Pigmentace na obličeji.Příčiny a léčba doma.Krémy, masti, lidové léky, masky, laserové odstranění

Přítomnost pigmentace na těle a zejména na obličeji je komplexní pojem.Výskyt patologií v rozporu s barvením jednotlivých řezů.K léčbě nepříjemného problému je nutné identifikovat příčinu formace.To je jediný způsob, jak dosáhnout požadovaného výsledku.

Druhy věkových skvrn na obličeji

Některé pigmenty jsou zodpovědné za barvu lidské kůže: melanin, bilirubin, hemoglobin atd.V případě zvýšení nebo snížení jejich počtu vznikají podobné problémy.

Existuje několik odrůd:

 1. Pehy .Nejběžnější forma pigmentace.Lidé se světlou pokožkou jsou k tomu obzvláště náchylní.Projevuje se po dlouhé expoziciultrafialové záření v důsledku pigmentu je nerovnoměrně shromažďováno v různých oblastech kůže.Objeví se na tváři, krku, hrudi, pažích.Mohou být malé až hnědé ve velkém počtu.V chladných obdobích zpravidla zmizí nebo zblednou.S rostoucím věkem se jejich intenzita snižuje.
 2. Nevusy- skvrny (mateřská znaménka), intenzivně zbarvené oblasti s hladkými okraji.Důvody vzhledu, stejně jako u jiných typů pigmentace, jsou nerovnoměrné rozdělení barvících buněk.Zbarvení je jemné od béžové po hnědou s tmavými tóny.Poplach by měl být fenomén růstu takových skvrn, je zde pravděpodobnost degenerace do onkologie.
 3. Dyschromie během těhotenství .Pigmentace během těhotenství se objevuje poměrně často.Intenzita barev a umístění se liší.Po narození tato místa zmizí.Ale jsou chvíle, kdy zůstanou, a pak je potřebná kosmetická pomoc.
 4. Chloasma- jsou velká pigmentovaná místa na obličeji a vyskytují se hlavně u mladých lidí.Mají nerovnoměrné obrysy, postupně se sjednocují a proměňují se v jedno místo velké velikosti nedobrovolného tvaru.Lokalizováno na krku, uších.Téměř nechodí do dekoltové zóny.Pod UV se velikost zvětší.Hormonální nerovnováha je hlavním důvodem výskytu těchto skvrn.
 5. Vitiligo- skvrny, které nelze ošetřit, protože nejsou zcela pochopeny.Je to vzácné.Lidé s albinismem (jiné jménovitiligo), postrádají nebo mají částečně buňky, které produkují melanin.Výsledkem je vytvoření zbarvených (bez pigmentových) skvrn.V přítomnosti takových skvrn se nedoporučuje a často dokonce zakazuje vystavení slunci.Když jsou vystaveni slunci, mohou se vyvinout v onkologii.

Separátní věková pigmentace. Je charakterizována tmavohnědými skvrnami různých velikostí.Objevují se pod přílišným vlivem slunečního ultrafialového záření.Vyznačují se tím, že nemění barvu pod vlivem žádných faktorů.Například, jako pihy v určitém období roku.

Pigmentace související s věkem se projevuje změnou hormonální rovnováhy v důsledku nástupu menopauzy.

Příčinou mohou být také poruchy jater.Existují:

 1. Lentigoje pigmentace spojená se staršími lidmi.Nejčastěji se objevují na místech vystavených dlouhodobému působení slunce, na místě od spálení sluncem.Při menopauze se lentigo zvyšuje.
 2. Keratomaje kulatý plak s šupinatou strukturou.Většinou šedá se nažloutlým nádechem.Je pravděpodobné, že dojde ke změně na vzdělávání v oblasti rakoviny.Jeho odstranění se doporučuje.
 3. Na ramenou a rukou se objevují skvrnitá pigmentace(senilní pihy).
 4. Xantom víček- skvrny se objevují pod očima nebo ve vnitřních rozích.

Příčiny pigmentace

Pigmentace obličeje: příčiny a léčba (které budouNíže je uvedeno) je zřízeno odborníkem.Jejich vzhled je procesem zvýšeného výskytu pigmentu v kůži.

Zóny mohou být světlé, načervenalé nebo tmavé.Tvar se pohybuje od plochých po nerovnoměrné.Mají dědičné příčiny nebo jsou získány.V takových oblastech se pokožka stává suchší, drsnější a náchylnější k vráskám.

Běžné příčiny pigmentace jsou:

 1. Dědičnost.Zděděni se mohou projevit i v mladém věku.
 2. Nedostatek vitaminu.Melanin se také vyrábí pomocí vitamínů, s jejich nedostatkem je pokožka náchylnější k vnějším negativním faktorům a objevují se nahnědlé skvrny.
 3. Ultrafialové záření je hlavní příčinou takových projevů.
 4. Období těhotenství, období po porodu - vzniká vlivem změn hormonální rovnováhy ženy.
 5. Porucha práce vnitřních orgánů.Zpravidla játra, ledviny, žaludek.
 6. Tvorba skvrn v důsledku nesprávného odstranění akné.
 7. Změna hormonální rovnováhy jako celku.
 8. Stresující podmínky.
 9. Nesprávně vybraná kosmetika, jejíž složky mohou vyvolat alergické projevy.

Je možné trvale se zbavit věkových skvrn

Pigmentace obličeje: příčiny a léčba jsou stanoveny pomocí kvalifikované pomoci, pokud jsou důvody skutečně závažné.Pokud se skvrny objevily v důsledku vnějších faktorů, doporučuje se používat masti, krémy nebooleje, které jsou široce zastoupeny.Hlavní důraz je kladen na kvalitu specializované kosmetiky a individuální vlastnosti pokožky.

Kromě kosmetických prostředků je navrženo několik kosmetických postupů k odstranění tohoto problému.Mají trvalý účinek.

Patří sem:

 • fototerapie;
 • chemický peeling;
 • kryoterapie;
 • laserový peeling;
 • dermabraze;
 • ultrazvukový peeling.

Použití činidel zesvětlujících pokožku

Výhody a nevýhody činidel zesvětlujících pokožku

Každý specializovaný produkt máPéče má určité výhody a nevýhody.Aby bylo možné posoudit, je třeba je porovnat s něčím.V tomto případě bude srovnání provedeno souběžně s domácími prostředky a specializovanými postupy.Hlavní charakteristikou bělicího činidla je, že je účinný, zatímco výsledek není okamžitě viditelný.

Pozitivní aspekty:

 1. Krémy jsou jemnější ve srovnání se specializovanými postupy, nedochází k traumatu do hlubokých vrstev kůže.
 2. Praktické použití, použití kdekoli.
 3. Vypořádejte se s pigmentací zcela a současně s péčí o pokožku.
 4. Některé složky mohou mít další účinek na odstranění vrásek, odstranění podráždění.
 5. K dispozici ve srovnání se specializovanými postupy.

Nevýhody použití takovýchbělidla:

 1. Očekávaný výsledek za nejméně týden.
 2. Průběh používání je asi měsíc.
 3. Nebezpečí nebezpečných složek.Některé toxické složky mohou vyvolat alergické reakce nebo dokonce poškodit.
 4. Domácí opravné prostředky jsou poměrně levnější než průmyslové.

Prostředky pro bělení

Všechny průmyslové bělicí krémy jsou rozděleny do tří skupin:

 1. Propagaceblokování produkce melaninu - protože ovlivňují melanocyty, jejich funkce je potlačena a dochází k blokování opětného výskytu.
 2. S rozjasňujícím účinkem.
 3. S dvojí funkcí: odlehčení a překážka.

Léčba výskytu pigmentace na obličeji začíná až po stanovení příčin.

Mezi širokou škálou průmyslových specializovaných produktů se rozlišují tyto oblíbené krémy:

 1. Krém od společnosti Vichy - Vichy Idealia PRO .Kombinuje účinnost a bezpečnost (nepřítomnost škodlivých složek).Akce je zaměřena na odstranění tmavých skvrn a produkci buněk.Složení zahrnuje: Kombucha, voda (termální), kyselina (salicylová), adenosin.Vhodný pro podrážděnou, citlivou a suchou pokožku.
 2. Evinal- akce je zaměřena na všechny druhy spotů.Je povoleno používat opalovací krém.Složení zahrnuje: placentu, petržel, kukuřičný olej, měsíček.
 3. Elure ze společnosti Syneron Medical. Hlavní složkou je melazym.Odstraňuje pigment ve vrstvách kůže.K dispozici ve 2 baleních a umožňuje použití ve dvou fázích: nejprve se zpracovají postižené oblasti a poté celá tvář, aby se úplně zničila melanin.
 4. Achrominvyrábí společnost Alen Mak-Bulgaria - jeho činnost je zaměřena na odstranění melaninu z buněk.Účinné s pihy.Nedoporučuje se používat těhotné ženy a majitelé citlivé pokožky.Očekávají se vedlejší účinky: způsobuje suchost, může dojít k vyrážkám a zarudnutí.Nepoužívejte k akné, vylučujte použití dětmi.Před použitím se poraďte s odborným kosmetologem.
 5. Klotrimazolje univerzální prostředek k odstranění pigmentace.Účinné pro zánět.Relativně levná cena a vysoká efektivita použití.Považuje se za hypoalergenní, ale je možná individuální alergie na složky léčiva.Nedoporučuje se pro těhotné ženy.
 6. Neotone Radiance- krém se světlou texturou, vhodný zejména pro citlivou pokožku.V létě ji lze použít jako profylaktický.Má skvělou ochranu před slunečním zářením.S kořenem lékořice, kyselinou glykolovou a salicylovou v kompozici.
 7. Bielita Vitexaktivně odstraňuje pigmentaci a může dokonce ovlivnit tmavé skvrny.Ovocné kyseliny v kompozici jsou schopné eliminovat exfoliované buňky.Může být použit jako profylaxe.Ve složení nejsou žádné škodlivé složky.

Podmínky použití

Protože produkty jsou specializované, musíte se seznámit s pravidly používání této kosmetiky:

 1. ) Před použitím, i když léčivo obsahuje pouze neškodné složky, je nutné provést test na alergické reakce.Určité množství naneste na vnitřní stranu ruky a nechte stát čtvrt hodiny.Použití je přípustné při absenci kožních reakcí.
 2. Žádost se vztahuje na podzim, zima a jaro, když je slunce méně aktivní.
 3. Naneste na očištěnou pokožku tenkou vrstvu.
 4. Použije se jednou nebo dvakrát v souladu s pokyny.
 5. Je povoleno současné používání výrobků pro domácí bělení.
 6. Omezte expozici slunci a použijte další ochranné vybavení.

Pravidla pro výběr

Před nákupem musíte důkladně prostudovat navrhované možnosti, získat radu a seznámit se se složením krému.

Pravidla:

 1. Základním pravidlem je volba na základě osobních charakteristik kůže.Účelem působení složek je bělení, při nesprávném použití mohou nastat nežádoucí vedlejší účinky.
 2. Zvažte věk, velikost a stupeň pigmentace.

  Při výběru metody léčby pigmentace obličeje je třeba vzít v úvahu příčiny jejího výskytu (dědičnost, gastrointestinální choroby, nadměrné ultrafialové záření atd.)
  ​​

 3. Doporučuje se používat krémy bez škodlivých složek, zejména s vysokým obsahem přírodních, které změkčují chemické.
 4. Pokud se slibuje rychlý výsledek a ve složení je přítomen koyeva nebo hydrochinon, neměli byste nakupovat.Tyto toxické látky působí rychle a poškozují pokožku.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Amarantový olej - vlastnosti a aplikace v kosmetologii, recenze, cena produktu.

Kosmetické procedury

Laserový peeling

Pigmentaci obličeje (příčiny a ošetření určuje odborník) lze eliminovat pomocípomocí kosmetického postupu pro vyjasnění - laserový peeling.

Provádí se ve dvou variantách v závislosti na typu laseru a jeho působení:

 • První práce na oxidu uhličitém - СО2laserový peeling je hluboký.S určitým nastavením je schopen řezat tkáň;
 • Erbium - laserový paprsek prochází erbiem (chemický prvek), působí na keratinizované buňky bez hluboké penetrace.Při expozici není pokožka poškozena.

Existuje laserové zjemnění za studena a za tepla - další rozdělení na odrůdy:

 • V chladu se buňky odstraňují ve vrstvách, aniž by se zahřívaly spodní vrstvy.Podle typu jednoduché exfoliace;
 • Je-li horké, kromě hlavní funkce dochází k omlazení také stimulací produkce kolagenu.Tato metoda zahřívá spodní vrstvy.

Ultrazvukový peeling

Pigmentace na obličeji pomocí ultrazvukového čištění se provádí po určení příčiny pomocí speciálního zařízení, které generuje vlny určitých frekvencí, a jsou bezpečné.Ošetření zahrnuje odstranění horních vrstev kůže.Opakovaný postup se doporučuje po 2 týdnech.

Probíhá v několika fázích:

 1. Ošetření pokožky vodou (minerální), která je určena k čištění pokožky.
 2. Ošetření zařízením, které usnadňuje otevírání pórů a čistí je.

Chemický peeling

Povrchní pálení kůže za použití kyselin: glykolové, ovocné, trichloroctové a salicylové.Podle své koncentrace se rozlišují: povrchní nebo hluboká.

Povrchový peeling

Pro povrchové použití se používá nízká koncentrace ovocné kyseliny.Princip účinku: odstranění horní vrstvy odumřelých buněk spolu s pigmentací.Hlavním plusem je malý stupeň zranění a bezbolestnosti.Existuje pocit pálení a v průběhu času je pozorován peeling kůže.

Hlavním pravidlem po zákroku, aby se zabránilo vytváření nových skvrn, je vyloučit přímé sluneční světlo.

Hluboký peeling

Hluboký peeling se provádí za použití kyseliny trichloroctové nebo kyseliny salicylové.Jedná se o traumatičtější metodu, ale pomáhá účinně zbavit skvrn a dokonce i malých vrásek,vyhlazuje pokožku a vyhlazuje pleť.

Před zákrokem se provede vyšetření, výběr peelingového činidla a potřeba anestézie.Je nutné zvolit správný typ peelingové a post-peelingové péče.

Dermabraze

Dermabraze je mechanické loupání, které má za následek hluboké zdrcení kůže. Velmi tvrdý, ale účinný postup.Pomáhá se navždy zbavit vad.Několik typů se liší v závislosti na hloubce expozice a použitém vybavení.Procedura se provádí pouze tehdy, pokud nedochází k zánětu.

Provádí se v několika etapách:

 • čištění a zvýraznění potřebných sekcí fixem;
 • analgezie;
 • umístění nádoby s ledem na místo;
 • mletí se provádí pomocí vybrané trysky;
 • zmrazení pomocí speciálního spreje k odstranění exfoliačních vrstev;
 • aplikování obvazu k zastavení krvácení (s hlubokým obnovením povrchu);
 • Období zotavení trvá až měsíc.

Fototerapie

Podporuje ničení buněk s vysokým obsahem melaninového pigmentu vystavením kůže zábleskům infračervených paprskůse zvláštní délkou.Místo, přičemž vlna světla, získává světlejší odstín a brzy úplně zmizí.Metoda je bezbolestná: skvrny zmizí bez poškození kůže.Tato metoda zahrnuje odstranění pigmentace v několika postupech.

Fáze:

 • typ kůže, hloubka léze.Trvání léčby, typ záření;
 • stanovení nepřítomnosti kontraindikací;
 • brýle se během procedury vloží na oči, aby se zabránilo popálení;
 • je čištěno;
 • aplikace anestetika a gelu s ochlazovacím účinkem;
 • pomocí přístroje se zpracovávají impulsy, melanin se ničí a odděluje loupáním;
 • použití uklidňujícího odstraňovače pro zvlhčení.

Kryoterapie

Princip metody spočívá v eliminaci skvrn působením kapalného dusíku. Po kontaktu se skvrnou jsou povrchové buňky zničeny a je provedena stimulace zotavení. Protože dochází k traumatu kůže, objevuje se na nějakou dobu zarudnutí.

Rozlišují se následující fáze postupu:

 • čištění míst;
 • ošetření dusíkem, sprejem nebo tyčinkou (bavlna);
 • místo je nafouknuté, po několika dnech klesá, dochází k loupání.
 • Bělení v salonech

  Bělení se provádí mechanickým, laserovým a chemickým loupáním.

  Metody tradiční medicíny

  Pigmentaci na obličeji (příčiny a ošetření lze v některých případech stanovit nezávisle) lze účinně eliminovat alternativními metodami.Všechny moderní metody, jak se tohoto problému zbavit, jsou široce používány.Ale dříve, pokud takové postupy neexistují,ženy se uchýlily k improvizovaným lidovým metodám a zvládly s nimi docela efektivně.

  Účinná léčiva zahrnují:

  1. Citronová šťáva. Smíchejte lžíci šťávy s tekutinou (10 polévkových lžic) a použijte k otření.Jako maska: smíchejte mléko a šťávu ve stejných částech s 20 g kvasinek.
  2. Okurková šťáva. Používejte pravidelné stírání.Roštová okurka, kaše po šťávě pro použití jako maska.Lze nakrájet na tenké plátky a položit na obličej.Takový nástroj nejen rozjasňuje, ale také zvlhčuje.
  3. Petržel. Vařit petržel a utírat obličej denně.Chcete-li dosáhnout tonického efektu, vyrobte z vývaru kostky ledu.Na zimu připravte snítky petrželky a v případě potřeby připravte kosmetický led.
  4. Meloun. Komprimuje z kůže melounu.
  5. Skořápka vajec. Rozmělnit na prášek, smíchat s mlékem nebo kefírem, používat jednou týdně jako peeling.
  6. Cibulová šťáva. Po aplikaci namočte, opláchněte a na chvíli naneste zakysanou smetanu.Takové manipulace se nejlépe provádí v noci.
  7. Olivový olejmá zjasňující účinek a vyživuje pokožku.
  8. Odvar rýže. Vařenou rýži napněte, připravte z kapaliny kostky ledu a dvakrát otřete.
  9. bulharský pepř. Použijte masku jako masku.
  10. Škrobsmíchaný s citronovou šťávou, namočený po dobu čtvrt hodiny po aplikaci.

  Složitější masky, pokud jde o jejich složky:

  1. Suché droždí, grapefruitová šťáva, peroxid vodíku 3%, smíchejte citronovou šťávu ve stejných částech.
  2. Petržel, okurka, rybíz (červený), pampeliška (listy), citron, bílý jíl, granátové jablko, mlít kombinací (kuchyň).Po použití otřete obličej ledem.
  3. Mleté ovesné vločky, smíchané s jahodami, zakysanou smetanou.

  Před použitím masek by měla být pokožka čistá, nejlépe napařená.Po zákroku omyjte studenou vodou nebo pokožku otřete ledem, aby se póry uzavíraly.

  Odstranění pigmentace na obličeji je někdy dlouhý, ale hodnotný postup.Po přesném určení příčin můžete okamžitě čekat na výsledek léčby a užít si účinek.

  Ale další výsledek bude zcela záviset na stupni péče o obličej.

  Video na téma: Pigmentace na obličeji.Příčiny a léčba

  Příčiny výskytu věkových skvrn na obličeji, ošetření:

  Příčiny výskytu nežádoucí pigmentace: