Parafínové koupele na ruce a nohy.Výhody, návod k použití doma, recepty receptur

Postupy využívající parafin neztrácí na popularitě, navzdory inovativnosti moderní kosmetologie.Dobré staré parafínové koupele jsou stále účinné a dostupné pro použití doma pro ruce a nohy, obličej i celé tělo.

Pro splnění očekávání tohoto postupu je lepší se před provedením seznámit s hlavními doporučeními, indikacemi a kontraindikacemi.

Parafinová terapie - co to je, výhody

Parafinová léčba pokožky je v první řadě regenerační procedurou, která pomáhá v boji proti jejímu vnějškunedokonalosti, hojení kůže.Protože se jedná o metodu tepelného zpracování, je tohoto účinku dosaženo zahřátím tkání.Během zákroku dochází ke zvýšení průtoku krve a výtoku tekutin.

Parafin nedovoluje odpařování vlhkosti, takže se kapalina absorbuje do vnější kůže, díky čemuž je dosaženo mimořádně zvlhčujícího účinku.Všechny toxiny obsažené v tekutině zůstávají na povrchu parafinu, takže dochází k hlubokému čištění pokožky.

Parafinová terapie je pro kůži dobrá tím, že:

 • má hydratační a výživný účinek;
 • umožňuje nasycení i hlubších vrstev kůže prospěšnými látkami;
 • stimuluje regenerační procesy;
 • má protizánětlivé vlastnosti;
 • příznivě ovlivňuje pružnost kůže;
 • omezuje změny související s věkem;
 • zmírňuje otoky.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Účinek postupu

Co je pěkné - účinek je pozorován ihned po zákroku, pokožka se stává pružnou, pružnou, měkkou .Protože k redistribuci tekutin v těle dochází pod vlivem zahřátého parafinu, suchá kůže okamžitě zmizí.

Nedochází k loupání, zarudnutí nebo zranění, kůže vypadá jako prasklina: hladká a příjemná na dotek.Kromě toho se procedura uklidňuje a uvolňuje, a také prodlužuje životnost manikúry apedikúra.

Pravidelné parafinové terapeutické sezení vede k úplnému vymizení povrchových vrásek a má trvalý bělící účinek.

Druhy kosmetických procedur s parafinem

V kosmetických salónech a ateliérech manikúry a pedikúry se s kosmetickým parafinem provádějí tyto postupy:

Parafinová terapie rukou

Procedura zahrnuje ponoření rukou nebo loktů na několik sekund do parafinu zahřátého na 50 až 60 ° C. Akce se opakuje nejméně pětkrát a poté jsou na ruce kladeny speciální tašky a rukavice.Trvání procedury je asi 40 minut.

Parafinová terapie pro nohy

Funguje na stejném principu jako parafínové koupele na ruce, ale místo rukavic se používají ponožky.Procedura je nabízena jak samostatně, tak vedle pedikúry.Popularita terapie parafínem na nohou roste v létě, kdy se kůže na patách zužuje z častého nošení otevřených bot a chůze naboso.

Parafinová terapie obličeje

Tento postup je „záchranář“ pro suchou a zvětralou pokožku, a proto je v zimě nejžádanější.Parafin se nanáší na obličej zvláštním štětcem, v případě potřeby se pod parafínovou masku používají další vyživující krémy a sérum, aby se zvýšil regenerační účinek.

Parafinová terapie pro tělo

Tento postup se doporučuje jako doplněk v boji proti celulitidě a nadváze, jakož i ke zlepšení turgoru kůže a tonusu.Nejčastěji parafín saktivní složky, například s mořskými řasami, čokoláda.

Nejlepší koupele pro parafinovou terapii

Je vhodné použít speciálně vytvořené profesionální vany pro parafínové procedury na pažích a nohou v kosmetickém salonu i doma.Umožňují vám rychle, efektivně a pohodlně pracovat s parafínem.Sortiment nabízený v obchodech je poměrně široký: můžete si vybrat model, který odpovídá potřebám a splňuje finanční možnosti.

Zde je několik příkladů:

 1. JessNail SD-55.

Jeden z nejpopulárnějších modelů, který se používá doma i v salonu.Za prvé, úplatek za peníze.Cena se pohybuje od 2000 do 3000 rublů., A nabízené vybavení, kromě vany, také zahrnuje: sada dvou briket parafínu, rukavice, rukavice a ponožky, kartáč pro aplikaci parafínu.

Vana je vhodná pro péči o ruce a nohy. Objem lázně je 3 l. Doba tání parafinu je asi 2 hodiny.

 1. Beurer MPE 70.

Cena se pohybuje od 3 000 do 5 500 rublů.Sada obsahuje dvě balení po 450 g parafínu.každý a 30 listů fólie pro balení.Teplota je plynule nastavitelná, parafín s plnou lázní taje za 2 hodiny.Používá se častěji na ruce.Tento model má poměrně vysoké náklady, protože je vyráběn v Německu a je považován za odolnější a vysoce kvalitní.

 1. Parafinová terapeutická souprava Gezatone WW 3550

WorthyAlternativou k salonovému postupu je tato sada, která stojí od 3 500 rublů.

Parafinová lázeň Gesaton bude užitečným pomocníkem pro vaše paže a nohy.S jeho pomocí budou všechny postupy snadno prováděny samostatně doma

Zahrnuje:

 • koupel;
 • parafin obohacený vitaminem E;
 • tepelné rukavice;
 • speciální mléko;
 • ochranné fólie.

Vana je určena pro 2 kg parafínu, vhodné pro ruce i nohy.

 1. PS-200

Balení zahrnuje pouze vanu, bez dalších bonusů ve formě parafínu nebo palčáků.Ceny začínají na 2 500 rublech.Takové zařízení roztaví parafin ve zrychleném režimu - méně než dvě hodiny a také udržuje teplotu zahřátého parafinu.Vhodný pro salon a domácí péči o ruce a nohy.

Kosmetický parafin - co se stane a je lepší si vybrat

Kosmetický parafin je rafinovaný a zbavený škodlivých nečistot mimořádného produktu používaného při kosmetických procedurách.Parafin je často obohacen o vitamínové komplexy, přidává éterické a rostlinné oleje nebo zvlhčující složky.V kosmetologii se používají dokonce i medové nebo ovocné parafíny.

Na základě stávajících kožních problémů je vybrána doplňková látka, například:

 • parafin s broskvovým olejem se používá pro záněty kůže,
 • prodoplňková výživa pokožky doporučila doplňky citrusů,
 • k regeneračnímu účinku se přidává čokoláda,
 • některé kožní choroby jsou léčeny parafínovými a čajovými lístky růží,
 • parafín a levandule mohou pokožku navíc zvlhčit,
 • zmírnění únavy chodidel pomůžeparafín s čajovníkovým olejem,
 • parafín s bambuckým máslem se doporučuje k boji proti předčasnému stárnutí kůže.

Ceny za parafin s různými extrakty a oleje jsou vyšší než u bílého kosmetického parafinu, ale účinek tohoto postupu bude výraznější.V průměru ceny začínají na 250 rublů.za 450 g.Při primárním postupu se doporučuje použít parafin bez přísad, aby nedošlo k alergickým reakcím.

Kosmetický parafin je k dispozici v následujících formách:

1)Granule- to je velmi výhodné, pokud potřebujete smíchat parafiny s různými druhy přísad nebo použít parafin vmalé množství.

2)Brikety- prodávané v balení v množství 350–500 g. Požadované množství se kráje nožem.

Neexistuje žádné oddělení parafinů pro paže a nohy.

Parafínové koupele na ruce

K rozmazlování rukou a nohou parafínovou lázní nemusíte chodit do salonu.Správné vybavení pro domácí ošetření je snadné koupit.

Budete potřebovat:

 • Rafinovaný kosmetický parafín,
 • speciální vana nebo nádoba vhodná pro ohřev parafinu a ponoření rukou nebo nohou,
 • ]
 • plastové rukavice neboobaly,
 • teplé rukavice nebo speciální tepelné rukavice,
 • exfoliační činidlo,
 • výživný krém,
 • další přísady, pokud je to žádoucí.

Kosmetický parafin, s přísadami nebo bez přísad, jakož i palčáky a speciální pleťové vody, se prodávají v obchodech se specializací na péči o kosmetiku a doplňky pro kosmetické procedury.

Pro maximální potěšení nebude kupování koupele pro parafinovou terapii zbytečné .Za prvé, bude výhodné roztavit parafin v něm a za druhé, některé z nich mají funkci udržování teploty zahřátého parafinu.Kromě toho je na vany často připevněna fólie pro balení a tepelné masky, takže postup se od salónu příliš nebude lišit.

Fázová parafinová terapie za přítomnosti profesionálního přístroje:

 1. Připojte topnou nádrž k síti, vložte do ní parafin a zahřejte ji na 50 až 52 °.Obvykle se pro tento postup používá 100 - 150 g.parafín, ale výrobci van doporučují jejich naplnění nejméně 50%, takže musíte roztavit 1,5–2 kg parafínu, v závislosti na objemu lázně.
 2. Dokud parafin dosáhne požadovaného stavu - dezinfikovat ruce, provést loupání.
 3. Dále při masáži rukou hydratujte pokožku krémem.
 4. Když je parafin připraven, spusťte ruce nebo lokty ve vyhřívaném parafínu po dobu 5 sekund, opakujte v intervalech 10–15 sekund, dokud se nevytvoří hustá vrstva parafínu.
 5. Po úplném zakrytí pokožky parafínem se nasadí tašky nebo rukavice a rukavice nahoře.V takovém „oděvu“ zůstávají ruce po dobu 20-30 minut.
 6. Odstraňte parafín z rukou vlhkým ručníkem a opakujte zvlhčení a masáž znovu.
 7. Po provedení všech manipulací po dobu nejméně 2 hodin se nedoporučuje chodit do chladu.

Parafinové terapie se pořádá doma a v nepřítomnosti zvláštní lázně - v tomto případě se parafin roztaví pomocí „vodní lázně“.K tomu potřebujete vhodný kontejner, například smaltovanou misku s vysokými stranami.

Jak roztavit parafin ve „vodní lázni“:

 1. Vezměte velkou nádobu naplněnou vodou, zapálte,
 2. Vezměte nádobumenší velikost a do něj vložte potřebné množství parafinu;
 3. Umístěte nádobu s parafinem do nádoby s vodou tak, aby se dno a voda nepřijaly do styku;
 4. Udržování teploty 50 - 52 ° C po dobu 2 hodin je dost času na roztavení parafinu.

Poté, co je parafin připraven, postup se provádí stejným způsobem jako v profesionální lázni.

​​
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.
Parafinové koupelové nohy doma

Postup je následující:

 • Zahřejte parafínprofesionální koupel nebo „vodní lázeň“.
 • Proveďte čištění: umyjte si nohy,zpracovat dezinfekčním prostředkem a potom drhnout.
 • Dolů stehen do nádoby s parafinem po dobu 5-10 sekund, opakujte akci asi 5krát - dokud se v oblasti pat a prstů nevytvoří hustá vrstva parafinu.
 • Na nohy noste speciální tašky nebo běžné plastové tašky a nahoře teplé ponožky nebo termální ponožky.
 • Odstraňte parafin po půl hodině pomocí vlhkého ručníku.Po zákroku se doporučuje odpočinek a ještě lépe - spánek.

I když ve vodní lázni není žádná speciální lázeň nebo vhodná nádoba na ohřev parafinu, můžete se ošetřit parafínovými maskami.Chcete-li v tomto případě aplikovat parafin, použijte speciální kartáč k nanesení parafínu na problémové oblasti.

Důležité!Vyhřívaný, ale nepoužitý parafin se chladí a skladuje až do dalšího postupu!

Kontraindikace a upozornění

Přestože je parafinová terapie považována za bezpečnou a příjemnou proceduru, existují některé kontraindikace, například:

 • kožní léze;
 • vysoký krevní tlak;
 • alergické vyrážky, svědění;
 • diabetes mellitus;
 • bronchiální astma;
 • plísňové infekce nehtů nebo kůže;
 • hypertrichóza;
 • problémy s krevními cévami (křečové žíly, ateroskleróza).

U těhotných a kojících žen se účastní řízení podle svého uvážení a se souhlasem lékaře.Studie prokazující tuto parafínovou terapiineškodný pro plod, neproveden.

Před provedením postupu, a zejména doma, je důležité:

 • vyhodnotit stupeň zahřívání parafinu, aniž by byl zcela ponořen do vašich rukou nebo nohou.K tomu použijte štětec: špičku ponořte do parafínu a naneste minimální množství na ruku.Parafínové popálení je mimořádně vzácné, ale nezapomeňte na existenci takového nebezpečí.
 • poprvé použijte parafin bez přísad a pokud se objeví nepříjemné pocity, okamžitě přerušte postup.
 • Je důležité postupovat opatrně, aby nedošlo ke spálení, aby nedošlo k vystříknutí vody do parafinu při zahřívání v parní lázni.
 • Neuchylujte se k postupům příliš často.
 • Receptura výživné lázně

  Pro zvýšení účinku parafinové terapie se používají různé přísady.

  Například pro výrobu výživných parafínových koupelí pro ruce a nohy doma byste potřebovali:

  • čerstvou aloe šťávu vylisovanou ze středně velké stonky (60-70 mm),
  • medu (1 polévková lžíce).

  Do výživné masky na ruce č. 2 se přidávají následující složky:

  • vitaminy A, E v tekuté formě, každý po 20 ml,
  • řasa suchá 20 g.Rozdrcené řasy jsou předem namočeny ve vodě.K zahřátému parafínu se přidá směs vitamínů a řas.

  Složky se smísí a poté se přidají do zahřátého parafinu (150-200 g) šťávy z aloe v nepřítomnosti nahrazené broskvovým olejem (1 až 2 kapky).

  Změkčující lázeň pro drsnou pokožku

  Tato lázeň se používá k změkčení drsné pokožky na patách.

  K tomu bude zapotřebí:

  • parafin v množství 150-200 g,
  • kokosový extrakt 10-15 g.
  Ruční recept na alergie

  Dokonce i ti, jejichž kůže je náchylná na alergie, si vytvářejí vlastní parafínové koupele pro ruce a nohy doma i vkosmetické salony.Nicméně, bez ohledu na to, jak chcete fantazírovat s přísadami, bílý kosmetický parafín, který sám o sobě je účinný pro zvlhčení pokožky, bude pro procedury nejvhodnější.

  Doplněné olivovým olejem (1 lžička) nebo rostlinným olejem (1 lžička).Neprovádějte experimenty s citrusovými a éterickými oleji.

  Prostředek proti stárnutí lázně

  K dosažení účinku proti stárnutí se k zahřátému kosmetickému parafinu přidají následující látky:

  • pevné kakaové máslo -1 lžička,
  • 1-2 kapky růžového nebo pomerančového esenciálního oleje.Kakaové máslo lze snadno nahradit kokosovým olejem nebo broskvovými nebo meruňkovými oleji.Mají ochranný účinek proti vráskám.
  • Recept na suchou pokožku

   K hydrataci suché pokožky se do teplého parafinu přidají následující látky:

   • olivový olej - 1 lžíce,
   • včelí vosk, předem roztavený ve vodní lázni, 1 lžička.

   Postup se provádí podle standardního schématu.

   Jak často lze postup provádět?

   Parafínové koupele můžete používat ve SPA salonech nebo domadělat kdykoli v roce - podle libosti.Po průběhu parafinové terapie, která je 10 až 12 procedur a provádí se 3 až 3krát ročně, se pro udržení účinku provádí lázně 3 až 3krát měsíčně.

   Denní procedury pro ruce a nohy nejsou nutné, parafínové koupele způsobují, že tělo utrácí hodně energie , a poté potřebuje přestávku.

   Video: parafinové koupele na ruce

   Provádění parafinové terapie rukou:

   Parafinová terapie.Technika postupu: