Operace k odstranění hrudek Bish.Jak to jde, cena, důsledky ve stáří

Tukové buňky v oblasti líc, jejichž odstranění vám umožní simulovat tvar obličeje, aby se lícní kosti vyřezávaly, se nazývají hrudky Bisha.Mnozí se zajímají o cenu bisektomie, ale před operací je také důležité seznámit se s vlastnostmi postupu, indikací, kontraindikací, možnými důsledky ihned po odstranění procedury a také po desetiletích.

Funkce coms Bichat v těle

hroudy Bichat (delece, cena jsou uvedeny níže) mají tvar malých nahromadění tuku, které jsou také uvedené Bichat telat.Jsou umístěny v hloubce podkožní vrstvy periokulární oblasti, mezi linií lícní kosti, nad dolní čelistí.

Hrudky sliznice jsou chráněny kůží zvenčí.Název tukových tobolek jménem lékařky z Francie Marie Francois Xavier Bichat, první popisující vlastnosti, funkce.

Sestávají ze tří laloků, které jsou koncentrovány podél kanálu příušní žlázy, což odpovídápro sekreci slin.Těla vizuálně obepínají spodní část oválu a vyhlazují úhly zygomatické linie.Jejich hustota je tak vysoká, že je téměř nemožné odstranit výraz „buclatých tváří“ s intenzivní fyzickou námahou a dietami.

Býk vykonává v lidském těle několik funkcí:

 • chrání obličejové nervy a obličejové svaly před traumatem a třením;
 • v dětství přispívá k usnadnění absorpce mateřského mléka;
 • podporují klouzání žvýkacího svalu během dětského stravování.

Pokud jde o dospělý organismus, akumulace kapslí nesplní definující funkce, proto je jejich odstranění bezpečné.Po 30 letech mají tendenci se snižovat, jejich růst se na rozdíl od jiných vnitřních tkání zastaví.

Po 40 letech mohou sestupovat spolu s tkáněmi, které ztratily tón, a vytvářejí neestetický bryl.Operace k jejich odstranění je primárně estetické povahy, protože pomáhá obnovit rysy jasnosti linií, mladšího vzhledu a opravit příliš širokou dolní část obličeje.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kanyla - co to je, protože se používá v kosmetologii a medicíně.

Klady a zápory odebrání

Kusy Bisha pro dospělého nenesou v těle funkční zátěž, ale názory odborníků na jejich odstranění jsou polární.Náklady na takový zásah jsou docela přijatelné, ale před zákrokem je důležité znát výhody a nevýhody bisektomie.

Výhody takové operace zahrnují následující účinky:

 • Oprava. Odstraněním tukových tělísek pod linií lícních kostí můžete dát spodní části jasnosti obličeje, závažnosti funkcí, vrátit tónovaný vzhled, který vytvoří znatelný účinek proti stárnutí.
 • Zbavení přebytečného tuku. Na rozdíl od postupu liposukce, který je ve skutečnosti podobný, má eliminace nebo pohyb Bischových hrudek přetrvávající účinek, zatímco je zaznamenána vyšší míra bezpečnosti metody.Po chirurgickém zákroku vypadá tvář jemněji.
 • Odstranění známek stárnutí. S prohnutými tvářemi se mění rysy obličeje, což vyvolává výskyt hlubokých záhybů kůže.Při odstraňování mastných usazenin, které se stahují dolů, je kůže napjata, jsou odstraněny nasolabiální vrásky.
 • Modelování. Někdy s jemnými rysy mohou být hrudky nepřiměřeně vyjádřeny, což porušuje proporce obličeje.Bisektomie vám umožní vytvořit funkce více proporcionální, harmonické.Také u kulatého typu obličeje s přebytečným tělesným tukem může být takový postup proveden tak, jak je uvedeno pro estetickou korekci.
 • Hubnutí. Intenzita cvičení a stravy může změnit proporce těla, ale často i po hubnutí v důsledku závažnosti hrudek zůstává účinek buclatých tváří.Bisektomie pomůže dosáhnout plného účinku hubnutí.

Kromě výhod tohoto postupu existují i ​​stanoviska proti jeho provádění.

Nedostatky připisují odbornícinásledující:

 • Žádné záruky. Odstranění nezaručuje 100% výsledek, mnoho chirurgů považuje tento postup za neúčinný.
 • Pravděpodobnost důsledků. Protože bisektomie je operativní opatření, existuje riziko negativních důsledků po operaci a celkové anestezii.Metoda se rovněž nedoporučuje do věku 25 let, protože tkáně mají tendenci se měnit, což s největší pravděpodobností povede k ochablým tvářím, předčasnému stárnutí.
 • Krátkodobé výsledky , obtížnost dosažení estetického výsledku.Takový nedostatek postupů je individuální, je spojen s nestabilní váhou.Nevýhoda je soukromého charakteru, přesto je třeba ji vzít v úvahu při rozhodování o chirurgickém zákroku.

Nevýhodou nebo spíše rysem postupu je nezvratnost výsledku.Podle odborníků je poměrně obtížné vrátit člověku kulatost a odstranit nadměrné hubnutí.

Léky podávané pacientovi mají sklon rychle se rozpadat a implantát je technologicky obtížné opravit.Jako bezpečnější alternativa se v některých případech pro estetickou korekci doporučuje použít plniva, což je méně radikální metoda kosmetologie.

Kontraindikace

Když jsou odstraněny tukové usazeniny, tkáně jsou minimálně poškozeny, takže rehabilitace obvykle trvá krátkou dobu, což je ve srovnání s liposukcí snazší.

Přes všeobecnébezpečnost postupu existuje pro bisektomii řadu kontraindikací:

 • přítomnost akutních virových, respiračních a infekčních chorob v době zákroku;
 • přítomnost diabetu ve stadiu dekompenzace;
 • zánětlivé procesy vyskytující se v ošetřené oblasti;
 • akutní zánět sliznice, stomatitida, gingivitida a další léze ústní dutiny;
 • tendence ke zvýšení krevního tlaku;
 • systémová (chronická) onemocnění;
 • snížená imunita v důsledku dlouhodobého onemocnění nebo z jiných důvodů;
 • přítomnost maligních onkologických formací, zejména v zóně odstraňování;
 • špatná krevní srážlivost, jiná onemocnění oběhového systému;
 • jednotlivá kardiovaskulární onemocnění;
 • psychoemocionální poruchy, psychosomatické etiologické poruchy, epilepsie.

Kontraindikace na bisektomii je také odchylkou hmotnosti od normy o více než 1/4 v kladném nebo záporném směru.Pokud plánujete změnu hmotnosti v budoucnu, musí být postup po stabilizaci dokončen.Také podle mnoha chirurgů je věk 25 let kontraindikací, tloušťka vnitřních tkání a hromadění tuků až do tohoto věku se může nezávisle snižovat.

Příprava na operaci odstranění Bishiných hrudek

Bishiných hrudek (odstranění, cena závisí na profesionalitě lékaře a popularitě kliniky) tvoří ovál ve spodní části;chirurgickým způsobem.Po rozhodnutí o tomto postupu je nutné vybrat kliniku, zkušeného odborného lékaře.

Příprava na bisektomii zahrnuje několik důležitých kroků:

 1. Konzultace. Před operací by měl být konzultován lékař.Pacientovi jsou poskytovány komplexní informace o technice, vlastnostech, indikacích a kontraindikacích.
 2. Průzkum. Specialista zjistí všechny informace o zdravotním stavu, předchozí anamnéze zákroku, přítomnosti systémových onemocnění, alergií na určité léky nebo anestetika.
 3. Palpace. Doktor hmatá problémové oblasti ve dvou polohách, nejprve zkoumal v náchylné poloze a poté stál.Taková kontrola vám umožní učinit nezbytný závěr o přesném umístění, velikosti tukových tobolek.
 4. Fáze modelování. V této fázi lékař určí techniku ​​operace, vybere oblast, místo, směr budoucího řezu.V moderních klinikách se přípravná fáze provádí pomocí počítačové simulace.
 5. Laboratorní studie .Po shromáždění anamnézy a podrobném objasnění průběhu operace se provedou nezbytné kontroly.Pacient musí projít biomateriálem (krev, moč), podstoupit povinnou fluorografii, elektrokardiogram a další studie předepsané lékařem individuálně.Povinné studie zahrnují testy na HIV, syfilis,hepatitida C a B.

Do stanoveného dne operace musí pacient dodržovat určitá pravidla, jako je odmítnutí alkoholu, lehká strava a vyloučení některých léků (seznam stanoví lékař).

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Věra Alentová po plastické chirurgii - poslední fotky, jaké operace byly provedeny, jak se hvězda změnila.

Jak se zbavit Bishových hrudek skalpelem

Klasická metoda bisektomie je metoda chirurgického skalpelu.

Taková operace se provádí na lačný žaludek, proces se dělí do několika hlavních stupňů:

 • Anestezie.Pacient je injikován do stavu celkové anestézie, typ anestézie a dávkování jsou počítány na základě individuálních charakteristik, zvolené technologie odstraňování.V některých situacích se odstraňování kapslí provádí v lokální anestézii.
 • V dříve označených oblastech na vnitřní sliznici jsou řezy provedeny skalpelem.Protože všechny manipulace jsou prováděny zevnitř, tato metoda zajišťuje nepřítomnost pooperačních šicích z vnějšku.
 • Z řezů o délce nejvýše 1 až 2 cm odstraní lékař tělo Bishových hrudek.Býk lze zcela nebo přesunout, vše záleží na simulaci a zvolené technologii operace.
 • Po dokončení extrakce nebo pohybu se řezy sešívají nití biologicky rozložitelnou s kosmetickým švem.
 • V konečné fázi se na klouby aplikují dezinfekční prostředkytěsnění a vnější strana tváří je natažena elastickou páskou.

Samotná operace není složitým chirurgickým zákrokem, doba pro bisektomii skalpelem není delší než 40 minut.

Častěji než ne, může to být jedno ze stadií komplexní plastické chirurgie.Vzhledem k tomu, že nejsou narušeny důležité orgány a funkce, lze pacienta po vysazení z anestézie pozorovat ambulantně.

Náklady se liší v závislosti na několika faktorech:

 • úroveň a umístění kliniky;
 • zkušenosti a kvalifikace lékaře;
 • vybraný typ anestézie;
 • množství odstraněného tuku;
 • provádění technologií a doplňkové služby.

Průměrné náklady na odstranění kusů Bischa se skalpelem na kapitálových klinikách se pohybují od 35 000 do 45 000 rublů, v regionech - od 25 000 rublů.

Laserové odstranění

Bichovy hrudky (odstranění, cena a všechny vlastnosti operace jsou popsány níže) lze eliminovat laserem.Tato moderní metoda umožňuje provádět manipulace rychleji než klasická metoda se skalpelem.Jednou z výhod laserové techniky je nižší riziko krvácení, protože během procesu odstraňování dochází ke koagulaci (kauterizaci) krevních cév.

Tento postup provádějí obvykle v místní anestézii - podáváním anestetik na lícní sliznici, což je také plus laserové bisektomie.Laserový paprsek poškozuje tkáně méně, nemůže být zdrojem infekce, proto je riziko infekce mnohem nižší a rehabilitace je menšídlouhé a bolestivé.

Odstranění Bish hrudek laserem se provádí podle následujícího algoritmu:

 1. Na vnitřní straně (sliznici) směrovaného laserového paprsku se provádějí malé řezy.
 2. Když dojde k odlupování svalů, přístup k tukovým tobolkám je otevřený, lékař odstraní nebo přesune těla a oddělí je laserem od ostatních tkání.
 3. Po odstranění nebo redistribuci tuku se použijí absorpční stehy.

Samotná operace laserového odstranění netrvá déle než 30 minut. Elastické obvazy se nanášejí na tváře a dezinfekční vložku na vnitřní stranu.Náklady na laserové odstranění hrudek Bishy na kapitálových klinikách estetické chirurgie se pohybují od 55 000 rublů, v regionech - od 40 000 rublů.

Období rehabilitace

Období rehabilitace po tomto chirurgickém zákroku trvá v průměru 2-3–2 týdnů od chirurgického zákroku.Ihned po ukončení anestézie, ale bez jakýchkoli komplikací a poruch, může být pacient sledován ambulantně, ale na základě doporučení lékaře.

Během období zotavení existuje řada omezení:

 • Nedoporučuje se navštívit saunu, lázně, žádné termální procedury.
 • Po celou dobu rehabilitace je nutné omezit pohybovou aktivitu.
 • Je třeba se vyhnout stresovým situacím, ovládat psychoemocionální stav, nedovolit aktivním výrazům obličeje - vyjádřeným smíchem, grimasami, křikem a dalšími emocemi.
 • Zbavit sepooperační otok, pro spaní je nutné použít vysokou polohu polštáře, doporučujeme spát výhradně na zádech.
 • Zuby je třeba čistit vysoce kvalitní, ale s menší intenzitou, aby nedošlo k poškození rány na sliznici.
 • Alkohol a kouření jsou během období zotavování přísně zakázány.
 • Aby se zabránilo rozvoji zánětlivých procesů na sliznici, jsou antibiotika předepisována jednotlivě.

V případě bolestivých pocitů v místě odebrání je možné užívat léky proti bolesti, ale podle předpisu lékaře.Během rehabilitačního období je velmi důležité dodržovat dietu.

Je nutné snížit zátěž žvýkacích svalů, proto jsou pro první 3 dny po operaci přijatelné pouze tekuté potraviny. Menu může být postupně doplněno šťouchanými a šťouchanými pokrmy.Pevné krmivo může být zavedeno do stravy nejdříve 14 dní po operaci.

Je důležité sledovat teplotní režim potravin, vyjma příliš chladného a horkého.

Každé jídlo by mělo být doplněno antiseptickými výplachy, aby se zabránilo infekci a podráždění pooperační oblasti.

Možné pooperační komplikace

Při správné technologii odstranění a při dodržování všech pravidel septického tanku, anestezie a dalších důležitých chirurgických procesů nehrozí žádné riziko komplikací.

Po odstranění hrudek Bishu pomocí skalpelu nebo laseru se však mohou vyvinoutnásledující komplikace:

 • zhoršil odtok tekutiny, otok, zarudnutí;
 • alergické reakce doprovázené vyrážkami, respiračním selháním, kardiovaskulárním systémem, snížením krevního tlaku;
 • porušení slinných žláz, obličejových svalů, integrity tkáně;
 • syndrom bolesti, který obvykle zmizí po dobu 2-3 rehabilitačních období;
 • hromadění krve pod kůží;
 • znecitlivění dolní části obličeje;
 • ​​
 • výskyt asymetrie při nerovnoměrném odstraňování nahromaděných tuků.

Jedním z negativních účinků po operaci je často nespokojenost pacienta s novým vzhledem.Na obličeji se může objevit viditelná asymetrie a také známky stárnutí způsobené odstraněním tukových tělísek.

Pokud pacient utajil přítomnost zánětu na sliznici těsně před operací, poškodil pooperační ránu nebo nezohlednil doporučení lékaře během rehabilitačního období, riziko komplikací se mnohokrát zvyšuje.

Pokud nejsou dodržovány fáze přípravy a klinický obraz před operací není dokončen, je riziko vážných komplikací během rehabilitačního období i rozvoje zánětlivého procesu vyšší.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Jak a proč jsou žebra odstraněna - účinnost, fotografie před a po operaci.

Možné důsledky po 10 letech a ve stáří

Kusy Bish (odstranění, cena závisí na zvolené technologii)udělejte tvář zaoblenější.Trend bishektomie získal popularitu díky popularizaci postupu hollywoodskými hvězdami.Kim Kardashian, Angelina Jolie, Natalie Portman, Megan Fox a další celebrity odstranily tučné lícní kosti a zaostřily jejich tvář.

Estetický účinek je dlouhodobý, a proto by si měl pacient před rozhodnutím o tomto postupu uvědomit důsledky, kterémohou nastat o deset let později ve stáří:

 • S věkem bude výsledek méně působivý, jsou možné negativní změny rysů obličeje.
 • Z dlouhodobého hlediska existuje vysoké riziko asymetrie obličeje.Proces vytváření nových buněk a tkáně jizvy trvá značné časové období.V průběhu let se mohou vyskytnout změny ve formě asymetrie linií lícních kostí.
 • S výrazným přírůstkem na váze se účinek ztratí, protože se objeví nová ukládání tuku.Tvář se znovu zakulacuje, krásný efekt jasně definovaného oválu a linií lícních kostí zmizí.
 • Při hubnutí je ovál obličeje vizuálně rozšířen, může se projevit únava, haggardový vzhled.

Snížení množství tuku v obličejové zóně může vyvolat aktivaci předčasného stárnutí.Z tohoto důvodu lékaři nedoporučují uchýlit se k odstranění hrudek Bisha do věku 25-30 let.Pravděpodobnost vzniku vrásek je vysoká.

Lze jej porovnat s účinkem balónu: zatímco je naplněn vzduchem, je kulatý, hladký, když je uvolněn, zmenšuje se, ztrácí objem.

Rozhodnutí o bisektomii by mělo být vyvážené, mělo by být přijato přísně na individuálním základě, a nikoli pod vlivem módních trendů.Odstranění by mělo být provedeno až po důkladném posouzení možných důsledků, přičemž výsledek operace se promítne na mnoho dalších let.

Změna tvaru obličeje před a po odstranění Bishových hrudek

Úplný obrázek estetických změn lze pozorovat 5-6 měsíců po operaci, kdy se rány hojí a vnitřní buňky a tkáněse zotaví.

Tvář se po odstranění tukových těl znatelně mění:

 • se objem tváří výrazně snižuje;
 • ovál tváře se zřetelněji roztahuje;
 • kontury se mění, zvláště se zvýrazňuje linie lícních kostí;
 • brada má méně závažný vzhled, stává se více definovatelným a výraznějším;
 • je na obličeji pozorován viditelný účinek omlazení;
 • hloubka nasolabiálního záhybu klesá, vrásky v sousední oblasti jsou eliminovány.

Je povoleno kombinovat postup s jinými postupy proti stárnutí.Odstranění hrudek Bisha je kombinováno s vyztužením zlatými nitěmi, plastovým zvedáním, ultrazvukovým zvedáním.

Po posouzení estetického problému lékař vypracovává komplexní program.Výsledek získaný po bisektomii je trvalý, což je třeba vzít v úvahu před rozhodnutím, zda podstoupit chirurgický zákrok.

Tukové tobolky (hrudky Bisha) jsou pro člověka funkčně nezbytné pouze v kojeneckém věku.Odstranění není hrozboutělo a cena procedury bisektomie se liší v závislosti na několika faktorech.

Před odstraněním je důležité vyhodnotit pooperační rizika a možné důsledky.Po pozitivním rozhodnutí je nutné upřednostnit kliniku s bezvadnou pověstí a vysoce kvalifikovaného specialistu.

Návrh článku:Mila Fridan

Video o odstranění Bishiných hrudek

Mýty o odstranění Bishiných hrudek: