Revitonics.Podrobný video kurz základních cvičení od Natalia Osminina, Anastasia Dubinskaya.Recenze lékařů

Sada speciálních cvičení pro obličej (stavba facebooku) je účinnou alternativou k metodám plastické chirurgie pro zpřísnění oválného a svalového tónu, omlazení vzhledu.

V současné době je k dispozici řada autorských kurzů o budování Facebooku, které se prodávají jako kurzy ve formě videonahrávek.Jedním z nejúčinnějších je kurz nazvaný „Revitonica“, vyvinutý v 90. letech ruskou lékařkou Natálií Borisovna Osminina, která se specializuje na pomoc při obnově pohybového aparátu a obličejových svalů.

Revitonika- fitness technika pro omlazení, gymnastika obličeje

Revitonika je primárně zaměřena na komplexní zvedání obličejových svalů, tónování kůže, zbavení se brMDL boule BICHAT zobrazuje známky stárnutí - hluboké nasolabiálních záhyby, vrásky a povislá kůže.

Autor metodiky vědecky zdůvodňuje každý soubor cvičení a pravidla pro jejich provádění, což odlišuje tento kurz od mnoha analogů, které nemají žádné potvrzení od vědy a medicíny.

V průběhu let se tato technika zlepšila, doplnila o užitečné prvky a zbavila se nejméně účinných.A v roce 2004 byla vytvořena jeho konečná verze zahrnující nejúčinnější techniky a metody pro různé věkové skupiny pacientů.

V jádru revitoniky jsou vakuová masáž a sochařská zdatnost. Každá z technik řeší určité problémy a je zaměřena na tónování svalů obličeje, na opravu tvaru a oválu obličeje.

Použitím metodiky se vyřeší takové problémy:

 1. Edema. Nepříznivé životní podmínky prostředí, ne vždy zdravévýživa a nedostatek správného odpočinku vedou k oběhovým poruchám malých a velkých cév, lymfhostáze.Důsledkem je nadměrná akumulace tekutiny (otok), tmavé kruhy pod očima, zhoršení celkového stavu dermis.
 2. Svalové křeče. Časté napětí a napětí nedovolují svalům relaxovat.Proto je kůže společně se svaly v napětí, které se v průběhu času natahuje a ztrácí své elastické vlastnosti.
 3. Stretch fascie. Všechny vazy v lidském těle jsou vzájemně propojeny.Proto, když se svalové křeče vyskytují na jednom místě, ovlivňuje (vždy v různé míře) obličejovou fascii, což jim dodává další zátěž.Výsledkem je snížení celkového tónu lidské svalové kostry.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Co revitonika dává

Pravidelná cvičení mohou rychle rychle utáhnout obrys obličeje a zmírnit hluboké vrásky v obličeji.

Po dokončení celého cyklu jsou pozorovány následující účinky:

 1. Vyrovnání reliéfu kůže a zlepšení barvy pleti.
 2. Normalizace objemu obličeje.V místech se zvýšenou tukovou vrstvou (tváře, brada) se jeho množství výrazně sníží.
 3. Výrazná oválná geometricky harmonická tvář.
 4. Zmizení otoku, otoku.Zmizení malých vrásek, zmírnění hlubokých vrásek.
 5. Přicházímtón nasolabiálního trojúhelníku.
 6. Omlazení krku, zvýšení pružnosti kůže v této oblasti.
 7. Zlepšení vzhledu očí.Zvedání obočí a převislých víček.
 8. Oprava nesprávného držení těla, posílení horní části zad.

Všechny tyto účinky lze dosáhnout v různé míře.Závisí to na věku a individuálních vlastnostech těla.Při použití této techniky je však vyloučena úplná absence výsledku.

Výsledky: Fotografie před a po

Na fotografii (níže) je výsledek jasně viditelný po 3týdenním kurzu.Celkový otok obličeje se snížil (zejména v oblasti nosu a očí).Významně méně začalo vystupovat pod očima tašky a tmavé kruhy.Brada sevřená, krk.

Dodržování techniky provádění cvičení je vynikající alternativou plastické chirurgie

Dlouhodobá cvičení v dospělosti pomáhají zbavit se takových závažných problémů, jako jsou modřiny, ochablé, ochablékůže na krku, silná asymetrie obličeje.Na prezentovaných fotografiích vypadá žena o 10 let mladší.Na čele nejsou žádné hluboké vrásky, nasolabiální záhyb je velmi vyhlazený.

Výsledky kondiční kondice jsou úžasné, v některých případech jsou alternativou k plastické chirurgii.

Existují nějaké negativní recenze

Lékaři různých specializací většinou schvalují a podporují metodologii Osmininy, protože její koncepce spočívá na pečlivě vyvinutélékařské informace o struktuře a práci celého těla (a zejména muskuloskeletálního systému).

Negativní recenze v celkovém procentu jsou zanedbatelné.Jsou to lidé, kterým chyběla pravidelnost a integrita, nedosáhli očekávaných výsledků.

Samostatně existuje kategorie lidí, kteří byli nepohodlní nebo vážně postižení revitoniky.Důvodem je neznalost stavu páteře a skutečnost, že systém má kontraindikace.

Například je zakázáno provádět cvičení pro ty, kteří:

 • mají vrozené nebo získané deformace páteře a hlavy;
 • vysoký krevní tlak;
 • zánět obličejových nebo trigeminálních nervů;
 • závažná chronická onemocnění a patologie jakéhokoli orgánového systému;
 • zvýšila křehkost kostí (osteoporóza).

V případě cvičení bude tato kategorie osob pouze zhoršovat jejich stav.Pokud tedy není možné jasně určit přítomnost problémů, je důležité se poradit s lékařem.Může jich být několik - neuropatolog, osteopat, ortopedický chirurg atd.

Úplný základní kurz

Základní kurz zahrnuje 40 různých cvičení, která ovlivňují a trénují v různé mířevšechny obličejové svaly a vazy.V této tabulce jsou uvedena hlavní cvičení, která jsou užitečná pro zvládnutí prvního.

Tabulka.Hlavní cvičení revitoniky

Masáž obličeje pro snížení vrásek

Vakuová zdatnost je masáž s malými vakuovými nádobami. Pomáhá omezovat otok obličeje a zlepšuje buněčný metabolismus.úroveň, stejně jako úplné omlazení obličeje.Nejúčinnější masáž v kombinaci se sochařskou zdatností.

Před zahájením sezení je třeba obličej očistit a štědře jej očistit kosmetickým olejem.Kůže by měla být zahřátá (například po lehké masáži rukou nebo horké sprše).

Vakuová masáž může být statická a dynamická. Ve statickém případě jsou banky připojeny k velkým oblastem kůže obličeje (tváře, čelo, brada) po dobu 5 sekund až minuta (již se nedoporučuje).

Při dynamické masáži by mělo být vakuum velmi malé, doba statické expozice je minimální.Průměr plechovky je průměr - 2,5 - 4 cm, což pomůže zabránit tvorbě modřin a zbytečnému protažení epidermis.Jemnou pokožku nevysávejte kolem očí.

Při masáži tváří se vyplatí začít od středu nasolabiálního záhybu (smíchová linie) a pomalu vést sklenici až k lícní kosti a chrámu.Nenechávejte sklenici kůže na lícní kosti.

Masáž čelisti probíhá dvěma přístupy.Je nutné jej podmíněně rozdělit na polovinu a položit prst doprostřed.Pohyb sklenice by měl probíhat od prstu k bradě a od prstu k uchu.Držení pokožky tak zabraňuje jejímu nadměrnému protahování.

Oblast brady se masíruje kruhovým pohybem, aniž by se zachytily rohy úst.V oblasti čela musíte nejprve nakreslit čáru od nosního můstku po vlasovou linii.Pak od středu čela k chrámům.Každá manipulace se provádí maximálně 5-7krát, až do zarudnutíkůže.Na první relaci až 3krát.

Masáž se provádí po dobu 15–35 minut.Po sezení je důležité obličej znovu očistit důkladným omytím oleje.Masážní kurz sestává z 8 - 12 lekcí, které se provádějí v intervalu 2–3 dnů, dále.Druhý kurz je možný za měsíc.

Důležité!Před zahájením kurzu vakuové zdatnosti je důležité samostatně nebo s pomocí lékaře vyloučit výskyt nemocí nebo faktorů, ve kterých je tento typ masáže zakázán.

Cvičení na čele

Revitonika jsou jednoduchá a účinná cvičení pro omlazení obličeje.Video návody vysvětlují, jak se zbavit vrásek na čele, napnout pokožku a vyrovnat ovál.

Cvičení 1​​

Zaměřeno na odstranění vodorovných vrásek. Je nutné zaujmout polohu k sezení (nejlépe před zrcadlem), záda je rovná.Poté položte dlaň na čelo těsně za obočí.Stiskněte kůži a svaly rukou pro další fixaci.

Případně byste měli obočí zvedat a snižovat s námahou.V nejvyšším bodě je poloha pevná po dobu 5 sekund.Provádí se 5 až 15 opakování (v závislosti na kondici obličeje).

Cvičení 2

Cílem je odstranit svislé vrásky.

Výchozí pozice je podobná cvičení 1. Palci potřebujete opravit vnitřní konce obočí.

V této poloze by obočí mělo být sníženo a zvýšeno silou.Provede se 10-20 opakování.

Cvičení 3

Velképoložte prsty obou rukou pod vnitřní konce obočí.Ukazováky umístěné 2-3 cm nad obočím.

Přitiskněte si prsty jemným sevřením kůže a obočí.Uzamkněte konečnou polohu na 30 sekund.

Nasolabiální záhyby

Cvičení zaměřená na zmenšení nasolabiálních záhybů na tváři pomocí revitoniky nejsou o nic méně účinná než ta předchozí.Mnoho video materiálů pomáhá důkladně prostudovat techniku ​​a provést ji správně.

Cvičení 1

Výchozí pozice - přesně sedí na židli.Je nutné kombinovat index a prostředníčky na každé ruce.Připevněte je k nasolabiálním záhybům, stiskněte.

Ústa mírně otevřená a jeho rty tvoří kruh.Mentálně počítejte 10 sekund.Otevřete ústa širší a svými rty vytvořte velký kruh.V takovém případě nezapomeňte stlačit svaly nasolabiálního trojúhelníku (je třeba cítit napětí).Koncová poloha zajistěte na 20 sekund.Provádí se 5-10krát.

Cvičení 2

Umístěte ukazováčky na kůži mezi nos a horní ret.Prsty velmi pomalu natahujte v opačných směrech do samotných rohů rtů.

Podobná manipulace musí být provedena s kůží pod spodním rtem.Cvičení se opakuje 5krát pro každou zónu.

Důležité!Posuvné protahování se provádí pouze po přirozeném zvlhčení pokožky působením prstů.Jinak bude strečink škodlivé pro pokožku.

Cvičení pro krk

Cvičení jsou určena k relaxacikrční páteř, zlepšené držení těla, udržování tónů pleti.

Cvičení 1

 1. Je nutné sedět vzpřímeně, záda je rovná.Pravá ruka na opasku.
 2. Pravé rameno stoupá co nejvýše, poté je ve stejné poloze zasunuto zpět až k páteři.
 3. Hlava by se měla mírně otočit doleva a týlní část by se měla přitáhnout k rameni.Zajistěte polohu na 30 sekund.
 4. Pomalu se vraťte do výchozí polohy a lehce zatáhněte za lichoběžníkový sval.Za tímto účelem položte levou ruku za hlavu a položte ji na krk pod vlasy.Ohněte pravou k lokti a položte ji na rameno.Je snadné táhnout rukama opačným směrem, až ucítíte svalové napětí.

Cvičení 2

 1. Držte ramena co nejdále dozadu.Ruce za hradem.
 2. Ramena se zvedají a hlava se vrací, ležící mezi nimi.Držte pozici by měla být stejná po dobu 30 sekund.

Je důležité vědět!Pokud cítíte příliš velké napětí na přední straně krku, můžete otevřít ústa.

Cvičení 3

 1. Položte dlaně těsně nad hruď.Stiskněte kůži a svaly rukama.Brada vpřed.
 2. Současně nakloňte hlavu dopředu a snažte se dosáhnout krku bradou a rukama a krkem a bradou.Proveďte 30 sekund a poté uvolněte svaly.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před apo zákroku.

Cvičení pro oční oblast, oční víčka

Pečlivá studie oční oblasti pomáhá přirozeně se zbavit otoků a tmavých kruhů. K tomu je důležité pravidelně provádět malý soubor cvičení.

Cvičení 1. Zahřívání

Měli byste sedět na židli, ne se sklonit.Otevřete a zavřete víčka ostře a zřetelně (nestříkejte).V tomto cvičení je důležité dýchání.Při otevírání očí by měla být inhalace nosem.V tomto případě je nutné zatáhnout tváře.Vydechněte stejným způsobem (zavřete oči) a vyfukujte tváře.

Cvičení 2. Šilhání

Výchozí pozice je klasická.Ukazováky obou rukou se mírně ohýbají a tlačí na okraje lícních kostí (1-1,5 cm od dolního víčka).

V této poloze je nutné silou zavřít oči a držet se v konečné poloze po dobu 10 sekund.Interval mezi blikáním je 5-8 sekund.Měli byste provést 7-10 opakování.

Cvičení 3. Bliká

Výchozí pozice je podobná cvičení 2.Umístěte ukazováčky na vnější rohy očí.Mírný tlak na zafixování kůže a svalů.

Bliká co nejrychleji po dobu 10 sekund.Proveďte 8–12 opakování s intervalem klidu za 2-5 sekund.

Cvičení 4. Relaxace

Posaďte se ve svislé poloze a mírně nakloňte hlavu dopředu.Měli byste si položit lokty na kolena, dlaně nechte otevřené.Pomalu spusťte obličej do dlaně, takže kopce Venuše spočívají na římse lícních kostí,zbytek rukou na očích a na čele.Lehce zatlačte na obličej (2-3 sekundy).

Potom natáhněte ruce o několik centimetrů a opakujte manipulaci.Tak se přesuňte z nosu do chrámů a uvolněte oční svaly po cvičení.

Cvičení zaměřená na zvedání oválu v obličeji

Revitonika je jednoduchá a účinná cvičení, která obličeje pravidelně provádějí doma.Videozáznamy z lekcí ukazují, jak utáhnout ovál tváře a vytvořit jasnou linii dolní čelisti.

Cvičte „elementární výkřik“

Otevřete ústa písmenem „O“ s mírně zvednutými rohy rtů.Pomocí rejstříku a palce vytvořte písmeno „C“ nebo háček.

S palci háčků „háček“ na čelních úhlech na obou stranách obličeje.Indexovací prsty jsou přitlačeny na začátek žvýkacího svalu umístěného pod zygomatickou kostí.Je nutné posunout ukazováčky na palec s tlakem uvnitř svalu.Nezapomeňte mít otevřená ústa.

Cvičení, jejichž cílem je pozvednout tváře z otlaků na obličeji

Jedním z nejčastějších problémů obličeje je svraštění tváří, které má za následek modřiny.Chcete-li se zbavit „buldokových tváří“, doporučujeme následující cvičení:

Cvičení 1

Umístěte ukazováčky na začátek zygomatické kosti.Palci uchopte kůži z dolní linie čelisti a protáhněte ji směrem nahoru, čímž vytvoříte mezi prsty prsty svalů.

Přidržujte prsty válečkem ke kosti a pomalu ji otáčejte ke dnu tváře.Vtento palec musí zvednout kůži a svaly.Cvičení se provádí 6-10krát.

Je důležité vědět!Cvičení z důvodu ztuhlosti a těsnosti žvýkacích a zygomatických svalů může být velmi bolestivé.Během prvního tréninku byste proto neměli panikařit, po několika týdnech se svaly uvolní a bolest zmizí.

Cvičení 2

Tónování svalů, které snižují spodní ret a trojúhelníkový sval, také zabraňuje tvorbě bryl a normalizuje práci depresorů.Ukazováky jsou umístěny ve zmačkání mezi bradou a spodním pyskem.Palce jsou umístěny pod bradou (v dutině) na samém okraji svalu.

Stiskněte prsty pevně a vytvořte váleček.Pomalu zatáhněte spodní ret směrem nahoru tak, aby ukazováčky klouzaly hladce, ale tlakem směrem k palcům.Cvičení se opakuje až 15krát, v závislosti na kondici svalů obličeje.

Cvičení z druhé brady

Pro snížení nebo úplné odstranění druhé brady můžete použít cvičení „Rám“.Je nutné zvednout ruce nad hlavu, zkřížit je a sepnout lokty dlaněmi.Rám by se měl tvořit vizuálně.Hlava se naklání dopředu a opírá se o meziklavikulární dutinu.

V této poloze byste měli natáhnout páteř co nejvíce.Cvičení pokračuje 30 sekund.Je nutné se dostat z pozice hladce a pomalu.

Cvičení pro záda

Revitonika je užitečná nejen pro obličej, ale také prozády.Cvičební videa a recenze ukazují, jak jednoduché a efektivní jsou.

Cvičení 1. Aktivní postavení

Postavte se rovně, ramena a nohy by měly být na stejné rovnoběžce.Tělo by mělo být vyrovnáno: napněte žaludek a hýždě a „vytlačte“ do sebe, ocasní kost skloní dolů.Horní část hlavy by měla být vytažena co nejdále.V tomto případě by se měl hrudník při správně provedené technice „otevřít“, narovnat.

Cvičení musí být dokončeno během několika minut.Čím delší je aktivní doba stání, tím méně času zabere obnovení páteře.

Cvičení 2. Protahování na válečku

Toto cvičení příznivě ovlivňuje celou páteř a jemně ji protahuje.Zároveň bolest, ztuhlost pohybů zmizí.

Je třeba přijmout polohu ležení.Umístěte váleček pod záda (kolmo k pupku).

Prodlužte nohy a umístěte je ve vzdálenosti rovnající se délce jedné nohy.Spojte velké prsty (s podlahou by se měl tvořit vizuální trojúhelník).

Ruce by se měly zvednout nad hlavu a dlaně se otočit k podlaze.Dejte malé prsty dohromady.

V této konečné poloze je třeba vydržet po dobu 2 minut nebo déle (v závislosti na kondici a stavu zádů).S každou další dobou byste se měli pokusit prodloužit dobu cvičení.

Dýchání při protahování by mělo být hluboké a hladké.Nadechněte se nosem, vydechněte ústy.

Video návody odNatalya Osminina

Cvičení z Anastasie Dubinskaya

Skutečně účinné výsledky omlazení vzhledu pomocí techniky revitoniky mohou pociťovat pouze účelní a vytrvalí studenti, protože jednorázový kurz můžemají pouze krátkodobý účinek.

Videoklipy prokazující cvičení pomáhají začátečníkům a dokazují, že omlazení obličeje nevyžaduje použití nástrojů radikální plastické chirurgie a kosmetologie.

Video o revitonice

Výsledek prvního týdne procvičování revitoniky:

Otevřený webinář o revitonice:

Cvičení Informace o něm
Únos ramene (viz odstavec cvičení krku) Odstranění křečí zadního lichoběžníkového svalu.Prevence výskytu krčních vad a osteochondrózy.Po cvičení je důležité protáhnout sval.
Únos sepjatých rukou a hlavy (viz odstavec cvičení krku) Relaxace zadní týlní oblasti.Zlepšení přísunu krve do hlavy (včetně obličeje).Po cvičení je důležité vytáhnout zadní krční sval rukama.
Brada na hrudi (viz odstavec cvičení krku) Posílení přední části krku, snížení vodorovných vrásek krku (tzv. Kroužky).Dotahování a tonizování dermis.

Po cvičení je vhodné vytáhnout krční sval (zvednout hlavu).

Roztahování nasolabiálního trojúhelníku (viz nasolabiální záhyby) Zmenšení hloubky nasolabiálních záhybů, zvětšení velikosti rtů a změna jejich barvy na přirozenější a přirozenější.
Upínání vnitřních konců obočí (viz bod cvičení na čele) Odstranění svislých obočí.Po cvičení musíte protáhnout pracovní plochu.K tomu by měl být ukazováček jedné ruky umístěn podél nosu, přičemž druhý prst druhé ruky by měl být umístěn nad první.Přitáhněte prsty opačným směrem a uvolněte sval.