraňte fólii z bavlny.Zbývající povlak se opatrně odstraní pomocí tlačného zařízení.

Francouzská manikúra se šelakem

Francouzská manikúra je jedním z nejpopulárnějších typů.Jedná se o klasickou manikúru a bude vyhovovat každé situaci.Francouzština zahrnuje lakování špičky nehtu bílým lakem a na zbývající nehtovou desku je nanesen neutrální odstín: béžový, růžový nebo transparentní lak.

Zpracování desek se provádí klasickým způsobem.Použití leštění k provedení tohoto typu povlaku je volitelné, protože šelak má vynikající adhezní vlastnosti.Na nemastné nehty naneste základní nátěr a základnu v tenké vrstvě, poté se suší pod lampou.

Poté naneste barevný povlak apéct to po dobu 1 min.Bílý šelak přitahuje špičku hřebíku.To by mělo být provedeno ve 2 vrstvách, nezapomeňte na sušení nehtů pod ultrafialovým světlem.Topcoat dokončuje francouzskou manikúru.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Jak vybudovat gelové nehty lakem.Instrukce pro rozšíření nehtů pro začátečníky.Foto

Jak se vyhnout výskytu háčků

Háčky jsou částice kůže, které se odlupují na povrchu nehtového válce.

Mohou se objevit z několika důvodů:

  1. Suchost pokožky způsobená nadměrným používáním tvrdých chemikálií v detergentech.
  2. Nesprávná technika stříhání manikúry.Odstranění kutikuly by mělo být provedeno hladce a neoddělitelně, aby se zabránilo roztrženým okrajům.
  3. Řezání hřebíků ze strany na stranu, jakož i použití kovových pil.
  4. Špatná cirkulace způsobená stárnutím.

Háčky přinášejí nepříjemné pocity a často se na jejich místě objevuje zánět a absces.

Aby se zabránilo jejich výskytu, pomůže dodržování několika důležitých pravidel:

  1. Povinné používání gumových rukavic při práci s jakýmkoli druhem domácích chemikálií.
  2. Technicky správné provedení manikúry oříznutí pomocí dobře naostřeného nástroje.
  3. Použití olejů a krémů pro zvlhčení pokožky kolem nehtu.
  4. Masáž kutikuly a nehtů pro zlepšení tokukrev.Může být provedeno nezávisle.

Aby se dosáhlo pozitivního účinku, měla by se masáž provádět dvakrát až dvakrát denně.Trvá to déle než 3 minuty.Masáž by měla být zahájena lehkými tahy štětcem a postupně se přesouvat k hnětení prstů.Stačí tuto akci opakovat 4-6krát.

Tření prstů prstů je základním prvkem samomasáže.Za tímto účelem je třeba sevřít ruce do pěsti a stříhat si o sebe proti sobě.Masáž končí výživným krémem.

Pravidelné provádění tohoto postupu má příznivý účinek na vzhled a zdraví nehtů a rovněž zabraňuje vzhledu hřebenů.

Tipy pro odborníky v oblasti péče o ruce po manikuře

Manikúra vydrží mnohem déle, pokud po zákroku řádně pečujete o ruce.

Odborníci na nehty vám doporučují postupovat podle několika jednoduchých doporučení, která pomohou zachovat krásu nehtů:

  1. V prvních dnech po manikuře byste se měli pokud možno vyhnout kontaktu s teplou vodou.a trajektem.Proto je lepší odmítnout návštěvu vany nebo sauny, jakož i mytí nádobí.
  2. Aby nedocházelo k odštípnutí nebo odlupování gelového laku, měla by se veškerá domácí práce provádět pomocí gumových rukavic.Chemikálie pro domácnost a příliš horká voda suší pokožku rukou, což negativně ovlivňuje jejich vzhled.
  3. Samoplnění potažených nehtů je nežádoucí.Tím se otevře uzavřený konec hřebu, což jistě povede k narušení integritymanikúra.
  4. Samotné odstranění gelového laku musí být velmi opatrné.Je nutné použít výhradně specializovaný produkt, který povrch dobře změkčuje.Přílišný tlak tlačného zařízení při odstraňování zbytků laku vede k poškození nehtové desky.
  5. Manikúra by měla být upravována každé 3-4 týdny, jak roste hřebík.
  6. Pro zjemnění pokožky rukou je lepší zvolit výživné krémy obsahující mastné oleje.Lehké tekutiny pokožku dostatečně zvlhčují a rychle se odpařují.Po každém mytí rukou musíte krém aktualizovat.
  7. Před spaním namažte kutikuly olejem.Pomůže to zabránit suchosti a zlepší krevní oběh.
  8. Pravidelné odlupování keratinizovaných kožních částic pomocí loupání nebo drhnutí dá rukama dobře upravený vzhled.

Které výukové programy vám pomohou naučit se správnou techniku ​​klasické manikúry

Výukové programy o tom, jak správně ošetřovat nehty a připravit je na postup, mohou pomoci začínajícím manikérům.Ukazují všechny procesy a fáze sezení klasické hranaté manikúry, s podrobnými pokyny a komentáři k nim odborníky na nehty.

Po prostudování těchto videí můžete začít ovládat techniku ​​oříznuté manikúry a postarat se o ruce bez návštěvy kosmetických salonů.

Klasická manikúra dává dobře upravený vzhled a zachovává zdraví nehtů.Poté, co jste se naučili techniku ​​manikúry s okraji, můžete postup provést doma.

Návrhčlánky:Mila Fridan

Video o klasické manikuře

Klasická manikúra: