Příčiny a ošetření pokožky obličeje, pokud je loupání, loupání, zarudnutí, umírání, svědění, svědění

Existuje mnoho důvodů pro loupání pokožky: od nedostatku vitamínů v těle nebo dehydratace až po negativní dopad povětrnostních faktorů.Před zahájením boje proti suché tváři byste měli zjistit a odstranit příčiny nemoci.

Podle dermatologů existuje mnoho příčin loupání kůže na obličeji člověka.

Je-li příčina zdravotní povahy, je nutná konzultace s lékařem.Pokud však nebyly zjištěny žádné zdravotní problémy a pokožka se stále loupe, můžete se toho doma zbavit.Co dělat, vysvětlují kosmetologové.

Domácí prostředky pro loupání

Existuje celá řada domácích prostředků, které umožňují krátkou dobu zlepšit stav epidermy a zbavit se loupání.K tomu se používají peelingy a domácí masky, které jsou dobrou alternativou k drahé kosmetice. Je důležité, aby ošetření obličeje bylo pravidelné.

Tyto prostředky lze získat zjednoduché výrobky, které jsou v každé domácnosti.Před nanesením produktu je pokožka důkladně očištěna od keratinizovaných částic.

Masky

Pokud se pleť obličeje odlupuje, kosmetologové doporučují používat vitamínové masky, které pokožku hydratují a vyživují, a rovněž zlepšují jejich okysličování.

S aloe

Pro přípravu masky založené na aloe je vhodná zralá rostlina, jejíž stáří přesahuje 3 roky.Stiskněte 1 polévkovou lžíci šťávy ze šťavnatého listu, který se smíchá s 1 malou lžičkou šťávy vylisované z grapefruitu a 1 polévkovou lžičkou kukuřičného škrobu.

Maska s aloe

Směs se nanáší na dříve očištěnou pokožku podél linií lymfatického toku a nechá se 15 minut.Poté se hmota omyje odvarem lékárny heřmánku.Pro dosažení maximálního účinku se tento postup provádí nejméně třikrát během týdne.

máta peprná

K přípravě máty máty peprné můžete použít čerstvé i sušené listy rostliny, ze které se připravuje vývar.Po infuzi se do ní namočí gáza, která se nanáší po dobu 20 minut na obličej.Pro dosažení co nejlepšího efektu se doporučuje položit dušené lístky máty na gázu.

Ovesné vločky

Ovesné vločky lze použít i pro citlivou pokožku.Při přípravě se v mlýnku na kávu rozemele 1 lžíce ovesných vloček a heřmánkových listů a 1 lžička listnatých listů.

Ke hmotě se přidá 1 malá lžička práškového mléka a zahřeje sevoda.Konzistence směsi by měla připomínat nepříliš silnou zakysanou smetanu.Maska se nanáší podél masážních linií a zraje 10-15 minut.Procedura se opakuje každý den, dokud peeling nezmizí.

Algal

Kůže obličeje se v zimě loupe častěji, když tělo zažívá nedostatek vitamínů a neustálý účinek nachlazení na pokožku.Co dělat doma, jak se zbavit problému, řekne odborník.

Kosmetologové doporučují výživu pokožky pomocí masky na bázi mořských řas.

Za tímto účelem se 2 malé polévkové lžíce suché řasy namočí v teplé vodě a smísí s 1 polévkovou lžičkou glycerinu a několika kapkami pomerančového oleje.

Maska z řas

Hotový produkt se aplikuje na problémové oblasti po dobu 20 minut.Obvykle po 8-10 procedurách je pokožka hladká a peeling zmizí.

Mastná

Suchá pokožka je náchylnější k vráskám.K tomu se používá maska ​​s éterickými oleji, která vyživuje pokožku a obnovuje její pružnost.Připravuje se ze 2 polévkových lžic kakaového prášku, mandlových éterických olejů a meruňkových jader, každá po 1 čajové lžičce.

Kakaový prášek se mísí s teplým, čerstvě uvařeným čajem, dokud se nezíská hustá zakysaná smetana.Dále se přidají mírně zahřáté oleje.Směs se nanáší na pokožku, a to i pod oči.Trvání procedury je 15-20 minut.Průběh léčby je minimálně 7-8 procedur.

Tvaroh

Tvarohová maska ​​je jináantiseptické a protizánětlivé vlastnosti, účinně eliminuje peeling a zabraňuje pigmentaci kůže. Kosmetici ji doporučují používat v zimě.

Při přípravě produktu se smíchají 2 polévkové lžíce dobře rozmačkaného tvarohu s žloutkem 1 vejce a několika kapkami oleje z pačuli.Naneste hmotu tlustou vrstvou z brady na čelo.Trvání relace je 30 minut.Po odstranění masky z pokožky ji musíte otřít minerální vodou nebo odvarem lékárny heřmánku.

Tvarohová maska ​​

Mrkev

Domácí výrobky vyrobené z ovoce, zeleniny a jiných přírodních přísaddobře hydratuje a vyživuje problémovou pleť, díky níž se regenerační procesy v ní objevují rychleji.

Pro mrkvovou masku se používá strouhaná zelenina smíchaná s 1 žloutkem a 1 polévkovou lžičkou kvalitního olivového oleje (může být nahrazena jinou nerafinovanou zeleninou).

Aby se směs dobře udržovala na pokožce, musí být nanesena na kus gázy. Po 20 minutách je odstraněna.Kromě toho není nutné praní po tomto postupu.

Glycerin

Doma se při loupání pokožky obličeje používá maska ​​vyrobená na základě glycerinu.Co bude k tomu zapotřebí a jak si vyrobit masku, vysvětlí kosmetolog.

K tomu potřebujete 1 polévkovou lžíci farmaceutického glycerinu smíchanou s 1 malou lžičkou broskvového, meruňkového nebo hroznového oleje, stejného množství za teplavoda a několik kapek amoniaku.

Po důkladném promísení se hmota aplikuje přes noc. Ráno si umyjte obličej teplou vodou a naneste hydratační krém.

Jablečný med

Maska jablečného medu se připravuje z 1 středně velkého jablka nastrouhaného na jemném struhadle a 2 polévkových lžic přírodního medu, které se míchají, dokud se nedosáhne homogenní hmoty.Produkt se nanáší na očištěnou tvář a zraje po dobu asi 20 minut, po které je třeba omýt vodou bez mýdla.

Maska s jablečným medem

Vejce

Pro vaječnou masku lze použít kuřecí nebo křepelčí vejce.Žloutek 1 kuřecího nebo 2 křepelčích vajec se smíchá s 1 lžičkou nerafinovaného rostlinného oleje, se stejným množstvím přírodního tekutého medu a instantní ovesné vločky.Hotový produkt se aplikuje na problémové oblasti a vymývá se nejdříve 20-30 minut.

Kroviny

Aby se zbavil peelingu na obličeji, je nutné racionalizovat výživu a životní styl, pravidelně se starat o pokožku.

Před zahájením kosmetických procedur je důležité dobře vyčistit horní vrstvu rohovky epidermis.

K tomu se používají křoviny.Lze je zakoupit v lékárně nebo v obchodě, stejně jako je možné je připravit samostatně.

Káva

K přípravě kávy na peeling je třeba vzít zahuštěnou uvařenou mletou kávu, tvaroh, zakysanou smetanu a banánové pyré ve stejných částech.Po smíchání se na problémové oblasti amnul za pár minut.Dále se směs omyje teplou vodou a na obličej se nanese maska.

Kávový obličejový peeling

Okurka

Okurkový peeling se používá pro jemnou a podrážděnou pokožku.Pomáhá nejen šetrně čistit, ale také zvlhčuje.

Za účelem výroby se čerstvá okurka otře na jemném struhadle, které se smíchá s 1 polévkovou lžící ovesné vločky nebo ovesné vločky.Před použitím potřebuje masa čas na vaření.K tomu stačí 15–20 minut, po kterých můžete začít loupat.

Lotiony

Péče o problematickou pleť nebude kompletní, pokud nepoužíváte krémy.Její složky účinně čistí a hydratují pokožku.Takový kosmetický produkt se používá k otírání obličeje dvakrát denně.Lékárna nabízí širokou škálu pleťových vod, ale lze je vyrábět samostatně.

Pro ty, kteří mají normální typy pleti, je tento lék vhodný:

  • 2 ml kyseliny salicylové se smísí s 12 ml farmaceutického glycerinu a 30 ml kvalitní vodky;
  • Ke směsi se přidá 30 ml mátového bujónu a 1 g tetraboritanu sodného;
  • Všechny složky jsou smíšené a používají se k otření obličeje.

Pro suchou pokožku je toto mléko vhodné:

  • šťáva z 1 středního citronu se smíchá s 65 ml smetany tuku;
  • Do směsi se přidá 1 ampule vitamínu A a 1 vaječný žloutek;
  • Všechny složky jsou smíchány a skladovány na chladném místě po dobu nejvýše 5 dnů.

    Domácí pleťové vody

Kdo má mastnou pleť, může použít tento lék:

  • ) 100 ml odvarku z lékárny heřmánku se smíchá se šťávou z poloviny průměrného grapefruitu, 25 ml kafrového alkoholu a 40 ml kvalitní vodky;
  • Ke směsi se přidá 1 ml tokoferolu a vše se podá infuzí po dobu nejméně 4 hodin;
  • Po namáhání je přípravek připraven k použití.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Farmaceutické přípravky

Doma se připravují přípravky, které pomáhají eliminovat suchost a zbavují se stavu, když se kůže na obličeji odlupuje.Jsou však časy, kdy mají pouze dočasný účinek.

Dermatologům se doporučuje, aby se podrobili lékařskému vyšetření, protože příčina se může ukázat jako docela závažná a vyžaduje dlouhodobou léčbu.V závislosti na tom, co způsobilo suchou pokožku, lze předepsat antihistaminika nebo léky pro vnější použití s ​​hydratačním účinkem.

Takové masti mají dobrý účinek:

  1. Antiseptické a protizánětlivé mastiHydrokortizon .To je spatřen v problémových oblastech.Je důležité, aby průběh léčby netrval déle než 2 týdny, jinak se může vyvinout závislost na drogě a narušení vnitřních orgánů.
  2. Masť „ Aquaphor “ je předepsána k rychlému odstranění odlupování kůže.Vděčí za svůj účinek vazelině, tvrdým parafínům a směsi éterických olejů, které tvoří její složení.
  3. Dexpanthenol “ je absolutně bezpečné lék, který má protizánětlivé a regenerační vlastnosti.Vitamin B, který je jeho součástí, je schopen proniknout hluboko do vrstev kůže a urychlit v nich buněčný metabolismus.Naneste tenkou vrstvu na problémové oblasti.
  4. Bepanten “ má dobrý hydratační a regenerační účinek.Používá se k zabránění loupání.
  5. Zinková masteliminuje suchost a má účinek na hojení ran.

Krémy

Kromě léčivých přípravků k odstraňování pokožky obličeje můžete používat kosmetické přípravky, včetně krémů a pleťových vod:

  1. Krém „ La Cree “.Droga je vyrobena z přírodních ingrediencí (výtažky z avokáda, provázku, ořechu a fialové), bisabololu a panthenolu.Eliminuje peeling a suchost.K tomu se krém nanáší dvakrát denně v tenké vrstvě na problémové oblasti.
  2. Krém „ Losterin “ má exfoliační účinek, eliminuje pocit svědění a zmírňuje zánět.Hlavními složkami léčiva jsou kyselina salicylová, D-panthenol, ricinový a mandlový olej.Abyste se rychle zbavili nepříjemných symptomů, je třeba krém nanášet několikrát denně tenkou vrstvou na místa, kde je pozorován peeling.
  3. Krém „ Lipobase “ podle recenzí rychle eliminuje suchost a svědění, zjemňuje a obnovuje poškozenou pokožkuintegument.Vyrábí se výhradně ze složek přírodního původu (jojobový olej, avokádo, bambucké máslo, bogaro a olivový olej), takže jej lze použít po dlouhou dobu.
  4. Zvlhčovač „ Topping “.Krém obsahuje kyselinu hyaluronovou, močovinu, bambucké máslo a vitamín E, které rychle nasycují buňky vlhkostí a zabraňují dalšímu odlupování kůže.
Salonské procedury

Co dělat, když kůže na obličeji slupky a postupy prováděné doma nedaly očekávaný výsledek, - řeknou dermatologům.

V takových případech bude vyžadována pomoc kvalifikovaného kosmetologa.Pomocí salónových procedur je možné pokožku zvlhčit, odstranit mrtvé buňky a obnovit jejich přirozený stav. Za tímto účelem může odborník předepsat následující postupy:

  1. Masky s Aquaphorem, které pomáhají saturovat buňky kyslíkem a nezbytnou vlhkostí.Postup je návykový, proto se používá v krátkých kurzech, které nepřesahují 14 dní.
  2. Mezoterapie.Postup je nasycení buněk kyselinou hyaluronovou.Tato látka je produkována samotnými kožními buňkami, ale někdy může být narušena její syntéza.V tomto případě kosmetologové provádějí mezoterapii, když je látka injikována do hlubokých vrstev dermis.Tento efekt je obvykle patrný po 3 sezeních.Jedinou nevýhodou postupu jsou vysoké náklady a nepohodlí během injekce.
  3. Chemický peeling ovoce.Pro jehoPoužívá se komplex lehkých ovocných kyselin, který pečlivě odstraňuje horní vrstvu rohovky buněk.Ihned po takovém odlupování zmizí svědění a další nepříjemné pocity a buňky se rychle zotaví a regenerují.
  4. Mechanický peeling - odstraňování mrtvých buněk pomocí speciálního zařízení.
  5. Biorevitalizace zahrnuje injekci kyseliny hyaluronové a dalších biologicky aktivních látek do kůže.

    Kosmetické procedury v salonu

Doba trvání salonu se stanoví individuálně a závisí na stupni poškození kůže a charakteristikách těla.Po nich je nutné dostatečně dlouhé zotavení.

Během příštích 10–15 dnů je důležité vyhnout se kontaktu s pokožkou a přímým slunečním světlem.

Horní vrstva epidermis je několik dní pokryta kůrou, která postupně mizí, a obličej vypadá zdravě a čistě.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvednutí obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída od Eleny Karkukuli

Základní principy péče o pleť

Aby bylo zajištěno, že pokožka obličeje vždy vypadá perfektně a nepodléhá loupání, je důležité ji řádně pečovat. Kosmetologové dávají taková doporučení týkající se péče:

  1. Dvakrát denně (ráno a večer) je třeba si umýt obličej studenou vodou.Nedoporučuje se to dělat teple, a ještě více horkou vodou, protoževysoké teploty mohou způsobit vysušení horní vrstvy epidermis, v důsledku toho se stává náchylným k zarudnutí a loupání.
  2. Ráno k mytí je vhodné používat odvarky léčivých bylin (heřmánek, řetěz, šalvěj, měsíček atd.).Chcete-li je uvařit, musíte nalít 40 g sušených rostlin s 1 litrem vroucí vody, pak trvat na tom, dokud vychladne.Zde můžete přidat několik kapek rozmarýnu nebo růžových éterických olejů.Večer si můžete uvařit a do rána bude mít čas se dobře vařit.
  3. Na mytí se nesmí používat mýdlo.Pro tento postup byste měli zvolit kosmetický přípravek vhodný pro konkrétní typ pleti s hydratačním účinkem (pěna, gel nebo mléko).Je důležité, aby neobsahovaly alkohol, peroxid vodíku, kyselinu acetylsalicylovou ani aktivní uhlí.
  4. Vzduch v domě nebo v jiné místnosti musí být zvlhčen.Pokud neexistuje speciální zvlhčovač, můžete pravidelně stříkat termální vodu.V chladném období, kdy akumulátory ústředního topení přispívají k vysušení vzduchu v místnosti, se doporučuje zavěsit je mokrým ručníkem.
  5. U fanoušků solárií nebo solárií je nutné před procedurou namazat obličej speciálními ochrannými prostředky UV filtry.Když jdete venku v létě, měli byste chránit obličej před přímým slunečním zářením širokým lemem klobouku nebo jinými pokrývkami hlavy.
  6. Doporučuje se používat peeling ne častěji než jednou za 7-10 dní, zejména u osob sProtože je pokožka suchá a náchylná k vysychání, neškodná procedura prováděná doma může způsobit zánětlivý proces.Pro problematickou pleť je lepší vybrat speciální jemné produkty s malými exfoliačními částicemi.
  7. Po zaznamenání odlupování by se člověk neměl snažit odtrhnout částice epidermis, protože existuje riziko infekce mikrotrhlin a rozvoje zánětlivého procesu v epidermis.
  8. Před nákupem jakéhokoli kosmetického přípravku je důležité se seznámit s jeho složením.Neměly by obsahovat alfa hydroxykyseliny, benzoylperoxid nebo retinol.Takové látky mohou způsobit ještě větší vysušení dermis a pocit svědění.
  9. Nejlepší je zvolit kosmetiku vyrobenou z přírodních ingrediencí.Je dobré, pokud obsahují vitamín A, E a skupinu B, extrakt z aloe, olivový a další přírodní oleje a bílkoviny.
  10. Při loupání kůže na obličeji musíte opustit jakékoli prostředky s účinkem opalování.
  11. Několikrát denně by měla být pokožka obličeje otírána krémem.K obnovení vodní rovnováhy epidermis se používají speciální séra.Na konci procedury se na obličej nanese vhodný výživný krém.
  12. Před spaním by měl být veškerý make-up odstraněn z obličeje, aby kůže mohla plně dýchat.Vyživující krém naneste nejpozději 2 hodiny před spaním.Když se objeví první známky sucha, můžete do krému přidat několik kapek vitamínů A a E. Takový nástroj se aplikuje jemným třecímpohyby v postižených oblastech.Přebytečný krém by měl být z obličeje odstraněn měkkým hadříkem.
  13. Přípravky na péči o pleť obličeje by měly být vybírány nejen na základě věku, ale také v souladu s ročním obdobím.V zimě byste měli dávat přednost krémům, které jsou schopné chránit pokožku před negativními účinky mrazu a větru.V létě je důležité používat výrobky, které obsahují speciální ultrafialový filtr.Jakýkoli krém by měl být aplikován nejpozději 30 minut před vyjetím ven.
  14. Co dělat doma, když se pleť obličeje v létě loupe.V horkém období může peeling způsobit dlouhodobé vystavení suchému vzduchu nebo na otevřeném slunci.Proto se po příjezdu domů doporučuje na obličej aplikovat studený obklad minerální vodou nebo odvar z léčivých bylin.

Aby se předešlo problémům s šupinatou pokožkou obličeje, je důležité se naučit, jak se o ni správně starat.Vyžaduje to denní čištění a výživu.Jednou týdně je důležité oloupat a aplikovat masku vhodnou pro konkrétní typ pleti.

Video recepty na loupání pokožky obličeje doma:

Video o tom, jak se rychle zbavit loupání: