Olivový olej proti vráskám na obličej.Pro koho to vyhovuje, výhody a škody, zejména použití.Recepty na masky, obklady, krémy, pleťové vody, peelingy

Touha zbavit se vrásek vede ženy k připravenosti vyzkoušet nejneuvěřitelnější a nejexotičtější způsoby vyhlazení pleti.Mezitím existuje přírodní a naprosto bezpečný lék - olivový olej na obličej.

Složení olivového oleje

Olivový olej pro vrásky na obličeji používané pro kosmetické účely se v zásadě neliší od produktu používaného v potravinách.Je to nazelenalá olejovitá kapalina s bohatým obsahem vitamínů a minerálů, která se získává lisováním plodů olivovníka.

Olej z olivovníků obsahuje:

 • triglyceridy;
 • polyfenol;
 • vitaminy;
 • skvalen;
 • minerály;
 • karotenoidy;
 • chlorofyl;
 • feofytin.

Každá z těchto složek má pozitivní účinek na kůži. Vitamin E vylučuje suchost, napomáhá regeneraci buněk, stimuluje produkci kolagenu, čímž zpomaluje ochabování vláken.Vitamin E je vynikající antioxidant, posiluje buněčné membrány a urychluje vylučování toxinů.To vše pomáhá pokožce zůstat tonizovanou a pružnou.

Mastné kyseliny regulují metabolismus lipidů v tkáních, což pomáhá udržovat vlhkost v hlubších vrstvách pokožky, a právě tato vlastnost pomáhá pokožce neztenčit a zůstat v dobrém stavu po dlouhou dobu.

Triglyceridy posilují kapiláry, které zabraňují tvorbě vaskulatury pod kůží.Příznivé účinky kyselin na kolagenová vlákna zabraňují vadání a stárnutí tkání.Karotenoidy v oleji jsou zodpovědné za zdravou pleť a chlorofyl zlepšuje dodávání kyslíku do buněk a pomáhá pokožce vypadat svěže.

Výhody olivového oleje na obličeji

Olej má mnohostranný účinek na pokožku obličeje.

Pokud zobecníme prospěšné vlastnosti ropy, hlavní směry jejího působení budou následující:

 • snižuje strie;
 • vylučuje suchost;
 • omlazuje, vyhlazuje reliéf;
 • léčí mikrotrhliny;
 • zabraňuje vráskám a vyhlazuje stávající.

Člověk se o ně pravidelně staralpoužití tohoto produktu vypadá zdravě, pokožka doslova září a dotykem je měkká a hedvábná.

Komu?

Při zodpovězení otázky vhodnosti používání olivového oleje pro kosmetické účely je snazší říci, kdo mu nevyhovuje, než vyjmenovat všechny případy, kdy je tento olej určen k použití.Můžete začít podávat žádosti již od mladého věku.

Olej pomáhá vyrovnat se s rysy problémové pokožky, odstraňuje nadměrnou suchost, je vhodný pro stárnutí a stárnutí pokožky,odstraňuje tmavé kruhy pod očima a vyrovnává se s cévní sítí.

Vzhledem k přítomnosti skvalenu je použití přípravku pro kosmetické účely určeno těm, kteří trpí ekzémem, psoriázou a neurodermatitidou.Nejvýraznější účinek se vyskytuje u problémů se suchostí a loupáním.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Hlavní třída Elena Karkukuli

Jak používat olivový olej

Olivový olej pro vrásky na obličeji se často používá jakoloupací, zvlhčující a čistící prostředek.

Loupání za použití produktu je následující.Tvář je udržována na páře po dobu 5-10 minut, to je nutné pro rozšíření pórů.

Olej se smíchá s nasekanou rýží nebo otrubami 1: 1. Směs se nanáší na obličej a krk potaženou bavlněným ručníkem.

Aplikace se udržuje po dobu 15 minut a omyje se teplou vařenou vodoupomocí houby.Tento postup zajišťuje hluboké čištění pórů a zvlhčujících tkání.Ti, kteří mají mastnou pleť, je po aplikaci peelingu vhodné přidat do vody vodu na mytí.

Masky na vrásky na obličeji

První vrásky se objevují ve věku 26–30 let a další kožní problémy se často objevují ještě dříve.

Existuje několik typů masek, které se používají v souladu s vlastnostmi pokožky:

 1. Odstranění mastného lesku. V malé nádobě smíchané 1 lžíce.lolej a 1 lžička.citronová šťáva.Homogenní směs se aplikuje na problémové oblasti po dobu 10-15 minut.Postup využívající tyto komponenty pokožku vysušuje.
 2. Odstranění sucha. Smíchejte 2 lžíce.lolej, 1 polévková lžíce.lkyslá smetana (smetana), žloutek (křepelka).Naneste na kůži, nechte působit 15 minut, opatrně opláchněte vodou.
 3. Vyhlazení vrásek. Protein z jednoho slepičího nebo křepelčího vejce je zbit a smíchán s 2 lžícemi.loleje.Používejte obvyklým způsobem.Směs pokožku dobře napne, ale mírně ji vyschne.
 4. Bělení a výživa. Rozdrťte 5 bobů, přidejte 2 lžíce.loleje se mísí a nanášejí na obličej.Po 15-20 minutách se hmota promyje.
 5. Odstranění podráždění. Ovocný olej z olivovníků (2 lžíce L.) se smíchá s odvarem heřmánku, tymiánu a máty (1 lžíce L.) do stavu emulze.Připravená emulze se nanáší na kůži potaženou papírovou utěrkou, která se udržuje po dobu 15 až 20 minut, odstraní se tradičním způsobem.

masky Wrinklekolem očí

Kůže kolem očí je mnohem tenčí než na zbytku obličeje, takže použití přísad, jako je vaječný bílek nebo bílý jíl, je v této oblasti nežádoucí.Složky, které silně napnou pokožku, mohou poškodit její povrchovou vrstvu a vést k mikrotrhlinám a podráždění.

Doporučují se tyto kombinace:

 • mleté ​​čerstvé bylinky (máta, heřmánek, kopr) + olej;
 • olej + žloutek;
 • olej doplněný vitaminem E;
 • šťáva z aloe + olivový olej;
 • olivový olej + med.

Při přidávání tekutých složek (med, šťáva z aloe, žloutek) se poměry berou přibližně v poměru 1: 1.Maska se nanáší jemnými pohyby bez roztažení kůže.Odstraňte ji 10-15 minut po aplikaci.Jako poslední postup se používá zvlhčovač.

Masky na pokožku očních víček

Olivový olej na obličej z vrásek byl úspěšně aplikován nejen v oblasti kolem očí, ale také na oční víčka samotná.Použití součástí masky na tuto část těla může být obtížné.Kapalné složky snadno vytékají z kulového povrchu a vystavují se riziku vniknutí do očí, takže komponenty, které mohou dráždit sliznice očí, se do očních masek nepřidávají.

Přidání zahušťovacích složek (ovesná nebo rýžová mouka, sekané otruby) k jeho složení pomůže zabránit odkapávání masky. Stejná maska ​​se doporučuje pro oční víčka, která se doporučují pro aplikaci kolem očí.Umožněte úplné sušení hmoty na něžnou nabídkuoblasti obličeje by neměly být (kvůli riziku zúžení kůže).

Stlačovací přípravky pro vrásky

Olivový olej v obkladech zahrnuje aplikaci masky ve formě mokré aplikace s přídavkem tekutých přísad, často v zahřáté formě.Hodnota komprese spočívá v tom, že rychleji a lépe proniká do pokožky, dobře zvlhčuje, vyhlazuje vrásky.Vysušení a utažení tkání po použití je vyloučeno.

Komprese se provádí následovně:

 1. připraví komponenty masky;
 2. míchejte je do hladka;
 3. je mírně zahřátý;
 4. máčené ve směsi bavlněné tkaniny nařezané na velikost obličeje;
 5. aplikuje obklad na obličej;
 6. na horním krytu froté ručníkem;
 7. vydrží 25-30 minut;
 8. se omývají lehkými masážními pohyby.

Stlačení lze provést na základě těchto kombinací:

 • olivový olej + lopuch;
 • olivový olej + odvar z léčivých bylin;
 • olivový olej + pekařské droždí;
 • olivový olej + med a citronová šťáva;
 • olivový olej + křepelčí vejce.

Prostředky pro kůži kolem rtů

Olivový olej pro vrásky je ideální pro pokožku kolem rtů.První vrásky se objevují brzy v této oblasti, proto je třeba o ně pečovat pomocí vyživujících masek.Kůže kolem úst není tak tenká jako kolem očí, proto je seznam produktů vhodných pro takové aplikace poměrně široký.

Často se zde používá.vyživující a vyhlazující masky založené na kombinaci olivového extraktu s ovocem a ovocem.Při aplikaci v těsné blízkosti čichu má tato aplikace další účinek aromaterapie.

Jako přísady do masek určených pro tuto zónu je vhodné:

 • jahody;
 • broskev;
 • meruňka;
 • banán;
 • avokádo.

Poslední ovoce je zvláště dobré pro problémy se suchostí a odlupováním rtů a složka jahod má mírné bělení.Do kterékoli z uvedených směsí můžete přidat lžičku bílého jílu.Tím se zlepší čisticí vlastnost postupu.

Kroviny

Kroviny na bázi extraktu z olivového oleje s přídavkem exfoliačních složek mají dobré regenerační vlastnosti.Abrazivní složky čistí tvář odumřelých kožních částic a kontaminace pórů a olej pomáhá obnovovat buňky a obnovovat její pružnost.

Jako drhnutí lze použít následující směsi:

 • cukrový písek (4 lžíce) + olivový olej (2 lžíce);
 • kávová moučka (3 polévkové lžíce) + olej (2 polévkové lžíce);
 • mořská sůl (3 polévkové lžíce) + olej (2 polévkové lžíce).

Je důležité dodržovat základní pravidla pro používání peelingů.Neaplikujte je na podrážděnou nebo poškozenou pokožku.

Tenká a citlivá pokožka by neměla být ošetřována ani abrazivy.Kartáče nejsou aplikovány na dušenou pokožku.Stačí jen mírně navlhčit.Správně používaný produkt umožňuje hluboké čištění tkání doma.

Lotion

Ne každý ví, ale na základě oleje můžete vyrobit nejen obvyklé masky a peelingy, ale také pleťové vody.Dokonale čistí a osvěžují pokožku a jejich vlastnosti nejsou prakticky nižší než ty, které uchovávají.

​​
 1. Okurkový olivový krém. Připravuje se z okurkové šťávy (4 lžíce L.), olivového oleje (3 lžíce L.), jedlé sody (1/2 lžičky).Složky protřepejte do stavu emulze.Připravený produkt můžete uchovávat v lednici až 10 dní.Naneste krém ráno a večer.
 2. Rose Olive Lotion. Používá růžovou vodu (3 polévkové lžíce) a olivový olej (3 polévkové lžíce).Směs se protřepává, dokud není hladká, uložená v lednici po dobu 10 až 14 dní, podle potřeby se používá.
 3. Lotion s aloe šťávou. Olivový olej (4 lžíce), mandlový olej (1 lžička), glycerin (1 lžička), šťáva z aloe (3 lžíce) se používají k výrobě kosmetiky.

Můžete přidat trochu (3-5 kapek) svého oblíbeného éterického oleje do jakéhokoli aromatického mléka.

Domácí krém na obličej na bázi olivového oleje

Doma je docela možné vyrobit domácí krém na obličej na bázi olivového oleje.Výroba krému na vlastní pěst má řadu výhod: můžete sami kontrolovat kvalitu všech jeho složek a vyhýbat se používání škodlivých chemikálií, které jsou přeplněny průmyslovými krémy.Kromě toho můžetevyberte si aroma sami.

Postup přípravy kosmetického přípravku:

 1. Emulzní vosk (dostupný na internetu) se smíchá ve skleněné nádobě s olivovým olejem.Poměr je 1: 1.
 2. V mikrovlnné troubě se složky zahřívají po dobu 1 minuty na teplotu 60 stupňů.
 3. Voda (200 ml) se zahřeje na 50 stupňů.Přidá se 20-25 kapek éterického oleje, vybraných podle vaší chuti.
 4. Všechny komponenty jsou spojeny dohromady.Pokud směs zbělá, pak bylo vše provedeno správně.
 5. Krém skladujte na chladném a tmavém místě.V případě potřeby použijte jako běžný krém.

Masáž olivovým olejem na obličej

Vyhlazení malých vrásek, zpřísnění oválu obličeje a obnovení zdravé pokožky pomůže masáž olivovým olejem.Pro zvýšení účinku se jako nástroj často používají běžné polévkové lžíce.Jsou zahřívány nebo chlazeny, aby se dosáhlo kontrastu.Střídání tepla a chladu napomáhá tónování tkáně.

V této linii se doporučuje masírovat obličej vrásky olivovým olejem

Připravené nástroje se namočí do oleje a pokožka se vyhladí masážními pohyby. Pohybujte se podle masážních linií. Můžete provádět poklepání.Masáž trvá 10-15 minut.

Na konci postupu se obličej očistí od oleje pomocí teplé vody a vatové vložky.Namísto lžiček pro tento postup můžete použít špičky prstů a ponořit jedo teplého nebo studeného oleje.

Odstraňování make-upu s olivovým olejem

Olej má vynikající schopnost rozpouštět a odstraňovat nečistoty z pokožky, proto se často používá k odstraňování make-upu.Makeup se provádí večer před spaním.Houba je namočena do olivového oleje a jemně odstraňuje zbytky make-upu z obličeje.

K odstranění přebytečného tuku a zabránění vytváření mastného filmu na obličeji, který narušuje dýchání buněk, je vhodné otřít pokožku po líčení vatovým tampónem navlhčeným v teplé vodě.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle systému japonského lékaře Asahi Zogana.

Použití namísto krému

Olej z olivovníku má téměř všechny stejné vlastnosti jako moderní krémy určené k péči o pokožku obličeje a rukou.Lze očekávat, že pokožku zvlhčí, zjemní, lehce napne a vyhladí.

Olej přinese majitelům suché a normální pokožky nejvýraznější účinek.S tendencí k tuku by měl být olej používán v kombinaci s okyselujícími složkami (kefír, citronová šťáva).V přítomnosti černých teček může ropa situaci ještě zhoršit.

Doporučení pro použití olivového oleje od kosmetologů

Obecná doporučení kosmetologů pro použití olivového oleje pro kosmetické účely jsou následující:

 • nepoužívejte přírodní olej, pokud je přítomenčerné tečky a mastná kůže;
 • nepoužívají olej příliš často;
 • je lepší používat produkt pro večerní péči;
 • 5-10 minut po aplikaci se přebytečný olej odstraní vatovým tampónem;
 • je vhodné použít emulze na bázi olivového oleje a vodných složek.

Následující tipy vám pomohou udržovat zdravě vypadající pleť, její mladistvost a svěžest.

Možné poškození

Olej z olivovníku je považován za cenný a užitečný produkt, jeho nadšené recenze lze nalézt na mnoha kosmetických místech.Tento produkt však není tak neškodný, jak by se mohlo zdát.

Olej tvoří tenký film na povrchu kůže, který brání dýchání buněk, v důsledku čehož se kožní buňky (zejména buňky náchylné k olejnatosti) zanesou mastnotou a nečistotami.Proto příliš časté a nadměrné používání produktu může vést k účinku, který je přesně opakem toho, co je žádoucí.

Kontraindikace

Použití přírodních prostředků proti vráskám je u žen oblíbené.Mnozí mají tendenci používat olivový olej a produkty na něm založené pro péči o obličej.Měli byste však vědět, že kosmetika, ve které je tento produkt obsažen ve velkém množství, může mít nežádoucí účinek.

Doporučuje se zdržet se používání přípravku pro kosmetické účely s:

 • zvýšenou mastnou pokožkou;
 • hyperhidróza obličeje;
 • akné;
 • alergické reakce apodráždění.

Jsou-li zjištěny negativní kožní reakce na tento produkt, doporučuje se jeho používání ukončit.Vzhled černých skvrn, akné, bolestí a podrážděných oblastí na obličeji je výmluvou k zastavení používání oleje.

Recenze týkající se použití olivového oleje na obličej

Na internetu najdete mnoho pozitivních recenzí o použití tohoto produktu pro kosmetické účely.Olivový olej má dobrou pověst a jeho použití má bohatou historii.

Po nanesení oleje se pokožka stává pružnou, vrásky se stávají mnohem méně znatelnými, pleť je svěží, kontury se napnou a všechny tyto vlastnosti společně umožňují říci, že olivový olej opravdu pomáhá.

Návrh výrobku:Mila Fridan

Video o olivovém oleji na obličej

Výhody a aplikace olivového oleje protváře: