Ošetření kůže na patě u prasklin doma.Lidové recepty, lékárenské výrobky, masti, léky

Při nedostatku vitamínů dochází k vystavení vnějším faktorům, vnitřním onemocněním na patách trhlinám trhlinám.Způsobují fyzické nepohodlí, nevypadají esteticky, jsou nuceni nosit zavřenou obuv i v létě.K léčbě trhlin doma se doporučuje používat léky a lidová léčiva.

Pravidla ošetření

Zacházení s popraskanými patami doma bude prospěšné, budou-li dodržována tato pravidla:

0)
 • Všechny vybrané činnosti musí být prováděny systematicky, bez zpoždění nebo přeskočení postupů.
 • Při nanášení masti nebo krému na trhliny je třeba dodržovat doporučení týkající se množství použitého činidla.V tomto případěby činidlo nemělo být aplikováno v silné vrstvě , protože věříme, že to dosáhne rychlejšího výsledku.
 • I při použití zvláštních prostředků k popraskání paty jsou nezbytné důkladné hygienické postupy.
 • Potřebné prostředkyzvolte podle typu pleti.
 • Pokud je výskyt trhlin způsoben nošením nepohodlné obuvi, musíte ji vyměnit za jinou.V tomto případě by měla být pata uzavřena.
 • Abyste předešli ještě většímu poškození paty při nošení obuvi, doporučujeme používat silikonové podložky umístěné v obuvi.
 • Aby nedošlo k dalšímu poškození pokožky, nedoporučuje se chodit naboso, zejména po písku - vysušuje pokožku a ucpává se v prasklinách, což narušuje hojení.
 • Pijte více vody.
 • Během léčebného období se doporučuje vyhnout se dlouhým procházkám, fyzické aktivitě, které se provádějí ve stoje.
 • Lékaři také doporučují pečovat o hubnutí.
 • Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Ranní cvičení pro osoby starší 40 let, 50. Cvičení gymnastiky na hubnutí, videonávody.

  Strava

  Vzhledem k tomu, že jednou z příčin trhlin v kůži paty , je její zahušťování a praskání metabolickou poruchou a související zpomalení.rychlost obnovy pokožky, je nutné zajistit příjem dostatečného množství vitamínů a minerálních látek v těle, řádně jíst nejen doma, ale také v práci, a také pečovat o léčba onemocnění trávicího systému.

  Zejména musíte jíst více potravin, které obsahují vitamíny A, E, F.

  1. ) Většina vitamínu A se nachází vrybí olej, v játrech zvířat a ryb, v zelenině a ovoci žluté, oranžové, červené barvy, čerstvé bylinky, jako je petržel, celer, kopr, špenát.Mnoho vitamínu A obsahuje máslo, vejce.
  2. K vykompenzování nedostatku vitaminu E je třeba jíst rostlinný olej, semena, pšeničné otruby, ořechy (například mandle, lískové ořechy, arašídy, piniové oříšky), konzervované ryby, žampiony, zeleň (jako je koriandr), špenát, šťovík), kakao.
  3. Vitamin F je přítomen v rostlinných olejích a živočišných tucích.

  První pomoc pro trhliny v patách

  Když se objeví trhliny na patáchZvlhčovač by měl být použit okamžitě.Pokud jsou trhliny významné a bolestivé, můžete je přilepit běžným rychle tuhnoucím lepidlem.Tato neobvyklá metoda léčby doporučuje doma používat dermatology.

  1. Před nanesením lepidla by měly být chodidla důkladně omyty mýdlem a vysušeny.
  2. Poté se lepidlo nanáší podél trhliny tak, aby se jeho okraje držely pohromadě, díky čemuž se rána zafixuje a při chůzi již nebude stoupat z vnějších vlivů.Bude izolován od bakterií a začne zarůstat.
  3. Během týdne nejsou potřeba žádné další metody.Během této doby se rána částečně uzdraví.
  4. Nyní musíme pokračovat s odstraňováním odumřelé kůže a lepidla.Postupně se vaří s teplou vodou,napařování staré kůže, ošetřování nohou pemzou pro urychlení procesu zotavení.
  5. Můžete si rozmazat paty krémy s kyselinou salicylovou, mléčnou nebo glykolovou.Aplikují se po ošetření lázní a pemzy.
  6. Zvlhčovač by měl být používán dvakrát denně.

  Tato technika ošetření vám umožní zbavit se trhlin po 2-3 týdnech.

  Farmaceutické výrobky

  • Nápravné prostředky proti praskání na patách „Hilfix“ vyrobené ve Švýcarsku.Tato konzistence podobná pastě je speciálně navržena pro ošetření trhlin na patách.Je důležité ji správně aplikovat, protože když ignorujete pokyny a aplikujete na celou oblast pokožky, je kompozice spotřebována velmi rychle.Správný způsob aplikace: krém nanášejte bodově, pouze na samotnou trhlinu a škrábejte její okraje.Potom musíte povrch pokožky mírně navlhčit vodou a rozmazat ji prstem.Poté se ošetřená oblast utěsní lepicí páskou a nechá se 12 hodin, poté se postup opakuje.
   Hilfiks nevyživuje a nezvlhčuje pokožku, konkrétně vyplňuje trhliny a podporuje jejich hojení.Po třech dnech můžete přejít na normální výživný krém.Cena je asi 700 rublů.
  • Allga San Cream.Tento produkt obsahuje borovicový olej, výtažek z heřmánku, terpentýn a allantoin.Konzistence není krémová, ale mastná.Pro zvýšení účinku se doporučuje aplikovat produkt na dušenou pokožku.Takžejako v kompozici je olej, po aplikaci je nutné nohy zabalit do přilnavé fólie nebo na nohy a na ponožky položit plastové sáčky.Ze stejného důvodu se zpracování nejlépe provádí v noci.Tento nástroj pomáhá během několika dnů používání.
  • Krém „Léčení proti prasklinám v nohou“, Green Pharmacy.Obsahuje rostlinný výtažek a alantoin, který podporuje hojení pokožky, olej z vlašských ořechů, který má výrazný zvláčňující účinek, vosk a olej z čajovníku, jedle, které mají ochranné protizánětlivé a antiseptické vlastnosti.Produkt musí být nanesen v noci a poté nasazen ponožkami.
  • Gel "911 je naživu".Obsahuje čajovníkový olej, ostropestřec mariánský, vitamín F a extrakt ze šalvěje.Jeho účinnost je potvrzena klinickými testy.Nástroj pomáhá i se značným poškozením.Po týdnu aplikace se hojí hluboké rány.
  • Masť "Radevit".Protože výskyt trhlin v kůži paty je často spojen s nedostatkem vitamínů, je použití takové masti odůvodněné.Obsahuje vitaminy A, E, B2.To je droga.
  • Měsíčková mast.Tato mast má dezinfekční, protizánětlivé, hojivé vlastnosti.Kromě toho je terapeutická mast schopna bojovat proti plísním.Dokonale zjemňuje pokožku.
   Je možné použít jako nezávislý prostředek, nebo si můžete připravit doma mast dvou složek smícháním hotového přípravku s vitamínem A vproporce 2: 1.Průběh použití je 2 týdny.
  • zinková mast.Je také účinný při prasklinách způsobených houbovými chorobami.Zinek má regenerační účinek a zjemňuje, pomáhá při léčbě slavících trhlin, protože má antiseptické vlastnosti.
  • Salicylová mast (stejně jako salicylová sůl zinečnatá a salicylová) má antiseptické zvláčňující vlastnosti.Po aplikaci na pokožku se stratum corneum exfoliates.Nástroj je účinný jak pro ošetření trhlin, tak pro prevenci.

  Oprava pro praskání paty

  Oprava má následující užitečné vlastnosti a funkce:

  • pomáhá chránit ránu před infekcí,
  • fixuje okraje trhliny,
  • snižuje bolest.

  Trhlina na patě musí být dezinfikována, očištěna od nečistot a teprve poté utěsněna omítkou.Doma je nutné použít náplasti, které jsou speciálně navrženy pro, pro ošetření trhlin, například náplast Compid.

  Má dýchací strukturu, díky které je rána chráněna a nedochází ke skleníkovému efektu.Doporučuje se nosit výrobek, dokud není rána zcela zahojena.Je nutné pravidelně vyměňovat starou opravu za novou.

  Ponožky z trhlin

  Speciální silikonové ponožky pomáhají s výskytem hlubokých trhlin.

  Jsou nošeny přes noc po aplikaci zvlhčovače.Pomáhají změkčit tlustou vrstvu rohovky kůže, zvyšuje účinek aplikovaného produktu.

  Výsledek je patrný po týdnu používání, pokud si ponožky pondělí alespoň třikrát v noci.

  Masti pro ošetření pleti

  1. Použití tetracyklinové masti přes noc v kombinaci s octem jablečného moštupomáhá zbavit seod trhlin a od rohů na patách.Před nanesením tetracyklinové masti musíte udělat horkou koupel nohou, dobře ji napařit a poté ji osušit ručníkem.Na poškozené oblasti se aplikuje mast a nohy se omotají přilnavou fólií.Ráno je obklad odstraněn, obvazy jsou namočeny do jablečného octa a nohy jsou ovinuty kolem nich.Ocet pomáhá zjemnit keratinizovanou pokožku a usnadňuje její odstranění pemzou.
  2. ​​
  3. Pro přípravu tekuté masti vezměte jeden kuřecí žloutek, 1 polévková lžíce.slunečnicový olej a 2 lžičkyocet. Složky se navzájem dobře promíchají, napařují nohy, nanesou mast na trhliny, ošetřené oblasti přikryjí přilnavou fólií nahoře.Vzhledem k tomu, že směs musí mít dostatek času, aby vstřebala, je nejlepší použít masti v noci.
  4. Vezměte 1 polévkovou lžíci.nerafinovaný slunečnicový olej a 1 polévková lžíce.nakrájenou cibuli , nalijte olej do pánve a zahřejte, poté smažte cibuli, dokud nebude průhledná a zlatá.
   Potom je třeba dát obsah na gázu a vypustit kapalinu.Dopřidat asi 1 polévková lžícevčelí vosk, vložte směs do vodní lázně a vařte 2 minuty.Během této doby se vosk roztaví.Poté se hmota nalije do skleněné nádoby a vloží se do chladničky.Použití jako mast.
  5. Další recept na základě včelího vosku navrhujeroztavit 0,5 lžičky ve vodní lázni.včelí vosk a 1 polévková lžíce.kakaové máslo .Když dosáhne pokojové teploty, 1 lžička se nalije do kapalné směsi.základní kosmetický olej, jako je rakytník nebo mandlový olej, nalijte tekutinu do skleněné nádoby a vložte do chladničky.Používá se k mazání pat.
  6. Nejjednodušší způsob, jak použít hotový produkt jako mast, jeolivový olej .V noci musíte po napařování nohou namazat nohy olejem.
  7. Je užitečné vyrobit komprimaci glycerinu a octa na noc .V poměru tří ku jedné se smíchají glycerin a ocet, mast se aplikuje na trhliny, zabalí se do přilnavé fólie, nasadí se na ponožky nebo obvazuje nohy.Pak si oblékli vlněné ponožky a šli spát.Následující ráno by měla být komprese odstraněna a směs omýt mýdlem a vodou.
  8. Pomáhá při praskání na patách běžnéhopracího mýdla .Na paty je třeba nanést hojně mýdlovou pěnu a vyčkat, až úplně uschne, což se stane asi za 10 minut.Poté se podpatky ošetří pemzou, opláchnou kompozici a namažou postižené oblasti tukovým krémem.Doporučuje se provádět tyto manipulace doma každý druhý den.Po dvou týdnech ošetření se trhliny uzdraví.
  9. 1 lžičkadrcené kořeny cinquefoil musí nalít 1 polévková lžíce.mlékoa vařte 5 minut ve vodní lázni.I když je kompozice teplá, měla by být filtrována.Po ochlazení získá želé podobnou konzistenci.Výsledná hmota je mazána trhlinami jako mast.
  10. 1 polévková lžíce.dětský krém smíchaný se 2 víčkami.levandulový éterický olej a 2 čepice.heřmánkový ether .Masť vmasírujte do trhlin ráno, na oběd a večer, dokud se úplně nezhojí.Připravená hmota by měla být uložena v uzavřené nádobě, aby se estery neodpařily.
  11. 100 g.měkké máslo, které potřebujete porazit mixérem s 0,5 lžíce.jogurt .Nohy se napařují v horké lázni a mast se aplikuje na trhliny, tře se.Tento nástroj můžete používat několikrát denně až do úplného uzdravení.

  Stlačuje

  1. Stejně jako olivový olejlze medaplikovat na trhliny.Po aplikaci zabalí chodidlo do celofánu a na bavlněné ponožky.Po zákroku by měly být nohy dobře umyté.Manipulace se opakují denně, večer.Po 5-7 dnech se trhliny uzdraví.
  2. Ještě většího účinku se dosáhne, pokudponořte vlněné ponožky olivovým olejem , potom je položte na nohy a zabalte je do plastového obalu nebo na plastové sáčky.Udržujte komprese by měla být 4 hodiny.
  3. Trhliny na patách jsou mazány medem a na jejím konci jsou upevněny listy zelí. Zabalte ho bandáží.Pravidelně opakujte postupza dva až tři týdny se můžete zbavit trhlin v patách.
  4. Čerstvé kyselé jablkoby mělo být nastrouháno, poté naneseno na gázu a zabalené nohy na místo, kde jsou pozorovány praskliny.Udržujte komprese by měla být půl hodiny.
  5. Běžnácibulemusí být nakrájena na tenké desky a aplikována na popraskané paty.Abyste zajistili, že luk dobře zapadá na kůži, musíte použít obvaz.Po 2 až 3 hodinách je komprese odstraněna.Omyjte cibuli šťávu teplou vodou a nohy namažte zvlhčovačem.

  6. 2 lžíce.kořeny elecampanu, zalijeme 1 litrem vody.Vložili do vodní lázně a zahřívali se k varu.Nalijte vše do termosky.Nechte na tom netrvat.Z této infuze se denně vyrábějí obklady.Trhlina se za pár dní uzdraví.
  7. Je třeba vařit obyčejnou ovesnou kašive vodě, přidat do ní hodně lněného oleje , promíchat do homogenní konzistence.Rozdělte kompozici na dvě části a přesuňte do dvou balíčků.Položily tyto tašky na nohy a zabalily je na vrchol něčím teplým.Odolávají kompresi po dobu 2 hodin a pakety odstraní.Nohy se umývají teplou vodou, otírají se ručníkem a na kůži se nanese krém s vysokým obsahem tuku.Chcete-li si všimnout výsledku, stačí tento postup provést asi 5krát.
  8. 2 lžíce se přidají do 200 ml vroucího mléka.listy podbělů .Potom se směs hodinu zahřívá na nízké teplotě a zahřívá v parní lázni.Poté se kapalina odstraní z parní lázně a ochladí se.Gruel matkyNevlastní matky jsou rozmístěny po gázi a aplikovány na trhlinu po dobu 30 minut.Používejte produkt denně.

  Masky

  1. Malýkus cukety se tře na struhadlo a připojuje 1 polévková lžíce.hmotnost od 1 d.olivový olej .Distribuujte tuto směs na vatové tampony a aplikujte na paty.Upevněte pomocí přilnavé fólie.Nahoře musíte nosit ponožky.Po 15 minutách se směs promyje a propláchne vodou.Z výše uvedeného můžete pokožku namazat pro větší účinnost pravidelným výživným krémem nebo speciálním keratolikem.
  2. Oranžová maska ​​ pomůže zjemnit a uzdravit pokožku.Oloupejte pomeranč, jemně nasekejte dužinu a přidejte 2 kapky.olivový olej.Výsledná hmota je rozložena v tenká a kolem ní jsou omotány oblasti s popraskanými patami.Gáza je upevněna nahoře pomocí polyethylenu.Po 15 minutách se kompozice promyje.
  3. Vezměte1 lžíce.měsíček květiny.Nalijte 100 ml vodya vařte ve vodní lázni po dobu 5 minut.Po ochlazení se vývar filtruje.Do kapaliny se přidá cibule, strouhaná cibule, 1 polévková lžíce, nastrouhaná na jemném struhadle.hmota připravená z drcených listů Kalanchoe.Míchejte ingredience dobře a rozetřete na patách.Po zafixování hmoty plastovým obalem nechte komprimovat 2-3 hodiny.Nástroj by měl být používán dva až tři týdny.
  4. 1 lžičkadrcená tráva jarní se nalije 50 ml vroucí vodys, zakryje se víkem a trvá na tom 2 hodiny.Infuze se filtruje, přidá se 30 ml medu a 30 ml šťávy z Kalanchoe na 1 lžičku.odvar lastur.Mšemíchejte, dokud není hladká a distribuována po poškozené kůži po dobu jedné až dvou hodin.Změkčenou pokožku je třeba pečlivě odstranit a namazat mastným krémem.
  5. Tekutý med se smíchá s tvarohem a zakysanou smetanouve stejných poměrech, čímž se dosáhne homogenní konzistence.Tato hmota je distribuována přes postiženou dušenou kůži, plastové sáčky jsou položeny na vrchol.
  6. Doporučuje se používat masku připravenou zz medu a mořské solismíchanou ve stejných poměrech pro bolestivé bolavé trhliny.Nohy jsou duseny v syrovátkové lázni, aby změkčily stratum corneum.Pak byste měli distribuovat hmotu v silné vrstvě, položit balíčky na vaše nohy nebo je zabalit do plastové fólie, položit ponožky na vrchol.Produkt se nechá přes noc.Ráno se omývá a snadno se masíruje pemzou.Po ošetření krém protřete vitamínem E.
  7. Spodní vrstva aloese na dva dny umístí do chladničky.Pak se rozdrtil, například třel na struhadle.Vytlačte šťávu z aloe a bez smíchání s čímkoli, aplikujte na trhliny.Aloe šťáva odstraňuje zánět, vyživuje pokožku vitamíny, stimuluje její obnovu.
  8. Můžetesmíchat 100 ml šťávy z aloe s 50 ml éterického oleje eukalyptu a 150 ml ricinového oleje .Připojte také 1 lžičku.šťáva z aloe s vaječnou bílou.Tyto směsi se nanášejí na nohy po dobu 20 minut, poté se omývají studenou vodou.
  9. Vany z prasklých podpatků
   • Zahřívá se 1 litr vody na teplotu 70 stupňů.Nalijte do vody 30 g bramborového škrobu,promíchejte, nalijte do koupele a nohy spusťte do roztoku.Pravidelně musíte přidávat horkou vodu, aby se neochladila, a tak na půl hodiny.Po 30 minutách se stehna odstraní, otře se ručníkem a nanese se výživný krém a navléknou se bavlněné ponožky.Doporučujeme tento postup dokončit do dvou týdnů.
   • 2 lžíce.Soda se nalije do 1,5 litru ohřáté vody, promíchá se.Ve vaně s tímto roztokem sklopte nohy po dobu 15 minut a potom podpatky ošetřujte pemzou.Promývá se vodou, otře se ručníkem a aplikuje se zvlhčovač.
   • Můžete kombinovat sodu s mýdlem na praní, pak by se 1 lžíce měla rozpustit ve 2 litrech horké vody.mýdlové hobliny a 1 lžičkasoda.Koupe se denně po dobu 20-30 minut.Po zákroku musíte nohy opláchnout vodou.
   • 5 litrů vody se zahřeje na teplotu 60 až 70 stupňů, přidá se 1 lžíce.3 procenta peroxidu vodíku.Udržujte nohy v roztoku po dobu asi 30 minut a pravidelně ošetřujte paty tvrdou žínkou.Stačí provést tento postup 2-3krát týdně.
   • 2 lžíce.kopřivy se nalijí 1 litrem vroucí vody a trvají na tom, až vychladnou, pak se filtrují přes sýr a infuze se používá pro koupele.Držte nohy na vývaru po dobu 20 minut.Poté se setřou a trhliny se ošetří salicylovou mastí.Poté naneste tuk a proveďte lehkou masáž.Po týdnu denních procedur trhliny zmizí.

    Ošetření kůže na patách z trhlin doma je možné pomocí lidových prostředků a léčivých přípravků.přípravky.

   Za účelem vyléčení trhlin na patách doma, lékárenských výrobků a přípravků vyrobených zpřírodní produkty podle lidových receptů.

   Mnoho pacientů má tendenci být léčeni léky ve farmacii, protože je jejich použití pohodlnější a výsledky aplikace přicházejí rychleji.Domácí masky a obklady se systematickým používáním však pomáhají léčit praskliny v patách bez zbytečných nákladů a jsou pro zdraví naprosto bezpečné.

   Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Laserové odstranění chloupků na obličeji a těle - jak se provádí, účinnost před a po fotografiích, kontraindikace.

   Video o léčbě trhlin paty

   Vydání programu Asi nejdůležitější oprasklé paty:

   Vydání programu Živý zdravý věnovaný pokožce chodidel: