Procedury pro vlasy v salonech krásy, kadeřnictví: barvení, střih, laminace, eluce, biorevitalizace, narovnání keratinu, mezoterapie, botox

Moderní arzenál výrobků pro péči o vlasy vám umožňuje používat je doma i v kadeřnických salónech. Je však účelnější provádět řadu procedur bez zdravotních rizik v salonech kosmetického průmyslu. Kromě toho většina z toho, co lze s vlasy udělat, aby se zlepšila a dosáhlo vnějšího účinku, je nejlépe ponechána zkušeným odborníkům.

Použití populárních metod péče o vlasy vám umožní plně odhalit jejich přirozený potenciál.

Střihoryachimi nůžky

Z mnoha, které lze udělat s vlasy v kadeřnictví, účes ohně (English -. požáru řezu) je nejstarší.Tento způsob řezání byl velmi běžný i při absenci nůžek.

Dnes se tatometoda nazývá také „tepelné stříhání“, používá se pro počáteční ošetření vlasů před jejich barvením .Horký účes dává vysoké výsledkydlouhé, tenké vlasy, zejména po problémech, které nastanou po barvení, trvalém.

Řezání horkými nůžkami zabraňuje křehkosti a průřezu vlasů, utěsňuje špičky

Technologie tohoto stříhání spočívá v použití speciálních tepelných nůžek ze sítě. Důležitým bodem je požadovaný teplotní režim. Vlasy rozdělené na tenké prameny jsou stočeny do nepříliš těsných copů a rozštěpené konce vyčnívající na každém z nich jsou odříznuty horkými nůžkami.Po horkém ošetření všech vlasů dostanou požadovaný tvar.

Tepelné stříhání se provádí pomocí speciálních nůžek

Procedura s dlouhodobým účinkem hojení vlasů trvá nejméně 2 hodiny.Každé další ošetření za tepla dále zlepšuje jejich stav.K výhodám by měla patřit i úplná bezpečnost pro zákazníky a řemeslníky, protože všechny části nůžek zůstávají studené, s výjimkou ostří.

Zbarvení: 3D, ombre, balayazh a shatush

Moderní módní trend je míchání odstínů vlasů se speciálními efekty.Aby se dosáhlo požadovaného výsledku, nemělo by se to provádět vlastními rukama, ale výhradně u kadeřníka s pomocí zkušeného mistra, vhodného pro typ vlasů vysoce kvalitních barev.

Za nejoblíbenější techniky pro transfúzi vlasů s harmonií barev, hraní stínů a světla se považují takové, jako jsou :

 • 3D barvení pomocí několika harmonizací meziodstíny, vytvářející se díky barevné kombinaci trojrozměrného objemu vlasů.Při provádění tohoto kosmetického postupu se určuje hlavní odstín, který je doplněn třemi pomocnými tmavšími nebo světlejšími tóny;

  3D barvení vyplňuje barvu vlasů univerzálností a přirozeností

 • Ombre (degradace)je dvoubarevné barvivo sjasný horizontální přechod ze středu délky vlasů z tmavé na světlo.Originální možnosti malování jsou povoleny od růžové na bělavé vlasy až po fialovou na černé.U této techniky jsou konce pramenů nejčastěji zesvětleny odstíny blízkými přirozené barvě.Kořeny jsou poněkud potemněné nebo ponechány nezměněné;

  U techniky balajazů se barva mění vertikálně, v ombre je přechod odstínů horizontální

 • Balayazh .Podstata této metody se odráží ve jménu, což v překladu z francouzštiny znamená „jízda“ a z angličtiny - „zametání“.Technika provádění kontinuálního barvení je spojena se zdánlivým neopatrným pohybem štětce, modelováním trojrozměrnosti po celé délce vlasů, s plynulým přechodem z jedné barvy do druhé.Takové barvení vytváří účinek objemných vlasů spálených pod slunečními paprsky, rozjasňuje a obohacuje jejich celkovou barvu.Na rozdíl od ombre, technika balayazh také poskytuje povrchové čištění jejich dna;
 • Shatushmá druhé jméno - „Francouzské zvýraznění“.Tato technika zahrnujenapodobení spálených vlasů, ale ne nepřetržité na délku, jako je tomu u balayage /ombre, ale výhradně na koncích některých pramenů a až do poloviny jejich délky.Zvláštní pozornost je věnována barvení vlasů umístěným poblíž obličeje.Přechod mezi odstíny pro zachování přirozenosti skvrny by měl být plynulý.To je zajištěno použitím techniky „strečování“ květin.
  Barvení tyčí spočívá v natahování barvy po délce vlasů

  Každá z těchto metod barvení je atraktivní díky své univerzálnosti bez ohledu na věk klienta, počáteční odstín vlasů.Mezi výhody patří schopnost přizpůsobit rysy obličeje, vizuální efekt zvýšení objemu účesů.

  Laminování a biolaminace

  Podstatou tohoto kosmetického postupu je použití zvláštního složení obohaceného o vitamíny na prameny. Při pronikání dovnitř každého vlasu jsou laminátové ionty jako „tam utěsněné“, čímž se vyrovná struktura tyčí. Ochranný film vytvořený shora provádí ochrannou funkci proti negativním vnějším jevům po dobu jednoho měsíce.

  Po laminování se vlasy stávají lesklé, objemné a poslušné při stylingu

  Tento postup lze provést pouze s vlasy u kadeřníka, který jej umisťuje jako ryze profesionální.Specialisté budou schopni sladit přání klienta s vhodností výběru typu zpracování.Může být transparentní s lesklým leskem nebo barvou s ochranou barvynávaly.

  Existuje také variace této metody, biolaminace.Na rozdíl od laminování je tato metoda považována nejen za ochrannou, ale také za regenerační.Pro produkt se používá výhradně přírodní vlhkost a prodyšné komponenty.Ve většině případů je základem jeho složení pampeliška šťáva.

  Takto vypadají vlasy před a po profesionální laminaci

  Důležitou podmínkou je provedení těchto postupů na zdravých vlasech. Proto pokud se vyskytnou nějaké problémy, musíte se jich nejprve zbavit a poté opravit výsledky léčby pomocí některého z typů laminace.Mějte na paměti, že po barvení je lepší laminovat vlasy.

  Nenechte si ujít nejoblíbenější nadpis:Módní barvy vlasů v letošním roce.Fotografie a trendy kadeřnictví.

  Eluce

  Procedura se provádí v salonu za použití jedinečných japonských přípravků ze série Elumen, které mají vynikající restaurátorské vlastnosti.Toto řízení dalo jméno těmto fondům.

  Eluminace posiluje kořeny a strukturu vlasů, zajišťuje jednotné zbarvení

  Vzhledem k obsahu oxidačních látek v nich uzavírají oblasti s póry na tyčích a posilují kořenový systém.To vám umožní efektivně vyhladit vlasy, učinit je hustšími a rovnoměrně barvit v požadované barvě.

  Zde, v souladu se zákony fyziky, interagují pozitivně nabité vlasové iontynegativní analogy barviva.Samotné léčivo má biologické výhody v důsledku nepřítomnosti škodlivých složek amoniaku, peroxidu vodíku.

  Shielding

  Tento relativně nový postup se také nazývá zářící (z angličtiny - „shine“, tj. „Shine“).Poskytujeřadu opatření pro péči o vlasy: výživu, zvlhčení, zvýšení lesku .Stínění může být buď barevné, nebo bezbarvé (transparentní).

  Procedura posiluje vlasy, zvyšuje odolnost vůči vnějším agresivním vlivům

  Během září se na vnější straně hřídele vytvoří stabilní tenká hustá lesklá stínící fólie.Zvětší svůj průměr, čímž je pevnější a poněkud sklovitý.Důvodem je léčivo bez amoniaku, jeho deriváty a složené z rostlinných složek, aminokyselin, sojového proteinu.

  Příznivé účinky se projevují ve zvýšení schopnosti vlasů odolávat negativním atmosférickým jevům.

  V závislosti na struktuře vlasů, profesionálním výběru produktu a souladu s technologií stínění může film trvat až 1,5 měsíce.Podle odborníků je dovoleno kombinovat stínění s laminováním, zasklením, jehož terapeutický účinek je méně výrazný.

  Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účes pro bob pro střední vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

  Zasklení

  Jeden z nejdostupnějších módních trendůsalonní procedury pro zakrytí vlasů „glazurou“.Jeho cílem je jejich nasycení ceramidy, získání vnějšího efektu zbarvením hrotů.S průhledným (nikoli barevným) designem se také nazývá tónování.

  Nasycuje vlasy ceramidy, resuscituje rozštěpené konce, zvyšuje objem a jas stínu

  Zasklení se provádí za použití kompozice bez obsahu amoniaku a zvlhčovacích přípravků. Ochranný film vytvořený na pramenech pokrývá poškozené oblasti tyčí a zvyšuje jejich tloušťku.

  Po zákroku se rozštěpené konce resuscitují, vlasy po celé délce se naplní přirozeným leskem, objem kořenů vlasů se znatelně zvětší a barva se stane živější a intenzivnější.Doba trvání účinku je 2–3 týdny a při častém mytí vlasů je třeba opakované zasklení.

  Molekulární lesknutí

  Unikátní postup molekulárního lesknutí s částečným terapeutickým účinkem si získal zvláštní oblibu díky rychlému dosažení požadovaného výsledku.

  Technologie pro provádění molekulárního lesku je následující:

  • aplikace vlasůpo celé délce se speciálními přípravky a oleji, které obsahují vitamíny, mikroelementykteré přispívají k výživě a posilují strukturu tyčinek na molekulární úrovni;
  • stanovení(„potisk“) přípravku pomocí horkého profesionálního žehlení.Pod vlivem vysokéTeplota odhaluje šupiny chloupků a zvyšuje intenzitu nasycení vlasů živinami

  Výsledkem molekulárního lesku je znatelná přeměna ochuzených vlasů na lesklou, nadýchanou, poslušnou tvář v různých stylech.Podle odborníků by výhody metody měly zahrnovat také dlouhodobé udržování normální hydrolipidové rovnováhy v každé vlasové linii.

  Vyživuje vyčerpané vlasy vitalitou, posiluje strukturu na molekulární úrovni

  Je důležité si uvědomit, že tento postup není kompatibilní s barvením vlasů v důsledku působení léků na barvicí látky.Na doporučení odborníků by molekulární lesk měl být prováděn v intervalech 2 týdnů před nebo po lakování.

  Biorevitalizace

  Pro omlazení pokožky je postup podobný biorevitalizaci.Provádí se injekcí do hlubokých vrstev epidermis.Použité terapeutické látky stimulují metabolické, buněčné procesy, saturují pokožku hlavy vitamíny, tekutinami, peptidy.

  Procedura obnovuje strukturu vlasů, dodává jí měkkost a poslušnost

  Při zavádění přírodní látky neživočišného původu, zejména kyseliny hyaluronové nebo koktejlu z pomocných látek, master používá speciálníjehly.

  Tyto počáteční polohy naznačují, že takovou manipulaci s vlasy lze provádět pouze v salonu krásy,kadeřník speciálně vyškolení mistři.

  Indikace pro biorevitalizaci jsou faktory jako :

   • změny temene hlavy související s věkem;
   • období reorganizace hormonálních procesů;
   • nedostatek vitaminu v těle;
   • negativní účinky kadeří, zbarvení vlasů atd.

  Praxe ukazuje, že jediné použití této metody vede k výsledku za více než 1,5–2 měsíce.Podle hodnocení zákazníků se pozitivní změny týkají zlepšování barvy a struktury vlasů, jejich intenzivnějšího růstu a hustoty, zvýšení objemu.Je pozoruhodné, že vlastnosti získané po zákroku se hromadí, stav vlasů se stále zlepšuje.

  Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účes na bob pro krátké vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

  Keratin

  Tento dvouhodinový postup je zvláštní ošetření vlasů léčivem, které obohacuje kadeřeniny keratiny.Tento aminokyselinový protein je důležitým stavebním materiálem pro vlasy, nehty a lidskou pokožku.

  Procedura obohacuje vlasy keratinem, narovnává zlobivé kadeře, těsní konce secant

  Provedení keratinizace umožňuje narovnání nechtěných kudrnatých vlasů, vyhlazení a lesk, zbavení se rozštěpených koncůšpičky pramenů.Kromě toho je na nich vytvořena ochranná vrstva před škodlivými vnějšími vlivy.Tento efekt přetrvává déle než 3 měsíce.

  Mezoterapie

  Mezoterapie ve formě intradermálních injekcí s účinnými látkami (mesococktail) se často nazývá „injekce krásy“.Léčivé komponenty pronikají strukturou vlasovými folikuly, posilují a léčí vlasy.

  Mezoterapie se léčí zevnitř ven.

  Složení mesococktail zahrnuje léky, které zvyšují tón žil (venotonické), posilují stěny krevních cév (flavonoidy rostlinných vlastností) a další složky, které přispívají k odstranění problémů s pokožkou a pokožkou hlavy (aminokyseliny, makro a mikroelementy,vitaminy).

  Účinnosti postupu je dosaženo mechanickým působením nejtenčí jehly.Aplikovaná mikrotraumata stimulují produkci látek nezbytných pro aktivaci buněčné „dýchání“ a krevní mikrocirkulace.Výhodou metody je rychlý výsledek, a to i po jednom postupu, trvání akce (od 6 měsíců do 1 roku).

  Kauterizace

  Tato poměrně komplikovaná metoda biologické rekonstrukce vlasů umožňuje dosáhnout jejich plného zotavení. Podstata metody spočívá také ve výživě, resuscitaci struktury vlasů a jejich tepelném uzavření .

  Procedura ošetření zaměřená na obnovení struktury vlasů jak externě, tak interně

  Na rozdíl od jiných postupů obsahuje zde použitá proteinová syrovátka extrakt z stonku bambusu, který nemá analogypodle stupně dopadu.Pro nezbytné posílení vlasových folikulů, jejichrevitalizace, ochrana před vnějšími faktory by měla být 4 sezení za měsíc (jeden týden).

  Ozonová terapie

  Ozonová terapie, tj. Nasycení kůže kyslíkem a živinami, se provádí subkutánní injekcí nebo nasycením zvláštním lékem přes póry pod jakýmkoli uzávěrem.Délka jedné relace je až 20 minut.

  Ozonová terapie stimuluje metabolismus, odstraňuje patogeny, posiluje vlasy
  ​​

  Tento postup je účinným způsobem, jak se zbavit nadměrné mastnoty, seborrhea, svědění pokožky hlavy, ukončenívypadávání vlasů, křehké vlasy.Zaměřuje se na stimulaci metabolismu, eliminaci bakterií patogenní povahy.

  Terapeutické procedury

  Mezi mnoha návrhy na péči o vlasy patří lékařské procedury na zvláštní místo.Mohou být prováděny pouze v salónech, které mají příslušnou licenci, pouze profesionálové používající vysoce kvalitní drogy, nářadí.

  Pod vlivem nízkofrekvenční páry se kůžičky otevřou a do vlasů pronikne droga

  Důležitou podmínkou pro poskytování těchto služeb je předběžné zkoumání stavu vlasové linie u specializovaných odborníků.To odhalí příčinu problému, vezme v úvahu individuální charakteristiky a vyvaruje se kontraindikací.

  Botox pro vlasy

  I přes podobnost názvu je to relativně novýtento postup není analogií Botoxu pro pokožku obličeje. Je to způsobeno použitím komplexu prospěšných látek (bez botulotoxinu): aminokyselin, vitamínů, rostlinných extraktů, keratinu.

  Obohatuje strukturu vlasů užitečnými prvky, obnovuje a léčí

  Hlavní složkou je tajemný nitrosilon, který může jako rám podporovat vlasy zevnitř.Kromě toho se produkt v horké nebo studené formě často používá externě, nikoli ve formě injekcí.Výsledek jejího působení je však spojen s pozitivními účinky injekcí krásy na obličej.

  Profesionálové učiní vlasy krásnými, zdravými a přirozenými

  K dosažení očekávaného účinku je lepší postup ne doma, ale v kadeřnictví.Pak účinek obnovených, lesklých, objemných a hladkých vlasů bude trvat asi 2-3 měsíce.

  Video o tom, co lze udělat s vlasy u kadeřníka

  Video o výhodách mezoterapie a technikách postupu:

  211) Jak odborníci provádějí barvení ombre, shatush, balayazh a dalších technik: