Peeling obličeje.Recepty na povrchové, střední, hluboké, loupání, bělení.Jak čistit kůži doma

Peeling obličeje je kosmetický postup, který pomáhá zbavit pokožku od mrtvých buněk, aktualizuje její strukturu a dodává květu vzhled.

Kromě provádění procedur v salonu může být provedeno i doma a vybrat si ty pravé recepty pro sebe.

Odrůdy loupání

V kosmetické praxi existují různé klasifikace loupání v závislosti na parametrech:

  • podle hloubky čištění;
  • o použitých metodách a materiálech;
  • při poranění kůže atd.

Nejrozsáhlejší seznam je založen na metodách exfoliace keratinizovaných kožních částic.

Hardwarový peeling

Hardwarový peeling je založen na skutečnosti, že kůže je očištěna od mrtvých částic pomocí speciálního nástroje. Existuje tedy mnoho různých druhů, takže při hardwarovém loupání lze dělit na:

  • kartáčování - pomocí kartáčové trysky.
  • laser - založený na ničení epidermálních vrstev laserem
  • ultrazvuk - odstranění horní vrstvy keratinizované kůže ultrazvukem
  • diamant-vakuum - broušení kůže pomocí diamantové trysky s regulací pronikání do vrstevepidermis.

Ne všechny typy takového loupání se provádějí výhradně v salonech, například kartáčování a ultrazvukové peelingy jsou vhodné pro použití v domácnosti, hlavní věcí je dodržování doporučení a receptů.

Foto peeling

Foto peeling je založen na účinku světla na kůži.Lze jej také použít na krk a dekolt.Na rozdíl od jiných typů bude výsledkem tohoto postupu odlupování částic a korekce přítomnosti věkových a věkových skvrn, což vytváří účinek omlazení.

Avšak v důsledku vystavení světelným vlnám způsobuje fotový peeling pokožku, takže majitelům suché pokožky se nedoporučuje experimentovat s peelingem.

Chemický peeling

Chemický peeling obličeje se provádí pouze v kosmetických salónech, protože zahrnuje jemný účinek kyseliny na kůži.Abyste se vyhnuli problémům, musíte pečlivě přistoupit k výběru kosmetologa, který tuto službu nabízí.

Chemický peeling je vhodný pro ty, kteří se snaží dát pokožce přirozený vzhled v souladu s biologickým věkem a nedoufají v zázračné omlazení „od 50 do 20“.

Nepříjemným, ale krátkodobým důsledkem postupu bude otok, zarudnutí a svědění.Je to způsobeno individuální reakcí těla na kyselinu a hloubkou čištění kůže.Proto musí být obličej po chemickém peelingu chráněn před slunečním zářením a kosmetikou po dobu několika dní - doúplné uzdravení.

Fyzický peeling

Fyzický peeling obličeje je znám také jako nejdražší typ peelingu.Kvalitně odstraňuje odumřelé epidermální částice pomocí laseru a ultrazvuku na kůži, současně vyrovnává tón pleti, odstraňuje stopy jizev a jizev.

Výsledek je patrný po prvním postupu, ale k dosažení tohoto účinku je fyzický peeling prováděn alespoň během tří sezení.Tento postup se doporučuje k očištění pokožky starší než čtyřicet let, kdy jemné procedury již nedávají viditelný výsledek.

Mechanický peeling

Tento typ peelingu je nejdostupnější a nemá žádná omezení na věk a stav pokožky.Mechanický peeling obličeje je možný doma podle receptů, které se liší od typu pleti a hloubky čištění, nebo v salonech.

Mechanický peeling je variantou kartáčování, protože se zde používají měkké kartáče. Hlavním rozlišovacím znakem takového odlupování je povinné napařování kůže. Toto se stává negativním bodem, protože poškození kůže s otevřenými póry je nejjednodušší.

Nenechte si ujít nejoblíbenější nadpis:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Jaký peeling by měl být vybrán a jak často by měl být prováděn?

Chcete-li zvolit vhodný peeling pro pokožku bez možného poškození, musíte se nejprve rozhodnout, zda kůže potřebuje chemický nebo mechanický účinek, jak hlubokýčištění by mělo být provedeno, zda je možné dělat domácí opravné prostředky nebo je lepší kontaktovat odborníka.

Pro mladou a problematickou pleť bude stačit používat gommage a peeling z domácích improvizovaných produktů.Tento postup čištění se provádí denně.

U mastné a normální zralé pleti se gommage nepoužívají více než jednou týdně.Suchá pokožka však vyžaduje zvláštní přístup ve formě chemických slupek, takže je lepší provádět proceduru v salonu nebo pod vedením odborníků.

Optimální frekvence postupu bude frekvence 2-3krát týdně.

Příprava na loupání

Příprava na postup závisí na plánované hloubce čištění.Pro povrchový peeling není nutná speciální příprava pokožky, stačí omýt make-up a jít po pokožce tonikem nebo krémem.

Peeling na střední úrovni může poškodit pokožku, a proto je kromě odstraňování make-upu nutné doplnit regenerační krém a ochranný prostředek před ultrafialovým zářením.Po zákroku, během 3-5 dnů, bude muset být kůže chráněna a ošetřena výše uvedenými prostředky.

Je lepší pověřit specialistu, aby připravil kůži na hluboký chemický peeling, protože pokud je fáze přípravy nesprávná, existuje riziko chemického popálení a dalších jizev.

Kromě toho by měla být věnována pozornost přítomnosti herpes vyrážky nebo „nachlazení“ v oblasti kůže, kde bude prováděn peeling.Pokud jsou poškozené oblasti kůže, pakpostup by měl být odložen a měl by být proveden komplex léčebných a antivirových akcí.

Měkký peeling s citrusovými kůry

Voňavý citrusový peeling vhodný pro peeling obličeje doma.Recept není složitý.Budete potřebovat sušenou citrusovou kůru (pomeranč, citron, mandarinka, grapefruit atd.), Která je rozmíchána v mixéru.Výsledný prášek se zředí čištěnou vodou do stavu zakysané smetany.

Výsledná kaše se používá k jemnému loupání obličeje a celého těla.Výsledkem bude mladší pleť a dobrá nálada díky éterickým olejům nalezeným v citrusových slupkách.

Je přísně zakázáno používat jej, pokud jste alergičtí na citrusové plody.

Účinný klasický peeling z mleté ​​kávy

Kávový peeling se používá k získání účinku rovnoměrné pokožky díky vlastnostem kofeinu. Tento peeling se doporučuje použít nejen na obličej, ale také na problematické oblasti celulitidy v celém těle.

Výhodou jeho použití je, že nejsou zapotřebí žádné zvláštní přípravy - stačí vařit šálek kávy a použít zbývající pozemky.Aby byla pokožce jemná a hedvábná, stejně jako další hydratace, může být kávová moučka smíchána s mlékem nebo silným krémem.

Co je nezbytné pro loupání v domácnosti

Pro provádění postupu peelingu obličeje doma není nutná zvláštní příprava, pokud ovšem samozřejmě není plánováno použití zvláštních strojů a kyselin.

Propovrchový peeling stačí k tomu, aby měl po ruce jakýkoli vhodný odstraňovač make-upu, tonikum nebo alkohol, přímo složky podle zvoleného receptu a v případě potřeby hydratační a regenerační krémy, vhodný typ pleti.

Pokud se doma provádí hardwarový peeling na střední a hluboké úrovni, k záchraně dorazí specializovaná zařízení nebo masérky s nezbytnou tryskou, jakož i sada měkkých kartáčů nebo kartáčů.

Pro chemický peeling je třeba doplnit profesionální kyseliny (například salicylové, glykolové) a produkty bělení a regenerace kůže.

Kartáč na mastnou pleť

Kartáč na mastnou pokožku lze provádět denně, hlavní věcí je vybrat jemnější složky v receptu.

Pro každodenní použití je vhodný peeling s ovesnou kaší, cukrem nebo jablečnými jádry.Pokud se plánuje postup odlupování méně často, pak se čisticí částice vyberou pevněji, například mořská sůl, otruby, nasekané mandlové kosti.

Exfoliační peeling kůže solí

V tomto peelingu lze sůl použít také jako obyčejné jídlo, bude mít jemnější účinek, ale můžete mořskou kosmetiku.Pro suchou pokožku je směs s tukovým krémem nebo zakysanou smetanou dokonalá, pak se ukáže, že se dosáhne nejen čisticího účinku, ale také další zvlhčení pokožky.

Pro mastnou pleť lze sůl smíchat s citronovou šťávou a citronovou kůrou.Nejvhodnějšíhrubá mořská sůl.Pomůže účinně očistit zóny akné a komedony a citrusová šťáva vyschne problémové oblasti.

​​

Vyhlazení a loupání ovesné vločky

Ovesná kaše má mírný drhnutí a je vhodná pro každodenní použití na normální kůži.Mohou být smíchány s medem, jakýmkoli ovocem nebo s čistou vodou.Chcete-li získat agresivnější drhnutí, ovesné vločky lze smíchat s cukrem, solí, kávovými základnami a hranolkami různých fazolí, jako je rýže nebo pohanka.

Takový peeling účinně vyčistí ucpané póry, odstraní odumřelé kožní částice epidermis a díky mastným kyselinám obsaženým v ovesných a herkulovitých vločkách pomůže vyhladit jemné linie zevnitř.

Gommage pro suchou pokožku s mandarinkami a modrým jílem

Gommage působí na pokožku jemněji přidáním krémově měkkých složek. Mandarínové gumo s modrou hlínou pomůže jemně čistit jemnou suchou pokožku. K tomu stačí nastrouhat citrusovou kůru a dužinu citrusů, smíchat tuto dužinu s hlínou a přidat trochu oliv, kokosu, mandle nebo jiného oleje.

Vypadá to jako modrý jíl pro přípravu receptu na peeling obličeje doma

Hlína a olej nasycují pokožku kyslíkem a živinami, zatímco kůra a šťávamandarinka pomůže vyschnout možné komedony a akné.Když maska ​​zaschne na obličeji, musí být ručně srolována pomalu.To jetato akce pomůže zbavit se keratinizovaných částic epidermis.Postačí omývat zbytky gommage teplou vodou měkkými krouživými pohyby.

Chemický peeling obličeje s chloridem vápenatým

Použití chemického peelingu obličeje doma je zařazeno do kategorie „pokročilý uživatel“.Pro začátečníky, pro začátečníky, měli by si zvyknout na výrobu jemnějších slupek podle jednoduchých receptů, protože jejich možné poškození je mnohem menší než u nesprávné chemikálie.

Nejprve musíte zkontrolovat, zda na kůži nejsou možné alergické reakce.Pokud žádné neexistují, můžete začít používat chlorid vápenatý v kosmetických procedurách.Vše, co je pro takový peeling zapotřebí, jsou bavlněné houby, dětské mýdlo a% 5 roztok chloridu vápenatého, který se prodává v lékárnách.

Loupání se provádí výhradně v oblasti T tváře, protože jeho agresivní účinek může způsobit vážné popáleniny na jemné kůži tváří a kolem očí.

Za použití bavlněné houby se roztok nanáší na čelo, nos a bradu ve třech stupních s přestávkou 1-2 minuty.

Po zaschnutí vrstev roztoku bude možné pozorovat jeho značnou těsnost.Poté pomocí dětského mýdla začneme v ošetřovaných oblastech vytvářet mýdlovou pěnu, která po reakci s chloridem vápenatým čistí pokožku.

Po dokončení postupu by se obličej měl umýt čistou vodou a nanést mastnou masku.

Pokud ucítíte pálení v kterékoli fázi takového peelingu, je nutné postupovat.zastavte a důkladně opláchněte kůži.

Bělení pleťových peelingů

Pro bělení peelingů jsou vhodné všechny složky, které mají takový účinek.Může to být ovesná kaše, čerstvá okurka s tvrdými kostmi, sekané fazole, citronová šťáva, med a žloutky.Můžete míchat ingredience v různých poměrech a vybrat si pro sebe nejzajímavější možnost.

Hlavním stavem zůstává absence alergií na použité složky.Stupeň čištění pokožky při takovém odlupování se může také měnit mletím složek.Jemné částice budou mít mírný účinek, zatímco hrubé mletí pomůže prohloubit póry.

Střední peeling s alfa hydroxykyselinami

Tento peeling je salonového typu, protože bez obratnosti a předběžné přípravy je nebezpečné dělat to jako jakékoli chemické peelingy.Alfa hydroxykyseliny zahrnují kyselinu jablečnou, mandlovou, glykolovou a mléčnou.Aktivují tvorbu kolagenu v kůži a oslabují vazby mezi buňkami horní vrstvy kůže, což pomáhá produkovat exfoliační účinek.

Loupání alfa-hydroxykyselinami se nedoporučuje pro použití na mladou pleť mladší 25 let.

Loupání beta-hydrokyselinami

Kyselina salicylová se stává základem beta loupání.Účinně ovlivňuje mastnou problémovou pleť, čistí mazové kanály a pomáhá odstraňovat černé tečky.Přes své hluboké pokrytí takový peeling nevyžadujeúleva od bolesti a prodloužená regenerace kůže.

Terapeutický peeling pro pokožku se zánětem

Terapeutické peelingy se v kosmetologii nepoužívají jako samostatný postup, ale jako integrovaný přístup k odstranění kožních problémů.Spolu s vnitřním účinkem vitamínově-minerálních komplexů nebo hormonálních přípravků na tělo pomáhají terapeutické slupky obnovit estetický vzhled pokožky.

Složení loupání závisí na specifikách problému.Mohou obsahovat protizánětlivé složky, antiseborrhikum a další.Lékařský peeling pomáhá zbavit se nejen čerstvých problémových oblastí ve formě akné a komedonů, ale také vyhladit výsledné jizvy a jizvy.

Profesionální loupání glykolu

Glykolový obličejový peeling se týká chemických peelingů a nedoporučuje se pro domácí experimenty, i když všechny nezbytné složky pro jeho provedení lze snadno získat v lékárně.Procedura salonu má dvě varianty: estetickou a agresivní.

Estetický postup ovlivňuje pouze nejvyšší vrstvu epidermis, exfoliační mrtvé oblasti a provádí se pomocí 40% roztoku kyseliny glykolové.Agresivní glykolický peeling se však provádí pomocí 70% roztoku a odstraňuje rozsáhlejší vrstvu epidermis, čímž se co nejvíce odstraní viditelné nedokonalosti.

Hlavním nebezpečím takového odlupování je možnost vážných popálenin, takže je nejlepší postupovat s glykolem profesionálemKosmetičky s dostatečnými zkušenostmi.

Tělení obličeje TCA doma

Kyselina trichloroctová je hlavní složkou TCA loupání.Přesto je takový peeling považován za šetrný, protože koncentraci kompozice a stupeň penetrace do kůže lze nastavit nezávisle.Ale s přípravou loupání je lepší to riskovat, ale koupit hotové řešení, protože právě důsledné dodržování proporcí všech složek poskytne bezpečný výsledek.

Salicylový peeling

Salicylový peeling byl zmíněn již dříve ve slupkách beta-hydroxykyseliny.Je to nejbezpečnější v nezávislém a salonu použití a dává dobré výsledky.

Pro takový peeling můžete použít buď speciální výrobky na bázi kyseliny salicylové, nebo si koupit lahvičku v lékárně a jednoduše ošetřete pokožku vatovým tamponem navlhčeným roztokem.Výsledek se zobrazí s jakoukoli možností, rozdíl je pouze v čase.

Tělový peeling

Tělový peeling doma je jedním z nejdostupnějších a nejúčinnějších receptů na čištění pokožky.

Vzhledem k tomu, že tělo je přírodní houba, doslova vysává nečistoty z pórů kůže, čímž zabraňuje výskytu akné, černých teček a ucpaných pórů.

A díky své struktuře také jemně odlupuje keratinizované částice.

Prášek Bodyagi může být mísen s krémem na obličej pro mírný účinek nebo s peroxidem vodíku nebo gelem Bodyagi pro aktivní účinek.

V tomto případě však musíte být připraveni, že odlupování bude trvat 2-3 dny, takže je lepší nevystavovat kůži slunci a větru.

Korálový peeling - šetrné čištění

Korálový peeling je vhodný pro ty, jejichž pokožka je velmi vybíravá ohledně vnějších vlivů.Díky svým přírodním složkám se účinek na epidermis vyskytuje v lehké formě.Podle jména se můžete rozhodnout, že takový peeling se provádí pomocí fragmentů korálů, ale ve skutečnosti to není úplně pravda.

Korálový peeling je založen na řasách a bezobratlých z hlubokého moře.Takový peeling vypadá jako kaše z tmavě zeleného jemného prášku, který pronikáním do pórů obohacuje pokožku o vitamíny a minerály, čímž je mladší.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Oloupání mandlí

Oloupání mandlí má nejen blahodárný účinek na kůži, ale má také velmi příjemnou vůni díky éterickým olejům obsaženým v mandlových kostech. Je vhodný pro každodenní použití a jemně čistí pokožku.

U suchého typu se mandle mele mlet s kokosovými vločkami nebo s přídavkem jakéhokoli kosmetického oleje a u mastné pleti lze mandle smíchat s kyselinou salicylovou.Pak se projeví jasný exfoliační efekt, který po dobu jednoho a půl dne dokáže pokožce poskytnout zdravou texturu bez mastného lesku.

Citronpeeling

Citron tónuje pokožku dobře, má sušící účinek na akné a úspěšně čistí póry.Citron se proto často používá v domácích maskách.Obzvláště dobrý je jeho účinek na problematickou mastnou pleť.

Pro takový loupání můžete použít citronovou šťávu společně se slupkou a semeny, nebo je můžete smíchat s jinými složkami, aby se účinek zvýšil, například s kávou, cukrem, medem atd.

Scrub z tvarohu a soli

Peeling v této kombinaci je ideální pro problémovou pleť, pomáhá obnovit její přirozenou barvu a jemně, ale kvalitativně ji očistit.

Pro loupání potřebujete asi 2 polévkové lžíce tvarohu, lodní dno soli, kosmetický olej nebo smetanu.Zde můžete přidat drcenou ovesnou mouku, celozrnnou mouku nebo jakékoli jiné abrazivní částice.

Postačí masku aplikovat na pokožku kruhovým pohybem a opláchnout teplou vodou.Můžete ji aplikovat denně a největší efekt se projeví, pokud je maska ​​mírně zahřátá před aplikací na pokožku v mikrovlnné troubě nebo ve vodní lázni.

Uhlíkový peeling pro problematickou pleť

Uhlíkový peeling se týká hardwarových metod čištění.Provádí se v salonu a je to zcela bezbolestná procedura.K rehabilitaci horní vrstvy kůže po takovém odlupování dochází velmi rychle, což nezpůsobuje další nepohodlí a vedlejší účinky.

Z nevýhod takového odlupování může být nutný celý komplexpostupy, protože 1-2 procedury bez systematického opakování vzhledem ke svému mírnému účinku nedají viditelný výsledek.

Uhlíkový peeling se díky svým vlastnostem sušení zachrání pro mastnou problematickou pleť.

Loupání plynu a kapaliny za účelem zlepšení krevního oběhu

Loupání plynu a kapaliny je nové slovo v kosmetických procedurách.Na první pohled se může zdát, že s klasickým chápáním peelingu není nic společného.Ve skutečnosti je tento postup zaměřen nejen na čištění pokožky, ale také na obohacení vitamínovými komplexy vzduchem (plynová masáž).

Při tomto postupu se nejprve pokožka obličeje očistí pleťovými mléky a póry se co nejvíce otevřou.Dále se pomocí zařízení stříká kapalina obohacená o vitaminy.Rychlost penetrace takové směsi je řízena proudem plynu.

Kůže tedy není obohacena pouze nezbytnými vitamínovými a minerálními složkami, ale také podstupuje masáž, která zlepšuje krevní oběh a vrací zdravou záři unavené pokožce.

Čistič medu a soli

Čistič medu a soli je vhodný pro všechny typy pleti.Jeho základní recept vypadá takto: 1 polévková lžíce tekutého medu nebo medu roztaveného ve vodní lázni se smíchá s 1 polévkovou lžičkou velké stolní soli, přidá se špetka skořice pro zlepšení krevního oběhu a trochu rostlinného nebo kosmetického oleje.

Tato směs může být taképřidejte další ingredience, jak si přejete.Výsledná hmota se nanese na kůži po dobu 5 minut a poté se omyje teplou vodou.Doporučuje se postup opakovat ne více než jednou za 2-3 týdny, aby se zabránilo alergickým reakcím.

Loupající mrkev a ovesné vločky

Takový peeling zjemňuje a zamatově pleť obohacuje o vitamín A. K tomu je třeba vařit 2 polévkové lžíce ovesných vloček nebo herkulových vloček ve vroucí vodě a přidattam mrkev, strouhaná na jemném struhadle.

Do směsi by se měla nalít čajová lžička jakéhokoli oleje, aby se vitamin A nalezený v mrkvi absorboval rychleji. Výsledná kaše se nanáší kruhovým pohybem na kůži a několik minut se udržuje. Odstraňte křoviny a opláchněte obličej heřmánkovým vývarem nebo otřete uklidňujícím krémem.

Čištění kávové moučky a soli

Kávová moučka a sůl samotná jsou dobrými exfoliatory.A v závislosti na velikosti abrazivních částic se hloubka čištění pokožky může lišit.

Výhody samostatných drhnutí solí a kávy již byly zmíněny, takže stojí za zmínku, že ve variantě loupání kávy a soli můžete experimentovat s velikostí mleté ​​kávy a soli a dosáhnout tak maximálního účinku exfoliace.

Prostředek proti stárnutí okurky a soli

V takovém tandemu mají okurky a sůl dobrý účinek na stárnoucí kůži.Krystaly soli odstraňují odumřelé částice epidermis a okurka hluboce zvlhčuje pokožku, proniká do pórů a bělí jivěková pigmentace.

Hardware peeling doma

Použití speciálních peelingových strojů doma pomůže ušetřit nejen čas, ale i peníze, a výsledek bude stejný jako v drahé kosmetice.salonů.Pro domácí použití si můžete vybrat zařízení, která se specializují přímo na peeling, nebo zařízení, která mají speciální trysku.

Nejoblíbenější a nejdostupnější společností pro domácí spotřebiče je Gezatone. V jejich nabídce najdete jak masírovací stroje na peeling, tak i čističe různých typů - vakuové, ultrazvukové a dokonce i multifunkční modely.

Kromě toho jsou běžné masérky, v jejichž konfiguraci jsou kartáčové hlavy, zcela vhodné pro loupání domácího hardwaru.Taková zařízení lze úspěšně použít pro hardwarové brashing.

Použití éterických olejů

Loupající éterické oleje jsou vynikající alternativou k riskantním domácím chemickým ošetřením.Mají přibližně stejné spektrum vlivu na kůži s rozdílem v agresivitě expozice.

Přidání několika kapek mandlového oleje do loupací směsi a správné použití kyseliny mandlové bude mít přibližně stejný pozitivní účinek s tím rozdílem, že éterické oleje jsou jemné na kůži.

Kromě toho mají éterické oleje příznivý účinek nejen na stav kůže, ale také na lidský nervový systém, což dále pomáhá relaxovat, uklidňovat nebozlepšit náladu.Proto použití důležitých složek vás může mentálně dostat do lázní a mít příznivý účinek na celé tělo.

Péče o pleť po loupání

Každý i ten nejjemnější a nejjemnější peeling narušuje integritu pokožky. Péče o dodatečný peeling proto spočívá v uklidnění pokožky. Nejprve uzavřete otevřené póry.

K tomu můžete použít speciální kosmetické krémy, nebo stačí umýt studenou vodou, nebo otřít pokožku ledovou kostkou.Poté musíte použít výživný krém, který pomůže při regeneraci poškozených buněk.

Zvláštní pozornost by měla být věnována postupům po loupání za slunečného počasí.

Hluboké očištění se doporučuje provádět na podzim nebo v zimě, když je pokožka méně vystavena slunečnímu záření, ale pokud jste v létě museli loupat, přijdou k záchraně opalovací krémy..

Také po postupech středního a hlubokého loupání je třeba pokožku nechat samotnou po dobu 2-5 dnů (v závislosti na obecném stavu) a nezatěžovat ji zbytečnou kosmetikou, zejména pro dekorativní účely.

Jak často to dokážete

Frekvence zákroku závisí na hloubce vlivu na kůži a na vybraných receptech.

Takže nejjemnější a mělké metody peelingu obličeje, které lze snadno realizovat doma podle oblíbených receptů, lze použít denně, a peelingové médium ahluboká penetrace se nejlépe opakuje ne více než jednou za 1-2 týdny.

Kontraindikace

Mezi kontraindikace peelingu můžeme rozlišovat:

  • Alergické reakce na kteroukoli ze složek předpisu;
  • Poškození kůže různých typů (trauma, virové vyrážky, ekzém atd.);
  • Lékařské kontraindikace (nedávné štěpy kůže, zjizvení, šití nebo šití atd.).

Výběrem správného receptu pro postup čištění se můžete trvale zbavit problémů s odlupováním, svěděním kůže, alergiemi a zarudnutím.Užitečné ingredience pomohou omladit a vybělit obličej, zjemní pokožku.

Videa: peeling obličeje doma

Recept na peeling domácí tváře:

Receptydomácí peelings: