Operace zmenšení prsou.Fotky, videa, ceny, recenze

Spolu s operací na zvýšení počtu ženských mléčných žláz, které si získaly značnou popularitu, existuje v estetické plastické chirurgii operace s přesným opačným účinkem.

Pokud se zástupkyně žen rozhodne zvětšit svá prsa pouze za účelem zvýšení jejich atraktivity, pakženy, které zažívají nejen fyzické nepohodlí, ale také zhoršení pohody, rozhodují o operaci ke snížení mléčných žláz.

Operace zmenšení prsou je účinná ve spojení s prsním výtahem.

Redukce mamoplastiky (tzv. Postup pro korekci tvaru prsu ve směru jejich redukce) je plastická chirurgie, která umožňuje zbavit se několika velikostí prsu snížením tukové tkáně a části mléčné žlázy.

Patří k nejzávažnějším operacím z hlediska složitosti postupu a je předepsán ze zdravotních důvodů, a to nejen z hlediska estetického.

Indikace pro chirurgický zákrok

Chirurgie prosnížení poprsí je indikováno z několika důvodů:

 • hypertrofie nebo hypermastie, jinými slovy abnormálně velká hrudník;
 • asymetrie žláz, jsou-li mléčné žlázy vyvíjeny nepřiměřeně;
 • mastoptóza nebo ochablost a ztráta tvaru prsu.

Příliš velká prsa (pokud objem mléčné žlázy přesáhne 500 ccm. Cm) přináší svým majitelům značné nepohodlí a má negativní dopad na zdravotní stav.

Ženy často trpí častými bolestmi v oblasti zad, krku a ramen, což je způsobeno velkým zatížením páteře, držení těla a chůze.

Kromě osteochondrózy a skoliózyženy s velkým poprsím trpí kožními onemocněními způsobenými vyrážkami z plen a uvolněním stratum corneum epidermispod těžkými mléčnými žlázami.

Neobvykle velká ňadra se prohýbají poměrně rychle, což má za následek strie a v důsledku toho neestetický vzhled.Tyto případy jsou indikací chirurgického zákroku.

Kontraindikace ke zmenšení prsou

Kontraindikace pro snížení mamoplastiky jsou:

 • diabetes mellitus;
 • poruchy kardiovaskulárního systému;
 • ​​
 • problémy srážení;
 • akutní forma chronického infekčního onemocnění;
 • veškerá onemocnění vnitřních orgánů;
 • těžká obezita;
 • onkologická onemocnění;
 • těhotenství;
 • období kojení;
 • Pacient mladší 18 let.

Obvykle je taková plastická chirurgie předepsána pro ženy porodící, protože kojení po jeho provedení se stává problematickým a někdy nemožným.

Také po porodu a kojení je často nutné upravit tvar prsu.

Aby se dosáhlo estetičtějšího vzhledu, redukční plastická chirurgie je často kombinována s chirurgickým výkonem prsu.

Obrázek ukazuje obrys prsu před a po redukci mamoplastiky.

Busta neobvykle velké velikosti podléhá silnému ochabnutí , takže pouhé odstranění další tkáně nezmění tvar prsu.Po provedení dvou operací současně se snižuje celkové zatížení těla a celková doba rehabilitace.Řezy musí být provedeny stejně, takže nemá smysl je provádět dvakrát.

Přípravná fáze

Redukce mamoplastiky je považována za jeden z traumatických chirurgických zákroků , během nichž jsou možné velké ztráty krve a další komplikace, proto by měla být příprava důkladná..

Nejprve je po konzultaci s operačním chirurgem naplánováno úplné vyšetření: fluorografie, kardiogram, obecné testy moči a krve, testy hepatitidy, cukr, koagulace krve a pohlavně přenosná onemocnění.

Ve stadiu přípravy na redukci mamoplastiky by měly být provedeny vhodné testy, které stanoví ošetřující lékař.

Povinnéje předepsána konzultace s savcem, který pošle rentgen nebo ultrazvuk mléčné žlázy. Operace se provádí v celkové anestézii, proto je nutná konzultace s anesteziologem , je odhalena přítomnost alergie na léky.

Při těžkých formách obezity se chirurgický zákrok ke snížení mléčných žláz odkládá, dokud se pacient nezbaví dalších liber.

Rovněž je důležitá morální připravenost ženy, a proto je v přípravné fázi jmenována konzultace psychologa.

Sám pacient by měl začít připravovat své tělo měsíc před operací : správná výživa, spánek nejméně 8-10 hodin denně, mírné sportovní zatížení, při práci žádný stres, klida měřený způsob života.

2 týdny před stanoveným datem, pití alkoholu je zakázáno, žena musí přestat kouřit. Užívání jakéhokoli léku je pouze se znalostí lékaře.

Bezprostředně před operací je nutné se osprchovat, ale bez použití jakéhokoli make-upu a za 6 hodin - žádné jídlo ani pití.

Fáze operace ke snížení objemu mléčných žláz

Redukce mamoplastiky se provádí v celkové anestézii. Doba trvání operace je asi 2–3 hodiny , někdy delší, hodně záleží na specifických vlastnostech těla a rozsahu zásahu.

Uvažujme, jakým způsobem je dosaženo redukce hmotnosti a transformace tvaru prsu ve fázích:

 1. „Řezání“- před zahájením chirurgického zákroku lékař umístí pacienta do stálé polohy a označí budoucí řezy.
 2. Úvod do anestezie.
 3. Provádí se řezy kůže. Obrácené T-klouby se nejčastěji používají pomocí kotevních řezů, tj. Kolem dvorce až do nové vyšší polohy bradavky, poté vertikálně dolů a horizontálně podél záhybu hrudníku.
 4. Odstranění přebytečné tukové, žlázové tkáněa napnutých oblastí kůže.
 5. Přesunutí dvorce a bradavky do zamýšlené polohy. V zásadě, když jsou bradavky přeneseny, nejsou odděleny od krevních cév a nervových tkání kolem.Ale v některých případech, kdy je velikost prsu kritická, je nutné oddělit bradavku od nervových větví, v důsledku čehož se ztrácí citlivost.
 6. Vytvoření nového zmenšeného tvaru prsuse provádí posunutím kožních chlopní obklopujících areolu dolů a do středu.
 7. Použití vnějších kosmetických stehů:kolem dvorce, svisle dolů od bradavky k záhybu pod žlázou a vodorovně v záhybu;
 8. Použití sterilního retenčního obvazu.
Sled základních účinků během operace redukce prsu.

Liposukce je dalším způsobem, jak snížit objem prsu.Tato operace se provádí v přítomnosti velkého množství tukové a asymetrie prsu.Liposukce se obvykle předepisuje ženám v roce 2007menopauza, stejně jako někteří muži.

Tento postup prakticky neovlivňuje změnu tvaru prsu, jednoduše kvůli odstranění nadbytečného tuku je dosaženo snížení velikosti žláz a je rovněž dána pružnost a napjatost.

Pooperační rehabilitace

Období zotavení přímo závisí na složitosti operace : čím větší je rozsah zásahu, tím delší je rehabilitace.Po redukci plastické chirurgie je pacient na klinice dalších 1-3 dny.

První den je zavedena zvláštní drenáž povrchu rány.V prvních dnech trpí pacientem napětí, nepohodlí a silná bolest.Vznikající bolest je zmírněna pomocí individuálně vybraných analgetik.

Mohou existovat otoky a hematomy, které spontánně odejdou po dobu 14 dnů.

Pokud byly použity samonasávací švy, nevyžaduje se odstraňování švů.

Po operaci po dobu 4-6 týdnů používejte kompresní prádlonepřetržitě po dobu 4 až 6 týdnů, poté se používá silná podprsenka bez kamenů.

Tlakové prádlo spolehlivě fixuje hrudník a zabraňuje poškození kloubů.

Budete muset několik měsíců spát na zádech a pod zády další polštář. Abyste se vyhnuli poškození tkáně, musíte nejprve omezit pohyby rukou , zejména zvedání.

Sprchu (nikoliv koupel) lze vzít pouzepo 7–10 dnech, když by teplota vody neměla být příliš teplá a v žádném případě by neměly být třecí klouby otírány.

Po sprchování jemně otřete pooperační oblast ručníkem a vydezinfikujte tamponem namočeným v alkoholu.

Pokud se objeví opuch prsu, je nutné omezit příjem tekutin, dokud nezmizí.K obvyklé fyzické aktivitě bude možné se vrátit až po 2 měsících, to platí pro plavání.

Vyloučit na 2-3 měsíce opalování, návštěvy solárií, koupelen, saun.Vzhledem k existujícímu riziku zhoršení tvaru prsou po operaci byste neměli chodit na dietu a zhubnout.

Úplné výsledky operace ke snížení mléčných žláz lze pozorovat nejdříve 6 měsíců po zásahu a někdy i po 12 měsících.

Po operaci redukce mohou nastat komplikace: hematomy, otoky, hromadění tekutin v operační oblasti, krvácení, zjizvení a zánět. V případě komplikací je předepsána léčba lékařem.

Existují však specifické problémy, které jim lze přičíst:

 1. Asymetrie prsu , které zůstaly po operaci ke snížení.Častým výskytem je nerovnoměrný otok, který po určité době (obvykle několik měsíců) prochází sám.Existují však doby, kdy zůstává výrazný rozdíl mezi objemem pravého a levého prsu.Řešením problému je reoperaceliposukce.
 2. Nesprávně přenesený komplex bradavkových dvorců , tj. Bradavky jsou umístěny v různých výškách.Obvykle se vyskytuje omylem operativního chirurga, je obnoven pomocí nového chirurgického zákroku.
 3. Ztráta citlivosti bradavek. Je možná částečná a úplná ztráta, dojde k poškození nervových vláken během operace.Je téměř nikdy možné zcela obnovit citlivost.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Modelace prsou bez implantátů - všechny metody, metody a postupy.Účinnost, fotografie před a po.

Průměrné náklady na operaci redukce prsu

Není tak snadné pojmenovat průměrné náklady na operaci redukce prsu, liší se v širokém rozmezí.

Cenová úroveň závisí na mnoha faktorech:

 • složitost chirurgického zákroku;
 • rozsah hypertrofie prsu;
 • kvalifikační úroveň, akademický titul provozujícího lékaře;
 • úroveň klinického nebo lékařského střediska;
 • kolik dní pacient stráví na nemocniční klinice;
 • rozsah předoperační zkoušky.

Níže uvedená tabulka ukazuje ceny redukčních plastů na nejpopulárnějších plastických chirurgických klinikách v Rusku.

​​
MoskvaBlanc Medical Center (Mont Blanc) 280 000 -300 000 rub.
Klinika plastické chirurgie a kosmetologie Klinik („FrauKliniky “) Z 360 000 rublů.a nahoru
Skupina klinik estetické medicíny Klazko 350 000 rublů.
Beauty Plaza Clinic of Plastická chirurgie a kosmetologie 698 000 rub.
PetrohradKlinika plastické chirurgie a kosmetiky Medici („Medici“)

od150 000 rub.

Kuprin Clinic 180 000 - 450 000 rublů.
Petrohradský institut krásy (SPIK) Zmenšení prsou - od 100 000 rublů.

Výtah - od 170000rub.

Užitečná videa zobrazující funkce operace redukce prsu

Chirurgie ke sníženímléčných žláz má řadu indikací a nuancí, které jsou uvedeny v tomto videoklipu:

Je možné provést operaci redukce prsu před porodem - v tomto videoklipu:

Tento videoklip odhaluje nuance provádění redukční mamoplastiky a příběh jednoho pacienta: