Peeling obličeje na vrásky.Recepty, jak udělat peeling peeling doma

Peeling obličeje je jedním z nejúčinnějších kosmetických postupů péče o pleť, který ženy úspěšně používají nejen u slonů krásy, ale i doma.

Dermatologové ujišťují, že pokud si správně zvolíte složky přípravku podle typu pleti, epidermálních funkcí, můžete dosáhnout úžasných výsledků čištění a omlazení obličeje během několika relací, dokonce i doma.

Ale musíte si pamatovat - musíte ji čistit přísně podle pravidel a dodržovat recept, jinak můžete vyvolat vzhled akné, podráždění a dokonce i popáleniny.

Pravidla pro domácí peeling

Domácí peeling vyžaduje přípravu a dodržování řady pravidel, jakož i znalost jeho typů.Podle síly a hloubky expozice je peeling rozdělen na povrchní, střední a hluboký.Pokud je nutné zbavit se odumřelých částic dermis, vyrovnat pleť a odstranit vrásky, postačí povrchní čištění.

Složení pro takové čištění se obvykle vyrábí na základě ovoce, bobulovin a zeleniny, jakož i semen různých druhů ovoce.Takové směsi působí velmi jemně a nejsou schopny poškodit pokožku, takže je lze bezpečně používat doma.

Pokud jde o střední a hluboké kůry, nejčastěji se vyrábějí z ovocných a chemických kyselin.Směsi s takovými složkami pronikají do hlubších vrstev kůže a působí na ni zevnitř.Proto, aby se zabránilo výskytu vedlejších účinků, doporučuje se před použitím takových účinných přípravků konzultovat s lékařem.

Bez ohledu na to, který recept je vybrán, musíte jej vyčistit a dodržovat následující pravidla:

 • Složení se používá pouze na dříve očištěnou pokožku bez zbytků make-upu.a další znečištění.Pokud je pokožka mastná, doporučuje se ošetřit obličej speciálním gelem nebo tonikem, které odstraní mastnou vrstvu z povrchu.Kompozice tak může pronikat do pórů, což zvyšuje účinek postupu.
 • ​​
 • Připravená směs by se měla nanést na prsty bez rukavic.Hmota by měla být jemně vtírána na povrch kůže po dobu 2-3 minut, pak ponechána na expozici.
 • Bez ohledu na typ epidermy se zbytky loupání odplavují vodou při teplotě asi 38 stupňů.Zbývající vlhkost z obličeje se odstraní jednorázovým papírovým ručníkem.
 • Máte-li pocit těsnosti, 15 minut po mytí, je třeba na pokožku aplikovat intenzivní zvlhčovač.
 • Ženy, které mají suchou nebo blednoucí kůži, by měly peelingy používat velmi pečlivě, protože tyto postupy mohou mít opačný účinek a mohou přispívat k ochabování.
 • Peeling se nedoporučuje pro dívky s problematickou dermou, náchylné k vyrážkám a podráždění.Existuje možnost nákazy.
 • Loupání se neprovádí více než jednou týdně.Pokud je pokožka suchá, kartáčujte dvakrát měsíčně.

Pro dosažení maximálního účinku se doporučuje vybrat kompozici společně s kosmetologem nebo dermatologem.Specialista objektivně vyhodnotí stav pokožky a řekne, které komponenty jsou vhodné a které by měly být zlikvidovány.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Pravidelnost postupů

Jak často lze peeling provádět, se určuje individuálně, protože kůže má různé typy, citlivost, alergie, tón a další vlastnosti..Četnost těchto ošetření se v průměru mění v závislosti na ročním období, věku a typu kůže ženy a také na tom, jaké abrazivní materiály se používají.

Rovnoměrný peeling povrchu proniká do dermis a narušuje integritu horních vrstev (díky čemuž je tkáň aktualizována), takže kůže bude potřebovat nějaký čas na rehabilitaci.Minimální doba zotavení je asi 7 dní.Pokud je čištění prováděno častěji, kůže ztenčí a vyschne a může se objevit silné podráždění.

Doma se doporučuje provádět povrchový a střední peeling obličeje

Doma závisí výběr receptu na peeling obličeje a frekvence jeho použití hlavně.o sezóně a typu epidermis:

 1. Fatty epidermis. Čistění se doporučuje jednou za 10 dní.Nestojí za to provádět ošetření častěji, protože to může zvýšit produkci tuku, což povede ke vzniku mazových zátek a čisticí účinek bude neviditelný.Dívkám s mastnou pokožkou se doporučuje používat peeling na bázi kávového základu, cukru nebo soli.
 2. Suchá pokožka. Suchá derma je nejtenčí a nejzranitelnější, loupání lze provádět nejvýše dvakrát za měsíc.Pokud se po očištění objeví na obličeji zarudnutí nebo loupání, interval by měl být prodloužen na 3 týdny.Kartáče na bázi ovesných vloček a lipového medu jsou nejvhodnější pro suchou epidermis.
 3. Kombinovaná kůže. Čištění obličeje se provádí podle potřeby.Ženy s takovou pokožkou musí být při výběru složení velmi opatrné, je vhodné dát přednost přírodním složkám.
 4. Normální kůže. Podobný typEpiderma toleruje čištění domácími směsemi i profesionálním peelingem.Dívky s tímto typem pleti mohou být odlupovány jednou týdně.Pokud se pro čištění používají směsi s přírodními brusnými prostředky, lze čištění provádět každé 4 dny.

Populární domácí recepty

Většina žen vyrábí domácí peelingy založené na přírodních produktech, které obsahují alfa a beta kyseliny.Takové peelingy jsou jemné a způsobují podráždění pouze u lidí s přecitlivělou pokožkou.

Největší množství alfa-kyselin se nachází ve fermentovaných mléčných výrobcích, citrusových plodech, jablečném a vinném octu.Tyto látky pomáhají eliminovat věkové skvrny a předcházet akné.

Dívkám s mastnou pokožkou se doporučuje používat křoviny s přídavkem kyseliny salicylové, protože látka narušuje strukturu mazového sekrece a proniká do pórů, dezinfikuje a dezinfikuje je.Loupání na bázi různých bylin, cukrové třtiny, kávové základny a meruňkových jader je také velmi populární v domácí kosmetice.

Specialisté okamžitě varují, že poprvé je téměř nemožné najít dokonalou skladbu pro sebe, proto budete muset experimentovat s různými recepty.

Recept 1. Jemný peeling s citrusovými kůry

Hlavní výhodou tohoto receptu je to, že připravený peeling je považován za univerzální a je vhodný pro jakýkoli typ.kůži.Peeling s pomerančovými slupkami má výživný účinek a vyprazdňuje obličej, čímž eliminuje tuberozitu.

K přípravě budete potřebovat:

 • 2 lžíce.lnasekané pomerančové kůry;
 • lipový med (lžička);
 • drcené lískové ořechy (lžička).

Složky se musí smíchat dohromady a výsledná směs se jemně nanáší.Pro dosažení nejlepšího účinku je třeba buničinu vpravit do pokožky po dobu asi 3-5 minut, poté je nutné zbytky produktu opatrně odstranit vodou.

Recept 2. U hnědého cukru

Peeling obličeje doma hnědým cukrem nejen účinně očistí odumřelé buňky, ale zklidní a nasycuje pokožku vlhkostí.Za nejúčinnější se považuje cukr s medem.

Složení se připravuje takto: 1 čajová lžička čerstvého lipového medu se smíchá s 0,5 lžičkami hnědého cukru.Dále je kompozice rovnoměrně distribuována po kůži, tře a ponechána působit po dobu 3-5 minut.

Recept 3. Se solí

Bez ohledu na přísady, jakýkoli peeling se solí zlepšuje průtok krve do obličeje, čímž aktivuje a urychluje metabolické procesy.Po takovém ošetření se epidermis nejen očistí, ale také se začne aktivně aktualizovat.

K přípravě kompozice budete potřebovat:

 • med (třetina sklenice);
 • extrakt z jojoby (jedna třetina sklenice);
 • modrý jíl (2 lžíce L.);
 • sušené mléko (25 g);
 • mořská sůl (50 g)

Tento peeling pomůže eliminovat akné a odstranit malé záhyby.Kompozici můžete použít v každém věku.

Recept 4. Z mleté ​​kávy

Peeling na bázi kávy byl dlouho považován za tradiční.Navíc se používá nejen doma, ale také v různých kosmetických salónech.Kávový peeling je jedním z nejlepších způsobů, jak zabránit předčasnému stárnutí a zvýšit tón pleti.

Látky, které tvoří kávu, přispívají k produkci kolagenu a elastinu, takže po několika sezeních se tkáně stávají pružnějšími. Kávový prášek se připravuje velmi jednoduše, protože jsou zapotřebí pouze 2 složky:

 • kávová moučka (2 lžíce);
 • olivový olej (lžíce).

K dosažení maximálního účinku je třeba olej mírně zahřát a teprve poté k němu přidat kávu.

Recept 5. S nakrájenou rýží a tvarohem

Malé množství nakrájené rýže (lžička) by mělo být smícháno se stejným množstvím nízkotučného tvarohu.K výsledné hmotě se přidá trochu rostlinného oleje a poté se všechny složky musí promíchat, dokud nevznikne homogenní kaše.

Výsledný peeling se doporučuje mírně zahřát ve vodní lázni a teprve poté aplikovat na obličej.

Loupání rýže nejen odstraňuje nečistoty, ale také vyživuje a zvlhčuje pokožku.Produkt je ideální pro ženy s jemnou pokožkou, která je citlivá na čištění.

Recept 6. Z skořápky a citronušťáva

K přípravě kompozice budete potřebovat následující složky:

 • drcená skořápka;
 • lipový med;
 • citronová šťáva;
 • voda.

Všechny přísady se berou ve stejném poměru, je třeba je promíchat a aplikovat na obličej.Tento peeling pomůže odstranit pigmentaci a vyrovnat odstín epidermis.Odborníci doporučují sekat skořepinu co nejmenší, takže složení se ukáže být měkčí a nepoškodí kůži.

Postup kyseliny mléčné: pokyny

Loupání na bázi kyseliny mléčné je účinné a efektivní.Kyselina mléčná působí na tkáň velmi jemně, obnovuje hladkost a pružnost pokožky a také zlepšuje barvu pleti.Pokud provádíte takové čištění neustále, metabolické procesy se zlepší a začnou proces omlazení.

K dosažení výrazného výsledku je nutné provést 5-8 postupů s přestávkou 14 dní.Vzhledem k tomu, že loupání mléka je chemické, bude možné kurz opakovat až po 8 měsících. Doma se takové čištění provádí takto:

 1. Je nutné předem zásobit všechny potřebné složky: léčivý alkohol, vatové tampony, čisticí tonikum obličeje, lékárenský roztok s kyselinou mléčnou (ne více než 40%)..
 2. Tvář se musí umýt a zbytky make-upu sejmout.
 3. Poté se epidermis zbaví mastnoty alkoholem.
 4. Bavlněná podložka je zvlhčena v roztoku s kyselinou mléčnou, pečlivě ošetřují obličej a obcházíoblast kolem očí a rtů.
 5. Složení zůstává po dobu 1 minuty.Během čištění se může objevit pocit pálení nebo mravenčení, taková reakce organismu je normální a neměla by se jí bát.
 6. Po 60 sekundách se roztok promyje chladnou vodou.

Odborníci doporučují čištění na podzim, když riziko ultrafialových paprsků vniknutí do pokožky není tak vysoké.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Jak TSA pleťový peeling doma

TCA pleťový peeling je zvláštní kosmetický postup založený na kyselině trichloroctové .Doma musí být drhnutí prováděno pečlivě a opatrně, protože tato látka proniká do hlubších vrstev a při nesprávném použití může způsobit podráždění a popáleniny.

Je-li postup prováděn přísně podle algoritmu akcí a doporučení lékařů, bude jeho účinek nádherný.Kůže se začne obnovovat po prvním ošetření, tkáně se stanou pružnějšími a sametovějšími.Kosmetička tvrdí, že peeling TCA pomáhá zúžit póry, takže uvolňují méně tuku.

V rámci tohoto postupu kosmetologové doporučují zakoupit hotové přípravky.Koncentrace účinných látek v nich je vypočítána správně, takže riziko negativních účinků na kůži bude minimalizováno. Algoritmus akcí:

 1. Osoba musí být vyčištěna a odmaštěna (můžete použít roztok alkoholu).
 2. Dále musí být na povrch tkání pečlivě nanesena kompozice s kyselinou trichloroctovou.Loupání se obvykle provádí ve 3 tenkých vrstvách.Během expozice se mohou objevit nepříjemné pocity a na pokožce se může objevit bílý povlak. Takovou reakci byste se neměli bát, protože je to přirozené a znamená to, že ošetření je prováděno správně.
 3. Po několika minutách musí být kompozice odstraněna pomocí speciálního neutralizátoru, který je dodáván s kyselinou trichloroctovou.
 4. Poté musíte důkladně omýt teplou vodou a na pokožku naneste výživný krém.

Peeling na bázi domácí beta kyseliny hydrokyselé: Průvodce krok za krokem

Nejoblíbenější pračkou je aspirin.Tyto tablety velmi jemně ovlivňují tkáně, suší je a dezinfikují povrch.Kromě toho aspirin dokonale bojuje i se starou pigmentací.

Nepochybnou výhodou tohoto peelingu je to, že je vhodný pro všechny typy pleti a není složité připravit kompozici.Je nutné rozdrtit 3 tablety a smíchat prášek s čistou vodou (pokud je dermis suchý, nahraďte vodu jojobovým olejem).Poté se do kompozice přidá tekutý med.

Nyní musíte smíchat všechny ingredience a dát hmotu, aby zchladila ve vodní lázni.Když směs zhoustne, musí být odstraněna ze sporáku a opatrně nanesenadušená tvář.Kompozice se ponechá na povrchu po dobu 15 minut, po čemž musí být aspirin neutralizován vodou s přídavkem sody.

Profesionální glykolový peeling na obličej doma: pokyny

Glykolový peeling pomáhá zvlhčit pokožku a také pomáhá produkovat kyselinu hyaluronovou, což urychluje mnoho metabolických procesů.Je vhodné provádět čištění pomocí lékových přípravků vyráběných známými značkami.

Před zahájením aktivních akcí odborníci doporučují navštívit dermatologa, který vám pomůže při výběru správného složení a řekne, jaká koncentrace účinné látky bude optimální.Aby se předešlo komplikacím, je před léčbou proveden test alergické reakce.

Glykolový peeling je velmi snadný - složení musí být na povrchu opatrně rozloženo štětcem, který obchází oblast kolem očí. Agent je ponechán působit po dobu 3-5 minut, po kterém ho budete muset omýt teplou vodou (nebo neutralizátorem obsaženým v soupravě).Aby se zabránilo loupání po 20 minutách, měla by být pokožka ošetřena zvlhčovačem.

Péče o pleť po zákroku

Jaký druh péče o pleť by měl být po drhnutí závislý na typu epidermis a na tom, na které složení bylo použito.

N se v každém případě doporučuje dodržovat následující univerzální doporučení, aby se předešlo komplikacím:

 1. Je přísně zakázáno umývat si obličej první denpoužívejte různé pěny a gely, dotkněte se také tváře rukama a aplikujte na ně různé masky.
 2. Pokud je počasí slunečné, během prvních 3 dnů je vhodné, aby nebyly na přímém slunečním světle, mohou vyvolat vzhled pigmentace.
 3. Pokud se na obličeji objeví zarudnutí a podráždění, lze jej ošetřit tenkou vrstvou Bepantenu.
 4. První 3 dny se nedoporučují používat základ a prášek.
 5. Týden po drhnutí je zakázáno navštívit lázeňský dům.

Pokud se po loupání na osobu doma budou dodržovat všechna tato doporučení, bude riziko komplikací minimální.

Čištění nejen pomáhá čistit póry, ale také podporuje obnovu tkáně, takže každá žena by měla provádět takové postupy.Nejlepší je zvolit složení a frekvenci s kosmetologem, pouze v tomto případě bude výsledek vynikající.

Videoklipy: peeling obličeje doma

Jak snadno provádět peeling obličeje doma:

Jak rychle provést hluboký peeling obličeje doma: