Plazmové omlazení obličeje.Typy procedur, zařízení, fotografie před a po, recenze

Omlazení obličeje zavedením roztoku plazmy pod kůži je nová technika v kosmetické medicíně.Během pouhých několika let na ruském trhu se tato metoda široce používá na soukromých klinikách a recenze zákazníků inzerují tento produkt jako něco revolučního ve světě kosmetologie.

Aby byla zachována objektivita, měli bychom zvážit službu z různých úhlů a porovnat ji s jinými metodami omlazení injekcí.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Master class by Elena Karkukli

Princip plazmoliftingu

Postup plazmoliftingu spočívá v zavedení několika injekcí do problémových oblastí kůže, jejichž složení je připraveno z krve pacienta..Nejprve lékař odebere krev z pacientovy žíly a pomocí speciálního zařízení ji rozdělí na složky.Krevní plazma obsahující dostatečný počet destiček je smíchána se speciálním gelem.

Gel je nutný k udržení plazmy v určité oblasti a poté se rozpadne.Zavedením plazmatické kompozice pod kůži dochází k určité reakci těla, začíná produkce kolagenu a elastinového proteinu, čímž je pokožka pružnější a pružnější.

Kyselina hyaluronová, která podporuje regeneraci buněk, se také začíná přirozeně vyrábět.Tento proces probíhá v těle každého člověka, ale pomocí postupu zvedání plazmy je obnovování buněk rychlejší.

Účinnost postupu

V závislosti na zdravotním stavu a vlastnostech těla trvá účinek plazmoliferace od 9 měsíců do 2 let a během tohoto období se postupně rozpouští.Během této doby kůže zůstává hladká, pružná a pružná.Pokud je postup prováděn na hlavě, aby se obnovil růst vlasů, pak se relace provádějí až do 10, omlazení obličeje se zase objeví ve 3 až 3 stupních.

V případě ukončení dalších akcí k pokračování v procesu omlazení se kůže vrátí do původního stavu, vrásky na vystavených místechplazmolifting, vraťte se.

Klady a zápory

Plazmové omlazení obličeje, jehož recenze zaplavily internet v posledních letech, má pozitivní a negativní stránky, stejně jako jakýkoli jiný postup.

Zásah je autologním typem, tj. Materiál pro podávání pod kůží je pro pacienta 90% přirozený a nativní.

Toto je hlavní plus, protože nehrozí žádné riziko odmítnutí, protože při zavádění cizích látek (syntetických) je vyloučena také pravděpodobnost alergií.Období rehabilitace navíc trvá maximálně týden, což vám umožňuje objednat si tento způsob omlazování a jít na dovolenou.

Nevýhody zahrnují skutečnost, že postup bojuje pouze s malými drobnými vrásky a účinek je velmi krátký.V některých případech musí být metoda opakována každých 9 měsíců, což si ne každý může dovolit.Navzdory nutnosti opakovat postup však není návykový a dávka plazmy zůstává stejná.

Druhy zákroků

Plazmové omlazení obličeje, jehož recenze zanechávají vděční klienti na každé webové stránce kosmetických klinik, se používá nejen k odstranění jemných vrásek, ale také pokud se chcete vrátitpružnost, zdravý barevný integument.

Existuje mnoho problémových oblastí na lidském těle, kde je tento postup plně využíván, rozdělených do různých typů:

 • plazoliferující tvář , což vám umožní zbavit se mělkých vrásek, záhybů,vrátit tvar obličeje a jeho jednotlivých částí;
 • plazmolifting krku- opravuje ochablou pokožku, dodává jí pružnost a plnost;
 • v výstřihu- snižuje ochablou pokožku a odstraňuje strie;
 • v oblasti vlasů na hlavě- podporuje obnovení růstu vlasů, zlepšuje fungování mazových žláz, při řádném fungování mizí lupiny a suchost hlavy;
 • plazmoliferace intimních zón- bojuje se zánětem, koriguje tvar stydkých pysků;
 • na bocích- eliminuje strie a snižuje procento depozit celulitidy;
 • plazmolifting ve stomatologii- podporuje regeneraci měkkých tkání, eliminuje zánět dásní;

 • plazmoliferace na jiných částech těla , kde jsou přítomny jizvy a jizvy, podporuje rychlý metabolismus v tkáních a stimuluje regeneraci buněk.

Korekční zóny

Plazma může být injikována do kterékoli části kůže, včetně části těla uvnitř osoby (dásně, děloha).

Pro omlazení jsou vybrány následující korekční zóny:

 • oblast kolem očí;
 • nasolabiální záhyby;
 • oblast zodpovědná za ovál obličeje;
 • se ohýbá na krku;
 • strečové značky v výstřihu;
 • místa s nejvýraznějšími projevy akné;
 • jizvy, popáleniny a jizvy na jiných částech těla;
 • oblast hlavy, v oblastech vlasové linie.

Indikace pro použití

Postup nemá konečnou věkovou hranici a použije jimůže být kdokoli, kdo dosáhl 14 let.

Indikace pro použití této metody korekce kůže mohou být následující:

 • malé vrásky, záhyby kůže, které se objevují s věkem a po prudkém úbytku hmotnosti;

 • volná, ochablá kůže;
 • ztráta objemu oválného obličeje;
 • jizvy po odstranění akné na obličeji a dalších tenkých částech kůže;
 • ztráta pružnosti pokožky obličeje, která vede ke ztenčení a ochabnutí;
 • bohaté akné (černé tečky);
 • plešatost, lupy;
 • křehké vlasy na hlavě;
 • seborrhea;
 • dermatitida;
 • ekzém;
 • celulitida;
 • gynekologická onemocnění;
 • zhoršení po izolaci;
 • jizvy, strie, jizvy jakéhokoli původu;
 • špatná cirkulace v dásních.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle systému japonského lékaře Asahi Zogana.

Kontraindikace

Věk před 14 lety, který byl zmíněn výše, není kontraindikací, to znamená, že postup v raném věku nezpůsobuje vedlejší účinky.Toto omezení je způsobeno skutečností, že se kůži dospívajícího formuje a vnější interference v metabolických procesech je nežádoucí.

Mezi další kontraindikace patří následující stavy pacientů:

 • těhotenství a kojení;

 • onemocnění krve, včetně infekčních;
 • rakovina;
 • alergie na drogy,snížení účinku krevních destiček (antikoagulancia);
 • snížená imunita;
 • užívání kortikosteroidů.

Jaká zařízení se používají při plazmoliftingu

Pro postup omlazení a korekce kůže pomocí plazmoliftingu je zapotřebí speciální zařízení, které pracuje s různými objemy a různými kapacitami.Například zařízení EVA Centrifuge 20 je navrženo pro zpracování 8 zkumavek najednou, s kapacitou 6000 ot /min, vypadá jako kuchyňská váha.

Další aparát CM-12 odstředivky zpracovává současně 12 zkumavek, ale s menším výkonem pouze 4000 otáček za minutu, jeho cena je 3krát menší, pokud jde o objem a tvar, vypadá jako multicooker.Další vybavení zahrnuje sterilizátor a vakuové zkumavky se speciálním gelem, který odděluje krev.

Zařízení kupují soukromé kliniky, ale pokud si přejete, můžete si doma nainstalovat podobnou věc a provést plazmové zvedání doma.

Příprava na intervence

Omlazení obličeje pomocí plazmové injekce vyžaduje, aby byl pacient podroben předběžnému lékařskému vyšetření, aby se vyloučila onkologie v kterémkoli stádiu, infekci a jiných nemocech, při kterých se postup provádí.kontraindikováno.Podle recenzí bývalých zákazníků to nebere moc času a peněz.Dále je žadateli poskytnut čas na přípravu.

Do 3–4 dnů alkohol, mastná a kořenitá jídla a léky, které bránítvorba destiček.

V den samotného zákroku byste se měli zdržet jídla a pít pouze velké množství vody, dokud není oprava úplná.Pacientka si musí z obličeje smýt veškerý make-up a obličej si umýt mýdlem tak, aby i tonikum nebo krém, kterým byl make-up odstraněn, byly z povrchu obličeje zničeny.

Postup

Po finální přípravě se pacientovi odebere venózní krev a umístí se do odstředivky.V přístroji se dělí na součásti a do pracovní části se přidávají antikoagulanty, které zabraňují srážení krve.Když je kompozice připravena, pacient leží pro snadnou injekci v horizontální poloze.

Dále je třeba anestetizovat mrazivým gelem, který zakrývá obličej, zatímco osoba zůstává při vědomí, ale necítí bolest při injekcích.

Plazmové omlazení obličeje posiluje póry.Recenze kosmetologů ukazují, že takový postup je nutný pro každou ženu.

Anestezie se provádí podle libosti, její cena není zahrnuta do nákladů na řízení.Poté lékař vezme silnou injekční stříkačku a na každé dohodnuté místo problému postupně zavede potřebné složení plazmy.Celý proces trvá asi 1 hodinu, to je doba trvání 1 relace.

Období rehabilitace s postupujícím hojením

Když se pod kůži vstřikne plazma, použije se silná jehla, která může projít hustým gelem.Poté jsou na obličeji stopy ve formě červených teček, které během sebe procházejí2-3 dny.Pokud se lékař nedotkl cévy, můžete se bez hematomu obejít, pokud ne, a hematom se objevil, přirozeně to také vymizí.

Nepoužívejte léčivé látky, aby nedošlo k rozpuštění samotné plazmy pod kůží. V průběhu prvního týdne vypadá oblast, do které byl vstřikován plazmatický gel, jako lisovaná plastelína, čímž zanechává zub.

Tento gel a je cítit pod kůží, dokud se nerozpustí, trvá 7-12 dní.Tento postup nemá vliv na celkový zdravotní stav, pokud byly dodrženy hygienické normy a nedošlo k žádné infekci.

Doporučení pro péči o pleť po omlazení plazmy

Během rehabilitačního období, během několika prvních dnů, se nedoporučuje používat kosmetiku ve formě nadace, prášku a pravidelných krémů..Pokud se procedura nedotkla rtů a očí, pak je povoleno používat pro oči rtěnku a kosmetiku, nejde o to, aby dráždila poškozená místa na kůži injekcemi.

Den po zákroku byste také neměli provádět masáž obličeje, používat peeling, dělat peeling a obličejové masky.Během týdne nemůžete navštívit saunu, lázeňský dům a solárium, nedoporučujeme také být na přímém slunci.

​​

Z tohoto důvodu někteří pacienti dávají přednost provedení zákroku v zimě, na chlad má pozitivní vliv celá pokožka a během dne se nemůžete v bytě schovat před sluncem.

Důsledky

Pokud omlazení provedl kvalifikovaný personál, pak maximálníNepříjemností po plazmoliftinagu, kterou pacient zažívá, je mírný otok, který trvá až do konce dne.Stopy injekcí zmizí samy za 2-3 dny. Pokud pacient spadne do nesprávných rukou, jsou možné různé následky.

Například, pokud jehla byla držena pod nesprávným úhlem, mohla by jít do hlubších vrstev kůže, po kterých jsou možné vážné modřiny, které odcházejí déle než týden.Pokud nebyly dodrženy hygienické normy, je možná otrava krve, získání hepatitidy a dalších závažných onemocnění přenášených krví.

K tomu obvykle dochází v důsledku opakovaného použití injekčních stříkaček.Neočekávané okolnosti jsou také možné ve formě alergie na kov jehly, anestézie, což může mít za následek vznik vředů v oblasti vpichování jehly.Před zákrokem je vyjasněna alergie na antikoagulancia, proto je vyloučena.

Plazmové omlazení obličeje, jehož recenze se často týkají účinnosti léčby problémové pleti, se také provádí za účelem odstranění rozsáhlého akné a post-akné.

V tomto případě se stav může zhoršit o 2 týdny s následným zánětem.Tento účinek se však časem sám o sobě snižuje, dochází k prominutí a dosažení očekávaného výsledku.

Je možné provádět plazmové zvedání doma

Plazmové zvedání je možné pouze pomocí speciálního vybavení, které rozděluje krev na komponenty.Kromě toho je nutné brát v úvahu hygienické normy, které musíbýt výchozí.

Bez těchto požadavků může být postup nebezpečný, proto se omlazení mimo ordinaci nedoporučuje, ale z praktického hlediska je postup možný doma.

Výhody oproti jiným metodám omlazení obličeje

Na rozdíl od syntetických omlazovacích metod, kdy se pod kůži zavádějí cizí přípravky a látky způsobující podráždění nebo odmítnutí se všemi možnými důsledky, plazmové zvedání,Dnes zaujímá vedoucí postavení v oblasti bezpečnosti.

I podávání kyseliny hyaluronové, která v průběhu času ustupuje, má řadu vedlejších účinků, jako je svědění, otok a obtížné štěpení způsobené použitím nekvalitního léčiva.Plazmoliftingem se do těla nedostávají žádné cizí látky, což by způsobilo odmítnutí, zánět a dlouhou dobu rehabilitace.

Jaké metody lze kombinovat s plazmoliftingem

Plazmové omlazení obličeje, které se často objevuje na fórech věnovaných boji proti změnám souvisejícím s věkem, nemá žádné kontraindikace k tomu, conebo techniky péče o pleť.

Po uplynutí požadované doby hojení může pacient navíc použít masáže, peeling, masky, použít peeling atd.Plazmový výtah nezpůsobuje zranitelnost pokožky, naopak se stává pružnější a silnější.

Kolik relací je třeba k dosažení účinku

v závislosti na věku pacienta, schopnosti těla se rychle zotavit a náchylnosti k plazmoliftingu může trvat 2–4 zákroky po dobu 2–3 týdnů - tolik času je zapotřebí pro resorpci gelu a úplné navrácení kůže z injekcí.K léčbě alopecie může být zapotřebí až 10 sezení.

Náklady na plazmové zvedání v Moskvě, Petrohradu

Ceny za plazmové zvedání v Moskvě a Petrohradu jsou uvedeny v tabulce na příkladu některých klinik.Všechny ceny jsou za 1 zkumavku, tj. 1 injekci, s výjimkou těch možností, kde je uvedena cena za celý postup v celé zóně.Současně náklady nezohledňují anestezii a lékařskou pomoc.

6 000 rublů.
Město Adresa kliniky Služby Cena
Moskva st.Horní pole, 28 1 zóna obličeje 3500 rub.
1 zóna těla 4 500 rub.
vlasová pokožka 4 500 rublů.
obličej + krk 8000 rub.
obličej + krk + dekolt 13 000 rub.
Chistoprudny Blvd, 11 1 obličejová zóna 4000 rub.
vlasová pokožka
obličej + krk 7500 rub.
obličej + krk + dekolt 9000 rub.
st.Vavilova, 8 celá tvář 13 200 rublů.
oblast kolem očí 7 800 rublů.
zcela oddělují výstřih a krk za 13 200 rublů.
zcela skalp 13 200 rublů.
St. Petersburg 3, Bakunin Ave. skalp 3000 rub.
oblast kolem očí 3 500 rublů.
obličej + krk + dekolt 10 000 rublů.
celá tvář + krk (10 sezení) 45 000 rublů.
st.Skladatelé, 10 1 zkumavka v jakékoli oblasti těla 3000 rub.
2 zkumavky v jakékoli oblasti těla 5600 rub.
3 zkumavky v jakékoli oblasti těla 7 500 rublů.
Shuvalovsky ave., 72 žaludek 1800 rublů.
čelí 3 000 rublů.
obličej + krk 3800 rub.
obličej + krk + dekolt 3400 rub.

Omlazení obličeje pomocí plazmových injekcí je jedinou možností pro některé pacienty s citlivou pokožkou.Podle recenzí, které dříve vyzkoušely jiné metody korekce injekce, je hlavním problémem riziko zánětu, deformace obličeje a alergií.

V případě plazmoliferace nebyly dosud zaznamenány žádné nevratné negativní procesy spojené s postupem, což znamená, že můžeme bezpečně říci, že plazmová korekce je dosud nejbezpečnější metodou omlazení.

Papírování:Anna Vinnitskaya

Video o plazmovém zvedání horního víčka

Před a po zákroku: