Pleťové peelingy.Profesionální a domácí recepty pro citlivou a problematickou pleť

Pleťový peeling není pouze kosmetickým přípravkem, je to schopnost každé ženy udržet pokožku obličeje mladou a zdravou.Použití jakéhokoli peelingu, krému nebo masky je nejlepší začít čtením pokynů a pravidel pro použití.

Výhody domácích peelingů na obličej

Výhody domácích peelingů vyrobených z přírodních ingrediencívyživující:

 1. Domácí peeling je schopen zbavit stárnoucí pokožku obličeje od mrtvých částic epidermis.
 2. Účinek čistících částic na citlivý povrch obličeje stimuluje produkci elastinu a kolagenu - látek odpovědných za regeneraci tkání.
 3. Kůže pod vlivem křovin se stává vizuálně příjemnou a svěží, kruhy pod očima a malé vady zmizí.
 4. Při drhnutí křoviny dochází k určité masáži obličeje, což znamená, že krev začíná kapilárami zrychlovat rychleji.Kůže obličeje má hojný přísun krve, takže i 5 minut masáže drhnutím vám bude stačit.
 5. Jako vedlejší účinek stimulace prokrvení je prospěšný účinek krémů amasky.Je to jen to, že krevní cévy začnou šířit živiny aktivněji do hlubších vrstev kůže.

Jak si vybrat peeling pro citlivou pokožku:

 1. Velké částice pevných látek mohou snadno poškodit citlivou pokožku obličeje, takže je lepší je odmítnout.Skvělou volbou budou prostředky na bázi jogurtu.
 2. Spravedlivý sex se často potýká s problémem ucpaných pórů způsobených příliš citlivou pokožkou.Dobrým řešením bude práškový peeling.
 3. Při výběru kvalitního produktu musíte věnovat pozornost konzistenci drhnutí.Hustota pěny dodá pokožce zář a zdravou barvu.
 4. Kroviny obohacené o vitaminy A a E snadno odstraní měkkost a náchylnost k nebezpečným faktorům.

Jak aplikovat a omýt křovinu

 1. ) Kartáč obsahuje pevné částice, a proto při nesprávném použití může dojít ke zranění kůže.Proto stojí za to postupovat podle pokynů a nepoužívat produkt příliš často.

  Obličejový peeling se aplikuje podél masáží

 2. Čištění se nejlépe provádí po koupeli nebo koupeli, protože v tu chvílipóry jsou nejotevřenější a snadno zpracovatelné.
 3. Před aplikací pečlivě zkontrolujte pokožku.Pokud jsou poškozené oblasti, je lepší křoví odmítnout.
 4. ​​
 5. Naneste produkt masážními pohyby, otřete drhnutí do kůže, od středu tváří po obrysy obličeje.Oblast kolem rtů a očí je nejlépe zachována.
 6. Studená nebo horká voda může po drhnutí snadno způsobit podráždění, takže je lepší používat kapalinu při pokojové teplotě.Při jemných pohybech musíte produkt umýt pohybem dlaní shora dolů a poté použít jednoduchý zvlhčovač.

Složky domácích peelingů

Důležitou součástí peelingů obličeje jsou pevné částice nebo, jak se také nazývají, abrazivní částice.

Jsou nezbytné k exfoliaci odumřelé kůže, kterou lze připsat:

 1. Káva nebo kávové mleté ​​tváře dodají obličeji zářivý efekt.
 2. Vaječná skořápka obnoví mladistvost obličeje v důsledku obsahu kyseliny hyaluronové a nezbytného vápníku v ní.
 3. Borovice a vlašské ořechy budou skladištěm nezbytných minerálů a stopových prvků pro suchou pokožku.
 4. Ovesné vločky jsou vhodné pro pokožku, která trpí nadměrným vylučováním podkožních mazových žláz, a zmírňuje vrásky.
 5. Mořská sůl pomůže při odstraňování černých skvrn, ale je třeba si uvědomit, že je užitečné používat malé částice, aby nedošlo k poškození kůže.
 6. Cukr vrátí samet do obličeje.
 7. Soda odstraňuje mastnotu.
 8. Hroznová semena omlazují pokožku obličeje.
 9. Meruňková jádra mají masážní a exfoliační účinek.

Kromě abrazivních částic se používá také krémový základ, například:

 1. Kyslá smetana nebo jogurt mají zvlhčující účinek, takže na tuto surovinu lze častěji provádět drhnutí.obyčejný.
 2. Ovocné pyré nejčastěji z jablek nebo banánů, ale nákladyBuďte si vědomi možné alergické reakce na potraviny.
 3. Olivový olej zvlhčuje a dodává hedvábnou pokožku.
 4. Dětský krém odstraní zarudnutí a zvlhčení.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro kontury obličeje, omlazení, svalové tóny.Mistrovská třída Elena Karkukli

Recepty na domácí peelingy na citlivou pokožku

Domácí peelingy se liší od zakoupených peelingů v tom, že mají více přírodních ingrediencí, které byly vybrány nezávisle nas ohledem na typ pokožky na obličeji.

Nejjednodušší možnost domácího čištění: produkt s ovesnou kaší. Kromě obilovin se pro vaření vyžaduje i med a lněný olej (lze jej nahradit kokosem nebo mandlemi).Všechny ingredience musí být smíchány v mixéru a ponechány stát v lednici po dobu půl hodiny.

Výsledný produkt bude bohatý na živiny a je vynikající pro obnovení kůže po hodinách práce na počítači.Šedá tvář okamžitě zaujme svěží vzhled a zbaví se patogenních bakterií díky antiseptickému působení.

Existují kontraindikace:

 1. Těhotenství je pro tělo jak báječný čas, tak velmi stresující, pokožka se stává přecitlivělou a jakákoli kosmetika pravděpodobně neudělá nic jiného než poškození..
 2. U velmi citlivé pokožky obličeje se nedoporučují peelingy.
 3. Opálená kůže je celé umění, ale současné použití s ​​ovesným peelingem je neslučitelné, protožemohou se objevit pigmentové skvrny.

Kávový peeling udrží pokožku tónovanou a dodá také svěžest a přitažlivost.

Kromě kávy budete potřebovat také olejovou základnu.Vhodné oleje z ovesného kartáče nebo zakysané smetany.Před použitím musíte na kůži zkontrolovat alergickou reakci na vnitřním povrchu lokte.Pokud hodinu po aplikaci nevzniknou žádná místa, je vše v pořádku.

Ale i s úspěšným výsledkem by se náprava neměla používat zvlášť často.Kávové částice jsou velmi tvrdé, proto mohou poškodit citlivou pokožku obličeje

Pleťový peeling je užitečným kosmetickým přípravkem pro pokožku každého věku.Chcete-li dosáhnout maximálního účinku při aplikaci složení drhnutí, musíte určit typ pokožky a její hlavní problémy, abyste mohli vybrat užitečné složky pro optimální složení.

Pro citlivou pokožku je lepší vzít jako základ různé oleje nebo zakysanou smetanu.Pokud je hlavním problémem: mastný lesk v nose, je lepší k mytí použít mleté ​​ovoce nebo gel.Vyživuje pokožku vitamíny a lesk zmizí.

Chcete-li udělat domácí drhnutí, musíte si vybrat pevné částice.Pro první recept to bude soda.Soda sama je docela aktivní.Opláchne a pohlcuje nečistoty, čistí póry obličeje a pomáhá proti zánětu.Soda má poměrně velké částice, takže opatrně aplikujte drhnutí.

K 1 dílu sody se přidají 2-3 díly tekuté báze (med, ovocné pyré nebo silné mléčné výrobky).Výsledný nástroj potřebujenepoužívejte více než 4krát za měsíc.Pro mastnou pleť, více pro suchou pleť - méně.
Hlavním pravidlem drhnutí je udržovat střední terén.

Je důležité, jak to nepřesahovat časem aplikace a počtem opakování. Správné použití peelingu pomůže zbavit se vrásek, dodá pokožce pružnost a zdravou barvu.Musíte pečlivě sledovat kvalitu složek.Jednoduchá sůl bude bolet na kůži a způsobí korozi ran.

Nejlepší solí pro křoviny je mořská sůl.Musí se nanášet na vlhkou, napařenou pokožku obličeje a otírat krouživým pohybem, nikoli silně tlačit.

Účinek bude patrný okamžitě po aplikaci.Pokud je pokožka velmi špinavá, je pro ni vhodný solný prášek s cukrem, je to docela agresivní.K přípravě čisticí směsi se navíc používá zakysaná smetana, máslo, káva a dokonce i med.
Samozřejmě lze použít také sůl, ale musí být také hrubá.

Drhnutí takové soli způsobí, že kůže dýchá, zbaví ji z filmu nečistot a tuku, usuší a utáhne ji a zabrání usazování mikroorganismů a bakterií, které mohou způsobit akné a černé skvrny.

Jako každý jiný solný peeling musí být aplikován opatrně.Aplikujte v kruhovém masážním pohybu a užívejte si tento proces.Po očištění masky studenou vodou naneste na pokožku výživný krém a odpočiňte si.

Pleťový peeling s cukrem rychle obnoví vaši tvář a zmírní únavu, uzdraví ji a omladí ji.Tvář se opět stane sametovou amatná barva.
Cukr bude v každém případě hlavním prvkem. Lžička se skluzavkou bude stačit.

V ostatních případech je však třeba vzít v úvahu vlastnosti organismu.Pokud má žena problémy s mazovými žlázami, budou jakékoli jiné přísady než sůl nadbytečné.Sůl absorbuje přebytečný tuk a cukr působí jako pevné částice, které jemně rozdrtí pokožku.Jako tekutý základ a tak, aby produkt měl pastovitý vzhled, musíte přidat nějaký silný mléčný produkt.

K obrácené situaci dochází také tehdy, když kůže vyžaduje další zvlhčení a čištění.Pak přidejte 3 lžičky cukru.ovesné vločky - zvyšují účinek cukru jako abrazivních částic a pro zvlhčení je vhodné přidat nějaký éterický olej.Je lepší zvolit rozmarýn, protože má uklidňující a zvlhčující účinek a zřídka vyvolává alergickou reakci.

Obličejový peeling s medem je univerzální, může vybělit, napnout, omladit, hydratovat, vyhladit, zjemnit a elastikovat, zpomalit proces stárnutí, zmírnit černé tečky a akné a odstranit drsnou pokožku.Honey peeling není vhodný pro každou dívku kvůli možným projevům alergií.

Podle očekávaného účinku se vybírá složení křoviny, med s mlékem, smetana, mandlové máslo, kombinace hořčice a květového medu, med s ořechy.Například pro suchou pokožku vezměte 1 lžičku lněného oleje, 1 lžičku tekutého medu, 1 lžičku čerstvě mleté ​​kávy a 1 lžičku jogurtu, vše aplikujte na čistou pokožku aomyt studenou vodou.

Rýžový peeling obličeje je zvláště oblíbený u japonských žen.Je to tajemství sněhově bílé mladé tváře s jemnou kůží.Rýže zabraňuje vzniku vrásek a předčasnému stárnutí pokožky, odstraňuje vrásky v obličeji a malé vrásky.

Pro drhnutí je lepší použít hrubou rýži nebo rýži pro sushi, je škrobnatější a lépe proniká do pórů, odstraňuje nečistoty a odstraňuje nedokonalosti.Rýže se umístí do mixéru a naseká se na maximální rychlost.

Důležité ! Výsledný prášek by měl být homogenní, bez cizích inkluzí černé barvy nebo příliš velkých hrudek. K ověření toho stačí postoupit prášek rukou a podívat se na padající rýži na černé tečky.

Abyste se vyhnuli velkým kusům, přidejte mixér nejméně 30 minut.Ale rýže je jen základna, musíte do ní přidat výplň a dochutit tekutou základnou.Základna bude drhnout z prášku.Pro ni je vhodný jakýkoli hustý mléčný produkt.

Pokud nedochází k alergické reakci, lze použít med a kaše z ovoce.Jako výplň můžete použít všechny druhy ořechů: lískové ořechy, vlašské ořechy nebo mandle.K pokožce náchylné k zánětům kůže můžete přidat heřmánku nebo šály.Všechna plniva musí být stejná mletá s rýží.Heterogenita může vést k smutným výsledkům.

Použijte drhnutí, abyste dosáhli lepších výsledků, musíte pravidelně a čistitznamená minerální vodu o pokojové teplotě.Složky by měly být čerstvé a každá následující maska ​​by měla být pouze vařená.

Pokud osoba potřebuje nejen očištění, ale také tónování, svěžest a zdravý odstín, použijte recept na drhnutí rýže s růžovou vodou a oleji.Po použití takového peelingu je důležité používat zvlhčovače.

Několik tipů pro použití drhnutí rýže:

 1. Někdy mazové žlázy pracují opotřebení, což způsobuje, že obličej není atraktivní.Pro zklidnění žláz a odstranění nadbytečných sekretů jsou vhodné prostředky z rýže, medu nebo mléka.
 2. Pro osoby náchylné k alergiím, suchosti a zánětu odborníci doporučují křupavou rýži.
 3. Rýžová a mletá káva (mletá káva) se používají proti černým tečkám.
 4. Za krémovým peelingem s krémem se odstraní nežádoucí suchost a těsnost pokožky.
 5. Křoviny vyrobené z nasekané rýže a kurkumy navrátí přirozenou a zdravou pleť, pokožka bude odpočívaná a krásná.

Pleťový peeling z jídla není vhodný pro každého a ne každá žena souhlasí s tím, že na sebe nanese množství ne vždy příjemné barvy.Abyste nebyli v nepříjemné poloze, stačí správně udržovat skříňku domácí medicíny.Aspirin a aktivní uhlí jsou základem domácí medicíny a skvělou příležitostí k vytvoření účinného drhnutí.

Tablety aspirinu jsou založeny na kyselině acetylsalicylové, která se nachází téměř ve všech kosmetických přípravcích.léky na akné.Faktem je, že tato látka má silný antiseptický účinek, což znamená, že dobře čistí ucpané póry.

Tato kyselina však často způsobuje kožní problémy, protože může vyvolat alergickou reakci.Zejména v kombinaci s medem.Proto stojí za to předem zkontrolovat křovinu v ohybu lokte.

Čistění aspirinem je snadné.Dvě tablety by měly být naředěny malým množstvím vody (postačuje doslova 3-4 kapky) a poté přidat čajovou lžičku medu.

Udržujte produkt na obličeji po dobu 10-15 minut.Takový nástroj ucpává mazové žlázy, které na jedné straně odstraňují mastný lesk a na druhé straně mohou vést k suchu.Proto není vhodné používat takový peeling příliš často a při použití je lepší změkčit účinek olejem.

Aktivní uhlí je čisticí prostředek uvnitř i vně těla.Odstraňuje černé skvrny, nahromaděné nečistoty, nečistoty a patogeny.Recept je dostatečně jednoduchý, 10 tablet se rozemele a zředí několika čajovými lžičkami vody, výsledná krémová pasta se nanese na obličej po dobu 10-15 minut a omyje se teplou vodou.

Nahrazením vody mlékem můžete získat recept na odstranění sucha a těsnosti pokožky.

Pro boj proti mastné kůži je vhodný recept z uhlí a aloe vera, k očištění a vyhlazení pokožky, použití kombinace hrubé mořské soli a aktivního uhlí a tablety soda plus aktivní uhlí uvolní stávající a budoucí aknévyrážka.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle systému japonského lékaře Asahi Zogana.

Nejlepší profesionální peelingy

Trh je samozřejmě kromě receptů na domácí peelingy plný hojnosti profesionálních výrobků obličeje, které dokonale vykonávají svou práci.

 • Garnier „Clean Skin Asset“se používá pro pokožku, která v každém věku trpí mastným leskem, počínaje dospíváním a intenzivně bojuje proti výskytu akné a akné.Obohatený o extrakty z bobulí a uhlí, který jej odlišuje vynikajícími adsorpčními vlastnostmi a přítomností kyseliny salicylové, blokuje sekreci mazových žláz.Naneste na vlhkou, napařenou pokožku a věnujte zvláštní pozornost problémovým oblastem, nepoužívejte více než třikrát týdně.Cena od 285 rub.až 336 rub.
 • Garnier „Čistá pleť 3 v 1“- jedinečný komplex, který kombinuje 3 produkty, vhodný pro kombinovaný typ pleti.Obsahuje bílý jíl, který působí jako čistič, extrakt z eukalyptu, který zabraňuje zánětu a zinku, což omezuje tvorbu kožního mazu.Pokud používáte tento produkt jako gel k mytí, je vhodný pro použití každý den, ráno nebo večer, když se používá jako maska, nanáší se na obličej a nechá se schnout, nanáší se 2-3krát týdně, protože peeling se používá denně.Cena od 299 rub.až 265 rub.
 • Garnier „Basic Care“krém, který zvlhčuje pokožku po celou dobu a působí svěže a přirozeně.zář.Krém je dobrý, protože nezanechává mastné stopy na kůži, rychle se vstřebává, skládá se z přírodních ingrediencí a má jemnou strukturu.Cena 265 rub.
 • L'Oral Paris „Čistá zóna absolutní čistoty 7 v 1“Velmi účinný peeling, který funguje ve všech směrech a pomáhá s problematickou pokožkou.Aplikujte kruhovým pohybem, jemně masírujte pokožku, opláchněte teplou vodou.Mnoho žen je s tímto účinkem spokojeno.Cena od 287 rub.až 319 rub.
 • Recepty babičky Agafie „Pšeničné klíčky a ovesné otruby“se vyznačují přirozeností produktu, dobrým jednáním a nedochází k poškození kůže.Hustá, měkká textura dělá pokožku jemnou a sametovou.Cena 159 rub.
 • Čistá linie „Cleansing“vybělí pokožku a odstraní černé skvrny.Existuje varianta křoviny s meruňkovými jádry, které masírují pokožku a jsou maliny, má atraktivní letní vůni a stejně příjemný výsledek.Cena od 78 rub.
 • Čisticí maska ​​čisticí linky „Perfect skin 5 in 1“je vhodná pro normální typ pleti a pokožku, která není tak vážně poškozena.Cena od 116 rub.až 122 rublů.
 • Natura Siberica „Jemný peeling obličeje“obnovuje pokožku, obohacuje ji o vitamíny a zdraví a je zaměřena na regeneraci pokožky.Používejte, stejně jako ostatní křoviny.Cena od 307 rub.
 • Vichy Normaderm Unclogging Exfoliating Gel Scrub Gelje velmi jemný čisticí gel, který dobře pění a snadno se vypláchne.Tvář jakékoli dívky bude ráda, pokud ji začne používat jeho milenka.Cena od 909 rub.až 955 rub.
 • Nivea Daily Gel Scrubočištění proti nedokonalostem “ je vhodný pro ženy a dívky, jejichž kůže není tak problematická.Jemně čistí a dodává pocit svěžesti a energie po celý den.Můžete použít každý den, nebude to poškozovat kůži.Cena od 200 rub.až 317 rub.
 • Yves Rocher Hydra Vegetal Scrub Gommagezúží vaše póry a upustí vaši pleť a zanechá ji sametově růžovou.Skvělé pro kombinovanou pleť, aplikovanou několikrát týdně.Cena od 650 rub.až 690 rub.

Jak často můžete používat peeling na obličej

Časté používání peelingů může být kromě prospěchu také škodlivé, proto je důležité znát typ pleti (mastnou, citlivou)(suchý, kombinovaný) a kolikrát potřebujete použít křovinu.Vezměte v úvahu přítomnost podráždění nebo zarudnutí na tváři, alergie a další faktory.

Takže u kombinovaného typu pleti se drhnutí používá 1-2krát týdně, s citlivými 1-2x měsíčně, s mastnými 2-3x týdně.Před použitím masky je pokožka očištěna, póry jsou napařeny.obvykle se takové postupy provádějí před spaním, takže otevřené póry nejsou po ulici ještě kontaminovány.

Opatření a kontraindikace

 1. Nepoužívejte drhnout během těhotenství, protože jsou možné alergie, které poškozují zdraví matky a dítěte.
 2. Nepoužívejte křovinu na zuhelnatělém obličeji ani po opalování.
 3. Stojí za to sledovat čas, během kterého je maska ​​vyrobena.
 4. ​​
 5. Všechny složky nebo zakoupené produkty musí být čerstvé a nikolivypršela platnost
 6. Přítomnost poškození nebo mikrotrhlinek na kůži obličeje zakazuje použití drhnutí.
 7. Pokud pociťujete sucho, těsnost nebo pálení během přímého používání peelingu, okamžitě opláchněte masku a vyhledejte lékaře.
 8. Nemůžete použít drhnutí bez testování alergických příznaků.

Pleťový peeling je pro ženu nepostradatelnou věcí, její tvář je její vizitka, takže potřebuje zvláštní péči a péči.

Každý den je vystaven změnám prachu, větru a teploty a postupy péče pomáhají překonat takové podmínky.Existují i ​​další produkty pro péči o pokožku a její čištění, tonika na mytí, pěny, ale drhnutí pomáhá ošetřovat problémovou pleť.

Návrh článku:Mila Fridan

Video o peelingech obličeje

peelingy obličeje doma: