Prodlužování nehtů doma s gelem, akrylem, na formulářích, pomocí tipů, ubrousků pro sebe

Prodlužování gelu a akrylových nehtů lze provádět doma i v salonu krásy.Prodloužení gelu je nejoblíbenější z podobných procedur péče o nehty.Složení gelu je vybráno tak, aby se maximalizovala struktura nehtové destičky.

Abyste věděli, jak stavět nehty doma, měli byste se seznámit s technikami profesionálních mistrů.

Co je lepší: gel nebo akryl?

Výhody prodloužení gelu:

 1. Přirozený vzhled.
 2. Necítí se žádný zápach.
 3. Neschopnost vyvinout houbu.
 4. Multifunkčnost (výzdoba, francouzská manikúra, modelování).
 5. Je schopen se velmi dobře připevnit k nehtové desce.
 6. Významná pevnost, elasticita, aby nehty nebyly náchylné k praskání, nezlomily se ani při silném mechanickém namáhání.
 7. Snadnost korekce (nové rozšíření, hedvábné pruhy).
 8. Ochrana povrchu přírodního nehtu před škodlivými účinky na životní prostředí.

Nevýhody hromadění gelu:

 1. Netoleruje náhlé změny teploty.
 2. Proces výběru vyžaduje hodně času.

Výhody akrylových prodloužení:

 • síla,
 • hygiena,
 • flexibilita,
 • snadná péče,
 • odolnost proti chemikáliím,
 • snadná korekce a odstranění (musíte ji držet ve speciálním roztoku, který neobsahuje aceton),
 • různorodý design.

Z vad:

 • zápach;
 • povlak neumožňuje vzduchu dosáhnout hřebíků, a proto se jejich stav a vzhled po odstranění zhoršuje;
 • Méně přirozený druh než uhlí.

Akrylová hmota připravená z akrylového prášku a speciálního roztoku velmi rychle ztvrdnevzduch, takže odborníci doporučují provádět akrylová rozšíření se zkušeným řemeslníkem.Akrylové prodloužení nehtů lze provést na špičkách a nehtech.

Volba materiálu by měla být založena na analýze silných a slabých stránek každého materiálu, jakož i požadavků zákazníků na konečný výsledek.

Druhy gelu pro prodloužení nehtů

Gel je polymer s porézní strukturou.Bezpečnější než akrylové díky své schopnosti procházet vzduchem.Gely jsou v závislosti na technologii stavby jednofázové, dvoufázové a třífázové.

Je vhodné doma používat jednofázový gel , protože slouží jako základ, fixační prostředek a je vhodný pro modelování.Je dobře rozložen na nehtu, lesk v průběhu času nezmizí.Lze ji použít na tipy a formuláře.Během několika minut zaschne v UV lampě.

Pro prodloužení nehtů pomocí dvoufázové a třífázové technologie zahrnuje použití dvou a tří typů gelů.Práce trvá mnohem déle než při použití jednofázové technologie.

Rozlišuje se několik typů sochařských gelů, které jsou rovněž potřebné pro prodloužení nehtů:

 1. Průhledný gel, pomocí kterého se vytváří potřebný tvar a délka.
 2. Maskovací nebo maskovací gel mající odstín totožný s barvou přírodního nehtu prodlužuje nehtové lůžko.
 3. Gel pro francouzskou manikúru je bílý a je určen k aplikaci na okraj nehtu.

Nejlepší gel proprodloužení nehtu

Dobrý materiál splňuje tyto požadavky:

 1. Viskozita.Gel by neměl být příliš silný nebo příliš tekutý.V prvním případě nemůžete vytvořit hladký, rovný povrch hřebíku.Ve druhém případě se gel velmi rozšíří, což může vést k prasklinám v nehtech.
 2. Certifikát jakosti je garantem kvality a bezpečnosti výrobků.
 3. Kalení.Pro ztuhnutí některých přípravků jsou zapotřebí speciální katalyzátory.Složitost práce s takovými katalyzátory spočívá v hustotě, což je činí velmi obtížně použitelnými na povrch nehtu.Odborníci doporučují používat materiály, které vytvrzují ultrafialovou lampou.
 4. Nedostatek zápachu.Kvalitní gely jsou bez zápachu, nemohou způsobit alergie.

Nejoblíbenější produkty takových firem jsou:

 1. IBD.
 2. Ezflow.
 3. Formula Profi.
 4. Globálně.
 5. BBWT.
 6. Nubar.
 7. CNI.

Jak odstranit gelové nehty

Gelové nehty lze doma zvětšit nebo odstranit.

K odstranění gelových nehtů bez návštěvy salonu budete potřebovat aceton, vatu, fólii, vazelínu, pilník na nehty a pilník na leštění.

Existují dva způsoby, jak odstranit gelové nehty doma:

 1. Namáčení.
 2. Řezání.

Pro namáčení vlijte aceton do nádoby a zahřejte ve vodní lázni.Tekutina se tedy ukáže být koncentrovanější, díky čemuž bude lépe reagovat s gelem aoslabit to rychleji.

Je lepší natřít pokožku vazelínou nebo přípravkem, který ji obsahuje, aby nedošlo k jejímu vysušení.Bavlněné tampony jsou impregnovány zahřátým acetonem, naneseny na nehty a zabaleny fólií.Nechte komprimovat alespoň půl hodiny.

Po půl hodině se fólie a bavlněná vlna odstraní z jednoho hřebu.Pokud se gel rozpustil a snadno se odstraní z nehtu, můžete ze všech prstů odstranit krémy.Jinak musíte stlačit komprimát acetonem dalších 10 minut.Poté se zbytky gelu z nehtů odstraní, hřebíky se naplní, vyleští a promazají zvlhčovačem nebo mlékem.

Odstranění hřebíků pomocí střihu je nebezpečnější , traumatická metoda.To se provádí velmi pečlivě, aby nedošlo k poškození nehtu.

Nejprve se umělé nehty řežou pinzetou, poté se jemně, po vrstvách, oddělí gel s hrubým zrnitým pilníkem (nejméně 150 štěrků).Když je umělý nehet zcela nařezán, zbývající gel se odstraní jemně zrnitým pilníkem a nehty se vyleští, aby se nehty hydratovaly a vyživovaly, aplikuje se na ně olej nebo pleťové mléko.

Jak odstranit akrylové nehty

Po vytvoření akrylových nehtů doma musíte také vědět, jak je odstranit.Pro namáčení je lepší neužívat aceton, jako je tomu u gelových nehtů, ale AcrilikRemover, který neobsahuje aceton a je k dispozici v různých formách: kapalina, sprej, náplast a používá se stejným způsobem jako aceton.

Kontraindikace k nahromadění

Kontraindikace proProdloužení nehtů je:

 • Herpes virus.
 • Onemocnění srdce a cév.
 • Diabetes mellitus.
 • Onemocnění štítné žlázy.
 • Nedávný kurz chemoterapie.
 • Hormonální poruchy.
 • Antibiotika.
 • Těhotenství.
 • Alergie.
 • Stres.
 • Poranění nehtové desky.
 • Přítomnost plísní na nehtech.

Pokud existují kontraindikace, existuje vysoké riziko, že se prodloužené nehty nebudou držet, ačkoli tato onemocnění sama o sobě nejsou absolutními kontraindikacemi.

Je možné pěstovat nehty během těhotenství

Názory odborníků se dělí: někteří se domnívají, že budova nepředstavuje žádné nebezpečí pro zdraví matky ani zdraví dítěte;jiní doporučují, aby se zdrželi tohoto postupu během těhotenství.

Ani chemici, ani lékaři nemohou jednoznačně říci, zda složky, které tvoří přípravky pro prodlužování nehtů, mají negativní vliv na plod, protožeO tomto tématu neexistují žádné jednoznačné studie.

Pravidla pro prodloužení nehtů

Aby nehty vydržely dlouho po prodloužení doma, musíte vědět, jaká pravidla je třeba dodržovat:

  )
 • V den, kdy je procedura naplánována, nemůžete rozmazat ruce krémem.
 • Před zákrokem se provede obřezaná manikúra, odstraní se nečistota a kutikula.
 • Odborníci doporučují užívat vitamínové komplexy a přípravky vápníkuminimalizovat škodlivé účinky tohoto postupu.
 • Aby se špičky nebo formy nehtů lépe upevnily s nehtovou destičkou, je nutné nehet odmastit zvláštním řešením.
 • Návrh musí být univerzální - jak pro výstup, tak pro každodenní život.

Budova poprvé

​​

V první budově je nejdůležitější vybrat mistra úspěšně.Nejjistější cestou je doporučit přátele.Pokud bude postup proveden doma, pak pro úspěšný výsledek případu musíte přísně dodržovat pokyny.

Chyby během prodloužení

Chyby:

 1. Nadměrné použití primeru.
 2. Silné podání je výsledkem nesprávně vybraného souboru nehtů.
 3. Nesprávně vybraná architektura (tvar, délka).
 4. Vzduchové kapsy jsou výsledkem aplikace základny s velmi silnou vrstvou.
Jak dlouho trvá tento postup

Prodloužení nehtů v průměru trvá 2,5–3 hodiny.Pokud si klient vybral poměrně složitý design, pak procedura bude trvat o něco déle.

Jak dlouho vydrží prodloužené nehty

Pěstované nehty zpravidla trvají 2 až 5 týdnů.

Po uplynutí této doby je třeba provést opravu.

Ve vzácných případech umělé nehty netrvají déle než týden, a to kvůli specifické struktuře nehtu, ve kterém jsou všechny materiály odtrženy.

Je možné pěstovat nehty bez gelu a akrylu

Pokud existujetouha mít krásné nehty, ale stavět je z akrylu nebo gelu, z nějakého důvodu neexistuje žádný způsob, jak si snadno udělat krásnou manikúru doma bez použití těchto materiálů.Chcete-li stavět nehty bez gelu a akrylu, potřebujete nástroje pro okrajovou manikúru, lepidlo, nehtové špičky a pomocné kapaliny.

Nejprve musíte udělat manikúru, zastrčit si nehty a mírně odříznout horní vrstvu nehtu.Povrch nehtu ošetřte odmašťovačem nebo základním nátěrem.Na špičky jemně naneste lepidlo a pevně přitlačte na nehty.Když hroty dobře uchopí nehtovou desku, musíte je pomocí pilníku na nehty zkrátit na správnou velikost a tvar.Tipy jsou nahoře natřeny a poté vyléčeny.Životnost takových hřebíků však není delší než 4 dny.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Jak nakreslit monogramy na nehty krok za krokem pro začátečníky.Pokyny s fotografiemi.

Prodloužení nehtů na vlastní pěst

Chcete-li pěstovat nehty na vlastní pěst, potřebujete:

 • získat všechny potřebnémateriály;
 • jasně provádí sled akcí;
 • cvičit.

Postupné prodloužení gelu doma

Mistři služeb pro nehty vědí, jak doma stavět nehty.Doporučují používat tipy pro stavbu, aby se zabránilo nárazům a úpravám, ke kterým dochází při stavbě na speciálních nálepkách, které tvoří hřebík.

Pokyn:

 1. První a velmi důležitou fází, která by neměla chybět, je dezinfekce rukou mistra i klienta, bez ohledu na to, kde k prodloužení dochází, doma nebo v salonu.
 2. Výběr tipů.Velikost a šířka bradavek by měla být přesně stejná jako nehtová deska klienta.
 3. Ujistěte se, že jste odstranili kutikulu a vytvořili hřebíky požadované délky.Volná hrana by měla být alespoň milimetr.
 4. Vrchní vrstva je odřezána pilníkem s vysoce abrazivními nehty (180 jednotek).
 5. Hřebíky se čistí suchým štětcem a zakryjí se gelovou základnou.Gel je osušen ubrouskem, ale nehty by měly být mírně vlhké.
 6. Tipy se aplikují na nehty takovým způsobem, aby neexistovaly žádné mezery nebo mezery.
 7. Použitím speciálního kartáče se vytvoří tvar a délka hřebíku.Tato vrstva je fixována položením rukou pod ultrafialovou lampu na asi 30 sekund.Aby se oblouk správně tvořil, měl by být gel po UV lampě trochu měkký.
 8. Dále je hřebík potažen gelem z takzvané stresové zóny, která je nejvyšším bodem umělé desky a je umístěna nad hranicí přírodního nehtu.Nesprávný výběr stresové zóny hrozí v budoucnu mnoha problémům - křehkost, křehkost prodlouženého nehtu a v důsledku toho poškození nehtů přirozené nehtové desky.Na stresovou zónu se aplikuje malé množství gelu, a když se šíří trochu, rovnoměrně se rozdělí po celém povrchu (za předpokladu, že prodloužené nehty nemají plášť, protože technologie prodloužení je odlišná).
 9. Hřebíky se na několik minut umístí do UV lampy.
 10. Po dokončení procesu vytváření se provádí modelování.Chcete-li to provést, použijte safírový pilník s tvrdostí 150 zrnek k odstranění přebytečného gelu z nehtů a periungual oblastí.
 11. V poslední fázi je hřebík lakován a zdoben různými ozdobnými prvky.

Postupné budování akrylu doma

Aby byl postup úspěšný, musíte vědět, co dělat a jak.

Vytváření akrylových hřebíků doma bude snazší, poznání hlavních kroků:

 1. První fází je příprava hřebíků.
 2. Dále se hroty nanášejí na přírodní nehty pomocí lepidla.Je důležité, aby špičky nebyly nalepeny na samotnou základnu nehtu.
 3. Řezejte typy na požadovanou délku a upravte tvar.
 4. Tipy jsou nahoře ošetřeny speciálním pilníkem na nehty, který odstraňuje lesk.
 5. Odstraňte prach.Naneste primer.
 6. Ponořte kartáč do monomeru a akrylového prášku.Je nutné získat míč, který se aplikuje na celý povrch.Opatrně rozložte tuto základnu tak, aby byla vrstva na koncích tlustší a tenčí v blízkosti kutikuly.Je důležité, aby nedošlo k žádnému rozdílu v místě připojení špiček nehtu k hřebu.
 7. Kartáč se čistí nebo se odebere jiný, aplikuje se monomer, pomocí kterého se rohy vyhladí a akrylová vrstva se vyleští.
 8. Po zaschnutí akrylátu je povrch ošetřen pilníky na nehty s různou mírou tuhosti, jsou tvarovány, vyleštěny a dodávají lesk.
 9. Poslední fází je nanesení bezbarvého laku,zpracování kutikuly se speciálním olejem.

Organizace pracoviště

Místnost, ve které pracuje velitel, by měla být jasná, s dobrým osvětlením a větráním.Plocha by měla být dobře osvětlena přirozeným světlem a vybavena umělými zdroji světla, které jsou zasílány přímo do rukou klienta.

Následující materiály a zařízení by měly být vždy k dispozici od mistra:

 1. UV lampa pro sušení gelu, nářadípro manikúru (pilníky na nehty různé tuhosti a účelu, pinzety, oranžové tyčinky, nadšenci, nůžky, špachtle, sterilizátor).
 2. Formy a špičky, laky, gely, ubrousky, odstraňovač laků na nehty, dezinfekční prostředky.
 3. Krémy, pleťové vody, oleje na pokožku rukou a nehtů, prostředky pro změkčení kutikuly.

Veškeré příslušenství, které bude během práce potřeba, musí být připraveno předem, aby bylo vždy po ruce.

Po každém klientovi jsou dezinfikovány nejen nástroje, ale také povrch plochy.

Potřebné vybavení a nářadí - seznam

Aby práce mohla probíhat rychle a snadno, musí mít velitel ve svém arzenálu speciální nástroje, nástroje a vybavení.

Vybavení:

 1. UV lampa .Používá se pro gel na prodlužování nehtů a také pro sušení akrylových barev.S jeho pomocí materiál ztvrdne rychleji a je rovnoměrně distribuován.Časovač je volitelný, ale žádoucí.
 2. Mini vysavačke stolu - k odstranění malých částic, prachu.Je nutné udržovat čistotu na vašem pracovišti.

Materiály (akrylové prodloužení):

 1. Bezbarvý akrylový a bílý prášek, maskovací a barevný prášek.
 2. Speciální tekutina.
 3. Kapalina, která suší nehtovou desku (dehydratátor).
 4. Antiseptická kapalina pro dezinfekci rukou a nástrojů.
 5. Bezkyselinové činidlo pro jeho aplikaci v první vrstvě jako základní nátěr pod akrylem.
 6. Odstraňovač nehtů bez acetonu.

Nástroje:

 1. Tipy, formuláře.
 2. Speciální pilník (buff) pro broušení a úpravu umělých materiálů.
 3. Několik pilníků s různým stupněm abrazivity pro leštění a broušení.
 4. Mísa pro míchání materiálů.

Materiály (gelová rozšíření):

 1. Dezinfekční prostředek.
 2. Prostředek, který zabraňuje oddělení nehtů.
 3. Nástroj pro upevnění špiček nehtů.
 4. Tipy a formy.
 5. Odmašťovací činidlo.
 6. Hydratační olej na pokožku.
 7. Různé typy gelů - kamufláž, povrchová úprava (pro lesklý lesk), základna (bezbarvá), vícebarevná.

Nástroje:

 1. Kartáče s tvrdou hromadou.
 2. Soubor pro broušení (buff).
 3. Štípačky a nůžky na manikúru.
 4. Speciální ubrousky pro odstranění lepivé vrstvy.
 5. Kleště na řezací hroty.
 6. Speciální nástroj pro odstraňovánízdrsněná kůže, zarostlé nehty a také použité v designu - tlačný stroj.

Příprava na prodloužení

Aby prodloužené nehty vydržely co nejdéle, měla by se provést důkladná příprava přírodních nehtů bezprostředně před zákrokem.

Ruce se omývají mýdlem, otírají se a ošetřují dezinfekčním prostředkem, pokud existují.Pokud starý povlak zůstává na nehtech, musí být odstraněn kapalinou bez acetonu.

Kutikula je změkčena pomocí speciálního nástrojea po 20 minutách je tlačena dozadu oranžovou tyčinkou.Lepší je oříznout, ale není to nutné.

Při stavbě na špičkách jsou výstupky nehtu lehce odstraněny pilníkem na nehty.Při stavbě na formuláři jsou výstupky zcela odstraněny.

Lesklý soubor se odstraní speciálním pilníkem na nehty.Prach se odstraní, na nehty se aplikuje odmašťovač.

Prodloužení hrotů

Pokyny:

 1. Nejprve se provede příprava nehtové destičky.
 2. Lepidlo se nanáší na špičky, které se nanáší na nehty a pevně se přitlačí po dobu 15 sekund.
 3. Přebytečné lepidlo je odstraněno.
 4. Tipy mají požadovanou délku a tvar.
 5. Spojovací linie špiček hřebíku a hřebíku je odříznuta a celý povrch je ošetřen buffem k viditelnému lesku.
 6. Dále je aplikován primer a modelovací gel je rovnoměrně distribuován po hřebíku.Aby řešení leželo rovnoměrně, musí být rameno otočeno.Gel se nanáší ve dvou vrstvách a suší se v UV lampě.
 7. Lepivá vrstva na hřebíku se odstraní bavlnoudisk navlhčený ve speciálním roztoku.
 8. Vrchní vrstva je broušena pilníkem na nehty a leštícím blokem.
 9. Třetí poslední vrstva se nanese na leštěný nehet a vysuší se.
  1. K horním formám

   Horní formy jsou opakovaně použitelné polotovary podobného vzhledu jako špičky.

   Výhody:

   • snadné použití;
   • nízká spotřeba materiálu;
   • není nutné podávat po dlouhou dobu;
   • zkrácení doby potřebné pro postup;
   • velký výběr vzorů;
   • přirozený vzhled hotových nehtů;
   • Pro použití jsou vhodné gely i akryly.
   • Na dolních formách

    Vytváření hřebíků se provádí na speciálních papírových formách.

    Tuto technologii stojí za zvážení:

    1. Provádí antiseptické ošetření rukou.
    2. Pusher zvedne kutikulu a tlačí ji k základně nehtu.
    3. Použitím štěrkového pilníku 240-120 vytvořte volný okraj hřebíku a přemýšlejte o výhodnosti upevnění papírové formy.
    4. Hřebík je oříznut spisem z kutikuly na okraji.
    5. Papírová forma je vyříznuta pod tvar hřebíků a pomocí adhezivní vrstvy je upevněna na horní a spodní straně.
    6. Natřete nehty odmašťovacím prostředkem, poté primerem.
    7. Gel pokrývá celý povrch přírodního nehtu.
    8. Suší se povlak v UV lampě po dobu 1 minuty.
    9. Aniž by se odstraňovala lepivá vrstva a řídila se podél linií ve formuláři, prodloužte okraj nehtu na požadovanou délku.
    10. Sušte hřebík v UV lampě po dobu 3 minut.
    11. Použítkonstruování gelu ve směru od kutikuly k linii prodloužení nehtu.
    12. Aplikace gelu může být opakována.
    13. Poté se vytvoří C-ohyb a hřebík se znovu suší v UV lampě po dobu 3 minut.
    14. Odstraňte formu a lepivou vrstvu.
    15. Hřebík je vyplněn buffem, který mu dává požadovaný tvar.
    16. Odstraňte prach suchým štětcem.
    17. Naneste povrchový gel na lesklý lesk.
    18. Fixujte gel v lampě po dobu 1 minuty.Odstraňte lepivou vrstvu.
    19. Naneste přípravek na péči o pokožku.

    Prodloužení základny

    Pomocí nehtu můžete pěstovat nehty.Fáze práce jsou téměř totožné s fázemi stavění na tipech.Odstraňování nehtů, které byly vytvořeny základním nátěrem, je možné pouze namočením ve speciálním řešení.

    Prodloužení bez UV lampy

    UV lampa se nevyžaduje, pokud kupujete gely, které nejsou citlivé na světlo.

    V závislosti na druhu sušení se dělí na dva typy:

    1. K sušení dochází díky depozici katalyzátoru - kyanoakrylátového monomeru.
    2. Sušení se provádí snížením rukou v chladné vodě po dobu 7 minut.
    Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Jak vybudovat gelové nehty lakem.Instrukce pro rozšíření nehtů pro začátečníky.Foto

    Péče o nehty po prodloužení

    Po odstranění umělých nehtů musí být přírodní nehty komplexně ošetřeny:

    1. Pokud jde o postup pro odstranění umělých nehtůbyl proveden v salonu, hlavní navrhne , aby na nehty aplikovala speciální výživovou kompozici , která působí na principu utěsnění, tj.chrání nehty, dokud není zcela obnoven.
    2. Pokud byly umělé nehty stavěny a odstraňovány doma, lze výrobky obsahující živiny a bylinné extrakty zakoupit jak v lékárnách, tak ve specializovaných prodejnách.
    3. Masáž .Musí se provádět každý den pomocí krémů, olejů, pleťových vod s vysokým obsahem vitamínů.Olej má dobrý regenerační účinek - lopuch, zelenina, oliva.Před nanesením oleje jej mírně zahřejte.K oleji se často přidávají vitamíny A a E. Čerstvě vymačkaná citronová šťáva pomůže odstranit nažloutnutí nehtů tak, že se každý den tře do nehtové destičky.
    4. Vany .Pomáhá obnovit nehty po vybudování koupele s mořskou solí a odvarem heřmánku.K přípravě koupele s mořskou solí je třeba vzít 200 ml převařené horké vody a nalít do ní 3 polévkové lžíce.lsůl, spusťte ruce na 15 minut.Postup se provádí každý den. K přípravě odvarů heřmánku je třeba vzít 3 lžíce.lkvěty této rostliny, nalijte je vroucí vodou a trvat na 30 minut.Kmen, ponořte ruce do koupele po dobu 20 minut.

    Po prodloužení nehtů musíte kromě výše uvedených postupů v salonu a doma dodržovat také tato pravidla:

     )
    1. Provádění všechdomácí práce, které zahrnují použití tvrdých chemikálií v gumových rukavicích.
    2. Použití odstraňovače laku na nehty, který neobsahuje aceton, ale je obohacen o vitamíny.
    3. Použití laku na nehty bez acetonu.
    4. Časté používání výživného krému na ruce a nehty, zejména po kontaktu s vodou.
    5. Aplikace na řezání nehtů ne železem, ale skleněným pilníkem na nehty.

    Ženy, které znají technologii prodloužení nehtů pomocí gelu a akrylu, šetří peníze a tento postup úspěšně provádějí doma.Prodloužení gelu a akrylových nehtů vám umožní užít si perfektní manikúru po dobu 3 týdnů.

    Jak pěstovat nehty doma: video

    Jak pěstovat nehty gelem, na tipech, učit se ve videoklipu:

    Jak si doma vyrobit akrylové nehty, zjistěte ve videu: