Peeling obličeje s kapalinou.Co to je, indikace, kontraindikace.Použití v těhotenství, akné, rosacea.Fotografie před a po, recenze

Peeling obličeje s plynem a tekutinou se považuje za relativně nový postup.Tato metoda se používá k očištění pokožky, k urychlení jejího zotavení, k hojení drobných zranění a zranění.Pro dosažení dokonalé hladkosti pokožky se používají různé techniky tohoto postupu.

Co je to loupání obličeje plynu a kapaliny

Používané prostředky jsou charakteristické pro loupání kapalina-plyn.Někteří odborníci považují zařízení pro loupání kapalina-plyn za skutečný průlom v kosmetologii, protože je jeho bezpečnost a účinnost.

Podstatou postupu je to, že pomocí brusného materiálu je horní vrstva kůže poškozena a odstraněna, a potéobnovuje se přirozeně, ale rovnoměrněji a krásněji

Jako abrazivní látky se používají dvě složky - plyn (směs kyslíku a oxidu uhličitého) a solný roztok nebo roztok vitamínu.Tyto látky jsou dodávány pod vysokým tlakem a jsou nastříkány na pokožku obličeje, čímž současně poskytují čistící, abrazivní, tonizující a vyživující účinek.

Výsledkem postupu je odstranění mrtvé a neživotaschopné tkáně z povrchu kůže. ​​Různé vady (jizvy, vrásky, růžovka, akné), pokud nejsou hluboké, se stávají méně znatelnými.Přirozené obnovení pokožky probíhá rovnoměrně v celé ošetřované oblasti.

Podle stupně nárazu se technika týká loupání povrchu.Může být použit na všechny oblasti kůže kromě intimní oblasti.

Jak postup funguje na povrchu

Účinky abraziva na horní vrstvy obličeje jsou rozdílné:

 • eliminuje peeling kůže;
 • bojuje proti mělkým defektům;
 • odstraňuje mastný lesk;
 • zvyšuje mikrocirkulaci v cévách kůže;
 • normalizuje činnost kůže a potních žláz, aniž by byla narušena jejich struktura;
 • urychluje hojení kůže;
 • má omlazující účinek;
 • zvyšuje účinnost ostatních kosmetických procedur.

Pro co nejúplnější odhalení potenciálu odlupování plynu a kapaliny je nutné provést několik sezení s malým intervalem(určuje se individuálně).Pokud pacient potřebuje kombinovat peeling s ostatnímipostupy ke zlepšení vzhledu kůže, musíte také udržovat interval.

Loupání před dovolenou nebo důležitou událostí se nejlépe provádí předem, aby se pokožka mohla zotavit.

Výhody způsobu

Peeling obličeje plyn-kapalina má tu výhodu, že se jedná o povrchové čištění pokožky. Procedura je bezbolestná, nevyžaduje komplikovanou přípravu a doba zotavení po relativně krátké, s dobrou tolerancí je kratší než jeden den.

Výhody postupu odlupování obličeje plyn-kapalina

Může být provedeno v každém ročním období, i když počasí není příliš příznivé - citlivost pokožky se zvýší, ale nestačí k použitíublížit.

Brusné látky - kyslík, oxid uhličitý, fyziologický roztok - nezpůsobují alergické reakcea zvyšují citlivost kůže na různé faktory.Tento postup lze proto provést u pacientů s výraznou alergií na různé látky (mnoho chemických kůry jsou silné alergeny).

Pokud dodržíte preventivní opatření, postup odlupování kapalina-plyn je zcela bezpečný - brusivo nedosáhne oblastí, ve kterých může způsobit poškození.To vám umožní provádět proceduru nejen na obličeji, ale v celém těle, s výjimkou intimní zóny.

Nevýhody loupání kapalina-plyn

Hlavní mínus čištění obličeje - při loupání plyn-kapalina vznikají nepříjemné pocity. Pacienti s vysokým prahem bolesti na ně mohou čekat, protožepostup netrvá dlouho.Ale pro ty, kteří mají citlivou pokožku, může i takové ošetření způsobit docela silnou bolest, která se může při výjezdu zesílit, pohyby obličeje, dotýkat se obličeje.

Tímto postupem nelze vyřešit vážné kožní problémy, jako je těžké akné, hluboké jizvy a vrásky- zde jsou vyžadovány intenzivnější zásahy, jako jsou střední slupky nebo léčba zaměřená na normalizaci.metabolismus kůže.

Hlavním zastavovacím faktorem je cena.Procedura není levná a pro plný účinek vyžaduje několik léčebných sezení.Tradiční nevýhody čištění pleti - zvýšená citlivost, potřeba zvláštní péče - jsou méně výrazné než jiné postupy tohoto druhu, proto se jen zřídka berou v úvahu.

Indikace pro použití

Čištění obličeje pomocí plynu a tekutiny se doporučuje u následujících poruch:

 • zvětšené póry;
 • černé skvrny, značky akné;
 • povrchové akné;
 • seborrhea osoby;
 • predispozice k akné;
 • nadměrné pocení;
 • raná stádia vrásek a stárnutí kůže;
 • snížený tón kůže a obličejových svalů;
 • povrchové jizvy a stárnutí.

Aby však bylo možné podstoupit podobný postup, není nutné mít problémy s kůží, může být indikací touha pacienta po krásné hladké kůži.Svou tvář si můžete před dovolenou očistit před soláriem, soláriem nebo výletem k mořiležel plochý.

Kontraindikace

Během manipulace je epidermis poškozena, takže existuje celá řada okolností, kdy ji nelze provést.Kontraindikace lze rozdělit na absolutní a relativní.

Relativními podmínkami jsou podmínky, za nichž by kosmetický postup měl být odložen na jinou dobu:

 • Exacerbace herpesu;
 • Zánětlivá onemocnění kůže obličeje;
 • Nachlazení, exacerbace chronických chorob;
 • Nemoci s vysokou horečkou.

Absolutní kontraindikace jsou onkologická, kardiovaskulární a metabolická onemocnění.

Lékař může také odmítnout provést manipulaci, pokud má pacient na tváři krtky - bude vyžadována konzultace onkologa, aby prokázala, že abrazivní léčba nevyvolává jejich maligní degeneraci.

Pokud se těhotná žena rozhodla pro peeling, pak očištění obličeje není životně důležitým postupem a může počkat, dokud nedojde nebo nedojde k dokončení laktace, nebudou ji budoucí matky provádět.Děti a dospívající do 18 let by se také měli zdržet.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Master class od Elena Karkukli

Která zařízení jsou používána, princip činnosti zařízení

Peeling obličeje plyn-kapalina (co je to, co dává pacientovi, se dozvíte dále v článku)na účinnosti závisí na mechanismu působení zařízení.Nejslavnější z nich je izraelský Jet Peel. Provozní princip přístroje používá směs plynů a suspenze solného nebo vitamínového koktejlu.

Kapalina se stříká.Směs se dodává pod vysokým tlakem (asi 8 atmosfér), takže částice kapaliny se mění na brusivo.Zároveň samy o sobě nemají pevné povrchy a jsou odděleny proudem vzduchu, takže nemohou způsobit újmu.

Další účinky postupu jsou spojeny se skutečností, že se tekutina usazuje na kůži, obnovuje vodní rovnováhu a vyživuje horní vrstvu buněk.Směs také obsahuje velké množství kyslíku, který stimuluje metabolické procesy v horní vrstvě pokožky obličeje.Kapky tekutin a proudění vzduchu mají masážní účinek.

Kromě linky Jet Peel, která zahrnuje několik položek vybavení v hodnotě od 20 000 do 300 000 rublů, existují další zařízení, jako jsou PMG-Mix, Derma-Luxe, TB-CV.Kromě toho existují trysky pro multifunkční zařízení.Pro loupání plynu a kapaliny stojí mnohem méně než plnohodnotný aparát.

Jak se provádí odlupování plynu a kapaliny na zařízení Jet Peel, vlastnosti zařízení:

Opatření

Aby se zabránilo nežádoucímupři účincích peelingu je třeba dodržovat následující bezpečnostní opatření:

 • by se brusný prostředek neměl dostat do očí a pokožky kolem nich;
 • před zákrokem musíte být vyšetřeni kosmetologem a dermatologem, provést těhotenský test;
 • nezbytnépřed loupáním opláchněte kosmetiku a krémy;
 • Je třeba dodržovat doporučení lékaře pro péči o pleť po loupání.

Doporučuje se inspekce bezprostředně před postupem.Pokud se na kůži vyskytnou drobné zánětlivé změny - akné, škrábance a jiné vady - postup by měl být přeplánován nebo proveden, aby nedošlo k expozici postižené pokožce.

Příprava na loupání

Čištění obličeje by mělo začít konzultací s odborníkem.Lékař vám pomůže zjistit, zda je v takovém případě nutné provést peeling plyn-kapalina vůbec, jaký druh expozice by měl být upřednostněn, jaký čas zvolit pro postup.V případě potřeby může dermatolog předepsat testy, aby se ujistil, že postup není kontraindikován.

Bezprostředně před manipulací je třeba omýt make-up (nebo jej neaplikovat), omýt a odmastiť pokožku obličeje.

Teprve poté lékař zahájí přípravné manipulace, které zahrnují:

 • ošetření enzymatickými přípravky, které uvolňují epidermu a připravují ji na činnost;
 • odstranění akné a komedonů;
 • zkoumání kůže pomocí lupy pro detekci malého akné;
 • použití uklidňujícího mléka.

Poté je pokožka připravena na loupání plynu a kapaliny.Použití bez předběžných postupů hrozí nepříjemnými pocity v procesu a obtížemi v období zotavení.

Fáze postupu

Peeling obličeje plyn-kapalina (co to je, jak se provádí - o tom bude diskutovat odborník během přípravy na postup) trvá 30–40 minut.Pokud nejsou kontraindikace a přípravné postupy byly úspěšně dokončeny, lékař pokračuje ve skutečném očištění obličeje.

K tomu dochází v několika fázích:

 1. Přípravné postupy a krátký zbytek kůže po nich.
 2. Instalace ochranných krytek na oči a nos.
 3. Individuální výběr potřebné síly a nárazové síly.
 4. Čistí celou tvář.
 5. Závěrečné postupy.

Po loupání poskytne lékař doporučení pro péči o obličej.Síla přístroje se volí na základě vlastních pocitů pacienta ihned po přípravných operacích a během procesu - až do tohoto okamžiku můžete tento parametr vybrat pouze přibližně.Začněte s nejmenším výkonem a poté v případě potřeby zvyšte nárazovou sílu.

Doba trvání jednoho zákroku

Tento ukazatel se velmi liší v závislosti na individuálních charakteristikách pacienta.Průměrná doba jedné peelingové relace je v průměru asi půl hodiny bez započítání přípravných a konečných postupů.

Vzhledem k tomu, že se před manipulací používají chemické prostředky na čištění obličeje a existuje možnost kombinace několika kosmetických procedur v jedné relaci, je vhodné na péči o obličej přidělit celý den volna.

Ukazatele, na nichž závisí délkaSekce:

 • složitost práce;
 • stav kůže pacienta;
 • potřeba přípravných postupů;
 • schopnost rozdělit práci do několika relací.

Je-li rozsah práce dostatečně široký, je nutné očistit obličej v několika relacích.Tím se sníží invazivita postupu.Počet sezení se počítá individuálně na základě charakteristik kůže pacienta a jeho reakce na postup.Interval mezi opakovanými sezeními je v průměru asi 3 dny.

Péče o obličej po loupání plynu a tekutiny

 • Po zákroku se můžete okamžitě vrátit do svého obvyklého rytmu života - nedojde k žádnému poškození.Pokud však pacient chce dosáhnout ideálních výsledků, je vhodné zůstat v interiéru asi 10 minut.Pokud v tuto chvíli nedošlo k nepříjemným pocitům (jejich pravděpodobnost je minimalizována, ale někdy je reakce těla nepředvídatelná), můžete jít domů nebo do práce.
 • ​​
 • Během prvních 2–3 dnů by kůže neměla být vystavena náhlým změnám teploty, traumatickým účinkům nebo nadměrnému ultrafialovému záření.V tomto krátkém období byste se měli zdržet cesty do solária nebo na pláž, v zimě je vhodné zakrýt si obličej na ulici (i když poškození takových účinků u tohoto typu peelingu je minimální).Neexistují žádná vážnější omezení - proto je možné tento druh čištění provést kdykoli v roce.
 • K urychlení procesu obnovy a hojení kůže je nutné použítspeciální prostředky pro mytí (nejlépe se hodí pěny a gely pro citlivou pokožku).
 • Před odchodem, zvláště za nepříznivých podmínek, je lepší použít zvlhčovač.Prostředky ochrany - opalovací krém v létě, výživné - v zimě.Den po zákroku je možné kůži ošetřit antiseptiky.

Doba rehabilitace je krátká - ne více než 3 dny, u většiny pacientů trvá zotavení ještě méně času.Po jeho dokončení se můžete vrátit ke svému obvyklému způsobu života.

Možné komplikace

U zdravého člověka nezpůsobuje postup odlupování plynu a kapaliny žádné nepředvídané reakce.Vzhledem k vlastnostem mechanismu účinku takový postup nezpůsobuje hluboké poškození a alergické reakce. Komplikace mohou souviset se skutečností, že možné kontraindikace nebyly brány v úvahu.

Takže provedení podobného postupu u duševně nezdravých lidí může způsobit záchvat paniky s hypertenzí - prudký nárůst tlaku.Tento postup se nedoporučuje těhotným ženám, protože může vést k náhlému zvýšení tonusu dělohy.Proto je před provedením tohoto postupu nutné se poradit s lékařem.

Doporučení kosmetologů po zákroku

Peeling obličeje plyn-kapalina (to, co je popsáno výše) pomáhá zlepšit zdraví pokožky.Jak dlouho účinek trvá, bude záviset na správnosti postupu.

K dosažení co nejlepšího účinku odborníci radí šetrnou péči o pleť nejen v krátkém období rehabilitace, ale také neustále.To vytvoří podmínky, za nichž bude regenerace kůže probíhat přirozeně, a tento proces bude pokračovat.

Je důležité zvolit správnou sadu produktů pro péči o pleť- gel nebo pěna na mytí, krém na obličej (ve dne i v noci) a další nezbytné výrobky.Neměly by být nutně drahé, ale je důležité, aby make-up výrobky byly vhodné pro konkrétního pacienta.

Pokud existují chronická onemocnění, která vedou k trvalým kožním problémům, měla by být identifikována a mělo by být provedeno ošetření .V tomto případě lze peeling doporučit pouze jako opatření pro naléhavé zlepšení vzhledu (například před důležitou událostí).

Výsledky před a po

Tento typ peelingu je považován za nejbezpečnější a zároveň účinný.Jeho výsledky:

 • dodávají pokožce hladší vzhled;
 • odstranění mělkých defektů;
 • odstranění mastného lesku;
 • omlazení kůže;
 • zdravá a rovnoměrná pleť;
 • zvýšení účinnosti jiných kosmetických procedur;
 • při návštěvě solária nebo pláže - dokonce opálení.

V tomto případě pihy a přirozené rysy pleti zůstávají nezměněny.Kromě toho existují problémy, které nelze vyřešit - hluboké kožní defekty, velké krtky a další závažné problémy.

První výsledky se projeví během několika prvních dnů.

Na rozdíl od hlubších slupek začíná kůže téměř okamžitě vypadat mnohem lépe. K úplnému zotavení dojde během týdne.Pokud je vyžadováno více sezení, pak se jejich množství, nezbytné pro úplné obnovení pleti, vybere individuálně.Účinek nastane do týdne po poslední relaci.

Pokud peeling nepřinese požadované výsledky, měli byste se poradit s kosmetologem - možná není technika vhodná pro konkrétního pacienta.Chcete-li určit nejvhodnější typ postupu, musíte provést důkladnější vyšetření.Výběr šetrné a efektivní metody často probíhá pokusem a omylem.

Cena loupání plyn-kapalina v Moskvě, Petrohradu, regionech

Čištění pecí plyn-kapalina (co to je, kolik času to stojí, kolik to stojí - to jsou hlavní otázky týkající se pacientů)- postup je relativně levný.Náklady ovlivňují několik faktorů, včetně kvality vybavení, úrovně školení odborníků a prestiže kliniky.V tabulce jsou uvedeny průměrné náklady na postup.

]
Město Cena
Moskva Od roku 2000 rub.
Petrohrad Od 1100 rub.
Novosibirsk Z 1 500 rublů.
Jekatěrinburg Z 1000 rub.
Kazaň Z 800 rublů.
Omsk Z 1 500 rublů.

V jakémkoli velkém městě existuje příležitost provádět loupání plynu a kapaliny.Cena v kabině se může lišit od cen uvedených v tabulce - zde jsou uvedeny pouze minimální ceny.Odborníci varují před podezřelými drahými nebo naopak levnými procedurami - to může znamenat nepoctivost zaměstnanců.Měli byste porovnat průměrné ceny ve městě, abyste se vyhnul podvodníkům.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Přezkumy pacientů o účinnosti postupu

Mezi přezkumy je více pozitivních hodnocení, zejména pokud je postup proveden správně. Mezi výhody patří rychlost chování, pohodlí a relativní pohodlí postupu. Tento způsob čištění obličeje postrádá většinu nevýhod loupání - pouze mírně zvyšuje citlivost pokožky.

Peeling obličeje s plynem a tekutinou se stává běžným a doufáme, že se to stane jedním z nejpopulárnějších postupů v budoucnosti.Taková expozice nezpůsobuje újmu a výrazně zlepšuje vzhled obličeje.Nespokojenost pacientů je většinou způsobena vážnějšími kožními problémy, které může tato technika napravit, nebo nedodržením pravidel pro její implementaci.

Autor článku:Zantara

Návrh článku:Svetlana Ovsyanikova

Video na téma: peeling plyn-kapalina

Jaký je postup při čelním loupání plynu a kapaliny: