Prsní lipofilling.Recenze pacientů, chirurgů, zvýšení cen, fotografie před a po

Asymetrie forem, ochablost, nedostatečná velikost, nedostatek pružnosti - to vše nutí ženy hledat způsoby, jak zlepšit jejich stav prsu.Lipofilling prsů nahradil postup umístění implantátu a podle lékařů je umístěn jako bezpečnější metoda.

Co je to lipolifting prsu?

Alternativou k implantátům je lipofilling v prsou, kdy se vlastní tuk pacienta používá jako výplň z částí těla, kde jeho množství přesahuje normu - hýždě, stehna, břicho.

Oprava může být nezbytná v těchto případech:

 • vrozené rysy;
 • přirozená svalová slabost;
 • touha změnit velikost a tvar prsu;
 • ztráta odolnosti v důsledku zranění nebo minulých nemocí.

Pro radikální zvětšení prsou není tato metoda vhodná, protože lipofilling zahrnuje použití malého množství tuku.Je to kvůli charakteristice implantace biomateriálu. Tato metoda zvětší velikost mléčných žláz o 1-1,5 velikosti.

Samotný postup nelze přičíst novému vývoji, ale nedávno získal popularitu.Díky vynálezu a použití moderního vysoce kvalitního vybavení dochází k autologní transplantaci vlastními tukovými buňkami s vysokým stupněm přežití.

Výhody metody

Otázka získání ideálních fit forem bez chirurgického zákroku znepokojuje mnoho žen, jejichž prsa ztratily tvar v důsledku dlouhodobého krmení, nošení nesprávného spodního prádla nebo z jiných důvodů.

Mezi výhody této metody patří:

 1. Při použití lipofillingu je nejúčinnější korekce tvaru prsou, čímž se vytvoří forma ideálně vhodná pro konkrétní ženu.K vyplňování dutin dochází rovnoměrně, což nelze říci při použití implantátů.
 2. Lipidové plnivo zabraňuje náhlým přechodům v oblasti mléčných žláz.
 3. Tuková tkáň má vysoký stupeň přežití, takže tento postup zaručuje dlouhodobý účinek.
 4. Krátké období zotavení.
 5. Absence problémů s materiálním odmítnutím a výskyt alergických reakcí.
 6. Nedostatek jizev a jizev.Pohybující se rafinovaný tukVyrobeno pomocí nejjemnějších jehel, které nezanechávají na těle žádné zbytky.Tato metoda pomáhá zabránit otoku.
 7. Oprava několika oblastí těla - oblasti, z níž bude odčerpán tuk, a hrudníku, který se stane velkolepějším.
 8. Cenově dostupný postup.Implantace zahraničních implantátů vyžaduje působivější finanční náklady.

Lipofilling z prsou, jehož recenze jsou většinou pozitivní, může také poskytnout přirozenost při instalaci implantátů a opravit hrubý vzhled silikonového poprsí.

Tato technika se často používá po chirurgických metodách, kdy pacient není zcela spokojen s obrysy hrudníku a ostrým přechodem od hrudi k hrudi.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kanyla - co se používá v kosmetologii a medicíně.

Nevýhody lipoliferace

Lipolifting má svou negativní stránku:

 1. Invazivní cesta podání zahrnuje možné modřinypo zákroku.
 2. Pro 1 zákrok může být prsa zvětšena o 1-1,5 velikosti.Pokud existuje touha po radikálním zvýšení objemu mléčných žláz, nebude tato metoda zcela vhodná.
 3. Při hubnutí se prsa zmenší na předchozí velikost.Lipolifting zahrnuje udržení přibližně stejné hmotnosti pro dlouhodobé uchování výsledku.Proto se v přítomnosti dalších liber doporučuje začít získávat cenné formy těla a poté pokračovatkorekce prsu.

Může dojít k odmítnutí zavedených tukových buněk - vzácný výskyt, ale neměl by být vyloučen.Mohou být vyžadovány další postupy lipoliferace.

Indikace pro lipofilling na prsou

Postup lipofillingu se doporučuje ženám v těchto případech:

 1. ) Touha napravit asymetrii forem mléčných žláz. Nejčastěji taková potřeba vyvstává po dlouhodobém kojení pouze s jedním prsu nebo s neúspěšnými výsledky operací změny velikosti prsu.Nepřirozený vzhled implantátů je častou komplikací mamoplastiky.Je možné přidat přirozenost tvaru prsu pomocí přírodního tukového plniva.
 2. Zlepšení tvaru a struktury prsu. Chudoba, nedostatek lesku a hustota vyžadují vyplnění dutin, aby mléčné žlázy získaly svůdný elastický vzhled.
 3. Změna tvaru po operaci rakoviny. Výplň tuku se přirozeně bude dívat na ženské tělo.
 4. Neochota používat umělé implantáty ke zvětšení velikosti prsou. Ne každá žena chce zažít potíže s pooperačním zásahem do jejího těla.Lipofilling prsou vám umožní poskytnout potřebné objemy invazivními metodami, které nevyžadují dlouhé rehabilitační období a významná omezení.
 5. Oprava nárazů a jizev , ke kterým může dojít v roce 2006výsledek operací nebo zranění.

Lipofilling prsou je schopen vytvořit ideální tvar prsu bez chirurgického zákroku.

Přezkumy této techniky umožňují uvést její bezpečnost a minimální možná rizika neúspěšného zásahu.

Kontraindikace

Všechny kontraindikace, které naznačují nemožnost provádění lipofillingu na prsou, lze rozdělit na absolutní a relativní.

Mezi absolutní patří:

 • onkologická onemocnění;
 • přítomnost infekčních chorob v oblasti expozice;
 • diabetes mellitus;
 • srdeční choroby a akutní choroby gastrointestinálního traktu.

Relativní kontraindikace umožňují nechirurgický zásah v období po jejich zbavení:

 • období kojení.
 • menstruace.
 • nedostatek dostatečného tělesného tuku v dárcovské oblasti.K vyplnění mléčných žláz bude nutné předběžné čerpání tuku v místech, kde je jeho obsah vyšší.U příliš tenké postavy to není možné.
 • období těhotenství.

Jakmile je práce těla ustavena a zdravotní stav bude odpovídat normálním ukazatelům, lze otázku lipofillingu znovu vrátit.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Alentova Vera po plastech - poslednífotografie, jaké operace byly provedeny, jak se hvězda změnila.

Příprava na operaci

Přípravné období před operací je velmi důležité a umožňuje vám identifikovat možné skryté kontraindikace.

Za tímto účelem lékař předepíše absolvování povinných vyšetření:

 • obecný krevní test;
 • krevní test na biochemické parametry;
 • rentgen hrudníku;
 • Ultrazvuk prsu, mamografie;
 • elektrokardiogram;
 • detekce přítomnosti HIV, syfilis a hepatitidy.

Po dokončení kontroly a stanovení data operace by měla být dodržována doporučení, aby se zabránilo nežádoucím důsledkům.

Mělo by to být:

 • stažení drog, které mají vliv na koagulaci krve, by mělo být zrušeno 14 dní před datem zákroku;
 • přestat pít alkohol 10 dní před operací;
 • co nejdříve odvykání kouření;
 • v souvislosti s celkovou anestézií v den lipofillingu nejezte před chirurgickým zákrokem jídlo a tekutinu.

Měli byste se poradit se svým lékařem o užívání léků v předoperačním období.

Fáze lipoliferace

Lipofilling mléčných žláz, recenze spokojených pacientů, nad nimiž ohromují jejich výsledky, trvají 1–2 hodiny.

Během této doby lékař provádí několik fází operace:

 1. Příjem výplně. Vyplnění místmléčné žlázy potřebují získat materiál z vlastního tuku pacienta.Po výběru oblasti těla, která bude dárcem, se v kůži vytvoří malá díra.Jeho průměr nepřesahuje 5 mm.Při použití speciálního vakuového přístroje dochází k liposukci podkožního tuku.Biomateriál okamžitě vstupuje do izolovaného vzduchotěsného kontejneru.
 2. Čištění tukového plniva. Výsledný materiál ve formě podkožního tuku se podrobí filtraci, štěpení ve speciální odstředivce a promytí.Autogyros potřebný pro podávání bude oddělen od nečistoty krve zbytečnými částmi tkáně.
 3. Po přípravě jízdy jsou mléčné žlázy současně naplněny stejným množstvím tuku. Lékař to učiní úměrně a rovnoměrně.Pro udržení biomateriálu je na místa vpichu nalepena adhezivní náplast.

Tuk se vstřikuje kolem žlázy a mezi svaly v podkožních oblastech.Odpovědnost lékaře spočívá poměrně vysoká, protože není možné injikovat převedený tuk přímo do žlázy.Během zákroku můžete použít lokální nebo celkovou anestézii.

Období zotavení po zvětšení prsou

Změna tvaru prsu je méně traumatická a nevede k tvorbě jizev a ran.

Podmíněná rehabilitační doba je 2 týdny, během nichž se doporučuje:

 1. Užívání antibakteriálních léků vylučuje možnost zánětu.
 2. Zabraňte poranění hrudníku.
 3. Vyhněte se kontaktu se sportem.
 4. Vyvarujte se nadměrných tepelných procedur - dlouhodobé vystavení slunci, návštěvy sauny, koupele, solária.

Již bude možné vyhodnotit výsledek postupu v den 5 a celá doba resorpce buněk končí do šesti měsíců.

Poté lze odhadnout získaný výsledek.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Jak a proč jsou žebra odstraněna - účinnost, fotografie před a po operaci.

Možné komplikace

Postup při lipofillingu v prsou není považován za nebezpečný chirurgický zákrok, ale mohou zde být některé komplikace.

Nezkušenost odborníka může vést k negativním důsledkům:

 • zvolená technika nemusí být vhodná, tuk tedy může být nerovnoměrně distribuován.Tento jev povede ke znatelné asymetrii;
 • může dojít ke tvorbě vláknitých uzlů zavedením velkého množství tuku;
 • infekce v období invazivních postupů.Dodržování hygienických pravidel je velmi důležitým kritériem každé operace.

Lipofilling prsů, jehož přehledy potvrzují účinnost techniky, minimalizuje nepříjemné pooperační pocity, ale zcela je nevylučuje.Možná bolest je často způsobena anestézií a výskytem malých hematomů v místě zavedení tukových buněk. Bolestprojít samostatně do 7-10 dnů.

​​

Kolik velikostí lze po lipoliferaci zvětšit?

Výsledky postupu se mohou lišit v závislosti na individuálních charakteristikách pacienta.Účinek bude záviset na schopnosti zakořenit vlastní tukové buňky, z nichž některé jsou absorbovány během rehabilitačního období.

Předpokládané změny jsou obvykle velké - výrazné zvýšení poprsí by se nemělo očekávat. Je možné maximalizovat objem mléčných žláz lipofillingem o velikosti 1-1,5 v 1 postupu.

Je v budoucnu nutná oprava?

Pravděpodobnost odmítnutí vlastních tukových buněk v těle je poměrně malá a činí pouze 5%.Z celkového množství tuku přeneseného na hrudník zůstane nejméně 60%.Žádný z lékařů nebude schopen předem určit, kolik přeneseného excipientu je v těle absorbováno.

V případě úplného odmítnutí je povolena druhá operace bez kontraindikací.Velikost prsou můžete také upravit, pokud si přejete, pokud chcete zvětšit velikost žláz ne o 1, ale o 2-3 velikosti.

Je možné vyhodnotit účinek postupu po 5-6 měsících, po kterém lze postup opakovat. Lékaři tvrdí, že jsou po několika postupech lipofillingu na prsou vysoce efektivní.

Cena lipoliftingu v Moskvě, Petrohradu, regionech

Náklady na postup budou záviset na několika faktorech:

 • úroveňaklinické hodnocení;
 • lékařská zkušenost;
 • dostupnost špičkových zařízení;
 • Oblast umístění - ve velkých městech jsou náklady obvykle dražší.

Přibližné náklady na lipofilling v prsou lze nalézt v tabulce:

Moskva
Minimální cena Maximální cena
) 90 tisíc rublů.300 tisíc rublů.
Petrohrad
70 tisíc rublů.150 tisíc rublů.
regiony
60 tisíc rublů.90 tisíc rublů.

Tato operace předpokládá přítomnost vysoce kvalifikovaného lékaře, takže byste si neměli vybrat kliniku pouze v závislosti na ceně.Pracovní zkušenosti a úroveň kliniky jsou nejdůležitějšími ukazateli pro dosažení dobrých výsledků operace.

Pozitivní a negativní hodnocení pacientů, chirurgů

Lipofilling prsů (zákaznické recenze tento postup populární) se stal hledáním pro ženy, které chtějí upravit parametry prsu bez chirurgického zákroku.

Většina lékařů doporučuje tento postup místo silikonové implantace z mnoha důvodů:

 • zachování přirozenosti forem;
 • nízké procento komplikací;
 • potřeba implantovat cizí materiály zcela zmizí.

Přední plastickí chirurgové se shodují na použití lipofillingu.Použití moderního vybavení a nejnovějších technik umožňuje lékařům dosáhnout vysokých výsledků v míře přežití tukové tkáně.Klienti jsou často s výsledky spokojeni bez chirurgické korekce prsu.

Mnoho lidí pozoruje nepřítomnost obtížné doby zotavení a je potěšeno rychlým zvětšením velikosti a úpravou tvaru prsu.Negativní recenze jsou vzácné.Častěji je ponechávají pacienti, kteří z jakéhokoli důvodu nemohli dosáhnout požadovaného účinku v důsledku individuálních charakteristik těla.

Pacienti zaznamenali zvýšení velikosti ihned po zákroku, ale v průběhu následujících 2-3 měsíců se objem jejich prsou vrátil na předchozí velikost.

V důsledku poměrně vysokých nákladů na lipofilling na prsou mnoho dívek odmítlo druhou opravu, aniž by si všimlo uspokojivých výsledků.Recenze týkající se lipofillingu na prsou jsou různé, ale většina z nich je pozitivní.Změna tvaru, zpřísnění, nádhera prsu bez chirurgického zákroku odlišuje minimálně invazivní metodu od ostatních typů plastů.

Návrh článku:Oksana Grivina

Video o lipofillingu v prsou

Plastický chirurg Pavel Denishchuk odpovídá na nejčastějioblíbené otázky: