Obarvení vlasů na tmavé vlasy střední délky, krátké, dlouhé.Fotografie módních možností

Barvení vlasů nabývá na síle, a to iu tmavých vlasů.Fotografie vytištěné v časopisech a zveřejněné na internetu, prosazují změny vzhledu mnoha dívek.Než se rozhodnete změnit obrázek, musíte problému porozumět podrobněji.

Výhody a nevýhody vybarvení pramenů

Barvení je změna barvy několika pramenů.Jejich počet závisí na přání dívky.Pro barvení vlasů se používá 2 až 20 různých variant.Pro větší pohodlí je povrch hlavy rozdělen na čtverce a začnou se z koruny skvrnit a klesat dolů.Barevný zámek je zkroucený a zajištěný sponkou do vlasů.Může to být barva jednoho gamutu nebo kontrastní výběr neonů.

Výhody takového zbarvení:

 1. Barvení vám umožňuje obnovit obraz bez radikální změny v obrazu.Vhodné pro ty, kteří chtějí změnit tón účesu, aleNechce opustit svůj základní stín.
 2. Zvýrazněním jednotlivých vláken se zvýší objem účesu.Srážky vypadají strukturovanější.
 3. Odlehčení pramenů, zejména kolem obličeje, umožňuje zdůraznit vlastnosti a omezit je na několik let.
 4. Tmavé kadeře se vyznačují nedostatkem lesku.Vytváření jasných světel tento problém řeší a vytváří živější tón.
 5. Ženy mohou tuto skvrnu aplikovat v každém věku.Světlé, odvážné možnosti jsou vhodné pro mladé dívky, ve vyšším věku se aktivně používá zbarvení v několika tónech, v blízkosti přirozené barvy vlasů.Kromě toho, odlehčení pramenů pomáhá skrýt první šedé vlasy.
 6. Zbarvení jednotlivých pramenů je méně škodlivé pro vlasy než ošetření celého objemu.

Barvení vlasů pro tmavé vlasy je omezeno, pokud jde o výběr odstínů.Mnoho fotografií ukazuje možné způsoby barvení.

Existují i ​​jiné nevýhody barvicích pramenů, které jsou typické zejména pro brunetky:

 1. Bez dalšího zesvětlení vláken je vhodné pouze zbarvení ještě tmavší barvy.Pro zbarvení v odstínu světlejším, než je přirozené, se nejprve používá čistič nebo máchání.Mezi zesvětlením a barvením pramenů by mělo uplynout minimálně 3 dny.Hnědovlasé ženy mohou experimentovat s čokoládovými nebo antracitovými odstíny.Vhodné jsou také červené a černé barvy.Stateční dámy si mohou dovolit modré prameny.Pro jiné varianty bude nutné vlasy pro účely čeření ošetřit chemickým složením, po kterém budou aplikoványpožadovaná barva.
 2. Je obtížné vytvořit správný účinek na vlastní pěst a služby zkušeného specialisty jsou drahé.
 3. Tón získaný zbarvením bělených vláken může být nepředvídatelný.
Nenechte si ujít nejoblíbenější nadpis:Módní barvy vlasů v letošním roce.Fotografie a trendy kadeřnictví.

Dlouhé vlasy

Jakákoli možnost zbarvení, pokud se provádí kvalitativně po značné délce, vypadá dobře.Je-li vlasy zvlněné, je třeba pečlivě přistupovat k výběru metody barvení.Technika balayazh bude vypadat velkolepě.Majitelé hladkých rovných vlasů si mohou dovolit barvení pixelů, což je jeden z trendů roku 2018.

Technika „vytváření oslnění“ spočívá v obarvení širokých pramenů, ale pouze část délky.

Vytváří se účinek sluníčka zamotaného ve vlasech.Technika „majimierz“ je také vhodná pro dlouhé vlasy a zahrnuje jemné bělení.Navenek zbarvení nezachytí oko, ale vytváří efekt objemu.

Pro majitele dlouhých pramenů, „kalifornská vyhoření“, která mění svou přirozenou barvu s hladkým přechodem délky.Kontrastní barvy jsou vhodné pro vytváření jednotlivých pramenů.Zajímavý bude také vodorovný gradient s jasnými hranicemi.

Střední délka

Zbarvení vlasů prováděné na tmavých kadeřích střední délky a jejich varianty lze vidět na fotografii.Faktor úspěšné změny obrazu je přirozenýplynulý přechod z jednoho tónu do druhého.Rozložení odstínů by mělo odpovídat hranicím a struktuře střihu.

Vhodné techniky:

 1. Bronding- kombinace světlých a tmavých odstínů, vytvářející přirozený lesk.V oblasti koruny se vlasy rozjasňují více, aby se zvýšil účinek vyhoření na slunci.Je povolen pouze rozdíl 2-3 tóny.Rozdíl od ombre a podobných technik je v tom, že prameny jsou barveny na délku, spíše než hladký přechod na světelné konce.
 2. Balayazh- zbarvení s přechodem z jednoho stínu do druhého.Pouze horní prameny jsou zabarveny, zatímco je možné jak horizontální, tak vertikální barvení.Můžeme říci, že mistr „zametá“ štětcem.
 3. Bebilights- zbarvení připomínající sluneční záře.Účes je v několika přechodech lehčí, úplné zabarvení je volitelné.Především jsou prameny poblíž obličeje a špičky zabarveny.Optimální barva zdroje pro tuto možnost je světle hnědá.
 4. Sombreje technika podobná ombre, ale je přirozenější a měkčí.Přechod nezačíná od středu délky, ale 5 cm pod kořeny.

Ombre s jasnou hranicí není vhodný pro střední délky.Prameny tváře namalované ve světlém stínu vypadají velkolepě.Kontrastní barvy vyžadují jasné srážky a vhodný make-up.Bronding bude řešením pro tenké kadeře, protože střídání světlých a tmavých pramenů přispívá k účesu nádhery.

Výběr barevného gamutukvůli ročnímu období.

V létě vytváří mistr účinek spálených vlasů, v zimě a na podzim jsou přípustné kontrastní jasné přechody.Zbarvení vlasů, zejména tmavých vlasů, je nejlépe svěřeno odborníkům na příkladu práce na fotografii před návštěvou.Mistr se zkušeností nejprve vysvětlí, jaký výsledek by se měl očekávat od barvení.

Barvení krátkých vlasů

Nejoblíbenější možností pro krátké srážky je stříška.Zbarvení takového účesu pomáhá vytvořit objem a zdůraznit strukturu.

Oblíbené možnosti jsou:

 1. Bebilights- technika kombinující balajazh a běžné zvýraznění.V důsledku toho prameny získávají světlé odstíny blíže ke koncům vlasů.
 2. Chambrayje jednou z možností vhodných pro většinu dívek.Barvením vznikají prameny, které se podobají šampaňskému v barvě.Výsledná barva není studená ani teplá, vyhovuje barvě očí a tónu pleti.
 3. Oslnění- směs technik, která vám umožní vytvořit efekt světelných skvrn ve účesu.K tomu je možné použít techniky zvýraznění (Kalifornie, Američané atd.).Za různých světelných podmínek vypadá barvení úplně novým způsobem.
 4. Balayazh- technika umožňuje dosáhnout plynulého přechodu barev od kořenů vlasů k jejich koncům díky postupnému zvyšování množství nanášené barvy nebo zjasňovače.Mistr provádějící balayaz, jako by rozmazal kompozici po celé délce vlasů.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článekRubriky:Módní stříhání bobů pro střední vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Barvy a odstíny

V minulosti byla barva změněna pomocí přírodních barviv, jako je henna a basma.Nyní mají stylisté obrovské množství odstínů, které dokážou opakovat přirozenou barvu (kaštan, světle hnědá a další) a radikálně změnit tón účesu, učinit vlasy zelenými, modrými nebo jakýmkoli jiným odstínem.

Před zahájením změn je nutné určit vlastní typ barvy pro individuální výběr barvy.

Existují dva způsoby, jak to zjistit:

 1. Test s látkou .Zabere to 2 kusy růžové látky: teplý a studený stín.Tkanina se střídavě nanáší na krk a ramena.Jedna z možností zdůrazní výhody, druhá zdůrazní nevýhody.
 2. Test s žilami .Chcete-li určit typ barvy, podívejte se na barvu žil za denního světla.Pokud jsou žíly modré - typ barvy je studený, pokud zelenkavý odstín - teplý.

Vlasy, které jsou již obarveny, jsou pokryty látkou zabarvenou v těle pro čistý experiment s tkání.

Majitelé „teplého“ vzhledu budou používat odstíny:

 • karamel;
 • zlatý kaštan;
 • ořechová;
 • čokoláda;
 • odstíny červené.

Teplé odstíny harmonicky ladí.Modré, stříbrné a jiné chladu by se nemělo vyhýbat.

Dívky „studeného typu“ používají barvy:

 • jasan;
 • mrazivý kaštan;
 • platina;
 • bílý písek.

Vybrané barvy jsou kombinovány s odstínem pleti a duhovkou.

Barvení na tmavých vlasech, barva, pro kterou byla vybrána z fotografie, může nakonec poskytnout stín na tmavých vlasech, který se liší od požadovaného výsledku, protože všechny barvy různými způsoby „zapadají“ do přirozeného tónu klienta.Vyžaduje se kreativní barvení s ohledem na typ barvy.Jedním z univerzálních je lilek, bude vyhovovat dívkám jak studených, tak teplých barev.

Měď

Zbarvení měděnými odstíny je vhodné pro dívky, jejichž vzhled se vztahuje na typ teplé barvy.Délka může být absolutně libovolná.Tato barva na pramenech vypadá přirozeně a byla na seznamu módních skvrn po více než jednu sezónu.

Při použití několika barev je měděný odstín doplněn kaštanem nebo čokoládou.Odvážným řešením je kombinovat měděný tón s červenou nebo tmavě růžovou.Úspěšně obarvené zlatými odlesky na pramenech.

Zlato

Výběr zlata jako hlavní barvy bude vyhovovat dívkám teplého barevného typu.Je doplněna medovými, světle hnědými nebo karamelovými odstíny.Při zvýrazňování pramenů v obličeji je důležité vzít v úvahu typ vzhledu.Zlaté tóny vypadají zvláště výhodné, pokud je přírodní barva vlasů kaštan nebo v jeho blízkosti.

Platina

Platinová řada je vhodná pro dívky studeného barevného typu.Platina a barva popela vypadají působivě na vlasy"Mrazivý kaštan."Po přidání stříbrných inkluzí se získá skutečný snímek, vhodný jak pro každý den, tak pro speciální akce.

Kreativní volba - kombinace s modrou a zelenou barvou.Například prameny mohou mít délku platiny a konce mohou být smaragdové.

Duha

Barvení vlasů - fotografie na tmavých vlasech s duhovými odstíny a dalšími možnostmi si můžete prohlížet na internetu a vybrat tu správnou.Při barvení vynikají vertikální prameny.Populární odrůdy zahrnují použití modré, zelené, červené a žluté odstíny.

Klasické barevné schéma duhy zahrnuje tónování najednou, ale je možné pouze jedno z nich.

Nedoporučuje se kombinovat kontrastní barvy ve velkých množstvích, protože samotný obraz je celkem jasný.Je možné barvit pomocí fialové, tyrkysové a oranžové barvy.

Kombinace modro-fialových odstínů s různými inkluzemi vytváří „kosmický“ efekt připomínající galaxii.Zajímavá volba pro zbarvení s červenými a oranžovými tóny s přidáním žlutého odstínu.V této verzi vypadá účes jako západ slunce.

„Víno a lilek“

„Víno a lilek“ zůstává oblíbenou kombinací.Pro barvení se používá „Marsala“, připomínající hlubokou barvu červeného nebo švestkového vína.Může být použit jako hlavní tón vlasů nebo jako „práce“ s fialovými odstíny.

Barvení vlasů, fotografie na tmavých vlacích ukazuje variantu lilku a vínových odstínů.

Také se odkazuje na tento gamut:

 • tmavá malina;
 • třešně;
 • ​​
 • vínová;
 • brusinka brusinková;
 • Bordeaux.

Někdy jsou klienti žádáni, aby přidali červené skvrny připomínající plamen.

Kombinace vína s kaštanovými a čokoládovými nuancemi bude úspěšná.Fialové tóny jsou vhodnější pro dámy se studenou barvou.Opakem bude barva s barvou kaštanové třešně.Slavná variace na toto téma je Merlot, připomínající kombinaci třešní a kakaa.Přechodný odstín mezi fialovou a červenou vyhovuje mnoha ženám.

„Růžové zlato“

Pro přirozené blondýnky lze stínu snáze dosáhnout.Brunetky budou potřebovat intenzivní zesvětlení.Tuto barvu může získat pouze profesionál.

Barevný vzorec obsahuje následující prvky:

 • lila;
 • pastelově růžová;
 • zlatá.

Kombinace teplých a studených tónů umožňuje dosáhnout účinku drahých kovů.

„Karamel“

Měkká a hluboká barva, doplněná odstínem odstínů mléčné čokolády.

Dobře harmonizuje s nádechem béžové blond a mísí s nádechem moka.Zbarvení vytváří vícebarevnou přírodní barvu, která se mění v závislosti na účesu.

„Kov“

Barvení vlasů barvou „kov“, na které se zobrazí fotografiespecialista, na tmavé vlasy vypadá neobvykle.Efekt je tvořen ocelovým barvivem, které se doporučuje pro mladé ženy nebo dámy ve věku.První bude dávat styl a tajemství, druhý pomůže zdůraznit šlechtu a eleganci.

Make-up by měl odpovídat účesu, nepoužívejte mnoho bílých nebo příliš jasných barev.Stříbro bude vyhovovat „studeným“ dívkám.U „teplé“ existuje „kovová“ varianta - hluboká měď.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účes na bob pro krátké vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Druhy zbarvení

Všechny typy lze rozdělit na vertikální (podélnou) a horizontální (příčnou).Je možné současné použití technik.

Příčný

Při provádění příčného zbarvení kadeřník neaplikuje více než 3 tóny.

Celá délka vlasů se běžně dělí na 3 části: radikál

 • ;
 • centrální;
 • tipů.

V klasické verzi jsou kořeny natřeny v tmavé barvě, uprostřed - ve světlejším odstínu a konce jsou zesvětleny.Speciální technika nanášení barvy umožňuje „natáhnout“ barvu po celé délce.Ostrý okraj v barvení není vhodný pro majitele krátkého krku.

Podélné

Pro podélné barvení používá kolorista 3 až 18 různých odstínů.Vlasy jsou rozděleny na prameny a obarveny potřebnými oblastmi.V tomto případě je možné obarvení po celé délce ičástečně.Vytvoří se efekt kontrastních, hladkých nebo ostrých přechodů

Existují typy zbarvení, které nesouvisejí s předchozími dvěma.Například nyní populární zbarvení pixelů a obrazovek, zbarvení ofina.

Technika barvení doma

Je lepší svěřit profesionálovi změnu barvy vlasů, ale vzhled můžete změnit sami.

Bude vyžadováno:

 • složení pro vyjasnění (je-li požadováno);
 • fólie;
 • několik vhodných v odstínech tónu;
 • míchací nádoby;
 • štětce pro nanášení barvicí směsi;
 • sponky do vlasů;
 • několik plástů;
 • zbytečný ručník.

Barvy se nejlépe nakupují od jednoho známého výrobce, který zajišťuje, že jsou vzájemně kompatibilní.

Před nanesením na vlasy se provede test citlivosti na malé ploše kůže.Doporučuje se, abyste si vlasy nezbarvili 2-3 dny před barvením.Po přípravě doplňků a smíchání se na pokožku hlavy nanese barva, olej nebo výživný krém.

Pro domácí použití je vhodnější vertikální zbarvení.

Šířka pramenů by neměla překročit 0,5 cm. Vyčeřené vlasy se obarví hotovou barvou zabalením pramene do fólie.Aby se složení nerozšířelo, kořeny zůstanou nenatřeny.Všechno je třeba udělat rychle, aby zbarvení bylo jednotné.Pro pohodlnější použití se používá sprchový uzávěr, ve kterém jsou vytvořeny otvory pro prameny.

Bproces se pohybuje buď od čela k zadní části hlavy, nebo naopak.Doporučuje se prát každý pramen samostatně.Pro dokončení procedury se na vlasy nanese speciální balzám a nechá se zaschnout.Doma se barva pramenů mění s pastelkami na vlasy.Metoda je podobná barvení, ale barva zmizí po prvním použití šamponu.

Existují 2 typy pastelek:

 1. Suché- pro použití je třeba je navlhčit.Vypadají jako tužky nebo křída.
 2. Tučné- podobné textury jako oční stíny.Je výhodnější je používat, ale náklady a cena produktu jsou vyšší.

K malování budete potřebovat jednorázové rukavice a zbytečný ručník.

Pravidla pro používání barviv:

 • česat vlasy;
 • zvolte pramen požadované tloušťky;
 • navlhčit zvlnění vodou;
 • třením pramene křídou;
 • nechají uschnout a jemně chodí s hřebenem;
 • k fixaci zbarvení lakem s vysokým stupněm fixace (bez fixace bude barva barvit oděv).

Pro pohodlnější použití křídy je pramen stočený do svazku.Časté používání této metody barvení schne vlasy.

Péče o vlasy po zbarvení

Barvení je stres pro vlasy, zejména s předběžným zesvětlením.

Poškozené vlasy vyžadují kvalitní péči:

 1. Pro udržení zdravých vlasů je lepší dávat přednost šamponům bez LSL.
 2. Povinné používání balzámů na kondicionér.Vyberte si to nejlepšíznačky, které již dlouho zaujaly své místo na trhu.
 3. 1-2krát týdně se doporučuje vyrábět výživné masky.K tomu připravené sloučeniny nebo vyrobené samostatně.
 4. Milovníci přírodní péče ocení olejové masky.Pro normální typ vlasů stačí aplikovat olej na vlasy 1krát týdně, několik hodin před mytím.Ale musíte vzít v úvahu, že olej „omývá“ barvu.
 5. Je lepší nepoužívat žehličky, vycpávky a vysoušeče vlasů.Obarvené vlasy se po vystavení vysokým teplotám stanou suchými a křehkými
 6. Po omytí by se na kadeře mělo použít nesmazatelné ošetřovací činidlo.

Zbarvení vlasů, jehož fotografie mají dívky stejně rádi, může mít nepříznivý vliv na tmavé vlasy.Existují kontraindikace k barvení.Odložte stranou, pokud byly vlasy barveny henou.Perm může také způsobit nepředvídatelné výsledky.Poškozené vlasy nezbarvujte.

Zbarvení je skvělý způsob, jak obnovit váš vzhled a přidat vlasům jas.Různé nuance a techniky umožňují kterékoli dívce „najít se“ bez radikálních změn vzhledu.

Video o zbarvení tmavých vlasů

Naučte se, jak barvit vlasy ve videoklipu:

Módnímožnosti pro barvení na tmavých vlasech, viz videoklip: