Opalovací krémy na obličej: bělení, zvlhčení, proti stárnutí, s vysokým stupněm ochrany.Hodnocení toho nejlepšího, ceny a recenze

Zčervenání, podráždění a předčasné stárnutí pokožky - jsou důsledkem nedbalosti osoby vůči ní při dlouhodobém vystavení spálenému slunci.Krém na opalování je schopen vyřešit většinu problémů s pokožkou obličeje, které vyplývají z vystavení ultrafialovým paprskům.Nástroj však musí být správně vybrán.

Jaké opalovací krémy jsou potřeba

Při výběru opalovacího bloku odborníci doporučují věnovat pozornost fototypu kůže.

Existuje několik typů fototypů, které jsou distribuovány v závislosti na barvě očí, vlasů, teploty, vzhledu, tónu pleti.

V následující tabulce je uvedeno všech 6 fototypů:

Barva očí Barva vlasů Tón pleti
První fototyp Modrá Světlá blond, červená Světlá
Druhý fototyp Šedá nebo hnědá) Světle hnědá Světlá
Třetí fototyp Zelená nebo hnědá Kaštan /Tmavě hnědá) Světlo
Čtvrtý fototyp Hnědá nebo ČernáČerná Tmavá
Pátý fototyp Hnědá nebo Černá Černá Velmi Tmavá
Šestý fototyp Hnědý nebo černý Černý Velmi tmavý

Ti, kteří se připisují 1. fototypu, by měli být obzvláště opatrní při vystavení kůže slunci, protože epiderma takových lidí je náchylná k zarudnutí, případně rychlému spálení.Je nutné zvolit nejvyšší úroveň ochrany: 50 SPF a vyšší.

Pro zástupce druhého fototypu je lepší zahájit první slunečné dny krémy se znakem SPF 50, ale další ochrana může být oslabena na 30 SPF. Zástupci druhého fototypu mohou strávit poslední dny a procházky městem pod sluncem s ochranou SPF 20. [[PDN 72]

Zástupci třetího fototypu mají kůži, která je věrnější slunečnímu záření, takže si mohou dovolit začít opalovat s ochranou střední intenzity (SPF 30), pak můžete snížit ochranu na SPF 15.

Čtvrtý a pátý fototypy prakticky nepotřebují ochranu pokožky, mohou však pro prevenci používat opalovací krémy s ochranným faktorem SPF 5 nebo 10.

Ti, kteří patří do šestého fototypu, mají kůži přizpůsobenou vysokým teplotám a spálenému slunci, nepotřebují další ochranu před sluncem.

Pravidla pro ochranu obličeje před sluncem

Názor, že ultrafialové paprsky jsou škodlivé pouze, je chybný, v mírných koncentracích ultrafialové světlo pomáhápokožka produkuje vitamín D. S přebytkem ultrafialových paprsků začínají fotografické procesy: objevují se vrásky, pigmentace a zvyšuje se riziko rakoviny.

Obecná pravidla pro ochranu osoby před nadměrným vystavením ultrafialovým paprskům jsou následující:

 • Je třeba nosit oblečení vyrobené ze silné tkaniny, navíc nezapomeňte na pokrývky hlavy na vrcholu činnostisluneční paprsky.
 • Během vrcholné činnosti slunečních paprsků nemůžete být venku dlouho, tento interval spadá do časového období od 10:00 do 16:00.
 • Používejte správný opalovací krém s dostatečnou úrovní SPF a pravidelně upravujte jeho vrstvu na obličeji.
 • Pro určité oblasti obličeje, které mají tenkou pokožku: kůži kolem očí, rty, je nutné použít speciální ochranné pomůcky.

Co by mělo být součástí přípravku na ochranu proti slunečnímu záření

V regálech kosmetických obchodů je prezentována široká škála opalovacích krémů na obličej.A složení celé hmoty opalovacích krémů je založeno na fyzických nebo chemických filtrech. Složení se liší, ale funkce jsou podobné - slouží jako štít a odrážeč slunečního světla.

Prostředky, jejichž účinek je založen na fyzickém filtru, zahrnují přírodní složky.Výrobky, jejichž působení je založeno na chemickém filtru, obsahují chemické složky.Chemické i fyzikální filtry slouží jednomu účelu - chránit před ultrafialovými paprsky,odráží je od kůže.

Krém s fyzickým filtrem zahrnuje:

 • oxid titaničitý- minerál, který má vysokou schopnost odrážet sluneční světlo.
 • oxid zinečnatýje anorganická sloučenina přidaná do produktu, která po pokrytí tenké vrstvy pokožky působí jako odrazka ultrafialových paprsků a je nezbytnou součástí stabilního fungování epidermálních buněk.

Krém s chemickým filtrem zahrnuje:

 • oktinoxát;
 • avobenzon;
 • Oxybenzon.

Mínus prostředky, které tvoří fyzický filtr, spočívá v tom, že se složky usazují na vrstvách epidermis a jsou schopné „vážit“ pokožku.Tyto krémy nejsou vhodné pro lidi s citlivou pokožkou.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Amarantový olej - vlastnosti a aplikace v kosmetologii, recenze, cena produktu.

Co jsou SPF, UVB a UVA

Existuje několik typů ultrafialových paprsků: UVC, UVB, UVA.Ultrafialové paprsky jako UVC nedosahují osoby, protože jsou zcela absorbovány průchodem ozonovou vrstvou.Výrobci kosmetiky vyrábějí sluneční bloky, které chrání před UVA nebo UVB.Najít řešení, které chrání před oběma typy ultrafialových paprsků najednou, je problematické.

Označení SPF na opalovacích krémech označuje stupeň ochrany, který výrobce v daném kosmetickém přípravku nabízí.

Ukazatel SPF ukazuje dva typy informací:

 • kolik času lze strávit na slunci pomocí opalovacího krému s jedním nebo druhým SPF;
 • jaké procento ultrafialových paprsků může blokovat tento krém.

Mělo by být zřejmé, že číslo přímo neuvádí přesný počet minut nebo hodin, tento ukazatel se mění v určitých mezích v závislosti na individuálních vlastnostech každé jednotlivé osoby.

Jinými slovy, pokud na slunci člověk začne hořet za 5 minut, musí se ukazatel na lahvičce vynásobit přesně 5. To znamená, že když kupujete výrobek s ochranou SPF 20, můžete počítat s ochranou vpo dobu 100 minut.

Kromě toho maximální doba ochrany jakéhokoli produktu v žádném případě nepřesahuje 3 hodiny, i když jednotlivý výpočet poskytl více času.Účinek také zcela zmizí při kontaktu s vodou a musí se obnovit vrstva slunečního bloku.

SPF ukazuje, jaké procento ultrafialových paprsků může slunce absorbovat.Neexistuje žádná přímá úměrnost mezi číslem uvedeným na láhvi a procentem.Pokud SPF s hodnotou 2 může neutralizovat polovinu ultrafialových paprsků, poskytne SPF 15 ochranu před 94%.

Jak je však obecně známo, SPF 50 není zbytečnou úrovní ochrany: čím víceSPF je uvedeno níže, tím více prostředků musí být použito na vysoce kvalitní ochranu.

To znamená, že úroveň 50 bude chránit pokožkuvyhoření i při tenké vrstvě.Fondy s různými úrovněmi SPF aplikované postupně nebudou poskytovat vyšší míru ochrany podle pravidla přidávání.Jedině velká obrana jednoho z nich bude jednat.

Tipy pro výběr krému

Stojí za to si vybrat opalovací krém na obličej, v první řadě zjistit, jaký typ osoby to je.

Tabulka, která vám pomůže vybrat ten správný krém na obličej a tělo podle SPF

Lidé, kteří jsou zástupci prvního fototypu, jsou téměř vždy nuceni používat prostředky, které mají vysoké sazby.SPF, je to způsobeno tím, že kůže takových lidí není absolutně uzpůsobena pro dlouhodobé vystavení slunci.

Specialisté rovněž doporučují majitelům druhého a třetího fototypu, aby začali používat opalovací krémy s SPF 50, ale po několika dnech mohou postupně snižovat úroveň ochrany na 30 nebo 15 SPF.

Pro majitele suchého typu pletiVyberte si kosmetický přípravek, který chrání před ultrafialovým zářením, ve formě mléka nebo mléka.Majitelé mastné pokožky jsou vhodné prostředky ve formě lehké pěny, pleťové vody nebo spreje.

Kromě toho jsou k dispozici opalovací krémy s abrazivním účinkem.Mnoho výrobců kosmetiky přidává k kosmetickým přípravkům na obličej ochranu SPF.Toto je cesta ven, pokud nechcete položit jeden nástroj na druhý.

Výhody a škody způsobené opalovacími krémy

Moderní výrobciopalovací krémy často přecházejí z používání oxybenzonu ve formulacích na použití avobenzenu.Dosud však nebylo vědecky prokázáno, že avobenzon je bezpečná chemická složka pro použití na kůži.

Američtí vědci studovali chemické složky přidávané do přípravků na ochranu před sluncem.Ukázalo se, že téměř v každém těle obyvatele USA, který dlouhodobě používá opalovací krémy, se hromadily chemické složky, jako je oxybenzon.

Chemická složka může významně snížit hladinu spermií v mužské populaci a způsobit vývoj endometriózy v polovině ženy.

Studie navíc prokázaly, že mnoho přísad přidaných ke slunečnímu záření ovlivňuje stabilitu endokrinního systému a způsobuje hormonální narušení.

Je třeba pečlivě prostudovat štítky se složením opalovacích krémů na přítomnost takových složek, jako jsou:

 • oktyrylen;
 • oktátalát;
 • para-aminobenzoová kyselina;
 • xynoxát;
 • parabeny.

Nicméněvětšina krémů na opalování ve svém složení obsahuje nejen složky, které chrání před působením ultrafialových paprsků , ale také antioxidanty, oleje a vitamíny, které vám umožňují vyživovat pokožku, obnovit její pružnost a zabránit jí.dehydratace kůže.

Pro tělo

 • Avene . Opalovací krém.Úroveň ochrany: SPF50.Unikátní složkou opalovacího krému je patentovaná termální voda Aven, navíc chemikáliím zcela chybí chemické složky.Výrobce prohlašuje, že produkt je vhodný pro majitele citlivé pokožky a nezpůsobuje ani podráždění alergiků a osob trpících atopickou dermatitidou.Výrobek má vysokou úroveň ochrany s lehkou konzistencí.Je vhodný pro použití na dětskou pokožku.K dispozici v lahvi, jejíž objem je 50 ml.Cena produktu se pohybuje v rozmezí 1 500 rublů.Tento krém má velké množství pozitivních a neutrálních recenzí.
 • Uriahe . Emulze proti slunečnímu záření s SPF 30.Kompozice zahrnuje patentovanou izotonickou termální vodu Uryazh v koncentraci 10%.Kromě toho přípravek obsahuje vitamín E, glycerin, filtr Tinosorb M, fytosteroly.Emulze je navíc absorpčním činidlem.Je k dispozici v objemu 50 ml.Náklady na fondy se liší v rámci 900 rublů.Má pozitivní hodnocení od uživatelů s kombinací mastné pleti.
 • ZO Skin Health.Sprej na obličej a tělo.SPF 50.Výrobek má vodotěsný vzorec, který chrání před celým spektrem ultrafialových paprsků.Kromě toho zahrnuje ochranu před působením vysoce energetického světla.Lehký vzorec nezpůsobuje při používání nepohodlí.Sprej je k dispozici v 118 ml lahvi.Odhadované náklady - 3 000 rublů.Jsou k dispozicipozitivní recenze mezi zákazníky, kteří dávají přednost prostředkům luxusního segmentu.
 • Garnier . Opalovací krém s SPF 50.Je ve formě suchého spreje, který je vhodný pro citlivou pokožku.Produkt chrání před všemi typy ultrafialových paprsků.K dispozici v 200 ml lahvi.Pozitivní recenze ukazují účinnost nástroje.Odhadované náklady - 800 rublů.

Pro tvář

 • Floresan krém na obličej s SPF 80kombinuje několik faktorů ochrany před sluncem: PPD, SPF.Má ochranu před UVB a UVA.Navíc zahrnuje organické filtry, bambucké máslo a D-panthenol.

Výrobce uvedl, že se produkt vyrovnává s ochranou tetování na obličeji a narušuje procesy fotografování.Je k dispozici v objemu 75 ml a získal pozitivní hodnocení od zákazníků, kteří si vybírají produkty střední řady.Cena produktu se pohybuje mezi 250-300 rublů.

 • Faberlic.Opalovací krém na obličej s SPF 15.​​Účinně chrání před UVA paprsky.
 • Prostředek obsahuje takové složky jako:

  • pšeničné proteiny, které poskytují další vlhkost a ochranu;
  • bambucké máslo, které zlepšuje pružnost pokožky, které má také hojivý účinek;
  • Vitamin E pro zjemnění pokožky;
  • kyslíkový komplex, který zvyšuje hladinu O2 v kůži a stupeň ochrany před sluncem.

  Krém na opalování je k dispozici v objemu 50mlPozitivní recenze tohoto nástroje pro obličej ukazují jeho vysokou účinnost.Cena se pohybuje v rámci 220 rublů.

  • Clinique .Opalovací krém na obličej s SPF 30. Výrobce prohlašuje, že produkt obdržel nový nízkotučný přípravek, který poskytuje rychlou aplikaci a nepřítomnost účinku „těžkosti“ na obličej.Koncept SolarSmart + oznámený výrobcem chrání před UVA i UVB.

  Složení produktu zahrnuje také různé antioxidanty, které umožňují zvlhčení a obnovení pleti.Nástroj byl testován oftalmology, je k dispozici ve zkumavce o objemu 50 ml.Cena nástroje je 2300 rublů.Má pozitivní zpětnou vazbu od zákazníků, kteří si vybrali luxusní produktový segment.

  • Vishy.Stick pro citlivé oblasti s SPF 50.Poskytuje vysokou úroveň ochrany pokožky obličeje, zejména pokožky kolem očí, rtů.Výrobce rovněž doporučuje používat produkt jako rtěnku.Chrání před plným spektrem ultrafialových paprsků.Složení zahrnuje bambucké máslo, ricinové a kakaové máslo, vitamin E. Zákazníci hodnotili produkt 4,8 z 5,0.Nástroj je k dispozici v tyčinkách o objemu 9 ml.Náklady na fondy jsou 773 rublů.
  • White Pearl. Krém s bělícím účinkem proti opalování s SPF 70. Produkt poskytuje chladicí účinek, je k dispozici v objemu 150 ml.Náklady na fondy se liší v rámci 120 rublů.Hodnocení zákazníků o něm jsou neutrální.
  • Bioderma.Je určen pro Photoderm Max Sunscreen s SPF 50 použití majiteli suché a normální pokožky.Kromě toho je produkt vhodný pro stárnutí pleti.Doporučuje se zejména pro osoby s fotosenzitivitou typu 1 a 2.Krém chrání před všemi typy ultrafialových paprsků, je vhodný pro použití na alergické pokožce, neobsahuje ve svém složení různé vůně, nezanechává mastný film a bílé skvrny, je k dispozici ve 40ml zkumavce.Odhadovaná cena produktu je 1200 rublů.

  Opalovací krémy jsou základní kosmetické výrobky pro použití v období vysoké sluneční aktivity.Při výběru krému na spálení od slunce je důležité vzít v úvahu typ pokožky obličeje a těla (suchý nebo mastný), jeho stav, fototyp, koncentraci slunečního světla a délku expozice.Správně vybraný produkt vám umožní získat opálení bez následků pro tělo.

  Návrh článku:Vladimír Veliký

  Video na téma: Opalovací krémy

  Jak si vybrat správný krém:

  Mýty o opalovacích krémech: