Obočí se považuje za vizitku osoby.To je důvod, proč se mnoho dívek uchyluje k různým make-upovým technikám, aby se jejich tvář stala dokonalým.Technika permanentního makeupu získává stále větší popularitu díky mnoha výhodám, ale existuje řada kontraindikací, pro které je tento postup zakázán.
- Co je to permanentní make-up
- Pozitivní a negativní stránky tetování
- Proč má permanentní makeup obočí kontraindikace
- Absolutní kontraindikace trvalého tetování
- Relativní kontraindikace k trvalémumakeup
- Těhotenství a kojení
- Menstruace
- Sklon k alergickým reakcím
- Vysoký krevní tlak
- Předchozí kosmetické procedury
- Období rehabilitace po operaci nebo nemoci
- Užívání silných drog
- Užívání drog nebo alkoholu
- Jak je navrácení po tetování
- Pravidla péče o permanentní make-up obočí
- Video o permanentním líčení
Co je permanentní makeup
Trvalý makeup je jednou z technik barvení obočí při použití mikropigmentace.Tento postup je přímo podobný použití tetování.Aby obočí získalo nový tvar a barvu, je zavedeno pod kůžispeciální složení.Manipulace se provádí pomocí konturové jehly.
V závislosti na hustotě, současné podobě a přáních nabízejí klienti v podmínkách salonu dvě možnosti postupu:
- vlasy;
- stínování.
Technika vlasů se používá, když obočí není příliš silné a světlé barvy.Požadovaný tvar a barva je dána kreslením vlasů a kontur na prázdných místech.Obočí tak získává nejen tvar, ale také silný vzhled.
Tetování v této technice má 2 poddruhy:
- východní (čínská);
- Evropský.
První technika umožňuje získat nejpřirozenější obočí.V takovém případě jsou chloupky nakresleny samostatně, měnící se směr a délka.Kreslení v orientální technice je obzvláště obtížné dokončit, ale výsledek odůvodňuje úsilí, nakreslené obočí se prakticky neliší od současnosti.
Technika provádění „evropského“ makeupu spočívá v tom, že vlasy se natahují jedním směrem podle růstu vlasů.Druhá technika se často provádí v salonech, protože je jednodušší a provedení trvá méně času.
Aby bylo možné použít „čínskou“ techniku, musí mít odborník dovednosti důkladného kreslení, aby získal vysoce kvalitní výsledek.
Prolnutí (zkratování) se používá u velmi vzácných obočí nebo k nápravě následků neúspěšných postupů.Při opuštění přírodních vlasů nakreslí odborník potřebné obrysy a výplněmezery.Tato technika je rozšířena mezi dívkami, protože poskytuje výsledek konvenčního make-upu se stíny nebo tužkou, aniž by obočí nepřirozené.
Poté, co byl tento postup jednou proveden, bude mnohem snazší sledovat obočí, protože hotový tvar umožňuje korekci pouze odstraněním přebytečných vlasů za konturu.Trvalý make-up obočí, jehož kontraindikace jsou uvedeny níže v tomto článku, má výhody oproti jiným technikám tetování.
Pozitivní a negativní aspekty tetování
Tabulka ukazuje výhody a nevýhody metody permanentního makeupu obočí:
Výhody | Nevýhody |
|
|
PročTrvalý make-up obočí má kontraindikace
Trvalý make-up je jedním z nejpopulárnějších kosmetických postupů, ale i přes pozitivní recenze má řadu relativních a absolutních kontraindikací.
Trvalé složení obočí (kontraindikace jsou odborníkem posuzovány individuálně) zahrnuje zavedení zvláštního pigmentu pod kůži, což má za následek podráždění kůže.Před zákrokem byste se měli poradit s mistrem, protože tělo může neočekávaně reagovat na mikropigmentaci.
Absolutní kontraindikace trvalého tetování
Trvalý make-up má řadu kontraindikací, jejichž přítomnost je zcela zakázána:
- )diabetes mellituszpůsobuje metabolismus a poškození cév, v důsledku čehož se mnoho ran hojí po dlouhou dobu.V důsledku narušení kůže se doba zotavení významně prodlužuje a také riziko nákazy;
- poruchy krvácení. Často se vyskytuje u: anémie, leukémie, leukémie, hemofilie.Přítomnost onemocnění krve vede ke krvácení během procesu tetování, což významně komplikuje postup;
- onkologie. V přítomnosti onkologických formací imunita člověka významně klesá, což zvyšuje riziko vzniku infekcí;
- přítomnost molů na obočírovněž zakazuje tetování;
- HIV, AIDS, hepatitida. Tato onemocnění jsou velmi nebezpečná především pro mistra, který provádí proceduru, jakož i pro další proces hojení obočí.Vzhledem ke slabé imunitě existuje riziko zánětu a infekce.
Relativní kontraindikace k permanentnímu makeupu
Trvalé složení obočí, které nelze kontraindikace ignorovat, může způsobit komplikace.
Kontraindikace relativní povahy vám umožňují odložit postup o určité období, dokud se stav osoby nevrátí k normálnímu stavu.
Těhotenství a kojení
Během této doby se postup nedoporučuje, protože zásah do ženského těla může negativně ovlivnit zdraví matky a dítěte.Tónování obočí není naléhavý postup, proto by nastávající matka měla postup odložit až do okamžiku, kdy dítě přejde na normální výživu.
Období menstruace
Během kritických dnů je ženské tělo nejcitlivější na vnější podněty.Kromě citlivosti dochází ke snížení srážlivosti krve.Nejoptimálnější doba pro trvalé líčení je uprostřed cyklu.
Sklon k alergickým reakcím
V profesionálních salónech se často používají hypoalergenní drogy.Alergie však mohou způsobit anestetika, která se podávají pro úlevu od bolesti.
Zda se klient rozhodne použít úlevu od bolesti.
Před použitím by mistr měl provést alergický test a aplikovat malé množství přípravku na dívčí kůži.Po 20 minutách byste měli zjistit, zda nedochází k žádné reakci, a pak lze léčivo použít.
Vysoký krevní tlak
Ženy s hypertenzí by měly být o tomto postupu opatrné, protože tetování může vést k prudkému nárůstu tlaku.Takové změny negativně ovlivňují zdraví, takže před zákrokem byste měli tlak vrátit zpět na normální úroveň a pít pilulky.
Předchozí kosmetické procedury
Mezi různými kosmetickými procedurami a permanentním make-upem musí uplynout nejméně 10 dnů.Kůže by neměla mít nezhojené rány, praskliny, zánět.
Období rehabilitace po operaci nebo nemoci
Pokud byl chirurgický zákrok proveden v oblasti obočí, poraďte se s lékařem o možnosti tetování.Postup trvalého líčení lze často provádět nejdříve 6 měsíců po operaci nebo nemoci.
K obnovení imunity je nutné dlouhé období, během kterého dochází k rehabilitaci.V tuto chvíli je zakázáno jmenovat postup tetování.
Příjem účinných léků
Tetování není kombinováno s užíváním některých léků, jako jsou antibiotika, retinoidy, některé vitaminy a doplňky stravy.Postup po ozařování nebo chemoterapii je zakázán.
Užívání omamných látek nebo alkoholu
Užívání alkoholu a drog snižuje schopnost těla se zotavovat a regenerace kůže se zhoršuje .Škodlivé látky mohou během procedury způsobit zvýšení krevního tlaku a zvýšit krvácení.
Jak je navrácení po tetování
Trvalý makeup obočí zpočátku vypadá jasně, takže dívky považují výsledek za nepřirozený.Tento typ je pozorován kvůli zarudlé a podrážděné kůži, proto je kontraindikován dotýkat se ošetřovaných oblastí.Po dni ustoupí zčervenání a otoky a obočí nabyde přirozeného vzhledu.
Během prvních 3-4 dnů může tekutina vytékat z poškozené kůže, takže by obočí mělo být ošetřeno chlorhexidinem několikrát denně.
Po uzdravení se na povrchu obočí vytvoří kůra a make-up vypadá méně nasycený.Kůry musí být také ošetřeny chlorhexidinem.Pokud jde o suchou pokožku, je možné několikrát denně namazat obočí krémem Bepanten.Během období zotavení je hlavní věcí udržovat integritu krusty.
Provádějí ochrannou funkci, zabraňují rozvoji zánětu a zlepšují hojení trvalých.Průměrné krustyvydržet 5 až 7 dní.Nelze se jich dotýkat rukama, malovat dekorativními výrobky a navlhčit vodou.
Pravidla pro péči o permanentní make-up obočí
Pro urychlení hojení tkání je třeba dodržovat následující pravidla:
- První dny obočí jsou hojně vymaštěny.Obvykle se používají produkty na bázi panthenolu.Třikrát denně byste si měli umýt obočí mýdlem a vodou, abyste odstranili prominentní lymfatiku.
- S výskytem krusty jsou i nadále rozmazané léčivými masti, ale nemohou být smáčeny vodou.Po nějaké době samy krusty zmizí.
- Nedoporučuje se nanášet na obličej před léčbou dekorativní kosmetiku, protože na poškozené místo se může dostat krém nebo prášek.
- Doporučuje se vyhnout se dlouhodobému působení slunce, jinak používat opalovací krémy.
Kolik make-upu obočí závisí na správné péči.V důsledku úspěšného uzdravení a dobré ruky mistra mohou obočí trvat šest měsíců až několik let.
Možné komplikace
Po zákroku se mohou objevit následující reakce:
- otok;
- suchá kůže, svědění;
- špatně se hojící krusty;
- modřiny, praskající plavidla.
Protože postup permanentního líčení je podobný tetování, za kůží vprvních pár týdnů by mělo být pečlivě sledováno.Péče o poškozenou pokožku pomůže rychleji obnovit horní vrstvy epidermy a zajistit dlouhou životnost make-upu.
V mnoha salonech se provádí stálá tvorba obočí, protože postup je považován za žádaný.
Po prostudování kontraindikací a nalezení kvalifikovaného mistra by se mělo jít na tetování.Je třeba si uvědomit, že práce s jehlou zahrnuje použití pouze sterilních a nových nástrojů.
Návrh článku:Anna Vinnitskaya
Video o permanentním makeupu
Jak udělat permanentní make-up obočí: