Ošetření nehtů na pažích a nohou po gelu, prodloužení.Lidové recepty, lékárna, systém IBX

Nehty často zbarvují žlutě, vločky, lámají se, deformují nebo rostou příliš pomalu, což znemožňuje růst požadované délky.Někdy to jsou důsledky vnějších faktorů, špatných návyků a zneužívání kosmetických procedur, jako je gelový lesk, nástavce, šelak.

V jiných případech se vyskytuje plísňová infekce nebo vnitřní nemoc.Nehty jsou úspěšně léčeny doma.

Problémy po gelovém leštění, šelaku, nástavbě

Manikuristé tvrdí, že ani gelové ani gelové leštění ani šelak nemají škodlivý účinek na nehty ažádné zvláštní postupy potégelová manikúra není nutná.Ve skutečnosti se však stav nehtové desky po tzv. Dokonalé manikuře zhoršuje.

Je to z důvodu zanedbání pravidel postupu a nedodržení hygienických požadavků:

 • Hřebová deska se ztenčí, pokud se při přípravě hřebu na prodloužení odstraní příliš mnoho nebopokud byl hřebík už tenký.Extrémní případ, kdy je nehtová deska odříznuta místy k ničemu, ke krvi.
 • K plísňové infekci dochází, pokud velitel používá nesterilní nástroje.
 • Laky a směsi s nízkou kvalitou mění barvu nehtu, změní barvu na žlutou.Ze stejného důvodu a kvůli mechanickému účinku nehty praskají, deformují se a odlupují se.

  Na rozdíl od záruk jsou po gelovém leštění, šelaku a nánosu možné závažné komplikace

 • Gel musí být odstraněn speciálními prostředky, pokud jsou zanedbány.to a mechanicky odstranit, můžete vážně poškodit hřebík.
 • Odstraňovač šelaku obsahuje aceton a vzhledem k tomu, že je třeba ho aplikovat na nehty ve formě obkladu, jeho negativní vlastnosti - sušení nehtové desky - se plně projeví.
 • Odolný povlak není prodyšný nebo vlhký, a proto nehty vyschnou a po odstranění manikúry je třeba je hydratovat a vyživovat.
 • Pokud držíte hřebíky pod UV lampou, nebude to také přispívat k jejich zdraví.

Domácí ošetření nehtů

Domapoužít tři metody ošetření nehtů:

 1. Masky a koupele. Prostředky připravené doma z toho, co je v lednici nebo na poličce v koupelně, pomáhají obnovit nehtovou desku o nic horší než profesionální prostředky.Pokud je zhoršení stavu nehtů způsobeno nesprávnou péčí nebo mechanickým poškozením, je to optimální způsob ošetření.
 2. Léky. Spočívá v použití zvláštních prostředků ve formě tablet, mastí, sprejů.Používají se, pokud je poškození nehtů způsobeno plísňovou infekcí, vážnými zraněními.

  K léčbě plísní nehtů můžete využít léky

 3. Lak na nehty. Jedná se o speciální terapeutický lak, který vám umožní posílit nehtovou desku a odbarvit ji.Je vhodné používat laky: nanáší se jako běžný lak, ale zároveň vyživuje nehtovou desku, protože obsahuje potřebné vitamíny a minerály.Jedná se o rychlé ošetření pro ty, kteří nemají čas na koupele a masky.

Jak vybrat a používat správné přípravky pro péči

Pro ošetření a restaurování nehtů doma , přípravky pro péči o keratin, proteiny,vitamín C.

Ke stimulaci růstu nehtů se používají liposomy a oteplovací látky, které zvyšují průtok krve do nehtové destičky, čímž se zvyšuje množství živin, které jsou do ní dodávány - v důsledku toho nehty rostou rychleji.

Výrobci vyrábějí hotové olejové směsi pro ošetření nehtů

Na vyčištěný nehet by se měl olej nebo krém nanášet třením.Pokud potřebujete urychlit růst nehtů, změkčit pokožku, musíte věnovat více pozornosti základně nehtu.Jsou-li nehty vločkované, je třeba zvláště pečlivě ošetřit konce nehtové destičky.Jakýkoli nástroj poskytne viditelný výsledek pouze při systematickém používání.

Dieta pro ošetření nehtů

Ošetření nehtů pomocí masek a koupelí doma se nejlépe kombinuje s expozicí zevnitř, konkrétně k úpravě stravy.

Nabídka by měla zahrnovat:

 1. Potraviny bohaté na vitamín A .Patří sem tresčí játra, hovězí játra, čerstvé bylinky, mrkev, sušené meruňky, dogróza, máslo a ghí, sýry.Doporučuje se také pít rybí olej - je to nejcennější zdroj vitaminu A.
 2. Je užitečné zahrnout do vaší stravy potraviny s vitamínem B .Mluvíme o semenech, hovězích játrech, vejcích, žampionech, mléčných výrobcích, mořských rybách, masu (vepřové, hovězí, jehněčí, kuřecí).Mají také hodně vápníku, který posiluje nehty.

  Je důležité získat celou řadu vitamínů s jídlem, aby vaše nehty byly zdravé

 3. Odborníci doporučují jíst potraviny, které obsahují zvířataželatina.To je aspic, aspic, marmeláda.

Příjem vitaminu

Alternativou stravy je použití léků v vitaminech.Preferovány by měly být vitaminy A, E,B5.Vitaminy A a E se prodávají ve formě tobolek, vitamín B5 ve formě tablet.Stále však existují vitaminy ve formě ampulí.Tato řešení se doporučuje aplikovat přímo na nehty.

Jako součást komplexní terapie se doporučuje vitamin D v kombinaci s vápníkem.V lékárně existují doplňky stravy, které jsou speciálně navrženy tak, aby posílily nehty a obsahovaly veškerý nezbytný komplex vitamínů a minerálů.

Existují speciální multivitaminové komplexy, které zlepšují stav nehtů

Mezi nimi:

 • Amway,
 • Revalid,
 • Fitoval,
 • Vitrum Beauty,
 • Oriflame Hair & Nail NutriComplex,
 • Merz,
 • Perfektnía další.

Speciální regenerační prostředky

Můžete si koupit produkty, které se aplikují přímo na nehty.Jedná se o profesionální produkty bohaté na vitamíny a minerály.

K dispozici jsou dvě formy:

 • oleje;
 • základní nátěry.

Povlaky zahrnují látky, jako jsou:

 1. Trind Nail Repair Color. Jedná se o lakovaný povlak.Posiluje nehty.Léčba probíhá 2 týdny denně.Recenze mají protichůdné názory.Někteří si všimnou, že to dělá nehty zdravější, zatímco jiní si toho nevšimli.Z minusů: pálí nehty, obsahuje formaldehyd a vhodně voní.
 2. Původní Nehty Envy. Lak obohacený o vitamín E, vápník, pšeničné proteiny.Má spoustu pozitivních recenzí.Použijte, stejně jako předchozí nástroj,každý den po dobu 2 týdnů jako samostatný povlak.Následně může být použit pro lak.Nevýhody: drahá.
 3. Nail Protex. Výrobek obsahuje vitamíny E a B Zabraňuje listovění nehtů, posiluje, bělí.Jak si ženy všimnou, účinek je jasně viditelný.Nanáší se ve dvou vrstvách bez použití dekorativního laku.

  Tuhý nehtový olej je užitečný a snadno použitelný

Ze specializovaných olejů je třeba zmínitčerstvý melounNehty máslo .Obsahuje bambucké máslo a mandle.Musí se používat 2krát týdně po dobu 30 dnů.Naneste na kutikulu.

Systém IBX

Systém IBX je speciální dvoufázový prostředek, který není na rozdíl od jiných.Ve formě uvolnění se podobá laku na nehty, ale proniká mnohem hlouběji do nehtu a obnovuje jej zevnitř.Tak hluboko, že není možné odstranit povlak.

Systém IBX má mimořádně pozitivní výsledky

Nejprve se aplikuje kompozice, která stimuluje růst nehtů, pak ten, který vyhlazuje povrch nehtu, vyplňuje hrboly a spojuje se.exfoliační destičky.

Jsou-li nehty příliš křehké, odlupující se, tenké nebo pokryté drážkami, skvrnami, doporučuje se tuto metodu ošetření zvláště použít.Ve svém důsledku je systém IBX rovnocenný se salonovým postupem a je často prováděn v manikúrních místnostech, ale může být také prováděn doma.

Výsledek po aplikaci:

 • nehtová deska je zesílena;
 • struktura je obnovena zevnitř;
 • zrychlil růst;
 • hřebíky přestávají odlupovat;
 • Vnější vady jsou méně výrazné.

  Postup obnovy nehtů pomocí systému IBX

Prostředek lze použít během těhotenství, protože neobsahuje škodlivé látky.látky, a aplikovat neustále, jako základ pro lakování nebo gelové stavby.Účinek je patrný ihned po aplikaci.

Hlavní nevýhody:

 • vysoké náklady;
 • potřeba UV lampy.

I přes výjimečný výsledek trvá samotný postup pouze 10 minut.

Postupuje se takto:

 1. Hřebíky by měly být uspořádány tak, aby jim poskytly požadovaný tvar.
 2. Poté se destička musí odmastit kapalinou obsahující alkohol.
 3. Poté by se na první stupeň mělo nanášet výhradně na nehtovou desku.Láhev s produktem je předem protřepána.
 4. Okamžitě musí být povlak zahříván proudem horkého vzduchu (například fénem).
 5. Potom se lepivá vrstva odstraní hadříkem, který nepouští vlákna, a povlak se suší v UV lampě po dobu 1-2 minut.
 6. Odmaštěte nehtovou desku.
 7. Dále je použit prostředek druhého kroku.
 8. Povlak znovu zahřejte proudem teplého vzduchu.
 9. Opět se odstraní lepivá vrstva, ale povlak pod lampou byl sušen po dobu 5 minut.
 10. Odmaštěte nehty.Pokud je nátěr aplikován poprvé, musíte hřebíky znovu zakrýt sekundoupokud ne, je to poslední krok.

Pokud je produkt nanášen jako podklad, můžete na jeho vrchu vytvořit lak na manikúru nebo stavbu.Čím horší je stav nehtů, tím častěji by se mělo používat: 1 až 4krát za měsíc.Při pokusech o zlepšení stavu nehtů by se produkt neměl zneužívat, používat příliš často nebo nanášet více vrstev.

Nejlepší způsob, jak se zotavit

Doma je nejjednodušší použít k léčbě nehtů alkoholický roztok jodu. ​​Považuje se za nejlepší a nejjednodušší způsob opravy nehtové destičky.Je nutné namazat nehty vatovým tamponem jódem až dvakrát týdně v noci.Ráno nedojde k žádnému žloutnutí - jód je absorbován.Tento nástroj posiluje a bělí nehtovou desku.

Jód - osvědčený způsob, jak se zbavit plísní nehtů

Recepty pro ošetření plísní na nohou

 1. Nohyomýt dehtovým mýdlem pod horkou vodou.Poté, bez stírání, naneste na postižené oblasti stolní sůl houbou a nohu zabalte pomocí přilnavé fólie nebo plastového sáčku.Můžete provést postup v noci a udržet komprimaci celou noc.Zobrazení denních procedur po dobu jednoho týdne.
 2. V teplé vodě je nutné naředit několik zrn manganistanu draselného, ​​připravit roztok středně růžové barvy a nechat do ní nohy po dobu 10-15 minut.Poté se na nehetovou desku postiženou houbou nanese směs připravená z propolisu nastrouhaného na jemném struhadle.léčivý alkohol (měl by se naučit kaše).Omotejte nohu přilnavou fólií a nechte komprimovat přes noc.

  I přes jednoduchost metody manganistan draselný zachází s nehty dobře

 3. Po koupeli s manganistanem draselným se také doporučuje namazat postižené nehty a kůži roztokem jodu..Tuto metodu používejte, dokud nezůstane zdravý nehet.

Celandinový olej z houby

Před nanesením oleje se doporučuje důkladně si umýt nohy nebo ruce mýdlem a párou v lázni.Do vody by se měla přidávat soda, ocet nebo citronová šťáva.Tyto složky mají antimykotické vlastnosti.

Poté by měly být nehty ošetřeny odstraněním horní nejvíce poškozené vrstvy nehtu pilníkem na nehty.

To se provádí tak, že olej proniká hlouběji do nehtové desky.Poté se na každý hřebík napipetuje olej.Procedura se provádí každý den před spaním.Léčivé vlastnosti oleje jsou zlepšeny, pokud jsou aplikovány v teple.

Aby se minimalizovalo poškození, je třeba nehtu rozpoznat v rané fázi.

Proces vypadá takto:

 1. 1 lžíce.celandinový olej by měl být smíchán ve stejném poměru s lékařským alkoholem a nechat vyluhovat na jeden den.
 2. Dále ve složení navlhčete vatový tampon a na každý hřebíček naneste 5 minut.
 3. Každý prst, na který je produkt nanesen, musí být ovinut lepicí fólií.
 4. Po 5 minutách se kompozice odstranípapírový ručník.

Produkt používejte denně, nejlépe po parní lázni.Vytlačte šťávu z celého citronu a přidejte do ní 1 polévkovou lžíci.olej z hroznů.Z výsledné směsi na nehty na rukou nebo nohou poškozených plísní se vytvoří obklad, nahoře se přilepí film.Po 20 minutách produkt omyjte.

Recepty s černým kmínem pro houby

Černý kmínový olej je účinný proti houbovým onemocněním nehtů.S tím musíte systematicky komprimovat celý den nebo celou noc.Po navlhčení bavlněné podložky v oleji byste ji měli zabalit prstem a potravinovou fólii upevnit nahoře a okraje upevnit jednoduchou gumičkou.

Černý kmín má bohaté složení, díky čemuž má pozitivní účinek na nehty

Stlačování by se mělo provádět dvakrát týdně, dokud nehet nebude růst..Současně je pokaždé ošetřena, řezána a řezána, aby se odstranila poškozená vrstva.Pro dosažení nejlepšího účinku se doporučuje vzít olej dovnitř: 1 polévková lžíce.olej ve sklenici vody s přídavkem 1 lžička.med před jídlem.

Obnovení oleje z čajovníku

Léčba nehtů doma pomocí oleje z čajovníku pomáhá zabíjet plísňovou infekci, změkčuje pokožku a zlepšuje stav kůže v blízkosti nehtů.

Existuje mnoho receptů, které zahrnují čajovníkový olej:

 1. Zpevňující maska ​​ se připravuje takto: smíchejte 0,5 lžičky.tekutý vitamín E se 6 víčkem.čajovníkový olej.Aplikujte třenímInkubuje se 30 minut a poté se promyje.Účinek bude patrný po měsíci systematického používání.
 2. K urychlení růstu nehtů , 5 mg rakytníku, jojoby, avokáda, petrželky a 5 čepic.ester ylang-ylang, čajovníku, bergamotu.Všechny komponenty jsou důkladně promíchány a použity jako masážní olej pro nehtovou desku.A 15 minut po aplikaci omyjte pod tekoucí vodou teplou vodou.Průběh léčby je dvakrát týdně po dobu jednoho měsíce.
 3. Vana pomáhá z nehtů : 1 lžička se smíchá v 1 litru teplé vodysůl, soda a med, přidejte 20 víček.čajovníkový olej.Koupejte se denně po dobu 40 dní.Může být použit pro ošetření nehtů na rukou a nohou.
 4. Čistý olej se používá jako obklad .Bavlněné polštářky by měly být namočeny v čajovníkovém oleji a aplikovány na nehty.Po 15 minutách by měla být komprese odstraněna.Prodloužení doby postupu hrozí popálení.Komprese se provádí dvakrát denně po dobu 40 dnů.

  Olej z čajovníku je známý svým antimykotickým účinkem

 5. Bělicí krém na ruce pro nehtyobsahuje citronovou šťávu.Musíte stlačit asi 70-100 ml šťávy, v 1 polévková lžíce.teplá voda zředěná 1 lžíce.mořská sůl, smíchejte s džusem a ponořte prsty do koupele po dobu 15 minut.Pak byste měli olej z čajovníku v čisté formě vtřít do nehtových desek.Tato metoda se používá systematicky po dobu několika týdnů.

Sezamový olej pro růst a posílení

Sezamový olej z dobrého důvodudoporučujeme tření do hřebíků.

Pomáhá:

 • posílit nehtovou desku;
 • zbavení se houby;
 • zvýšení pružnosti hřebu;
 • zabraňující křehkosti a delaminaci.

  Sezamový olej dobře vyživuje nehtovou desku.

Lékaři doporučují před použitím sezamového oleje zahřát 10minutové koupele s citrónovou šťávou a poté olej vmasírovat do každé nehtové desky masážními pohyby.

Alternativní metody pro posílení nehtů

 1. Stačí rozpustit mořskou sůl v teplé vodě : 1 polévková lžíce.100 ml vody pro přípravu zpevňující lázně na nehty.Ponořte prsty do tekutiny po dobu 10 minut.Potom nehty otřete citronovou šťávou.Přímo do lázně můžete přidat několik kapek šťávy nebo éterického oleje.Citron bělí a sůl posiluje nehtovou desku.Při systematickém používání produktu nehty porostou rychleji a přestanou se odlupovat.
 2. Po každé koupeli se doporučuje hřebíky namazat olivovým olejem .Dává lesk nehtů, zvlhčuje je a zvyšuje tak elasticitu nehtu.Vany jsou také připravovány z oleje: je třeba olej zahřát ve vodní lázni, přidat tekutinu ze 3 kapslí vitamínu A a 3 kapky.alkoholový roztok jodu.Poté, co držíte prsty v tomto roztoku po dobu 20 minut, musíte je navlhčit papírovou utěrkou, abyste odstranili přebytečný olej.Poté si nemůžete umýt ruce 2-3 hodiny.

  Existuje mnoho receptů, které mohou vyřešit určité problémyhřebíky

 3. Připojte 3 lžíce.9 procent octa a 100 ml olivového oleje.Směs se zahřívá ve vodní lázni.Ponořte prsty po dobu 15 minut do kompozice a otřete je papírovou utěrkou.
 4. 3 lžíce.sušené květiny Arnica vyplňte 1 polévková lžíce.čerstvě převařená voda, trvejte na tom, 20 minut.Poté se kapalina dekantuje a přidají se k ní 3 lžíce.olivový olej a 3 čepice.alkoholový roztok jodu.Ponořte prsty do nádoby po dobu 10 minut.Po ukončení postupu otřete olej papírovou utěrkou.Po dobu 1-2 hodin nejsou ruce vystaveny vodě.
 5. Čerstvé okurky se natírají na jemném struhadle a vylisují se z nich šťáva.Bude to vyžadovat 100 ml tekutiny.Přidá se 100 ml piva a 1 polévková lžíce.sůl.Koupel 15 minut.
 6. V 1 umění.horká voda se rozpustí 2 lžičky.želatina.Přibližně 40 minut čeká, až se zvětší.Poté zahřejte tekutinu na 40 stupňů a ponořte prsty do roztoku na 15 minut.Po koupeli si opláchněte ruce vodou.Koupejte se každý druhý den po dobu 2 týdnů.

Recepty pro zlepšení barvy

 1. 3 lžíce.sušené oranžové květy jsou kombinovány s 1 lžička.citronová šťáva.Trvejte na 20 minutách a poté je použijte jako vteřinu.
 2. Vosková maska ​​pomáhá zlepšit barvu a zahušťovat nehty.Roztavte vosk ve vodní lázni.Opatrně spusťte prsty do tekuté hmoty.Vosk může být příliš horký.Pro nastavení vosku okamžitě opláchněte ruce studenou vodou.Proč si obléknout textilní rukavice.Postup musí být proveden v noci a nechat voskovou masku na nehtech až do rána.

  Může vypadat vosková lázeňdivné, ale účinek stojí za to.
 3. 0,5 Čl.loupání brambor (brambory musí být předem umyté) se smíchají se lněným semínkem a pivem ve stejném poměru a vaří se, dokud se nevaří pevné složky.Výsledná hmota se použije ve formě obkladu na nehty a aplikuje se po dobu 15 minut.
 4. Chcete-li odstranit nažloutnutí z nehtů, jednoduše je otřete šťávou nebo vnitřkem citronové kůry.Ale příliš často by se tato technika neměla používat, protože nehty z citronové šťávy se suší.

Prostředky pro exfoliační nehty

 1. Šťávu vymačkejte z jedné pomeranče, přidejte 1 polévkovou lžíci.stolní sůl, 3-4 lžíceminerální voda a 4 čepice.alkoholový roztok jodu.Prsty jsou ponořeny do směsi po dobu 10 minut.
 2. Jablečný ocet se kombinuje s rostlinným olejem v poměru 1: 2.Prsty jsou ponořeny do této kompozice po dobu 15 minut.Postačí postupovat jednou týdně.

  Nyní existují léky a výrobky, které umožňují ošetření nehtů doma.

 3. Dýňová maska ​​pomáhá s laminováním nehtů.Je třeba nasekat buničinu z dýně (asi 200 - 300 g) na homogenní hmotu a přidat 1 polévkovou lžíci.olivový olej.Potom se hmota zahřeje v parní lázni do teplého stavu a ponoří se do ní po dobu 20 minut.Poté se dýně neodhodí, ale uloží se v chladničce po dobu až 7 dnů.Před použitím musí být zahříván.
 4. Doporučuje se vtřít brusinkovou nebo rybízovou šťávu denně do nehtů po dobu 7 dnů.
 5. Může mazání pomoci nehtůzlato.Produkt se ponechá na nehtech 30 minut.
 6. Připraví se maska ​​1/2 lžičkypaprika a 2 lžičkydětský krém.Pokud vitamíny A a E nejsou obsaženy v krému, přidá se několik kapek z tobolek.Směs se zahřívá ve vodní lázni a aplikuje se na nehty po dobu 15 minut.

  Maska s červeným pepřem je jedním z nejpopulárnějších

 7. Naneste listy aloe řezané podél nehtů mokrou stranou na nehty.Po půl hodině vyjměte obklad a vyživující krém vtřete do nehtů.
 8. K 50 ml olivového oleje se přidají 2 díly bílého vína a 1 díl octa jablečného moštu.Proveďte postup po dobu 20 minut týdně.
 9. Do nehtů vmasírujte kakaové máslo.Neoplachujte hodinu.Poté naneste výživný krém.

Manikérské postupy, včetně prodloužení gelu a gelu, jsou zcela bezpečné pro zdraví nehtů.Při častých postupech a zanedbávání doporučení se však stav nehtů může zhoršovat.Doma se dá ošetřit nehtovou houbou, je možné zabránit listovění nehtové desky, posílit, zvlhčit a dát lesk.

Video o tom, jak správně ošetřit nehty doma:

Způsoby ošetření nehtů doma:

Ošetření nehtů pomocí systému IBX: