Profesionální makeup - pravidla, technika pro začátečníky doma: modré, šedé, zelené, hnědé oči.Foto

Profesionální makeup není jen výsadou módních stylistů.V přítomnosti fotografií krok za krokem, času, potřebných nástrojů a kosmetiky se dá snadno provádět doma.

Jaké nástroje a materiály jsou potřebné

Profesionální make-up doma (kroky)e foto instrukce zaslané níže), nelze provádět bez vysoce kvalitních kosmetických přípravků, základní nástroje pro její uplatnění.

Kůže je plátno, které by mělo vypadat dokonale, aby byl make-up přirozený a krásný.

K dosažení tohoto cíle budete potřebovat:

 1. Základní nátěr (nebo základna pro líčení). Je nutné, aby tón a veškerá ostatní kosmetika ležely na pokožce naplocho a držely se po dlouhou dobu.Základní nátěr má světlý zbarvovací účinek a chrání před větrem, sluncem a mrazem.
 2. Nadace. Je tupý a s mírným blikáním vám umožní skrýt nedokonalosti kůže a vyrovnat tón.
 3. Korektor spotu. Tento produkt je k dispozici ve formě kompaktní kapaliny atužkou a má stejnou funkci jako nadace, ale v případech, kdy je třeba skrýt drobné nedokonalosti - pupínky, zarudnutí, skvrny od komárů nebo kousnutí komáry.
 4. Korektor. Používá se hlavně pro jemnou pokožku očních víček a pomáhá nejen ji chránit, ale také vytvářet trvalejší oční make-up se stíny a tužkou.

Profesionální stylisté doporučují zaměřit se na make-up buď na oči, nebo na rty.Tento přístup vám umožní vypadat stylově a přirozeně a ne vulgárně.

Pro oční make-up budete potřebovat:

 • řasenku, nejlépe hnědou nebo černou (jiné odstíny nejsou vyloučeny);
 • vložka nebo tužka pro zvýraznění nebo opravu linie očí a obočí;
 • Oční stíny různých barev vhodné pro daný typ barvy.

Pro stylové rty make-up potřebujete:

 • lesk na rty a rtěnku;
 • vložka do těla pro vytvoření jasné a rovnoměrné hranice mezi rty a pokožkou;
 • Tonizující rtěnka pro úpravu tvaru a zakřivení úst.

Díky této sadě kosmetických přípravků si můžete vytvořit skvělý make-up.

Ale on by nebyl úplný bez:

 • rouge;
 • prášek;
 • tužky na obočí.

K použití všech těchto výrobků jsou zapotřebí nástroje speciálně pro ně určené.Některé položky mohou vykonávat jednu nebo více funkcí a dokonce si navzájem vyměňovat.

Stylisté však doporučují získat profesionální nástroje.

Patří sem:

 • aplikátory - používají se k nanášení kosmetiky se suchou texturou;
 • mořské houby - používají se k nanášení krémové kosmetiky;
 • kartáče různých tvarů a typů, nejméně 3 kusy v sadě;

  Profesionální make-up bude vyžadovat různé kartáče.

 • ořezávátko;
 • houby a potahy - používají se při aplikaci tónu nebo prášku;
 • kartáč na obočí s hřebenem a pinzetou, která obočím dává dokonalý tvar;
 • natáčky na řasy.

Pokud se během aplikace něco pokazilo, místo úplného odebrání makeupu a úplného opakování makeupu můžete použít další nástroje.

Patří sem:

 • vatové tampony a tyčinky;
 • balíček suchých a mokrých ubrousků.

Nástroje by se měly pečlivě pečovat a nejméně jednou týdně umývat teplou vodou a hypoalergenním mýdlem.Tato praxe prodlužuje životnost předmětů a předchází kožním onemocněním.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída od Eleny Karkukli

Posloupnost nanášení make-upu

Profesionální makeup doma (fotografie krok za krokem a videa níže) je nemožná bez dodržení správné posloupnosti použití prostředků.

Doporučení:

 1. Foundation. Může mít silnou nebo světlou strukturu.První typ je pro dívky sproblematická pleť a druhá je vhodná pro dívky s normálním typem pleti.Nadace husté textury se nanáší štětcem a světlá houbou.
 2. Korektor. V závislosti na barvě může být použit nejen po nanesení základu, ale také před ním.
 3. Podtrhněte lícní kosti. Bronzer je v této fázi užitečný.Tekutý a krémový bronzer je vhodný pro ty, kteří se učí základy profesionálního make-upu, a práškový se doporučuje pro zkušené.
 4. Prášek. Použijte finanční prostředky na oblast pod obočím pohybem shora dolů a na čelo - vodorovně a dolů.Dívky s mastnou pokožkou by měly raději matovat kompaktní výrobky.Majitelé normální pokožky mohou využít sypký prášek.A dívky se suchou pokožkou mohou tento krok v procesu líčení přeskočit.
 5. Makeup pro oči, obočí a rty. Tento typ makeupu bude popsán níže.
 6. Líčení tváří se červenají. Abyste se mohli nádherně červenat, musíte se široce usmát.Tento složitý krok vyhladí záhyby tváří a vytvoří skvělý make-up.

Jak správně připravit obličej

Vizážisté, kteří pracují s hollywoodskými hvězdami, doporučují přípravu vaší pokožky na líčení ve 3 důležitých krocích:

 1. Odlupují staré buňky čisticími přípravky s jemným složením ve formě kyselin a enzymů.Takové léky jsou vhodné pro dívky s mastnou pokožkou.Majitelé normální nebo suché pokožky by měli používat pleťové vody a tonika.Kartáče a slupky se v tomto případě nedoporučují, protože zasychají pokožku.
 2. Hydratační hydratační krém (v žádném případě mastný) krém.Textura produktu by měla být lehká a příjemná.Můžete ji aplikovat v husté vrstvě a po absorpci otřít přebytek ubrouskem.
 3. Aplikace primeru.To vám umožní zúžit póry, přidat lesk a dát pokožce matnou barvu vyrovnáním reliéfu a tónu.

Stanovení odstínů make-upu

Profesionální make-up, přestože se provádí doma pomocí postupných fotografií, by měl zcela odpovídat originálu - i když technikaaplikace je správná a kosmetika je vysoce kvalitní, ale barva je špatná, tento make-up lze jen stěží nazvat profesionálním.

Aby se tomuto omylu zabránilo, vizážistky doporučují prostudovat základy barevné kombinace, počínaje jejich typem barev:

 • vizážisté doporučují dívkám s podzimním barevným stylem červené, žluté a oranžové barvy.zlatá a čokoládová paleta;
 • majitelé znaků typu jarní barvy potřebují v makeupu žlutou, zelenkavou, oranžovou, žlutou a růžovou paletu barev;
 • dívky s typem zimní barvy by měly upřednostňovat studené odstíny modré, růžové, smaragdové, modré a dřevěné uhlí;
 • Pro majitele letních barevných odstínů jsou vhodné odstíny fialově růžové, šedo-kovové a modro-modré.

Vyrovnání tónů

Fotografie krok za krokem pomohou profesionální make-up doma.A v první řadě musíte vytvořit správný tón pleti.Pro tyto účely můžete použít nadace, nadace nebo zvlhčující tonikum.

Vizážisti doporučují získat dva tóny: jedno světlo pro chladné období a tmavé pro teplé. Na jaře a na podzim lze obě barvy smíchat.Při výběru tónu je třeba se zaměřit nejen na pleť, ale také na krk, aby při aplikaci výrobku nedošlo k žádným zjevným přechodům nebo účinku masky.

Nejprve naneste make-upovou základnu.To lze provést jak prsty, tak i houbou.Po aplikaci přebytek navlhčete suchým hadříkem.Poté se rozloží tonální činidlo.

To lze provést dvěma způsoby:

 1. Profesionálové používají speciální tón pro tón. Může to být přímý nebo zaoblený vlasový nástroj a kabuki kartáč.Chcete-li to provést, mačkat trochu prostředků na zadní straně ruky, vzít trochu tón štětcem a aplikovat to s poklepáním pohyby, dokud celá tvář je pokryta jednotným tónem.Nakonec můžete procházet kartáčem bez nápravy podél masážních linií.
 2. Druhou metodou je mokrá houba. K tomu je třeba ji navlhčit a stlačit, aby přebytečná vlhkost zmizela.Poté musíte nanést malý základ a distribuovat produkt na obličej.V žádném případě byste neměli nanášet tónový základ suchou houbou, protože krém se do něj vstřebává díkynedostatek vlhkosti a více finančních prostředků, než je nutné.Výsledkem je hustá a nerovná vrstva základu místo tenkého a dokonalého.

Korekce tvaru obličeje

Hlavním účelem make-upu je skrýt nedokonalosti kůže a jejich cnosti nepostřehnutelně převrátit na ostatní.Jednou z nevýhod může být tvar obličeje.Ideální tvar je oválný.Proto se dívky s odlišným tvarem obličeje snaží přiblížit se ideálu.

K opravě potřebujete dva tónové produkty a dva prášky - oba typy produktů by měly být o jeden tón tmavší a světlejší než přirozený odstín.

Tipy:

 1. Chcete-li vizuálně vytvořit čtvercový nebo kulatý ovál, musíte použít boční svisle světlý a tmavý základ na bradu.Musíte začít od vlasové a světlé barvy.Kolekce se doporučuje ztmavnout.Nástroj je zastíněn štětcem.
 2. K vytvoření oválného tvaru podlouhlé tváře musíte vodorovně použít tmavý a světlý tón.Světlý tón se aplikuje na horní část nosu, lícní kosti a bradu.Pro boční povrch lícních kostí a časové zóny je zapotřebí tmavý tón.
 3. Chcete-li dát oválnému tvaru trojúhelníkový tvar obličeje, měli byste ztmavit chrámy a boční povrch lícních kostí.Na bradě musíte použít světlý stín základu.Blush se aplikuje na horní část lícních kostí.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Design obočí

Profesionální make-up doma (postupné fotografie pomohou doplnit podle pravidel) zahrnuje fázi vypracování obočí:

 1. Korekce přirozeného tvaru. V tomto bodě je třeba odstranit přebytečné vlasy.Pokud máte dovednosti, můžete použít vlákno nebo vosk.Ale pinzeta je pro tyto účely nejlepší.Oprava formuláře by měla být prováděna za denního světla a postup by měl začít na straně chrámů.Trendem je přirozený tvar středně velkých obočí s ohybem spíše než tenkými nitěmi.
 2. Makeup na obočí. Lze to provést tužkou.jestliže od přírody vzácné obočí nebo zanechat přirozený tvar a barvu, jestliže obočí jsou tlusté.Nejprve musíte určit tři body: ohyb, začátek a konec obočí.Je velmi jednoduché to udělat sami.K tomu potřebujete tužku.Pero musíte připevnit ve třech bodech: na křídle nosu a na začátku obočí, na křídle a na konci a skrze žáka.První dva body jsou začátek a konec obočí a třetí je ohyb.Pokud máte silné obočí, musíte se zbavit přebytečných vlasů.Pomocí štětce na obočí musíte vlasy vyčesat a zkrátit délku nůžkami na nehty.Pak by měl být odstraněn extra pinzetou shora.Jsou-li obočí řídké, je nutné tužkou co nejblíže k barvě obočí, s bodovými pohyby, počínaje od začátku, nakreslit čáru na konec shora a zespodu.Prostor mezi linkami je malován tečkovanými pohyby napodobujícími růst vlasů.

Kreslení obočí tužkou trvá dlouho.Tuto metodu proto nelze vždy použít.Tento krok můžete nahradit tónováním obočí.Při výběru barvy je třeba se zaměřit na jejich přirozenou barvu.

Pravidla očního make-upu

Profesionální oční make-up doma (postupné fotografie budou sloužit jako podpora) mohou být vzrušující nebo tajemné.Kůže kolem očí je velmi jemná a make-up v této oblasti vyžaduje zvláštní přístup.

Zahrnuje:

 1. Kreslení základu pod stínem. Tento krok zachová jas stínů po celý den nebo večer a ochrání je před převrácením.Základem je krém a prášek.První pohled je řízen prsty.Druhá vrstva se nanáší speciálním štětcem ve dvou vrstvách.Prášek dokončí tento krok.
 2. Aplikace korektoru nebo korektoru. Jejich funkcí je odstraňování modřin pod očima.Pokud jsou špatně viditelné, můžete použít korektor o pár odstínů světlejších než kůže.Pokud tato metoda nepomohla a modřiny jsou stále viditelné, k záchraně přijde korektor odstínů blízkých žluté pro majitele spravedlivé pleti a odstíny oranžové pro dívky s tmavou pletí.Pouze po aplikaci korektoru nebo korektoru se použije tonální základna.
 3. Uvádění stínů. ​​Způsob jejich použití závisí na typu.Suché stíny se nanášejí pomocí aplikátoru, který je obvykle v sadě.Tekuté stíny se nanášejí štětcem.První typ stínu je vhodný pro začátečníky, druhý - pro dívky, které mají dovednosti zvládnout takový nástroj.

odstínyvhodný make-up v závislosti na barvě očí:

 1. Ideální barvy pro oční stíny pro hnědé oči a blond vlasyjsou nasycené chladné (jasně modrá, fuchsie, zelenámořské).Pro dívky s černými vlasy a hnědýma očima bude tmavě modrá paleta očních stínů tou pravou volbou.Pokud má hnědovlasá krása tmavou pokožku, je lepší dát přednost olivově hnědému gama.Stylisté doporučují dívky s hnědýma očima v orientálním stylu.Znamená to přítomnost černé oční linky, která kreslí tenkou linii podél horního a dolního víčka.Obraz dokončí stíny vhodné barvy a řasenky.
 2. Dívky se zelenýma očimaby se měly rozhodnout pro hnědé, měděné, růžové, zelené, fialové a fialové odstíny.Stylisté nedoporučují použití modré palety stínů, ale doporučují upřednostnění temně modrého obrysu, který by měl zdůraznit vnitřní víčko.Pokud jde o oční linky, vyplatí se místo černé zvolit šedou, čokoládově hnědou, bílou a zlatou tužku.Poslední dvě barvy pomohou vizuálně zvětšit oči.
 3. Krása modrookýstylisté doporučují věnovat velkou pozornost růžovým, stříbrně šedým, zlatým, fialovým a uhlíkově šedým odstínům.Nejnovější gamut je ideální pro večerní líčení.Pokud chcete něco neobvyklého, můžete použít modro-modrou paletu.Pokud jde o oční linky, je fialová, smaragdová, kobaltová, terakotová, bronzová.Můževyberte si nejen černou řasenku, ale také barvu - hlavní věc je, že je kombinována s oční linky a očními stíny.
 4. Majitelé šedých očístylisté doporučují věnovat pozornost stínům, pár tónů tmavších než duhovka očí.Taková rada je vhodná pro všechny dívky s šedýma očima, bez ohledu na jejich barevný typ.Pokud má dívka šedo-modré oči, je lepší zvolit šedo-modré, ocelové, šedobéžové a tmavě šedé odstíny.Zlatá hnědá a béžová paleta je vhodná pro dívky s teplým odstínem vlasů a oranžovými skvrnami na iris.U brunet se šedýma očima je lepší opustit oranžovou a žlutou paletu, ale můžete si vybrat i jiné barvy.V závislosti na typu barvy si můžete vybrat černý, hnědý, modrý nebo šedý obrys.Hlavní věc je, že čára je tenká a jasná.Pokud jde o řasenku, vyberte si modré, šedé, černé, švestkové odstíny pro denní líčení a blikající pigmenty na večer.

Make-up na rty

U make-upu na rty jsou dívky obvykle omezeny na použití rtěnky nebo lesku.Pro profesionální make-up to nestačí.

Starí vizážisté doporučují, aby to dělali v následujícím pořadí:

 1. Peeling. Tento krok vám umožní zbavit se keratinizované kůže, rozptýlit krev a tím zvětšit rty a dát jim přirozenou jasnou barvu.Pro tento účel je vhodná směs medu a cukru nebo zubní kartáček.
 2. Použití balzámu. Pomůže to hydratovat rty.Tento krok by měl být sledován nejen v zimě, ale vždy.Po 5 minutách se můžete přihlásitrtěnka nebo lesk.
 3. Nakreslete obrys. Tento krok je obvykle přeskočen, ale je nutné, pokud používáte jasnou rtěnku nebo potřebujete upravit tvar rtů.Také vám umožňuje dávat rty make-up trvalé, protože rtěnka se nerozšíří za vytvořené podmíněné hranice.Odstíny tužky a rtěnky by měly být stejné.
 4. Naneste rtěnku. Vizážisté upozorňují, že rtěnka musí být aplikována od středu k okrajům.

Blush a zvýrazňovač

Blush a zvýrazňovač doplňují make-up.Funkce obou nástrojů mají zvýraznit některé rysy obličeje.Blush se aplikuje na jablka líc nebo lícních kostí.Chcete-li to provést, musíte se široce usmát a aplikovat produkt širokým štětcem na vyčnívající části obličeje.

Zvýrazňovač se používá k rozjasnění obličeje a světlu. Nástroj může být tekutý, krémový, ve formě blikajícího prášku, barevných kuliček, tužky nebo tyčinky se štětcem.Můžete použít zvýrazňovač na nos, horní lícní kosti, rty, oči a pod obočí.

V žádném případě by se neměl vztahovat na všechny uvedené body současně, pouze na jeden.Například na křídlech nosu, pokud jej chcete prodloužit, nebo v oblasti od můstku nosu po špičku, pokud je snížen.Jak můžete vidět z výše uvedených fotografií, nemusíte být hvězdným maskérským umělcem, abyste mohli vytvářet vysoce kvalitní a úspěšný profesionální make-up.

I doma je to dokonale proveditelné.K tomu potřebujete sadu vysoce kvalitní kosmetiky, která je vhodná pro barevný typ vzhledu a správně provedená krok za krokemakce popsané v našem článku.

Návrh článku:Oksana Grivina

Video o tom, jak vytvořit profesionální make-up

Jak vylepšit make-upkterým chybám se vyhnout: