Posloupnost nanášení make-upu na obličej.Podrobné pokyny s fotografiemi a obrázky.Lekce tvarování pro začátečníky

Každá žena používá kosmetiku, ale mnozí nejsou obeznámeni se správným sledem nanášení make-upu na její tvář, a to je přesně klíč k harmonickému vzhledu a zdravé pokožce.

Základní pravidla líčení

Veškeré umění líčení je postaveno na základních principech.Musíte být zodpovědní za výběr kosmetiky: koupit v důvěryhodných obchodech, pamatujte na to, že dobré produkty nemohou být levné.Kvalitní výrobky nezpůsobí problémy s aplikací.Levná kosmetika často obsahuje ingredience nízké kvality, které mohou způsobit kožní problémy.

Nelze opomenout jednotlivé rysy obličeje.Nejenom odstín nadace závisí na tónu pleti, ale také barva stínů, rtěnky a červenání.

Vyberte vhodnou základnu pro make-uppro typ pleti (mastný, suchý, normální nebo kombinovaný typ), aby nevyvolával peeling nebo vzhled akné.Majitelé citlivých žen s citlivou pokožkou nebo alergiíby měli balení kosmetických přípravků pečlivě prostudovat.

 1. Před nanesením make-upu si musíte umýt obličej, abyste odstranili prach a kožní mazu, i když jsou neviditelní.Používejte speciální produkty (gel, mléko, pleťové mléko) nebo jen vodu při příjemné teplotě.
 2. Pokud máte v úmyslu zakrýt obličej základem, musíte nejprve aplikovat základnu a /nebo krém.Tím se ušetří make-up a pleť.
 3. Je lepší malovat za dobrého světla.Pokud je událost plánována uvnitř, je umělé světlo lepší, je-li venku přirozené (pokud je to možné).Světlo by mělo dopadat na obličej rovnoměrně ze všech stran.
 4. Je důležité dodržovat správný postup nanášení make-upu na obličej.
 5. ​​
 6. Měl by být natřen nástroji speciálně pro tento účel: štětce, aplikátory, houby, které je třeba udržovat v čistotě, jinak se na nich budou množit bakterie.
 7. Krk rovněž vyžaduje péči a nápravná opatření.

Sled nanášení kosmetiky

Sled nanášení make-upu na obličej je respektován , takže vrstvy kosmetiky se navzájem nezastínily a nezmazaly se co nejdéle.

 1. Čištění a zvlhčení.Pokud je pokožka suchá, omyjte ji posypáním hydratačním sprejem.
 2. Aplikacebáze (v nepřítomnosti primeru lze použít krém).
 3. Vyhlazení pleti - nanášení nadace av případě potřeby korektor.
 4. Tvarování a používání volné kosmetiky: červenání a prášek pro fixaci.
 5. Tvarování obočí.
 6. Aplikace a stínování stínů.
 7. Kreslení a oční linky, kreslení šipek.
 8. Tónování řas.
 9. Obrysy rtů a aplikace rtěnky.

Co je to tvarování obličeje?

Konturování (konturování, sochařství) je technika, jak dát tváři požadovaný tvar a zdůraznit nezbytné vlastnosti pomocí kosmetiky.

Tváření obličeje pomůže zachovat správnou sekvenci nanášení make-upu na obličej

Tento způsob líčení je založen na roli šerosvitu - ztmavnutí nebo zjasnění určité oblasti pokožky, můžete dosáhnout vizuální korekce..

Konturování T-zóny a lícních kostí

Zásadní fáze, která zdůrazní krásu ženy, pokud sledujete sled nanášení make-upu a věnujete pozornost tvaru obličeje.

Může být kulatý, čtvercový, trojúhelníkový, oválný a ve tvaru srdce - je snadné určit, zda se podíváte do zrcadla.

Konturování má obecná pravidla:

 1. Začněte od nosu - pomocí korektoru nakreslete 2 čáry po stranách nosu až ke špičce.Čím více musíte prodloužit nos, tím vyšší začnou čáry (až k obočím).
 2. Bronzer zatemňuje dutinu pod lícní kostí.Může být neviditelná.Dok určení jeho polohy stačí nakreslit mentální linii od ucha k okraji rtů - na této linii je dutina.
 3. Ztmavněte čelo: shora, od vlasové linie, přesouvající se po stranách, aby se aplikoval bronz, naznačující ovál tváře.
 4. Ztmavněte oblasti v blízkosti horních víček.
 5. Zvýraznění: Zvýrazněte nosní můstek (s přímkou ​​mezi již nakreslenými tmavými pruhy), střed čela, rohy očí a lícní kosti (mírně vyšší než bronzer).
 6. Kartáčujte použité prostředky štětcem, aby obličej vypadal přirozeně.Neměly by existovat žádné ostré hranice.

Pro každý tvar obličeje existují další doporučení.

 1. Kolo. Takový geometrický útvar je kreslen hlavně kvůli lícům, proto by jim měla být věnována zvláštní pozornost: je dobré rozlišit lícní kosti a prodloužit boční linie.Rovněž je obličej rozšířen kvůli vyčeření nosu (můžete začít zvýrazňovač od středu čela), lehké „trojúhelníky“ pod očima blíže k nosu a lehká brada.
 2. Náměstí. Jasné „úhly“ musí být změkčeny: strana čela a brady.Je rozumnější zatemnit označené zóny a zesvětlit oblast kolem nosu (trojúhelník od vnitřních rohů očí k rtům).
 3. trojúhelníkový. Pro vizuální zúžení čela efektivně ztmavne jeho boční strany.Čím hladší jsou bradové linie, tím harmoničtěji se spojí se zbytkem tváře.
 4. Oval. Nejúměrnější typ, který nevyžaduje mnoho kontur.V případě potřeby můžete opravits bronzerem nebo červenáním lícních kostí a ztmavnutím boční části nosu, aby byla přesnější.
 5. ve tvaru srdce. S touto podobou tváře nemůže být horlivost s tvarováním tváří.Docela lehká, ne příliš tmavá linie.Stejně jako u čtvercové tváře zde bude fungovat ztmavnutí čela, ale ve spodní části obličeje by se neměly vyhýbat tmavým čarám.

Korekce brady a krku pomocí konturování

Tvorba brady bude posledním krokem k vytvoření dokonalého tvaru obličeje.Pokud se zdá příliš masivní, je po stranách zatemněn a ve středu a na horním rtu se najímá zvýrazňovač. U ostatních typů je brada obvykle vyrobena zcela světlá a tmavším tónem zvýrazňuje svůj obrys.

Mnozí často zapomínají na krk, a proto je vyřazen z obecného pozadí, což vede k myšlence, že dívčí tvář má hodně make-upu.Je třeba dbát na hladký přechod z lícních kostí na krk.Používají se nadace a prášek, které maskují malé nepravidelnosti a vrásky.

Pokud se krk zdá krátký nebo prohnutý, bude cesta ven pomocí tmavých tónů na oblast pod bradou.Elegantně vypadá i výrazná dutina mezi límci, takže maskérky to ztmavují.

Vyhlazení tónu pleti

Před nanesením základního make-upu na obličej se ujistěte, že pokožka má rovnoměrný přirozený odstín.Nedodržení tohoto kroku naruší celou sled akcí.Chcete-li vyrovnat tón pomocí nadace krémy, bronzery neboprášek - výběr nástroje závisí na individuálních preferencích.

 1. Prášek. Její hlavní úlohou v make-upu je fixace krémového základu.Prášek je vhodný pro každého, protože nepoškodí pokožku, pokud na obličej před ním nanesete make-up nebo krém.
 2. Nadace. Jejich výhody a nevýhody způsobují mnoho kontroverzí.Absolutním plusem je účinnost, protože dobrý základ zakrývá téměř všechny vady a chrání pokožku před nepříznivými vnějšími vlivy.Mínus - ucpávání pórů a bránění dýchání kůže.Pokud je produkt vysoce kvalitní a správně aplikovaný, pak ho mohou používat i dívky s citlivou a alergickou pokožkou.
 3. Bronzers. Toto je způsob, jak pokožce získat opálený vzhled.Nebudou fungovat, pokud potřebujete udělat lehký, světlý make-up (v tomto případě by bylo moudřejší aplikovat na kontury zonálně).Jsou aplikovány na tonální bázi.Existují drobivé a krémové verze.Pokud je kůže mastná a náchylná k akné, je lepší použít bronzerový prášek, je-li suchý - krém se strukturou.

Vyrovnejte tón ve stupních:

 1. Použití nadace.
 2. Naneste základ houbou nebo štětcem na make-up.Bavlněná podložka by měla být mírně vlhká, aby krém na ní nezůstal (čím vlhčí houba, tím tenčí tonální vrstva).Při aplikaci je produkt distribuován rovnoměrně, s masážemi nebo klepáním.Výjimkou je lícní oblast, kterou tvoří základ se světlempohyby shora dolů.Je důležité věnovat pozornost obtížně přístupným oblastem - křídla nosu, oblast blízko očí.
 3. Výběr přebytku.Použijte suchou houbu nebo ubrousek s trochou mokré tváře.
 4. Oči.Oblast kolem očí je delikátní, takže se na ni aplikuje speciální korektor trochu světlejší než hlavní tón.
 5. Vazba.Pokud make-up nezahrnuje konturu, nanáší se na obličej fixační vrstva prášku - nejlépe štětcem.

Make-up obočí

Pokud jsou obočí uspořádány a kolem nich nejsou žádné další chloupky, je čas začít na ně nanášet kosmetiku.Nejoblíbenější produkty: tužka, rtěnka a stín obočí.

Tužka a rtěnka se snadno používají, proto jsou odstraněny.Mínus - čáry mohou vypadat příliš ostré a nepřirozené , takže je lepší zvolit ne příliš tmavé odstíny.

 1. Kartáčem k obočí.
 2. Nakreslete okraj, ve kterém chcete ztmavit.
 3. Úhledné, ale sebevědomé tahy obarvte obočí a ztmavněte vlasy i pokožku.
 4. Odstraňte nadbytečné tahy.
 5. Obočí znovu vyhlaďte štětcem.

Oční stíny jsou trvalejší lék, ale bude obtížnější opravit špatný make-up.Musíte být opatrní s množstvím aplikovaného stínu, aby obočí vypadalo přirozeně.Proces nanášení je totožný s tužkou, make-up nanášejte pouze speciálním štětcem.

Pokud nemůžete opravit obočí vytržením pinzetou, můžete si koupit speciální šablony nebo odkazovat namaster-designer pro dlouhodobé barvení.

Kreslení šipek a obrysů očí

Šipky pomáhají zvětšovat oči a dodávají výrazu vzhled.

Použijte 3 nástroje: oční linky, oční stíny a tužky:

 • Tužka- možnost pro dívky, které nemají zkušenosti s používáním make-upu..Je pohodlné a snadno smazatelné.Méně - netrvá tak dlouho jako jiná kosmetika a může se rozpadat, pokud okraje šipky neopravíte práškem.
 • Oční linkyjsou odolnější prostředky, šipky s ní jsou výraznější a přesnější.K jeho použití potřebujete zkušenosti.Zpočátku můžete použít fixku (má tenkou špičku, nezmizí).

Šipky se stíny vypadají harmonicky, ale kvůli drobivé struktuře je pro začátečníky obtížné je striktně aplikovat podél obrysu oka.Méně populární lék.

Pravidla pro kreslení šipek a obrysů očí jsou stejná pro každý makeup.

 1. Nakreslete horní víčko podél linie růstu řas.Začněte od vnitřního rohu nebo od středu oka, v závislosti na požadovaném výsledku.
 2. Malá tečka označuje místo, kde by měla končit špička šipky.
 3. Pokud je to nutné, vytvořte linii silnější a hladce ji připojte ke značce.
 4. Opravte „ocas“ šipky.
 5. Umístěte spodní víčko co nejblíže k řasám.Tuto položku lze vynechat, pokud potřebujete světlý make-up.

Oční stíny

Stíny nejen zdobí oči, ale takéjsou základem pro šípy, které jim umožňují zůstat déle.

Pokud jsou aplikační nástroje připraveny, můžete pokračovat.

 1. Naneste základnu pro stíny na víčka.
 2. Opravte vrstvu drobivými stíny světlého stínu.
 3. Naneste odstíny primární barvy na horní víčko s poklepáním.Pokud jsou v makeupu použity další odstíny, mělo by to být nejlehčí.
 4. Naneste tmavé odstíny na vnější roh oka a podél záhybů horního víčka.
 5. Rozjasněte stíny nebo zvýrazňovač pro zesvětlení vnitřních rohů očí a čáry pod obočím.
 6. Směs bez zanechání ostrých skvrn.

Opatrně používejte jasné stíny a ujistěte se, že odpovídají barvě očí a kůže, nikoli barvě oblečení a šperků .Odstín stínů se volí podle barevného kolečka.

Jak barvit řasy?

Jedna z nejjednodušších součástí make-upu.

​​
 1. Vezměte kartáč vodorovně.
 2. Zahájení aplikace od vnějšího okraje horního víčka, plynulými pohyby shora dolů.
 3. Lehce stočte konce řas, abyste vytvořili efekt otevřených očí.
 4. V případě potřeby také doplňte spodní řasy.
 5. Nakonec řasy promíchejte suchým štětcem (speciální nebo omytý ze staré řasenky).

Pro silné a dlouhé řasy je vhodná jakákoli kvalitní řasenka.Majitelé krátkých a vzácných řas by si měli vybrat nástroj s účinkem na objem a délku.

Tvar štětce je důležitý: je připojena délka a hustotavelké množství klků.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Kreslení kontur rtů

Konturování rtů není nutné, jsou-li dostatečně čiré a objemné.V ostatních případech kontury zakryjí své nedokonalosti a doplní makeup.Pro kreslení použijte speciální tužku.

Posloupnost:

 • zakrývá dutinu uprostřed horního okraje;
 • nastíní střední část spodního rtu;
 • nakreslete boky a rohy;
 • pro smíchání tužky s pohyby směřujícími uvnitř rtů.

Můžete se mírně odchýlit od přirozené linie rtů a dát jim požadovaný tvar.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.
Výběr a použití rtěnky

Při výběru barvy rtěnky se ujistěte, že jsou buď ústa nebo oči světlé, jinak není možné zvýraznit ani přízvukna co. Jakákoli rtěnka je vhodná pro bílé zuby, ale je lepší nekombinovat odstíny oranžové a hnědé se nažloutlou sklovinou.Také barva závisí na oblečení a typu make-upu (den /večer).

Použití:

 • pro provedení konturování rtů;
 • nanese první vrstvu na spodní ret, počínaje od středu a postupně sahající k rohům;
 • opakování s horním rtem;
 • navlhčí suchým hadříkem;
 • pokud není dostatečně jasný, naneste další vrstvu.

Rozdíly mezi denním a večerním make-upem

Při výběru kosmetiky musíte zvážit, jaký typ make-upu potřebujete, protožeexistuje mezi dnem a večeremvýznamné rozdíly:

Denní světlo - snadné a přirozené. Ukazuje krásu a zdraví obličeje.Používají se světlé odstíny, pastelové barvy.

Večerní make-up je charakterizován určitou intenzitou, jasem. Obvykle převládající chytlavé tóny, černé oční linky atd. Dlouhé použití, ale nezapomenutelnější.

Časté chyby

Při aplikaci make-upu se každá žena alespoň jednou dopustila chyb.Co byste neměli dělat:

 • zanedbávat základ make-upu;
 • místo bronzeru použijte základ tmavší než barva kůže;
 • nanášejí stmavovací látky ne podél přirozené linie lícních kostí;
 • zesvětlit špičku nosu pomocí zvýrazňovače - díky tomu bude silnější;
 • pro okamžité zaostření na rty a oči;
 • zkuste zvětšovat rty jednou rtěnkou a snížit konturování.

Rada vizážistů

 • Profesionální vizážisté tvrdí, že hlavní věcí v líčení není přehánění.Všechno by mělo vypadat co nejpřirozenější.Z tohoto důvodu je důležité nepouštět na dobrý make-up a vzít v úvahu typ obličeje.
 • Péči o pleť by měla být před a po make-upu významná role: mytí, masky a loupání by se mělo provádět pravidelně.
 • Výběr vysoce kvalitní kosmetiky a nástrojů - hraje významnou roli při implementaci jakéhokoli make-upu.Je důležité, abyste se o tyto věci nedotkli, protože je musíte použít na vlastní tvář.

Líčení je proces, ve kterém je praxe nezbytná. Ale i pro začátečníky to není obtížné, pokud používáte dobré výrobky a dodržujete postup nanášení kosmetiky na obličej a pravidla líčení.

Video o správném použití make-upu

Jak správně použít makeup:

Tváření obličeje: