Prostředky pro péči o pokožku kolem očí po 30, 40 letech.Hodnocení nejlepších kosmetických výrobků a lidových receptů

Kůže kolem očí je citlivá a jemná.A ona dává ženě věk, protože kolem očí se objevují především vrásky na obličeji.Kromě toho se pod očima objevují stopy bezesných nocí - černé kruhy, otoky a otoky - následky nesprávné stravy a příjmu tekutin.

K odstranění negativních účinků používejte přípravky pro péči o pleť, které jsou vyráběny z domova a pro domácí použití.Konvenční kosmetika obličeje k tomu není vhodná.

Kdy začít ošetřovat

Oko kolem očí je třeba pečovat ještě před výskytem vrásek.První péče by měla být použití zvlhčovačů.Podle kosmetologů by zvláštní péče měla začít ve věku 18 let. Tím se zabrání brzkému objevení nohou vrány.

V tomto věku je příliš brzy na používání speciálních látek proti stárnutí.Jako alternativa ke speciální kosmetice by měly být upřednostňovány hydratační oční krémy a přírodní kosmetické oleje.

Pravidla péče

 1. K očištění zbytků make-upu je nezbytné použít přípravky, které jsou určeny pro oblast kolem očí.Při testování a výběru produktu věnují pozornost vlastním pocitům a upřednostňují nejpohodlnější kosmetiku.K použití pěnivých sloučenin je třeba přistupovat opatrně, protože se může dostat do očí.Nejlepší volbou by byly prostředky doporučené oftalmology.
 2. Noční krém musí být aplikován před spaním, přibližně 40–60 minut před spaním.Denní krém se aplikuje ráno po mytí.
 3. Masti a gely kolem očí se nanášejí v souladu s obecnými zásadami aplikace na masážních liniích: při použití přípravku pod obočím distribuujte produkt z nosu do vnějšího koutku oka, při aplikaci produktu na spodní víčko se pohyb směřuje od vnějšího rohu k vnitřnímu.Při správném rozložení kompozice se pokožka neroztahuje.
 4. Je-li aplikace spojena s lymfatickou drenážní masážou, je třeba se pohybovat v kruhu: při masáži pravého oka - proti směru hodinových ručiček, při masáži levého oka - ve směru hodinových ručiček.
 5. Kosmetologové doporučují použití prstenového prstu, protože má nejmenší účinek.
 6. Pohyby během aplikace by měly být řízení, poklepávání.
 7. Použijte malé množství krému.Jeho objem se přibližně rovná zrnu rýže.
 8. Na pohyblivé víčko se nepoužívá krém.
 9. Odstraňte make-up pomocí vatových vloček namočených speciálně navrženýmpro toto složení.Jeden z nich musí být umístěn pod okem a druhý namáčecí pohyb odstraňuje make-up.Nemusíte třít kůži.
 10. Pokud se kolem očí objeví otoky a modrost, musí být vybrán prostředek s drenážním účinkem.
 11. Pokud se používají vodotěsné kosmetické přípravky, je nutné zvolit olejové přípravky, protože je mohou rozpustit pouze oni.
 12. Nejlepší čas pro následnou péči je po 19:00.Kůže v tomto okamžiku aktivně vnímá všechny látky, které se na ni aplikují.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Amarantový olej - vlastnosti a aplikace v kosmetologii, recenze, cena produktu.

Jaké výrobky se používají k péči o pokožku kolem očí

Následující přípravky se používají k péči o pokožku kolem očí: denní krém, noční krém, gely, sérum, masky.

 1. denní krém. Může mít hydratační, výživnou nebo proti stárnutí a může obsahovat kyselinu hyaluronovou.

  Denní krém je nutný oční krém, který se musí aplikovat každý den

 2. Noční krémje nasycen užitečnými složkami, často je více tuku, má drenážní vlastnosti.
 3. Oční maskyposkytují téměř okamžité výsledky, protože pod vlivem skleníkového efektu, který se vytváří během aplikace, složky pronikají hluboko do pokožky, intenzivně ji obnovují, hyaluronové molekuly ji plní.Některé sloučeniny je třeba omýt, jiné ne.
 4. Séraposkytují ve srovnání s krémy a gely rychlejší účinek.Vzhledem k tomu, že jsou složeny z menších molekul, proniká produkt hlouběji do pokožky, obnovuje ji zevnitř a nejenže působí externě, ale často obsahuje kyselinu hyaluronovou, vitamíny, peptidy a antioxidanty.
 5. Gelmá světlejší texturu, na rozdíl od krémové kosmetiky se vstřebává téměř beze zbytků.Vytváří ochranný film, který zabraňuje odpařování vlhkosti z povrchu kůže.

Jak vybrat prostředek nápravy v závislosti na věku

Ve věku 18–25 let jsou změny související s věkem obvykle stále neviditelné.Avšak i v tomto věku potřebuje pokožka kolem očí další hydrataci. Hydratační přípravky na bázi bylinných přísad se používají pro péči. Tím se zamezí včasnému výskytu vrásek.Ke věku 25 let začnou používat krém s kyselinou hyaluronovou.

Ve věku od 25 do 30 let ztrácí pokožka kolem očí svůj tón. Při bližší prohlídce jsou první vrásky patrné.Kosmetičtí lékaři doporučují používat krémy nasycené vitamíny C, E (dávají tonický efekt), výtažky z růží a lískových oříšků v tomto věku.

Ve ​​věku 35–45 let již tón pokožky znatelně klesá, v rozích očí se tvoří hluboké záhyby, jsou běžné modřiny. Doporučuje se používat speciální krém s anti-aging vlastnostmi obsahující kofein , antioxidanty nebo jiné tonické látky. Po 45 letech je to nezbytnépoužívejte pečující přípravky se zřetelným účinkem proti stárnutí, které obsahují peptidy, mastné kyseliny, tonikum a zpevňují pokožku, protože pokožka kolem očí klesá, ztenčuje se, pod očima se sáčky tvoří.

Co by mělo být ve složení

Vzhledem k tomu, že pokožka kolem očí musí být zvlhčena a vyživována, je nutné vybrat přípravky pro péči s vhodnými složkami, například kyselinou hyaluronovou, retinolem, peptidy., rostlinné výtažky a oleje.

Kyselina hyaluronová slouží jako magnet pro molekuly vody. Aby krém s kyselinou hyaluronovou nezpůsobil otoky, musí být aplikován nejméně hodinu před spaním. Výrobky pro péči o oči mohou být vybaveny UV filtry - a to je nejlepší volba.Eliminují potřebu nošení slunečních brýlí k ochraně pokožky před škodlivými účinky slunečního záření.

Co by nemělo být ve směsi

Při výběru přípravku pro péči o pokožku kolem očí musíte kompozici porozumět.Konvenční názvy mohou skrývat látky, které mají buď škodlivý účinek na kůži, nebo způsobují alergickou reakci.

Patří sem:

 • parabeny (vyvolávají alergie);
 • lanolin (způsobuje zarudnutí a otok);
 • voňavkářské vůně (obsahují toxické látky včetně benzenů a aldehydů);
 • oleje minerálního původu (ucpané póry, způsobují akné).

Kosmetika pro péči o pleťkolem očí

 • Eye Revive Beauty Flashod Tento produkt obsahuje bílý čaj v pšeničném proteinu.Měl by být používán v komplexní péči s jinými výrobky Clarins Care.Krém vyživuje a zvlhčuje pokožku, odstraňuje stopy po únavě, včetně tmavých kruhů, sáčků, malých vrásek - po aplikaci produktu jsou znatelně vyhlazeny. Většina žen dává tomuto nástroji maximální hodnocení.Podle recenzí má krém okamžitý účinek a je dlouhotrvající.Někteří však mohou způsobit podráždění.Stojí to asi 3000 rublů.
 • Clinique Smart Custom-Repair Serum. Činidlo je sérum.Změkčuje pokožku, vyrovnává její tón, odstraňuje kruhy pod očima.Rovněž eliminuje peeling, vrací zdravou barvu pleti, neobsahuje zápach a vůně - ekologický.Eliminuje malé vrásky.Má lehkou texturu, díky které se okamžitě vstřebává do pokožky a zanechává sametový efekt po sobě.Kromě toho sérum rozjasňuje pigmentové skvrny pod očima, odstraňuje mastný lesk a dodává matnou pokožku.Hlavní nevýhodou tohoto nástroje je jeho vysoká cena - více než 3000 rublů za 30 ml.
 • Payot My Payot Regard .Obsahuje ovocné výtažky a antioxidanty, vhodné pro suchou unavenou pokožku.Podle recenzí je tento lék ideální pro vaky pod očima po noci bez spánku.Hydratuje dobře.Při aplikaci se pomocí válečkového aplikátoru provádí lehká masáž a je pozorován chladicí účinek.Produkt má tekutou strukturu a současně se utrácí ekonomicky.Odnedokonalosti ženy si všimnou lesk na kůži, pravděpodobnost alergické reakce, cenu a mírný účinek.Cena - 2000 rublů.
 • Diademin LIFT + oční krém. Výrobce uvádí tento nástroj jako prostředek proti stárnutí.Obsahuje kyselinu hyaluronovou, snižuje otoky a modrou pod očima.Krém má hustou konzistenci, snadno se distribuuje a rychle se vstřebává do pokožky, nezanechává po sobě lepivý pocit.Podle zákazníků krém dokonale hydratuje pokožku pod očima.Sliby o vlastnostech krému proti stárnutí jsou však nadhodnoceny.Pevnost pokožky je pozorována díky její hydrataci.Vrásky mohou vyhladit pouze ty nejmenší na stále relativně mladé kůži.Pro starší 45 let je tento krém spíše slabý.Cena je 800 rublů.
 • Oční krém „Neuvěřitelný účinek“ od společnosti Oriflame. Tento produkt je k dispozici v malých 15ml plechovkách.Produkt nemá prakticky žádnou vůni.Její struktura je hustá, ale zároveň dobře vstřebává a zanechává pocit lehkosti a svěžesti.Vynakládá se šetrně.Výsledek po aplikaci: snížení vrásek, otok.Ne každý odstraňuje kruhy pod očima.S ohledem na vlhkost se však vyrovnává s tímto 100%.Tento lék je schopen pouze povrchových vrásek.Jak si ženy všimnou, lék je pro svůj objem trochu drahý.Cena je 350 rublů.
 • Oční krém na pokožku od Himalájských bylin. Názory na tento krém byly distribuovány rovnoměrně a jednoznačněNemůžete mu dát.Jako pečlivá kompozice pro víčka se vyrovná se svými úkoly.Výrobce však tento nástroj umístil jako prevenci vzniku tmavých kruhů a, jak si ženy všimnou, je tato funkce slabě vyjádřena.Nespokojenost je způsobena příliš mastnou konzistencí.Samotný krém má béžový odstín, ale nezanechává na kůži zbarvení.Cena je 500 rublů.

Lidové léky

Prostředky pro péči o pokožku kolem očí připravené samostatně, které pomáhají úspěšně bojovat proti vráskám, modřinám a otokům.Vyhlazují vrásky, tónují pokožku a vizuálně omlazují.

Domácí krémy se v této oblasti obličeje široce používají:

 • Čerstvý petržel se naseká buď jemně nožem nebo v mixéru a 1 polévková lžíce..byliny kombinovat se změkčeným máslem v množství 2 lžičky.
 • Nesolený vepřový tuk lze roztavit v parní lázni a použít k přípravě smetany.Vezměte 1 polévkovou lžíci.tekutý tuk a přidejte do něj 2 lžíce.jakýkoli kosmetický olej. Používejte jako krém, ale ne více než třikrát týdně.
 • 1 lžičkakakaové máslo vložené do malé nádoby do vodní lázně a roztavte, přidejte 2 víčka.ether santalového dřeva a fenykl.Oleje důkladně promíchejte.Po ochlazení kompozice ztuhne znovu.

Použití olejů poskytuje hydratační a výživný účinek, prostředek lze připravit podle následujících receptů:

 • Kombinujte 1 lžičku.meruňkový, olivový, broskvový olej, přidejte 5 kapek aevitu.
 • Smíchejte 1 polévková lžíce.olivový olej se 3 víčkem.Vitamin A a E. Aplikujte ráno a večer na pokožku kolem očí, 30 minut po aplikaci, zbývající produkt namočte papírovou utěrkou.
 • Vezměte 2 lžíce.olivový olej jako základ, přidejte 2 čepice.éter rozmarýnu a pelargónie, verbena, namažte kůži kolem očí
 • Přirozené máslo je užitečné aplikovat pod očima pod očima v noci.
 • Olejová tinktura se připravuje následovně.Musíte vzít 0,5 lžíce.byliny, měsíček a lopuchu v práškové formě a nechte vyluhovat, těsně uzavírejte víko, na tmavém místě po dobu 7 dnů.

Masky pomáhají s různými změnami masky souvisejícími s věkem, hydratují, čistí a nasycují vitamíny:

 1. Používání čerstvé okurky pro oči je velmi jednoduché.Stačí ji nakrájet na tenké talíře a položit na oči.Takový komprimát se udržuje asi 15 minut.
 2. Můžete si vyrobit obklad tukového tvarohu. Doporučuje se nejprve položit kousek gázy na oči a na vrchol tvarohu.Po 20 minutách se maska ​​umyje studenou vodou.
 3. Namažte kůži surovým kuřecím žloutkem.15 minut po nanesení produktu je třeba se omýt.
 4. Malý kousek banánů se naseká vidličkou a přidá se 1 polévková lžíce.rozpuštěné máslo.Promíchejte a aplikujte pod oči.Odstraňte po 20 minutách.
 5. Čerstvé meruňky se používají v sezóně.Oddělte meruňkovou dužinu ze semen, rozetřete ji vidličkou a smíchejte s 1 lžičkou.kyselá smetana s vysokým obsahem tuku.Poté přidržte kompozici 15 minutumyl se.
 6. Maska vyrobená z medu, ovesných vloček a pivovarského černého čaje je vhodná pro péči o suchou pokožku.Bude to trvat 2 lžičky.včelařský produkt, mleté ​​ovesné vločky v množství 2 lžíce.a 1 polévková lžícečajové lístky.Složky jsou smíchány, v případě potřeby přidejte malé množství vody.Hmota by měla mít podobnou texturu jako zakysaná smetana.Směs se umístí do parní lázně a zahřeje se na asi 40 stupňů, takže vločky bobtnají.Naneste na kůži po dobu 20 minut, po odstranění přípravku naneste oční krém.
 7. Olej z rakytníku řešetlákového, kakaové máslo a tekutý vitamín E. se kombinují ve stejných poměrech. Výsledná olejová směs se používá třikrát týdně jako maska.20 minut po aplikaci musí být produkt omyt.
 8. Další recept s petrželkou.Tentokrát se však používá odvar.1 polévková lžícegreeny berou 100 ml vroucí vody, zalijeme greeny vodou a trváme na tom, že v hermeticky uzavřené nádobě po dobu 15 minut.Není nutné filtrovat tekutinu, přidávají se do ní syrové brambory nastrouhané na jemném struhadle, 1 polévková lžíce.jakýkoli kosmetický olej, může to být jednoduchý slunečnice.Po smíchání přísad naneste na oči masku.Poté, co byla předtím použitá gáza složena do několika vrstev jako vrstva, rozetřete směs po dobu 20 minut.Zbytek produktu po tomto postupu je namočen vatovým tampónem.Nemusíte si umývat obličej.
 9. Při vaření zeleného nebo černého čaje nevyhazujte čajové sáčky.Mohou být umístěny na oči.Čajové lístky odstraňují otoky a podlitiny pod očima.
 10. Tavte ve vodní láznimalý kousek přírodního másla a ponořte strouhanku bílého chleba do něj.Po namočení chleba ji zbruste a položte tuto hmotu pod oči asi na 20 minut.Po zákroku omyjte teplou vodou.
 11. Oloupejte avokádo, vyjměte kost, drtěte buničinu vidličkou a přidejte k 1 polévkové lžíci.této hmotnosti stejné množství aloe gelu.Maska je ponechána po dobu 10 minut.Nejprve odstraňte směs bavlněnou podložkou a poté vodou.Tato kompozice poskytuje výjimečný hydratační účinek, vyživuje a tonizuje pokožku.

Pro každou oblast pokožky na tváři je nutné vybrat si vlastní ošetřující přípravek.Obzvláště pečlivá péče vyžaduje kůži kolem očí.K tomu je nutné vybrat produkt, který obsahuje oleje, vitamíny a další složky pečující a minimální množství škodlivých látek.Domácí masky se připravují s ohledem na individuální vlastnosti pokožky.

Video o péči o pokožku kolem očí

Péče o pokožku kolem očí:

Péče o pokožku očních víček: