Plastická chirurgie k odstranění žeber.Fotografie před a po důsledcích

Postup pro resekci nebo odstranění žeber se málokdy provádí ze zdravotních důvodů.V plastické chirurgii se metoda používá k vytvoření štíhlého pasu a půvabné siluety.Prezentované fotografie před a po operaci prokazují svou účinnost v boji o ideální formy.Ale před operací je nutné znát rysy rehabilitace, pamatovat si na možné komplikace.

PročPotřebujete nižší žebra?

Lidská hruď se skládá z 12 párů žeber, které tvoří 3 skupiny.Prvních 7 tvoří hlavní kostní strukturu, proto se vyznačují zvýšenou hustotou tkáně.

Spodní 3 jednotky žeber se běžně nazývají „nepravé“: jsou spojeny s obratli tenkou chrupavkou, vyznačují se malou tloušťkou kosti.

Hlavním účelem žeber je ochrana životně důležitých vnitřních orgánů před zraněním a vnějším tlakem.Kostra spolehlivě pokrývá srdce a plíce, s výjimkou náhodnýchpoškození velkých plavidel.Účastní se respiračních pohybů.Dolní páry zabraňují poškození sleziny, jater a slinivky břišní.

Indikace postupu pro odstranění spodních žeber

Odstranění žeber, fotografie před a po kterých vám umožní vidět na vlastní oči účinek tenkého pasu, bylo původně prováděno pouze pro léčebné účely.

Hlavní indikace k resekci pro lékařské účely:

 • eliminace závažného skoliózy stupně 3-4 pro získání přístupu k páteři;
 • chronická tuberkulóza se změkčením kosti;
 • hnisavá pohrudnice;
 • vrozená deformita hrudníku;
 • patologické změny v kostní tkáni při osteoporóze a onkologii.

Ve ​​vzácných případech se lékaři uchycují ke složitému postupu, když je nutné získat vysoce kvalitní materiál pro transplantaci kostní dřeně.Ale v 70% případů se odstranění dolních žeber provádí na žádost pacienta z estetických důvodů.Taková operace je již dlouho zařazena do seznamu populárních služeb plastických chirurgů.

​​

Móda pro dramatickou změnu postavy byla představena americkými filmovými hvězdami, které chtěly rychle a snadno získat tenký pas, zdůraznit svěží boky. Resekce 1-2 párů dolních žeber umožňuje vytvářet krásné obrysy i pro postavu obdélníkového typu. V tomto případě vyčnívající břicho zmizí, a proto zástupci silnějšího pohlaví také praktikují odstranění.

Kontraindikace

Odstranění žeber je složitá chirurgická operace.Před a po fotografiíchPostupy ukazují jedinečné výsledky, proto se každoročně tisíce klientů obracejí na kliniky plastické chirurgie.

Existuje celá řada kontraindikací zakazujících resekci:

 • extrémní sporty (dolní žebra chrání před vážnými zraněními běhemzásah nebo pád);
 • obezita pacienta;
 • psychologické nemoci nebo deprese.

Plastická chirurgie se nedoporučuje u žen, které plánují otěhotnět a porodit dítě.

Pokud dojde k narušení kostního korzetu, hrozí v posledním trimestru riziko přemístění vnitřních orgánů: rostoucí děloha začne vyvíjet tlak na žaludek a játra a vyvolává narušení trávení a krevního oběhu.

Odstranění žeber (fotografie před a po resekci potvrzují viditelné změny tvaru obrázku) - operace je složitá a nebezpečná.Vyžaduje použití celkové anestézie, proto se onemocnění kardiovaskulárního systému, dýchacích orgánů a diabetes mellitus stávají příčinou selhání.Nedoporučuje se pro kostní patologie, zhoršenou hematopoézu, hormonální nerovnováhu.

Způsoby odstranění žeber pro tenký pas

Pro operaci existují dvě možnosti. Lékař zvolí pro pacienta nejméně traumatizující, přičemž vezme v úvahu jeho hmotnost, věk a indikace k chirurgickému zákroku.

 • Otevřená nebo standardní .Doporučuje se k dalšímu odstranění vnitřních orgánů, k instalaci umělého obratle se skoliózou.
 • Uzavřeno nebolaparoskopické .Používá se v estetické chirurgii, charakterizované nepřítomností jizev a rychlým zotavením pacienta.

Při otevření operace vyžaduje dlouhou dobu a vyžaduje použití komplexní anestézie.Proto se zvyšuje riziko komplikací, plicní embolie, rehabilitace trvá několik týdnů.

Endoskopický typ postupu má několik výhod:

 • minimální riziko krvácení a komplikací;
 • snížení pravděpodobnosti infekce patogenní mikroflóry;
 • doba zotavení je zkrácena na 3-5 dní;
 • koagulant kauterizuje řezy, takže neexistují žádné vnitřní švy.

Po excizi dolních žeber se přední břišní stěna stahuje, takže si pacient po 2–3 dnech všimne požadovaných výsledků a tenkého pasu.

Optimální věk pro chirurgii

Odstranění okrajů na fotografii před a po ukazuje úžasné výsledky, a proto přitahuje lidi různého věku.Lékaři považují optimální věk pro chirurgický zákrok - doba je 30–35 let, po ukončení tvorby kostního skeletu je hormonální pozadí stabilní bez odchylek a náhlých skoků v období puberty.

Pacienti středního věku jsou v dobrém zdravotním stavu a nemají chronická onemocnění, hypertenzi ani srdeční abnormality.

Příprava pacienta

Při přípravě na odstranění žeber je pacient podroben důkladnému lékařskému vyšetření, je konzultován s kardiologem,traumatolog a endokrinolog.Kromě standardních krevních testů, ultrazvuku srdce a břišních orgánů může být vyžadováno EKG.

Lékaři doporučují počítačovou tomografii s kontrastním činidlem: to pomáhá eliminovat skryté patologie kostní tkáně, ukazuje vaskulární plexy a velké tepny.Pro vyloučení pooperačních komplikací je pacient podroben laboratornímu vyšetření na HIV a hepatitidu 1–2 týdny před plánovanou resekcí.

Je nutné vyloučit exacerbaci chronických chorob a latentních bakteriálních infekcí, které mohou vyvolat závažné abscesy a zánět ran.

Mezi doporučení lékařů:

 • úplné ukončení kouření a alkoholu;
 • zrušení antikoagulancií a hormonálních léků;
 • Strava s minimálním množstvím mastných a kořenitých jídel.

Jakýkoli stupeň obezity zvyšuje riziko tukové embolie.Nebezpečná komplikace je při operaci fatální.S nadváhou se léčení zpomaluje a účinek je méně patrný.Proto je liposukce nebo hubnutí předběžně prováděno pod dohledem odborníka na výživu.

12 hodin před operací se doporučuje úplné odmítnutí potravy, což snižuje vedlejší účinek anestézie a urychluje zotavení. Pacient může pít čistou vodu bez plynu nebo slabý čaj bez cukru.

Postup operace odstranění žeber

Při otevřené metodě je pacient vstříknut do hlubokého spánku s léky.Po pitvě kůže a svalové vrstvyu úrovně 8 žebra zezadu chirurg řezá periosteum na několika místech.Pokud jsou detekovány známky nekrózy a hnisání, je odstraněn malý fragment, je instalována drenážní trubice k odstranění hnisavého exsudátu.

Laparoskopická metoda neumožňuje úplné vyšetření hrudníku, proto se provádí pouze při absenci známek zánětu.

Tato technika se liší od standardní operace:

 • se provádí celková anestézie;
 • kůže v břiše je dezinfikována speciálními antiseptiky;
 • chirurg provádí 3 až 4 miniaturní řezy;
 • pod svalovou vrstvu je vložen endoskop, speciální kamera a chirurgické nástroje;
 • se do dutiny zavádí plyn, aby se vytvořil volný prostor;
 • spodní pár žeber je pečlivě odstraněn;
 • koagulátorem jsou řezy a vazy kauterizovány.

Po endoskopii operace pacient znovu nabývá vědomí rychleji a odebrání anestézie trvá několik hodin.Na těle zůstávají téměř neviditelné jizvy, které se po 2-3 měsících zcela napnou.

Rehabilitace po chirurgickém zákroku

Při standardní resekci s otevřenou hrudníkem zůstává pacient v nemocnici po dobu nejméně 10–14 dní.U laparoskopie zotavení netrvá déle než 3-5 dnů.

Aby se předešlo komplikacím, je nutné:

 • brát antibiotika vybraná lékaři;
 • používají antiseptické roztoky k léčbě ran;
 • dodržovat dietu za účelem normalizace stolice a odstranění zácpy;
 • sledují odpočinek postele, dokud se nezahojí řezy.

Po propuštění z kliniky se pacientovi doporučuje používat speciální kompresní prádlo. Korzet podporuje přední břišní stěnu, eliminuje prolaps vnitřních orgánů.Musí být používán do 3 až 6 týdnů, aby pomohl tělu přizpůsobit se novým formám, posílit svaly v pase.

Po dobu 2-3 měsíců je zakázána fyzická aktivita a sport, přenášení těžkých břemen a tašek.Měli byste opustit aktivní a extrémní rekreaci ve prospěch turistiky.Návštěvy solária nebo sauny jsou dočasně vyloučeny.Každý měsíc je nutné navštívit chirurga, který pomocí ultrazvuku monitoruje stav a polohu sleziny, slinivky břišní a jater.

Výsledek pasu u mužů a žen

Po odstranění žeber jsou vnější změny patrné hned následující den.Konečné výsledky se plně projeví po 4-6 týdnech: během tohoto období se obnoví krevní oběh, normalizuje se odtok lymfatické tekutiny a otok zmizí.

Dochází ke kontrakci přední břišní stěny, u ženy se objevuje tenký pas, u mužů se vytváří rovnoměrný tisk bez vyčerpání fyzické námahy.

Důsledky plastické chirurgie

Lékaři varují, že odstranění žeber může způsobit komplikace a narušit stabilní fungování celého organismu.Resekce je nevratnápostup, tolik klinik před plastickou chirurgií provádět psychologické testování pacientů.

Mezi běžné problémy, které se objevují po zásahu, patří:

 • Fantomové bolestiv hypochondrii, které nejsou uvolněny analgetiky a nesteroidními léky.Tito pacienti vyžadují pomoc psychiatra a speciální rehabilitaci.
 • Výrazně zvýšiloriziko poškození orgánůtrávení, sleziny nebo jater.Pacient musí věnovat zvláštní pozornost zdraví, vyhýbat se aktivním sportům, volit lehká zatížení.
 • Když se u některých pacientů odstraní 2-3 páry žeber , je funkce dýchacích cest narušena : hloubka vdechování se snižuje, což negativně ovlivňuje tok kyslíku do krve a zhoršuje se mozková cirkulace.Ve vzácných případech dochází k deformitě páteře v důsledku nesprávného rozložení zátěže, rozvíjí se bronchiální astma nebo chronická bronchitida.
 • Při rozsáhlé resekci se riziko mírného krvácení zvyšujeo 30%po lehkém úderu nebo tlaku na žaludek.
 • Když jsou orgány přemístěny , vyvíjí se arytmiea jiná onemocnění kardiovaskulárního systému.
 • Riziko nefroptózy se zvyšuje 5–6krát (prolaps ledvin).

U pacientů s odstraněnými žebry je pravděpodobnější onemocnění dýchacích cest spojené s patologiemi dýchacího systému.

Náklady na chirurgii

Cena služby odstranění žeber závisí na stavu kliniky a zamýšlenémdiagnóza.

​​
Popis postupu Průměrné náklady, tření.
Torakotomie pro osteomyelitidu nebo kostní patologie.13000–65000
Resekce pro vyšetření kostní dřeně před transplantací.13000–27600
Resekce na nádory dýchacího systému.42400
Plastická chirurgie k vytvoření pasu s odstraněním 1-2 párů žeber. 90 000–160 000
Chirurgie v zahraničním plastickém chirurgickém centru (cena zahrnuje ubytování a rehabilitaci na klinice v Izraeli nebo Německu).od 167 000

Odstranění žeber je komplikovaný postup, fotografie před a po nichž slibují atraktivní výsledky.Operace, která může narušit fungování vnitřních orgánů člověka.Plné zotavení často trvá 6–8 měsíců, přetrvává bolest a dušnost.

Mnoho lékařů doporučuje opustit resekci bez naléhavé potřeby, zachovat harmonii tradičními metodami a správnou výživou.

Video o názoru lékaře na operaci odstranění žeber

Proč je plastický chirurg proti operaci: