Peeling obličeje doma na vrásky, omlazení pleti.Recepty, návod k použití, fotografie

Stav pokožky může zkazit mnoho faktorů: od vnějšího prostředí a onemocnění vnitřních orgánů po podvýživu a změny související s věkem.Aby se obnovila růžová barva, vyvolává se hladkost a peeling kůže na obličeji.Před časem se to provádělo výhradně v kosmetických salónech, ale nyní se peeling na obličej doma stal samozřejmostí.

Druhy peelingů

Princip peelingu je odstranit vrstvu keratinizovaných epidermálních buněk pomocípovrch kůže.Peeling obličeje je mechanický a chemický.První typ se provádí pomocí rostlinných a jiných přírodních složek, druhý - pod vlivem syntetických sloučenin.

Podle stupně průniku čisticích látek se loupání dělí na:

 • povrchové,
 • střední
 • hluboké.

Povrchové čištění kůže se provádí mechanicky - pevný, hustý materiál, drcený do zaprášeného stavu, „leští“ povrch kůže, odstraňuje loupající se vločky, čistí póry.

Toto je nejméně traumatická slupka na obličej, která je k dispozici i pro nezkušené začátečníky doma.Chemické postupy mohou být povrchní, střední nebo hluboké.

V prvním případě se jako loupová látka používají ovocné kyseliny:

 • mléčná,
 • pyruvická,
 • azelaická,
 • glykolová,
 • fytická,
 • 20% salicylová a další.

Stejná salicylová, ale 30%, stejně jako kyselina trichloroctová, jakož i Jessnerův roztok, ve středním čištění kromě odstranění mrtvého povrchu pronikají do horní vrstvy živých buněk dermis, stimulují produkci kyseliny hyaluronové, elastinua kolagen.

Hluboký peeling je pro tento účinek lepší, ale také pravděpodobně způsobí vedlejší účinky.Procedura je velmi bolestivá, ovlivňuje všechny buňky epidermis až po papilární vrstvu.Léčivou látkou je fenol.

Fotografie před a po loupání

Vlastnosti loupání doma

Povrchní postupy, které nejsou zvlášť nebezpečné, by však měly být prováděny s opatrností.Především to platí pro snadno zranitelnou, problémovou pokožku, na které jsou ohniska a podráždění.Mechanické vystavení již poškozené kůže zhorší stávající problém.

Kosmetickým postupům by měla předcházet přípravná opatření, která musí být nutně prováděna.Pokud se rozhodnete provádět loupání doma, nezanedbávejte rady odborníků, protože pouze odborník může posoudit stav pleti a na základě tohoto vyšetření zvolit způsob ošetření a složení produktů.

Na základě rady kosmetologa stojí za to upřednostnit zejména přírodní směsi, peelingy a gommage.

Když odborník připouští možnost nebo dokoncetrvá na hlubokém peelingu s kyselinami, musíte poslouchat.V prvním zasedání postupu by však měly být použity prostředky, ve kterých je kyselina obsažena v nejnižším procentuálním podílu ostatních složek peelingového činidla.Postupem času bude možné zvýšit koncentraci kyselin a hloubku průniku peelingem.

Několik týdnů před peelingem obličeje doma by se do stravy měla přidávat jídla s vysokým obsahem vitaminu A, jako je jaterní olej z tresky a halibuta, rybí olej, hovězí játra avepřové.Prospěšné bude také ovoce a zelenina bohatá na beta-karoten (mrkev, petržel, brokolice, paprika, červená řepa a další).

Hotové výrobky zakoupené v kosmetických obchodech by měly být otevřeny před aplikací na kůži.Domácí směsi také netolerují dlouhodobé skladování: komponenty je třeba před postupem mletím a promícháním několik minut.

Konečné přípravky jsou zkouškou tolerance a očištění kůže.Asi hodinu před přímým nanesením čisticí hmoty na obličej by měla být stejná hmota aplikována lehkými masážními pohyby na zápěstí.V ošetřené oblasti je přípustné pouze jemné brnění.

V případě silného pálení je lepší odmítnout zarudnutí, vyrážku, loupání .Pokud je test úspěšný, můžete začít připravovat kůži.

Indikace

Oloupání je indikováno pro:

 • mastnou pleť, akné, akné;
 • suchékůže, seborrhea, peeling;
 • nezdravá pleť, ochablá kůže;

 • jizvy a vrásky na akné;
 • mol, věkové skvrny;
 • helodermatitida;
 • prevence.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Hlavní třída Elena Karkukli

Kontraindikace

Peeling je zakázán, když:

 • otevřené rány,škrábance, modřiny;
 • zánět, alergické vyrážky, podráždění;
 • exacerbace herpesu;
 • těhotenství a kojení;
 • nesnášenlivost látek, které tvoří peelingové činidlo;
 • duševní, onkologická, kardiovaskulární onemocnění, diabetes mellitus.

V jakém věku by měl být prováděn peeling?

K zahájení těchto postupů by mělo být co nejpozdější.Mladá pokožka je schopná samočištění a nepotřebuje umělé „čištění“.Každá dívka by měla mít individuální přístup k výběru okamžiku, kdy se vyplatí loupat.Potřeba vyčistit póry a zbavit se odumřelých kožních buněk může nastat po 25-30 letech.

Jsou-li však zapotřebí vážné problémy a dermatolog nebo kosmetolog to potvrdí, můžete použít loupací produkty ihned po osmnácti letech.V dřívějším věku je možné použít peeling pouze v nejextrémnějších případech.

Jak často lze provádět chemické loupání?

Přirozené síly těla,přispívají k regeneraci kožních buněk a umožňují tak mladým dívkám dělat oslňující, někdy bolestivé kosmetické procedury.Proto by 30leté krásy neměly postup provádět častěji třikrát až čtyřikrát ročně.Dámy nad 30 let se musí soustředit pouze na výsledky loupání a na své celkové zdraví.

Látky pro domácí loupání

Peeling obličeje zahrnuje použití zvláštních produktů obsahujících chemické sloučeniny.Patří mezi ně tzv. Ovocné kyseliny.

Jsou rozděleny do 2 typů:

 • alfa kyseliny - citrónová, mléčná, vinná, jablečná a glykolová;
 • jedinou beta kyselinou je salicylová.

Účelem jejich použití je pomoci pokožce zbavit se mrtvé vrstvy epidermy, když ztratila tuto přirozenou schopnost.

Alfa kyseliny (hlavně glykolové a mléčné) jsou rozpustné ve vodě, lépe pomáhají proti pihám a stárnutí, vhodné pro čištění povrchu pokožky.

Kyselina salicylová působí takto:

 • dokonale rozpouští mastné látky,
 • pomáhá oddělit vločky nahromaděné na povrchu kůže,
 • proniká hluboko do povrchu dermis,
 • působí protizánětlivě a suší,
 • léčí abscesy,
 • čistí póry zevnitř.

Výhoda kyselin ve srovnání s mechanickým peelingem při správném použitíspočívá v nepřítomnosti zranění a podráždění.Kůže po loupání kyseliny nevyžaduje dlouhodobou rehabilitaci, účinek je znatelnější.

Ovocné kyseliny kromě jednotlivých nepříznivých reakcí nezpůsobují vedlejší účinky.

Jediným faktorem, který je třeba zvážit, je ochrana před slunečním zářením bezprostředně po zákroku.Na základě toho se tento typ loupání nejlépe provádí v období podzim-zima.

​​

Výrobky pro povrchový peeling

Oloupání bude účinnější, pokud používáte produkty od známých kosmetických společností, jako jsou Timeless Peel (Cosmedix), Texture Peel (La Sincere)., Yellow Peel (Mene & Moy System), Mléčná slupka (Dermaceutic) a další.Doma to však může být nebezpečné pro pokožku obličeje.V této věci jsou důležité profesionální dovednosti.

Domácí loupání povrchu se nejlépe provádí pomocí kosmetiky vyrobené ve vaší vlastní kuchyni.Nepřinese okamžité výsledky, bude vyžadovat opakované opakování a konsolidaci minulosti, ale stojí za to nízké náklady a minimalizování možných rizik.

U následujících receptů utratí i nezkušené dívky minimum peněz a maximálně 1 hodinu času spolu s postupy přípravy a odlupování.

Zde jsou recepty:

 • Loupání alfa-hydroxykyseliny:30 g jogurtu, citronové šťávy a třtinového cukru musí být důkladně promícháno a aplikovánona obličej po dobu 15 minut.
 • beta-hydroxykyselina:na začátku je nutné připravit neutralizátor (jedlá soda,namočené ve vodě), potom obličej ošetřte směsí 10 g citronové šťávy a 1 tablety kyseliny acetylsalicylové.Po 10 minutách by měla být kyselá hmota setřena vatou namočenou v neutralizátoru.
 • Oloupání ovoce. 100 g papája a ananasového pyré by mělo být přidáno do zcela rozpuštěného 10 g medu a 30 g želatiny.Samotný postup trvá 15 minut.
 • Pro mastnou pleť je vhodný 20 minutový peeling solí : do 20 g krému na obličej by se mělo přidat 10 g jedlé sody a mořské soli.

Toto je jen několik receptů na peeling obličeje, které lze provádět doma.

Příprava na domácí chemický peeling

Nejprve musíte omýt váš make-up teplou vodou nebo pěnou nebo gelem, který je k tomu určen.Poté musíte otřít obličej odmašťovacím krémem a poté slabě koncentrovaným kyselým gelem.Přebytečný gel by měl být pečlivě omyván a obličej vysušen ručníkem.

Provádění chemického peelingu

Existují dva způsoby, jak provádět chemický peeling:

 • agresivní,
 • ) jemný.

První možnost zahrnuje použití určité síly při tření kyselého roztoku bavlněnou vložkou do pokožky obličeje.Druhý je proveden lehkými pohyby, možná i kosmetickým štětcem, takže pokožka obličeje je produktem pokryta pouze povrchně.

Chování:

 1. V závislosti na stavu kůže (zanedbaná nebo vyžadující pouze prevenci) a jejívlastnosti (citlivé nebo drsné) chemické složení je udržováno na obličeji od 5 do 15 minut.
 2. Po uplynutí uvedené doby je třeba proces loupání zastavit neutralizátorem a omýt teplou vodou.
 3. Posledním krokem je uklidňující maska ​​s hydratačním prostředkem a 30 minutová relaxace s úplným uvolněním obličejových svalů.

Profesionální peeling s kyselinou glykolovou doma

Nejjednodušší způsob, jak udělat peeling kyseliny glykolové doma, je s profesionálními produkty, které jsou hojné v obchodech s kosmetikou.Je však dobře známo, že glykolický peeling doma pro osobu s více než 50% koncentrací této kyseliny je nebezpečný.

Hlavní podmínkou je testování alergické reakce.

Pouze za předpokladu, že není k dispozici, je možné zahájit přípravu:

 1. Asi dva týdny před samotným postupem by měly být do makeupových produktů vloženy finanční prostředky,obsahující méně než 10% kyseliny glykolové.
 2. Před loupáním by se měl předem připravit roztok sody (1 lžička sodové soli na 1 lžičku vody) k neutralizaci kyselé směsi.
 3. Zpracování musí začít od přední části.Pečlivě obcházejte oblast kolem očí, měli byste jít k nosu, tváří, bradě a pak ke krku.
 4. Pro agresivní peeling je nutné použít buď bavlněnou podložku, nebo jemný kartáč.V každém případě je nutné dosáhnout rovnoměrnosti nanesené vrstvy.
 5. NeutralizovatKyselina s vatovou vložkou namočenou v roztoku sody je nutná nejpozději poté, co je uvedeno na obalu glykolového loupacího činidla.Poté musí být pokožka chráněna speciálním krémem s SPF nejméně 30.

Průběh peelingu s glykolem (35%) sestává z 3 až 6 procedur s intervalem 3–4 dní, přičemž 50% kyseliny můžeteslupujte „kůži obličeje ne více než jednou týdně a provádějte ne více než 6 procedur za chod.Přestože tento postup netrvá déle než půl hodiny, je důležité mu věnovat mnohem více času - nejméně tři dny - na rehabilitační období po loupání.

Existuje řada zákazů, které se vztahují na den loupání a následující dva dny:

 • mytí mýdlem;
 • použití tonika;
 • holení;
 • násilným odstraněním šupin vytvořených po loupání;
 • opalování bez ochranného krému.

loupání kyseliny mléčné (pokyny)

Všechna hlavní doporučení pro povrchový chemický peeling doma platí pro peelingové masky na bázi kyseliny mléčné.

Existuje však několik funkcí:

 1. Laktátový peeling lze provést po 25 letech.
 2. Začněte 25% látkou a 30 sekundovou expozicí kůže, postupně zvyšujte procento obsahu kyseliny a dobu léčby.
 3. Nepřekračujte dobu trvání relace za 2-3 minuty a použijte kyselinu s koncentrací vyšší než 30%.
 4. Po neutralizaci pomocí roztoku sody si umyjte obličejnení to nutné s teplou, ale vždy studenou vodou.

  Peeling kyseliny trichloroctové

  Typ a konečný výsledek závisí na množství kyseliny trichloroctové v loupacím činidle.Pro povrchový peeling postačí 15% roztok TCA, prostřední se provede s 20% roztokem a pro hluboký peeling je zapotřebí 40% roztok.

  Doba trvání relace může být až 20 minut.Důležitou vlastností je dlouhé období domácího ústupu po loupání - někdy to trvá 7-10 dní.To je během této doby, kdy keratinizovaná vrstva epidermis opouští tvář sama o sobě, exfoliační.Vyprovokovat předčasnou exfoliaci je nebezpečné.To může vést k zjizvení.

  Domácí peeling s kyselinou salicylovou

  Doma mohou být připraveny dvě verze peelingového roztoku s kyselinou salicylovou:

  1. Pro suchou pokožkuje vhodná jednoduchá směs: 7 ml olejového krému s jednou tabletou pravidelného aspirinu.Může to být na obličeji až 1 hodinu.
  2. Na mastnou pleťje lepší nanést složitější složení 15 ml vody, 5 ml medu, špetku jedlé sody a jednu tabletu aspirinu.Vzhledem k agresivním účinkům této kombinace látek by postup neměl trvat déle než 5 minut.

  Důležitým rysem kyseliny salicylové je schopnost neexfolizovat keratinizované buňky, nýbrž je rozpustit a současně vyvolat antibakteriální a protizánětlivý účinek.

  Domácí peeling obličeje s ovocnou kyselinou

  Domácí peeling obličeje s ovocnými kyselinami je nejbezpečnější.Masky se snadno připravují a používají.Ve srovnání s profesionální kosmetikou jsou relativně levné.

  Stačí rozdrtit ovoce do buničiny a přidat olej nebo jiné složky:

  • na 100 g ananasové vlákniny stačí 2 polévkové lžíce.l.med a 1 polévková lžíceovesná mouka - směs se nanáší po dobu 10 minut;
  • ve směsi olivového oleje a šípkového oleje (každá 2 polévkové lžíce) stačí přidat pouze 10 kapek citronové šťávy a namazat pokožku tímto složením.Postavte se na 7 minut;
  • po dobu 15–20 minut můžete po smíchání s 1 lžičkou nanést na obličej 1 šťouchané pečené jablko.zlato.
  Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

  S kyselinou glykolovou

  Velké množství kyseliny glykolové se nachází v nezralých hroznech a papáji.Prostředky vyrobené na jejich základě doma jsou mnohokrát bezpečnější a příjemnější k použití než ty, které byly uvolněny průmyslově.Díky nízké molekulové hmotnosti látka snadno překonává stávající bariéry v horních vrstvách pokožky, omlazuje ji, vyhlazuje vrásky a drsnost.

  S chloridem vápenatým

  Peeling s chloridem vápenatým je velmi cenově dostupný (balíček 10 ampulí chloridu vápenatého pro injekce lze zakoupit v jakékoli lékárně za 50 rublů) a velmi účinný (výsledek)viditelné po první relaci) metoda odlupování.

  Pro jeho provedení postačí pouze chlorid vápenatý, vatové tampony a přírodní, bez barviv, vůní a konzervačních látek pro dětská mýdla.

  Pro tvrdé čištění mastné pokožky je nutné aplikovat obsah ampulky třikrát na kůži a na sušený přípravek mýdlovou pěnu.S ohledem na všechny přípravky, manipulace, 5-10 minutové procedury a 10-15 minuty zvlhčení krémem - můžete jít ven maximálně za hodinu, aniž byste zapomněli zakrýt obličej opalovacím krémem.

  S kostkou

  Vadnoucí zvrásněnou pokožku získá sametově hladký povrch díky loupání práškem z skořápky ořechu.

  K tomu 2 lžíce.drcené ořechy v mlýnku na kávu se smíchají se 100 g tukové kyselé smetany, 2 lžíce.šťouchané syrové černé ředkvičky a 3 lžíce.heřmánkový vývar.Směs se chladí v lednici asi 10 minut.Stejné množství by mělo být ponecháno na její tváři, poté je omytá mlékem a osušena na tváři ručníkem.

  Se solí

  K loupání můžete použít jakoukoli sůl, nejlépe však mořskou sůl.Tento recept je vhodný pro jakoukoli pleť s malým vylepšením pro konkrétní typy.Pro 1 lžičkusůl, musíte vzít 2 lžičky.ovesné vločky a 1 lžičkamed (neslazený).

  Následující doplněk je zaměřen na konkrétní typ pleti: pro suchou - 1 polévková lžíce.olivový olej, žloutek, majonéza nebo zakysaná smetana jsou také vhodné;pro mastnou - 2 lžíce.kefír, jogurt nebo nízkotučná zakysaná smetana.Důležitá rolehraje okamžité použití.Směs se aplikuje masážními pohyby po dobu 2-3 minut, zraje na obličeji po dobu 5-7 minut.

  S hnědým cukrem

  Klasický hnědý cukr je nerafinovaný třtinový produkt, který má vynikající abrazivní vlastnosti a vysoký obsah živin.

  Pro přípravu masek a peelingů používaných jako domácí slupky na obličej se hnědý cukr smíchá s různými složkami.

  Jmenovitě:

  • Směs stejného množství hnědého cukru a ovesné vločky je mírně naředěna mlékem.
  • Cukr a kakaový prášek se smísí v malém množství teplé vody.
  • Citronová šťáva, med a cukr se důkladně promísí a ochladí.

  Jedna ze způsobů loupání s cukrem nevyžaduje míchání ingrediencí - stačí nanést na obličejovou pěnu pěnu namočenou vatovou vložkou, namočit stejný mýdlový disk do cukru a masírovat obličejem.

  Z vaječných skořápek a citronové šťávy

  Dívkám, které od loupání očekávají nejen očištění odumřelých kožních částic, ale také k zesvětlení účinku, lze nabídnout, že použijí směs citronové šťávy a vejceskořápky.Před mletím vyjměte film z obalu, který jej odděluje od proteinu.Je zapotřebí malé šťávy, aby skořápkový prášek dobře přilnul k pokožce a neteče.

  S rýží a tvarohem

  Je možné úspěšně kombinovat mechanický a chemický peeling, pokudmix 1/2 lžičkyrýžová mouka s 1 polévkovou lžícíse skluzavkou tvarohu (v suchém tvarohu pro viskozitu můžete nalít 1 lžičku rostlinného oleje, nejlépe olivového oleje).

  Z mleté ​​kávy

  Kombinace loupání s aromaterapií umožní mleti kávy s různými přísadami.Pro 1/2 lžičkykáva a 1 lžičkabezbarvá henna stačí na špetku oregana, bergamotu, bazalky a skořice.

  Směs pyré, která se vaří v malém množství vroucí vody, se naplní infuzí a v teple se aplikuje na problémové oblasti obličeje po dobu 1-15 minut.

  S citrusovými slupkami

  Nevyhazujte slupky pomeranče a citronu.Můžete je používat společně i samostatně.K tomu musí být velmi dobře vysušeny, mleté ​​v mlýnku na kávu a lehce naředěny zakysanou smetanou nebo smetanou.Lehká masážní aplikace a 10 - 15 minutový odpočinek pro takový peeling postačí, poté je možné zakysanou smetanu se slupkami omýt teplou vodou.

  Bělení pleťových peelingů

  Pehy, stárnutí, známky akné, účinky nerovnoměrného opalování a popálenin odstraní peeling pro domácí použití s ​​bělícím účinkem.Je to levné a velmi efektivní.Může být prováděna dvakrát týdně.Jedná se o 20 minutový postup pro ošetření pokožky obličeje masou sestávající ze stejného množství zakysané smetany nebo krému (v závislosti na typu pleti) a čerstvé citronové šťávy.

  Recepty na loupání podle typu pleti

  Pro kombinovaný typ pleti

  50 g ananasu a papáji, každá po 1 hodinělPropolis a želatina musí být poraženymixér při nízké teplotě zahřejte v mikrovlnné troubě, dokud se ingredience úplně nerozpustí, a po ochlazení naneste na obličej po dobu 15 minut.Maska se omyje teplou vodou.

  Pro typ suché pokožky

  Po dobu 35 minut naneste čerstvě připravenou hmotu vymačkané pomerančové šťávy (100 ml), olivového oleje a zakysané smetany nebo smetany (každá po 50)ml) připojené ve skleněné misce.

  Pro normální a smíšené typy pleti

  Taková pleť je vhodná pro 15minutovou masku vyrobenou z kombinace lehkých bobulovin a jogurtů: šťouchané zralé jahody - 3 ks.s přídavkem 1 lžíce.jogurt nebo kefír.

  Pro mastnou pleť

  Nejlepší lék je bílý jíl (1 polévková lžíce), rozdrcený s 20 ml kefíru, ponechaný na obličeji po dobu 15 minut.

  éterické oleje ve peelingu

  Přidání éterických olejů do domácích peelingových produktů zvyšuje účinek proti stárnutí, nepřítomnost vedlejších účinků a odstranění podráždění.

  Aromaterapie má blahodárný účinek na hormonální pozadí kůže, účinné látky přispívají k regeneraci kůže.

  Loupací hmota založená na ovesné mouce v mouce by měla obsahovat jednu kapku levandulového a hřebíčkového éterického oleje, dvě skořice a pět kapek oleje z hroznového oleje.Rovnoměrně a snadno aplikovat na obličej by měla hmota působit na buňky epidermis po dobu 15-20 minut.

  Výsledky po chemickém peelingu

  Princip chemického peelingu jeurychlení procesu odlupování keratinizovaných částic epidermy, čištění pórů, vyhlazení vrásek, obnovení pokožky obličeje.

  Loupání pomocí chemikálií stimuluje tělo k produkci:

 5. elastin,
 6. kolagen,
 7. kyselina hyaluronová.
 8. V důsledku toho jsou drsnosti, hlízy z jizev po akné vyhlazeny a celkový tón je zvýšen.

  Hardware peeling doma

  Pro zvýšení účinku mechanického a chemického peelingu se používají různé technické prostředky, z nichž některé lze použít doma.

  Před časem se to provádělo výhradně v kosmetických salónech, ale nyní se peeling obličeje doma stal samozřejmostí.

  Existuje několik typů zařízení pro ošetření pokožky obličeje:

  1. Procházeníje komplexní postup spočívající v loupání s prvkymasáž.Po nanesení kosmetického přípravku na obličej se masíruje podél masážních linek pomocí přístroje, na jehož ose se nosí kartáče z přírodních štětin.Brossage pomáhá změkčit odumřelé buňky epidermis, zlepšuje krevní oběh, zlepšuje metabolismus.V případě nedostatku finančních prostředků na nákup elektrického zařízení doma můžete použít masážní kartáček.Oriflame kartáče pro každodenní použití se osvědčily velmi dobře.Vyznačují se dvěma rychlostními režimy, vysoce kvalitním čistěním pórů a přispívají k jejichzkratka.
  2. Ultrazvukový peelingpotěší rychlými pozitivními změnami, které jsou patrné po prvním sezení.Použití laseru snižuje stupeň poškození kůže, zlepšuje metabolické procesy v tkáních a stimuluje syntézu proteinů.Mezi přední výrobce ultrazvukového vybavení patří ruský vývoj LW 006, který má tuzemskou licenci.Kromě loupání je zařízení také schopné provádět masáže a hloubkové čištění.Přítomnost jasných pokynů, snadné použití, hospodárnost a praktičnost z něj učinily velmi populární.
  3. Vakuové jednotkyjsou distribuovány prostřednictvím specializované maloobchodní sítě.S jejich pomocí můžete rychle a efektivně zlepšit pleť, výrazně urychlit proces čištění pórů, přísun krve, regeneraci epidermis.Jedním z nejlepších zástupců je vakuový přístroj PowerPerfectPore MC 0084, určený pro každodenní péči.Zlepšuje účinek krémů, masek, peelingů, urychluje čištění pokožky od keratinizovaných částic.
  4. Mikrodermabrazeznamená silné vymrštění mikroskopických částic krystalů aluminy na povrch kůže, které leští dermis, pomáhají vyhlazovat vrásky, tuberkulózy akné a jizvy.Výkon zařízení lze nastavit, což vám umožní začít s nízkým tlakem a postupně zvyšovat stupeň a hloubku expozice.Diamantová dermabraze AlviPrague model A-02 je vybavena užitečnou doplňkovou funkcí pro studenou terapii, devíti tryskami s diamantovým stříkáním.Peeling s tímse promění v příjemnou, bezbolestnou proceduru s velkým efektem.
  5. Laserový peelingobličeje kombinuje účinnost a eliminuje výskyt negativních důsledků i při hlubokém pronikání laserových paprsků.Rozlišují se dva typy laserových strojů: pro peeling za studena (Fraxelrestore DUAL, Palomar StarLux500, ClearandBrilliance) a pro horké (SmartXide DOT CO2,PalomarLux 1540, BizonMore-XelScanning, GentleMax).

  Lze laserový peeling provádět doma

  Tato zařízení jsou inovativní.Bezpečnostní opatření nejsou plně vyvinuta.Proto s nimi smí pracovat pouze vysoce kvalifikovaní odborníci a použití laserových peelingových zařízení doma je nebezpečné.

  Jak se starat o kůži po loupání

  Existuje minimální soubor opatření doporučených po kterémkoli ze stávajících typů a typů loupání:

  • V prvních minutách po zákroku je nutné neutralizovat účinné látky, které tvoří produkty loupání.
  • V závislosti na typu peelingu je třeba si obličej umýt studenou nebo teplou vodou.
  • Nejdůležitější fází péče po oloupání je zvlhčení pokožky kosmetikou určenou pro konkrétní typ pleti.
  • Krémy obsahující panthenol, bisabolol a retinol se používají k urychlení regenerace kožních buněk a antioxidanty se používají k ochraně před vlivy prostředí.
  • Dokonce i za oblačného počasí by se nemělo při opalování používat opalovací krém s SPF.méně než 50.
  • Po loupání prováděném doma by mělo být po celou dobu rehabilitace (1,5–2 měsíce) zcela opuštěno opalování a dekorativní kosmetika.

  Jsou-li dodržena všechna doporučení od profesionálního kosmetologa, pokožka obličeje potěší hostesku a ostatní svým čerstvým vzhledem, zdravím a nepřítomností problémů po měsíce nebo dokonce roky.

  Video na téma: peeling obličeje doma

  Hluboký peeling doma, viz videoklip:

  )Jak provádět loupání kyselin doma, zjistěte ve videoklipu: