Otoplastika - co to je, druhy chirurgie, fotografie před a po plastické chirurgii uší, ceny, kliniky

V plastické chirurgii je chirurgie změnit tvar, korekce, rekonstrukce ušních boltců jedním z nejjednodušších a nejbezpečnějších.Taková operace v medicíně se nazývá „otoplastika“, podle svědectví lékaře ji lze provádět jak pro dospělé, tak pro děti.Celkem existuje asi 150 druhů otoplastiky, ale až 5 druhů je nejčastějších.

Co je to otoplastika

Otoplastika je chirurgický zákrok k opravě tvaru, rekonstrukci ušních boltců, jejichž deformace může být vrozená nebo může být způsobena traumatem.

Operace nemá vliv na stupeň a kvalitu slyšení osoby, protože je estetická. Je důležité to vědět! Populární typy otoplastiky patří mezi nejbezpečnější postupy.

Indikace a kontraindikace pro postup

Vady ušních boltců, které jsou známkou chirurgického zákroku:

 • Asymetrieumístění uší;
 • ztráta sluchu;
 • ušní ušní lalůčky;
 • jizvy na uších;
 • nedostatek ušního boltce;
 • vrozené vady (změny) ušních boltců.

Příčiny vrozené deformace ucha se mohou lišit.Mezi nejčastější patří:

 • nesprávné umístění;
 • přebytečná chrupavka;
 • poškození částí ucha.

Za hlavní důvod se považuje dědičnost, vada ve formování ucha se může objevit i po generaci.

Prootoplastika existují některá omezení:

 • přítomnost rakoviny;
 • diabetes mellitus;
 • onemocnění vnitřních orgánů;
 • infekce, onemocnění uší;
 • těhotenství;
 • špatná koagulace krve.

Otoplastika o 1 stupni složitosti

Operace korekce ušního boltce může mít různé stupně složitosti, způsob provedení a náklady na to mohou záviset.Velice důležitá je technika provádění.

Například operace k nápravě hluchoty má 3 stupně obtížnosti, které závisí na úhlu ušního boltce vzhledem k hlavě.

Cena laserové otoplastiky 1. stupně složitosti v Moskvě nebo Petrohradě začíná na 20 000 rublech.Taková operace je považována za jednoduchou, chirurg odstraní přebytečnou chrupavku, celková doba zákroku je od 30 do 50 minut.

Otoplastika o 2 stupně obtížnosti

Ve druhé fázi defektu ušního ucha musí chirurg kromě standardních zásahů znovu vytvořit záhyb ant helixu.Tato operace trvá až jednu hodinu.Náklady na provoz se zvýšenou složitostí začínají od 25 000 rublů.

Metody a typy otoplastiky

Rozlišují se tyto hlavní typy otoplastiky:

 1. Estetika - zahrnuje odstranění vnějších vad:změna tvaru, umístění ušních boltců;
 2. Rekonstruktivní - používá se k obnovení ztraceného ucha nebo jeho části.

Existuje několik metodkorekce defektu ušního boltce:

 • Tradiční (mechanická chirurgie) - všechny řezy se provádějí skalpelem.Procedura je dlouhá, doba rehabilitace trvá dlouhou dobu.Po operaci mohou jizvy zůstat;
 • Laser je moderní metoda, pomocí níž se provádí řezy speciálním laserem.Tento proces je rychlejší než u tradiční metody, léčení také probíhá rychleji s menší pravděpodobností komplikací.

Podle techniky otoplastiky se dělí na:

 • Bezproblémová metoda- zahrnujeoprava vady ucha v důsledku pružnosti chrupavky, což usnadňuje ohýbání.Chirurg provádí excizi chrupavky a kůže, provádí korekci, stehy se nepřekrývají.Jiná metoda zahrnuje použití řezů na vnější straně chrupavky k nápravě vady.
 • Metoda sešívání- je rozdělena do dvou typů: Furnas - je odstranění části kůže na zadní straně ucha, chrupavka se sešívá do časové části hlavy.Hořčice: Řez je proveden podél vnitřku ucha podél řezu, stehy jsou umístěny na chrupavkovou tkáň a tvar ucha je upraven tímto způsobem.
 • Oprava bez odstranění chrupavky .Používá se pro ztrátu sluchu.Část kůže za uchem je odříznuta, chrupavka je ohnutá a fixovaná pevnými stehy.Tudíž se změní tvar ušního boltce;
 • Metoda uzavřené otoplastikyse považuje za méně traumatizující než ostatní.Pro zajištění chrupavky je na zadní straně ucha provedeno několik vpichů.

Metodu postupu otoplastiky volí lékař na základě analýz a souhlasu pacienta.

Plastická chirurgie uší - elfí uši

V posledních letech se mladí lidé, kteří jsou nadšeni fantasy světem, pokoušejí, aby jejich vzhled vypadal jako hrdinové Johna Tolkiena.Mezi typy estetické otoplastiky v této oblasti patří zejména plastická chirurgie uší, jejímž cílem je změna tvaru ušních boltců, jako jsou elfí.

Fenomén přeměny uší na elfskou formu se rozšířil v Maďarsku a Číně.

Je důležité to vědět! V Rusku může být pacient do 18 let pacientem plastické a estetické chirurgie.Musí písemně potvrdit své úmysly podpisem dokumentů o přání provést konkrétní chirurgický zákrok.

To je zvláště důležité v případě otoplastiky pro změnu tvaru ušních boltců na neobvyklé - elfové u mladých lidí, které jsou často ovlivněny moderními módními trendy.

Před provedením takové otoplastiky je pacientovi vysvětleno, jaké jsou změny vzhledu, možné důsledky operace.

Následující faktory jsou tradičně považovány za negativní jevy estetických otoplastik „elfových uší“:

 • bude obtížné vrátit ušní zvonek do jeho normální podoby;
 • Tento typ otoplastiky se provádí v místní anestézii.Popo zákroku bolest nezmizí několik týdnů;
 • Dlouho po operaci nemůžete spát na vaší straně, aby nedošlo k infekci.
Otoplastika - elfí uši

Před zahájením operace je ušnice simulována na počítači.Forma je dohodnuta s pacientem, oříznuté čáry jsou nastíněny.Chirurg by měl zajistit všechny pooperační důsledky.

Hlavní věcí je zohlednit napětí chrupavky, aby se tkáně po operaci nevrátily do původního stavu.

Pro zafixování výsledné formy je chrupavková tkáň zevnitř spojena sešívacím materiálem, který je absorbován v čase, ale neabsorbovatelný na vnější straně.Fixátory jsou položeny nahoře, je možné použít adhezivní omítku.

Rehabilitace může trvat až 3 měsíce, protože chrupavka neroste tak rychle jako měkká tkáň.Po tuto dobu bude muset pacient dočasně změnit svůj obvyklý životní styl: odmítnout pít alkohol, kofeinové nápoje.

Po operaci by měly být prováděny pravidelné postupy zotavení, jak stanoví lékařPrvní obvazy jsou prováděny odborníkem a poté bude nutné provést samostatně.

Otoplastika ušního bubla

Tvar a poloha ušního lalůčku hraje důležitou roli v estetice obličeje.Nejoblíbenější plastickou operací na uchu je restaurování roztrženého ušního lalůčku.Zranění může nastat z různých důvodů: na sobě těžkénáušnice, piercing.

Plast je možný s příliš velkým lalokem.Piercing může také vyvolat vzhled keloidních jizev.Otoplastika laloku je použitelná pro změnu jeho velikosti.

Operace k opravě ušního lalůčku se provádí v nemocnici. Doba a druh anestézie závisí na složitosti rekonstrukce laloku.V lokální anestezii se obvykle provádí chirurgický zákrok s roztrženým lalokem.Z vnitřní strany jsou provedeny nové řezy, odstraní se přebytečná kůže a sešijí se čerstvé okraje.Trvání operace je až půl hodiny.Švy jsou odstraněny po 4-5 dnech.

Během operace ke zmenšení laloku se odstraní přebytek a vytvoří se nový lalok.Tato operace trvá asi 20 minut.Na laloku se mohou tvořit keloidní jizvy, které se odstraňují také pomocí otoplastiky.Během zákroku jsou jizvy vyjmuty a zdravá tkáň je přemístěna, aby se lalok obnovil.

Otoplastika pro ušima

Vrozený ušatý ucha je také opraven operací k opravě tvaru ušních boltců.Vada neovlivňuje funkčnost sluchového orgánu, mění vzhled osoby.

Otoplastika ušních uší

Účelem postupu je poskytnout normální tvar a správné umístění horní části uší vzhledem k hlavě.Umístění ušního boltce pod úhlem 30 ° k hlavě je považováno za normální a linie ucha by měla probíhat rovnoběžně s tváří.

Mezi uchem a hlavou by neměla být vzdálenost větší než 2 cm.Otoplastika zaměřená na opravu ztráty sluchuje estetická operace. Ve většině moderních klinik se provádí v místní anestézii metodou Furnas suture.

Obecná anestézie se používá u dětí.V závislosti na složitosti trvá operace od půl hodiny do 1 hodiny.Pro správný výsledek operace se před spuštěním odebere fotografie uší před, z boku a zezadu.

Řezy se provádějí na zadní straně ucha a ušnice se přibližuje k oblasti za uchem a je pevná.Po operaci jsou řezy téměř neviditelné.Po 2-3 hodinách je pacient oprávněn jít domů.

Plastická operace uší po tunelech

Jedním z nejpopulárnějších typů otoplastiky je obnova ušních boltců po tunelech.Při natažení ušního lalůčku na 4–5 cm není kůže schopna samostatně obnovit původní velikost a tvar.

To vyžaduje rekonstrukci laloku.Plast po tunelech je považován za komplexní operaci.Je nutné tunel uzavřít a odstranit přebytečnou pokožku.

Účinnost operace může zajistit kvalifikovaný odborník, který má zkušenosti s prováděním tohoto typu otoplastiky.

Nejprve je připraven materiál, který se používá k vytvoření laloku ve tvaru a velikosti, což je ideální pro pacienta.Trvání operace je od půl hodiny do 1 hodiny.Po 5-6 dnech se švy odstraní a toto místo se uzavře lékařským lepidlem, které vám dokonce umožní umýt si vlasy.

Otoplastika po tunelech
​​

Výhody laserové otoplastiky oproti tradičním

Oprava vady uchaLaserové dřezy jsou považovány za nejpokročilejší a nejbezpečnější metodu v moderní estetické chirurgii.

Tradiční skalpelový postup je v několika ohledech horší než laserový postup.

Takže s laserovou otoplastikou:

 • existuje bezkontaktní metoda ovlivňování ušní tkáně;
 • laser spojuje krevní cévy bez ztráty krve;
 • chrupavková tkáň se po zahřátí stává plastickější, což usnadňuje vytvoření požadovaného tvaru;
 • působení laseru má dezinfekční vlastnost - to minimalizuje riziko infekce během chirurgického zákroku;
 • otoky a modřiny mnohem méně;
 • postup se provádí s dokonalou přesností, řezy jsou sotva patrné;
 • nejsou žádné jizvy, jako po skalpelu;
 • bolest je mnohem menší;
 • léčení a rehabilitace je mnohem rychlejší;
 • vystavení laseru stimuluje regeneraci tkáně.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Ranní cvičení pro osoby starší 40 let, 50. Cvičení gymnastiky na hubnutí, videonávody.

Jak se provádí operace?

Analýzy před otoplastikou

Před operací je pacient podroben nezbytnému vyšetření, je nutná konzultace s lékařem a otolaryngologem. Rovněž by měly být provedeny následující testy:

 • obecné a biochemické krevní testy;
 • analýza moči;
 • testy na přítomnost virové hepatitidy, infekce HIV, RW (syphilis), australského HBS antigenu;
 • koagulogram;
 • kardiogram;
 • fluorografie.

Ženy by měly vzít v úvahu, že otoplastika se nedoporučuje během menstruace, ani 4 dny před a po.Neprovádějte otoplastiku při akutním respiračním onemocnění.Nemůžete hladovat po operaci.

Stupně

Hlavní etapy standardní operace estetické korekce tvaru ucha jsou následující:

 • na požadované straně ušního boltce
 • zpravidla se provádí zářez;
 • kůže je oddělena od chrupavky;
 • je vada napravena, incize je fixována stehy.

Při rekonstrukční chirurgii se znovu vytvoří chrupavková základna.Jako materiál se používá chrupavka pacienta.Dále se vytvoří „kapsa“ pro vytvoření ucha.V poslední fázi se vytvoří a zasune samotné ucho.Po operaci, v průběhu doby, se stehy rozpustí, nejsou téměř žádné stopy po řezech.

Období rehabilitace

Po otoplastice je regenerační proces rychlý.Neexistuje téměř žádná bolest, stehy se rychle léčí.Někteří pacienti si stěžují na bolesti hlavy a necitlivost uší.Tyto příznaky rychle zmizí.

K úlevě od bolesti v prvních dnech předepisuje lékař analgetika.Pokud byla otoplastika provedena tradičním způsobem, budou stehy odstraněny 10. den laserovou operací - po týdnu.Za několik dní se můžete vrátit k obvyklému rytmu života.

Výsledky před a po otoplastice

Otoplastika se ztrátou sluchu

Vlastnosti otoplastiky pro děti.V jakém věku můžete dělat

Ve 3. měsíci těhotenství se vytvoří ucho dítěte a do šesti měsíců ušní boltce.Lupus lze pozorovat ihned po narození.V tuto chvíli lze takový defekt opravit bez chirurgického zákroku, protože chrupavka je v tuto chvíli měkká a může být napravena.

Pokud nelze během prvních šesti měsíců života „ušima“ korigovat „ručně“, chrupavka se stává hustou a korekce je možná pouze pomocí otoplastiky.

Ve věku 8 let je ušnice plně tvarovaná, ale stále poměrně pružná. Technika a trvání otoplastiky závisí na několika faktorech:

 • na stupni odchylky ušního boltce od hlavy;
 • pokud je zranění, pak podle stupně jeho závažnosti;
 • ochota dítěte.

Estetická otoplastika (s ušima) netrvá déle než 2 hodiny. Doporučuje se dětem podstoupit všeobecnou anesteziologickou operaci, protože pro dítě není snadné zůstat po dlouhou dobu nehybný.Lokální anestézie se používá během chirurgického zákroku u dospívajících.

K anestézii se používají lehká sedativa, takže dítě po anestézii nepocítí bolest.Po operaci je pacient pod dohledem lékaře na další den, dospělý je propuštěn po 2-3 hodinách.

Do 2 týdnů musíte nosit obvaz a poté jej nosit další 1 měsíc v noci (abyste nepoškodili švy).Nemůžete si umýt vlasy několik dní.Na 1–2 týdny je dítě propuštěnotělesná výchova.

Lékař může v závislosti na situaci doporučit léky.Pokud budete dodržovat všechna jmenování chirurga, pak zde nebudou žádné komplikace.Rehabilitace je rychlá.

Náklady na otoplastiku na moskevských klinikách.Na čem závisí cena

V Moskvě existuje více než 80 klinik plastické chirurgie, kde můžete provádět otoplastiku.Cena závisí na objemu, složitosti a technologii otoplastiky.Laserová metoda je dražší.

Hodnota nákladů je ovlivněna aplikovanou anestézií.Celková anestézie je dražší než lokální.Průměrné náklady začínají na 15 000 rublů.Konzultace je účtována zvlášť.Tabulka cen otoplastik v moskevských klinikách

Druh operace Náklady v rublech.Oprava ztráty sluchu 30000-40000 Deformace 1. stupně složitosti20 000 Deformace 2. stupně 25 000 Plastická chirurgie ušního boltce nejvyššího stupně složitosti 100 000-160000Otoplastika laloku 15000 Odstranění keloidních jizev 3000-5000

Mezi moskevskými klinikami můžeme rozlišovat: léčebné a diagnostické centrum Ústřední klinické nemocnice Ruské akademie věd, síť lékařských center SM Clinic, ON Clinic - síť multidisciplinárních lékařských center, Family Medical Center Nixor Clinics inKhimki.

Nejlepší kliniky a chirurgové.Co je třeba hledat při výběru

Obvykle při výběru místa otoplastiky má většina dva cíle: vysoká kvalita a nízká cena.K dosažení optimální rovnováhy potřebujete vědět, z čeho se skládá cena operace.

 • Status klinikyje velmi důležitý.Lékařské centrum s mnohaletými zkušenostmi poskytuje záruku kvalitní práce.Cena bude správně vyšší.Kvalitní služby mohou poskytovat i mladé kliniky, ale to je do určité míry riskantní;
 • Kvalifikace chirurga .Služby zkušeného, ​​dobře známého specialisty budou stát dražší;
 • Způsob provádění otoplastiky .Laser bude stát více;
 • Náklady na anesteziia závažnost operace také ovlivňují konečnou cenu

Při výběru dobře známé kliniky se předpokládá, že hlavní součástí nákladů na operaci je „luxusní“ služba.Otoplastika je považována za nejoblíbenější plastickou chirurgii na světě.

Ceny v Rusku jsou nižší než evropské a světové.Ceny za otoplastiku závisí na každém konkrétním případě.Určují se po konzultaci s chirurgem.

Odpovědi na oblíbené otázky

Oblékání po otoplastice.Kolik nosit

Bandáž po otoplastice

Doporučuje se nosit speciální bandáž po dobu prvních 2 týdnů.Upevňuje ušní boltce a vatovou vlnu pomocí speciálního oleje, podporuje rychlou regeneraci tkáně.

Bandáž by se měla nosit přes noc během měsíce, aby se zabránilo náhodnému poškození stehů.

Také, ve 4. týdnu nemůžete navštívit bazén, lázeňský dům, omezit třídysport.Nakonec se ušnice léčí do 6 měsíců.Doporučujeme, abyste spali na vysokém polštáři, abyste zabránili otoku.

Neúspěšná otoplastika.Důsledky, možné komplikace a proč k nim dochází

Otoplastika je považována za bezpečný provoz, téměř neexistují žádné komplikace.Pokud se nebudete řídit doporučeními lékaře, mohou nastat negativní důsledky.Komplikace způsobené chybou chirurga jsou možné.

Otoplastika - bolí to, je to anestézie?

Operace k nápravě ušního boltce se provádí hlavně v lokální anestézii.Dětem do 14 let se doporučuje používat celkovou anestezii.Bolest se obvykle neobtěžuje.Po operaci můžete po 2-3 hodinách jít domů.

Je otoplastika možná bez chirurgického zákroku?

Vrozená ztráta sluchu může být napravena bez chirurgického zákroku teprve před šesti měsíci.Chrupavka je pak stále velmi měkká, kterou lze korigovat „ručně“.

Dospělý může skrýt svou hluchotu pod účesem nebo pokrývkou hlavy.Například slavná Julia Robertsová není vůbec v rozpacích z jejích vyčnívajících uší.Pokud není žádný komplex, můžete se obejít bez plastu.

Existují švy po otoplastice

Po otoplastice se švy vymizí přibližně za 1 rok.Řezy jsou provedeny na zadní straně ucha, takže nejsou vidět žádné stopy.Pokud je lalok sešíván, švy se postupně rozpustí a zmizí.

Edém po otoplastice

Hlavním doporučením lékařů ohledně odstranění otoku je doporučení ohledněskutečnost, že v prvních dnech po operaci je nutné spát na vysokém polštáři.

Je možné provést otoplastiku zdarma nebo na propagaci?

Mnoho klinik provádí propagační akce, při nichž lze otoplastiku provádět s velkou slevou (až 60%) nebo dokonce za částečné placení za tuto službu.Informace o takových událostech lze nalézt na webových stránkách lékařských klinik.

Na svobodném základě je chirurgický zákrok prováděn výhradně na státních klinikách u pacientů, kteří potřebují obnovit ušní boltce v důsledku deformace v důsledku traumatu.

Hvězdy před a po otoplastice

Je známo mnoho lidí, kteří otoplastiku provedli. Mezi nimi hollywoodský herec Brad Pitt .Navzdory skutečnosti, že popírá korekci uší, jeho fanoušci tvrdí, že tento fakt lze snadno vysledovat studováním fotografií hvězdy na samém začátku jeho kariéry a po několika letech.

Ruská herečka Evgenia Kryukovanaopak neskrývá skutečnost, že se po dlouhou dobu cítila nepohodlí kvůli vystupujícím uším.Před operací jsem se pokusil vadu skrýt pomocí pomůcky a speciálního lepidla.

Slavný zpěvák Beyoncébyl po dlouhou dobu složitý o velkých uších.Po provedení plastu byla s výsledkem spokojena a neskryla ji před fanoušky.

Mladý zpěvák Rihanna se opakovaně obrátil ke službám plastického chirurga.Otoplastiku dělala v mladém věku, ale občas využívá služby estetických chirurgů.

Videa o tom, co je otoplastika, typy operací