Proč u žen a během těhotenství rty vysychají a praskají.Důvody a co dělat.Péče a ošetření rtů na rtech

Dámské rty mohou vyschnout z různých důvodů, a to i z chladného počasí.Je nutné zjistit, proč se to děje a co je třeba udělat.Pokud takový problém neustále pronásleduje, může signalizovat přítomnost nemocí v těle.

Proč suché rty

Suché rty z několika důvodů:

 1. Změna teploty vzduchuz vysoké na nízkou.V případě, že balzám na rty není aplikován, stává se suchým a pevným.
 2. Přítomnost alergické reakcena použité drogy.Abyste pochopili důvod, musíte obnovit v paměti ty produkty, které byly použity za poslední 4 dny.Může to být kosmetika, jídlo, zubní pasta, medicína nebo káva - velké množství kávy vyschne kůži rtů.
 3. Částečná dehydratace. Pokud má tělo nedostatek tekutin, začnou rty vysychat.ProPro normalizaci vodní bilance je důležité pít 2 litry vody denně.
 4. Přítomnost viru nebo choroby. U plísňových infekcí, diabetes mellitus, psoriázy nebo slabé imunity se mohou rty odloupnout.Pokud k tomu dojde, pak v těle chybí vitaminy A, B a E.
 5. Teplé jídlo. ​​Nejlepší je jíst teplá jídla, protože horká jídla suší pokožku.
 6. Nevhodná kosmetika. Jsou-li kosmetické výrobky nesprávně vybrány, způsobují nepohodlí.Rty suché a bezva.Nevhodnou rtěnku je třeba vymazat a už ji nepoužívat.
 7. Kouření. Ženy také suší rty před škodlivými změnami kouře a teploty.
 8. Nedostatek vitamínů.
 9. Změna hormonálních hladin. Jak je uvedeno výše, uvedená příčina je pozorována během těhotenství.Proto těhotné ženy často stěžují na suché rty.

Suché rty po 40, 50 letech - příčiny

Po překonání čtyřicetiletého mezníku u žen začne tělohormonální úprava, proč začnou rty vysychat.O tom, co dělat, je třeba rozhodnout s ohledem nejen na věk, ale také na možné související příčiny.

Pokud dojde k nedostatku vitamínů a dalších prospěšných živin, začnou rty praskat a loupat se.Důvodem je skutečnost, že krev v rtech a metabolické poruchy stagnuje.

Dejte rty několik minut denně a budou perfektní

Lidé ve věku 40 let a starší musí neustále zvlhčit pokožku a pravidelně ji brát.vitamínové komplexy.Je také důležité pít 2 litry čisté vody denně.Po 50 letech mají ženy menopauzu, která je doprovázena změnou hladiny hormonů.Se snížením hladiny estrogenu a progesteronu se v ústech objevuje suchost a pálení, to samé se projevuje i na rtech.

Jaká onemocnění mohou způsobit suchost

Příčiny vysychání rtů u žen nejsou vždy vnějšími faktory, často jsou příčiny patologické.Chcete-li zjistit, proč se to děje a co dělat, musíte provést diagnózu.

Suché rty se mohou objevit v důsledku řady chorob:

 • chronická ichtyóza , zděděná.S tímto onemocněním je narušeno fungování celého kůže, což se projevuje loupáním rtů;
 • seborrhea- porucha v mazových žlázách.Kůže vyschne nejen na rtech, ale také na hlavě;
 • selhání ledvin .Protože její rty byly suché a prasklé;
 • diabetes mellitus. Kůže začíná slupovat z rtů;
 • psoriáza .V důsledku této choroby se na rtech tvoří suchá kůra.

Když potřebujete navštívit lékaře

Musíte navštívit lékaře, pokud:

 • se objeví na vašich rtechhnisavé krusty;
 • výskyt vředů a plaku na sliznicích, bolestivých pocitech;
 • omezené slinění, obtížné polykání slin;
 • malátnost, rychlý nástup únavy;
 • skoky v tělesné teplotě, její nárůst nebo pokles v porovnání s normálem;
 • neustálá potřebapitná tekutina, která často chce jít na záchod;
 • otok jazyka, rtů nebo krku;
 • zvracení nebo průjem.

Nejprve musíte navštívit terapeuta.Na základě příznaků vás odporučí příslušnému lékaři.Dermatologové, specialisté na infekční choroby, alergici, endokrinologové a zubaři léčí problémy s rty.

Jaká opatření je třeba učinit

Abyste zabránili vysychání rtů, můžete brát vitamíny A, E a B nezbytné pro lidské tělo, které jsou dnes dostupné v jakékoli lékárně,nebo poskytují vitamíny pomocí potravin bohatých na ně.

Potraviny jsou zdrojem těchto vitaminů:

 • Vitamin A- žloutek, mrkev, rakytník, dýně a paprika ajátra;
 • Vitamin E- sója, mandle, vejce a hrášek.

Je důležité pít 2 litry vody denně.Pokud již máte rty, měli byste dočasně přestat používat citrusové produkty a potraviny se spoustou koření a soli.Takové jídlo dráždí pokožku, z níž se bude hojit velmi dlouho.

V žádném případě byste si neměl lízat nebo kousat rty.Sliny jsou schopné trávit jídlo, takže jeho kontakt s kůží povede k negativnímu výsledku.Odtrhávání nebo kousání zaschlé kůže se také nedoporučuje, protože její zotavení bude trvat dlouho a bolestivě, existuje možnost infekce do rány.

Masáž

Ke zlepšení krevního oběhu můžetemalá masáž.Za tímto účelem naneste na zubní kartáček vazelínu a ošetřte pokožku rtů.Pohyby mohou být v různých směrech: kruhové, tam a zpět.Vaseline, která není absorbována, musí být odstraněna suchým hadříkem.

V důsledku masáže rty zčervenají, suchá kůže se odloupne.Tento postup musí být proveden jednou, je-li to nutné, pak jej můžete opakovat za týden.

Hydratační

K zvlhčení rtů se používá řada produktů, od kosmetických balzámů po domácí výrobky vyrobené z přírodních produktů.

 1. Hygienické rtěnky .Existují různé typy, prodávané v jakékoli lékárně a v mnoha obchodech.Vhodný pro pravidelné používání v kterémkoli ročním období.
 2. Led. Musí si ráno a před spaním otřít pokožku rtů.Díky ledu se pokožka přizpůsobí chladu a nebude reagovat na mráz.
 3. dětský krém. Vrtaná do kůže obličeje a rtů by měla být vrstva tenká.
 4. Aloe. Pomáhá hodně proti malým prasklinám.Musíte odříznout malý květ z květu a rozprostřít šťávu na povrch rtů.Tento postup opakujte až do úplného uzdravení.
 5. Rybí olej. Nejlepší je vzít ji ve formě tobolek.Při pravidelném používání pomáhá tuk vyschnout pokožku.
 6. Qiwi. Namažte rty čerstvým kouskem jednoho kusu a počkejte, až šťáva zaschne.
 7. Husí tuk. V případě silného zaschnutí rtů pomůže tento lék od prvního použití.
 8. Vitaminy A a E.Musí být zakoupeny v ampulích.Oba vitamíny by měly být smíchány a rozmazány na kůži ve 2 vrstvách.Směs je až do příštího skladování uložena v lednici.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída od Eleny Karkukli

Masky na rty - recepty

Když rty vyschnou, vyvstává otázka pro ženy, co dělat a proč se takový problém objevil.Většina z nich dává přednost takovému obtěžování doma.

K tomu použijte masky:

 1. Vezměte 30 g zakysané smetany, 5 ml citronové šťávy, 30 ml olivového oleje.Smíšená směs se rozdělí po rtech a po 10 minutách se vymývá.
 2. 90 ml dýňové šťávy, 30 g tvarohu se smísí a rozloží na problémovou oblast.Po 7 minutách směs opláchněte vodou.Během dne musíte postup opakovat 3krát.
 3. Smíchá se 30 ml šalvějového vývaru, 10 g medu, lubrikují se rty a směs se po 15 minutách vymyje.Během dne postup opakujte třikrát.
 4. Na povrch kůže se nanese 10 g jemně nastrouhané jablečné vlákniny, 10 ml tekutého másla, které se po 15 minutách vymyje.
 5. Smíchá se 20 g suchého měsíčku lékařského, 50 ml lněného oleje a směs se odstraní na chladném místě po dobu 24 hodin, nanese se na rty a po 20 minutách se směs promyje vodou.
 6. 1 lžičkašťáva z aloe, 1 lžičkamed, smíchaný do homogenní konzistence, nanesený na rty.Po 15 minutách opláchněte vodou.
 7. Vezměte 30 g brusinkové šťávy z brusinek, 20 g škrobu.Brusinky jsou drceny lžičkou nebo vidličkou,převedena na sýr a vylisovala z něj šťávu.Kapalina se smíchá se škrobem a aplikuje se na rty.Omyjte po 1/3 hodinách.

Loupání rtů

Nejprve je třeba očistit povrch rtů od kosmetiky a poté pokožku otřít ručníkem, aby byla suchá.Předem připravená směs se aplikuje na rty prsty, zatímco dělá malou masáž po dobu 4-5 minut.Kompozice, která nebyla absorbována, by měla být omyta vodou.Na konci procedury potřete rty krémem.

 • Receptura č. 1. 1/3 lžícecukr, 1/3 lžíceolivový olej je smíchán v jedné nádobě a aplikován na pokožku rtů masážními pohyby.Zbytky omyjte vodou.
 • Recept č. 2. 1 polévková lžíce.med, 2 lžícetřtinový cukr je smíchán, aplikován na rty.Po půl hodině zbytky omyjte vodou nebo ubrouskem.
 • Recept č. 3. 0,5 lžičkymletá káva, 1/3 lžíceolivový olej se míchá do hladkého stavu a nanáší se na pokožku masážními pohyby.Omyjte zbytky po 4 minutách.
 • Recept č. 4. 1/3 lžícezlato, 1/3 lžícesoda, 0,5 lžičkyolivový olej se smíchá a aplikuje se 1/3 hodiny.Zbytky omyjte vodou.

Které léky k použití

 • Aevitobsahuje vitamín E a retinol.Díky tomuto složení bojuje tento lék dobře se suchými rty.Aevit se prodává ve formě tobolek.Olej z tobolek by měl být aplikován na povrch rtů nejvýše 2krát denně po celý rok, bude to chránit rty před vyschnutím.Pokud již vyschly, olej se nanáší nejméně třikrát denně až do regenerace.
 • Acyclovirse používá k léčbě herpetického onemocnění.Prodává se jako mast.Musí být aplikován na postiženou oblast pokožky, aniž by byl rozprostřen po celé oblasti rtů.Lék se používá denně až do zotavení.
 • Panthenolse prodává jako rtěnka.Nejlepší ze všeho je, že pomáhá proti praskání na rtech.Takovou rtěnku lze používat denně až do úplného zotavení.Výrobek obsahuje kakao, včelí vosk a bambucké máslo.Ve složení je také vitamin E a provitamin B5.
 • Levomekolse prodává jako mast.Je skvělý pro léčbu angulitidy - zasekávání v rozích rtů.Masť pomáhá proti zánětu, zastavuje růst stafylokokových bakterií a urychluje regeneraci kůže.
 • Miramistinpomáhá bojovat proti otokům na rtech.Nanáší se na vatový tampón a aplikuje se na herpes vesicles po dobu 10 minut.Lék se prodává ve formě spreje.Čím častěji jej používáte, tím rychleji to pomůže.Používáte-li Miramistin 3-4krát během dne, můžete na bolest zapomenout každý druhý den.
 • Synthomycinová mast​​léčí praskliny na rtech.Obsahuje chloramfenikol, který má antibakteriální účinek.Musíte používat mazivo každý den, dvakrát denně.Po několika dnech trhliny zmizí a rty potěší jejich hladkostí a pružností.
 • Měsíčekse prodává ve formě mastí a olejů.Léčí a bojuje se záněty.Tento lék pomůže, pokud svědění rtů a kůže vypadne.

Homeopatické léky na suché rty

 1. Aconitumje přírodní produkt z květů rodiny pryskyřníků.Bojuje dobře s dehydratovanou a suchou kůží rtů.
 2. Belladonnapomáhá léčit rty extrémní suchosti a loupání.Patří rodině nočních můr.
 3. Bryoniase používá k praskání rtů a popraskání kůže.Patří do rodiny dýně.
 4. Cinnabarispomáhá v boji proti žízni, suchu v ústech a rtech.

Cosmetics

 1. Lesk na rty .Tyto výrobky by měly obsahovat parafin, přírodní oleje, vitamíny, vosk a vazelínu.Jedním z nich je Toitbel Sensitive.Je určen pro citlivé rty.
 2. rtěnka. Nejlepší je vybrat ten, který neobsahuje glycerol.Tyto rtěnky obvykle patří do středního a prémiového segmentu.
 3. Balzám na rty .Musí být na bázi vosku.Je lepší, pokud kompozice obsahuje rostlinné oleje a vitamíny.Řada balzámů Payot zvlhčuje a chrání pokožku rtů.
 4. Hygienická rtěnka. Složení by mělo zahrnovat včelí vosk, rostlinné vitamíny a oleje.
 5. rty na rty .Musí obsahovat kyselinu mléčnou, oleje, kofein a přírodní extrakty.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.
Co dělat

Proč suché rtyženy, co dělat, jak neubližovat a bezbolestně léčit tento problém, vědci a lékaři díky četným studiím zjistili.

Mezi hlavní zákazy patří:

 1. Nejdříve byste neměli nechat tento proces proběhnout sám a problém ignorovat, protože suché rty mohou signalizovat nemoci.
 2. Neodstraňujte usušenou kůži z rtů, protože se rány budou hojit dlouho a můžete do nich náhodně zavést infekci.
 3. Chapané rty nelze vyčistit, protože to situaci ještě zhorší.Nejlepší je pochopit příčinu onemocnění a provést léčbu.
 4. Nemůžeš si olíznout rty, protože sliny mohou vysušit dermis.Navíc by to nemělo být prováděno za studena.
 5. V chladném období by nemělo být zanedbáváno.Díky nim budou rty chráněny před ztrátou vlhkosti.

Rty mohou vyschnout u každého, včetně žen.Proč se to stane a co dělat, když dojde k onemocnění, se nám to podařilo zjistit.Nemoc vyvolává nepříjemné pocity, ale existuje mnoho možností pro její léčbu, hlavní věcí je správná diagnostika příčiny.

Video o tom, proč mají ženy suché rty, co dělat a jak zacházet

Hlavní příčiny suchých rtů a jak je odstranit:

Prostředky k zabránění suchým rtům a praskání: