Prací mýdlo na vlasy.Výhody a poškození, jak používat, fotografie, recenze

Prací mýdlo jako multifunkční výrobek pro domácnost se aktivně používá nejen k hygienickým účelům.Může být součástí receptu na zlepšení pokožky a vlasů v domácí kosmetice, kosmetických procedurách a preventivních opatřeních.

Mýdlo na praní má jedinečné vlastnosti - díky vysokému obsahu alkálií dokonale čistí a bělí.Mýdlo má silný antimikrobiální, fungicidní, hojivý účinek.Léčí některé kožní léze: lehké popáleniny, škrábance, oděrky, plísňové infekce.Urychluje hojení ran a ran.

Rovněž jsou prokázány antiseptické vlastnosti mýdla.Jakmile byl použit jako „chirurgická rukavice“.Umyli si ruce.Čekali, až to uschne.Výsledný film snížil riziko infekce během chirurgického zákroku.Protože takový mýdlový povlak má dezinfekční účinek.

Nenechte si ujít nejoblíbenější nadpis:Módní barvy vlasů v letošním roce.Fotografie a trendy kadeřnictví.

Popis pracího mýdla

Mýdlo na praní je zcela hypoalergenní.Je to produkt šetrný k životnímu prostředí.K jeho výrobě se používá přírodní zelenina, zvíře a tuky.Podávají se umělé mastné kyseliny.Kompozice neobsahuje konzervační látky, barviva, parfémy.Prací prostředek je bezpečný pro děti, zvířata.Nepůsobí destruktivně na povrchy nebo textilie.

Ale i přes jeho pozitivní vlastnosti je třeba poznamenat, že jsou negativní.Prací prostředek obsahuje velké množství kyseliny, která může vyvolat alergickou reakci u lidí s citlivou pokožkou.

Je třeba zvolit mýdlo pro domácnost velmi pečlivě, protože bezohlední výrobci přidávají do původní formulace chemické nečistoty, které dráždí pokožku.

Mýdlový produkt se nemůže zbavit zápachu acetonu a benzínu.Klasické domácí mýdlo je pevná látka s charakteristickým mýdlovým zápachem.Obvykle má tvar tyče, na kterénápis je stisknut. Čísla ukazují, kolik procent mastných kyselin je v mýdle.

Jeho barva sahá od světle béžového odstínu po tmavě hnědý tón.Čím tmavší je barva kusu, tím méně byl čištěn.Taková tyč má nepříjemnější zápach.Zdroje označují dvě verze původu mýdla na prádlo.Ve skutečnosti jsou obě považovány za správné.Francouzská verze je později vylepšena.

Poprvé se mýdlový výrobek, jako je moderní, objevil kolem roku BC v roce 2800. Byl vyroben ve starém Sumeru v Babylonu.Používá se také v Římě v Egyptě.Hliněné tablety zachovaly výrobní technologii.Našli se v Mezopotámii.

Slovo „mýdlo“ označující prací prostředek bylo pojmenováno po stejnojmenném kopci Sapo, jak říkají tablety.Hora byla zvyklá obětovat zvířata bohům.Na hranici byly spáleny.Zbytky byly smíchány s výsledným popelem.Masa byla odplavena dešti na svazích Tiberu.Tam lidé prali oblečení.

Někteří z místních si všimli, že na tomto místě bylo prádlo mnohem lépe prát.Takže recept byl vynalezen.Prací mýdlo (vlasový detergent poprvé začal vyrábět v Marseille) se nazývá jinak Marseille.Výroba mýdla byla založena na území Provence ve středověku.

Hlavními složkami mýdlové báze byly sůl a olivový olej. Město poprvé oficiálně vyrábělo mýdlo v roce 2007v průmyslovém měřítku, stal se francouzskou Marseille XVI. století.Louis XIV vydal výnos v 1688. Monarcha zakázal použití živočišných tuků pro výrobu mýdla.Továrna na mýdlo měla používat pouze olivový olej.

Majitel, který porušil zákon, byl potrestán velmi přísně.Jeho továrna byla zavřená a viník byl vyloučen z Provence.Během francouzské revoluce se mýdlo Marseille rozšířilo.V té době to vážně konkurovalo anglickým a pařížským lékům na mýdlo.Pro první recept byl odebrán palmový olej a druhý z arašídů.

Brzy Marcel začal dostávat stejné a různé další oleje.A továrny na mýdlo ve městě začaly přicházet s novými recepty na výrobu hygienického produktu.Na území SSSR bylo ve 30. letech poprvé vyrobeno hnědé mýdlo s potiskem 72%.Základem byl recept na francouzský organický chemik Michel Eugene Chevrelier.

Původní instrukce obsahovala 2 druhy tuku.Formulace byla vylepšena.Nový vzorec obsahuje 3 přísady, zásady, želatinu.Mýdlo 2. kategorie - 64% bylo propuštěno v 50. letech.

Z jakého mýdla na praní se vyrábí

Výrobek obsahuje tyto složky:

 1. Živočišné tuky .Používejte hovězí, vepřové, jehněčí nebo rybí olej, který není vhodný pro potraviny.Všechny tyto složky jsou předem ošetřeny, vyčištěny, vyběleny, deodorovány.Někdy výrobci dali palmový, slunečnicový olej, olej z palmových jader.
 2. Mastné kyseliny .K receptu jsou často přidávány náhražky syntetických tuků (FFA).Například lauric, linoleic, stearic.Dávají mýdlovou tvrdost.Nechte vsáknout do studené vody.Vylepšete vlastnosti pěny.Jejich počet: 64-65% - 70-72%.
 3. Kaolin (bílá porcelánová hlína) .Většina je obsažena v mýdle, které má známku 72%.Tato látka změkčuje nepříznivé účinky všech zásad.Pozor!Pokud tato složka není ve směsi přítomna, neměli byste tímto produktem umýt vlasy a tělo.
 4. Alkali (soda) .Jedna z hlavních složek detergentu.Na kadeře působí nejagresivněji.Neobsahuje však v baru více než 0,2%.
 5. Čerstvá voda .Kapalina se přidává během výroby jakéhokoli mýdla.
 6. Sodík .Je nutné odstranit skvrny z tkání.
 7. Salomas .Potravinová složka používaná při výrobě margarínu.Technický analog je umístěn v mýdlové základně.
 8. Kalafuna .Někdy se přidává látka, aby se zlepšilo rozpuštění, napěnění v ledové vodě a zvýšila se skladovatelnost produktu.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účes pro střední vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Jak vyrábět prací mýdlo

Výrobní proces se provádí v několika fázích:

 1. Tuky a louhyuložené v nádobách na vaření.Míchají všechno.Vařte to.Teplota hmoty během procesu je poměrně vysoká - 110 - 120 °.
 2. Celkemzískejte mýdlové lepidlo.Složení obsahuje 40 - 70% mastných kyselin.Látka se nalije do forem, ochladí se.Také si mýdlo na prádlo.
 3. V případě potřeby se na směs dále působí solným roztokem (elektrolyty).
 4. Dochází ke stratifikaci hmoty.Horní část se použije k vytvoření zdravého mýdla a spodní vrstva se použije k přípravě insekticidního detergentu.

Skladování mýdla na praní

Je-li pevné mýdlo zakoupeno na skladě, není z něj odstraněn obal, ať už jde o papír nebo celofán.Vybalené tyče jsou zabaleny do papíru.Každý zvlášť.

Mýdlo se uchovává na suchém, dobře větraném místě při t - 0 ° - + 20 °.Přípustná vlhkost - 75%.Skladovatelnost - 5 let (60 měsíců).Produkt nemůže být ponechán v chladu, teplu, v příliš vlhké místnosti.Ztrácí své kvality.

Jaké mýdlo na praní si vybrat

Přední společnosti vyrábějí mýdlo v souladu s GOST 30266-95.

Je klasifikován do 3 typů:

Kategorie Číslolátky
I 72%
II 70%;
III 65%.

Čísla jsou vyšší, čím více mastných kyselin je přítomno.Mýdlové prostředky zahrnují mnoho zásad.Jeho hladina pH je 11 - 12 jednotek.Masivní bar je skutečné mýdlo na praní.Kvalita je považována za nejlepší.

V současnosti však průmysl vyrábí všechny druhy analogů:

 1. Liquid .To jebalené v lahvích.Vypadá jako mycí prostředek na mytí nádobí.Jeho odstín je podobný původnímu.Výrobci tvrdí, že takové mýdlo dokonale umývá oblečení a nádobí na praní.Jeho složení však obsahuje mnoho chemikálií, povrchově aktivních látek, parfémů.
 2. Prací mýdlo je dětský výrobek .Má jemnější texturu, ne tak štiplavý zápach.Mytí oblečení dětí.Ale pro vlasy rozhodně není vhodný.
 3. Bílé mýdlo .Jeho recept obsahuje bílou.Čím světlejší je odstín, tím vyšší je přítomnost hydroxidu sodného.Neměli by mýt nádobí nebo používat pro hygienické účely.Produkt dokonale čistí a čistí skvrny.
 4. Práškové mýdlo .Obvykle neobsahuje žádné přísady.Jednoduše se změní na žluté malé granule.Každá hostitelka může takový nástroj vyrobit strouhankou vlastní rukou.Pro pračky se doporučují hobliny mýdla.
 5. Ve formě mastitoto mýdlo také produkuje průmysl.

Podobný mýdlový produkt je k dispozici v široké škále na pultech obchodů.Ale tradiční kusové mýdlo zůstává stále nejlepší.

Vlastnosti mýdla na praní

Hnědohnědý pruh je zcela přírodní, účinný produkt.Používá se při mytí dětských věcí, při úklidu pokojů a při kosmetických procedurách.

Kosmetika

Prací mýdlo (prací prostředek se používá pro změkčení vlasů, zvýšení hustoty, odstraněnílupy jsou velmi účinným produktem.Nástroj je zvláště užitečný, pokud je pokožka a vlasy mastné.Používá se k čištění pokožky hlavy jako peeling, loupání, smíchání s jednou ze složek: sůl, soda, chlorid vápenatý.

Je přidáván do různých vlasových masek.Například kvasinky, bílkoviny, ovesné směsi.Mýdlo je ošetřeno po holení, depilaci.Dokonale odstraňuje podráždění, má uklidňující účinek.

Antibakteriální

Mýdlo na praní je vynikajícím konkurentem dobře známých kosmetických prostředků.Výborně ničí různé typy bakterií.S mýdlovým roztokem se ošetřují hygienické předměty, jako jsou kartáče na vlasy.

Baktericidní, hojivé

Je užitečné mýt domácí mýdlo.Má také schopnost účinně se zbavit pappilomu.Je pouze nutné je řešit problémové oblasti několikrát.

Pokud léze zčervená nebo dojde k nepohodlí, měli byste okamžitě zastavit postup a poradit se s dermatologem.

Mýdlo čistí hnisavé rány na hlavě, zabraňuje zánětu a v počáteční fázi léčí gangrénu.Léčí plísňové choroby pokožky hlavy.

Hypoalergenní

Mýdlo na praní je vyrobeno z přírodních ingrediencí.Proto je považován za neškodný.Tento nástroj se používá pro děti.Může být používán lidmi, kteří jsou alergičtí na jiné chemické detergenty.

Dezinfekční prostředky

Mýdlo lze použít jako preventivní prostředek proti různým bakteriím a virům.

Kontraindikace

Existují určitá omezení, pokud jde o použití mýdla na prádlo:

 1. Nejprve je to individuální nesnášenlivost.
 2. Lidé s jemnou, suchou a tenkou pokožkou by měli produkt používat s maximální opatrností.Alkalie nepříznivě působí na pokožku, vypouští je.
 3. Mýdlo na praní (zakázáno používat mýdlové výrobky na vlasy, pokud jsou natřeny umělým barvivem) se kategoricky nedoporučuje pro barevné kadeře.

  Prací mýdlo na vlasy je pro barvení přísně zakázáno.

 4. Kvůli chemickým barvám je narušena alkalická rovnováha.Zdravé tuky se vymývají z vlasové linie.Vlasy se stávají suchými, tenkými, křehkými.
 5. Pro použití mýdla je nejlepší barvit prameny přírodními barvivy.Henna, cibule slupka, basma a další podobné prostředky udělá.
 6. Dermatologové nedoporučují mytí mýdlem každý den, protože snižuje imunitu těla.
​​

Kvalitní blok má lesklý povrch.Tmavě hnědý kus má nepříjemnější zápach, jeho mycí vlastnosti jsou mnohem nižší.Těhotné ženy by mýdlo měly používat jen zřídka.

Recepty s mýdlem na praní

Mýdlo na praní je poměrně účinný produkt pro péči o vlasy, souděpodle četných recenzí žen.

Nicméně, aby to bylo užitečné, je třeba dodržovat určitá pravidla pro použití detergentu:

 1. Neměli byste se nechat unášet příliš velkým množstvím mýdla.Stačí si umýt vlasy dvakrát až třikrát za měsíc.
 2. Na kadeře je třeba použít předem připravené mýdlo.Nedoporučuje se zpracovávat prameny přímo kusem.
 3. Ti, kteří se rozhodnou používat čisticí prostředek stálým nahrazováním šampónů, by měli dbát na ochranu vlasů.
 4. Po nanesení mýdla opláchněte kadeře okyselenou vodou (1 l) přidáním jablečného octa (1 lžíce 9%) nebo citronové šťávy (1 ovoce).Roztok neutralizuje škodlivé účinky alkálií.
 5. Různé byliny mají vynikající léčivé účinky na kadeře.Můžete použít heřmánek, šalvěje, posloupnost.
 6. Mýdlo na praní (pro vlasy je nepříznivé mít na pramenech zbytky čisticího prostředku) by se mělo důkladně omýt pod silným tlakem vody.To vysušuje pokožku hlavy.

Mýdlový roztok

 • ¼ nastrouhejte část tyče;
  • pěnou hmotu v 1 litru.velmi teplá voda;
  • umyjte si vlasy mýdlovou směsí;
  • propláchněte kadeře kyselým roztokem.

  Maska

  • připraví roztok z mýdla.
  • k němu přidejte jednu nebo více složek.Můžete si vzít krém, vejce.Použijte mléko, med, rostlinný olej.
  • zpracovávají vlákna 3-4 krát připravenou sloučeninou/měsíc.
  • Zjasňující vlasy

   • šampon umýt vlasy, aby se odstranily nečistoty;
   • distribuují roztok mýdla na vlasy;
   • masáž po dobu 2 - 3 minut, opláchnutí;
   • opláchněte prameny heřmánkovým vývarem nebo vodou s přídavkem citronové šťávy, aby se účinek zvýšil;
   • po zákroku ošetřte kadeře balzamem nebo naneste výživnou masku.

   Efekt nebude hned vidět.

   Je nutné provést několik sezení, ale ne více než jednou za 7 dní.

   Prostředky pro sušené kadeře

   • umývají vlasy mýdlovým roztokem;
   • , poté se umyjte dětským šamponem;
   • vytvářejí infúze kopřivy.Opláchnou prameny;
   • stočí se do sucha bez vysoušeče vlasů;
   • počet procedur je 4 až 6 relací.
   Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní střih pro krátké vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.
   Jak odstranit lupiny

   Mnoho žen čelí podobnému problému.

   Hlavní příčiny:

   • patogeny;
   • houby;
   • porušení úrovně pH;
   • Porucha mazových žláz.

   Mýdlo na praní dobře zvládne takové úkoly.Tuky jsou dobře rozpustné v zásadách.Objem kůže je snížen.

   Roztok mýdla musí být kombinován se suchou pevnou tyčinkou, aby se účinek zvýšil:

   • nalijte na vlasy nastrouhané mýdlo;
   • oblékni si je na vlasy, nech si je celou noc
   • ráno opláchněte teplou vodou;
   • Vlněný šátek se musí nosit nahoře, aby se účinek zvýšil.

   Také se přidalo do mýdla:

   • soda;
   • káva;
   • dehet;
   • žito, ovesné vločky.

   Jedna z jmenovaných složek se umístila do mýdlové drobky, nalil se malé množství oleje (mandle nebo broskve).Hmota se vtírá do kořenů, udržuje se po dobu 30 minut a omyje se.Po manipulaci se aplikuje kondicionér.

   Maska pro mastnou pokožku hlavy

   • mýdlové hobliny - 1 polévková lžíce;
   • rostlinný olej, ricinový olej, mandlový olej - stejné množství.Používá se také Jojoba.
   • kefír - 40 ml
   (2801Jak to udělat:

   • smíchá všechny složky;
   • zahřívá směs na vodní lázni;
   • distribuují hmotu po celé délce pramenů;
   • nasadil na hlavu plastovou čepičku;
   • nad ním zabalte teplý šátek;
   • drží 30 minut;

   • masku vypláchněte, kadeře dobře vypláchněte vodou.

   Šampon na mastné vlasy

   Produkt má účinek sušení:

   • mýdlové lupínky - 10 g;
   • bílá hlína (prášek) - 1 lžička;
   • škrob - 5 g.
   • Procedura ošetřování:

    • jsou všechny složky smíchány.
    • je suchá směs rovnoměrně rozložena v bazálních zónách.
    • po 5 minutách se zbytky odstraní.

    Po aplikaci vlasy vypadají dobře upravené, je snadné je stylizovat po dobu 2 dnů.

    Z vypadávání vlasů

    • mýdloroztok, ricinový olej nebo jojoba - každý po 10 ml;
    • koňak - 20 g;
    • žloutky - 3 ks.

    Postup:

    • porazily ingredience.
    • hmota je rozložena po bazálním povrchu;
    • nasadili na hlavy plastový uzávěr a zabalili je do osušky.Nechejte působit 8 až 12 hodin.
    • ráno, důkladně si vlasy umyjte.

    Budete potřebovat:

    • grapefruitový džus - 1 polévková lžíce;
    • skořice - 5 g;
    • je roztok mýdla 15 ml.

    Péče:

    • mlátí směs šlehačkou;
    • se týkají bazálních náplastí;
    • zakrývají hlavu filmem;
    • opláchnout po půl hodině;
    • nechají přirozeně zaschnout.
    • Péče po lakování

     Stylisté doporučují k odstranění barvení vlasů používat mýdlo na praní.Nepoškozuje kadeře, ale nepůsobí horší než chemické sloučeniny.K vymytí černého odstínu je nutné mýdlo namočit 3-4 krát.Pěnu držte 1 - 2 minuty.Poté vlasy opláchněte velkorysým proudem vody.Použijte balzám.

     Prací mýdlo - starý osvědčený nástroj.Používáte-li jej opatrně a přísně dodržujete všechna doporučení, přinese vám vaše vlasy neocenitelné výhody.

     Návrh článku:Anna Vinnitskaya

     Video o použití pracího mýdla

     Pro mýdlo pro domácnost: