Opravné prostředky pro skvrny od akné na obličeji.To nejlepší v lékárně a efektivní lid.Jak rychle odstranit pigmentaci doma

Tvorba akné na obličeji je nepříjemným problémem, skvrny od nich způsobují nepohodlí a vnitřní nejistotu.Pak se musíte uchýlit k prostředkům jejich odstranění: lékárně nebo lidu.

Akné, skvrny od nich způsobují velké nepříjemnosti.Kromě bolesti se objevují i ​​vnitřní nepohodlí, protože s nimi se nemohou vyrovnávat žádné výrobky pro líčení.A nejsmutnější věcí je, že k odstranění akné dochází bez následků.

Existují různé způsoby odstraňování akné a skvrn z nich.Aleje lepší předcházet problému, než se ho zbavit později .Vzhled skvrn lze zabránit, pokud znáte příčinu akné.Skvrny, jizvy, důlky jsou důsledkem zánětu a poškození kůže.

V důsledku zánětu rostou pojivová vlákna.Velikost jizev a skvrn závisí na velikosti zánětu a opatřeních k jeho léčbě.Pokud byl pupínek ošetřen bez mechanického nárazu (vytlačování), může projít sám, aniž by zanechal stopy.Po vytlačení je pravděpodobnost nežádoucích stop ve formě skvrn a jizev.

Druhy skvrn azjizvení po akné

Před odstraněním problému musíte znát příčinu vzniku.Zohledňuje se typ skvrn nebo jizev.

Jsou rozděleny na:

 1. Atrofické jizvy- umístěné pod úrovní pokožky, se vytvářejí se sníženou reakcí pojivové tkáně na vzniklé poškození az tohoto důvodu je kolagen produkován málo.
 2. Normotrofní jizvy -jsou umístěny na úrovni kůže a jsou vytvářeny v důsledku normální reakce tkáně na vzniklé poškození.Obvykle jsou ploché, mají světlou barvu, elastickou, jako zdravá tkáň.
 3. Hypertrofické jizvy- jsou nad úrovní kůže, vytvářejí se díky zvýšené produkci kolagenu.
 4. Keloidní jizvyjsou nejnepříjemnější jizvy ve formě načervenalých nebo cyanotických nádorových formací.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Hlavní třída od Elena Karkukli

Vlastnosti léčby

Odstranění skvrn (pro akné) musí být zvoleno v závislosti na příčině vzniku, umístění a stupni poškození.

K jejich odstranění použijte:

 1. Kosmetologie- nápravné postupy.Tato metoda se používá, pokud nemožnost eliminace problému s mastí, krémy.Mezi ně patří: vakuové čištění, ultrazvukové čištění, chemický peeling, laserové čištění.Po zákroku by měla být kůže ošetřena Bepantenem nebo Panthenolem.
 2. Léčba drogy. Léky navrhují řadu mastí a krémů, aby se zbavily skvrn vzniklých v důsledku akné.Lokální přípravky mohou eliminovat zarudnutí, skvrny a kožní defekty.
 3. Lidové léky. Výsledek není rychlý, neschopný se vypořádat s jizvami a jizvami.Hlavním účelem rozjasnění skvrn.

Při léčení lékárnami a lidovými léčivy je třeba kůži předem otestovat na alergické vedlejší účinky.

Před nanesením produktu na skvrny na akné na obličeji se doporučuje provést ruční test

Za tímto účelem naneste část produktu na vnitřní stranu ruky, vydržtepůl hodiny.Pokud nedochází k zarudnutí nebo podráždění, je použití přípustné.

Možné vedlejší účinky při léčbě kožních defektů

Prostředky, jejichž hlavním účelem je odstranit skvrny vzniklé z akné, mohou mít vedlejší účinky, vyskytují se jen zřídka, aleexistuje pravděpodobnost výskytu, protože každý organismus je individuální.

Lékárenské léky mohou způsobit:

 • svědění;
 • nepříjemné pocity pálení;
 • zarudnutí;
 • alergické projevy.

Masti mohou odstranit akné skvrny, ale jiné typy pigmentace, jizvy mohoubýt udržitelný.Následně existuje riziko závislosti, snížená účinnost.

Pokud tedy do 6

dnů nedojde ke zlepšení, musí být opravný prostředek změněn. Pokud dojde k vedlejším účinkům, přestaňte používat.Když přestanete používat, vedlejší účinky zmizí.

Masť zinku

Přípravek obsahuje jako pomocnou látku oxid zinečnatý a vazelínu.Zinek je pro člověka důležitým prvkem.S jeho pomocí jsou regulovány složité procesy a monitorovány enzymy.Je součástí složení kosmetických prostředků pro péči o problémovou pleť.Vzhledem k neškodnosti je součástí dětské kosmetiky.

Je předepsáno vnější použití:

 • k odstranění zánětu v případě akné;
 • z akné;
 • , když se objeví vyrážka na plenkách;
 • na popáleniny;
 • pro zmírnění zarudnutí.

Zinek iniciuje procesy obnovy buněk, normalizuje činnost mazových žláz a blokuje vylučování tekutin vytvořením ochranného filmu.Poskytuje také sušení a vytváří dezinfekční účinek.Vzhledem k tomu, že se jedná o účinný antioxidant, podporuje omlazovací procesy a rozjasňuje to, co je nezbytné, když dojde ke skvrnám.

Doporučuje se používat jako lék na skvrny 2-3krát denně. Použít na skvrny, postižené oblasti.Rozložte rovnoměrně po lokalizovaných oblastech pomocí tenké vrstvy.Počkejte naplnoabsorpce.

Pokud je problém s místy velký, existují jizvy doporučené pro použití obkladů, dělají se večer celou noc.Naneste masku na gázu nebo vatovou podložku, připevněte ji pomocí pásky.Přes noc zánět ustupuje a zčervenání prochází.

Pro profylaktické účely a pro léčbu je žádoucí použít masku léčiva a jílu.Po aplikaci použijte krém.Pleť je vyrovnaná, póry jsou očištěny mastnou pokožkou.Pro smíšenou pleť se používá maska ​​s přípravkem a lékořice.

Salicylová mast

Složení přípravku obsahuje jako pomocnou látku kyselinu salicylovou a vazelínu.Hlavní indikací pro použití je léčba popálenin, ran. Jeho hlavní vlastností je antibakteriální účinek.Vysychá a dezinfikuje. Proto je účinný při léčbě akné, zánětu a zarudnutí.Odlupuje a regeneruje buňky.

Používá se při léčbě:

 • ekzému;
 • kožní choroby s hnisavými projevy;
 • Seborrhická vyrážka.

Náprava skvrn (pro akné) zahrnuje aplikaci teček na poškozené oblasti.Pokud jsou místa léze rozsáhlá, rozložte lék po celém povrchu.Postupy se provádějí dvakrát.

Délka léčby závisí na zahájení léčby.Pokud je aplikace spuštěna okamžitě po objevení se akné, pak ošetření bude trvat týden a lze se vyhnout důsledkům. Pokud je problém prodloužen, pak může léčebné období trvat až měsíc.

ProChcete-li odstranit skvrny, aplikujte komprimaci každý den po vylepšení (za týden) - každý druhý den.Doporučujeme používat zvlhčovače.Je dovoleno používat roztok kyseliny salicylové, ale je třeba poznamenat, že to ještě více zasychá pokožku.

Synthomycinová mast

Toto je účinný lék na skvrny vytvořené z akné, časově testované.Obsahuje: antimikrobiální složku, chloramfenikol, ricinový olej (se zjasňujícím účinkem).Nedoporučuje se používat během těhotenství, plísňových chorob.Dlouhodobé používání není zajištěno, protože způsobuje návykový účinek, což ztěžuje čištění pokožky.

Doporučeno:

 • v boji proti různým bakteriím;
 • pro léze s projevy abscesu;
 • pro vředy;
 • pro akné, vaří, akné;
 • pro popáleniny.

Odlehčovací schopnost masti je přídavná díky ricinovému oleji.Používá se proto z pigmentace vytvořené z akné.Při jeho vyjasnění je třeba vzít v úvahu skutečnost, že se jedná o léčivý přípravek a není určen k použití v kosmetické metodě vyrovnávání barvy kůže.

Účinné pro odstranění skvrn na akné pro bodové použití.Při aplikaci na očištěný povrch pokožky udržujte 1 hodinu až 3. Používá se denně.Pokud po týdnu není pozorováno žádné zlepšení, mělo by se používání přerušit a vyhledat odbornou pomoc.Použití je povoleno až 3–4 týdny.

Složení je prakticky bezpečné, předávkování nebylo pozorováno.

Heparinová mast

Složení obsahuje: heparin sodný (ovlivňuje schopnost srážení krve) a jako další složky: vazelína, glycerin, stearin, benzocain.

Hlavní žádost o:

 • krevní sraženiny;
 • křečové žíly;
 • hemoroidy.

Výrobek je účinný proti hematomům, modřinám, skvrnám od akné. Nanáší se nanášením tenké vrstvy asi 3krát v intervalu 8 hodin.K dosažení účinku je nutné použít asi 1,5 týdne, pokud nedošlo k žádným změnám, musí být produkt vyměněn.

Ichthyolová mast

Tato mast je přírodní, účinný odstraňovač skvrn.Obsahuje: pryskyřice (břidlice) a síru (organického původu).Pomáhá blokovat zánětlivé procesy, dezinfikuje, změkčuje účinek, je zaměřen na regeneraci buněk.

Kromě odstraňování skvrn se používá:

 • k odstranění akné, uher;
 • eliminuje podráždění, zarudnutí;
 • pro drsnou pokožku.

K odstranění skvrn se nanáší přes noc pomocí obkladu a fixuje se obvazem.Doba používání se počítá podle stupně poškození.Nedoporučuje se, pokud se během těhotenství vyskytnou alergie.

Sírová mast

Léčba skvrn (na akné) by měla být prováděna s 10% koncentrací účinné látky.Pokud je koncentrace nízká, nebude moci působit jako exfoliační efekt.Tento lék je účinný při eliminaci hyperpigmentace.Nevýhodou je: nepříjemný zápach, je obtížné opláchnout, pokud se dostane na látku, neumývá.

Použití zahrnuje nanášení na mokrou pokožku, na poškozená místa dvakrát. Doba používání až do měsíce.Nedoporučuje se pro těhotné ženy.

Contractubex

Jedná se o účinný gel, který obsahuje: heparin, cibuli (jako extrakt), alantoin.Látky blokují tvorbu fibrinu, pod jehož vlivem se vytvářejí jizvy, a vyvolávají jeho resorpci.

Lék se používá:

 • k obnovení regenerace buněk;
 • pro zmírnění známek akné zvýšením pružnosti pokožky, eliminuje pocit zúžené kůže;
 • zmírňuje zarudnutí.

Doba aplikace je poměrně dlouhá.Účinek lze očekávat za měsíc.Po 2 měsících je dosaženo maximálního výsledku. Je vyloučeno, že se tento lék rychle opravuje.Používá se bez ohledu na stupeň poškození a typ pleti.Aplikace poskytuje dvojnásobnou aplikaci.Pětkrát tření je povoleno pro urychlení zotavení.

​​

Aby se odstranily skvrny od akné, je třeba postupovat podle některých pokynů.Po purulentních formacích je možná pravděpodobnost výskytu skvrn fialově namodralých odstínů nebo jizev.

Poté je účinné použití masticích obkladů.K šířeníumístěte lézi, přikryjte kouskem filmu a vyhlaďte.Bude to opraveno kvůli lepkavým vlastnostem.Nechte přes noc.Čím čerstvější jsou skvrny, tím rychlejší a snazší bude efekt dosažen.

Ihned po pádu kůry se doporučuje spustit aplikaci.Před použitím je nutné vyčistit problémovou oblast mýdlem s antibakteriální vlastností.Je povoleno čištění z kosmetiky bez alkoholu.Ale před aplikací je doporučeno ošetřit povrch pokožky mravencem.

Zinerit

Kombinovaný produkt obsahuje pár aktivních složek: erytromycin a octan zinečnatý.Zinek má účinek sušení, eliminuje akné a zabraňuje tvorbě stop.

Použití zahrnuje přípravu mléka.Rozpouštědlo ve formě kapaliny se nalije do prášku, který je ve druhé lahvičce.Dobře protřepejte, položte speciální kryt.Použijte jako krém.Otevřete víčko, položte dolů.

Při stlačení naneste na pokožku tekutinu.Řešení problémových oblastí.Doporučuje se používat dvakrát po dobu 2-3 měsíců. První výsledek se objeví po 2 týdnech. Doporučuje se otřít vyčištěnou pokožku.Je dovoleno ošetřovat poškozenou plochu celého obličeje nebo místa. Po použití použijte krém.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Populární metody: masky

Opravné prostředky pro skvrny (z akné), s výjimkou lékárny, používají lid.Hlavním plusem těchto fondů jsou přírodní složky, mínus je delší doba používání k dosažení výsledků.

V některých případech se používají jako dodatečné prostředky.Přes veškerou bezpečnost je nutné před použitím otestovat, abyste nemuseli eliminovat nežádoucí důsledky alergických projevů.

 1. okurka. Šťávu můžete použít k otření a buničinu ve formě masky.Na obličeji se doporučují tenké plátky.Kromě zjasňujícího účinku je pokožka zvlhčována.
 2. třezalka tečkovaná (infuze). Skvrny, jizvy lze odstranit infúzí alkoholu: květiny (suché) 2 lžíce.lnalijte alkohol 220 ml.Trvejte na tmě.Můžete si koupit ready-made v lékárně.Otřete několikrát denně.
 3. Petržel. K utírání použijte kosmetický led.Šťáva pro otírání je také účinná, má silný zjasňující účinek.
 4. Ovesné vločky (cereálie). Rozdrcené vločky smíchejte s kefírem a po otoku naneste na pokožku.Kromě odlehčení.Poskytuje výživu a zpřísnění pokožky.Odlehčení se provádí pomocí kyseliny mléčné.
 5. Soda. Míchá se s kapalinou, dokud nevznikne kaše.Naneste, počkejte, až uschne, opláchněte.Místo vody můžete použít bylinky.Pokud je pokožka citlivá, aplikujte ji pouze na postiženou oblast.
 6. Brambory. Surový a vařený, tento produkt se dlouhodobě prosadil jakoefektivní součást masek.Chcete-li rozjasnit a odstranit skvrny, nakrájejte na tenké kroužky.Tak tenké, že by se měly ohýbat, ne rozbíjet.Uspořádejte po celé tváři, bez ohledu na umístění skvrn.Je schopen zmírnit otoky a bělit pokožku současně.Strouhané brambory ve formě kaše jsou povoleny.
 7. Rajčata. Díky antioxidačnímu lykopenu mají rajčatové masky regenerační účinek na kůži a díky kyselinám rozjasňují tón obličeje.Obsahuje citronovou, jablečnou a další kyseliny.Naneste buničinu na obličej.Postavte se asi 20 minut.Používejte jemně s citlivou pokožkou, může dojít k podráždění.
 8. Citron. Používá se k otření citronovou vodou, džus a voda se berou ve stejných částech.Otřete přes noc a poté je neperte.Účinná maska ​​šťávy a vaječných bílkovin.

Odstraňování skvrn esenciálními oleji

Následující oleje se účinně používají k bělení obličeje a odstraňování skvrn z akné:

 1. Oleje rozmarýnu, ostropestřce mariánského a kmínu černého ve stejných částech.Namažte jednou denně buď bodově, nebo celou tvář.
 2. Ve stejném poměru smíchejte olej z rozmarýnu a rakytníku.Aplikuje se několik hodin.Pokud není absorbován, odstraňte přebytek.
 3. Rozmarýn, lněný olej, olivy, cedr, ricinový olej k odstranění skvrn a prevenci akné.

Hlína a rozmarýn

Rozmarýnový olej má schopnost proniknout hluboko do tkáně, používá se jako anti-pigmentace ajako bělicí činidlo:

 • zředí jíl vodou, dokud se nedosáhne stavu podobného kaši;
 • přidat několik kapek oleje;
 • rozprostřené po tváři na půl hodiny;
 • Po opláchnutí a aplikaci krému.

Pro mastnou pleť se doporučuje následující složení masky: jíl, voda, několik kapek citronové šťávy a stejné množství rozmarýnového oleje.Používejte dvakrát týdně.Efektivní s černými tečkami.

Ošetření parafinem

Ošetření parafinem je následující:

 • zvlhčí krémem;
 • naneste na skvrny kapalný parafin;
 • po ochlazení se kůra odstraní a skvrna se zjasní.

Ale tato metoda má určité nevýhody.

Kapalný parafin je horký a spaluje pokožku.Je kontraindikován v přítomnosti cévních sítí.Při použití v oblasti obočí existuje riziko odstranění chloupků.

Pokud pigmentové skvrny zůstanou po akné

Pokud pigmentové skvrny zůstanou po akné, použije se podle stupně léze:

 • kosmetické procedury;
 • léčení léky;
 • lidové léky.

Tyto metody lze použít samostatně.V komplexu se však doporučuje použít několik metod najednou.

Když nastane problém, jako jsou akné skvrny, uchylují se k různým opravným prostředkům.Ale přesto, s těžkými lézemi, před použitím jakéhokoli odstraňovače skvrn: lékárny nebo lidu, se doporučuje, abyste se profesionálemkonzultace.

Video o přípravcích na léčbu akné skvrn

Jak se zbavit skvrn doma akné:

Jak se zbavit post-akné: