Ranní cvičení na hubnutí doma.Pro začátečníky, kteří mají více než 40, 50. Video

Ranní cvičení - jedna z důležitých součástí procesu hubnutí. Podle odborníků je to nejen ideální pro hubnutí, ale také rychle probudí tělo, což umožňuje, aby se ospalé svaly v předvečer nového dne povzbudily, nahradí obvyklý šálek kávy, udržuje tón pleti a zlepšuje náladu.

Pravidelnost, přesnost, režim: bez jakých ranních cvičení?

Aby ranní cvičení mohla přinést maximální výhody při hubnutí, měla by se cvičení provádět v souladu s pravidly stanovenými odborníky.

 • Pravidelnost: pokud vám chybí alespoň jeden den, řekněme odborníci na fitness, tělo se nedokáže zbavit gymnastických pohybů;denně - jeden z klíčů k úspěchu v těžkém podnikání hubnutí.
 • Přesnost: ranní gymnastika, která pomáhá zhubnout, by pro člověka neměla být příliš obtížná, protože jejím cílem není vybudovat horskou svalovou hmotu, ale spálit další kalorií.ObvykleNabíjení netrvá déle než 20-30 minut.
 • Režim: v žádném případě byste neměli mít snídani před nabíjením!Pokud si nejprve uděláte čas k jídlu a poté, co se začnete snažit trénovat tělo na hubnutí, nebude dosaženo požadovaného účinku.

Důležitý detail!Ranní cvičení naznačují, že odpočinek mezi cvičeními prováděnými v jeho rámci by neměl trvat déle než 1 minutu.

V opačném případě bude kalorií spáleno pomaleji, než je nezbytné pro hubnutí, a správný výsledek již nelze očekávat.

První cvičení gymnastiky.Zahřívání v posteli

Musíte začít s cvičením, aby se nabilo okamžitě po zazvonění budíku, aniž byste vstali z postele: tělo by se mělo probudit postupně.

 • První z gymnastických pohybů po probuzení nepřekračuje obvyklé akce.Jakmile budík zazvoní, musíte začít protahovat, protahovat a protahovat vazy a svaly.
 • Druhým krokem by mělo být kroucení těla: jeho horní část jde doleva, zatímco spodní - doprava.
 • Poté se cvičení opakuje, pouze části těla se obracejí na opačné strany, než na které byly poslány dříve.Třetím cvičením nabíjení je přitahování nohou k žaludku: je to užitečné, včetně pro posílení cév, a také pomáhá normalizovat krevní oběh.
Ranní gymnastika na hubnutí doma by měla začít vyzváněním budíku

Toto cvičení posiluje svaly.záda a abs;Kromě toho umožňuje celé tělo získat nezbytný trénink před hlavní částí ranních cvičení.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Sušení těla pro dívky.Výcvikový program, podrobné nutriční menu na měsíc po dni.

Základní cviky ke snížení hmotnosti ranních cviků

Po protažení je čas vystoupit z postele, přistoupit k gymnastickým cvičením na podlaze nebo, jak doporučují profesionální trenéři, k zamýšlenýmpro takovou cvičební podložku.

Odborníci tvrdí, že nejvýznamnějšího pozitivního účinku je dosaženo, pokud jsou cvičení prováděna v pořadí, v jakém jsou uvedena v tabulce níže.

Podstata cvičení Počet přiblížení nebo dodací lhůty
Skákání na místě jako zahřátí před aktivními pohyby, které zahrnuje ranní cvičení na hubnutí: v počáteční poloze jsou paže nad hlavou a jsou uzamčeny v zámku, nohy jsou rozprostřeny od sebe na šířku ramen.Během skoku jsou nohy zavřené a ruce jsou naopak otevřeny, narovnány, nataženy a spojené dlaněmi pro bavlnu.Po každém skoku se tělo vrací do své původní polohy 30 sekund
Lehněte si na záda, narovnejte si nohy, roztáhněte ruce do stran kolmých na tělo;zvedněte nohy bez ohybu tak, aby úhel mezi nimi a tělem byl 90 stupňů.Měly by být spouštěny pomalu, pomalu 5krát na každou nohu
Ohněte si kolena, zatímco ležíte na zádech;zvedněte a spusťte pánev 10krát
Zdůrazněte přitom, když ležíte na pažích ohnutých v loktech o 90 stupňů;namáhání svalů stehen a břicha 30 sekund
Zatímco ještě ležíte na zádech, položte jednu z vašich rukou pod ni a druhou položte na břicho;jemným tlakem na břicho a záda rukama stáhněte a ohněte břišní stěnu 10krát
Když se postavíte na nohy, střídáte se vpřed střídavě levou a pravou nohou;žaludek je zatažen, ruce jsou v pase a záda se narovná.Varianta cvičení je přitlačit židli pevně na zeď a střídavě na ni položit pravou a levou nohu 5krát na každou nohu
Provést dřepy, sledovat dýchání: krčící se -výdech, vdechování - narovnání;záda by měla být rovná 10krát
Lehněte si na břicho, paže natažené nad hlavou a narovnanýma nohama;současně zvedněte, aniž by se ohýbaly, paže a nohy, držte v této poloze po dobu 10 sekund při přiblížení 5krát
Chůze nebo běh na jednom místě, zvedání kolen co nejvícevyššípři inhalaci a výdechu - každý 4 kroky 30 sekund

Chůze k normalizaci hmotnosti

velmi malé množství všech věcí, které lidé denně dělají, vám může pomoci zhubnout efektivně.Některé z nich však tělo nejen posilují samy o sobě, ale jsou také součástí vzdělávacích programů.Jak říkají fitness trenéři, svižná chůze je skvělé cvičení.

Odkazuje nakardio trénink: zrychluje srdce, takže je rychlejší než obvykle.Rychlé procházky jsou také vhodné pro ranní cvičení.Místa vhodná pro wellness procházky se snadno nacházejí i v centru hlučných měst.

Důležité podrobnosti!V zájmu větší účinnosti takových promenád se doporučuje zvolit ani asfaltové cesty, ale kopcovité trasy: zde hrají důležitou roli sestupy a výstupy, které zvyšují nezbytnou úroveň stresového tréninku těla.

Běh na hubnutí: jednoduchá pravidla

Kromě výše uvedených cviků trenéři doporučují zahrnout ranní cvičení na hubnutí do tréninku také běh. Aby nedošlo k plýtvání, je třeba přísně dodržovat několik důležitých pravidel.

První a nejdůležitější z nich: běh se vyplatí začít brzy ráno, před snídaní.Nepřiměřujte tělo: trénink by měl být prováděn tak, aby po něm bylo vždy dost volného času na sprchu, odpočinek a ranní jídlo.

Běžecké oblečení by se mělo měnit podle počasí mimo okno.

 • Autobusy varují: při teplotě vyšší než 30 ° C je teplota vzduchu, přetížení nežádoucí;Aby se předešlo tepelnému zdvihu v takovém žáru, je nutná pokrývka hlavy, například šátek, stálý přístup k vodě a zkrácená doba provozu.
 • Pokud jsou na ulici 17 až 30 stupňů, odborníci doporučují oblékání pouze vsportovní kraťasy;dámy samozřejmě budou muset do kostýmu přidat top nebo košili.
 • Pokud je teplota stále nad 0 stupňů, ale již klesla pod 17, je užitečná tepláková souprava;pod 10 - džíny nebo jiné těsné kalhoty a sako, stejně jako klobouk, který bezpečně zakrývá vaše uši, bude nezbytný.
 • V případě, že je na stupnici teploměru viditelná hodnota pod -15 stupňů, jsou k výše uvedené sadě připojeny teplé rukavice a, pokud si to běžec přeje, druhá dvojice ponožek.
 • Když mráz dosáhne úrovně nižší než -25, musíte dočasně přerušit trénink a zůstat doma, omezit se na soubor cvičení popsaných na začátku článku.

Důležitý detail! Nejlepší běžecké boty, bez ohledu na teplotu, říkají fitness trenéři, jsou běžecké boty.Jediná věc, která se v nich může měnit v závislosti na teplotě vzduchu v ulici, je hustota šněrování: čím chladnější je počasí, tím je hustější.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina glutamová - co to je, pro co a jak se používá ve sportu a kulturistice.

Užitečné informace: rady od fitness trenérů

Trenéři specializující se na výrobu gymnastických komplexů vám mohou sdělit mnoho zajímavých podrobností o předmětu jejich činnosti.

Několik poznámek shromáždilo nejdůležitější podrobnosti pro milovníky ranních cvičení, a zejména odrůdu, která pomáhá zhubnout.

 • Zatížení, o kterévystaveno ráno, by se tělo nemělo okamžitě stát dlouho.Na samém začátku tréninku by měla být doba cvičení omezena pouze na 5-8 minut a jen pozvolna, pomalu, prodloužte dobu nabíjení na půl hodiny.
 • Mezi cvičeními je důležité nejen odpočívat příliš dlouho, ale také rozveselit trénované tělo: čtvrtina sklenice vody, v ideálním případě ne chladná, ale teplá, je více než vhodná jako dodatečná „odměna“ za pouhýchdokončené cvičení.
 • Při joggingu, chůzi a jiných ranních cvičeních musíte pečlivě sledovat vlastní dýchání.Vdechování se provádí nosem a vydechuje ústy.Musíte dýchat rovnoměrně, příliš často dýchat cokoli.
 • Není třeba se brát příliš tvrdě: jakmile je obtížné dýchat, je čas přestat nebo, v případě chůze a běhu, ukončit cvičení.

Při správné motivaci není tak těžké provádět ráno cvičení pro hubnutí doma.

S výhradou vyjmenovaných pravidel předepsaných odborníky pro ty, kteří hoří s touhou ztratit další libry, se příjemný výsledek brzy neobjeví.

Účinek se v žádném případě neznatelně projeví na druhý den cvičení, ale po 2 týdnech od začátku výuky je tělo již zaručeno, že se změní k lepšímu, začnu dostávat jasné obrysy krásné postavy.

Videoklipy o ranních cvičeních doma

Video o tématu ranních cvičení pro hubnutí doma:

Video tipy.6 cvičení na hubnutí doma: