Peeling na rty.Jak to udělat sami doma, které je lepší koupit, zvolte: Letual, Faberlic, Mac, jak používat.Recenze

Použití peelingů na rty je důležitým krokem v péči o vzhled, protože jemné odstranění odumřelé pokožky umožňuje masce a olejům proniknout hluboko do pokožky a zvyšuje jejich účinek.V maloobchodě najdete všechny druhy peelingů pro jemnou pokožku rtů, ale tento jednoduchý nástroj lze snadno provést samostatně na vlastní pěst doma.

Výhody domácích prostředků

Samopravený peeling má oproti zakoupeným značným výhodám:

 • Složení samopraveného peelingu je vždy přesně známo;
 • Složky pro domácí peeling lze obvykle nalézt v jakékoli kuchyňské nebo lékárenské skříni;
 • Odrůda: pokaždé, když si můžete připravit nový peeling, aniž byste čekali na vyčerpání zakoupeného produktu;
 • Znáte-li své vlastní charakteristiky, můžete z pece vždy vyloučit složky, které způsobují alergickou reakci, a vybrat nejúčinnější;
 • Drhnutí obsahující pouze přírodní složky má mírnější účinek na kůži;
 • Domácí křoviny neobsahují přísady, jako jsou konzervační látky, chemická barviva nebo příchutě.
 • Vaření křoviny doma je mnohem levnější.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída od Eleny Karkukli
Kontraindikace

Před použitím peelingu se musíte ujistit, že jeho použití na rty nepoškodí vaše zdraví.

K tomu stačí zapamatovat několik jednoduchých kontraindikací:

 • Kroviny, které obsahují složky způsobující alergii, nelze použít.
 • Aktivní fáze herpesu vylučuje použití peelingu.
 • Také byste se měli vyhýbat drhnutí, zejména těch, které obsahují kyseliny (citrusová šťáva, aspirin, fermentované mléčné výrobky), pokud se rty zotaví popostupy zvětšení nebo zvětralé natolik, že krváceli.
 • Pokud existuje riziko dalšího poškození kůže, stojí za to chvíli použít křoviny.

Doporučuje se používat čerstvě připravené křoviny.Protože neobsahují konzervační látky, většina kartáčů se po týdnu skladování v lednici zhorší.

Jak používat drhnutí

Účelem drhnutí je jemně odstranit keratinizované částice z horní vrstvy epidermy.

Před nanesením drhnutí je vhodné předem připravit pokožku:

 1. Pokud jsou rty zbarvené, je třeba makeup odstranit odstraňovačem make-upu.Transparentní lesk na rty, hygienická rtěnka nebo balzám musí být také odstraněny ubrouskem.
 2. Poté, aby se pokožka trochu vypařila, doporučuje se na rty po určitou dobu aplikovat obklad s horkou, ale nikoli hořící vodou, a lze použít peeling.Produkt se nanáší pouze na suchou pokožku rtů a okolí.Na mokré pokožce se může produkt rozšířit a roztavit se cukr nebo granule soli.
 3. Aplikujte produkt prsty a zametacími pohyby.Nedoporučuje se rozmazávat drhnutí, protože natažením pokožky je možné vyvolat výskyt předčasných vrásek.Procedura může být zahájena okamžitě, masíruje rty lehkými pohyby.Není nutné příliš tlačit a protahovat, jinak může dojít k poškození pokožky.Některé křoviny mohou být ponechány na kůži na krátkou dobu jako maska ​​a teprve poté začnou masírovat.
 4. Po postupu čištěníopláchněte vodou, obzvláště drhněte kyselinami.Po omytí složení rtů je třeba ji poplést ubrouskem, aniž byste natáhli pokožku.
 5. Ošetření je ukončeno použitím výživného krému, oleje nebo balzámu na zvlhčení, pokud možno také z přírodních přísad.

Kartáč na rty lze aplikovat až třikrát týdně.Pokud jsou komponenty vybrány správně, bude efekt patrný po 3-5 postupech.

Následuje jednoduchý, ale velmi účinný přípravek pro použití doma.

Kartáč s růžovými lístky

Kartáč se vyrábí ze sušených růžových lístků jakékoli barvy.Je velmi vhodné použít okvětní lístky květů vytrhaných v zahradě, protože nakoupené květiny jsou často postříkány škůdci.

Pokud není možné použít zahradní květinu, musí se čerstvé lístky před sušením omýt vodou s přídavkem peroxidu vodíku.Hrstka sušených růží by měla být rozdrcena v mixéru nebo v maltě, smíchána se 125 g práškového cukru nebo jemného cukru, nalijte 1,5 lžičky.lkosmetický rostlinný olej: mandlový nebo jojobový olej.

Pokud je to žádoucí, můžete olej smíchat s mátou esenciálního oleje, 3 kapkami, dále.Všechny přísady by měly být míchány, dokud nebudou hladké. Kartáč může být skladován ve skleněné nádobě po dobu nejvýše 3 měsíců , je důležité se vyhnout zahřívání a chránit před přímým slunečním světlem.

Cukrový peeling s mátou

Cukrový ret s mátou se připravuje domapodmínky pro několik aplikací najednou.Esenciální olej máty máty by měl být naředěn, aby se zabránilo popálení, jakoje to docela ostré.3 lžíce.lmed by měl být smíchán s čtvrtým šálkem cukru a 30 g. hroznového oleje, olivového nebo mandlového oleje, přidejte maximálně 3 kapky máty máty peprné.

Vše se míchá až do konzistence zakysané smetany.Pokud je směs tekutá, přidejte cukr.Udržujte křovinu v lednici déle než 3 měsíce.

Cukrový peeling s medem

Cukr musí být smíchán s medem ve stejných poměrech, aby vznikla pastovitá směs.

Je-li med tekutý, měl by tam být o něco více cukru, jinak se křoviny rozšíří.

Velmi populární je také drhnutí medu se solí.Způsob aplikace je stejný.Sůl zaschne pokožku, proto je po umytí kartáče nutné na rty aplikovat zvlhčovač.

Tvarohový kartáč

K přípravě tvarohového kartáče přidejte malé množství kosmetického oleje a nahrubo mletou ovesnou kaši do nízkotučné sraženiny.Kromě ovesných vloček je přípustné používat také mletou rýži, pohanka nebo kávu.Vzhledem k tomu, že tvarohový prášek obsahuje kyselinu mléčnou, je to dobrý měkký peeling.

Kávový prášek se zakysanou smetanou

Kávová zrna z vařené kávy by měla být smíchána s tukovým kefírem nebo zakysanou smetanou.Naneste peeling, chvíli vyčkejte, poté masírujte rty a opláchněte je teplou vodou.

Pro účinné loupání potřebujetehrubá káva, ne pro Turky.

Loupání s aspirinem

K odlupování s aspirinem potřebujete jednu tabletu (aspirin nešumí, prodává se jako kyselina acetylsalicylová), 10 kapek mandlového oleje, olejehroznový olej nebo olivový olej, 5 g. jemného cukru, 10 kapek glycerinu.

Tableta musí být drcena a smíchána se zbytkem přísad.Protože loupání obsahuje kyselinu, dobře odlupuje pokožku, a proto je velmi užitečná v zimě, když se rty odloupnou.

Ořech z vlašských ořechů

2-3 jádra mandlí nebo lískových oříšků nebo vlašských ořechů musí být mleta v mlýnku na kávu nebo v mísiči do stavu velmi jemných drobků.

Pokud je vyžadována hydratace, můžete přidat malé množství glycerinu, několik kapek.Pokud potřebujete výživu, můžete smíchat ořechový prášek s kosmetickým rostlinným olejem nebo zakysanou smetanou.

Loupání krupicí

Loupáním keratinizovaných kožních částic se dobře odlupuje med a krupice.Tři části krupice musí být smíchány s jednou částí medu, naneseny na rty, masírovat po dobu 2 minut a pečlivě opláchnuty.Pokud pokožka rtů vyžaduje výživu kvůli suchu, můžete přidat tukovou smetanu: polovinu objemu medu.

Křoviny s rýžovou moukou

K přípravě křoviny z rýžové mouky rozmělňte suchou rýži v mlýnku na kávu, smíchejte s kyselou smetanou nebo mandlovým olejem do podoby pasty.Příliš jemně mletá rýžová mouka, obvykle přidaná jako pojivosložka, pokud jsou v pračce přítomny kapalné složky.

Jahodový peeling

Nejjednodušší verzí jahodového peelingu je masáž rtů s jahodovou dužinou.Je to zvláště efektivní v sezóně, kdy je k dispozici mnoho čerstvých jahod.Pro postup stačí kousnout bobule a masírovat rty. Na konci postupu lze bobule jíst.

Intenzivnější loupání jahodového peelingu se dosáhne přidáním medu a citronové šťávy do jahodové dužiny.Poměr pro přípravu: medová a citronová šťáva v poměru 1: 2, šťouchané jahody natolik, že se ukázalo, že nejsou tekuté šťouchané brambory.Před masáží musí být tento kartáč udržován na rtech po dobu nejméně 5 minut.

Drhnutí sodou

Drhnutí rtů doma je obvykle velmi snadné.Příkladem jednoduchého a levného léku je drhnutí sodu. 1 lžičkasoda musí být smíchána s tolika studenou vodou, aby se vytvořila pasta.Tato pasta je masírována rty po dobu několika minut.Produkt se omyje vodou těsně nad pokojovou teplotou a poté se nanese krém nebo balzám.

Grapefruitový peeling

Grapefruitová šťáva obsahuje přírodní kyseliny.Pro přípravu loupání 1 lžička.čerstvá grapefruitová šťáva musí být smíchána 1/2 lžičky.med s 20 g bílého cukru a 1/2 lžičky.mandlový nebo olivový olej.Směs musí být nanesena na rty a jemně masírovat po dobu nejvýše 15 sekund.Na citlivou pokožku používejte s velkou opatrností, aby nedošlo k provokacipodráždění.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Vanilkový peeling

Vanilkový cukr by měl být ve stejném poměru smíchán s běžným cukrem a mandlovým máslem.Je důležité, aby vanilkový cukr obsahoval spíše přírodní vanilku než syntetickou vanilku.To je vždy uvedeno na obalu.

Kiwi drhnout

1 lžičkaBuničina z kiwi musí být rozmačkaná, přidejte 1/4 lžičky.olivový olej a 1/2 lžičkycukr.Kiwi peeling dobře odlupuje pokožku, ale ne tak intenzivně jako citrusové peelingy.

Loupání aloe

Čerstvé listy aloe je třeba umýt, odstranit trny a strouhat.Pokud nejsou aloe listy, můžete si koupit lék nebo gel z aloe listů z lékárny. 1 lžičkaAloe by mělo být smícháno s ovesnou, kukuřičnou nebo rýžovou moukou do podoby pasty. Pokud není hotová mouka, mohou být zrna mleta v mixéru nebo mlýnku na kávu.

Ovesná kaše​​

Ovesná kaše se prosadila jako prostředek k exfoliaci a proti stárnutí.Ovesné vločky by měly být mleté ​​v mlýnku na kávu smíchané s medem v poměru 2: 1.Pokud je kůže rtů náchylná k suchu, můžete přidat malé množství mandle, kokosu nebo jakéhokoli jiného kosmetického oleje.Mleté vločky můžete také smíchat pouze s olejem, bez medu.

Je důležité, aby směs měla pastovitou konzistenci, aby nebyla tekutá.

Kokosový kartáč

Velmi účinný kartáč na rty vyrobený z kokosového oleje.Vaření doma je velmi jednoduché.Za to, 1 lžička.změkčený kokosový olej musí být mletý s 1 lžičkou.cukr nebo sůl.

Teplota tání kokosového oleje je 24 stupňů.Pokud je pevná, stačí ji chvíli držet při pokojové teplotě.Na rtech se rychle začne tát.Po masáži rtů lze drhnout po dobu 10 minut.na kůži.

Loupání se skořicí

Skořice má regenerační vlastnosti a dodává pokožce pružnost.Mletá skořice by měla být smíchána s cukrem, do směsi přidejte rostlinný olej: mandle, hroznové semínko nebo jojobu.

Směs musí být masírována na rtech po dobu 30 sekund, pak se opláchněte vodou. Na citlivou pokožku by se mělo používat s velkou péčí.

Čištění čaje

K přípravě čaje je třeba zelený čaj, protožeJe v zeleném čaji, který obsahuje antioxidanty, které zpomalují stárnutí.Suché čajové lístky zeleného čaje by měly být rozdrceny na prášek, z toho 5 g musí být smícháno s cukrem a medem, dokud není získána zakysaná smetana.

Pohanka pohanky

Pokud jde o přípravu drhnutí rýže, Pohanka se musí mlet v mlýnku na kávu, ale nikoli na jemné mletí.Výsledné granule musí být smíchány s těžkým krémem nebo kosmetickým olejem až do konzistence zakysané smetany.Můžete přidat kvasinky, ale musíte se ujistit, že drhnutí nezpůsobuje podráždění kůže.

Drhnutí banánů

Drť ze třetího zralého banánů musí být rozdrcena, přidá se 25 g jemné bílécukr, 5 g kosmetického oleje, dobře promíchejte.

První část připravené směsi, rty se masírují po dobu 1–2 minut, poté se zbývající část nanese na rty a kůži kolem masky a nechá se 15 minut.Pokud se pokožka začne napínat, je třeba masku ihned omýt vodou.

Solná drť

K přípravě drhnutí ze soli neberte hrubou mořskou ani kamennou sůl, protožeVelké ostré krystaly mohou kůži poranit.Sůl je třeba míchat s medem až do konzistence zakysané smetany, můžete přidat trochu hroznového oleje, olivového oleje, ricinového nebo mandlového oleje.

Výrobek musí být nanesen na rty, masírovat a opláchnout vodou.Protože sůl má účinek sušení, musí být na rty na konci procedury aplikováno výživné a zvlhčující činidlo.

Uklidňující směs s levandulí

Protože čistící prostředek by měl mít uklidňující účinek, měl by být cukr používán jako čisticí základna, protože nevysušuje a nedráždí pokožku.25 g cukru by mělo být smícháno s éterickými oleji levandule a měsíčku, každá po 2 kapkách, lžičkou mandlového oleje nebo jojobového oleje.

Měsíček má protizánětlivý účinek. Je třeba masírovat kůži drhnutím, dokud se granule nerozpustí.

Scrub na objem rtů

Rty získají zvláštní objem, jsou-li mírně oteklé.Proto je čištění objemu rtů tvořeno velmi agresivními komponenty.

Jako čisticí základnavhodné jsou jakékoli granule: mletá káva, rýže, semena jiných rostlin, například máku nebo amarantu.1 lžičkazáklady musí být smíchány s 1/2 lžičky.sůl, přidejte 1 lžička.mandlový nebo olivový olej, skořice a máta silice.Esenciální oleje se přidávají v množství ne více než 2-3 kapky.V této směsi musíte smíchat mletý červený pepř, velmi málo.

Kartáč by měl být nanesen na rty a masírován po dobu 5 sekund.Jelikož jsou složky velmi agresivní, měla by se směs při prvním pocitu pálení okamžitě omýt.Pokud není možné použít směs s pepřem, lze červenou papriku nahradit mletou skořicí, má podobný, ale mírnější účinek.

Čokoládový kartáč

K čokoládovému kartáčku smíchejte 10 g cukru s mandlemi nebo olivovým olejem a přidejte přírodní kakaový prášek.Rozpustné nápoje nejsou vhodné pro kosmetiku.Přírodní kakaový prášek má výraznou barvu a vůni čokolády, obsahuje kakaové máslo, které zjemňuje a vyživuje pokožku rtů.

Mák mák

Máková semínka jsou vynikající výplň pro drhnutí, protožemají zaoblený tvar a malou velikost.1/2 lžičkymák musí být smíchán s 1 lžičkou.med a pár kapek kosmetického rostlinného oleje.

Opatrně masírujte rty, aniž byste napínali pokožku.Pokud kůže na rty potřebuje výživu, pak je možné máková semena smíchat s hustým olejem: kokosem nebo arganem.Takový peeling může být ponechán na rtech jako maska ​​po dobu 15 minut a teprve poté omýt.

Citrusový peeling

Citrusová ovocná šťáva je vynikající přírodní peeling.Ale kromě šťávy pro drhnutí můžete použít i citrusovou kůru.Chcete-li to provést, odstranit kůži z citronu nebo pomeranče a brousit.

Krok za krokem na obrázcích peelingového rtu s citronem doma

Můžete použít suchou kůru, v takovém případě ji musíte brousit v mlýnku na kávu, protože.je velmi tuhý a může poškodit kůži rtů.Připravená kůra se smíchá s 1/2 lžičky.přírodní šťáva nebo aloe gel a 1 lžička.zlato.Esenciální oleje obsažené v kůži mají omlazující účinek na pokožku rtů.

Recepty, které vysvětlují, jak doma čistit ret, jsou potěšující svou jednoduchostí a rozmanitostí.Je důležité zvolit ty správné komponenty a po několika aplikacích budou rty měkké, jasné a atraktivní.

Populární profesionální výrobky pro rty

A můžete použít peelingy od profesionálních kosmetických značek.

Kosmetologové mezi nejoblíbenější produkty rozlišují:

 • Lush BubbleGum Lip Scrub - 495 rublů.
 • Faberlic Sugarlips Lip Scrub Beauty Box - 130 rub.
 • Dior Lip Sugar Scrub - 2420 rub.
 • MAC ret drhnutí rtu - 2020 rub.
 • Eveline Drahé oleje na rty jemný balzám na rty - 270 rub.
 • Čistič rtů Velor Lip Scrub, Meloun Gum - 1190 rublů.
 • Balm By Sergey Naumov Balzám na rty - 1290 rub.

Uvedené produkty jsou mezi uživateli kosmetických značek nejoblíbenější,Každý má své výhody a nevýhody, ale hlavní věc, která je spojuje, je velké množství zákaznických recenzí.

Chraňte jemnou pokožku rtů a buďte zdraví!

Video o domácích peřích

DIY peřích:

2 jednoduché receptyrty: