Příčky pro vytažení domu: zeď, rozšíření, strop, dětský, skládací.Který koupit

Sportovní aktivity mají příznivý vliv na pohodu a lidské zdraví.Harmonicky a správně vyvinuté svaly posilují muskuloskeletální systém a snižují pravděpodobnost zlomenin.Vyvinuté prsní svaly snižují riziko katarakty o 15–20%.

Vzhledem k intenzivnímu rytmu moderního života a ekonomické složce nemusí být návštěva tělocvičny dostupná pro mnoho občanů.V tomto případě může být alternativou příčka pro vytahování nebo jiné vodorovné pruty pro hraní sportu doma.

Možnosti pro domácí vodorovné tyče

Lze použít lištu pro vytažení domuHovhan pro širokou škálu cvičení (táhnout vpřed a vzad rukojeť, noha zdvihací, kliky), které jsou zaměřené na vypracování řady svalových skupin.

Cvičené svalové skupiny:

 • Zadní svaly (nejširší, velké kulaté, lichoběžník).
 • Ramena (střední, přední svazky deltoidních svalů).
 • Svalprsa.
 • Ruce (brachioradiový sval a biceps ramene).
 • Břišní svaly.

Všestrannost sportovního vybavení není omezena na širokou škálu funkcí.Vodorovný pruh pro domácí trénink lze zvolit v závislosti na dostupné oblasti, finančních možnostech a úrovni fyzické zdatnosti.Podle typu designu a funkčnosti existuje několik hlavních druhů vybavení pro sportovní aktivity doma.

Rozmetadlo

Příčníkem pro vytahování rozpěrného typu je vodorovně orientovaná tyč upevněná mezi dvěma těsně rozloženými (do vzdálenosti nejvýše 1,3 - 1,5 m) svislých podpěr.Nejčastěji je takový design namontován ve dveřích nebo úzké chodbě.

V závislosti na způsobu instalace a modelu výrobku jsou distanční tyče pro domácí školení rozděleny do následujících typů:

 • Odnímatelná příčka. Vhodné pro instalaci do dveří.Konstrukčním znakem produktu jsou konzoly a příčka, které jsou pevně připevněny k podpěře, která je instalována ve speciální drážce.V tomto případě vodorovná tyč praskne svisle na dvou stranách a dále zlepšuje strukturu.Nevýhodou modelu je nutnost přesného výpočtu délky příčky.Výhodou těchto produktů je možnost umístění v jakékoli vzdálenosti od podlahy (vhodné pro malé děti).
 • Posuvná lišta.Konstrukce výrobku jsou 2 duté trubky různých průměrů.Na konci každého z nich je příruba.S jejich pomocí je vodorovná lišta připevněna k podpěrám.Výhodou tohoto modelu je absence potřeby dalšího zdokonalování zařízení.Díky dvěma trubkám sestaveným v teleskopickém (zasouvacím) provedení je možné střelu snadno nastavit na požadovanou délku.Z nevýhod tohoto typu příčných nosníků je třeba si všimnout omezené přilnavosti.Posuvné vodorovné tyče mohou být vybaveny plynovými nebo pružinovými rozpěrkami.
 • Příčník s mechanickou vzpěrou. Tato konstrukce se vyznačuje tím, že během instalace není třeba používat spojovací prostředky.Tuhé upevnění vodorovné tyče v otvoru se provádí pomocí závitového spojení základních prvků v produktu.Takové sportovní vybavení se snadno instaluje a čistí.Tento typ konstrukce však není schopen odolat velkému zatížení a může poškodit dekorativní povlak stěn a zárubní.

Příčka pro vytahování mezerníku má řadu výhod a nevýhod:

ProsNevýhody
Může být vyroben z jakéhokoli materiálu.Úzký rozsah dostupných cvičení (tažení dozadu a dopředu, zvedání nohou v závěsu).
Nízká cena.Nízká úroveň maximálního přípustného zatížení je až 90–120 kg (u příček s mechanickou vzpěrou je tento ukazatel ještě nižší).
Snadná instalace.
Malé rozměry.

Nástěnné

Sportovní vybavení pro výsuvy tohoto typu se liší tvarem a velikostí.Jedinou věcí, která sjednocuje vodorovné pruty, je způsob jejich upevnění a umístění.

Nástěnná vodorovná lišta pro dům s příčkou pro širokou přilnavost při vytahování nahoru

V závislosti na jejich vlastnostech jsou příčníky tohoto typu:

 • Klasika s vodorovnou čarou .Tento typ nástěnné vodorovné tyče je vyroben z válcované oceli různých profilů (v závislosti na přípustném zatížení, které může dosáhnout 150 kg).Zařízení této odrůdy má schopnost vybrat potřebnou šířku a hloubku.Instalace produktu se provádí pomocí upevňovacích prvků v nejméně 4 bodech.V závislosti na místě instalace vám taková vodorovná lišta umožňuje trénovat vaše ramena.A za přítomnosti dvou dalších úchytů umístěných v rovině kolmé k rovině hlavního příčníku vám tento sportovní projektil umožňuje pracovat podrobněji ve spodní části nejširší.
 • S možností širokého sevření. Toto zařízení je totožné s předchozím modelem.Rozdíly jsou v délce a tvaru hlavního příčky.V tomto modelu má velkou délku a jeho okraje jsou ohnuty pod úhlem od 15 do 32 °.Tento design poskytuje schopnost intenzivněji trénovat svaly dentate, horní část latissimus a větší kulatý sval na zádech.
Nenechte si ujítnejoblíbenější článek v rubrice:Laserové odstranění chloupků na obličeji a těle - jak se provádí, účinnost, fotografie před a po kontraindikacích.

Roh

Sportovní vybavení úhlové konstrukce pro tahání doma je podobné dvěma modelům najednou: s vodorovnou stěnou a prodlouženou skořepinou.Toto tréninkové vybavení je vodorovná tyč s přírubami na každé hraně.

Pouze montážní desky s otvory nejsou umístěny v pravém úhlu k vodorovné liště (úhel je určen pracovní délkou výrobku).Je to kvůli umístění instalace příčky.Jeho instalace se provádí v rohu mezi dvěma stěnami umístěnými v úhlu 90 ° k sobě.

V tomto ohledu je rohová vodorovná lišta kompaktnějším sportovním vybavením než nástěnné kolejnice, liší se však v menší spolehlivosti a funkčnosti.Na tomto projektilu je možné provádět klasické tahy s přímým, zpětným uchopením a zvedáním nohou v závěsu.

Strop

Stropní vodorovné tyče pro cvičení jsou jedním z nejobtížnějších a nejfunkčnějších typů konstrukce.Toto zařízení vám umožňuje provádět složitá akrobatická cvičení: uvolnění síly a zvedání pomocí tahu.

Sportovní vybavení tohoto typu je vyrobeno z oceli.Existují také kombinovaná provedení, ve kterých jsou konzoly pro popruh vyrobeny z kovu a vodorovná tyč samotná je dřevěná nebo složená sochor.

V závislosti na typu upevnění mohou být vodorovné vodorovné pruty:

 • S pevnou fixací příčky. Tyto modely jsou trvale nainstalovány a mají přísně definované nezměněné rozměry.
 • S pružným zavěšením(vyrobeno ve formě řetězu nebo syntetického lana).Zapojení do tohoto střelu je mnohem obtížnější.Vyžaduje určitou úroveň základního výcviku, ale může se rozvinout v nepracovním stavu.

Skládání

Skládací vodorovné pruty mají hodně společného s běžnými stěnami.Vzhled modelů zařízení je téměř totožný, způsob připevnění k vertikální podpěře je podobný.

Skládací kolejnice jsou rovněž vyrobeny z válcované oceli, lze je použít k provedení:

 • Vytahování klasickou, úzkou a širokou rukojetí.
 • Reverzní tahy.
 • Zvyšuje ohnuté a rovné nohy v závěsu.

Hlavní strukturální rozdíly těchto výrobků pro vytahování domu spočívají ve způsobu upevnění pracovní plochy k ramenu příčky (2 vodorovné pruhy, které spojují pracovní část se základní deskou).U skládacích modelů je toto spojení provedeno ve formě závěsu.Tato technika umožňuje složit produkt na polovinu a tím zvětšit volný prostor v místnosti.

Skládací vodorovné tyče mají vysokou spolehlivost (vydrží až 120–150 kg nákladu), kompaktnost.

Příčník a tyče

Kombinované sportovní modelyzařízení je nejvíce žádané.Zabírají trochu více místa, ale mají značný výcvikový potenciál.

Pomocí příčky a rovnoběžných tyčí můžete trénovat následující svalové skupiny:

 • Ruce (tahem dlaní dopředu, tlačením nahoru po rovnoběžných tyčích s lokty přivedenými ktělo, zvedá se úzkými pažemi a pevnou fixací loktů ve stejné rovině rukama).
 • Zadní část (standardní výsuvy, úzká rukojeť, ve spodní části hrudníku s roztečí ramen od sebe).
 • Deltoid.
 • Hrudní svaly (push-up na nerovných tyčích s lokty pohybující se od těla).
 • Stiskněte (přivést nohy ohnuté k kolenům k hrudníku, zvednout rovné nohy).

Kombinované sportovní vybavení může být zavěšené nebo pevné.První možnost vyžaduje dodatečnou instalaci základní desky, na níž je vodorovná tyč sama upevněna speciálními drážkami.Tento typ designu je nejpohodlnější.To vám umožní odstranit projektil a změna z tyčí na příčku se provede otočením produktu o 180 °.

Pevné modely jsou spolehlivé, ale nejsou tak pohodlné.Vzhledem k tomu, že výrobce musí kombinovat několik funkcí najednou, všeobecná všestrannost výrobku výrazně klesá.Například mříže v některých případech mohou rušit výsuvy se širokými pažemi.

Který vodorovný pruh je nejlepší koupit pro dospělé

Vodorovný pruh pro vytažení domu pro dospěléhomusí splňovat několik základních požadavků:

 • Schopnost vydržet potřebná zatížení.
 • Mají vysokou funkčnost.
 • Mají kompaktní rozměry.

Podle všech výše uvedených kritérií je nejvhodnějším zařízením pro domácí vzdělávání dospělé kombinovaná vodorovná lišta tyčového paprsku rovnoběžného typu.Takový inventář má širokou funkčnost, vysokou spolehlivost a kompaktnost.Jedinou nevýhodou tohoto designu jsou náklady.

Kterou vodorovnou lištu je nejlepší koupit pro děti

Při nákupu sportovního vybavení pro děti byste měli věnovat pozornost vodorovným rozpěrným tyčím a mechanickému blokovacímu zařízení.Toto zařízení nemá k dispozici širokou škálu funkcí.Na něm můžete provádět několik typů pull-upů, ale pro začínající sportovce je to dost.

Takové zařízení nevyžaduje další upevňovací prostředky.Upevnění produktu ve dveřích nebo na chodbě je způsobeno konstrukčními prvky.Tím se zabrání vrtání otvorů v podpěrách.

Rozpěrné konstrukce lze instalovat v jakékoli vhodné výšce.Proces instalace trvá několik minut.Tato příležitost ušetří peníze v případech, kdy několik dětí z různých věkových skupin má v rodině rád sport.

Tento druh sportovního vybavení vydrží dospělého člověka s průměrnou tělesnou stavbou.To znamená, že dokonceVelké děti mohou simulátor používat bez rizika.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Ranní cvičení pro osoby starší 40 let, 50. Cvičení gymnastiky na hubnutí, videonávody.

Co je třeba vzít v úvahu při výběru

Po konečném rozhodnutí o koupi příčníku pro výsuvy je důležité určit následující klíčové body:

Cenové rozpětí domácích vodorovných lišt

Náklady na sportovní vybavení pro vytažení domu závisí na modelu a složitosti designu.Rozšiřující se vodorovné pruty jsou produkty, které mají nejvíceNízká cena mezi všemi vzorky.Můžete si koupit jednoduchý příčník tohoto druhu za částku 750 - 800 rublů.Náklady na funkční komplexy s tyčemi a vodorovnou lištou začínají od 2 500 rublů.

Příčka je multifunkční sportovní vybavení pro vytahování, pomocí kterého je možné doma trénovat až 80% svalů celého lidského těla.

Stejně jako jiné sportovní vybavení však i příčka vyžaduje dodržování správné techniky pro provádění cvičení a důkladného předběžného zahřátí.

​​

Pouze při přísném dodržování všech požadavků a pravidel můžeme dosáhnout požadovaného pozitivního účinku při sportu doma. Nezapomeňte na důležitost výběru správného vybavení.Měl by odpovídat fyzické formě studenta a jeho antropometrickým rysům.

Návrh článku:Svetlana Ovsyanikova

Video na téma: jak vyrobit příčku pro vytažení domu

Horizontální lišta domaudělej to sám:

Charakteristika Popis
Typ konstrukce Způsob instalace, měrná hmotnost produktu, maximální přípustné zatížení a funkčnost závisí na výběru modelu domácí vodorovné lišty.Všechny tyto faktory musí být zváženy před provedením výběru.
Způsob instalace Celkový počet spojovacích prostředků, které budou při instalaci inventáře potřebné, závisí na tom.Způsob instalace závisí na síle stěn nebo jejich krytí, dostupnosti volného prostoru a antropometrických datech studenta.
Materiál a úroveň odolnosti proti korozi Výcvikové vybavení by mělo být vybráno v závislosti na umístění, počasí nebo teplotních podmínkách.Životnost výrobku a také to, jak bude pohodlný, závisí na těchto faktorech.