Odstraňte pigmentaci obličeje doma rychle.Krémy, lidová léčiva

Každý člověk sní o čisté a zdravé pokožce obličeje, proto nedokonalosti ve formě věkových skvrn u lidí způsobují vážné obavy.Při řešení problému mohou pomoci specialisté kosmetických salonů a dermatologických místností.Pigmentaci na obličeji však lze doma účinně a rychle odstranit.

Příčiny věkových skvrn na obličeji, mechanismusvýskyt

Před odstraněním nedostatku je nutné určit příčinu vzniku věkových skvrn.

Těhotenství V průběhu těhotenství se na pozadí hormonálního selhání vytvářejí pigmentované skvrny, které lékaři nazývají chloasma, když hormony estrogen a progesteron, které jsou odpovědné za přípravu ženy nabudoucí narození a kojení.Pod vlivem hormonů se zvyšuje sekrece melaninu, který je nerovnoměrně distribuován v kůži.To vede k výskytu chloasmy v různých částech těla.Mohou se vyskytnout v kterékoli fázi těhotenství nebo se nemusí objevit vůbec.Po porodu s nástupem první menstruace však obvykle zmizí.
Ultrafialové záření Škodlivé účinky ultrafialového záření na kůži jsou již dlouho známy.Zdravý člověk s kompetentním opalovacím režimem se nemusí čeho bát.U některých lidí však může být produkce melaninu v těle narušena, pak se místo těla objevují krásné, dokonce opálené, světlé nebo tmavé skvrny - vitiligo, chloasma, pihy.K tomu dochází z důvodu selhání buněk melanocytů z různých důvodů.
Dědičnost Genetika hraje hlavní roli ve vzhledu molů a mateřských znamének na lidském těle.Kvalitně se liší od zbývající pigmentace co do barvy, objemu a hustoty.Doma je zbavit se takových míst kategoricky nemožné.Jsou odebíráni ve zdravotnických zařízeních, zatímco lékaři odebírají vzorky materiáluidentifikace možných maligních nádorů.

Může být také zděděna náchylnost k pihy.

Nemoci a poruchy hormonální povahy Často se objevuje chloasma, což může způsobit onemocnění endokrinní povahy, které způsobují hormonální selhání.Patří sem gynekologická onemocnění, onkologie mozku, problémy se štítnou žlázou.
Poranění kůže Pigmentace nastává v důsledku chemického a tepelného popálení kůže, nesprávného ošetření akné, furunkuózy po loupání.Počet a barva skvrn závisí na individuálních vlastnostech kůže, stupni poškození integumentu.
Poruchy ledvin, střev a žlučových cest Vzhled pigmentů na kůži často často závisí na špatném fungování trávicího systému u člověka.S různými patologiemi ledvin se objevují žluté a hnědé skvrny.Nemoci žaludku a střev vyvolávají výskyt načervenalých skvrn.Hnědá pigmentace signalizuje problémy s játry a žlučníkem.
Duševní onemocnění, stres a neuróza Chronická zátěž a duševní onemocnění mohou také způsobit zvýšenou pigmentaci kůže.V tomto případě se hormonální selhání a metabolické poruchy v těle stávají aktivním mechanismem jeho výskytu.
Nedostatek vitamínů a živin Nedostatek vitamínu C, železa a dalších stopových prvků prospěšných pro tělo často ovlivňuje kůži.Korekce stravy, příjem vitamínových a minerálních komplexů, odmítnutí špatných návyků normalizuje tělo a skvrny zmizí.
Reakce na léčiva Nekontrolované nebo dlouhodobé používání léků může také vést ke zhoršení kůže.Pigmentace může způsobit dlouhodobé průběhy podávání

antibiotik a jiných toxických a silných léků.V tomto případě je nutné informovat ošetřujícího lékaře, který upraví léčbu.

U dospívajících a lidí starších 40 let se lentigo objevuje na obličeji, krku a pažích, což naznačuje nesprávnou produkci hormonů.To je pro tělo zcela přirozený proces.Ale když místa způsobí nepohodlí, můžete je odlehčit sami.

Také v dospělosti se může na kůži objevit chloasma v důsledku různých chronických onemocnění.O jejich výskytu musíte konzultovat lékaře.

Pigmentace u mužů

Nadměrná pigmentace podléhá nejen ženám, ale i mužům.

Jejich pigment lze aktivovat z několika důvodů:

 • změny související s věkem;
 • gastrointestinální choroby;
 • léky;
 • práce s agresivními chemikáliemi;
 • použití výrobků na holení nestandardních;
 • častá napětí.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle systému japonského lékaře Asahi Zogana.

Jakorychle odstranit pigmentaci doma?

Chcete-li rychle a efektivně odstranit pigmentaci na obličeji doma, můžete použít:

 • lékárnické léky;
 • výrobky kosmetického bělení (krémy, pleťové vody);
 • produkty a rostliny, které jsou součástí receptů tradiční medicíny.

Farmaceutické výrobky

Některé typy věkových skvrn, jako je lentigo, chloasma, pihy, se snadno odlehčí.I když nezmizí úplně, výsledek potěší - tón ​​pleti bude rovnoměrnější a světlejší.

Peroxid vodíku

Tento levný lékárenský lék je dalším způsobem, jak tento problém vyřešit.Používejte pouze 3% roztok peroxidu vodíku.Nejjednodušší způsob bělení pokožky je otření obličeje vatovým tamponem navlhčeným roztokem.Po zákroku musíte určitě použít krém, protože látka pokožku velmi zasychá.

Peroxid vodíku dobře reaguje s amoniakem a citronem.Pro přípravu bělicího mléka přidejte 0,5 lžičky do láhve s 3% peroxidem vodíku.amoniak nebo několik kapek citronu.

Dvakrát denně navlhčete bavlněnou podložku a mastné pigmentované plochy.Na tyto oblasti lze také aplikovat obklady trvající 15 minut.

Aspirin

Kyselina acetylsalicylová může mít také negativní účinek na pokožku, takže je lepší ji použít jako součást domácích prostředků k pigmentaci.

Například jako součást obličejové masky.K přípravě produktu je nutné rozdrtit 4 tablety aspirinu, zředit prášek 1 polévkovou lžičkou.lstudenou převařenou vodou, přidejte 5 g ricinového oleje a rozprostřete na obličej 10 minut.

Můžete také smíchat 3 tablety aspirinu se 2 lžičkami.lkefír.Pomáhá čistit peeling vyrobený z aspirinu, mořské soli a medu.Pro recept musíte smíchat 3 tablety léku, jednu polévkovou lžíci soli a půl lžičky medu.Stačí 5 minut.jemné tření a efekt se okamžitě objeví na tváři.

Alkohol boritý

Tento lék, stejně jako peroxid vodíku, má agresivní účinek, a proto by se měl používat pouze na mastnou pleť, pro osoby starší 12 let a pokud možno vsložení obličejových masek.

Alkohol boritý jako součást okurkové masky může doma odstranit pigmentaci na obličeji.K přípravě postačí jedna okurka a několik kapek alkoholu.Maska po dobu 15 minut.Po zákroku zvlhčete obličej krémem.

Masť zinku

Masť zinku nebo zinková pasta - dokonale zvládne kožní problémy.Složení obsahuje pouze 2 látky - vazelínu a oxid zinečnatý.Pomáhají v boji proti pigmentaci.

Při používání zinkové pasty je však důležité dodržovat několik pravidel:

 • nepoužívají masť déle než 2 měsíce;
 • se nepoužívají s jinými bělícími prostředky.

Pasta by se měla nanášet na problémové oblasti čisté a suché pokožky dvakrát denně silnou vrstvou 30minPo zákroku odstraňte přebytečnou mast bavlněnou podložkou.

Kosmetické jíly

Tento přírodní materiál je nejoblíbenějším prostředkem pro odstranění pigmentace, protože je pro člověka naprosto bezpečný.V kosmetologii se nejčastěji používá bílý jíl nebo kaolin.

K přípravě bělicí masky je třeba vzít bílou hlínu, zředit ji v teplé vodě a aplikovat na obličej po dobu 8-10 minut.Poté, co je maska ​​omytá vodou, je aplikován změkčující krém.K mytí můžete použít také teplé mléko nebo odvar bylin.

Nejlepší bělicí krémy

Farmaceutické krémy, pleťové vody, gely mohou odstranit pigmentaci na tváři doma.Mezi nejúčinnější komponenty patří komponenty, které zastavují produkci melaninu na buněčné úrovni, pomáhají regeneraci buněk a zlepšují tón pleti.Těmito složkami jsou: retinol, hydrochinon, kyselina glykolová, arbutin a další.

Některé účinné látky těchto přípravků jsou však vysoce toxické, a proto se před použitím musí produkt zkontrolovat v ohybu lokte.

K dosažení viditelného účinku je třeba některé léky užívat po dlouhou dobu - od 3 týdnů.

Akrominový krém

Jedná se o nejrozpočtový produkt z kategorie produktů bělení.Jeho cena nepřesahuje 100 rublů.

Za tyto peníze výrobce - bulharská farmaceutická společnost - nabízí 65 g látky pro komplexní bělení jakýchkoli věkových skvrn.

Působísložka - lékořice je schopná čistit pokožku od pigmentace, černých teček, akné.

Krém také zahrnuje kyselinu mléčnou, UV filtry, glycerin, lanolin.

Kombinovaný účinek těchto prvků zajišťuje rovnoměrnější a zdravější tón obličeje a jemné složení umožňuje použití s ​​dekorativní kosmetikou.

Melanativový krém

Kojevová a glykolová kyselina, vitamin E, rostlinný arbutin v kompozici působí jemně a bezpečně na kůži.

Krém účinně bojuje proti skvrnám různého původu.Země původu - Brazílie.Cena smetany Melanativ je v průměru 700 rublů za zkumavku o hmotnosti 15 g. Textura krému však umožňuje aplikaci na velké plochy pokožky po dobu 1,5–2 měsíců.

​​

Skinorenový krém

Hlavní složkou produktu je kyselina azelaová, která nejenže bojuje s pigmentací různých druhů, ale také snižuje mastnost pokožky a má antimikrobiální účinek.Účinek aplikace krému se projeví po týdnu používání. Náklady na léčivo vyrobené v Itálii se pohybují od 1300 do 1500 rublů.na 30 g.

Neotonový krém

Přípravek obsahuje kyseliny glykolové a salicylové, jakož i kořenový výtažek z lékořice, který účinně odstraňuje slabě vyjádřenou pigmentaci.Krém se používá jako denní lék, takže jej lze použít pro dekorativní kosmetiku.

Viditelný účinek jeho použití se objeví za 2-3 týdny.Droga byla vyrobena ve Francii, objem zkumavky se smetanouje 30 ml.Průměrná cena je 2000 rublů.

Vichy Idealia PRO pleťový krém

Výrobek je k dispozici ve formě sérového krému, proto jeho aktivní složky při aplikaci pronikají hlubšími vrstvami kůže a přispívají k jeho rychlému zotavení.struktura.

Kromě termální vody Vichy zahrnuje složení léčiva extrakt kořene lékořice, glycerin, kaprylová, kaprinová a linolová kyselina.Výrobce však doporučuje jeho aplikaci na citlivé oblasti těla.Doba trvání sérového krému - od 7 týdnů.

Nelze jej použít s kosmetikou.Droga patří do koncernu L'Oreal (Francie).Jeho hodnota na ruském trhu je asi 3 000 rublů.

Krém „Lesk na kůži“

Hlavní složkou této drogy jsou cordyceps, tibetská houba, která se vyskytuje pouze v Číně.Země výroby tohoto produktu je však USA.Molekulární složení houby obsahuje látku, která má bělící účinek.

Krém také obsahuje arbutin a asi dvacet druhů aminokyselin a vitamínů.

Díky tomu krém během několika týdnů eliminuje pihy, eliminuje pigmentaci pokožky související s věkem a omlazuje pokožku.Zkumavku o objemu 50 ml lze zakoupit v lékárně nebo objednat online za cenu 1 000–1500 rublů.

Zelený čajový krém

Bělicí účinek deklarovaný čínským výrobcem se dosahuje použitím takových složek, jako jsou arbutin, extrakt ze zeleného čaje a extrakt z řas.S pravidelnou aplikacívěková skvrna jsou odlehčena již 7. až 10. den.Jeden běh prima drogy - ne více než 2-3 týdny. Cena zkumavky obsahující 20 g látky je 500 rublů.

Koncentrát pro zesvětlení skvrny Faberlic

Účinné složky léčiva - tetrahydrocurcumin, nikotinomid, arginin, panthenol a vitamin E, odstraňují nekomplikovanou pigmentaci, zmírňují zánět a urychlují obnovu kůže.Použití krému jako denního a nočního léku vede ke zlepšení za dva týdny.Cena za 15 ml koncentrátu je 350–500 rublů.

Lidové zjasňující prostředky

K odstranění pigmentace na tváři doma můžete dostatečně rychle používat výrobky, které jsou v jakékoli kuchyni.Používají je každý měsíc po dobu 2-3 dnů.Můžete použít stejný recept, nebo můžete použít několik v pořadí.Některé sloučeniny mohou způsobit alergickou reakci, takže před použitím je musíte zkontrolovat pomocí ohybu lokte.

Petržel

Rozjasňující vlastnosti petrželky poskytují vysoký obsah vitamínu C. Nejlepší je bojovat proti pigmentaci rostlin pigmentací.

Abyste toho dosáhli, musíte:

 1. Rozdrvit petržel v mixéru, vytlačit výslednou hmotu přes tenkou vrstvu.
 2. Šťáva by měla být naředěna studenou převařenou vodou v poměru 1: 1, protože je velmi koncentrovaná a může poškodit kůži.
 3. Ráno a večer otřete obličej výslednou tonikem.

Petržel je dobře kombinována s jinými bělícími produkty.Například s kefírem nebo bramboremškrob.

K přípravě masky z petrželky a kefíru, které lze nahradit přírodním jogurtem nebo zakysanou smetanou, použijte 2 lžíce.lnasekané greeny a stejné množství kefíru jsou smíchány a rozmístěny na obličeji.Maska se udržuje na obličeji po dobu 15-20 minut.

V případě masky z petrželky a škrobu si vezměte 2 lžíce.lpřísady.Škrob by měl být zředěn teplou vodou do husté kaše, smíchán s drcenými listy rostliny a aplikován na obličej po dobu 15 minut.

Medová maska ​​

Med má bělicí a čisticí vlastnosti, ale jeho použití v čisté formě může poškodit pokožku.Je lepší použít ji jako součást masek.

K přípravě medové masky se silným zjasňujícím účinkem je třeba mít stejné proporce:

 • med;
 • petržel;
 • kaolin (bílá hlína).

Před použitím musí být med zahříván v parní lázni, aby se stal tekutým, a jíl by měl být smíchán s vodou v poměru 1: 1.Zkombinujte všechny komponenty a naneste na obličej 15-20 minut.

Maska s vejcem a medem

Pro péči o pokožku je dobré kombinovat med s vejcem.Protein je lepší pro mastnou pleť a vaječný žloutek pro suchou a stárnoucí pleť.

Maska medu, žloutku a veškerého rostlinného oleje (lněného semene, ricinového, lopuchu) pomůže odlehčit stárnutí a zpřísnit ovál tváře.Pro přípravu připravte rozdrcení 1 žloutek, 1 polévková lžíce.lolej a 1 polévková lžíce.lmed se zahřívá ve vodní lázni.Naneste směs na obličej po dobu 15 minut.Při pravidelném používání pokožku obličeje rychlezíská zdravý vzhled.

Pro majitele mastné pokožky je vhodnější maska ​​vyrobená z medu, bílkovin a mouky, protože med čistí póry a bílkovina a mouka odstraňují mastný lesk.

Způsob přípravy:

 • se k proteinu přidají 2 lžíce.lmouka a 1 polévková lžíce.lmed;
 • bije a šíří na obličeji, vyhýbá se oblasti kolem očí;
 • doba trvání nápravy je 15 minut.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvednutí obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída od Elena Karkukli
Citronová šťáva

Citron je vybaven celým komplexem vitamínů a minerálů užitečných pro pokožku.Kromě vitamínu C má bělicí účinek také řada přírodních kyselin.Použití citronové šťávy je nejjednodušší způsob, jak se vypořádat s věkovými skvrnami.Pro každodenní použití stačí navlhčit bavlněnou podložku citrónovou šťávou a otřít jí obličej.

Aloe

Aloe vera se široce používá v kosmetologii, protože rostlina má bělicí, regenerační, zvlhčující, hojivé a zpevňující vlastnosti.Pro terapeutické a kosmetické účely použijte celou suchozemskou část rostliny.Aloe se také přidává do domácí kosmetiky - masky, tonika, prostředky na mytí.

Pro praní můžete použít následující složení.V teplé vodě zřeďte 1 polévková lžíce.lcitronová šťáva, med a šťáva z aloe.Produkt osvěžuje pokožku, poskytuje jí potřebné stopové prvky.Při každodenním používání, pleť obličejezískává zdravou, rovnoměrnou barvu.

Lingonberry

Tato severní bobule nejen bělí pokožku, ale také léčí akné, odstraňuje toxiny a vyhlazuje vrásky.Pomáhá to bohatý komplex vitamínů, organických kyselin, železa a éterických olejů.A co se týče vitamínu C, brusinky mohou konkurovat citronu.

Účinně odstraňuje pigmentaci na povrchu odvarů pro mytí z brusinek.K odvarování vezměte 10 g listů nebo bobulí rostliny a 300 ml vody, vařte 8 minut, poté zfiltrujte a ochlaďte.Vývar může být přidán do vody pro mytí a může být nalit do forem a zmrazen pro každodenní tření obličeje.

Celandine

Není náhodou, že rostlina nese toto jméno, protože bojuje proti různým onemocněním kůže, včetně věkových skvrn.Použití šťávy v její čisté formě je však nepřijatelné, protože obsahuje agresivní složky, které mohou poškodit epidermu.

Pro ošetření pigmentace dermatologové doporučují používat rostlinu jako součást mastí a odvarů.

K přípravě masti se smísí bobová šťáva s vazelínou lékárny v poměru 1: 3 a produkt se namazá pokožkou.Masť skladujte ve skleněné nádobě v lednici.

 1. Odvar lastovičky se připravuje rychlostí 0,5 lžičky.čerstvá nebo suchá tráva po 4 lžíce.voda.
 2. Kapalina se vaří po dobu 10-15 minut, nechá se 8 hodin.
 3. Napněte vývar a chlazte ve skleněné míse.
 4. Lze použít jako pro krémypigmentované oblasti kůže a pro orální podání 1/3 Čl.za 20 minutpřed jídlem třikrát denně k udržení zdravé jater.

Kořen lékořice

Lékořice (lékořice) je dobře známá polní rostlina, která roste téměř v celém Rusku.V medicíně se nejčastěji používá jako antitusikum.Rostlina se také široce používá v kosmetologii.Extrakt z kořenů lékořice je součástí téměř všech bělících krémů.

Lotion pro věkové skvrny na bázi kořene lékořice lze připravit také doma:

 1. Pro přípravu 1 lžička.nasekaný kořen lékořice nasekejte do skleněné nádoby a nalijte 50 ml vodky.
 2. Kapalinu musíte napustit po dobu 2 týdnů, poté namísto napněte mléko a zřeďte jej studenou vařenou vodou na 250 ml.
 3. Lotion se ráno a večer potírá o problémové oblasti kůže, dokud není dosaženo požadovaného výsledku.
 4. Okurka

  Okurka je nejoblíbenější zeleninou pro zlepšení pleti, protože nemá téměř žádné kontraindikace. Škodlivé mohou být pouze plody pěstované s pesticidy.

  Maska z čerstvé okurky bojuje proti pigmentaci, činí pokožku svěží a tonizovanou a zbavuje otok.Chcete-li to provést, na čisté kůži po dobu 30 minut.naneste nastrouhanou okurku smíchanou s několika kapkami 3% peroxidu vodíku.Po zákroku se nemusíte umývat, stačí si jen vyčistit obličej bavlněnou podložkou.

  Tvaroh

  Mléčné výrobky také pomáhají zbavit senežádoucí skvrny na obličeji a zlepšení stavu pokožky.K přípravě zjasňovacích masek je vhodné použít tvaroh nebo zakysanou smetanu.Důležité: čím je pokožka sušší, tím by měl být produkt tlustší.

  Chcete-li vyrobit masku z tvarohu, smíchejte 2 lžičky.produkt, 1 lžička.zakysanou smetanou, pár kapek 3% peroxidu vodíku a naneste na obličej po dobu 10 minut.

  Pro masku zakysané smetany smíchejte 1 polévkovou lžíci.lprodukt s vysokým obsahem tuku s 1 lžičkou.šťáva z čerstvě vymačkaného citronu a aplikovaná na obličej po dobu 15 minut.Pro zvýšení efektu rozjasnění masky můžete do mixéru přidat nasekané petrželky.

  Jedlá soda

  Účinná látka přípravku - hydrogenuhličitan sodný je schopen odlehčit pokožku a léčit akné.Měl by se však používat opatrně, protože agresivní složky látky - sodná a uhelná sůl mohou poškodit epidermu.Je lepší používat sodu jako součást masek, obkladů a peelingů.

  K přípravě křoviny si vezměte 1 lžičku.hydrogenuhličitan sodný a několik kapek ricinového oleje, získaná směs masíruje problémové oblasti kůže po dobu několika minut a opláchne se vodou.

  Maska ovesné vločky a jedlé sody rozjasňuje a vyživuje pokožku.Chcete-li jej připravit, musíte namíchat 20 g ovesné vločky v mixéru nebo mlýnku na kávu, přidat 1 lžičku k nim.soda a trochu horké vody.Poté, co směs bobtná, je distribuována na obličeji po dobu 10-15 minut.

  Maska s octem z jablečného moštu

  Hlavním účinkem octa z jablečného moštu na kůži je loupání.Při nanášení produktu na pigmentovanémíst dochází k odstranění keratinizovaných šupin obsahujících melanin.Díky tomu se pokožka obličeje stává světlejší a čistší.Kyseliny obsažené v octě mohou kůži poranit, takže pro masky musíte použít 5% koncentrát a zředit vodou.

  1. Pro mastnou pleť se ocet zředí minerální vodou nebo odvarem bylin 1: 2 a pro normální - 1: 4.Nejlepší pro to je odvar květů měsíčku nebo heřmánku.
  2. Pro vývar, 2 lžíce.lsuché květiny nalijte 200 ml vody a vařte 8 minut.
  3. Po filtraci a ochlazení.
  4. Gáza složená ve 2 vrstvách je zvlhčena přípravkem, jsou provedeny řezy pro oči a aplikovány na obličej po dobu 15 minut.
  5. Gázová maska ​​může být použita několikrát a připravený produkt by měl být uložen v lednici.

  Maska vyrobená z jablečného octa, medu a mouky hodně pomáhá při pigmentaci na obličeji.Pro jeho přípravu smíchejte 4 lžíce.ljablečný ocet, 2 lžíce.lovesná mouka a 1 polévková lžíce.lzlato.Maska je na obličeji distribuována po dobu 15-20 minut a poté je omyta vodou.

  Rybízové ​​tonikum

  Bobule rybízu jsou známé svým vysokým obsahem vitamínu C, a proto mají také bělicí vlastnosti.

  Pigmentaci doma lze odstranit pomocí tonikum šťávy z červeného rybízu.Pro přípravu produktu se rybízová šťáva zředí minerální vodou 1: 1.Tato tekutina se setře na obličej dvakrát denně.Čerstvě připravené tonikum po dobu 3-4 dnů neztrácí své prospěšné vlastnosti, pokud je skladováno v lednici.

  Hnědé skvrny na kůži se zřídka vyskytují bezpříčiny - nejčastěji se jedná o příznaky nefunkčního těla.Aby se zabránilo jejich výskytu, je dobré se umýt mlékem nebo syrovátkou, existuje více produktů obsahujících vitamin C, méně pravděpodobné, že budou na slunci.

  Pokud k tomu však stále dochází, je možné rychle a efektivně odstranit pigmentaci obličeje doma a kombinovat postupy s léčbou předepsanou specialistou.

  Návrh článku:Mila Fridan

  Video o anti-age spotech

  Farmaceutické masti pro age spoty anejen: