Pravidla péče o tělo pro ženy ve věku 20, 30, 40, 50 let.Jak udělat tělo krásné, fit a štíhlé v každém věku

Péče o ženské tělo je nezbytná v každém věku.Složité pečovatelské postupy pomáhají udržovat pokožku krásnou a pružnou, aby nedocházelo k předčasnému stárnutí kůže a vzniku časných vrásek.Obecná doporučení a péče proti stárnutí budou diskutovány dále v tomto článku.

Doporučení obecné péčeza ženským tělem

Hlavní doporučení:

 1. Správná vyvážená výživa- s nesprávnou výživou, různými vyrážkami apupínky, které významně kazí• vzhled kůže.Kromě toho nezdravé jídlo vede k sadě dalších liber, což také neovlivňuje vzhled nejlepším způsobem a nadváha zvyšuje riziko kardiovaskulárních chorob.
 2. Fyzická aktivita- k tomu, aby bylo tělo štíhlé a fit, je nutná pravidelná fyzická aktivita.Cvičení pomůže zbavit se dalších liber a nabít energii po celý den.Bude to domácí cvičení nebo kurzy ve fitness klubu - individuální záležitost.Lékaři a fitness trenéři doporučují trénovat 2-3krát týdně.
 3. Kontrastní sprcha- je to velmi užitečné.Díky takové dušije aktivována práce všech systémů v těle, kontrastní sprcha je také povzbuzující a je zaručena energie za celý den.Nezapomeňte na speciální sprchové gely (místo mýdla).Mají pH neutrální složení a nevysychají pokožku.
 4. Péče o nohy- nejen si musíte vybrat pohodlnou obuv, ale také si pamatujte, že vyživujete pokožku nohou krémy a pleťové vody, abyste zabránili výskytu rohů a mozolů.Po dlouhém dni je třeba nohy odpočívat a ponořit na půl hodiny do odvarů všech bylin.Není zbytečné dělat relaxační akupresuru.
 5. Je nutné používat přípravky pro zvláštní péči- pravidelné používání produktů pro péči pomáhá udržovat pružnost pokožky a mládí.Například kokosový olej vyživuje a zvlhčuje pokožku velmi dobře a také odstraňuje malé vyrážky na pokožce.Kokosový olej je vhodný nejen pro tělo, ale také pro vlasy.Jedná se o produkt univerzální péče, který může nahradit téměř všechny ostatní.Při výběru přípravku pro péči stojí za to věnovat zvláštní pozornost složení.Je lepší zvolit přírodní léčiva, aby se zabránilo výskytu alergických reakcí.

  Kokosový olej je produkt nezbytný pro péči o ženské tělo.

 6. Je třeba si uvědomit, že kůže těla se liší od kůže obličeje. Na těle je mnohem méně mazových žláz než na obličeji a pro každou část těla musí být vybrány produkty péče.
 7. Takže, aby se péče o sebe nestala zatěžující povinností , můžetesestavte si plán péče o týden nebo měsíc.To pomůže nejen sledovat vaši krásu s potěšením, ale také nezapomenout na pravidelnost potřebných procedur.
 8. Nezapomeňte na odchod v zimním období. V zimě potřebuje pokožka těla více než kdy jindy zvýšenou péči.Topné období, zima - to vše je stres pro pokožku.To znamená, že v zimní sezóně není možné jej přehánět zvlhčováním a vyživováním pokožky.Jednou týdně můžete navštívit lázeňský dům.Kůže tedy bude náchylnější k následné péči.V zimě se také doporučuje užívat vitaminy, aby nedošlo k jejich nedostatku.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Laserové odstranění chloupků na obličeji a těle - jak se provádí, účinnost, fotografie před a po kontraindikacích.

Péče o ženské tělo po 20 letech věku

Ve věku 20 let všechny vrstvy pokožky fungují správně, takže zůstávají pevné, pružné a schopné rychlé regenerace.Příznaky stárnutí nelze pozorovat po dlouhou dobu, neměli byste však slevit z dědičnosti.

První vrásky a kožní problémy lze pozorovat po 25 letech.

Kůže začíná dehydratovat, ztrácí svou dřívější elasticitu, takže v tomto časovém období již stojí za to přemýšlet o řádné systematické péči.Ženské tělo, bez ohledu na věk a typ pleti, musí být denně čištěno a tonizováno a pravidelně zvlhčováno.Nezapomeňte na opalovací krémy (v létě), jak to může přímé sluneční světlopoškodit kůži.

Aby byla postava štíhlá a fit, nezapomeňte hrát sporty. Toto doporučení je však relevantní pro všechny věkové kategorie.Salon procedury v tak mladém věku se provádějí jen zřídka, obvykle podle indikací.Například, jak se zbavit celulitidy, která nemůže být odstraněna výživou a fyzickou aktivitou.

K odstranění podkožních depozit tuku se používají následující metody:

 1. Ruční masáž- provádí se k aktivaci krevního oběhu, odbourávání tukuusazeniny, jakož i pro uvolnění stojaté přebytečné tekutiny.Taková masáž se provádí ručně a velmi aktivně, pomocí náplastí, rohlíků a tření kůže.
 2. Injekce lipolytik- do problémových oblastí je zavedeno speciální řešení, které zlepšuje krevní oběh a pomáhá rozkládat tukové buňky.
 3. Zábaly- ošetřovací bahno na bázi mořských řas se aplikuje na problémové oblasti pod filmem.Film vytváří tepelný efekt a metabolické procesy začínají v pokožce, zlepšuje krevní oběh a pomáhá tak rozkládat tukové buňky.

Správná péče o tělo se skládá ze 3 fází:

 1. Očištění- 2krát týdně potřebuje pokožka důkladné očištění.To lze provést pomocí kartáčování.Ve věku 20 let je použití drhnutí s hrubými částicemi povoleno.Je však lepší střídat používání kartáčování s hrubými částicemi jednou týdně a jemného kartáčování jednou týdně.Nezapomeňte také na žínku, dobře se odstraňujemazu, mrtvé částice epitelu z těla.
 2. Tónování- po očištění pokožky ji musíte zklidnit tonikem nebo krémem.Kromě toho tyto prostředky zužují póry a osvěžují pokožku, obnovují rovnováhu kyselina - báze po koupeli.
 3. Hydratace a výživa- péče o celé tělo není možná bez použití krémů.Po prvních dvou stádiích péče o pokožku je třeba na tělo aplikovat zvlhčovač.To pokožce ochrání před loupáním, zarudnutím a suchostí.Pokud je voda v domě tvrdá, musíte po každém sprchování aplikovat na tělo výživný krém.

Je také možné vyrobit zvlhčující obličejové masky, jak z výroby, tak z domova.

Například maska ​​jablek: půl jablka, 1 žloutek, 1 polévková lžíce.med a 1 lžičkaolivový olej.Všechny komponenty jsou dobře přeneseny a aplikovány na obličej po dobu 15 minut, poté opláchnuty teplou vodou.Tato maska ​​dokonale vyživuje pokožku a zvlhčuje ji.Pro domácí masky existuje spousta receptů a pokud nedochází k systematickému používání, všechny z nich nebudou mít horší výsledek než procedury salonů.

Během těhotenství se mohou objevit problémy ve formě strií.Lékaři proto od počátku doporučují používat profylaktické krémy a pleťové vody proti striím.Pokud se tomuto problému nedá zabránit, můžete se po narození dítěte pokusit je doma zbavit.

K tomu můžete použít různé lékárenské krémy a peelingy,vařili sami.Pokud jsou strie příliš velké a znatelné, pak stojí za to se uchýlit k pomoci kosmetických salonů.

Salóny nabízejí několik řešení tohoto problému:

 1. Chemický peeling- je založen na ovocných kyselinách nebo fenylové kyselině.Peeling odstraňuje horní stupnice epidermis a stimuluje tvorbu kolagenu, díky čemuž pokožka získává tón a pružnost.
 2. Masáže a tělové zábaly s mořskými řasami- dokonale zvyšují tón a dodávají pokožce pružnost.
 3. Mezoterapie- během zákroku pronikají do pokožky vitamíny a další prospěšné látky, což přispívá k rychlému uzdravení.Tento postup je kontraindikován během těhotenství a kojení.
 4. Broušení jizev- tento postup pomůže zmírnit strie na kůži nebo je dokonce zbavit.

Pokud ani jedna z výše uvedených metod nepomůže odstranit strie, pomůže pouze plastická chirurgie.Před tak důležitým krokem je důležité zvážit klady a zápory.

Péče o ženské tělo po 30 letech

Postupy v domácnosti mohou vzhledem ke své pravidelnosti přinést dobré výsledky a žena ve věku 30–35 let bude vypadatne horší než za 25 let.Od 35 let by mělo být tělo sledováno vědoměji a pečlivěji, protože v tomto věku začínají v ženském těle hormonální změny, metabolismus se zpomaluje a narušuje se rovnováha vody.

V tomto věku velmije snadné získat nadváhu, ale zbavit se toho není tak snadné jako za 20 let.Pokud žena vede sedavý životní styl, pak svaly ztratí svou pružnost a stanou se ochablé a jejich uvedení do tónu je již mnohem těžší.

Aby vypadali atraktivní a měli krásné tělo po 30 letech, odborníci radí:

 1. Správná vyvážená výživa- musí být přítomna ve stravěesenciální vitamíny, stopové prvky, bílkoviny a vláknina.Doporučuje se vyloučit nezdravá jídla: soda, rychlé občerstvení, mastná, smažená a různá konzervovaná jídla.
 2. Sportje povinnou součástí u žen starších 30 let.Můžete trénovat doma i v tělocvičně.Třídy by měly být alespoň 3krát týdně.Nezapomeňte také na každodenní ranní cvičení.
 3. Zdravý životní styl- v zájmu zachování krásy a mládí pokožky se vyplatí navždy opustit takové špatné návyky, jako je kouření a pití alkoholu.
 4. Po 30 letech si ženy často vyvinou cévní síť na nohou .K tomu dochází v důsledku stagnace krve.Aby se předešlo žilní nedostatečnosti, lékaři doporučují, abyste si nesedli se zkříženýma nohama, nenosili oblečení, které je pro vaše nohy příliš těsné a sportovalo.
 5. Ženské tělo potřebuje doma každodenní péči(masky, tělové zábaly, drhnutí, péče o péče).
 6. Návštěva kosmetičky se doporučuje jednou za 3 až 4 měsíce. Pokud neexistují žádné zvláštní problémy s pokožkou, můžete provést domácí péčipodmínky.
 7. Ženské tělo potřebuje pravidelnou masáž- samotná masáž je velmi užitečná a po 30 letech je nezbytná, zejména v problémových oblastech (žaludek, boky).Můžete se zaregistrovat a absolvovat masážní kurz od specialisty, ale masáž můžete provádět i sami.Stejně jako jinde je zde důležitá pravidelnost.
 8. Kosmetika proti stárnutí. Kůže těla, stejně jako kůže obličeje, musí dostávat nezbytnou péči.Za 30 let všechny stejné fáze péče: čištění, zvlhčení a výživa.V souladu s věkem musí být vybírána pouze kosmetika.V přípravcích proti stárnutí existují speciální složky, které zpomalují proces stárnutí pokožky.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Ranní cvičení pro osoby starší 40 let, 50. Cvičení gymnastiky na hubnutí, videonávody.

Péče o tělo po 40 letech

Pravidla pro péči o tělo po 40 letech zůstávají v zásadě stejná jako ve věku 20–30 let.Při výběru pečovatelských produktů je třeba mít na paměti možné kontraindikace, i když se jedná o přírodní kosmetické výrobky.

Zde jsou některé recepty, jak se o sebe doma postarat:

 1. Káva a med drhnout- zahuštěnou čerstvě uvařenou kávu lze smíchat s medemve stejných proporcích.Kávové částice dokonale odlupují mrtvé buňky a med vyživuje pokožku a činí ji hedvábnou.Takový peeling lze použít 2krát týdně.
 2. Oloupání ze sody a soli- 1 polévková lžíce musí být smíchánastolní sůl a 1 polévková lžícejedlá soda.Do směsi přidejte trochu vody a sprchového gelu.Dobře promíchejte a naneste na suchou pokožku.Masírujte tělo krouživým pohybem a poté opláchněte teplou vodou.Po loupání naneste na pokožku zvlhčovač nebo kokosový olej.Tento postup je dobré provést před spaním, aby měla pokožka čas vyživovat.Následující ráno bude pokožka hladká a sametová.
 3. Koupele s léčivými bylinkami- k takové koupeli budete potřebovat 1 litr bylinného odvarku.Můžete si vzít nějaké bylinky: heřmánek, provázek, měsíček, řebříček nebo sbírat bylinky do koupele.Bylinné koupele pomohou relaxovat a mají také antimikrobiální vlastnosti, přispějí k rychlému hojení ran, akné (pokud existují).
 4. Každé ráno omývat pokožku obličeje kostkou ledu se zeleným čajem- pomůže to udržet pokožku v dobrém stavu.

Ženy po 40 letech v létě by měly používat opalovací krém.

Po 40 letech dochází v kůži k nevratným procesům a věkové skvrny mohou na těle způsobit věkové skvrny.Také díky silné expozici ultrafialovému záření se na pokožce mohou objevit další vrásky.Problémy, které se často vyskytují u žen po 40 letech, jsou nadměrné pocení.

Pro snížení pocení se doporučuje ráno a večer užívat sprchu s kontrastem.Kromě toho není zakázáno brát dovnitř speciální sbírky bylin. Ženské tělo potřebuje po 40 letech pečlivé dodržování vodní rovnováhy. Denně by se mělo vypít nejméně 2 litry.čistá voda.

Vzhledem k tomu, že kůže v tomto věku je rychle dehydratovaná, může nedodržení pitného režimu vést ke suché kůži ak dalším vráskám.Kromě toho je důležité sledovat spánkový vzorec, protože ve snu se aktivně obnovují kožní buňky.

Norma spánku pro lidské zdraví je 8 - 9 hodin.

V dospělosti musí žena udržovat zdravou stravu, protože metabolismus zpomaluje a dokonce i ta nejkrásnější postava může velmi snadno zkazit.Pokud existují další libry, pak je lepší zhubnout pomalu, protože rychlé hubnutí může způsobit ochablou pokožku (a přebytek kůže lze odstranit pouze chirurgicky).

Zvláštní pozornost by měla být věnována péči o nohy.Po dosažení 40 let se žena může setkat s problémy, jako je otoky nohou, křečové žíly a usazeniny solí.Abyste se těmto problémům vyhnuli, je třeba nejprve uvést váhu do normálního stavu, pravidelně používat venotonické krémy a samozřejmě vybrat pohodlnou obuv.

Po 40 letech by mělo být nošení vysokých podpatků opuštěno ve prospěch praktičtějších bot s nízkými (ne více než 5 cm) podpatky.

Nezapomeňte na ruce, protože dávají ženskému věku.Po 40 letech se kůže na rukou vyschne a ztenčí.Proto je nutné použít zvlhčovač několikrát denně, v zimní sezóně by to měly být mastné výživné krémy a pleťové vody. Aby se zabránilo suchosti a podráždění jemné kůžeruce, všechny domácí úkoly musí být provedeny pomocí domácích rukavic.

Vynikajícím doplňkem by byly masky na ruce nejméně dvakrát týdně.Není nutné uchýlit se k drahým prostředkům nebo jít do salonu, můžete si vzít k dispozici prostředky.Například naneste kefír nebo zakysanou smetanu na pokožku rukou po dobu 5 až 10 minut.Tyto jednoduché masky učiní vaši pokožku neuvěřitelně jemnou a sametovou.

Ošetřovatelská péče o ženské tělo po 50 letech

Tělo ženy se do 50 let velmi mění.K takovým změnám vzhledu je třeba přistupovat filosoficky a musí pochopit, že stárnutí je nevyhnutelné.Se správnou péčí o své tělo však můžete rozšířit mládí.Po 40 letech dochází v ženském těle k hormonálním změnám a kůže nezůstává neporušená.

Začíná se odloupávat, ztenčuje, objevují se vrásky, ztrácí se tón a pružnost, pod očima se mohou objevit tmavé kruhy.Proto mnoho žen ve věku 40 - 50 let má ochablost, druhou bradu a tvar obličeje se mění.Můžete odstranit bradu a utáhnout ovál tváře, dělat zvláštní denní cvičení pro obličej a krk.

Taková cvičení netrvá déle než 10 minut.Stejně jako jinde je zde důležitá pravidelnost.Teprve pak bude výsledek.

Při výběru kosmetických prostředků by měla být věnována pozornost označení „50+“.

Taková kosmetika díky svému složení ovlivňuje hluboké vrstvy kůže, což umožňuje zlepšit její stav.

Obvykle ve složeníkosmetika proti stárnutí zahrnuje takové složky jako:

 • vitamíny A, B a C - zadržují vlhkost a zvyšují průtok krve;
 • retinoidy - pronikají do hlubokých vrstev odlupující se kůže a čistí je;
 • aminokyseliny;
 • kolagen;
 • elastin;
 • kyselina hyaluronová.

Kartáčování celého těla je povoleno maximálně 1krát týdně a pouze s jemným kartáčováním. Takový nástroj by měl sestávat z jemných čistících částic, protože v tomto věku může být kůže snadno natažena a poškozena.Při drhnutí velkými částicemi bude kůže podrážděná a začne se odlupovat.Po drhnutí musíte na tělo aplikovat intenzivní zvlhčovač.

Ženské tělo po 50 letech potřebuje také salonové procedury.

Nejoblíbenější postupy pro ženy v dospělém věku:

 1. Zvedání nití- velmi tenká nitě se zavádějí do pokožky pomocí mikrořezání.Někteří lidé porovnávají tuto metodu s konturováním.Tento typ zvedání znatelně zdůrazňuje obrys obličeje a dává pokožce tón.Účinek trvá několik let.
 2. Hardwarová kosmetologie:Thermage - rádiové frekvence ovlivňují hlubší vrstvy dermis, což zvyšuje produkci kolagenu.Dochází tedy k faceliftu.Účinek takového postupu trvá 5 let.
 3. ​​
 4. Laser Fraxel- kurz omlazení je určen pro 4-6 procedur, ale znatelný efekt bude po návštěvě prvních procedur.Laser působí na kůži a zvyšuje produkcikolagen, elastin a kyselina hyaluronová.

Po 50 letech se doporučuje snížit spotřebu masa a zcela odstranit mastné odrůdy, protože masné výrobky v tomto věku se pro tělo stávají příliš těžkým jídlem. Je povoleno jíst maso nejvýše 2krát týdně. Rovněž stojí za to upustit od používání mastných, smažených, uzených a slaných potravin ve prospěch dušeného a pečeného masa.

Zvyšuje množství komplexních uhlohydrátů ve stravě, čerstvém ovoci a zelenině, vláknině a nízkotučných rybách. Jednou za šest měsíců je nutné užívat komplex vitamínů.

Aby ženské tělo potěšilo své formy a krásu po dlouhou dobu, je nutné dodržovat všechna doporučení.Pohled 40 na 60 let není vůbec mýtus.Tomu napomáhá pečlivá osobní péče od útlého věku.Užitečné a správné návyky péče o tělo pomohou ženě zůstat po dlouhou dobu mladou a krásnou.

Autor:Svetlana Eliseeva

Návrh článku:Oksana Grivina

Video o péči o tělo

Bezcenné triky osobní péče: