Práškové obočí.Co to je, fotografie před a po tetování, technika stříkání, jak dlouho to trvá

Trendová technika, která vám umožní vytvořit ten nejpřirozenější efekt - práškové obočí.Na fotografii před a po zákroku lze pozorovat rozdíl.Po postřiku vypadají linie objemněji, silněji a nasyceně.

Často je technika korekce práškového obočí srovnávána s mikroprohýbáním.Před výběrem jedné nebo druhé metody je důležité porozumět rozdílu mezi nimi, stupni účinnosti techniky a seznámit se s charakteristikami postupu a péče, indikací a kontraindikací.

Práškové obočí - co to je a kdo mu vyhovuje

Práškové stříkání obočí - technika stínování salonů atd.Přinesl zkušený umělec tetování.Speciální způsob nanášení pigmentu vám umožní dosáhnout expresivity, rovnoměrného stínu a ostrosti linií, čímž vytvoří efekt přirozeného obočí.

Po aplikaci barviva vypadají obočí přirozeně, účinek je vizuálněpřipomíná obarvení obočí měkkou tužkou nebo oční stíny s opeřením.Make-up v důsledku rozprašování prášku je čistý, lehký, nenápadný, s důrazem na vzhled.

Práškový nebo pixelový způsob nanášení pigmentu je vhodný pro:

 • majitele blond vlasů k vyhlazení a zjemnění.harmonický rozdíl mezi odstínem obočí a kadeří;
 • obočí nedostatečné hustoty s „mezerami“ - dutiny, které vyžadují další vyplnění barvou;
 • ti, kteří si chtějí vyrobit trvalou - make-up, který nevyžaduje každodenní aplikaci nebo opravu;
 • zdůraznění nebo oprava přirozeného obrysu obočí;
 • ti, jejichž obočí pod vlivem UV záření podléhají vyhoření;
 • rozdávání linií péče o vlasy, pokud chloupky rostou různými směry.
 • ​​

Principem technologie pixelů je subkutánní aplikace pigmentu.Barvivo, na rozdíl od standardního tetování, není vstřikováno tak hluboko, pouze do horní vrstvy epidermis.Kůže je minimálně poškozena, takže tento jemný způsob tetování je méně bolestivý a vyznačuje se krátkou dobou hojení.

Mistr nakreslí mnoho malých teček, které tvoří obecné obrysy čáry, aby se dosáhlo hladkého prolnutí.

Výsledkem je, že se pigment nastříká na kůži, ale neleží v souvislé nasycené vrstvě.Na rozdíl od klasického tetování je metoda stříkání zcela závislá na přírodních datech, protože je možné ji opravit pouze bezkardinální změny v barvě, tvaru, rozvržení čar.

Práškové obočí.Techniky tetování.

Tato technika je vhodnější pro majitele barevného typu jaro-léto - s blond vlasy a světlou pokožkou.

U tmavovlasých dívek je stříkání práškem vhodné v případech, kdy se nepožadují kardinální změny vzhledu, ale je třeba nastavit nenápadné akcenty, mírně upravit přirozený tvar, přidat objem a výraznost.Práškové tetování nemůže nahradit obočí v případě, že linky prakticky chybí.

Přibližné náklady v salonech

Prašné obočí (před a po fotografiích lze vidět níže) - nová moderní technika, která je populární.

Cena postřiku závisí na několika faktorech:

 • složitost práce;
 • kvalifikace a praxe mistra browisty;
 • kategorie, náklady a kvalita pigmentů;
 • úroveň kabiny a kvalita vybavení;
 • umístění kabiny.

Takže náklady na tetování v salonech hlavního města kvalifikovaným mistrem obočí se pohybují od 5 000 rublů.V regionech je cena sezení obočí mírně nižší, od 3500 do 4 000 rublů.

Co je to mikrobladící obočí?

Mikrobladění nebo biotatuáž je moderní ruční technika.K vytvoření krásné linie a vyplnění dutin pigmentem nejsou zapotřebí žádné stroje ani speciální zařízení, úspěch a estetika výsledku závisí zcela na dovednosti obočí-mistra.

Princip vytváření krásných,s bohatým přírodním odstínem, linie spočívá v aplikaci na kůži pomocí speciálního zařízení s mikroventilkami mělkých řezů.Pigment je veden do mikronadres, což umožňuje dosáhnout co nejpřirozenějšího obrazu s napodobením chloupků.

Hloubka mikrořezů musí mít určitou velikost: při příliš povrchním nanesení může pigment migrovat, zkreslit obrysy nebo na krátkou dobu odstranit spolu s mrtvou vrstvou buněk.Pokud je řez proveden příliš hluboko do epidermis, mohou v oblastech mikro-incizí zůstat jizvy.

K provádění mikrobladění se používají 2 hlavní způsoby aplikace řezů pigmentem:

 • Evropská- klasická technika se stejnýmchloupky;
 • Východní- komplikovanější techniku ​​provedení, s nejpřesnějším vzorcem napodobujícím přirozený růst vlasů.

Charakteristickým rysem metody, která je někdy považována za nevýhodu, jsou vysoké kvalifikační požadavky velitele.Práce při nanášení mikro-zářezů se šperky šperky vyžaduje chirurgickou přesnost akce, takže ruka pána musí být pevná.

Za předpokladu, že brovist je vysoce kvalifikovaný, a pokud se používají vysoce kvalitní pigmenty, je možné dosáhnout jedinečného výsledku ve formě přirozených čistých linií bez vulgarity, což je účinek přirozeně udržovaných obočí.Cenový benchmark pro mikrobladění v salonech hlavního města - od 8000 rublů.

Nenechte si ujít nejvíceoblíbený sloupcový článek:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Rozdíly mezi postřikem obočí a mikrobladěním

Práškové obočí a metoda mikrobladění jsou poněkud podobné a vytvářejí přirozený efekt.Můžete vidět rozdíl na fotografiích před a po, protože při aplikaci pigmentového prášku se vytvoří stínový efekt se stínováním a pomocí mikrobublinek se vytvoří více zvýrazněné vlasové linie.

Obě metody jsou účinné, moderní a jsou oblíbené u žen různých věkových kategorií.Abychom si sami určili vhodnější metodu, je důležité jasně pochopit rozdíl mezi metodami nanášení pigmentu a tvorbou krásné linie obočí.

V tabulce jsou uvedena hlavní ustanovení, kroky, zásady provádění, účinnost, nuance přípravy a péče s analýzou rozdílů mezi těmito dvěma technikami.

Princip Prášek potažený Mikrobladění
Způsob nanášení pigmentu Mechanický, pomocí speciálního tetovacího stroje Manuál, ruční použití zařízenípomocí mikro-lopatkového manipulátoru
Hloubka penetrace pigmentu Pigment se zavádí do hloubky 0,8 až 1 mm subkutánně Pigment se zavádí do hloubky 0,5 -0,7 mm subkutánně
Technika Použití bodů pixelů vibracemi k vytvoření rovnoměrného stínovánía Násadová ruční technika s aplikacívlasový vzor
Efekt Světlý, hladký stín, jako pečlivě zastíněné stíny Akcentovaný, přírodní, s jasně definovanou čarou a kresbou chloupků
Předběžná příprava Vytvoření náčrtu, kreslení formuláře s vyplněním barvy Předběžné načrtnutí hlavního formuláře, kreslení tahů bez náčrtu
Bolestivost postupu Bolestně prochází.Jehla manipulátoru, pohybující se vysokou rychlostí, s vysokou frekvencí, může opakovaně zasáhnout stejný bod Téměř bez bolesti.Mikrořezy se provádějí jednou v mělké hloubce
Období zotavení Do 10 dnů Do 1 měsíce
Doba trvání účinku Až 4 roky Až 2 roky
Cena Od 4 000 ot.Z 8 000 rublů.

Při výběru možnosti nanášení pigmentu na linii obočí by mělo být zřejmé, že aplikace prášku není vhodná pro každého.Pokud se vám účinek nelíbí, musíte počkat několik let.Mikrobladění umožňuje vytvořit přirozený efekt, který je někdy nerozeznatelný od přirozeného nenatřeného obočí.

Přesné kreslení chloupků je univerzální základ, který lze mírně zabarvit stínováním tužky nebo stínů a dosáhnout výraznějšího účinku pro večerní nebo sváteční make-up.

Jednou z nevýhod této metody je vysoká cena, která je způsobena ručně vyráběnými šperkypráce, stejně jako vysoká pravděpodobnost zjizvení v řezech, pokud je práce vykonávána amatérem bez zkušeností.

Obecné vlastnosti

Masters Browning v každém jednotlivém případě mohou po vyhodnocení výchozích údajů a vzhledových rysů doporučit jednu nebo druhou techniku.Velmi často, pro dosažení co nejpřirozenějšího a nejexpresivnějšího 6D efektu, můžete kombinovat techniky kombinací rozprašování prášku a mikrobladění.

Obě metody, i přes několik rozdílů, mají mnoho podobných pozitivních rysů:

 • Naturalness .Obě techniky vytvářejí krásný přírodní efekt.
 • Individualita .Před každou procedurou, obočí mistr bere v úvahu osobní vlastnosti: směr růstu vlasů, jejich délka, hustota, přítomnost dutin, objem a stín.
 • Životnost .Výsledek získaný technologií mikrobladění nebo práškové technologie zůstává po dobu nejméně 2 let.
 • Okamžitý výsledek .Krásný tvar, ostrost čar a barevný jas lze pozorovat ihned po sezení.
 • Barevné podání .Barva ošetřených vlasů se po celou dobu radikálně nemění, postupně se stává mírně méně nasycenou.
 • Paleta .Pro každou z těchto metod jsou nabízeny různé odstíny kvalitních pigmentů.V případě potřeby může master kombinovat barvy.
 • Příprava .Pro každý postup je nutné provést řadu přípravných opatření i jednánítestování alergií a individuální nesnášenlivosti drog.
 • Výběr formuláře .Před procedurou průvodce dokončí celou architekturu obočí architektury a vybere nejúspěšnější tvar, tloušťku, délku a ohyb linií.

 • Care .Oba typy postupů jsou minimálně invazivní metody, kdy se pigment zavádí do horních vrstev epidermis.Pro rychlé hojení ran a prodloužení estetického efektu je pozorována jednoduchá péče.
 • Přítomnost kontraindikací .Před provedením mikrobladicího postupu nebo postřiku pixelů je důležité seznámit se s řadou kontraindikací a, pokud některá z nich existuje, odložit postup.

Podobnost obou technik spočívá v pohodlí a všestrannosti.

Mikrobladicí a prášková technologie vám umožňuje vytvářet krásně definované linie s jemnou přírodní barvou, která je typická pro přírodní obočí.

​​

Každá metoda má své vlastní nuance nanášení pigmentu, obě metody nezahrnují vyplnění barvou, jako v klasickém tetování.Aplikace je roztříštěná, což vyžaduje profesionalitu a přesnost jednání od mistrů.

Komu jsou techniky vhodné

Práškové obočí (fotografie před a po jsou uvedeny v článku) vám umožní krásně zdůraznit přirozenou formu, mírně dát stín, aniž by zásadně změnila přirozená data.Pomocí metody mikrobladění můžete nastavit potřebné akcenty, mírně upravit tvar, přidat jasu do barvy a zároveň zachovat přirozené linie a chloupkydobře udržovaný výhled.

Tato nebo ta technika je vhodná v různých případech:

 • Prášková metoda postřiku je vhodnější pro dívky po 30 letech, které chtějí vždy vypadat úhledně a reprezentativně.Řádky jsou hladké, výrazné, bez jasně definovaného ohraničení.
 • Mikrobladění je vybráno dívkami mladšími 30 let, které hledají nový jasný obraz, a pokud je to žádoucí, provedou opravu.
 • Pokud jsou chloupky na obočí přirozeně tenké, bez hustoty, pak se tyto dvě techniky spojí, aby vytvořily objem a jednotný přirozeně intenzivní stín.

 • Mikrobladění je vybráno za účelem vytvoření akcentu, výrazných linií s konturovaným obrysem, ale s nejpřirozenějším efektem úhledně rostoucích vlasů.
 • Prášková technika vám umožní zapomenout na každodenní líčení po dobu několika let, vytvořit rovnoměrnou barvu obočí s mírným důrazem na vzhled.
 • Mikrobladění je vybráno v případech, kdy je nutné opravit asymetrii obočí.
 • Dívky jarního nebo letního barevného typu s blond vlasy volí stříkání prášku.Pomocí kresby pixelů můžete harmonizovat vyvážení barvy vlasů a obočí.

Při výběru techniky je také třeba zvážit skutečnost, že tetování je bolestivější, doba zotavení po mikrobladění zabere méně času.Nelze tvrdit, že jedna metoda je lepší nebo horší než jiná, každá technika má kladné i záporné stránky, což vám umožní vyřešit určité estetické problémy.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Kontraindikace

Aby nedošlo k opačnému účinku nebo vzniku negativních vedlejších účinků, je třeba dodržovat bezpečnostní opatření.Jedním z bezpečnostních pravidel - společných pro mikropropouštění a stříkání prášku - je analýza přítomnosti kontraindikací.

Platí pro:

 • individuální nesnášenlivost pigmentových složek;
 • diabetes mellitus ve fázi dekompenzace (v jiném případě s vysokým obsahem cukru potřebujete lékařskou konzultaci a písemné povolení lékaře);
 • období těhotenství a laktace;
 • přítomnost infekčních a virových chorob, horečka;
 • patologie neurologické povahy, epilepsie;
 • kožní léze, rány, škrábance, řezy, dermatitida v pracovní oblasti;
 • tvorba rakoviny;
 • virová hepatitida, AIDS, infekce HIV;
 • přítomnost mateřských znamének, papillomů, molů v oblasti aplikace pigmentu;
 • akné v akutním stadiu;
 • krevní patologie, špatná srážlivost, známky hemofilie;
 • hypertenze, poruchy kardiovaskulárního systému.
 • Nedoporučuje se provádět procedury v období menstruace, po plastické operaci (musí to trvat alespoň 6 měsíců), a také bezprostředně po některých kosmetických procedurách - chemické slupky,hloubkové čištění, invazivní omlazovací techniky.

  Příprava na postup

  Práškové obočí, fotografie před a po prokázání účinnosti techniky - jedná se o jednu z nejlepších moderních metod korekce krásy.Procedura je docela bolestivá, se zavedením pigmentu subkutánně.

  Aby bylo možné výsledek uložit co nejdéle a zkrátit dobu hojení, musíte se připravit na tetování:

  • Na 10-14 dnů pro vyloučení jakýchkoli estetických postupů pro obočí.
  • Vyvarujte se UV záření na oblasti obočí a do solária.
  • Do dvou týdnů zahájit prevenci herpetické terapie, aby se zabránilo rozvoji infekce.
  • Den před zasedáním by se neměla zneužívat silná káva, kouření, alkohol, energetické nápoje.
  • Vyloučit léčbu přípravky na ředění krve, kořenitých a slaných jídel ze stravy, aby nedošlo k vyvolání otoku.

  Před zákrokem se doporučuje provést alergický test na složkách pigmentu, protože negativní reakce těla může vést k nežádoucím vedlejším účinkům.

  Technika stříkání prášku

  Postup se provádí v několika fázích:

  1. Příprava pracovní oblasti.Master provádí odstraňovač make-upu, který důkladně čistí pokožku od nečistot a make-upu.
  2. Provádění modelování a korekce tvaru s odstraněním dalších chlupů nebo nití pinzetou.
  3. Příprava náčrtu s nakreslením obrysů a ohybůkosmetická tužka.
  4. Přizpůsobení barvy pigmentu.
  5. Dezinfekce místa a použití primární anestézie na citlivou oblast za účelem snížení bolesti při zákroku.
  6. Kreslení obrysu vibračním tetovacím strojem s pigmentem naneseným subkutánně pomocí manipulační jehly.
  7. Bodové plnění celé čárové linie pigmentem.
  8. Ošetření fixačním prostředkem.

   Při nízkém prahu bolesti lze sekundární anestezii provést v kterémkoli stadiu.Je důležité odlišit nepříjemné pocity od bolesti, protože opakovaná anestézie negativně ovlivňuje tělo.Barva se upraví během relace, intenzita odstínu bude záviset na počtu použitých vrstev.

   Péče po zákroku

   Práškové obočí (fotografie před a po jasném zobrazení výsledku) vyžadují pečlivou péči.

   Za účelem udržení původního jasu pigmentového stínu a zkrácení doby rehabilitace po tetování je třeba dodržovat pravidla péče:

   • Během 2-3 dnů po postřiku je nutné omezit expozicivlhkost do ošetřované oblasti.
   • Po dobu 4-5 dnů neaplikujte na postřikovou plochu dekorativní kosmetiku.
   • Nepoužívejte drhnutí, čištění do 1 měsíce po nanesení pigmentu.
   • Při loupání a krustování je neroztrhejte.Pro změkčení oblasti podél kontury naneste vazelínu.
   • Na 3–4 týdny nevylučujte návštěvy saun, lázní a bazénů.
   • Když jdete ven, používejte sluneční brýle zakrývající liniiobočí nebo použít opalovací krém.
   • Při tvarování vlasů nebo vyfukování vlasů se vyhněte vniknutí horkého vzduchu do ošetřované oblasti.

   Po postřiku se nedoporučuje provádět agresivní kosmetické postupy, používat produkty obsahující alkohol, peroxid vodíku.

   V každodenní péči je nutné vyloučit výživné krémy s alkoholovým základem, které inhibují proces hojení.Hydratujte pokožku vatovým tamponem namočeným v mandlovém, olivovém nebo broskvovém oleji.

   Proces hojení

   I po jemném tetování postřikem mohou být některé nepříjemné.Proces hojení může trvat několik dní až několik týdnů.Může být doprovázeno mírným svěděním, pocitem sucha, tvorbou krustů, které jsou silně odrazovány.

   Zkušený mistr s pouhým okem uvidí oblasti, kde se krusty samy od sebe a kde byly násilím odstraněny .Kůrky zmizí ve 4. až 5. den, po kterém obočí získají přirozenější a elegantnější vzhled.Někdy je příliš bledý odstín tetování.

   Může to být způsobeno tím, že horní vrstva epidermy se úplně nezhojila a částice barvy se objevují skrz film mladé kůže.Konečná stabilizace barev může být pozorována 2-3 týdny po zákroku.

   Doba trvání účinku a následná korekce

   Doba trvání účinku může záviset na několika faktorech:

   • odvěk. Až 25 let probíhá regenerační proces rychleji, takže výsledek nebude trvat déle než 1,5–2 roky.U žen po 40, může pigment zůstat původní 3-4 roky.
   • Aktivita metabolických procesů .Zrychlený metabolismus a aktivní sport přispívají k rychlejšímu vylučování pigmentů.
   • Časté používání křovin .Promývání eliminuje stratum corneum a spolu s tím se postupně odstraní pigment.
   • Imunitní systém a obranné reakce .Ve vzácných případech může být pigment odmítnut tělem o 50-90%.
   • Vliv slunečních paprsků na návštěvu solária .Časté opalování vede k vyblednutí.

   První korekce tetování se provádí po 1-1,5 měsících, aby se výsledek dokončil k ideálu.Následné opravy se provádějí 1-2krát ročně.Pokud to není provedeno včas, objeví se pigmentový základ, který může dát neočekávaný stín.

   Modrá se může objevit na černém pigmentu a červená na hnědém.V průměru může doba trvání estetického účinku rozprašování prášku trvat 2-3 roky, poté můžete provést korekci.

   Nežádoucí účinky

   Po postřiku obočím se mohou objevit následující nežádoucí účinky:

   • otok;
   • hematomy;
   • jizvy;
   • infekce;
   • výskyt erytému;
   • bolestivé svědění, kopřivka;
   • alergické reakce.

   Někdy může být výsledkem nepříjemné „překvapení“ -nerovnoměrné zbarvení, špatný tvar nebo barva.To je estetické riziko technologie.Práškovou techniku ​​je obtížné napravit, druhý postup nebo mikrobladění pomůže situaci trochu napravit, ale ne dříve než po 2-3 měsících.Před korekcí je nutný opakovaný alergický test.

   Aby se předešlo negativním projevům po tetování obrazových bodů, je třeba věnovat pozornost profesionalitě, zkušenostem obočí, dodržování hygienických norem, kvalitě vybavení a pigmentů použitých při práci.

   Technika práškových obočí umožňuje dosáhnout harmonického přírodního efektu s dokonale stínovaným stínem, výsledky lze vidět na fotografii před a po tetování.Tato metoda permanentního make-upu je estetická, produktivní, méně traumatická a odolná.Vyžaduje mistra vysoké profesionality, dodržování pravidel septiku a používání vysoce kvalitních pigmentů.

   Návrh článku:Anna Vinnitskaya

   Video o technologii prachových obočí

   Prášková obočí - nová technologie: