Odstín na rtech - co je to, jak se používá: gel, rtěnka, fixka, film, fixka.Nejlepší nejlepší léky

Z prostředků dekorativní kosmetiky jsou odstíny velmi populární - perzistentní prostředky pro barvení rtů.Jsou vhodné jak při slavnostních akcích, tak v každodenním životě.S jejich pomocí je snadné vytvořit make-up na rty, na který můžete zapomenout na celý den.Právě tato kvalita zvyšuje počet fanoušků tohoto kosmetického produktu.

Odstín prortů: co je to

Lip Tint - stabilní barvivo. Dává rty pigmentaci, zvyšuje jejich přirozený stín a zůstává na nich neviditelný.První byl testován obyvatelem Koreje, kde byl vynalezen odstín.Nyní tento produkt vyrábí většina kosmetických značek po celém světě.

První odstíny měly malou řadu odstínů.Moderní výrobky z Koreje nebo západních firem mají od 6 do 10 barev v paletě jednoho výrobce.Je důležité, aby produkt vypadal v balení tmavší než na rtech.Pokud je to možné,je vhodné vyzkoušet odstín na zadní straně ruky nebo na špičkách prstů.

Výhody

Jako populární kosmetický produkt má odstín mnoho funkcí a výhod oproti analogům nebo konkurentům, kteří vykonávají podobné funkce.

Poukazují na obzvláště odlišné vlastnosti:

 1. Hlavní výhodou odstínu je jeho vysoká trvanlivost.Trvá na rtech nejméně 8 hodin.Neobává se občerstvení, čaje ani vydatné večeře.I po polibcích zůstane make-up rtů nezměněn.
 2. Make-up vyrobený pomocí tohoto produktu vypadá přirozeně, rty nevypadají vulgárně.Jemný stín je zakrývá lehkým závojem a zanechává matný povrch.Chcete-li získat sytější barvu, stačí aplikovat produkt ve 2-3 vrstvách.

  Správně aplikovaný odstín rtů vypadá přirozeně.

 3. Tónování může být alternativou trvalého make-upu na rty.Odstín vydrží na rtech asi den a široká paleta vám umožní experimentovat.
 4. Odstín se nekroutí, nezmrzne a neztiskne na šálcích nebo oděvech, neznečistí zuby, nezanechává pocit lepkavosti od lesku na rty.
 5. Tento kosmetický přípravek je buď bez chuti nebo má příjemnou ovocnou chuť a vůni.
 6. Odstín je multifunkční produkt, který lze namísto červenat nejen do rtů, ale také do lícních kostí a „jablek“ na tvářích.Mnoho výrobců vyrábí univerzální produkty, které nahrazují rtěnku a červenat se.
 7. Nástroj je utracen hospodárněji než rtěnka a lesk, jedna láhev může vydržet 6 měsíců denně.

Nevýhody

Největší nevýhodou některých odstínů jsou suché rty po jejich aplikaci. Pokud složení výrobku neobsahuje pečující složky a vitamíny, pak jej aplikujte každý den za to nestojí.

Další minus je, že odstín by měl být aplikován na připravené rty, jinak budou zdůrazněny všechny nedokonalosti (praskliny, suchost).

Odstranění make-upu z tohoto kosmetického přípravku z rtů lze provést pouze pomocí speciálního odstraňovače make-upu.Obyčejné mýdlo a voda nezvládnou.Odstín se rychle vstřebává do rtů, takže se musíte naučit, jak ho zastínit rychlostí blesku, což může být nepohodlné pro ty, kteří jej poprvé používají.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Hlavní třída od Elena Karkukli

Co je součástí složení

Základem odstínu je tekutý barvicí pigment.Je rozpustný ve vodě, glycerinu nebo kosmetických olejích.Tónky na bázi vody nebo glycerinu mohou zdůraznit suché rty, takže byste měli věnovat pozornost tomu, zda v jejich složení jsou pečující složky.

Složení většiny odstínů je obohaceno o vitamíny E, A.Mají antioxidační účinek a prodlužují mládí kůže rtů.Mnoho výrobců přidává do odstínu odstínu ochrannou složku proti UV záření.Ve výňatcích to není neobvykléléčivé rostliny (heřmánek, pšeničné klíčky), které pečují o jemnou pokožku.

Oleje používané jako základ tinta - shea, broskev, jojoba. Vyživují a vyhlazují pokožku rtů.Barvící pigment může být jak přírodního (na základě bobulové šťávy), tak chemického původu.Při výběru odstínu je nutné pečlivě prostudovat složení a ujistit se, že neobsahuje parabeny, sírany sodné a další agresivní složky.

Jak připravit rty na aplikaci odstínu

Na hladkých a navlhčených rtech odstín leží rovně, bez holohlavých skvrn, takže make-up vypadá velkolepě.Pokud jsou rty šupinaté a nepřesušené, stačí před nanesením odstínu jednoduše hydratovat pomocí balzámu na rty nebo hygienické rtěnky. Je však lepší nejprve použít speciální peeling .Tento krok by neměl být zanedbáván v případě suchých nebo popraskaných rtů.

Na rty by mělo být naneseno malé množství a jemně se masírují.Přebytečné prostředky z rtů můžete odstranit jejich omytím teplou vodou nebo otřením vlhkým froté ručníkem.

Pokud není drhnutí rtů po ruce, můžete použít následující opravné prostředky:

 • zbytky mleté ​​kávy po vaření kávy.Můžete přidat kapku olivového nebo slunečnicového oleje.Mletá káva se nahrazuje granulovaným cukrem;
 • s osuškami, masírující je předpařenými rty;
 • s měkkým zubním kartáčkem.S jeho pomocí se lehce napařené rty masírují kruhovým pohybem.

Po drhnutí naneste na rty zvlhčující nebo vyživující balzám. Před nanesením odstínu můžete použít speciální podklad pro líčení rtů, vyhladí pokožku a prodlužuje trvající make-up, i když to není tak důležité v případě zabarvení.

Jak správně použít odstín

Odstín rtů je produkt, který lze použít několika způsoby. Vizážisti doporučují aplikaci prsty prsty .Tato metoda umožňuje získat nejpřirozenější a nejzmyslnější obraz.Právě pomocí špiček prstů můžete vytvořit módní „účinek políbených rtů“.Malé množství produktu se vtlačí na prstu nebo se do něj zadá.

Na střed dolního a horního rtu se aplikuje odstín a zastíní se poplétáním bezstarostných pohybů.

Tato metoda je vhodná pro balzám na rty a pro tekuté rty a rtěnky na rty.Tekuté odstíny jsou k dispozici ve zkumavkách s aplikátory.S jejich pomocí je vhodné aplikovat pigment na rty a vytvořit jasný obrys.

Poté, co jste na aplikátoru shromáždili trochu peněz, musíte položit několik bodů na spodní a horní ret a poté je jemně smíchat prsty.Pomocí aplikátoru můžete rty zcela zašpinit a poté je osušit papírovou utěrkou, abyste odstranili přebytečné prostředky.Odstín ve formě tužky nebo pera s plstěnou špičkou může zcela malovat povrch rtů nebo je aplikovat bodově a míchat prsty.

Aplikace tohoto kosmetického přípravku na místě umožňuje vizuálně zvýšit objemnost rtů.

Použijte tento postuptrochu odstínu na střed dolního rtu a jemně promíchejte dva body do rohů úst.Produkt se nanáší stejným způsobem na horní ret - bod ve středu retu a dva na okrajích.

Dalším způsobem, jak dosáhnout zbarvení rtů nádechem, je použití dvou blízkých odstínů.Jeden by měl být bohatší a jasnější než druhý.Světlejší je aplikován na vnitřní stranu rtů a obrys je zvýrazněn tmavším.Je důležité nanést malé množství odstínu a pečlivě promíchat.

Chcete-li vytvořit přirozený a smyslný obraz s efektem „pokousaného rtu“, který je v Koreji a Japonsku oblíbený, musíte použít odstín na střed dolního rtu.Poté se rty sevřou tak, že odstín je natištěn na horní ret.Dále musíte produkt opatrně distribuovat na rtech, aniž byste dosáhli jejich kontury.

Na rty se aplikátorem aplikuje odstínová vrstva. Můžete zcela natřít svůj povrch a čekat na dobu doporučenou výrobcem.Pro získání barevného přechodu se na rty aplikuje odstín, přičemž obrys zůstane nenatřený.Pak musíte pečlivě odstranit film, počínaje od rohů úst.

Co lze přidat k odstínu na rtech

K doplnění make-upu rtů, které se provádí pomocí odstínu, můžete vidět transparentní lesk na rty.Tato možnost je dobrá, pokud se vám nelíbí matný povrch, který zanechává odstín.Můžete také použít zvlhčující balzám na rty, který zabrání nadměrnému vysušení jemné pokožky.

Vizuální zvětšení rtů obarvených nádechem pomůže malému množstvízvýrazňovač, který se aplikuje na „amorový oblouk“.Hlavní věcí je dobře zastínit produkt tak, aby na rtu nevypadal jako světlé místo.

Jak otřít odstín

Odstín rtů je perzistentní barevný pigment, proto jej pouze mytím mýdlem a vodou nepomůže odstranit.Perzistentní pigment se odstraňuje pomocí speciálních odstraňovačů make-upu. Můžete použít mléko nebo tonikum, micelární vodu. Značky skvrny na rtech lze odstranit pouze odstraňovačem make-upu.

Dokonale uvolňuje rty odstínu hydrofilního oleje.

Na bavlněnou podložku se nanese malé množství odstraňovače make-upu a poté se otře o její rty.Pokud vám došly prostředky na odstranění kosmetiky z obličeje, můžete použíttukovou smetanu, olivu nebo jakýkoli jiný typ oleje. Vlhká vatová vložka se aplikuje na rty po dobu několika minut, poté lze odstín omýt.

Krém se také nanáší v malém množství na rty a po několika minutách se omyje.Pokud odstín není odstraněn z rtů kosmetikou, bude to trvat asi jeden den.Při každodenním používání přípravku se v pokožce hromadí barevný pigment, čímž se vytváří trvalý make-up.

Druhy odstínů

Tónování odstínů rtů je k dispozici v široké škále forem.Mohou to být balzámy balené do malých sklenic, které je třeba nanášet prsty, a pera nebo tužky s plstěnou špičkou, gelové, odstínové fólie, klasické tekuté výrobky v zkumavkách s aplikátorem.

Zobrazit Popisy
Klasický odstín inkoustu) Kapalný barevný pigment na vodní bázi.Toto je úplně první typ odstínu s vysokou odolností.Prodává se v lahvích s měkkým aplikátorem.Tento typ odstínu může vysušit rty, zdůrazňuje nedostatky (loupání, praskání).Paleta některých výrobců je spíše vzácná a skládá se ze tří odstínů - třešeň, růžová, oranžová a broskev.
Tónovaná tužka Tónovaná tužka obsahuje velké množství olejů a složek péče.Vypadají jako kroucená gelová tužka, což je vhodné pro aplikaci produktu na rty.Nejsou nižší než odolnost proti klasickým odstínům, zatímco jejich rty nezasychají.Mohou být použity v chladném období, odstín tužka chrání vaše rty před agresivními povětrnostními podmínkami.Je třeba dbát na odstíny tohoto typu založené na vosku - mohou zdůraznit odlupování rtů.
Pero s plstěnou špičkou Pera s plstěnou špičkou jsou podobné jako tužky s nádechem.Na rozdíl od nich však mají plstěnou houbičku aplikátoru, která je vhodná k distribuci produktu na rty.Jsou perzistentní a vydrží na rtech nejméně 8 hodin.Většina výrobců má bohatou paletu odstínů, což vám umožní snadno zvolit správnou barvu.Nevýhody tohoto typu odstínu spočívají v tom, že suší rty a zdůrazňuje loupání.
Tónový balzám Tento typ odstínu pečuje o pokožku rtů, obsahuje nejživivější a zvlhčující pleť.komponenty.To způsobuje slabou pigmentaci a trvanlivost takových odstínů.S jejich pomocí můžete vytvořit jemný a smyslný obraz.Tónovací balzámy se dodávají ve zkumavkách s aplikátorem nebo v malých nádobkách.Ty se aplikují prsty.
Gelový odstín Gelový odstín se prodává v plastových nebo skleněných lahvích s aplikátorem.Jeho výhody: velký výběr odstínů, bohatá pigmentace a vysoká životnost.Gelový odstín zvlhčuje rty, lze jej aplikovat i na problematickou pokožku rtů, nebude zdůrazňovat nevýhody.
Barevný odstín Tento odstín není příliš odolný, ale pečuje o rty a nevysuší je.Na rozdíl od jiných typů zanechává lesklý nebo perleťový povrch.Nejčastěji se prodává v lahvích s aplikátorem, má viskózní strukturu.
Barevný odstín Tento typ odstínu se objevil na pultech obchodů teprve nedávno.Na rty se aplikuje gel podobný produkt, kde ztvrdne.Po 10-15 minutách musí být výsledný film odstraněn.Tmavý film poskytuje pigmentaci rtů dobře, poskytuje vysokou odolnost.Musí být aplikován dostatečně rychle, protože téměř okamžitě začíná ztvrdnout na rtech.Volba tohoto typu odstínu by měla být věnována zvláštní pozornost: levné výrobky od některých výrobců mohou být obtížné odstranit z rtů, což přináší spoustu nepříjemných pocitů.Je lepší dát přednost korejským výrobcům.
Odstín rtěnka Tento odstín je k dispozici v tyčích, jakoklasická rtěnka.Není příliš perzistentní a zdůrazňuje odlupování a nerovnoměrný obrys rtů.Někteří výrobci zahrnují s nádechem malé plastové špachtle, pomocí kterých aplikují odstín na rty.

Hodnocení odstínů rtů

V kosmetických obchodech i v internetových obchodech je k dispozici velký výběr odstínů rtů za různé ceny..Každá cenová kategorie má své oblíbené položky.

Vážené odstíny

Mezi značkami s cenami nad 1000 rublů jsou oblíbené následující značky:

 1. Becca"Plážový odstín." Toto je univerzální lék, který lze použít jako červenat a jako odstín rtů.Paleta má 8 odstínů.Tmavý krém s texturou, rychle vstřebatelný, zůstává na rtech nebo lícních kostech lehkým závojem.Výrobce tvrdí, že výrobek je vodotěsný.Jeho složení je obohaceno o vitamín E. Před použitím protřepejte zkumavku, odstín lépe aplikujte prsty.Cena odstínu - 2200 rublů na oficiálních stránkách výrobce.
 2. Americká společnost Benefitvyrábí univerzální tekutý pigment na tváře a rty.Teplý odstín zralého jablka vám umožní dosáhnout přirozeného červenání, které trvá celý den.Po použití odstínu vypadají rty smyslně a svůdně, ale zároveň přirozeně.Pro více nasycenou pigmentaci může být činidlo vrstveno.Na rtech odstín trvá asi 6 hodin.Tekutý pigment se prodává v lahvích s praktickým štětcem, který se snadno nanáší na rty.Na tváře nebo lícní kosti je lepší aplikovatprsty.Je důležité vzít v úvahu, že je rychle absorbován a musí být rychle zastíněn.Láhev o objemu 14 ml stojí 1800 rublů, mini balení (4 ml) stojí 900 rublů.
 3. Dior „Addict Lip Tattoo“. Rtěnka na vodní bázi, která se na rtech zcela nepociťuje a dává jim bohatou pigmentaci.Po aplikaci se produkt rychle vstřebává, nerozšiřuje, nevysušuje rty.Paleta 6 odstínů.Výrobce prohlašuje odolnost odstínu do 10 hodin.Cena v obchodních řetězcích kosmetiky je 1700 rublů.
 4. MAC „Versicolour Stain“- odstín s lesklým povrchem.Barevný pigment vydrží na rtech asi 10 hodin a lesk asi 4 hodiny.Paleta se skládá ze 16 odstínů, od jemných aktů po bohaté nachové.V řádku jsou růžové a korálové a červené tóny.Odstín je snadno aplikovatelný na rty pomocí aplikátoru, nezanechává lepivý pocit, rychle se vstřebává, nevysychá rty.Cena ve firemních obchodech je 1800 rublů.
 5. Inglotvyrábí dva typy pigmentů odolných vůči tekutinám s matným povrchem a kovovým efektem.Matný odstín má 37 odstínů.Paleta má také jemné pastelové barvy a jasně fialové, červené a červenohnědé odstíny.Odstín trvá na rtech šest hodin, ale po jídle budete muset make-up opravit.Odstín s kovovým efektem „Diamond Lip Tint“ se stará o jemnou pokožku rtů díky olejům ve složení.Jeho paleta má 10 současných odstínů.Produkt se snadno nanáší a drží na rtech po dobu asi 6 hodin.Náklady na perzistentní pigmenty v oficiálním internetovém obchodě Inglot jsou 1500 rublů.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle systému japonského lékaře Asahi Zogana.

Tóny střední cenové kategorie

Mezi odstíny s cenou od 500 rublů do 1 000 rublů jsou oblíbené následující značky:

 1. Korejská společnost „Romantic bear“ uvolňuje odstín „WOW“. ​​Paleta má 6 barev.Výrobce prohlašuje odolnost odstínu po dobu 10 hodin.Složení produktu je obohaceno o vitamíny a oleje, takže nevysušuje pokožku.Značkový korejský odstín stojí 900 rublů, ale v mnoha online obchodech si můžete koupit čínskou kopii za méně peněz.Ale kvalita repliky bude mnohem horší.
 2. Italská značka „Pupa“ vydává odstín s účinkem tetování - „Made to Last Lip“. Nástroj vydrží na rtech až 10 hodin, je téměř nemožné odstranit pomocí odstraňovače make-upu.Lehký vzorec je rychle připevněn na rtech, nezanechává nepohodlí.Satén v blízkosti přirozeného vzhledu vám umožní vytvořit harmonický obraz.Paleta má 8 odstínů.Cena je 750 rublů.
 3. Ve ​​sbírce L'Etoile Selection najdete odstín odstínu Parfait. Je k dispozici v láhvi s praktickým aplikátorem, snadno se nanáší, rychle „fixuje“ na rty a trvá nejméně 8 hodin.Paleta má 4 odstíny ovoce a bobule, které lze v případě potřeby vzájemně kombinovat.Odstín nezpůsobuje nepohodlí po aplikaci, nelepí se, nevysušuje pokožku rtů.V internetovém obchodě společnosti bez slevy jsou náklady na Tint Parfait 679rublů.

Levné odstíny

Mezi tekuté pigmenty, jejichž cena nepřesahuje 500 rublů, jsou oblíbené následující odstíny:

  )
 1. Společnost NYX vyrábí univerzální odstínovou pěnu zvanou Whipped Lip & Cheek Souffle , kterou lze použít jako červenat a jako odstín rtů.Paleta má 7 odstínů od jemných broskví a béžové po červené a švestkové tóny.Produkt se rychle vstřebává a zanechává na rtech a tvářích přirozený stín, povrch je matný.Odstín se snadno nanáší na rty, takže je snadné změnit denní make-up na večerní vzhled.Náklady na „Whipped Lip & Cheek Souffle“ jsou 450 rublů.
 2. Populární je želé připomínající korejskou značku „Tony Moly“ - „Delight Magic Lip“. Dává rtům lesk a svůdný objem a barevný pigment vydrží na rtech až 8 hodin.Zcela přirozené složení s oleji a ovocnými extrakty pečuje o pokožku a zabraňuje suchu.V paletě jsou 4 odstíny bobule, což vám umožní vytvořit přirozený make-up.Cena odstínu v internetových obchodech je 350 rublů.
 3. Další možností rozpočtu pro odstín je Tint & Color Shot Essence. Odstín na vodní bázi se rychle vstřebává a zanechává matný povrch na rtech.Pigmentace je trvalá, trvá asi 6 hodin.V řádku je 5 odstínů bobule.Cena je 215 rublů.
 4. Běloruský výrobce kosmetiky „Relouis“ uvolňuje gelový odstín „Kiss Me Again“. Čtyři světlé odstíny (fuchsie, borůvky, červené, korály) vydrží na rtech déle než 8 hodin.Odstín nevysušuje pokožku rtů díky své struktuře a nedostatku alkoholu aparabeny.Povrchová úprava bez lesku, přírodní, blíž matná.Pro dosažení nasycenosti pigmentace je nutné použít druhou vrstvu odstínu.Výrobce uplatňuje univerzálnost produktu a doporučuje jej použít i jako červenat.Cena v internetových obchodech je 170 rublů.

Jak si vyrobit odstín na vlastní pěst

Odstín na rty je permanentní barva, kterou si můžete vyrobit sami.Připravený produkt by měl být uchováván v chladničce po dobu nejvýše 25 dnů.Zvláštní pozornost by měla být věnována sterility použité při výrobním procesu nádobí.Nejjednodušší a nejbezpečnější odstín receptury na bázi rostlinného glycerinu a cukrové řepy.

Bude vyžadovat:

 • Rostlinný glycerin.
 • Řepa.
 • Skleněná nádoba s víkem, v níž bude uložen odstín.
 • Prvním krokem je řádné umytí řepy, loupání, nakrájení na střední kostky.Dále je třeba připravit vodní lázeň, ve které je naředěn glycerin.Je nutné přidat nakrájenou řepu.Poté, co je kapalina zbarvena, musíte počkat asi půl hodiny a pokračovat v zahřívání směsi ve vodní lázni.Pak musíte přetěžovat glycerin skrz sýr nebo jemné síto.

  Výsledný odstín by měl být ponechán vychladnout a nalit do skladovací nádoby.Nespornou výhodou odstínu pro rty je jeho vysoká odolnost.Makeup nemusí být opravován, na šálcích a sklenicích nejsou žádné barevné skvrny.Odstín nezbarvuje oblečení při oblékání, nezasahuje při líbání.

  Je to dobré pro denní světelný make-up, smyslné obrázky.Díky tomu je atraktivnější než klasická rtěnka.

  Autor:Katerina Sidorova

  Návrh článku:Oksana Grivina

  Video o odstínech rtů

  Video recenze odstínů rtů: