Profesionální žehlička na vlasy pro rovnání, curling.Infračervené, parní, ultrazvukové

Při výběru žehličky na vlasy byste měli být opatrní.Koneckonců, zařízení mají různé účinky na kvalitu vlasů.Dívky mají spoustu otázek, například, zda se profesionální nástroj liší od obvyklého, jaké vlastnosti by se měly při výběru vzít v úvahu.Předtím, než si koupíte žehlení, byste se měli vypořádat se všemi těmito nuancemi.

Rozdíly mezi profesionálním a pravidelným žehlením

Vlasy se skládají z malých částic - šupin.Při prudkém zahřátí na maximální teplotu odpařují vlhkost zrychlenou rychlostí a pevně se k sobě přilnou.Je to tento mechanismus, který zajišťuje hladkost provazu, který se zpracovává žehlením.

Princip fungování profesionálního i jednoduchého nástroje pro domácnost je stejný.První se však vyrábí pro použití v kosmetických salonech.Proto mezi nimi stále existují rozdíly.

Mezi nimi je třeba poznamenat:

 • Multifunkčnost. Specializované žehličky jsou co nejvhodnější pro curling a narovnání.Jejich tělo je univerzální a lehké, což umožňuje, aby se ruka mistra při plnění svých povinností neunavila.
 • Zabezpečení. Kadeřník může používat spotřebič mnohokrát za jeden den.Proto výrobci profesionálních usměrňovačů upřednostňují pouze vysoce kvalitní materiály, které se neroztaví ani při dlouhodobém vystavení vysokým teplotám.
 • Trvanlivost. Žehličky pro profesionální použití jsou určeny k opakovanému použití během pracovního dne.Proto je požadavek na kvalitu o jednu úroveň vyšší.Doma bude takový nástroj fungovat mnoho let.

Žehlička na vlasyProfesionální má jednu nevýhodu.Taková zařízení mají zřídka velké množství dalších funkcí.Jejich dostupnost komplikuje práci mistrů.Proto se výrobci snaží vytvářet žehličky tak jednoduché a zároveň vhodné pro provádění hlavních rolí, a to rovnání a curlingu.

Když obyčejná dívka koupí tento nástroj, může soustředit svou pozornost nikoli na pohodlí a snadné použití, ale na design a zbarvení.Chuť těch, kteří si chtějí koupit železo, je zároveň úplně jiná.Proto firmy, které vyrábějí nespecializované usměrňovače, vyvíjejí mnoho dalších funkcí, které mohou tento proces často jen komplikovat.

Vzhled tradičních domácích spotřebičů vypadá atraktivněji.

Kromě toho jejich výrobci nabízejí rozpočtové ceny.Jak však ukazuje praxe, profesionální žehličky minimálně poškozují strukturu vlasů.Než se rozhodnete pro směr, který není specializovaným usměrňovačem, měli byste přemýšlet o tom, zda jeho získání povede k velkým nákladům na prostředky, které obnovují kadeře.

Je třeba objasnit, že je problematické nakupovat profesionální nářadí ve standardních prodejnách domácích spotřebičů. Najdete je ve specializovaných odděleních dodávajících vybavení a výrobky pro kosmetické salony.

Kritéria pro výběr žehliček na vlasy

Zakoupení zařízení přinese větší potěšení, pokud budete mít naprostou důvěru ve správný výběr.Správné rozhodnutí vám pomůže vytvořit seznam faktorů, které by se měly řešit.

Materiál desek

Většina značek vyrábí desky těchto typů:

 • kov;
 • keramika;
 • teflon;
 • turmalin.
Obrázek ukazuje typy profesionálních vyrovnávačů vlasů pro materiál desky.

Níže bude uveden popis každé z uvedených položek.Je však třeba poznamenat, že existují 2 další typy povlaků, které souvisejí s nejnovějším vývojem.První z nich je mramor.Tento materiál rychle ochlazuje zahřáté desky a přispívá k minimálnímu traumatu pramenů.Druhý, titanový povlak, je odolný.

Zajišťuje ohřev co nejdříve. Kromě toho je povrch tohoto materiálu velmi hladký.Proto při kontaktu s vlasy vytváří perfektní klouzání.S tímto účinkem jsou kadeře méně náchylné k poškození.

Je důležité poznamenat, že mnoho výrobců kombinuje různé materiály v žehličkách současně.Cílem, který v tomto případě sledují výrobci, je zlepšení kvality spotřebiče.Proto byste měli těmto modelům věnovat pozornost.

Kovová

Žehlička na vlasy s tímto povlakem je nej rozpočtu.To je jediná výhoda.Profesionální zařízení vyrobené z takového materiálu nejsou vyráběny.

Koneckonců, mají mnoho nedostatků, mezi nimi i následujícípoznámka:

 • Nerovnoměrné zahřívání desek. To velmi komplikuje stylingový proces, protože jedna část pramene již může mít požadovaný tvar, zatímco druhá se dokonce nezahřívá.
 • Tření. Kov špatně klouže vlasy, svírá jednotlivé chloupky a způsobuje ženě nepohodlí.
 • Velké riziko poranění struktury vlasů. Tento odstavec je důsledkem předchozích dvou.Ve skutečnosti, aby se dosáhlo dobrého výsledku, bude majitel žehlení železnými deskami několikrát nucen přitáhnout jeden krout s kleštěmi, dodatečně jej vysušit a poškodit.

Kadeřníci nedoporučují používat takové nástroje.Pokud je však železo již zakoupeno, neměli byste jej používat více než 1krát týdně.V tomto případě je nutné prameny předupravovat tepelnou ochranou.

Keramika

Nejoblíbenější jsou kleště s keramickými deskami.Mají výhody i nevýhody.

Hlavní výhody:

 • rovnoměrné rozdělení vytápění;
 • minimální povrchové tření při kontaktu s vlasy;
 • zboží lze zakoupit za nízkou cenu;
 • Provazec má požadovaný tvar po jednom narovnání.

Mezi minusy je třeba poznamenat:

 • materiál není odolný proti poškození;
 • při styku desek se stylingovými prostředky zůstává část kompozice na povrchu železa.

Toto pokrytí není mezi odborníky na pochybách.Kleště s keramickým povrchem však vyžadují pravidelnou údržbu.Po každém použití otřete desky měkkým hadříkem.

Teflon

Tento materiál má také své výhody, mezi které patří:

 • minimální tření mezi povrchemnástroj a zvlnění;
 • pokládací kompozice nelepí na teflonové kleště;
 • Žehlení nevyžaduje zvláštní péči.

Teflonový povlak má však značnou nevýhodu.Materiál se postupem času vymaže a styler se stane nepoužitelným.

Turmalín

V současné době je turmalinový povlak nejlepší.Proto výrobci profesionálního vybavení pro kosmetické salony preferují tento materiál.Pod vlivem vysokých teplot přispívají turmalinové kleště k tvorbě ionizace.

Toto vylučuje takový delikátní problém, jako je výskyt statistické elektřiny po položení.

Kromě toho záporné ionty přispívají k přilnavosti šupin na vlasovém sloupci.Tento proces zabraňuje nadměrnému odpařování vlhkosti a zabraňuje poškození vlasů. Turmalínový povlak vytváří vynikající skluz podél pramene a poprvé jej narovná.

Zároveň stylingové výrobky nereagují s materiálem a samotné kleště mohou vydržet mnoho let i při každodenním používání.Nicméně, stylisté sturmalinový povlak má jednu nevýhodu.Mezi ostatními žehlením jsou jejich náklady nejvyšší.

Tloušťka a šířka desky

Výrobci vyrábějí stylery s různými rozměry.Obvykle se předpokládá, že všechny žehličky s deskami menšími než 3 cm jsou úzké a ostatní jsou široké.Výběr správného nástroje by měl brát v úvahu strukturu a délku vlasů.

Specifikace vlasů Doporučená velikost destičky
Tenké, krátké menší než 2,5 cm
Průměrná délka 2,5-3 cm
Průměrná délka se zvýšenou hustotou 3-4 cm
Long 4-7 cm

V kosmetických salonech se upřednostňují úzké modely.Pomocí takového žehlení můžete nejen narovnat vlasy, ale také je stočit.

Výkon

Profesionální žehlička na vlasy má výkon 100 wattů nebo více.Zkušení odborníci raději pracují s takovými modely, protože navrhují přítomnost vysokoteplotního vytápění, které lze ovládat pomocí displeje.Díky tomu je proces rychlejší a snadnější.Schopnost přizpůsobit se však vyžaduje určitou dovednost.

Výkon do 100 W je charakterizován žehličkami, které minimalizují poškození vlasů. S takovým stylerem je však komplexní styl problematický.Je třeba poznamenat, že výrobci vyrábějí širokou škálu nástrojů, jejichž náklady se velmi liší.

Rychlosttopení, regulátor teploty

Čím více energie má železo, tím rychleji se deska ohřeje na požadovanou teplotu.Tato vlastnost také závisí na povlaku.Pokud je zařízení vyrobeno z turmalínu nebo keramiky, bude zahřívání rychlé a jednotné.Přítomnost regulátoru teploty vám umožňuje zvolit vhodný režim v závislosti na struktuře vlasů a výběru stylu.

Je třeba poznamenat, že byste neměli používat nejvyšší teplotu denně. Jinak budou podlouhlé prameny vážně zraněny.K dispozici jsou 2 typy seřízení - mechanické a elektronické.Ten by měl být vybrán, protože je nejpřesnější.

Mezera mezi deskami

Přítomnost této charakteristiky negativně ovlivňuje proces pokládání.Koneckonců, část proužku, která je zpracovávána deskami, se nezahřívá dobře.Proto musí být vlasy znovu vystaveny vysoké teplotě.Před zakoupením žehlení je nutné zkontrolovat vůli.

Tvar a typ připevnění trysek

Tvar desek je zaoblený a rovný.Vyberte první možnost.Takové desky minimalizují tření a naruší pramen.To je zvláště důležité v případech, kdy se železo používá nejen k narovnání, ale také k curlingu.

Rozlišují se následující typy spojovacích prostředků:

 • Tvrdá. Tato možnost zahrnuje rigidní fixaci desek.
 • Plovoucí. S tímto držákemtrysky mohou měnit svou polohu v závislosti na tloušťce pramene.To umožňuje rovnoměrné zahřívání kadeře a nepoužívá fyzickou sílu během prodlužování vlasů.

Doplňkové funkce

Mezi další funkce lze rozlišit:

 • Dotykové ovládání. Speciální čidlo studuje strukturu vlasů, tloušťku pramene a analýzou těchto údajů nezávisle určuje požadovanou teplotu.
 • Automatické vypnutí. Užitečná funkce pro dívky, které zapomenou vypnout zařízení po zákroku.Usměrňovač se po dlouhé pauze sám vypne.
 • Přítomnost dalších trysek. Tyto modely jsou vhodné pro ženy, které rády experimentují s vlasy.

Hodnocení nejlepších výrobců v roce 2019, ceny žehliček, vlastnosti

Profesionální žehličky na vlasy by se měly nakupovat od těch výrobců, kteří již mají stabilní postavení na trhu.Tím se minimalizuje riziko selhání nákupu.Nakonec takové firmy chrání svou pověst.

GA.MA

Italský výrobce vyrábí výrobky již více než 50 let.Během této doby značka zaujala vedoucí postavení mezi firmami vyrábějícími profesionální vybavení. Žehlící společnosti jsou drahé. Konec konců jsou vyráběny s přihlédnutím k nejnovějšímu vývoji a nejnovějším technologiím.

BaByliss

Značka patří francouzské společnosti.Značka vyrábí nejen vlasové nářadí, ale takérůzné výrobky pro péči o tělo.Společnost vyrábí běžné žehličky pro osobní použití i profesionální stylery.Sortiment je velmi rozmanitý.Je důležité poznamenat, že přímá výroba zařízení se provádí v Číně.

Panasonic

Společnost se specializuje výhradně na výrobu vlasových výrobků, ale vyrábí mnoho kategorií elektrického zboží.Řada žehliček prezentovaných společností má mnoho dalších funkcí.Spotřebitelé často oslavují kvalitu výrobků. Odborníci však zřídka používají stylisty této společnosti.

Remington

Americká značka.Hlavním směrem je výroba elektrických spotřebičů pro péči o tělo a vlasy.Většina produktů se vyrábí v Číně.Společnost sleduje nové technologie.Mnoho stylerů je k dispozici pro osobní použití.Byla však vyvinuta řada profesionálních spotřebičů.

Philips

Nizozemský výrobce pečlivě sleduje kvalitu svých výrobků.Častěji vyrábí stylery pro osobní použití.Datová řada produktu je velmi rozmanitá a navržena pro jakýkoli rozpočet.Společnost vyrábí žehličky s velkým počtem dalších funkcí, včetně vibračních podlouhlých desek, vysoké teploty ohřevu a jeho přesné kontroly.

Marta

Společnost vyrábí žehlení za rozpočtovou cenu. Mnoho modelů má však vysoký výkon a je vyrobeno z kvalitního materiálu.Výroba se provádí v Číně.

Podle nejlepších odborníků

Při sestavování hodnocení byly vzaty v úvahu vlastnosti zařízení a jejich náklady.

Rovnání vlasů VITEK VT-8410 BK Crystal

Tento model má displej a protáhlé desky, které se rovnoměrně zahřívají. Příkon zařízení je 45 W. Pokud paní usměrňovače zapomene odpojit zařízení od sítě, přestane pracovat za hodinu sama.Cena styleru se pohybuje od 1300 do 1800 rublů.Je třeba poznamenat, že někteří spotřebitelé v recenzi si stěžují na zápach.

Žehlička na vlasy Babyliss 2598PE

Toto keramické zařízení má mnoho dalších funkcí.Mezi nimi lze uvést přítomnost displeje, automatické vypnutí a rychlý čas ohřevu.

Měli byste věnovat pozornost nádhernému designu zařízení, které zahrnuje hladké ohyby styleru a kovově růžovou barvu. Cena nástroje se pohybuje od 3 500 do 4 500 rublů. V balení je zahrnuta speciální rohož.

Žehlička na vlasy Rowenta SF7660F0

Žehlení se provádí ve dvou barevných variantách.Maximální teplota je 200 ° C.Má 5 režimů nastavení.Pro větší pohodlí se výrobce postaral o takovou funkci jako ovládací zámek.Průměrná cena je 5 000 rublů.

Žehlička na vlasy GA.MA Starlight Digital Tourmaline ION

Profesionální žehlička na vlasy se zahřívá až na 230 ° C.Plovoucí deskyvyrobené z turmalínu.Hlavní výhodou v porovnání s ostatními modely z tohoto hodnocení je hmotnost zařízení - 250 g.

Tato vlastnost značně usnadňuje proces, protože ruka je unavená mnohem méně než při práci s kleci o půl kilogramu. Náklady na usměrňovač jsou 4 500 rublů.

Žehlička na vlasy VITEK VT-8401 VT Aura

Žehlení se provádí fialově.Má řadu výhod a dalších funkcí.Mezi nimi je možnost nastavení teploty, fixace svorky, velký displej.Plovoucí desky zjednodušují zvlnění a umožňují styling bez záhybů.V přítomnosti takových charakteristik je průměrná cena zařízení 1700 rublů.

Žehlička na vlasy Rowenta Opt iliss SF3132D0

Styler má plovoucí turmalínové desky o šířce 2,5 cm. Tyto parametry umožňují použít žehličku nejen k vyrovnání, ale taképro curling.Režim přepínání teploty je mechanický, provádí se pomocí speciálního kola a je umístěn na boku panelu.Cena se pohybuje od 2000 do 2500 rublů.

Žehlička na vlasy Babyliss ST420E

Zařízení je vyrobeno v lakonickém stylu v černé barvě. Keramické desky, plovoucí.Hmotnost žehličky je 320 g. Souprava obsahuje speciální žáruvzdorný potah.Lze jej použít jako ložní prádlo.Digitální displej.Průměrná cena je 3000 rublů.

Žehlička na vlasy GA.MA ELEGANCE LED

Vyrábí se červeně.Deskyplovoucí, vyrobené z turmalínu.K dispozici je 6 režimů nastavení teploty, jejichž rozsah se pohybuje od 130 do 230 ° C.Mezi další funkce by měla být zvýrazněna schopnost aretace desek.Hmotnost je minimální a nedosahuje ani 250g.Průměrná cena nástroje je 2800 rublů.

Žehlička na vlasy VITEK VT-8405 BN Safari

Přestože železo patří k rozpočtovým modelům, desky jsou vyrobeny z turmalínu a keramiky.Je možné upravit teplotu.Může být provedeno pomocí speciálního kola, které je umístěno ve vnitřní části krytu.Díky tomu se nemusíte bát během procesu, kdy prsty nechtěně přepnou režim. Cena stylera je 2000 rublů.

Žehlička na vlasy VITEK VT-2307 CL Čokoláda

Je to nejlevnější model z výše uvedených žehliček.V tomto případě jsou usměrňovací desky plovoucí a vyrobené z keramiky.K dispozici je 9 režimů přepínání teploty, které mohou dosáhnout 200 ° C.Průměrné náklady na takové zařízení jsou 1 000 rublů.

Výběr žehličky může být docela obtížný.Koneckonců, společnosti nabízejí širokou škálu zařízení.Profesionální styler má mnoho výhod.Nicméně i při malém rozpočtu si můžete vybrat konvenční usměrňovač s dobrými charakteristikami.

Užitečná videa o vyrovnávání vlasů a jejich kritériích výběru

Jak si vybrat správný vyrovnávač vlasů:

Recenze vlasů na vlasy Philips: