Obruč pro hubnutí.Druhy a výhody obručí, účinnost, cvičení

V moderních fitness centrech je mnoho simulátorů a různého sportovního vybavení.Ale ne všechny jsou vhodné pro domácí úkoly.Jedním z jedinečných svého druhu je simulátor obyčejná obruč.

Hubicí obruč (hula obruč) je účinný gymnastický přístroj , který má kulatý tvar (uzavřený v kruhu).Používá se k posílení svalů a aktivní hubnutí.

Otočením kolem pasu působí obruč na svaly a tělesný tuk, spaluje více kalorií, díky čemuž je postava štíhlejší.Pravidelné používání obruče vám umožní zbavit se přebytečného podkožního tuku v pase a celulitidy na bocích.

Sportovní průmysl umožňuje spotřebitelům vidět hliníkové, plastové nebo gumové obruče ve specializovaných prodejnách. Plastová obruč je velmi lehká, proto se doporučuje pro dospívající a děti na základních školách.

Hliníkový rámeček na hubnutí a jeho účinnost byl prokázán.Je to mnohem těžší, ale jeho životnost je mnohem delší.A nejdražší jsou guma, protože jsou odolné.

Obruč jako gymnastický přístroj je vybrána jednotlivě. Pokud je hmotnost obruče vyšší než 1 kg, jedná se již o „váženou“ variantu.Bude velmi efektivně pracovat na problémových oblastech v oblasti pasu a bude poskytovat zvýšenou zátěž na boky.

Výhody a poškození hubnutí na hubnutí

Pravidelné kroucení obruče nebo hula hoopu snižuje riziko vzniku následujících onemocnění:

 1. Diabetes.
 2. Ateroskleróza.
 3. Hypertenze.
 4. Skolióza.

Vzhledem k vysoké účinnosti cvičení s obručou na hubnutí pomůže tato tělesná výchova nejen odstranit příznaky určitých nemocí, ale také učinit krásný pas.

I začátečníci mohou taková cvičení dělat , protože nevyžadují žádné obrovské úsilí.Vše, co musíte udělat, je vzít obruč, zapnout televizi nebo hudbu a otočit je po dobu 10 minut denně.Při zatížení je pokožka v problémových oblastech vyhlazena, tuk je eliminován.

Bez příslušného výcviku by se zatížení mělo postupně zvyšovat tak, abyzabránit zranění.

Je důležité vědět! Navzdory zásluhám obruče může také způsobit újmu ve formě modřin.A pokud nebyla obruč zvolena správně, způsobí vážná zranění.

Který obruč je lepší pro hubnutí a proč?

Hula-hoop je jedním z univerzálních simulátorů.Pro hubnutí je vhodný jakýkoli druh. Hlavní věc je, že obruč na hubnutí by neměla být příliš lehká a příliš těžká. Vážení přibližně 2 kg.obruč bude co možná nejúčinnější pro lidská povolání o hmotnosti 70–80 kg.

Každý den je třeba točit po dobu 10-15 minut.Není nutné stanovovat nemyslitelné úkoly - záznam se dosahuje postupně.

V jakémkoli sportovním obchodě lze zakoupit následující typy obručí:

 1. Hliníkové obruče.
 2. Kovový.
 3. Masáž.
 4. Plast.
 5. Těžké.
Pro hubnutí byste měli zvolit nejlepší obruč.Efektivita tříd závisí nejen na počtu přístupů a délce tréninku, ale také na souladu obruče s postavou člověka.

Vlastnosti populárních hubicích obručí:

 • Hliníkový obručje jednoduchá a lehká verze kovového obruče.Skvělé pro začátečníky.Ale je tu jedna nevýhoda.Takové obruče, pokud jsou použity nesprávně, se časem rozpadají.
 • Metallicje klasický obruč, která si získala vysoké hodnocení u žen, které se staly matkami.S jeho pomocí znovu získali tenký pas a napnul pokožku břicha.
 • Plastje velmi lehký.Vhodné pro výuku dětí.Ale pro dospělé odborníci doporučují vyplnit obruč pískem, aby byl těžší.Pak bude výsledkem hubnutí.
 • Heavy- Tento obruč je vhodný pro pokročilejší lidi.Začátečníkům se nedoporučuje používat těžký obruč.Nejprve musíte trénovat lehké obruče.
 • Masáž- účinnost hubnutí se několikrát zvyšuje díky masážním strukturám zabudovaným do obruče.Všechny druhy gumových kuliček, magnetů, přísavek a dokonce hrotů.S rotací takového obruče tyto návrhy účinně vypracují celulitidové zóny, aktivně vyhlazují pokožku a dodávají jí pružnost a krásu.

V současné době výrobci vylepšili konstrukci samotného obruče.Nyní na trzích najdete obruče s informačními technologiemi.Vypočítají počet otáček a ztracených kalorií.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Sušení těla dívek.Výcvikový program, podrobné nutriční menu na měsíc po dni.

Optimální hmotnost obruče pro pas.

Většina žen si volí objemné a těžké obruče.Podle jejich názoru, čím těžší je obruč, tím rychlejší bude výsledek.Toto je hlavní mylná představa!

Pamatujte! Rychlé hubnutí neexistuje!Chcete-li vidět znatelný výsledek obruče na hubnutí, musíte efektivně trénovat alespoň rok mírným tempem a postupně zvyšovat zatížení.

Pro začátečníky to stojí za topoužijte obruč nebo hula obruč s hmotností nejvýše 1 kg.Při dobré fyzické aktivitě je vhodný obruč o hmotnosti 2 kg.Později, když jsou břišní svaly posíleny, můžete v pase pokračovat ve spalování tuků a můžete se přepnout na hula-obruč o hmotnosti 3 kg.

Kromě hmoty má zvláštní význam průměr obruče, který závisí na jeho účelu.Mělo by to odpovídat růstu člověka.

Je důležité to vědět! Obruče a hmotnost by měly být měněny postupně, postupně z lehkých zatížení na relativně obtížnější cvičení.Pokud začnete ostře trénovat na těžkém obruči, můžete poškodit páteř a nechat na těle modřiny.

Nejoptimálnější hmotnost pro začátečníky, kteří nemají dostatečný svalový trénink a fyzickou zdatnost, nepřesahuje 1,5 kg.

Jak otočit obruč, aby zhubla?

Pro co nejefektivnější procvičování obruče, pro spálení přebytečného tuku na bocích a pasu je třeba dodržovat následující pravidla:

 1. Vstaňte rovně,narovnejte ramena,oči se dívají na jakýkoli střed.
 2. Nejdůležitější jsou zde nejen přímá záda a přímý pohled -musíte své myšlenky zcela nasměrovat na školení .Přesto ne každý má trpělivost otáčet obruč déle než 10 minut.nebo půl hodiny.
 3. Hlavní poloha:stojan je přímý a šířka ramen od sebe.Držte obruč na úrovni pasu.
 4. Na začátku rotacenasměrujeme obruč v libovolném zvoleném směru a začneme rotaci s pasem, tělem a boky současně.
 5. Během otáčení obručese snažíme udržovat tělo v dobrém stavu tak dlouho, jak je to možné, aby obruč neklesla.

První den byste neměli provádět maximální počet otáček a čas.Začněte postupně.A je lepší vyvinout svůj vlastní program užitečných cvičení, pozorovat dny odpočinku, během nichž je tělo aktualizováno, obnovovat svaly.

Kolik musíte otočením obruče zhubnout

Pro dosažení požadovaného výsledku je optimální tréninkový režim 3-4 dny v týdnu po dobu 20–30 minut pro pokročilé,a 10-15 minut pro začátečníky.

Pokud je příliš mnoho času, lze ji snížit provedením cviků v 5 sadách. Tím se ušetří čas, úsilí a energie.Aby se zabránilo závratě, střídejte střídání - 2 minuty v jednom a stejném množství ve druhém směru.

Účinnost tříd je možné zvýšit pouze kvalifikovaným výběrem počtu přiblížení a doby trvání otáčení obruče.

Je důležité to vědět! Chcete-li zabránit tvorbě modřin, zabalte si pas poprvé dvěma ručníky.Trénujte 2 týdny.Poté vyjměte jeden ručník a otočte na něm.Po měsíci můžete obruč otočit na oblečení.

Domácí cvičení s obručkou

Cvičení 1. Otáčení

Cvičení začíná otáčením obruče, přičemž se střídavě mění směr pohybu. Když jsou svaly dostatečně zahřáté, můžete pokračovat v dalším cvičení.

Cvičení 2. Otáčení při chůziumístění

Vezměte obruč, otočte ji v pase a přidejte chůzi na místo a rotaci s rameny.Cvičení je doprovázeno hlubokým dýcháním.

Cvičení 3. Rotace s nohama od sebe

Postavíme se rovně, roztáhneme nohy o šířku ramen od sebe a začneme otáčet obruč kolem pasu. Držíme správné držení těla, pohled je zaměřen pouze dopředu. Rozsah otočení obruče, který si vyberete.Bez zastavení pohybu zvedněte obruč těsně nad boky a vraťte se do výchozí polohy.

Cvičení 4. Procházka s hula hoopem

Stojan je rovný, jako ve třetím cvičení.Otočíme obruč, uděláme malým krokem dopředu pravou nohou a vrátíme se do výchozí polohy.Aniž byste zastavili rotaci, proveďte totéž s levou nohou.

Opakujte kroky na stranu a zpět ve stejném pořadí.Poté, co jste fixovali techniku ​​rotace pomocí kroků, zkuste zvýšit rychlost, pohybovat se dopředu a dozadu, jako by prováděl taneční pohyby. Podstatou výcviku je naučit se, jak se pohybovat obručemi různými směry.

Cvičení 5. Sklopení pomocí obruče

Odstraňte obruč a umístěte ji před sebe. Provádíme sklon, pauzu, 1 krok na stranu.Protáhněte svaly zad co nejvíce.

Cvičení 6. Rotace s tělem

Obruč znovu oblékneme a uděláme zatáčky 45 stupňů, dvakrát v každém směru.

Cvičení 7. Rozvíjení udržitelnosti

Udržujte své nohy v krátké vzdálenosti proti sobě.Dejte ruce předsami a zajistěte jej do zámku, mírně se ohněte na loketní kloub.Zvedněte si prsty na nohou a spusťte se, aniž byste se zastavili, abyste otočili obruč.

V tomto komplexu lze měnit cvičení a polohu těla. Improvizace nebude zbytečná.Praxe v dobře větrané, prostorné místnosti.

Ukázkový tréninkový program na týden

​​
PondělíKlidně otočte tělo o 30 minut, svahy 1 se přibližujeme -30krát pro 30 svahů a zákrutů.
Úterý

Výcvik nebude trvat déle než 20 minut.Nejprve provedeme 30 zákrutů pro tisk, dřepíme a stlačíme 30krát na kolena a zvedáme nohy 30krát, ležící na podlaze.
StředaPo dobu 30 minut otočíme obruč kolem těla.
Čtvrtek

Otočte obruč po dobu 10 minut a provádějte cvičení na břišních svalech po dobu 60 sekund.
Pátek

Provádíme stejná cvičení jako třetí den.
Sobota

Otočíme obruč po dobu 20-30 minut.

SundayRest.V tento den je důležité jíst správně.

Současněje nutné jíst správně a nezapomenout na fyzická cvičení .Abyste se udrželi v kondici, musíte pravidelně cvičit.Za těchto podmínek lze krásu a mládí zachovat po dlouhou dobu.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina glutamová- co to je, proč a jak se používá ve sportu, kulturistice.

Kontraindikace pro hubnutí pomocí obruče

Pokud existují onemocnění vnitřních orgánů, je nejlepší poradit se s lékařem před zahájením tréninku obručí.

Tito lidé musí podstoupit lékařskou prohlídku.To platí zejména pro pacienty trpící onemocněním jater, ledvin a páteře. Specialista učiní závěr, zda je možné tímto způsobem zhubnout nebo zda je lepší najít alternativu.

Obecné kontraindikace:

 1. VSD.
 2. hypertenze.
 3. hematomy, modřiny.
 4. krvácení.
 5. chřipka.
 6. PMS, menstruační cyklus.
 7. stáří.
 8. těhotenství a kojení.
 9. pankreatitida, dyspeptické příznaky.
 10. křečové žíly.
 11. skolióza, osteochondróza a jiná onemocnění páteře.
 12. onemocnění jater a ledvin.
 13. kýla.
 14. nadýmání, nadýmání.

Zeštíhlení pomocí obruče je tou pravou volbou pro ty, kteří chtějí uklidit své tělo , zejména aniž by se museli zatěžovat vyčerpávajícím cvičením a silovými cvičeními.

Jednoduchý, ale účinný soubor cvičení příznivě ovlivňuje vylučování tuku v břiše.Tím, že napínáte svaly cvičením, můžete účinně plýtvat kaloriemi a rozloučit se za další libry v krátkém čase.

Užitečná videa o používání aefektivita hubnutí obruče

Výběr nejlepší obruče Hula Hoop, časté chyby v používání a kontraindikace:

Odpovědi na otázky, zda je užitečné kroucenív tomto videoklipu jsou uvedena obruč na hubnutí a doporučení týkající se výživy:

Obruč na hubnutí.Účinnost jeho použití, stejně jako vlastnosti výživy během tříd, jsou v tomto videoklipu: