Peroxid vodíku pro obličej z vrásek kolem očí, akné, pro zúžení pórů, bělení, sody, bodypart, kvasnice, podle Neumyvakina

Peroxid vodíku je mnohým známý jako účinné antiseptikum.A jen málo jich používá k odstranění vrásek na obličeji, akné, pihy, pigmentace.Tento nástroj se s těmito problémy vyrovná, za předpokladu, že je používán správně.

Příznivé vlastnosti peroxidu

Příznivé účinky peroxidu na kůži:

 • odlupují odumřelou tkáň bez poškození kůže jakomechanické slupky a peelingy to dělají;
 • ​​
 • eliminuje pigmentaci;
 • podporuje hojení a omlazení obličeje;
 • „tlačí“ nečistoty z buněk na povrch;
 • ničí bakterie a houby;
 • řídí produkci kožního mazu;
 • zlepšuje barvu pleti;
 • Osvěžuje pokožku.
Nenechte si ujít nejoblíbenější nadpis: Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Jak to funguje

Když se peroxid dostane na kůži, okamžitě se rozkládá na atomový kyslík a čistou vodu.Atomy kyslíku neexistují ve volné formě a vyžadují naléhavou vazbu s jinými částicemi. „Zachycující“ nečistoty a bakterie, kyslík je odvádí na povrch z hlubokých vrstev kůže.

Volný kyslík má také vlastnost přírodního oxidačního činidla.Proto jej nelze použít v oblastech s poškozenou pokožkou.To zvyšuje riziko úmrtí a prodlouženého hojení tkání.

Indikace, kontraindikace

Doporučené použití peroxidu vodíku pro vrásky z obličeje:

 • , pokud je kůže náchylná k mastnotě.;
 • s častým výskytem vředů a velkým akné;
 • pro akné;
 • s velkým počtem věkových skvrn, pihy;
 • s černými tečkami;
 • se zvětšenými póry.

Ne každý může peroxid vodíku používat i s opatrností.

Kromě individuální nesnášenlivosti existují kontraindikace pro použití tekutin:

 • silná suchost obličeje;
 • přítomnost loupání;
 • infekční a alergická kožní onemocnění;
 • poranění kůže.

Výhody a nevýhody

Peroxid vodíku na obličeji z vrásek má výhody:

 1. Látka je k dispozici- lze ji zakoupit v jakékoli lékárně, je to levné.
 2. Lze použít peroxid vodíku.v několika oblastech kosmetologie najednou: v boji proti nedokonalostem kůže, bělení zubů a zesvětlení vlasů.
 3. Toto je jeden z nejlepších produktů pro dezinfekci a čištění pokožky.
 4. Lék má na rozdíl od jiných antiseptik méně kontraindikací.
 5. Peroxid vodíku nemá žádný zápach a chuť, pokud jde o celou pokožku, nehoří a je to jako běžná voda.

Peroxid vodíku na obličeji z vrásek má nevýhody:

 1. Peroxid společně s nebezpečnými bakteriemi a nečistotami ničí prospěšnou mikroflóru pokožky - to vede ke sníženímístní imunita.
 2. Nadměrné používání peroxidu může mít opačný účinek - kůže stárne rychleji.

Vedlejší účinky

Při nadměrném používání peroxidu vodíku se mohou objevit vedlejší účinky:

 • začíná kůžeodloupnout;
 • na obličeji se může objevit velké popálení;
 • kůže se stává citlivější;
 • mohou se objevit malé trhliny;
 • dochází k alergickým reakcím (při použití peroxidu ve složení masek).
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Jak používat čistý peroxid z vrásek

Čistý peroxid se smí nanášet pouze bodově, není vhodný pro vrásky obličeje kolem očí a rohů rtů.

Kapalina použitá kschéma:

 1. Osobu je třeba omýt studenou vodou, opláchnout kosmetiku.
 2. Kůže je odmaštěna alkoholem nebo krémem;
 3. Vatovým tamponem se peroxid aplikuje bodově na vrásky.
 4. Po 20 minutách si umyjte obličej tekoucí vodou.
 5. Recept s tělem zázvoru

  Prášek zázvorového těla musí být smíchán s peroxidem do husté ovesné kaše.Po několika minutách se začnou ve hmotě objevovat bubliny.To naznačuje, že je připraven k použití.

  Maska se nanáší bavlněnými tampóny nebo disky, lehce se vtírá do pokožky podél masážních linií.Potom je hmota ponechána na obličeji po dobu 10-13 minut.Masky se doporučuje provádět v kurzech jednou týdně po dobu 2-3 měsíců.

  Maska s peroxidem a jílem

  Maska se doporučuje pro čištění a vyhlazení vrásek.Pro jeho přípravu je nutné smíchat kosmetický jíl, hořčík, borax a obyčejný mastek v poměru 5: 4: 4: 3.Složky jsou smíchány dohromady.Potom se nalije peroxid vodíku, aby směs vypadala jako hustá kaše.Maska se nanáší na obličej po dobu 10 minut.

  S kvasinkami

  Masku lze použít pro citlivou a suchou pokožku - kvasinky reagující s peroxidem chrání obličej před popáleninami a vyrážkami.

  Při přípravě masky se obě látky mísí ve stejných poměrech.Poté, co látka dosáhne husté konzistence, může být aplikována na obličej.Takovou masku můžete uchovávat nejdéle 15 minut.Jinak se na tváři mohou objevit věkové skvrny a zarudnutí.Na vařeníTaková maska ​​používá pouze čerstvé kvasnice.

  S tvarohem

  K přípravě masky je nutné smíchat tukový granulát z tvarohu do hladka a přidat k němu jeden žloutek.Poté, co je směs připravena, se k ní přidá 10 až 15 kapek peroxidu vodíku. Hmota by se měla nanášet na obličej rovnoměrnou silnou vrstvou.Pokud kůže nemá pihy a stárnutí, stačí 10 minut, v ostatních případech je nutné masku ponechat 20 minut.

  U brambor

  Bramborová maska ​​pomůže bojovat nejen s kožními změnami souvisejícími s věkem, ale také s otoky a nerovnoměrnou pletí.Pro přípravu musí být loupané středně brambory nastrouhány na nejmenším struhadle.Poté se do hmoty přidá jedna lžička teplého kolečka a suchého bramborového škrobu (můžete použít další „zahušťovadlo“, například dětský prášek bez zápachu).

  Před nanesením na obličej se do masky přidá 10 kapek peroxidu.Po 10–13 minutách důkladně omýt hmotou z obličeje velkým množstvím vody, zbytky škrobu pokožku silně vysušují.

  U žloutku

  Doporučuje se použití na kůži, na které se často objevují záněty a vyrážky.Pro masku, porazit jeden žloutek.Potom se přidá čajová lžička tekutého medu.Hmota se opět míchá, dokud není hladká.

  Poté 1/2 lžičky.peroxid vodíku.Hmota je docela lepkavá, je obtížné ji aplikovat prsty nebo vatovým tamponem.Pro tyto účely se doporučuje použítkosmetický štětec.Poté, co začne malovat, můžete ji omýt.

  U ovesné vločky

  Ovesné vločky pomáhají jemně odlupovat odumřelou tkáň a napnout pokožku obličeje.Chcete-li připravit masku 2 lžíce.ovesné vločky s mixérem se rozemele na prášek.Dále je třeba přidat 2/3 lžičky.peroxid vodíku. Hmota se aplikuje pouze na problémové oblasti kůže po dobu 10 minut. Pro zvýšení účinnosti masky je třeba pokožku několikrát masírovat.

  V případě potřeby lze do masky přidat půl čajové lžičky jedlé sody.V takovém případě ji po 5 minutách po aplikaci omyjte z obličeje.

  Avokádem

  Avokádem hydratuje a vyživuje pokožku.Buničina z tohoto ovoce se doporučuje pro použití s ​​šupinatou a problematickou pokožkou.K přípravě masky je třeba do buničiny přimíchat jedno zralé ovoce, do hmoty přidat 10 kapek peroxidu vodíku a půl lžičky bramborového škrobu.

  Maska se nanáší na obličej co možná nejhustěji.Po 15-18 minutách ji lze omýt.

  S sodou

  Směs peroxidu vodíku a soda je ideální pro problémovou pleť související s věkem.Maska má peelingový efekt a odlupuje staré a odumřelé buňky, čistí a osvěžuje pokožku.

  K vaření se přidá několik kapek peroxidu do lžičky sody, aby se dosáhlo krémové konzistence.Masáž se aplikuje na obličej po dobu 4-5 minut masážními pohyby a poté se omyje velkým množstvím tekoucí vody.

  Jak odstranit akné aúzké póry s peroxidem

  Rozpočtový způsob, jak překonat akné a úzké póry, je použití roztoku soli v peroxidu vodíku.Obě látky mají antiseptické vlastnosti a sůl zasychá pokožku a napíná póry.

  1 lžička.peroxid přidat sůl na špičku nože.Po úplném rozpuštění v kapalině se bavlněná podložka navlhčí.Kůže je třeba otřít pouze v místech hromadění akné nebo černých skvrn.

  Po setření opláchněte obličej několikrát studenou vodou a naneste zvlhčovač.

  Bělení kůže peroxidem

  Bělení kůže peroxidem vodíku se doporučuje v případech:

  • s velkým počtem jizev a jizev;
  • v přítomnosti mnoha pihy;
  • v případě neúspěšného opalování nebo opalování.

  Pokud se k bělení kůže používá peroxid, měly by být masky používány opatrně: látce by nemělo být umožněno dosáhnout řas a obočí.

  To má za následek zesvětlení vlasů.

  1. Bělení kvasinkami. Podobná maska ​​se používá ke zvedání obličeje, ale s dalšími přísadami může být také použita k bělení horních vrstev epidermis.Suché drcené droždí, čerstvá citronová šťáva a peroxid se mísí ve stejných poměrech.Kapalina se nanáší vatovým tamponem po dobu 5-10 minut.
  2. Maska s citronem. Citronová šťáva zvyšuje účinek peroxidu, ale je nebezpečná při popáleninách a loupání.Proto se doporučuje používat takovou maskupouze tečkované, na věkových skvrnách a pihách.Chcete-li ji vytvořit, musíte smíchat šťávu z jednoho citronu, lžíce peroxidu a lžičku alkoholu nebo jablečného octa.Na obličej a dekolt se tekutina nanáší vatovým tampónem a hůlkou.Omyje se po 5 minutách.

   Peroxid vodíku na obličej z vrásek kolem očí by neměl být aplikován na všechny oblasti kůže, ale pouze na ty oblasti, které vyžadují ošetření.

  3. Maska s aloe a medem. Používá se k vyrovnání tónu pleti s jizvami po akné.Je nutné smíchat lžičku čerstvého tekutého medu a peroxidu vodíku.Poté se přidá vláknina 1 "listu" aloe, rozdrcená na kaši.Maska se nanáší na obličej po dobu 5 minut.
  ​​

  Recenze lékařů o peroxidu jako o způsobu, jak se zbavit vrásek

  Většina kosmetologů se domnívá, že je možné doma používat peroxid z kožních nedokonalostí, jiní že je to škodana kůži.Každý však souhlasí s tím, že s touto látkou je zapotřebí mimořádné opatrnosti.

  Kosmetologové doporučují používat proti vráskám peroxid vodíku ne každý den - může to poškodit obličej a způsobit popáleniny a silné podráždění.Pro omlazení je nezbytné kombinovat masky s peroxidem s jinými kosmetickými přípravky a pro každou pokožku vždy použít regenerační nebo ochranný produkt.

  Peroxid vodíku je účinné ošetření obličeje vrásek.Musí se však používat opatrně a před aplikací na kůži vždy provést alergický test.

  Video omaskovaný peroxidem

  Peroxidová maska:

  Maska z věkových skvrn: