Permanentní make-up na obočí, stříkání prášku.Před a po fotkách, jak dlouho to trvá, léčení

Trvalý make-up obočí technikou rozprašování prášku je jedním z nejpopulárnějších způsobů, jak změnit vzhled moderních dívek.Pomocí tetování mohou mistři nejen zdůraznit přirozenou krásu a správnost obličejových rysů svého klienta, ale také napravit nedokonalosti, například asymetrický tvar obočí nebo nerovnoměrný růst přirozených vlasů.

Rozhodnutí o vhodnosti vytvoření permanentního makeupu v konkrétním případě by mělo být učiněno až po důkladném prostudování samotného procesu a jeho kladných a záporných stránek.

Permanentní make-up s obočím s práškovým efektem - co je to?

Trvalá tvorba obočí (stříkání prášku) je nejnovější technikou tetování, jejímž znakem je vytlačování pigmentu výhradně do horních vrstev kůže.Na rozdíl od jiných typů tvarování obočí zahrnuje práškové stínování vytvoření světelného tónování, pomocí kterého můžete zdůraznit vytvořený tvar obočí, což jim dodá další výraznost.

Mistr pracující v technice stříkání prášku, jako by napodoboval profesionálně aplikovaný make-up obyčejnou tužkou nebo oční stíny.Konečný výsledek procesu obvykle není zvědavým okem viditelný, ale v oblasti růstu obočí vytváří rovnoměrný tón pleti.

Navzdory absenci intenzivní barvy, postřikování práškem trvá tak dlouho, jako jiné typy permanentního make-upu, což významně šetří dívce čas na každodenní aplikaci make-upu na její obličej.

Rozdíly mezi tetováním v prášku a mikrobladením

Je chybou předpokládat, že tetování v prášku je svou technikou podobné mikrobladění.Navzdory skutečnosti, že oba typy tetování jsou nejpřirozenější v napodobování přirozených obočí mezi svými protějšky, jsou procesy jejich vytváření výrazně odlišné.

Práškové stříkáníimplikuje napodobování stínování nebo stínů, pro které master distribuuje pigment bodově.Při práci v mikroblašovací technice pro kreslení chloupků na obočí je nutné vytvořit hluboké tenké řezy, do kterých bude později vtlačena barva dříve vybraného odstínu.

Rozdíl mezi rozprašováním prášku a mikrobiologickým zpracováním spočívá také v procesu rehabilitace kůže po zákroku.V prvním případě bude konečný výsledek viditelný mnohem dříve (asi po týdnu), zatímco léčení probíhá téměř nepostřehnutelně.

Ve druhém případě může mít dívka nepohodlí a dokonce i bolesti, když její obočí náhodně přijde do kontaktu s rukama nebo například polštářem na celý měsíc, což je obvykle nutné pro úplné uzdravení poraněných oblastí kůže.

Výhody a nevýhody postřikování práškem

Práškové postřikování obočí má, stejně jako jiné typy permanentního make-upu, několik výhod a nevýhod.Seznámení s nimi před zákrokem minimalizuje riziko následné lítosti dívky o změnách jejího vzhledu.

Výhody rozprašování prášku Nevýhody rozprašování prášku
)
 • schopnost míchat odstíny pigmentu pro získání požadované barvy;
 • přirozenost výsledku, dosažená smícháním hnané barvy do horních vrstev kůže;
 • minimální bolestivost procesuvytváření permanentního make-upu;
 • minimální poškození kůže, které po zákroku vede k krátkému období jeho úplného zotavení;
 • zachování účinku make-upových obočí po dlouhou dobu (až 3 roky, s výhradou včasných návštěv mistra za účelem korekce tetování);
 • nepřítomnost poškození přírodních vlasů (vytvořením práškového nátěru pracuje master výhradně s oblastí kůže mezi vlasy, aniž by je ovlivňoval).
Neschopnost radikálně změnit přirozený tvar nebo ohyb obočí (v případě potřeby může mistr, který zná různé techniky tetování, nabídnout klientovi, aby korigovala obočí kombinovaným přístupem: kombinace postřiku práškem a mikrobladění).
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Kdo by měl používat prášek na obočí?

Doporučuje se zvolit stříkání prášku pro dívky, které:

 • si přejí, aby byl permanentní make-up co nejpřirozenější a pro okolní lidi neviditelný;
 • je třeba přiblížit barvu obočí ke stínu vlasů rostoucích na hlavě (nastane v případě překreslení, například blondýna na brunetka);
 • obočí samy o sobě nemají jasný okraj, chloupky rostou různými směry a vytvářejí neformální vzhled;
 • v oblasti obočí jsou „plešaté skvrny“, které lze opravitjen malování na kůži, bez dodatečného kreslení vlasů;
 • pigment v chloupcích obočí shoří po dlouhodobém vystavení otevřenému slunci nebo při pravidelných návštěvách dívky u solária.

Stálé líčení pomocí techniky stříkání práškem je vhodné především pro dívky, které jsou spokojeny s tvarem, zakřivením a hustotou jejich přirozeného obočí.Pomocí tetování chtějí pouze zdůraznit svou přirozenou krásu a zbavit se potřeby každodenního tónování obočí tužkou nebo oční stíny.

Kontraindikace

Trvalá tvorba obočí (stříkání prášku), stejně jako jiné typy tetování, má řadu kontraindikací.

Nedoporučuje se volit tento typ transformace vzhledu u lidí s:

 • aktivně se vyskytujícími onemocněními v těle virového původu;
 • poraněná kůže v oblasti obočí (bez ohledu na věk jizvy nebo tvorby jizev);
 • tendence k projevům alergických reakcí, včetně složek kompozice používaných hlavním pigmentem;
 • vysoký krevní cukr;
 • poruchy v procesech spojených s koagulací krve;
 • vrozená predispozice ke krvácení.

Práškové postřikování je také kontraindikováno u žen, které očekávají dítě a kojící matky.Vzhledem k nestabilitě jejich hormonálního původu bude výsledek postupu v jejich případě nepředvídatelný(odstín může být tmavší nebo světlejší, barva pod kůží může „plavat“ atd.).

Nástroje a materiály

K vytvoření prašného efektu na obočí používají řemeslníci salonu speciální stroj s vyměnitelnou špičkou.V přítomnosti každého klienta je individuální balení otevřeno sterilní jehlou, která je poté vložena do rukojeti tetovacího zařízení.

S pomocí této pomoci se pigment nanáší na horní vrstvy kůže (jehla je zasunuta méně než 1 mm).Vzhledem k nepřítomnosti hlubokého poranění kůže během zákroku, sasanka a krev nevyčnívají při vytváření depozice prášku.

Kromě speciálního nástroje pro transformaci obočí klienta používá mistr několik barev různých odstínů.Pigmenty jsou smíchány dohromady, aby se získaly nejvhodnější tóny (určené s ohledem na vzhled konkrétní osoby) a jsou aplikovány v několika vrstvách.

Příprava postupu

Jak bude práškový povlak vypadat, záleží nejen na dovednosti mistra, ale také na tom, jak klient splní doporučení v přípravné fázi (obvykle jeho trvání jene více než týden) a během rehabilitačního období.

Před postupem pro vytvoření permanentního makeupu se nedoporučuje:

 • napařovat pokožku uměle, například při návštěvě sauny nebo koupele;
 • navštívit solária nebo opalovat na otevřeném slunci;
 • nezávisle upravují tvar obočí pomocípinzety;
 • používají výrobky pro péči o pleť;
 • odstín obočí se stíny nebo tužkou;
 • provádí masky a jiné procedury péče o pleť obličeje doma (při návštěvě salonu je třeba upozornit kosmetologa, že v blízké budoucnosti dojde k tetování obočí).

Aby se minimalizovalo riziko nežádoucích důsledků, mistři radí svým klientům:

 • každý den si otírají obličej micelární vodou nebo lehkým tonikem;
 • po dobu 3 dnů před zákrokem vypijte cyklus tablet Acycloviru (dávka se počítá podle pokynů);
 • omezují příjem vysoce alergenních a slaných potravin;
 • v předvečer procedury nepijte hodně tekutin;
 • přestat pít kávu, alkohol, energetické nápoje a kouřit.

Technika stříkání, doba trvání, bolest

Trvalá tvorba obočí (práškové stříkání) je považována za nejbolestivější postup ze svých analogů.Přesto, že může být proveden bez předchozí anestézie, drtivá většina mistrů aplikuje anestetický krém na klientovo obočí (po dobu 15-30 minut) před hlavní částí práce.

Pokud během vytváření tetování dojde u pacienta k akutní bolesti nebo pálení z jehly, může být aplikace anestetika opakována.

Pro tvarování obočí bude zapotřebí celkem 60 až 80 minut.

Práce mistraJe rozdělena do několika fází:

 1. Čištění „pracovní plochy“ obličeje pomocí micelární vody.
 2. Opravit obočí tím, že jim poskytne požadovaný tvar klienta, s přihlédnutím k základním pravidlům architektury obličeje.Informujte se u klienta.
 3. Na plochu, která následně spadne pod jehlu, naneste anestetikum (obvykle používejte krém nebo gel, který obsahuje lidokain).
 4. Pomocí tužky na obočí nakreslete konečný obrys obočí.Informujte se u klienta.
 5. Smíchejte pigment v horních vrstvách kůže.
 6. Na obočí naneste speciální produkt, který pomáhá uklidnit poškozenou pokožku a fixuje dříve zabarvený pigment.

Fáze hojení

Normální proces regenerace kůže po vytvoření tetování trvá asi týden.Přesto bude možné konečný výsledek postupu vyhodnotit až po měsíci.Během této doby se barva projeví co nejvíce a vrchní vrstva kůže se přirozeně obnoví.

První den - otok

V první den po zákroku vypadají obočí nepřirozeně: jsou mnohem tmavší než přirozený stín vlasů klienta a tlustší než tvar, který dříve kreslil pán.Tento jev je v této fázi hojení považován za normální.

Mistři, kteří věděli o vlastnostech rehabilitačního procesu, speciálně si vybrali tmavší pigment o 2-3 odstíny.V průběhu času bude pokožka „tlačit“ část barvy (asi 60%) a obočí se bude dívat.

Tělo, je-li zavedeno do kůžebarvy, aktivuje ochranné funkce: poškozená oblast bobtná, zčervená, z mikrotraumas (ve vzácných případech) vyniká matka trávy.To je nezbytné k minimalizaci rizika nakažení osoby infekční nemocí.

První den po vytvoření permanentního make-upu se nedotýkejte obočí a nenavlhčujte je.Po dohodě s mistrem lze za účelem urychlení procesu regenerace tkáně léčivé krémy nanášet v tenké vrstvě vatovým tamponem.

Druhý den - ztmavnutí obočí

Druhý den po vytvoření tetování obočí ztmavnou.To je způsobeno distribucí pigmentu v podkožním prostoru.Kromě toho se v noci produkuje velké množství dřeva a při absenci možnosti, aby osoba odstranila svůj přebytek během spánku, vytváří ráno jakýsi film, který vizuálně ztmavuje obočí.

Druhý den je nezbytné nadále se vyhýbat kontaktu s vodou obočím a otřít je suchou vatovou vložkou, aby se zbavil přebytečného množství jejichor.Nedoporučuje se vystavovat pokožku teplotním extrémům, které vyvolávají zúžení a zvětšení pórů.

V této fázi již otok ustupuje, zarudnutí je minimální a bolest nedochází ani při dotyku obočí prsty (to se nedoporučuje).Pokud je výskyt alergické vyrážky pozorován druhý den po vytvoření trvalého make-upu, doporučuje se užívat rychle působící antihistaminikum, jako je Zodak nebo Fenistil.

Třetí den - vzdělávánícrusts

Třetí podstatou zůstává barva tetování nezměněná, ale na povrchu obočí se začíná tvořit tenká kůra, pro ostatní neviditelná.Dívka sama během tohoto období může zažít ztuhlost při pohybu obočí.Tento proces znamená začátek obnovy poškozené oblasti kůže.

Je přísně zakázáno zbavovat se krusty, protože to může vyvolat:

 • krvácení, po kterém bude tělo vyžadovat další síly k regeneraci hlubší rány;
 • prodloužení doby hojení permanentního make-upu;
 • výskyt nerovnoměrného otoku, který ovlivňuje celkový vzhled dívky.

  Trvalé složení postřiku práškem na obočí - stadia hojení

Je mimořádně důležité zabránit náhodnému poškození integrity kůry, například z- pro klobouky nebo kontakt s polštářem.Počínaje třetím dnem, mistři obvykle dávají svým klientům povolení k úplnému omytí obličeje vodou.

Od čtvrtého aktivního léčení

​​

V normálním průběhu rehabilitačního období začnou křupky na obočí praskat od 4 dnů a v blízké budoucnosti se připravují na vlastní pád.Odstín poháněného pigmentu je obvykle tmavší než přirozený kvůli vizuálnímu podvodu ze zpřísněných krustů.

V této fázi může dojít ke svědění, které lze eliminovat aplikací antiseptické a léčivé masti ve směru růstu obočí.Pokudčást kůry spadne sama o sobě a bude držena v rovnováze, může být odstraněna pomocí dříve dezinfikovaných pinzet, snaží se neovlivnit blízký povlak tetování.

Výsledky o měsíc později

Týden po postupu stříkání prášku zmizí krusty samy o sobě a další rehabilitační proces se již přirozeně provádí bez účasti dívky.

Navzdory skutečnosti, že většina léčení je pozadu, mistři dokonce doporučují svým klientům o měsíc později:

 • umělé napařování kůže (až 2)měsíce po zákroku);
 • v oblasti obočí nemačkejte hrubě, poškrábejte ani poškrábejte jemnou pokožku;
 • se vyhýbejte pití velkého množství alkoholu.

Pokud rehabilitační proces nekončí do jednoho měsíce, je nutné konzultovat s velitelem, který provedl postup pro vytvoření permanentního make-upu.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Potřebujete korekci práškových povlaků, jak brzy to bude potřeba?

Trvalé složení obočí (stříkání prášku) stejně jako jiné typy tetování vyžaduje periodickou korekci.První zlepšení získaného výsledku postupu se doporučuje provést měsíc po jízdě pigmentem.Při druhé konzultaci může velitel malovat přes oblasti, kde je pigment nerovnoměrně rozptýlen nebopřišel v procesu hojení.

Kromě toho bude během korekce možné opravit tvar nebo ohyb obočí (pokud výsledek nevyhovuje klientovi).Po druhé relaci musí být další „aktualizace“ provedeno alespoň jednou za 6 měsíců.Pokud toto doporučení ignorujete, postřikování práškem začne mizet a po 1-2 letech zmizí beze stopy z povrchu kůže.

Cena základního stříkání a korekce

Náklady na základní stříkání se liší v závislosti na umístění konkrétního kosmetického salonu, jeho image, jakož i na kvalifikaci mistra, který bude tetování provádět.V Moskvě jsou náklady na stálý make-up daného typu 10 - 12 tisíc rublů.

V Petrohradě bude muset podobný postup utratit 11 - 13 tisíc rublů.V regionech jsou ceny za tetování mnohem nižší.Vzhledem k schopnostem spotřebního segmentu určují stálí masters obočí ceny pro stříkání prášku od 7 do 10 tisíc rublů.

Korekční cena je obvykle 50% nákladů na počáteční relaci.

Další „aktualizace“ po více než šesti měsících od prvního postupu je hodnocena velitelem v závislosti na aktuálním stavu obočí klienta (v případě, že stříkání prášku vyžaduje podstatné zotavení, bude cena rovna ceně počáteční konzultace; v případě potřeby mírné úpravy)- 50% počátečních nákladů na postup).

Je možné stříkat obočí doma?

Stříkání obočí by mělose konají ve speciálně vybavené kanceláři kosmetického salonu, kde bude mít velitel příležitost udržovat své nástroje ve sterility a skladovat pigmenty za vhodných podmínek.Je nemožné si tetování vyrobit sami doma.

Je možné udělat staré obočí na starém tetování?

Navzdory skutečnosti, že se na staré tetování nedoporučuje nanášet stříkání prášku, protože vzhledem k minimální hustotě stínování bude předchozí tvar obočí stále viditelný, mnoho umělců tetování poskytuje podobné služby.Ideálně je nutné odstranit neúspěšný trvalý make-up a teprve poté opakovat dlouhodobý postup tvarování obočí.

Je možné udělat v létě práškový make-up?

Permanentní práškový make-up, stejně jako jiné typy tetování, se pro letní použití nedoporučuje.

Důvodem je skutečnost, že během horké sezóny procházejí póry stálou změnou stavu, což může ovlivnit distribuci pigmentu.Kromě toho se v žáru kůže většiny lidí stává mastnou.Tato funkce zabraňuje fixaci barvy v horních vrstvách kůže po vytvoření permanentního make-upu.

Jak se zbavit neúspěšného výsledku

S nedostatečnými zkušenostmi a kvalifikací mistra a také z důvodu nedostatečné péče o obočí po tetování může výsledek řízení dívku zklamat.

V případě neúspěšného trvalého doplnění může příslušný velitel nabídnout:

 • k opravě předchozí práce (možné pouze v případě, že chcete zvětšit tloušťku obočí nebo sytosti barev);
 • odstraňte pigment z horní vrstvy kůže (nákladný bolestivý postup);
 • počkejte, až barva začne sama od sebe mizet, a teprve poté proveďte opravu.

Práškové postřikování obočí, přestože se považuje za relativně nový typ permanentního make-upu, již získalo srdce velkého počtu dívek, které se snaží zdůraznit přirozenost jejich image a přirozenou krásu obočí.

Aby se předešlo nepředvídaným situacím, je nutné před vytvořením dlouhodobého tvarování obočí prostudovat kladné a záporné stránky postupu, jakož i pravidla pro jeho provádění a možné důsledky ignorování doporučení během rehabilitačního období.

Návrh výrobku:Mila Fridan

Video o obočích na pudrování

Zpětná vazba na pudru na obočí: