Parafinový vosk.Co je parafinová terapie používaná pro ruce, nohy, obličej.Kosmeticky tekutý, studený parafín, koupele

Kosmetologové upřednostňují dehydratovaný, dobře očištěný od nečistot speciální kosmetický parafín, protože je schopen dobře udržovat teplo a mít terapeutický účinek na pokožku rukou, nohou, obličeje a dalších částí těla.

Doporučuje se provádět parafinové terapeutické sezení zaměřené na omlazení kůže nejméně jednou za 3 měsíce.V průběhu času bude patrné, že se pokožka zřetelně napne, začne vypadat mladší a svěžejší a vrásky jsou méně patrné.

Co je parafin.Jeho typy

Parafin je pevná látka, která se taví při teplotách nad 50 ° C.

Kosmetický parafin se zásadně liší od toho, který se používá k výrobě svíček.Prodává se v lékárnách, salónech nebo specializovaných obchodech.

Za nejdražší se považuje parafin bez přidání užitečných složek.Pokud jste v tomto oboru nová, začněte s tím pečovat o svůj vzhled.

Pokud však máte příležitost, je lepší koupit dražší druhy parafínu s různými přísadami.

Například s výtažkem z aloe a jiných rostlin, s kakaovým máslem, karite, s vitamínovými doplňky.Všechny tyto typy jsou vynikající pro parafinové balení rukou, nohou, obličeje a dalších částí těla, kde pro tento postup neexistují kontraindikace.

Stejný parafin by neměl být znovu použit, protože je impregnován toxiny lidského těla a stává se nevhodným pro opakované použití.

Pokud toto pravidlo nedodržíte, dostanete pouze zánět kůže, nikoli však kosmetický účinek.

Parafin je dále rozdělen do různých směrů, v závislosti na cíli, určují, pro které je nezbytné:

 • Studený parafin má nízkou teplotu tání, není tedy nutné jej zahřívat.Naneste jej hlavně na ruce.
 • Lékařský parafin se používá vWellness účely pro nemoci jako artritida, trauma, dislokace a další bolesti kloubů.
 • Kapalná forma se používá v kosmetologii pro citlivou pokožku se sníženým tónem, zhoršováním pleti a zvadnutím epidermy.

Parafinová terapie - co je to?Jak se parafin používá v kosmetologii

Postup je výroba a aplikace tepelného stlačení na samostatnou část těla.Jeho základem je parafin předehřátý do kapalného stavu.

Pokud se parafinový vosk zahřeje na teplotu 53 stupňů, promění se v teplou, viskózní hmotu, která se rychle ukládá na kůži, aniž by způsoboval jakékoli nepohodlí a bolest.

Parafin příznivě ovlivňuje stav nehtů, u kterých se doporučuje provést postup na vyčištěné nehtové desce

Nebojte se spálit při aplikaci parafinu, protože dermis je pod vrstvouparafin se zahřívá jen 2-3 stupně.Bude cítit jen příjemné teplo.A během této doby bude pleť omlazovat a bude zdravější.

Díky některým přísadám, které mnoho výrobců kosmetiky dodává, může být parafin dobrým antiseptickým a zvláčňujícím prostředkem.

Zde, pro které platí parafin:

 1. ) Odstraňuje otoky, napíná póry a čistí je.
 2. Microstimulace dermis je posílena a procesy stárnutí jsou zpomaleny.
 3. Krevní oběh se zvyšuje, odtok lymfy se zrychluje a díky tomu intenzivnějistrusky jsou odstraněny.
 4. Parafin s éterickými oleji má terapeutický účinek na poškozenou pokožku, posiluje nehtové desky, tónuje celé tělo, člověk se začíná cítit lépe.
 5. Zvlhčují se jak povrchové vrstvy kůže, tak i hlubší část epidermy.
 6. V důsledku skleníkového efektu pod parafínovým filmem dochází k obnově na buněčné úrovni.
 7. Parafinová terapie může být podávána více než jednou týdně.
 8. Při ochlazování se parafin trochu smršťuje, zatímco u pokožky dochází k určitému druhu zvedání.Proto si po prvním postupu můžete všimnout, jak byly vrásky vyhlazeny a pokožka získala hladký a zdravý vzhled.
 9. Parafinová terapie obnovuje jejich svalový tonus v důsledku rukou, v důsledku čehož je eliminována únava horních končetin a bolest zmizí.

Parafinová terapie je jedinečný kosmetický postup.Můžete ji použít na jakoukoli část těla, kde se vyskytují kožní problémy.Nejčastěji se jedná o oblast obličeje, paží a nohou.Často provádějte anticelulitidový zábal.

Co je třeba parafin a kde je koupit?

Kosmetický parafin se prodává v lékárnách a specializovaných kosmetických obchodech.

Nejlepší je koupit parafin s různými příznivými přísadami pro kosmetické účely. Například:

 1. Cílem parafínu s olivovým olejem, aloe vera nebo broskví je zjemnění pokožky.
 2. K vyživování a zmírnění zánětu je nejlepší koupit parafin s růžovým olejem.
 3. Pro bolest kloubů použijte doplněk oleje z citronu, levandule nebo čajovníku.

Přístroje pro parafinovou terapii rukou

Existují speciální přístroje pro parafinovou terapii.Jsou to lázně, které samy zahřívají parafín na požadovanou teplotu.Po zahřátí produktu nastaví taková elektronická lázeň požadovanou teplotu a parafin neochladí a zůstane vše ve stejném kapalném stavu.

Obvykle se taková zařízení používají v kosmetických salonech, ale stále častěji se kupují pro domácí použití.

Nejoblíbenější značky zařízení pro parafinovou terapii rukou:

 • SD-56;
 • ruNail PS-200;
 • Harizma.

Rukavice pro parafinovou terapii

Parafin, který se dostane na pokožku, vytváří tepelný efekt.A prospěšné látky v něm obsažené jsou schopny proniknout hluboko do epidermis.Pro zachování tepelného účinku používají řemeslníci speciální rukavice.Položili je na ruce zákazníků na speciální film, který pokrývá aplikovaný parafín.

Proč jsou takové rukavice potřebné, je pochopitelné, nyní stojí za to zjistit, kdy a jak je nosit, když používáte parafín.

To se provádí v následujícím pořadí:

 • Ošetřuje se pokožka rukou a na ni se aplikuje dezinfekční prostředek.
 • Poté se kartáče spustí do lázně teplým kapalným parafinem nebo se produkt nanese speciální špachtlí.
 • Drž se za rucespeciální polyethylen.
 • Poté se na ruce položí palčáky.
 • Produkt zůstává v chladu, dokud nevychladne.
 • Po odstranění parafinu se na ruce nanese zvlhčovač a změkčovač.

Jak topit parafin doma

Na fyzioterapii bude zapotřebí průměrně 200-300 gramů.parafinový vosk.Parafín se umísťuje do samostatné misky - keramiky, smaltu nebo skla.Poté se nádoba umístí do vodní lázně, kde se parafin uvede do kapalného stavu.Poté lze nástroj použít.

Můžete si koupit hotový přístroj pro tavení parafinu, který je vybaven funkcí zahřívání a udržování požadované teploty.Ale při absenci podrobné příležitosti nezoufejte.Vzhledem k tomu, že improvizované prostředky mohou být dobře provedeny.

Používání tohoto produktu doma výrazně sníží výdaje ženy, jako by šla do salonu krásy.

Parafinová terapie rukou

Ruční parafin - pro který se používají, není těžké uhodnout.Vytváří skleníkový efekt a pomáhá prospěšným látkám pronikat do hlubších vrstev epidermis.

Použitím parafinu na ruce můžete dosáhnout těchto výsledků:

 • Vaše pokožka ztuhne a pružně.
 • Peeling zmizí.
 • Bojuje s mikrotrhlinami.
 • Zpomaluje proces stárnutí kůže.
 • Recept na složení lázně s parafinem

  Ruční lázně s parafinem mohou mít jiný směr, tentozávisí na složení takového nástroje.Zde jsou některé recepty.

  Vana výživy.To vyžaduje parafin, vitamíny A a E, mořské řasy.Ty jsou rozdrceny a naplněny vodou.Během této doby se parafin zahřívá a zbývající složky se do něj již přidávají.Postup se provádí jednou týdně.Dalším účinným účinkem takové lázně je zpevnění nehtové desky.

  Jak používat - postup

  K omlazení pokožky potřebujete parafín, brambory, mléko a máslo.Z vařených brambor připravte bramborovou kaši a do ní vložte mléko a máslo.Odděleně se parafin roztaví.

  Nejprve se na ruce položí teplé brambory, ruce se zabalí do polyethylenu a po 2 minutách se vyjmou.Poté se ruce opláchnou vodou a ušpiní se smetanou.Poté, co jsou ruce sklopeny do parafínu až 6krát a podržte po dobu 10 sekund.Poté si na ruce položí plastový sáček a změní se v ručník.

  Po uplynutí 20 minut může být produkt odstraněn.Pro prevenci se postup provádí jednou týdně.V přítomnosti stárnoucí nebo zvadlé pokožky může být postup prováděn každý den po dobu 5 dnů, ale ne déle.

  Parafinová terapie pro nohy

  Předpis pro složení lázně s parafinem

  V lékárně se kupuje prostředek pro koupele nohou s parafinem.Produkt se roztaví a můžete do něj snížit nohy.

  K zajištění toho, aby teplota roztaveného parafinu byla nutná kontrolanepřesáhl 43-45 stupňů.

  Jak používat - postup

  Pokud se parafinová lázeň ochladí, je nutné zapnout topení.A tak sedět půl hodiny.

  V parafinu předehřátém na kapalný stav je možné působit odlišně, namočit široký kartáč a roztáhnout jej na dolních koncích.

  Polyetylenové a izolované ponožky se musí nosit navrchu.Pokud si přejete, můžete dokonce jít do postele takhle, druhý den ráno ztuhlý parafín snadno vyjmout z nohou.

  Před použitím parafinu jsou nohy dobře umyté a ztuhlé oblasti kůže jsou z chodidla odstraněny.Poté se nohy suší ručníkem.Po parafinové terapii se nohy znovu omývají, suší a na ně se aplikuje živina.

  Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Amarantový olej - vlastnosti a použití v kosmetologii, recenze, cena produktu.

  Parafinová terapie obličeje

  Parafin se zahřívá na požadovanou teplotu (na to, jaké aditiva jsou v něm potřebné, lze nalézt níže), ze kterých jsou masky připravenyOsoby nejčastěji přidávají éterické oleje.

  Každá složka takových olejů má svůj vlastní směr. Zde je jen několik výhodných vlastností každého oleje:

  1. Hřebíčkový olej bojuje proti akné.
  2. Ylang-ylang omlazuje pokožku.
  3. Anýzový olej je vynikající pro ochablou pokožku.
  4. Mandarin dodává obličeji svěžest.
  5. Rosemary má regenerační účinek.

  Recept na parafinový vosk

  U suché pokožky před použitím parafinu je obličej ošetřen olejovým peelingem.Poté se aplikuje zvlhčovač.Na obličej se nanáší gáza, na kterou se nanáší parafinový krém.

  Poté je osoba pokryta ručníkem.K roztavenému parafínu se přidá olivový nebo mandlový olej.

  Jak podat žádost - postup

  Kůže s vráskami.Ve vyhřívaném parafínu je kus gázy zvlhčen a překládán na problémovou oblast rychlým pohybem.To vše je fixováno obvazem a udržuje se teplo.

  Tvář je citlivou oblastí lidského těla.Proto se teplota zahřívání nemusí zkoušet příliš tvrdě.Chcete-li zkontrolovat, jak je horký parafin, musíte si na čelo udělat malý nátěr.Pokud nepálí, lze produkt s jistotou aplikovat na obličej.

  K dosažení lepšího účinku může být na obličej nanesena jedna parafinová vrstva, která může být potažena ručníkem z tkáně s předem vyříznutými otvory pro oči a nos.Poté se na gázu nanese 2-3 vrstvy zahřátého produktu.

  Parafin na vlasy

  Masky na bázi parafinu se zpravidla na vlasy neaplikují.Parafin je však součástí kosmetického vosku.Je nutné opravit účes.Přítomnost takové základní složky, jako je přírodní včelí vosk, v kosmetickém vosku umožňuje vyživovat vaše vlasy a dodává mu zdravý vzhled.

  Parafin pro tělo

  Použitím parafinu pro tělo lze celulitidu překonata tělesného tuku, odstraňte z těla toxiny a toxiny.

  Masáž parafinem

  Parafínové masky na těle posilují a mají relaxační účinek.Jejich akce je jako masáž.5-6 vrstev parafinu se nanáší na problematické oblasti pokožky, načež se na něj položí plastová fólie a hustá textilie.V tomto stavu je osoba 20-30 minut.

  Po této proceduře je k odstranění tělesného tuku užitečná wellness masáž.

  Parafínový zábal

  Pro parafinový zábal budete potřebovat gázu, roztavený parafín, polyethylenovou fólii a hustou tkaninu.Takový zábal se často doporučuje pro celulitidu.

  Gáza se navlhčí parafinem, nanese se na požadovanou oblast, pokryje se fólií, poté teplým hadříkem a nechá se půl hodiny.Místo gázy lze parafín nanášet štětcem, takže efekt bude lepší, protože lze aplikovat několik vrstev.

  Před použitím zábalu si musíte osprchovat a očistit tělo drhnutím, poté naneste výživný krém.

  Kosmetika s parafinem

  Existují také komerčně dostupné výrobky, jejichž hlavní složkou je parafin.Co je potřeba, najdete níže.

  Aravia Professional Cream

  Výhodou tohoto krému oproti parafínu je, že se nemusí zahřívat.Aplikuje se jako běžný krém, ale se silnější vrstvou.Poté se na něj nanese film a potáhne se látkou.

  Pokud je krém aplikovánruce, pak teplé rukavice jsou kladeny na film.Po 20 minutách se odstraní zbytky parafinu.

  Depileve studený parafin

  Na těle jsou oblasti, kde jsou plavidla umístěna v blízkosti povrchu.V tomto případě není horký parafin vhodný.Proto se používá studený parafín - Depileve.Nevyžaduje další topení.

  Kromě toho složení produktu zahrnuje vitamin A, který má příznivý účinek na dermis.Nástroj se používá stejně jako jiné typy parafínu, ale bez předběžného zahřívání.

  Kosmetický parafín Sustabin

  Tento produkt se používá ve vyhřívané formě, která poskytuje relaxační a hřejivý účinek na pokožku obličeje, paží, nohou a těla.A také před masáží.Krém je předem nanesen, takže se parafín na kůži nelepí.

  Poté je postup standardní, ruce nebo nohy se spustí do horkého parafínu, jehož teplota by neměla překročit 55–60 stupňů.Poté se aplikuje plastový obal a nohy nebo ruce se zabalí do ručníku nebo se nasadí rukavice nebo ponožky.Po 15-20 minutách se parafín odstraní a na kůži se nanese krém.

  Kontraindikace při parafinové terapii

  Parafin nemusí být vždy prospěšný. Existují případy, kdy je tento lék kontraindikován:

  1. Přítomnost kardiovaskulárních chorob.
  2. Těhotenství.
  3. Období laktace.
  4. Přítomnost kožních onemocnění a otevřených ran.
  5. Přítomnost vyrážky a vředů.
  6. Hypertrichóza nebozvýšená chlupatost.
  7. Přítomnost velkých krtků a bradavic na těle.

  Lekce videoparafiny pro ruce

  První video ukazuje, co se parafin používá v péči o ruce:

  Druhé video demonstruje výhody parafinu při přípravě obličejových masek:

  Dnes se v mnoha moderních kosmetických salónech nabízejí parafínové služby - regenerační a proti stárnutí.Parafinová terapie významně zlepšuje stav zvadlé, stárnoucí, dehydratované a unavené kůže.