Oprava permanentního make-upu obočí.Jak léčení funguje?

Makeup v klasickém provedení je použití dekorativní kosmetiky na kůži pro zdůraznění nebo úpravu rysů obličeje.Permanentní se liší od klasického v tom, že se barvivo vstřikuje subkutánně do hloubky ne větší než 0,8 mm, což vám umožní udržet ideální vzhled ihned po probuzení.

Postup obličeje se provádí na očích (oční linky) rtů a obočí.Nevýhody tohoto typu make-upu zahrnují rys péče o pleť a nutnost korekce.

Jaké faktory ovlivňují výsledek tetování obočí?

Oprava trvalého make-upu obočí je povinný postup, i kdyžprovedení procedury v kvalifikovaném salonu.

Následující faktory ovlivňují zkreslení výsledku tetování:

 • odborné kvalifikace .Se zavedením kompozice musíte správně vypočítat hloubku jehly a frekvenci vpichů.Jinak bude barva rozložena nerovnoměrně;
 • typ pokožky .V přítomnosti mastné pokožky bude zavedená kompozice postupně erodovat, v důsledku toho může být vyžadováno několik oprav.V případě suché pokožky je barvicí pigment rovnoměrně rozložen, proto je nutné minimální přizpůsobení;
 • barva kůže .U tmavé epidermy trvá zbarvení kompozice déle kvůli zvýšené produkci melaninu (zbarvení pigmentu odpovědného za barvu vlasů, epidermis a očí);
 • ​​
 • reakce na kompozici .Kůže každého člověka je individuální, ale subkutánně se vyvíjí stejná reakce (zbavení se cizího těla).Z citlivosti epidermis závisí na tom, jak dlouho bude barvicí směs v kůži trvat;
 • hloubka zavedení barvy .Čím hlouběji bude propíchnutí (jsou přijatelné limity), tím déle bude kompozice zobrazena;
 • intenzita barviva .Čím jasnější a bohatší barva, tím déle vydrží;
 • kvalita barvy .Prostředky nekvalitní se rychleji vylučují z těla a mění barvu;
 • hormonální pozadí .To může vyvolat změnu odstínu zbarvení kompozice, v důsledku toho bude porušen konečný výsledek;
 • věkový parametr .Až 25-30 let je obnova kožních buněk aktivnější, proto je nutná korekce tetování častěji než v dospělosti;
 • zdravotní stav .Čím silnější je imunita, tím aktivnější bude boj proti cizím látkám a barva bude rychleji odstraněna z kůže;
 • životní styl .Časté procedury s vodou, delší expozice slunci nebo časté návštěvy solária přispívají k vyluhování /pálení kompozice z kůže;
 • podle pravidel péče o pleť .Při absenci potřebné péče může pokožka vyschnout a prasknout, čímž se vytvoří kůrky, což vede k rozvoji defektů tetování.

Počet opravných postupů závisí na kombinaci těchto faktorů.

V jakých případech je nutná trvalá oprava makeupu?

Vždy je nutná oprava permanentního makeupu obočí.Vzhledem k tomu, individuální vlastnosti těla nemůže vzít v úvahu ani zkušený pán.

Postup se nejčastěji provádí v následujících případech:

Důvod nápravy Charakteristika
nízká kvalifikace specialisty
 • nerovnoměrný obrys obočí (nedodržování ohybu, šířka obočí);
 • nerovnoměrné rozložení barev;
 • barva nebyla rozložena po celé oblasti obočí;
 • získání nežádoucího odstínu;
 • asymetrické uspořádání obočí.
Poruchy obrysu nebo jeho rozmazání Může se rozvinout v důsledku narušení distribuce.pigment kvůli individuálním vlastnostem těla nebo v důsledku nedodržení pravidel během období zotavení.
Nerovnoměrná distribuce kompozice Častěji se vyskytuje u mastné kůže, s nerovnoměrnou opravou tkáně nebo se samovolným odstraněním kůry (měla by sama o sobě jít pryč).
Vzhled nežádoucího stínu Závisí na individuálních vlastnostech (typ pleti, hormonální pozadí, strava) a na kvalitě použitého barvicího prostředku.
Blednutí barvy Pigment s dlouhodobým vystavením slunci může vyblednout a také při častých návštěvách bazénu vyblednout.

Tyto defekty jsou nejzřetelněji vidět po úplné opravě tkáně.Během tohoto období je povolena korekce make-upu.Pokud je vyžadováno seřízení z důvodu poruchy mastera, doporučuje se provést postup v jiném salonu.

Jak dlouho trvá první oprava?

Oprava trvalého make-upu obočí je nutná, protože během hlavního postupu dochází v důsledku vpichu kůže jehlou k mikrotraumatům, které jsou doprovázeny otokem.V průměru trvá oprava tkáně asi 4 týdny.

Během této doby se rány hojí (a mírně napínají kůži), otok tkání ustupuje, v důsledku toho se může měnit tvar obočí a barva barvícího pigmentu.

Vzhledem k individuálním vlastnostem těla je důležité léčebný procesmůže trvat 2 až 4 týdny.Oprava je povolena pouze po úplné opravě tkáně.V průměru se postup provádí měsíc po tetování, nejpozději však 3 měsíce.Během této doby může pigment úplně zesvětlit, v důsledku toho bude nutné obočí znovu vytetovat.

V salonech je obvykle poskytována sleva na úpravy, pokud byl ve stejném salonu proveden trvalý make-up.Po úpravě vypadá tvar a barva obočí přirozeně.

Jak často se postup provádí?

Korekci tetování obočí lze provést 1 až 5krát.Četnost permanentního make-upu závisí hlavně na věku (do 30 let, postup je běžnější) a na typu pokožky (pokud je mastná, častější je nutná korekce).Stejně jako dodržování pravidel péče o pleť obočí.

Korekce permanentního makeupu obočí se provádí 1 až 5krát.Četnost jednání však může záviset na dodržování pravidel péče.

Interval mezi opravami může být od 6 měsíců do 3 let.V průměru se vyžaduje, aby byl tento postup prováděn v průměru až jednou za rok.Po 30 letech je úprava naplánována na 2-3 roky.Po 45 letech nemusí být úprava nutná.

Co se stane, pokud neprovedete opravu?

Ignorování korekce tetování může vést k:

 • k rychlému zesvětlení barvicí kompozice;
 • rozmazání tvaru obočí;
 • změna odstínu;
 • opakování tetování, což je vícezdlouhavé a bolestivé než přizpůsobení.A také dražší za cenu.

Ve vzácných případech, ne více než 1%, není nutná úprava make-upu a obočí si udržuje svůj požadovaný tvar a barvu až po dobu 5 let.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní barvy vlasů v letošním roce.Fotografie a trendy kadeřnictví.

Metody korekce, zlepšení trvalého makeupu obočí

Korekce permanentního makeupu obočí se provádí ve 3 směrech, které jsou popsány níže.

Barva

Ihned po tetování může být barva obočí nepřirozeně jasná.To je způsobeno tím, že někteří mistři specificky zavádějí více barviv, přičemž berou v úvahu budoucí blednutí.Pokud tón obočí po trvalém líčení má požadovanou barvu, pak se po zotavení z něj zbledne a vyžaduje další zavedení pigmentu pod kůži.

Procedura zabere trochu času a obočí získá požadovanou barvu.

Je obtížnější napravit vzhled nežádoucího stínu, který se může objevit v důsledku použití barvy nízké kvality, vlivu hormonálních hladin nebo v důsledku typu barvy kůže.Při nanášení barvy černým pigmentem je nejčastěji zaznamenán vzhled modrého odstínu a u hnědého odstínu může dojít k růžovému odstínu.

Proto se tyto pigmenty nedoporučují používat k tetování obočí. K odstranění zbytečného odstínu je nezbytné úplné odstranění pigmentu z kůželaser. Počet sezení závisí na typu stínu.Studené barvy vypadají rychleji než teplé, protože pigment je umístěn blíže k epidermis.

Pokud potřebujete rychle odstranit nežádoucí odstín, můžete použít postup pomocí odstraňovače (prostředek neutralizující zbarvení pigmentu).Procedura je nebezpečná pro poškození tkáně, následuje rozvoj otoky, jizvy a zhoršený růst vlasů.Proto se používá velmi zřídka.

Je nežádoucí překrývat nežádoucí odstín s použitím jiných barvících pigmentů, protože postup obvykle končí vypadáním jiného, ​​rovněž nežádoucího odstínu.Ale odstranit pigment, v tomto případě, použití laseru bude téměř nemožné.

Je důležité, aby velitel používal k provádění permanentního makeupu speciální barvicí prostředek.Použití barvy pro tetování je nepřijatelné.

Rovnoměrnost povlaku

V důsledku nerovnoměrné hustoty kůže, nerovnoměrného rozložení tukové tkáně, jakož i tvorby krůt, může být barvicí pigment na obočí nerovnoměrně distribuován.Během opravy Master vyplní vzniklé vady barvou.

Procedura je rychlejší, protože podle dosaženého výsledku může odborník určit reakci kůže na pigment a požadovanou hloubku vpichů (proto se doporučuje tetování a oprava jedním specialistou).

Tvar obočí

Korekce tvaru obočí je možná 4způsoby:

 • , pokud jsou obočí méně úzké nebo krátké (ve srovnání s požadovaným výsledkem), pak se velikost zvětší dalším podáním barviva subkutánně;
 • pokud se obočí naproti tomu ukázalo být širší nebo delší, pak se pomocí laserového pigmentu odstraní podél požadovaného obrysu;
 • pokud není pozorován požadovaný ohyb nebo pokud existuje asymetrie, může být vyžadováno zavedení barvicího pigmentu a použití laseru současně;
 • , chcete-li dát obočím přirozený tvar bez ostře definovaných hranic, použije se metoda stínování.

Když tedy znovu navštívíte salon za účelem opravy, musíte předem rozhodnout, která korekce obočí je nutná.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účes pro bob pro střední vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Co potřebujete vědět o zákroku, jak bolestivé to je?

Postup nastavení se skládá ze 2 hlavních etap:

​​
Postupové krokyPravidla provádění Poznámky
Příprava Výsledek opravy závisí na dodržování pravidel vpřípravné období:
 • po dobu 14 dnů je zakázáno dlouhodobé vystavení pokožky ultrafialovému záření (návštěvy solária, opalování).Pokud je jasné sluneční světlo, používejte opalovací krém a používejte klobouky se širokou krempou;
 • zruší během 1,5 týdnepoužití ředidel krve.Mohou vyvolat výskyt hematomů a zkreslení výsledku postupu;
 • 7 dní před korekcí je nutné zrušit užívání antibiotik a léků, které zvyšují citlivost kůže na ultrafialové světlo.Jinak je pravděpodobný nežádoucí stín;
 • nápoje obsahující alkohol a kofein by se neměly konzumovat denně;
 • v den opravy nepoužívají make-up nebo krémy.

Nedoporučuje se provádět proceduru během menstruace, protože v důsledku změn v hormonálním pozadí se může objevit nežádoucí stín a během tohoto období je také zaznamenána zvýšená citlivost na bolest.

Velitel může diskutovat o dalších podmínkách v závislosti na pigmentu použitém k úpravě a zdravotním stavu.
Oprava Opravný postup je podobný základnímu postupu pro aplikaci permanentního make-upu:
 1. Klient je umístěn na gauči.
 2. Master objasňuje, jaké úpravy jsou vyžadovány klientem, a také určuje uniformitu distribuce povlaku a přítomnost nežádoucího stínu.
 3. Provádí se odmaštění a dezinfekce obočí.
 4. V případě potřeby je skica nakreslena speciální tužkou.
 5. Anestezie se provádí pomocí anestetických krémů /gelů nebo pomocí subkutánních injekcí.
 6. Mistr opravuje tetování.
 7. Po dokončení postupuopakované ošetření dezinfekčním prostředkem a regeneračním a uklidňujícím krémem.
Je důležité správně vysvětlit pánovi, co se nehodí k tetování obočí.A také dodržujte pravidla (projednána specialistou po zákroku) během období zotavení.

Korekce je považována za méně bolestivou proceduru než tetování, protože menší část kůže je poškozena a zabere méně času (ne více než 40 minut, tetování můžetrvá až 3 hodiny).

Léčení po korekci a péči o kůži

Trvalá korekce make-upu obočí se provádí (hlavně) injekcí barvivového pigmentu subkutánně jehly.V důsledku toho se na epidermis vytvoří defekty a tkáně se zanícují.Jedná se o přirozenou reakci těla na poškození a zavedení cizí látky.

Aby nebyl výsledek korekce zkreslen a aby se kůže zotavovala rychleji, je třeba dodržovat následující pravidla:

 • ošetřují pokožku dezinfekčními prostředky po dobu 3 dnů (jmenováno velitelem);
 • v prvních 2 dnech zvlhčení obočí;
 • se vyhněte nadměrnému vysušení epidermis.To vyžaduje použití hydratačních a regeneračních krémů;
 • nepoužívejte k mytí agresivní přípravky a peelingy a také si musíte otřít obličej ubrousky nebo měkkým ručníkem, abyste neodtrhli krusty a nezpůsobili další podráždění kůže;
 • Makeup nepoužívejte, dokudkůže se zcela nezotaví;
 • při vystavení slunečnímu záření aplikujte na obočí opalovací krém;
 • aby se vytvořené krusty neroztrhaly rukama, měly by spadnout samy.A nečesejte pokožku v přítomnosti svědění;
 • , aby se zachoval tvar, je nutné vyroubované chloupky (vedle ošetřené oblasti) vytrhnout nejdříve o 14 dní později;
 • po dobu 7–10 dní nemůžete navštívit solárium, lázně a sauny a zvýšená fyzická aktivita je zakázána.

Pokud je pokožka obnovena pomalu nebo je detekována nepřirozená reakce těla, je třeba k opravě chyby naléhavě požádat kosmetičku.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní střih bobů pro krátké vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Průměrná cena

Při provádění korekce v salonu bude průměrná cena od 50 do 60% tetování (za předpokladu, že se provádí ve stejném salonu).Přibližná cena se pohybuje od 2000 do 7000 rublů.Závisí na množství a kvalitě použité barvy.Cena také zahrnuje kvalifikaci velitele a náklady na dodatečné prostředky použité v postupu.

Při provádění opravy doma bude cena o 2 000 až 3 000 rublů vyšší.To také zvyšuje pravděpodobnost infekce.Proto se doporučuje postup provádět pouze ve specializovaných salónech.

Volba specialisty na opravu permanentního make-upu

Při výběru specialisty by měla být věnována pozornostpozor na následující body:

 • přítomnost certifikátu pro postup a portfolio (fotografie s výsledky před a po);
 • zkušenosti v této oblasti;
 • schopnost velitele komunikovat a porozumět klientovi a jeho touhám;
 • cena.Postup kvality nemůže být levný;
 • kontrolují přezkumy kvality postupů (na webu nebo od přátel).

Proveďte korekce od stejného mistra, který tetování provedl, protože je již obeznámen s vlastnostmi pokožky a provede tento postup lépe.Oprava nezkušeného mistra může vést k nutnosti zcela odstranit permanentní make-up pomocí laseru.Chcete-li provést nový základní postup (tetování), budete muset počkat, než obnovíte pokožku.

Jak opravit snížení tetování společně s tkáními obličeje?

Ke snížení tetování dochází často v důsledku stárnutí tkáně.Aby se předešlo rozvoji této vady, doporučuje se používat specializované krémy proti stárnutí včas.Pokud je zahájeno stárnutí a sníženo trvalé tetování, je pro korekci nutná laserová korekce.

Pro výše popsané položky se doporučuje vybrat specialistu.

Trvalý make-up vám umožní upravit požadovaný tvar a barvu obočí po dlouhou dobu, aniž byste potřebovali denní kosmetické výrobky.

Při výběru tohoto postupu je důležité vybrat také správného odborníkaběhem období zotavení dodržujte pravidla péče o pleť.Tím se zabrání rozvoji defektů a výsledek se uloží až 5 let.Pro dlouhodobé uchování výsledku je důležité včas opravit tetování.

Autor:Svetlana Kotlyachkova

Návrh článku:Oleg Lozinsky

Video o opravě permanentního makeupu obočí ]

Proč je třeba korigovat tetování obočí: