Postupy pro ošetření suché kůže na pažích, nohou, hlavě, těle, doma a v salonu

Mnoho žen čelí problémům se suchou pokožkou.Zpravidla se od asi 25 let začnou objevovat první známky stárnutí kůže: stává se méně elastickou, sucho se stále více objevuje.

K vyřešení tohoto problému pomohou některé postupy pro suchou pokožku, které mohou být vzhledem ke své rozmanitosti prováděny nejen ve specializovaných kosmetických klinikách nebo salónech, ale také doma.

Kosmetickélogické postupy pro suchou pokožku obličeje a těla

Charakteristickým rysem postupů pro suchou pokožku je jejich rozmanitost a každá žena si může vybrat nejvhodnější variantu pro sebe.Moderní kosmetologie nabízí postupy, jako je biorevitalizace, mezoterapie, parafinová terapie, peeling, mikrokontrolní terapie k vyřešení uvažovaného problému.

Biorevitalizace

Účelem postupu je dodávat kyslík buňkám injekcí hyaluronůkyselina, která podporuje regeneraci.Tato kyselina je přirozenou součástí lidské kůže, tělo ji produkuje samo.

Kyselina hyaluronová dodává pokožce pružnost, zvlhčuje ji, ale v průběhu let je proces produkce kyseliny mnohem pomalejší, objevují se vrásky a stárnutí kůže.Biorevitalizace podporuje tělní produkci kolagenových a elastinových vláken, pomáhá korigovat vrásky nebo jiné známky stárnutí pokožky, udržuje její elasticitu.

Jednou z pozitivních vlastností tohoto postupu je, že biorevitalizace je vynikajícím způsobem, jak zabránit stárnutí kůže i v mladém věku.Pomáhá zlepšovat suchou a matnou pokožku, uzdravuje ji, opravuje vady kůže (například věkové skvrny).

Biorevitalizaci lze použít kdekoli na těle. Otevřené zóny jsou zpravidla nejvíce náchylné k rychlému vadnutí kvůli častému vystavení ultrafialovým paprskům.

U žen, které mají sníženou elasticitu kůže, existují známky dehydratace a mají sklon k vráskám, odborníci doporučují dvě sezení s intervalem 15 až 20 dnů.Dále se postup provádí každé 2 až 3 měsíce.Účinek trvá až šest měsíců.

Lékař používá speciální stříkačku k podání odměrné dávky helia s kyselinou hyaluronovou, která zvlhčuje pokožku.Pak samotné kožní buňky používají recyklovanou kyselinu pro svou vlastní syntézu, regeneraci vláken, zvýšený průtok krve a hojenícelková kůže.

Tento postup nevyžaduje anestézii a zotavení po dokončení.Provádí je odborník se souhlasem provádět takové postupy.Výsledek je okamžitý.

Existují některé kontraindikace, včetně:

 • kožní onemocnění;
 • zánět v ošetřovaných oblastech;
 • závažná chronická onemocnění;
 • autoimunitní onemocnění;
 • těhotenství a kojení;
 • nesnášenlivost použitých drog;
 • současné ošetření ředidly krve;
 • herpetická infekce;
 • predispozice k tvorbě keloidních jizev.

V nedávné době se biorevitalizace laserem nebo hardwarem široce používá, když se kyselina hyaluronová vstřikuje „studeným laserem“.

Jedná se o 7 laserových zdrojů, které rovnoměrně distribuují energii s atermálním infračerveným laserem po povrchu kůže, zatímco doba postupu se znatelně zkracuje a riziko popálení je zcela vyloučeno.Výsledek trvá až šest měsíců, pak je možný opakovaný postup.

Mezoterapie

Podstatou mezotorpie je podávání subkutánních účinných přípravků, jejichž výběr pro každého pacienta a každý konkrétní případ a sledovaný cíl jsou čistě individuální.Procedura se používá nejen k omlazení pokožky a boji proti její suchosti, ale také k jejímu napínání, bojuje proti ukládání tuků, celulitida, je účinnáv léčbě akné.

Aktivní léčiva pro injekce jsou:

 • vitaminy, aminokyseliny, mikroelementy;
 • kyselina hyaluronová;
 • kolagen a další.

Na rozdíl od biorevitalizace se plný účinek tohoto postupu neobjeví dříve než měsíc po zahájení kurzu.Důvodem je, že buňky se plně obnovují přibližně 4 týdny.Po prvním sezení však kůže znatelně osvěží.

Mezoterapie

Minimální dávky a úplná netoxičnost podaných léků, žádná věková omezení, možnost aplikace postupu na jakoukoli část těla a zachování účinku po dlouhou dobu - všeDíky tomu je tento postup velmi populární.

Komplexní vyšetření pacienta před výkonem pomáhá předepsat nejúčinnější a nejbezpečnější lék a eliminovat možné komplikace.

Před injekcí léčiva je kůže ošetřena speciálním antiseptikem.Poté provede injekce lékař pomocí speciálních stříkaček s atraumatickými malými jehlami.

I přes praktickou absenci kontraindikací mezoterapie není možné tento postup provést:

 • nádory, diabetes mellitus, poruchy koagulace krve;
 • těhotenství;
 • přítomnost zánětlivých procesů v problémových oblastech;
 • alergie na složky podávaných léčiv;
 • injekce fóbie.

Parafinová terapie

Účinný postup prosuchá pokožka je parafinová terapie, kterou lze provádět na jakékoli problémové oblasti těla (obličej, ruce, žaludek, nohy atd.).Tento postup zvlhčuje pokožku, obnovuje vodní rovnováhu, podporuje hojení trhlin, odstraňuje některé kosmetické defekty, jizvy a otoky.

Parafinová terapie je vynikající postup pro suchou pokožku na kterékoli části těla

Používá se také v lékařství k léčbě artritidy, ortopedických chorob a kloubních chorob.

Parafinová terapie je založena na saunovém efektu dosaženém s parafínovým filmem.Procedura se provádí jednou za 7 dní, pozitivní výsledek se objeví okamžitě a trvá až 10 dní.Druhy parafinové terapie se liší v použitých přísadách: oleje, bylinné výtažky a parfémy, řasy, vitamíny.

Tento postup by neměl být prováděn v přítomnosti vyrážky nebo ran, vícenásobných molů, bradavic, papillomů, křečových žil, vysokého krevního tlaku.

Postupy odlupování

Odlupování je zvláštní postup, během kterého je pokožka očištěna, zahojena a omlazena exfoliací horní vrstvy buněk.Díky tomu začíná obnova a regenerace kožních buněk.

Chemický peeling

Rovněž jsou odstraněny malé vrásky a nepravidelnosti.Při tomto postupu, který se provádí v případě potřeby téměř na kterékoli části těla, se používají k loupání krémů nebo peelingů s nejmenšími částečkami, aby se odstranily mrtvé buňky z povrchu kůže.

Rozlišují se tyto typy:

 1. Chemický peeling. Keratinizované buňky se odstraňují v důsledku expozice aktivním látkám (například minerálům, jílu, určitým typům kyselin, enzymů).U suché pokožky se tento postup nedoporučuje často, stačí jej provádět jednou za šest měsíců.Výhodou tohoto postupu je proniknutí do hlubších vrstev kůže a dlouhodobé uchování výsledku.Současně existují kontraindikace: vyrážka a zánět na kůži, zvýšená tělesná teplota, krevní cévy v blízkosti horní vrstvy epidermis by neměly být loupány v horkém období.Můžete to udělat doma, ale je lepší důvěřovat odborníkům, abyste se vyhnuli popálení.
 2. Mechanický peeling je nejoblíbenějším postupem. K odstranění mrtvých buněk dochází v pevných částicích (obvykle rozdrcených meruňkových jádrech, skořápkách, mořském písku, plastových částech atd.), Které vymazávají mrtvé buňky, jako je brusný papír.Tento druh je považován za jeden z nejhrubších, takže jeho intenzita by neměla být vysoká.Odborníci doporučují používat peelingové produkty pouze na vlhké pokožce, odstranit je vodou, příliš si neutírat pokožku a v žádném případě nepoužívat produkty v oblasti očí.Postup používejte pouze v případě potřeby, v opačném případě bude pokožka unavená a postupem času ztratí atraktivitu.
 3. Fyzický peeling. V tomto postupu dochází k expozicipomocí ultrafialového záření, ultrazvuku nebo páry.Uhynulé částice kůže se odstraňují speciálními kartáčky.Jednou z odrůd fyzického loupání je holení, lze jej také provádět doma, po napařování pokožky.Další odrůdy zahrnují: vakuum, laserové peelingy, mikrodermabraze (expozice nejmenším částicím oxidu hlinitého), kryoterapie (expozice při nízkých teplotách).

Postupy odlupování se rozlišují podle stupně jejich působení: povrchový, střední a hluboký peeling.

Při výběru jakéhokoli druhu loupání je třeba mít na paměti, že i ten nejjemnější z nich do určité míry poškozuje pokožku, která vyžaduje další péči a péči.Také by se mělo nějakou dobu po postupech zabránit náhlým změnám teploty, silnému větru, jasnému slunci a jiným nepříznivým atmosférickým jevům.

Mikrokontrolní terapie

Populární nechirurgický nástroj, který může pomoci viditelně omladit pokožku, je mikrokontrolní terapie. K vystavení kůže, svalů a krevních cév dochází slabým elektrickým proudem.

Terapie je určena pro suchou stárnoucí kůži obličeje, těla, napíná také svaly na hrudi, hýždě, bojuje proti celulitidě a používá se k léčbě akné, akné, pigmentů a některých dalších kožních defektů.

Mikroproudá terapie

Mikroproudy regulují metabolické a regenerační procesy na krku a obličeji, obnovují svalovou tkáň,saturujte krev kyslíkem a dalšími látkami, přispívejte k odstraňování toxinů, toxinů. Existuje několik typů této terapie:

 • myolifting - pro regeneraci tónu obličejových svalů, při léčbě a prevenci celulitidy;
 • lymfatická drenáž - k odstranění přebytečné tekutiny;
 • disinkrustace - pro čištění pórů kůže hluboko uvnitř;
 • iontová mezoterapie - pro omlazení, odstranění otoky;
 • zvedání krku a obličeje za účelem zvýšení svalového tónu a odstranění vrásek.

Před zákrokem je nutná konzultace s lékařem, protože mezoterapie má určité kontraindikace.Během léčby by se také měla dodržovat řada pravidel výživy, každodenní rutina.

Odborníci doporučují používat průběh procedur jednou za šest měsíců.Výsledek není pochyb, protože k čištění, obnově a omlazení pokožky pomocí mikroproudů dochází na buněčné úrovni.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Amarantový olej - vlastnosti a aplikace v kosmetologii, recenze, cena produktu.

Domácí procedury pro suchou pokožku

Procedury pro suchou pokožku lze provádět nejen ve specializovaných institucích a kosmetických salonech.Bojovat proti suchu a zvadnutí kůže je docela reálné a doma.

Vany pro suchou pokožku těla

Změkčující lázně jsou určeny k řešení problémů se suchou pokožkou celého těla.Největšího účinku je dosaženo kombinací vany a mezoterapie.Pokudpravidelně provádějte změkčovací a zvlhčující koupele (samozřejmě - dvakrát týdně po dobu 1 až 2 měsíců, pak dvakrát měsíčně), pak můžete významně upravit celulitidu v počáteční fázi a strie.

Jako plnivo použijte odvar lněného semínka (2-3 šálky na koupel), mandlový olej, otruby.Délka koupele není delší než 15 minut.Voda by měla být teplá a přispívat k celkové relaxaci.Po koupeli se doporučuje tělo hydratovat krémem, aromatickým olejem.

Mléčná a medová lázeň

Poznámka!Bezkonkurenční kosmetický recept od Kleopatry je mléko-medová lázeň, která se skládá ze sklenice medu zahřátého ve vodní lázni, 2 litrů mléka, másla.

Masky pro suchou pokožku obličeje a těla

Po koupeli nebo sprše se doporučuje vytvořit masku na obličej a tělo. Hydratační masky vyrobené z přírodních produktů na těle fungují velmi dobře. Například po namočení ubrousku do mléka (kefír, aloe šťáva) můžete tělo otřít a nechat jej 20 minut, poté opláchnout.Je to vynikající hydratační krém.

Kromě toho odborníci doporučují používat přírodní masky, jako je směs sklenice minerální vody a 50 ml mléka, směs banánové buničiny a avokáda se smetanou a máslem, směs vaječných žloutků s rostlinným olejem, maska ​​vody a vitaminuE (který může být nahrazen aromatickým olejem).

Směs medu a olivového oleje kromě svého zvlhčujícího účinku odstraňuje toxické látky z kožních buněk.Všechny masky jsou aplikovány na tělo.po dobu 15 až 20 minut.

Maska vyrobená ze směsi vaječných žloutků (kuře nebo křepelky), medu a ovesných vloček (doporučuje se je předem brousit) má na obličej a krk úžasný hydratační účinek.Čas akce - 30 minut.

I když není dost času na vytvoření plnohodnotné hydratační a vyživující masky, stačí otřít obličej a krk bavlněným tamponem namočeným v rostlinném oleji a nechat 15 až 20 minut.Poté opláchněte a použijte běžný krém.Tento postup lze provést při provádění každodenních domácích prací.

Domácí pleťové vody pro suchou pokožku

Skvěle vyživují a zvlhčují pleťové vody a tonika vyrobené z přírodních produktů.

Princip jejich přípravy je téměř stejný.Hlavní produkt se odebere (důkladně rozemlet), nalije se vodou, naplní se po dobu nejméně jedné hodiny, poté se roztok filtruje a je připraven k použití.Kůže na obličeji a krku by měla být čištěna alespoň dvakrát denně (ráno a večer).

Domácí pleťové vody vyrobené z lesních jahod, jahod, malin dokonale zjemňují pokožku.Pro další výživu suché pokožky jsou vhodné tonika ze zelených jablek, švestek, avokáda, banánů, pomerančů, ovesných vloček, aromatických olejů a medu.Doporučujeme přidat mléko nebo smetanu do krémů na banány a oves, což zvyšuje jejich výživnou hodnotu.

Kromě toho může být do krémů a tonik přidán glycerin, který dokonale zjemňuje suchou pokožku.

Kosmetický led z březové mízy pomůže pokožce osvěžit.Ráno byste si měli otřít obličej kostkami ledu, což nejen oživí pleť, ale také jí dodá další výživu.

Tipy od odborníků: denní péče o suchou pokožku

Kromě výše uvedených pravidelných postupů pro suchou pokožku profesionální kosmetologové doporučují dodržovatnásledující pravidla a tipyto zabrání suchosti nebo ji minimalizuje:

 • pravidelně provádějí postupy pro suchou pokožku;
 • omývejte teplou vodou (25 - 28 ° C) pomocí odvarů léčivých bylin;
 • použití denního a nočního hydratačního krému umožní dlouhou dobu k udržení účinku postupů;
 • jíst více ořechů, zeleniny, ovoce;
 • provádět světovou masáž obličeje doma, která zlepšuje krevní oběh a průtok lymfy, pomáhá saturovat kyslíkem a odstraňovat toxiny z kožních buněk.

Je třeba věnovat pozornost denní péči.V zásadě stačí najít volné časové období, kde si můžete lehnout a odpočívat klidem zapnutím tiché hudby a zapálených svíček nebo aromatických lamp.A v tuto chvíli maska ​​efektivně ovlivní pokožku obličeje, vyživuje ji, vrací krásu a mládí.

Pouze seriózní a komplexní přístup k řešení problémů se suchou pokožkou poskytne slušný výsledek.

​​

Použití výše uvedených postupů pro suchou pokožku to pomůže vyřešitnepříjemný problém.Současně můžete kombinovat salon a domácí ošetření, abyste dosáhli maximálního účinku.

Videa o postupech péče o suchou pokožku

Procedury péče o suchou pokožku:

Kosmetické procedury pro suchou pokožku: